» »

Kako najlažje naročiti iz Amazon.com?

Kako najlažje naročiti iz Amazon.com?

akulp ::

Živjo.
Govorim seveda o zadevah, ki jih ne pošiljajo v SLO.:)

Konkretno bi rad tole, ker je bistveno ceneje, kot na DE/IT:

https://www.amazon.com/Ring-Doorbell-Mo...


Amazon.de, Amazon.it, tukaj ni težav. Izbereš pickup location, narociš, greš iskat. Preizkušeno, brez težav.

Kako pa naj naročim iz .com?
Lukcc

Tilen ::

This may be because:

Dimensional shipping limits - standard shipping to these regions are limited by the overall shipping size which include a maximum length or girth of 108 inches and maximum weight of 70 lbs.
Large and/or oddly shaped items may not be eligible for shipping.
Hazmat - certain hazmat items (including but not limited to lithium batteries) are restricted from shipping to these areas.
Restricted Product - Products offered for sale on Amazon.com must comply with all laws and regulations and with Amazon's policies. For more information see Restricted Products.
Address type - certain address types preclude shipping speeds, due to carrier capabilities.
Amazon may be restricted from shipping to your country due to government import/export requirements.
You are shipping to a U.S. freight forwarder but your order contains items that are restricted from exportation.
Amazon may be restricted from shipping to your country or location due to manufacturer restrictions or warranty issues.
You may have chosen an offer from a seller who doesn't offer international shipping. Try looking for another seller.
You may have chosen an offer from a seller who doesn't offer shipping to your address due to the nature of the product (Perishable, Heavy/Bulky, Hazmat). Try looking for another seller or a similar product.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

XIIT ::

Se ne splača.

Nemški Amazon:
Ring 2 + Echo Dot - 139,00€ (z Echo Dot stane enako kot samo Ring 2)
Echo Show 5 - 59,99€

Skupaj te pride 200€, na US Amazonu pa Ring+Echo Show stane 127€. Temu moraš potem prišteti (v kolikor ti uspe naročiti) še stroške pošiljanja (enih 20-30€ minimalno) ter 22% DDV + stroške carinjenja (5-10€).

(127 + dostava) * 1,22 + carina = 200€
Recimo da je carinski postopek 10€, da prideš na 200€ so lahko stroški pošiljanja max. 28€, sicer si že v minusu (s tem da iz DE Amazona dobiš še zraven Echo Dot, ki stane vsaj 20€ (če ujameš akcijo).
"Only physical beauty is the foundation for a true higher culture of
the mind and spirit as well. Only sun and steel will show you the path."
Beauty is absolutely terrifying to people because it highlights what is ugly.

scipascapa ::

iz .COM nikoli. GET OVER IT.

SG_101 ::

kako se lahko naroci izdelek iz amazon.de, ki ga na pošiljajo v slovenijo?

akulp ::

XIIT je izjavil:

Se ne splača.

Nemški Amazon:
Ring 2 + Echo Dot - 139,00€ (z Echo Dot stane enako kot samo Ring 2)
Echo Show 5 - 59,99€

Skupaj te pride 200€, na US Amazonu pa Ring+Echo Show stane 127€. Temu moraš potem prišteti (v kolikor ti uspe naročiti) še stroške pošiljanja (enih 20-30€ minimalno) ter 22% DDV + stroške carinjenja (5-10€).

(127 + dostava) * 1,22 + carina = 200€
Recimo da je carinski postopek 10€, da prideš na 200€ so lahko stroški pošiljanja max. 28€, sicer si že v minusu (s tem da iz DE Amazona dobiš še zraven Echo Dot, ki stane vsaj 20€ (če ujameš akcijo).


Cja, ja. Maš prav.

Sem šel vmes malo računat, ja. Sej logično, da potem v EU postavijo take cene, tudi sami preračunajo. :)

SG_101 je izjavil:

kako se lahko naroci izdelek iz amazon.de, ki ga na pošiljajo v slovenijo?


Imaš t.i. pickup lokacije. Je pa res, da ni možno za vse izdelke. Preveri, je precej govora o tem.

Recimo tule je mogoče največ na kupu:

https://www.alter.si/tema/amazon-in-nak...
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()

scipascapa ::

SG_101 je izjavil:

kako se lahko naroci izdelek iz amazon.de, ki ga na pošiljajo v slovenijo?


tako, da vpišeš tvoj mailbox.de naslov itd.

c3p0 ::

Za ceno tega zvončka, dandanes dobiš 4 kvalitetne IP kamere.

akulp ::

c3p0 je izjavil:

Za ceno tega zvončka, dandanes dobiš 4 kvalitetne IP kamere.


In potem? Imam IP kamero, ki kaže na vohd že zdaj. Ampak, je oddaljena, tudi če bi imela 2-way audio, ne pride v poštev Uporabljam pa za smart home Alexa sistem v povezavi s Shelly-ji.

Pa preden mi odgovoriš upoštevaj, da sem že poskusil sledeče:

- motion cone v povezavi z opozorili na telefonu
- Alexo in IFTT
- želim, da se lahko pogovarjam s človekom.

Trenutno imam za zvonec Alexa button, ampak mi manjka slika in možnost pogovora ...
Lukcc

c3p0 ::

A, ti se bi pogovarjal. Lahko skombiniraš kamere s kakim AE klonom:

https://www.aliexpress.com/wholesale?Se...

akulp ::

c3p0 je izjavil:

A, ti se bi pogovarjal.


Pogovarjal...mislim, ta funkcija nam je večkrat manjkala na daljavo, ko zvoni poštar, da se zmeniš, da ti nekje pusti paket, pa ko otrok zvoni, ker bi samo vprašal, kdaj mora notri, itd... Skratka, če že kupujem to, ne bi bilo slabo, da ima 2-w audio, ja.

Ja, te klone sem gledal že precej, pa se kar ne morem odločiti, če se mi splača "tvegat" za 10-20 EUR razlike. Ring je saj precej preizkušena zadeva, čeprav tudi ni ravno pohvaljena povsod. Ampak, tisti trije, ki ga imajo in so moji znanci, so zelo zadovoljni.

Poleg tega pa še težko klon, ki je Alaexa compatible. Sicer spet takoj rabim HA ali kaj podobnega ...
Lukcc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: akulp ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122750 (2324) carlosk1966
»

Echo Dot 3rd gen. - nakup (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
16325231 (12368) Reaper
»

Amazon pošilja Alexo od doma

Oddelek: Novice / Ostale najave
157379 (5612) vostok_1
»

Telemach - ne dobim sms kode od Amazona

Oddelek: Pomoč in nasveti
141686 (1254) hafo123
»

Za Amazonom najuspešnejša božična nakupovalna sezona

Oddelek: Novice / Rezultati
106703 (5311) Mr.B

Več podobnih tem