» »

Mazda6 CD150 2.2 Skyactiv 150km 2017/2018

Mazda6 CD150 2.2 Skyactiv 150km 2017/2018

kajetan ::

Zanima me, če mi lahko kdo svetuje pri nakupu 2-3 let stare Mazde z dizelskim motorjem...
Avto je uvožen iz francije, opravljeni vsi servisi - 80 000 km - star 2 leti. Ima tudi 12 mesecev garancije.
Zasledil sem da so bile neke težave z 2013-2016 letniki diezel mazde, ki so imeli 2.2 motor...
V motor na žalost ne more nihče pogledat - lahko pa ga dam preveriti na AMZS.

Kaj pravite?

luxxx7 ::

2.2 Skyactiv so imeli problem leta 2014 z odmičnimi gredmi. Takrat so bili izvedeni tudi vpoklici za te motorje. Od leta 2015, ni problemov več s tem.
Če delaš relacije, kupi ta motor, saj je dober. Če pa imaš več mestne vožnje pa boš imel skozi čas težave z DPF filtrom in periferijo okoli njega, saj pri regeneraciji DPF filtra, se dozira v motor nafta, katera pa ne zgori in posledično redči motorno olje.

kajetan ::

luxxx7 je izjavil:

2.2 Skyactiv so imeli problem leta 2014 z odmičnimi gredmi. Takrat so bili izvedeni tudi vpoklici za te motorje. Od leta 2015, ni problemov več s tem.
Če delaš relacije, kupi ta motor, saj je dober. Če pa imaš več mestne vožnje pa boš imel skozi čas težave z DPF filtrom in periferijo okoli njega, saj pri regeneraciji DPF filtra, se dozira v motor nafta, katera pa ne zgori in posledično redči motorno olje.


večinoma, ko kam grem naredim več kot 100 km. po mestu se vozim mogoče 2x na teden in naredim največ 10km.
mi lahko malo bolj razložiš te probleme s filtrom? nimam pojma o čem se gre, so popravila draga? je to nevarno za motor?
kakšna je soploh pričakovana življenska doba takih motorjev?

kako je pa s tem uvozom? praktično ne moreš vedet kdo ga je vozil in kaj so z njim delali.. seveda ti bo avtohiša vedno povedala da je vse super in v najlepšem redu. Sicer paše da je bil redno servisiran itd itd ampak to se da vse "shekat" ane?
garancija je 12 mesecev - možna je tudi 24mesečna garancija. Me pa zanima kaj sploh zajeamjo te garancije od avtohohiš? Drugače je redno servisiran kao, in pravkar narejen servis na pooblaščenem servisu Mazda.

verjetno jih uvažajo zato, ker v bistvu koliko sem gledal slovenskih mazd 6 karavan sploh ni dosti v ponudbi..

res hvala lepa za odgovor!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

kajetan ::

še to sem hotel dodati......

https://www.autocheck.com/vehiclehistor...

zdaj ne razumem te 17 kode. meni so jo posredovali vendar piše da ne najde info za to serijsko števiko.

luxxx7 ::

Koliko pa v letnem povprečju narediš kilometrov? Koliko narediš od doma do službe in kako (AC, regionalna, mestna)?
DPF (filter trdih delcev) imajo vsi EURO5&6 dizel motorji. Po nekih določenih kilometrih se sproži regeneracija (zgorijo saje v filtru), za katero je pa priporočljivo, da se čimmanjkrat prekine. Večkrat kot se prekine, bolj je DPF ''zabit'', več neizgorjene nafte je v motorju...

Večina takih avtov je iz uvoza, nič ni slabo, če je iz uvoza, ampak preveri servisno zgodovino na pooblaščenem servisu, če je pravilna kot govori prodajalec.
Glede garancije-jamstva preberi drobni tisk, saj velikokrat ne zajema kar je najdražje :)

kajetan ::

luxxx7 je izjavil:

Koliko pa v letnem povprečju narediš kilometrov? Koliko narediš od doma do službe in kako (AC, regionalna, mestna)?
DPF (filter trdih delcev) imajo vsi EURO5&6 dizel motorji. Po nekih določenih kilometrih se sproži regeneracija (zgorijo saje v filtru), za katero je pa priporočljivo, da se čimmanjkrat prekine. Večkrat kot se prekine, bolj je DPF ''zabit'', več neizgorjene nafte je v motorju...

Večina takih avtov je iz uvoza, nič ni slabo, če je iz uvoza, ampak preveri servisno zgodovino na pooblaščenem servisu, če je pravilna kot govori prodajalec.
Glede garancije-jamstva preberi drobni tisk, saj velikokrat ne zajema kar je najdražje :)


od doma do službe 15 km - regionalna
v letu ne naredim več kot 10 000 km

hvala za razlago.

bom prebral drobni tisk ja:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

hojnikb ::

za tako kilometrino se ze skor ne splaca gledat dizlov, razn ce so bencinarji v tem rangu dost drazji
#brezpodpisa

kajetan ::

hojnikb je izjavil:

za tako kilometrino se ze skor ne splaca gledat dizlov, razn ce so bencinarji v tem rangu dost drazji


problem je, da so 1. bencinarji bolj redki in dražji, 2. že dizla težko dobiš, zato jih uvažajo, pa tudi uvoženih ni dosti.
rad imam karavane.. kaj je dober nakup do 18k EUR?

ta mi je všeč:

https://www.auto.de/search/vehicle/0a45...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

IL_DIAVOLO ::

Ma kaki dizl, 2.0 bencinarja. Glej letnike '15 in '16, tam je več izbire.

kajetan ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ma kaki dizl, 2.0 bencinarja. Glej letnike '15 in '16, tam je več izbire.

:D :D sem vedel da bo en benzin polival :P

btw koliko pa stane uvoz avta? poznate kakšno dobro firmo ki pripelje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

2dark ::

kajetan je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ma kaki dizl, 2.0 bencinarja. Glej letnike '15 in '16, tam je več izbire.

:D :D sem vedel da bo en benzin polival :P

btw koliko pa stane uvoz avta? poznate kakšno dobro firmo ki pripelje?



Tile se ukvarjajo z uvozom avtomobilov.

http://www.kreativni-najemi.si/pages/si...

Koliko so kupci zadovoljni ti pa naj kdo drug pove, ker jaz ne vem.

IL_DIAVOLO ::

Se en ki bo dpf ven metal.

kajetan ::

https://www.autoscout24.de/lst/mazda/6?...

kerga bi izbrali? :D

moram se malo pozanimati za te različne izdaje: maš Prime Line, Elite, Sport, Exclusive Line

aha zdaj že vem: Sport Line > Exclusive line > Center Line > Prime line (haha...slaba izbira naziva... Prime bi moralo biti Prime - največ)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kajetan ()

kajetan ::

2dark je izjavil:

kajetan je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ma kaki dizl, 2.0 bencinarja. Glej letnike '15 in '16, tam je več izbire.

:D :D sem vedel da bo en benzin polival :P

btw koliko pa stane uvoz avta? poznate kakšno dobro firmo ki pripelje?



Tile se ukvarjajo z uvozom avtomobilov.

http://www.kreativni-najemi.si/pages/si...

Koliko so kupci zadovoljni ti pa naj kdo drug pove, ker jaz ne vem.



hvala

tony1 ::

kajetan je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

Ma kaki dizl, 2.0 bencinarja. Glej letnike '15 in '16, tam je več izbire.

:D :D sem vedel da bo en benzin polival :P

btw koliko pa stane uvoz avta? poznate kakšno dobro firmo ki pripelje?


Potem bo pa jok in stok nad dizelskimi motorji... Za dizla delaš 3x premalo km...

hojnikb ::

za 18 čukov maš že novga karavana.
#brezpodpisa

   -S\/\/-   ::

kajetan je izjavil:

večinoma, ko kam grem naredim več kot 100 km. po mestu se vozim mogoče 2x na teden in naredim največ 10km.
mi lahko malo bolj razložiš te probleme s filtrom? nimam pojma o čem se gre, so popravila draga? je to nevarno za motor?
kakšna je soploh pričakovana življenska doba takih motorjev?


Problem pri tej Mazdi in kratkih vožnjah je ta, da zaradi nedokončane regeneracije DPF filtra v olje odteka dizelsko gorivo. Ko se tega nabere zadosti, da se spremeni viskoznost olja, se prižge lučka za olje. Ko se mi je to zgodilo (v garancijskem obdobju), so mi avto odšlepali na servis in menjali olje. Ampak če delaš večinoma daljše vožnje, do teh problemov ne bo prihajalo.

kajetan je izjavil:

Drugače je redno servisiran kao, in pravkar narejen servis na pooblaščenem servisu Mazda.


Mazde 6 (ta zgodnje iz te generacije) so imele kar nekaj vpoklicev. Najhujši je bil tisti z odmično gredjo, kar je lahko privedlo do okvare turbine. Če imaš možnost preveri, kateri vpoklici so bili predvideni za ta konkreten avto in ali so bili izvedeni. Če je bil avto servisiran na uradnem servisi, se to vidi. Drugače pa ti motorji niso novi in bi napake načeloma morale biti odpravljene.

kajetan ::

   -S\/\/-   je izjavil:

kajetan je izjavil:

večinoma, ko kam grem naredim več kot 100 km. po mestu se vozim mogoče 2x na teden in naredim največ 10km.
mi lahko malo bolj razložiš te probleme s filtrom? nimam pojma o čem se gre, so popravila draga? je to nevarno za motor?
kakšna je soploh pričakovana življenska doba takih motorjev?


Problem pri tej Mazdi in kratkih vožnjah je ta, da zaradi nedokončane regeneracije DPF filtra v olje odteka dizelsko gorivo. Ko se tega nabere zadosti, da se spremeni viskoznost olja, se prižge lučka za olje. Ko se mi je to zgodilo (v garancijskem obdobju), so mi avto odšlepali na servis in menjali olje. Ampak če delaš večinoma daljše vožnje, do teh problemov ne bo prihajalo.

kajetan je izjavil:

Drugače je redno servisiran kao, in pravkar narejen servis na pooblaščenem servisu Mazda.


Mazde 6 (ta zgodnje iz te generacije) so imele kar nekaj vpoklicev. Najhujši je bil tisti z odmično gredjo, kar je lahko privedlo do okvare turbine. Če imaš možnost preveri, kateri vpoklici so bili predvideni za ta konkreten avto in ali so bili izvedeni. Če je bil avto servisiran na uradnem servisi, se to vidi. Drugače pa ti motorji niso novi in bi napake načeloma morale biti odpravljene.



hvala!! potem bi se pa mogoče raje odločil za bencinarja:) saj ni take sile...
ne spoznam se na avte, še dobro da sem vas našel...

torej bencinar je vsekakor boljši za kratke razdalje in predvidevam da niti ni toliko problemov z njimi?

LP

   -S\/\/-   ::

kajetan je izjavil:

seveda ti bo avtohiša vedno povedala da je vse super in v najlepšem redu. Sicer paše da je bil redno servisiran itd itd ampak to se da vse "shekat" ane?


Mazde imajo elektronsko servisno knjigo in jaz za mojo vidim vse podatke v mobilni aplikaciji. Seveda to ni garant, da so notri vpisovali resnične zadeve. Za vsak servis je vidno, kje, kdaj, kaj, pri koliko km je bil opravljen.

kajetan je izjavil:

torej bencinar je vsekakor boljši za kratke razdalje in predvidevam da niti ni toliko problemov z njimi?


Odkar se pri nas dizel uporablja večinoma za dolge vožnje, nima več problemov z DPFjem.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koliko je realna življenska doba vozila? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9917697 (14487) Klemzz
»

Poplava rabljenih dizlov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13622443 (16345) krneki0001
»

Racionalnost ali strast? Megane 1.6 vs. Accord 2.0 vtec

Oddelek: Na cesti
324897 (3898) kiFni
»

nakup rabljenega avtomobila (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
32685895 (51439) lucky13
»

Bencinar ali dizel-pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15530358 (27713) WarpedGone

Več podobnih tem