» »

2.seevis opel astra turbo 1.4

2.seevis opel astra turbo 1.4

nezak2311 ::

Zdravo!

zanima me ali je to nirmalno da moram po pou leta zopet na servis? res je da ima avto 33. 000 ampak star je sele eno leto? in da mi racunajo 90€ kontrola po 2, 6, 10... letih? pa da je potrebno zamenjat zavorno tekocino? in da me pride 2. sefvis 280€ haloooo?
  • polepsal: bluefish ()

hojnikb ::

normalno. tipicni longlife intervali za olje so 30 jurjov, torej bos (oz si ze cez) za drug servis.

zavorno pa po tak kratkem casu res nebi blo treba menjat.
#brezpodpisa

VelkBla ::

Ce se ne motim, dokler je avto v garanciji, so obvezni servisni intervalni na eno leto ali 30.000 km (???) oz. kar nastopi prej. Predvidevam na nulti servis je bil že opravljen.

Vprašaj zakaj menjava zavorne tekočine po tako kratkem času....

IL_DIAVOLO ::

Manj km delaj.

fikus_ ::

Zavornega olja verjetno ni potrebe menjat, motorno in filtre pa.

Za ceno servisov bi se pa lahko pozanimal pred nakupom avta.

Lahko pa opraviš servis pri usposobljenem avtomehaniku, garancije ti še vedno velja.

zk_eu ::

Vse je vezano na servisno knjižico oziroma servisni plan in bi moralo pisati kaj se po določenem času menja. Zato so tu odgovori, ne bi še bilo treba zamenjati odveč. Pogleda se, če servisni plan predvideva zamenjavo, in če jo ne, naj povedo zakaj jo bodo zamenjali.

Ne bom sedaj preverjal in iskal, vendar imam nekako v spominu, da so Astre K imele vpoklic za menjavo zavorne tekočine, nisem pa prepričan. Zato to preveri.

Opel računa servisni interval za menjavo motornega olja računalniško. To je tisti "oil life" na DICu. Servisni interval je načeloma res 1 leto ali 30.000 km. Vendar, če imaš veliko mestne vožnje in hladnih zagonov, ti bo "oil life" procentualno padal veliko hitreje kot pa, če se boš vozil samo po avtocesti. Tako sem imel jaz eno obdobje, ko sem imel veliko mestne vožnje z Insignijo, oil life pri koncu že prej kot pri 15.000 km. Sedaj, ko pa imam spet več avtoceste, pa ga imam po skoraj 13.000 km še več kot 60%, a vseeno delam servise na 15.000 km.

V navodili bi ti moralo pisati, da ko pride "oil life" na 0%, moraš največ v 500 km narediti servis.

Cena pooblaščenega servisa je pa čisto normalna. Lahko opraviš servis drugje. Obvezna garancija ti sicer res velja, podaljšana jamstva pa kasneje ne bodo.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

2dark ::

zk_eu je izjavil:



Cena pooblaščenega servisa je pa čisto normalna.


Ne. Ni normalna cena, ker niti eden pooblaščeni servis nima enake cene za isto storitev.

Tukaj je potrebno poklicat vse pooblaščene servise, ker servis v Ljubljani bo imel višjo ceno kot servis v prekmurju zaradi kupne moči ovc.

nezak2311 je izjavil:

Zdravo!

zanima me ali je to nirmalno da moram po pou leta zopet na servis? res je da ima avto 33. 000 ampak star je sele eno leto? in da mi racunajo 90€ kontrola po 2, 6, 10... letih? pa da je potrebno zamenjat zavorno tekocino? in da me pride 2. sefvis 280€ haloooo?


Saj ni edini pooblaščeni seevis. Vprašaj na vseh pooblaščenih servisih.



za menjavo zavorne tekočine pri tvoji astri je točno določeno po koliko letih se menja. Sicer prvič slišim da bi se po 1 letu menjala zavorna tekočina. Načeloma se menja po 6-7 ih letih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Machete ::

Saj maš komplet intervale in servisne zahteve in knjižico na NETU. Loginaj se tja in prečekiraj. Je pa vseeno kaj delaš, ker ko ti bo razneslo mašino, boš lahko samo še jokal in prosil miloščino, da ti ga odkupijo z upoštevanjem okvare, kot so ponudili znancu, ko mu je ribnila 3 leta redno uradno servisirana astra.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

zk_eu ::

2dark je izjavil:



Cena pooblaščenega servisa je pa čisto normalna.

Ne. Ni normalna cena, ker niti eden pooblaščeni servis nima enake cene za isto storitev.

za menjavo zavorne tekočine pri tvoji astri je točno določeno po koliko letih se menja. Sicer prvič slišim da bi se po 1 letu menjala zavorna tekočina. Načeloma se menja po 6-7 ih letih.


Cena je za pooblaščeni servis čisto normalna za redni servis. Tukaj okoli so. Seveda pa lahko išče okoli kjer bo cenejše prišel čez.

Prvič slišim, da se zavorna tekočina menja na 6 ali 7 let. Moja Insignija ima predpisano menjavo na 2 leti in to je vsakokrat v servisni knjižici, ko je bila servisirana na pooblaščencu, tudi zavedeno. Verjetno si pomešal z hladilno tekočino.

Vsak avto ima servisni plan. Tako, da se komot pogleda kaj je potrebno menjati in kaj se samo preveri. Za Astro K imam ves čas v spominu, da je bil vpoklic za menjavo zavorne tekočine. Mislim, da je nekdo to objavil na slovenskem Opel forumu, ki pa ne deluje več. Zato naj preveri pri uradnem servisu.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

737 ::

Kdor želi, da mu motor dobro in dolgo služi, menjuje olje in filtre na 10.000 km ali eno leto, kar pride prej. Menjavo lahko opravimo doma z minimalnimi stroški glede na koristnost. Novejši motorji imajo zaradi nižanja trenja slabše tesneče batne obročke, kar zaradi prehajanja goriva in ostankov izgorevanja v olje situacijo še slabša.

Zavorna tekočina je higroskopna, torej vpija vodo, zato zavorne cevi rjavijo znotraj. Rja povzroča težave v cilindrih. Tekočino je treba menjati v celotnem sistemu, ne le v rezervoarčku.

2dark ::

zk_eu je izjavil:



Cena je za pooblaščeni servis čisto normalna za redni servis. Tukaj okoli so. Seveda pa lahko išče okoli kjer bo cenejše prišel čez.




Cene močno varirajo. Daje za eno ubogo astro cena 280€ je predrago. To je že rang BMW, audi. mercedez..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena menjave zavornega diska (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11620583 (13637) WizzardOfOZ
»

Slabe zavore? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8514025 (9973) TheBlueOne
»

Mali servis - cena? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6324477 (22112) Tilen
»

Menjava zavorne tekočine (olja?)

Oddelek: Na cesti
4222566 (13133) jozekuch
»

Drag servis? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Na cesti
27669097 (43041) D3m

Več podobnih tem