» »

Kaj potrebujem za uporabo Zigbee v mojem domu

Kaj potrebujem za uporabo Zigbee v mojem domu

demokedes ::

Pozdravljeni,
Našem sem nekaj pametnih Zigbee naprav, ki pa uporabljajo Zigbee protokol? Kaj potrebujem (kater gateway), da lahko uporabljam te naprave?
Tukaj gre za domačo uporabo in ne neko profesionalno rabo. Kaj mi lahko svetujete?
lp
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

DeeJay ::

Odvisno kok se hočeš hecat.
Lahko greš v Raspbery PI + Zigbee modul + HomeAassistant ... tko boš mel lahko vse offline (ne boš rabu interneta za delovanje) in vso kontrolo nad napravami, vendar zadeva potrebuje vsaj osnovno znanje linuxa ali pa veliko googlanja in branja tutorialov za inštalacijo.
Lahko kupiš Samsung SmartThings... simple integracije vendar deluje preko njihovega clouda in avtomatika deluje samo če si povezan v internet.
Obstajajo pa še drugi gateway/hubi, ki podpirajo zigbee sam jih pa ne poznam dovolj dobro, da bi lahko kej o njih komentiral.

Kaj pa sploh hočeš kontrolirat? Katere naprave?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

demokedes ::

Rad bi kontroliral določeno Xiaomi napravo, ki deluje preko Zigbee protokola. Glede na to, kolikor sem gledal je verjetno najbolj smiselno, d anabavim Xiamo Aqara Hub ali pa načeloma katerikoli drug Zigbee gateway: Amazon Echo Plus npr.
Drži?
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

DeeJay ::

Ja sam morš gledat, da ta hub podpira te naprave. Naprimer Philips Hue ma tud svoj Zigbee gateway/hub, sam ne podpira vseh zigbee naprav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832899 (7237) xgeorgex
»

Philipsove pametne žarnice kot vhodna vrata za hekerje

Oddelek: Novice / Varnost
419867 (6701) MrStein
»

Apple, Google in Amazon uvajajo skupen standard za pametne domove

Oddelek: Novice / Ostale najave
195552 (2557) borut_p
»

Smart home komunikacija

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
91332 (755) Niccodemi

Več podobnih tem