» »

Kako posoditi denar?

Kako posoditi denar?

Temo vidijo: vsi
«
1
2

cegu ::

Kolega me je vprašal za posojilo denarja v vrednosti 15.000 EUR.
Ni revež, ima premoženje, ima redne dohodke, ampak mu ga banka ne odobri - zakaj ne, nevem. Dohodke ima majhne in redne, mogoče zato.

Zanima me, kakšen je najboljši način da bi se to izvedlo?

Kolikor sem bral, če se opravi posojilna pogodba preko notarja, je ta izvršljiva tudi preko e-izrvšbe kar online. Torej če se on odloči da ne vrne, lahko brez "večjih" težav zahtevam izvršbo. Na ta način se izognem opominjanja, oni bi mu sedli na plačo oz. v skrajnem primeru na avto in hišo.

K0l1br1 ::

Nimaš.
Banka mu ga ne odobri, ker ji ne more vrniti.
Ima, ker si sposoja in ne vrne nikomur.

Torej, ne rini v težave in mu ne posodi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

kamiKaZaA ::

K0l1br1 je izjavil:

Nimaš.
Banka mu ga ne odobri, ker ji ne more vrniti.
Ima, ker si sposoja in ne vrne nikomur.

Na to sem tudi jaz pomislil. Tudi na banki je po moje zadolžen do vrata in novega več ne dobi oz. mu nočejo reprogramirat ga. Ta cifra je malo huda za nekoga z minimalnimi prihodki. Če se zmenita, da ti vrača 150€ mesečno, bo to trajalo 8 let. Nekomu z minimalnimi prihodki, pa je že 50€ dati na stran težko.

Svetujem, da paziš, razen če ti je vseeno, če ti vrne ali ne vrne. Pa mnogo prijateljskih vezi je šlo po gobe, ko je bil denar v igri (posoja in ne vračilo).

MxxW5 ::

Kolega ali prijatelj?

Če gre za prijatelja, denarja ne posojaj; raje mu daj toliko, kolikor lahko pogrešaš. Ker če boš prijatelju posodil 15 jurjev, obstaja velika verjetnost, da potem ne bosta več prijatelja. Prijatelji so pa dragocenejši kot denar.

Pogodba, sklenjena v obliki notarskega zapisa, je neposredno izvršljiva, če je tako v njej zapisano. Ampak kolikor vem, ne online (tisto velja le za verodostojno listino). Prepričan nisem, ker se z izvršbo ne ukvarjam več.

Si prepričan, da ima kolega redno plačo? Si prepričan, da trenutno zoper njega ne teče nobena izvršba? Da je avto njegov in ne od leasing hiše ali žene? Si prepričan, da je on zemljiškoknjižni lastnik hiše in da na njej ni nobenih hipotek?

shadeX ::

Prijatelji so pa dragocenejši kot denar.


Bo vsaj ugotovil, koliko je njegov prijatelj vreden. No velika verjetnost je da se zgodi tvoj scenarij.

Utk ::

Zakaj zaboga bi si nekdo s premoženjem sposojal 15 jurjev od kolegov? Ta razlog bi pa rad vedel...

Phantomeye ::

Jaz ne bi. Banka mu ne zaupa. Zakaj bi mu ti?

Plus banka ima vzvode, če nekdo ne plačuje / ne zmore plačevat

Ti imaš pa čustva - tvoj prijatelj je - na čustva se lahko igra.

Jaz sem imel strica, ki si je sposojal denar od sorodnikov in prijateljev ... potem so pa ugotovili, da je odvisen od iger na srečo.

Baja ::

kolegi ponavadi ne računajo obresti. drugače pa ja, previdno, sploh pri taki cifri.

svecka ::

pri denarju se vso prijateljstvo konča

ti kar povem kaj bo: pušnil boš.

Poznam take falote...polne besede obljub in vsega in svašta, ko pa treba denar vrnit pa poniknejo. Ti nateguni uspevajo samo zato, ker si skoz sposojajo nonstop od ljudi.

Jaz ne bi posodil, ker je škod živcev in vsega, na koncu bo osebni stečaj naredil, vse premoženje bo pa itak prepisano na druge osebe. Ti se boš pa obrisal pod nosom.

tony1 ::

cegu je izjavil:

Kolega me je vprašal za posojilo denarja v vrednosti 15.000 EUR.
Ni revež, ima premoženje, ima redne dohodke, ampak mu ga banka ne odobri - zakaj ne, nevem. Dohodke ima majhne in redne, mogoče zato.

Zanima me, kakšen je najboljši način da bi se to izvedlo?

Kolikor sem bral, če se opravi posojilna pogodba preko notarja, je ta izvršljiva tudi preko e-izrvšbe kar online. Torej če se on odloči da ne vrne, lahko brez "večjih" težav zahtevam izvršbo. Na ta način se izognem opominjanja, oni bi mu sedli na plačo oz. v skrajnem primeru na avto in hišo.


Če lahko teh 15 jurjev mirno pogrešaš, mu jih podari. In pozabi nanje, ker jih ne boš več videl.

Vsekakor pa jih ne posojaj, ker jih ne boš nikoli več videl, pa še kolega bo eks-kolega. Tako preprosto je to.

gdjv ::

cegu je izjavil:

Kolega me je vprašal za posojilo denarja v vrednosti 15.000 EUR.
Ni revež, ima premoženje, ima redne dohodke, ampak mu ga banka ne odobri - zakaj ne, nevem. Dohodke ima majhne in redne, mogoče zato.

Zanima me, kakšen je najboljši način da bi se to izvedlo?

Kolikor sem bral, če se opravi posojilna pogodba preko notarja, je ta izvršljiva tudi preko e-izrvšbe kar online. Torej če se on odloči da ne vrne, lahko brez "večjih" težav zahtevam izvršbo. Na ta način se izognem opominjanja, oni bi mu sedli na plačo oz. v skrajnem primeru na avto in hišo.


Da gremo nazaj na temo. Posojilno pogodbo skleni v obliki neposredno izvršljivega notarskega zapisa. To pomeni, da v primeru neplačila, ne bo potrebe po tožbi in pravdnem postopku, ampak neposredna izvršba. To pa ti nič ne pomaga, če ni kaj za vzeti. Tako ti predlagam, da obvezno vključita določeno zavarovanje (npr. hipoteka na nepremičnino, zastava vrednejših premičnin npr. vozilo in vpis te v register neposestnih zastavnih pravic, porok oz. več porokov), ampak če bi kaj od tega imel, bi kredit verjetno tudi na banki dobil (ali pač? glede na spremembe po 01.11.2019).

Več zavarovanj bo, boljše je za tebe. Kot pa so že ostali povedali, kolegom se denarja ne posoja, sploh če ti ni povedal, zakaj ne dobi kredita na banki (jaz bi se vprašal, ali je to res prijatelj, kateremu želiš delati takšno uslugo).

#000000 ::

takoj posodi, če bo kaka komplikacija, odpreš še eno temo, pis of kake :)

TOP ::

cegu je izjavil:

Kolega me je vprašal za posojilo denarja v vrednosti 15.000 EUR.
Ni revež, ima premoženje, ima redne dohodke, ampak mu ga banka ne odobri - zakaj ne, nevem. Dohodke ima majhne in redne, mogoče zato.

Zanima me, kakšen je najboljši način da bi se to izvedlo?

Kolikor sem bral, če se opravi posojilna pogodba preko notarja, je ta izvršljiva tudi preko e-izrvšbe kar online. Torej če se on odloči da ne vrne, lahko brez "večjih" težav zahtevam izvršbo. Na ta način se izognem opominjanja, oni bi mu sedli na plačo oz. v skrajnem primeru na avto in hišo.

Očitno je še naivnih ljudi v Sloveniji.

Kosek1 ::

cegu je izjavil:

Kolega me je vprašal za posojilo denarja v vrednosti 15.000 EUR.


Ne posodi denarja. Nikoli več ga ne boš videl.

Hvala za razumevanje.

#000000 je izjavil:

takoj posodi, če bo kaka komplikacija, odpreš še eno temo, pis of kake :)


Ta je pa dobra, ja. Posojanje denarja se prepusti ustreznim bančnim ustanovam z dovoljenjem Banke slovenija :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kosek1 ()

jype ::

Nah, jaz sem si že sposodil in drugim posodil podobne vsote, pa v manj kot 15% primerih se je izteklo z "nista več prijatelja", ker mu je nerodno, dokler ne vrne.

Seveda moraš vedeti, koliko prijatelju lahko zaupaš, pa povedati mu moraš, da ne boš težil, če bo zamujal z vračili, izvršbo pa uporabil le v skrajni sili, če bo tebi tekla voda v grlo. Tudi v primeru, da v primeru izvršbe ne bosta več prijatelja, ni to nič slabega, ker če ne razume, da si bil v izvršbo prisiljen, potem itak ni preveč dober.

Webmojster ::

Če si pravi kolega, mu posodi vsaj 25.000€

#000000 ::

Kosek1 je izjavil:

cegu je izjavil:

Kolega me je vprašal za posojilo denarja v vrednosti 15.000 EUR.


Ne posodi denarja. Nikoli več ga ne boš videl.

Hvala za razumevanje.

#000000 je izjavil:

takoj posodi, če bo kaka komplikacija, odpreš še eno temo, pis of kake :)


Ta je pa dobra, ja. Posojanje denarja se prepusti ustreznim bančnim ustanovam z dovoljenjem Banke slovenija :)


Vklopi sarcasm detektor, ali si star samo 16 let da ne dojameš ?

Seveda se posodi ljudem v krizi da splavajo, jest to počnem, ampak kriza pomeni ajde jurja dva, 15k je pa že resen denar, kdorkoli jih potrebuje jih seveda NUJNO, in takrat bo obljubil in pristal na nemogoče pogoje, ampak če mu banka ne da, če mu njegovi sorodniki ne posodijo, potem veš da denar ne bo vrnjen in v tak posel ne greš, razen če si loan shark.

Kolega je točno to, je posodil nekemu taksistu da si je kupil mesto (interna št katerih je omejena količina) v društvu zmajček, kjer vozijo samo dializo tako da posel je zagotovljen, kot denar tudi.

KOlega je temu človeku odpustil vse evre, če plača 350 eur mesečno obresti, seveda jih je plačeval še dolgo ko je prebil glavnico 6k eur, ko pa je nekako zbral keš in poplačal je bilo vse v redu ampak je trajal,

bbbbbb2015 ::

Utk je izjavil:

Zakaj zaboga bi si nekdo s premoženjem sposojal 15 jurjev od kolegov? Ta razlog bi pa rad vedel...


En moj sorodnik (po ženini strani) je bil tak. Pa moja tašča in njen prijatelj tudi. Njen prijatelj je celo delal na banki.

Ta sorodnik si je izposojal, enim je vrnil (brez obresti), enim ni. Zdaj ko so neki sorodniki pomrli, še prihaja na dan, kje in kako si je vse sposojal.

Ocenili smo, da je vrnil cca samo 25% dolga.

Mislim, da si ljudje sposojajo ravno s kore namenom, da tega ne vrnejo ali pa pač vrnejo ko vrnejo. Pri banki pa ni zajebancije in oni to dobro vedo.

c3p0 ::

Prvo, zakaj rabi denar? Za kruh ali za nov avto?

Banka so profesionalci, če mu oni ne posodijo, je že ena rdeča zastavica. Če bo okoli predloga glede izvršljivega notarskega zapisa kaj mutil (in dejansko ve kaj to je), že veš koliko je ura: "Imel bi, do notarja pa nima časa it".

Sam sem ožji družinski članici nazadnje posodil 35k€, brez papirja in nisem ene noči slabo spal. Seveda dobil vse nazaj, obresti jasno nisem sprejel. Prijateljem sicer dosti manj, večinoma sem dobil vse nazaj brez izgovorov.

Glugy ::

V kakšnem časovnem okvirju ti bo pa denar vrnil? To mislim da je dost pomembno vprašanje.
Pa še nekaj če ima kakšno nepremičnino vem da se banka lahko usede nanjo kot stvar hipoteke. Nevem pa če lahko fizična oseba da "plombo" na nepremičnino dokler ni zadeva plačana?

D3m ::

Jaz bi rabil teh 15k EUR. :)

Bodo dobro investirani. :)
|HP EliteBook|R5 6650U|

ziga1990 ::

cegu je izjavil:

Kolega me je vprašal za posojilo denarja v vrednosti 15.000 EUR.
Ni revež, ima premoženje, ima redne dohodke, ampak mu ga banka ne odobri - zakaj ne, nevem. Dohodke ima majhne in redne, mogoče zato.

Zanima me, kakšen je najboljši način da bi se to izvedlo?

Kolikor sem bral, če se opravi posojilna pogodba preko notarja, je ta izvršljiva tudi preko e-izrvšbe kar online. Torej če se on odloči da ne vrne, lahko brez "večjih" težav zahtevam izvršbo. Na ta način se izognem opominjanja, oni bi mu sedli na plačo oz. v skrajnem primeru na avto in hišo.


Kot so nekateri povedali ne posojaj sploh, ker če banka oceni, da mu ni kredita za dati potem nekaj ni ok.

Sicer ga lahko vprasaš ampak jaz dvomim, da bo resnico povedal. Kakor koli se zavaruješ bo v primeru težav zate zelo stresno in tudi dosti slabše bi se počutil in če zaradi zavrnitve posojila noče biti tvoj prijatelj v resnici sploh ni bil.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

#000000 ::

D3m je izjavil:

Jaz bi rabil teh 15k EUR. :)

Bodo dobro investirani. :)


Jest ti jih posodim pod enakimi pogoji kot banka, sam da ni papirologije tolko, in je cenej na konc zate.

Banke zahtevajo garancijo ki je recimo za teh 15k najmanj 45k, v nepremičninah zlatu, in podobno kurantnih zadevah.

zobnik ::

Če ti ne more dat kaj v zameno kot garancijo potem vsekakor ne posojaj.

Mi si doma denar ne posojamo, ampak si med seboj fizično pomagamo. Čist preprosto, če crkne zmrzovalna ali centralna gremo v gozd in skupaj naštimamo hlode za prodajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Furbo ::

Stran vržen denar. Folk vidi avto in misli, u tale mi bo zlahka vrnil. Ni res.

Naj proda avto, če rabi 15k. Saj bo ziher 'samo za kratek čas'.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Horas ::

dnarja, avta in bab se ne posoja! pa tut če ti je fotr, brat al pa resnično najbolši kolega.

bobby ::

Ce je ful dober prijatel, ne posojaj denarja, ker kaj kmalu ne bo vec.

Ce je znanec, ne posojaj denarja ker,.. Rabim naprej razlagat?

NE posojaj in pika.
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

aiko ::

Narediš pogodbo pri notarju da so do popolnega poplačila dne..npr. 21.04.2020 do 15h tvoje naslednje zadeve v vrednosti 30k ali več ..npr. avto, hiša, karkoli in da po preteku tega datuma v primeru nevračila denarja preidejo v tvojo trajno last. Z sabo vzameš še 2 priči in to je to..ali pa naj prepiše nate nekaj v 2x vrednosti posojila, v kolikor ne vrne je pač tvoje in prodaš.
Avti so najbolj pogosta garancija

Utk ::

Ne, ni treba nobenga posebnega notarja, takoj naj nate prepiše nekaj vrednega vsaj 15 jurjev (pa ne avto), ko ti vrne, boš pa ti njemu nazaj. Zakaj ti ne bi zaupal, če ti njemu bi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

Sssaga ::

Bi babo tudi posodu?

zobnik ::

Utk je izjavil:

Ne, ni treba nobenga posebnega notarja, takoj naj nate prepiše nekaj vrednega vsaj 15 jurjev (pa ne avto), ko ti vrne, boš pa ti njemu nazaj. Zakaj ti ne bi zaupal, če ti njemu bi.


to je to, en najboljših komentarjev te teme.

#000000 ::

zobnik je izjavil:

Utk je izjavil:

Ne, ni treba nobenga posebnega notarja, takoj naj nate prepiše nekaj vrednega vsaj 15 jurjev (pa ne avto), ko ti vrne, boš pa ti njemu nazaj. Zakaj ti ne bi zaupal, če ti njemu bi.


to je to, en najboljših komentarjev te teme.



Temu se reče, Godine i Iskustvo, mane zajeb nikako, sve će da ti narod pozlati, ako ti ne vatio nIKADA kuču odavde ne video, I još se kunem na nerodjeno dijete, očiju mi tvojih.

TheBlueOne ::

Utk je izjavil:

Ne, ni treba nobenga posebnega notarja, takoj naj nate prepiše nekaj vrednega vsaj 15 jurjev (pa ne avto), ko ti vrne, boš pa ti njemu nazaj. Zakaj ti ne bi zaupal, če ti njemu bi.


cegu je izjavil:

Kolega me je vprašal za posojilo denarja v vrednosti 15.000 EUR.
Ni revež, ima premoženje, ima redne dohodke, ampak mu ga banka ne odobri - zakaj ne, nevem. Dohodke ima majhne in redne, mogoče zato.


Tako ja. :) Raje v vrednsoti 30k€, da je na koncu on v tem riziku v katerega sili tebe. Mu ne bi smelo biti problem, ampak se mi zdi, da mu bo.

MTB ::

Prijazen nasvet. Ne posojaj, bo bolje za oba. Imam takšne izkušnje.
Ostal brez denarja, "kolega", on pa se skriva pred mano.

bbbbbb2015 ::

TheBlueOne je izjavil:

Tako ja. :) Raje v vrednsoti 30k€, da je na koncu on v tem riziku v katerega sili tebe. Mu ne bi smelo biti problem, ampak se mi zdi, da mu bo.


To bi lahko bila potencialna rešitev, ja. Samo v praksi jaz ne poznam nekoga, ki bi to tako velikodušno prepisoval na koga. Je pa morda to lep način, da se nekoga z zahtevkom po posojilu znebiš. Takrat bo on rekel ne, ne ti.

Vice ::

Stvar je zelo enostavna... Denar se posodi le na podlagi nezgodne zavarovalne police iz katere je jasno razvidno kdo lomi kdo kasira.

spam321 ::

A je možno dat zaplombo (je ta termin?) na nepremičnino? Pač, da se ta ne more prodati (prepisati na koga drugega) dokler ne vrne dolga. Če je to možno, bi mogoče še posodil, drugače niti v sanjah. Če ima namen vrniti, mu kot "porok" ne bo težko dati nepremičnine.

K0l1br1 ::

spam321 je izjavil:

A je možno dat zaplombo (je ta termin?)
Ni. Zaznamba pa je. Vendar to ne pomeni tega, kar bi ti rad, da pomeni.

Tu sploh ni problema. Ne posodiš in nimaš nobenega problema.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

Izvijač ::

Uff zajebana situacijo in mislim da boš ob kolega v vsakem primeru,če mu posodiš pa ti oni nebo vračal se bosta grdo gledala,če mu pa ne posodiš ti bo pa zameril,češ ne zaupaš mi.Jaz sem posodil 150 Eurov pa je kar dosti dalje trajalo da sem jih dobil nazaj kakor mi je bilo obljubljeno,uglavnem na koncu sem mu že tečen bil z izterjavo svojega denarja,itak je prijateljstvo šlo po zlu.

Master_Yoda ::

To s prepisovanjem dvomim da gre skozi - pride drzava vmes in hoce davek v obeh smereh...
Dovie'andi se tovya sagain.

Phantomeye ::

Pač realno, kot fizična oseba ni pametno posojat nikomur - frendom, znancem, sorodnikom, neznancem itd., razen, če se greš posel s 15 % obrestmi in dvema gorilama na razpolago.

MxxW5 ::

Spomnim se par let nazaj primera. Starejša gospa pride v pisarno, ker jo je zanimalo, kaj pomeni, da se je izvršba ustavila. Povem ji, da je šel dolžnik v osebni stečaj, zaradi česar je bila izvršba ustavljena; upniki bodo pač v stečajnem postopku poplačani sorazmerno (zanimivost: sorazmerno poplačilo od 0 je 0).

S presenečenjem sem ugotovil, da je v zadevi samo glavnice prek 100k; pri upnikih - fizičnih osebah je bila to nenavadno visoka terjatev. Gospa mi pove svojo življenjsko zgodbo. Njen mož je imel najboljšega prijatelja. Le-ta je potreboval denar za nek hudo dober biznis - povsem netvegana reč menda. Mož mu je brez vprašanja posodil prek 100k EUR, vse njune življenjske prihranke, ki sta jih celo življenje spravljala skupaj. Prijatelju pač zaupaš. Mož je prijatelju tako zaupal, da ni hotel skleniti niti posojilne pogodbe pri notarju. Šele žena ga je prepričala, da jo nazadnje vseeno je.

Ta prijatelj je imel eno zoprno težavo. Odvisnost od iger na srečo. Kaj se je z denarjem zgodilo, mi verjetno ni treba razlagati.

Gospa mi je povedala, da sta z možem zoper (sedaj verjetno že bivšega) prijatelja vložila predlog za izvršbo, tako da imata v rokah pravnomočni sklep o izvršbi. Stečajni upravitelj jima je v stečaju priznal celotno terjatev. Še dobro, da sva takrat pri notarju sklenila posojilno pogodbo, mi nazadnje pove gospa. Tako imava vsaj papir. Gospa, ji rečem, papirjev imate dovolj: neposredno izvršljiv notarski zapis, pravnomočen sklep o izvršbi, sklep o priznani terjatvi. Vse imate. Samo denarja nimate. Vsi ti papirji so pač vredni toliko, kot je premoženje tvojega dolžnika. V konkretnem primeru 0.

Učite se iz tujih primerov, da se vam iz lastnih ne bo treba.

-=Tomaz=- ::

Kot so že drugi rekli, ne posojat. Prijateljstvo pa se žal konča.
Prijatelj je želel, da mu grem za poroka, ker mu starši niso hoteli it. Je šlo kasneje precej narobe, dobro da nisem šel.

zobnik ::

MxxW5
To pomeni, da je pravni sistem v tej državi ne deluje in ni vreden nič.

K0l1br1 ::

zobnik je izjavil:

MxxW5
To pomeni, da je pravni sistem v tej državi ne deluje in ni vreden nič.

To pomeni samo to, da če nič nimaš, ti nič ne morejo vzeti. Kaj ima s tem pravni sistem, boš najbrž elaboriral v nadaljevanju.

zobnik ::

Zato pa če vzameš kredit pri prijatelju ti on da nekaj v zameno, ne vem avto, telefone, prepiše kako nepremičnino.

K0l1br1 ::

In kje tu ne vidiš pravnega sistema?

Phantomeye ::

MxxW5 je izjavil:

Spomnim se par let nazaj primera. Starejša gospa pride v pisarno, ker jo je zanimalo, kaj pomeni, da se je izvršba ustavila. Povem ji, da je šel dolžnik v osebni stečaj, zaradi česar je bila izvršba ustavljena; upniki bodo pač v stečajnem postopku poplačani sorazmerno (zanimivost: sorazmerno poplačilo od 0 je 0).

S presenečenjem sem ugotovil, da je v zadevi samo glavnice prek 100k; pri upnikih - fizičnih osebah je bila to nenavadno visoka terjatev. Gospa mi pove svojo življenjsko zgodbo. Njen mož je imel najboljšega prijatelja. Le-ta je potreboval denar za nek hudo dober biznis - povsem netvegana reč menda. Mož mu je brez vprašanja posodil prek 100k EUR, vse njune življenjske prihranke, ki sta jih celo življenje spravljala skupaj. Prijatelju pač zaupaš. Mož je prijatelju tako zaupal, da ni hotel skleniti niti posojilne pogodbe pri notarju. Šele žena ga je prepričala, da jo nazadnje vseeno je.

Ta prijatelj je imel eno zoprno težavo. Odvisnost od iger na srečo. Kaj se je z denarjem zgodilo, mi verjetno ni treba razlagati.

Gospa mi je povedala, da sta z možem zoper (sedaj verjetno že bivšega) prijatelja vložila predlog za izvršbo, tako da imata v rokah pravnomočni sklep o izvršbi. Stečajni upravitelj jima je v stečaju priznal celotno terjatev. Še dobro, da sva takrat pri notarju sklenila posojilno pogodbo, mi nazadnje pove gospa. Tako imava vsaj papir. Gospa, ji rečem, papirjev imate dovolj: neposredno izvršljiv notarski zapis, pravnomočen sklep o izvršbi, sklep o priznani terjatvi. Vse imate. Samo denarja nimate. Vsi ti papirji so pač vredni toliko, kot je premoženje tvojega dolžnika. V konkretnem primeru 0.

Učite se iz tujih primerov, da se vam iz lastnih ne bo treba.


Zgleda, da prijatelja ni zares poznal, in zgleda prijatelj res ni pravi prijatelj - ampak ja odvisnost je hudič.

MxxW5 ::

zobnik je izjavil:

MxxW5
To pomeni, da je pravni sistem v tej državi ne deluje in ni vreden nič.


Sem te hotel vprašati enako kot K0l1br1. Kako bi pravni sistem rešil kaj takega? Bi z zakonom prepovedali naivnost in neumnost?

Phantomeye: Verjetno res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

zobnik ::

Z zaporom al še bolje s prisilnim delom pod nadzorom.

Pri nas na kmetiji lahko pridobimo kredit, ker je tud kmetija vredna in tudi so dohodki iz kmetijstva.
Če ne odplačuješ obroke pa ti pridejo rubit.
Takrat jih ne zanima nič, kot samo ali imaš denar ali pa samo poberejo.
Ne čakajo, dajo ti edino ene 2-4 ure časa, da prideš do banke.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Trr nakazilo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8332791 (8032) Leko
»

posojanje denarja prijatelju... če se napiše na papir, velja kaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11113999 (4814) bambam20
»

Posojilo denarja

Oddelek: Loža
344926 (1349) Alien123
»

Posojilna pogodba, ne vračanje

Oddelek: Loža
273661 (2501) looser
»

Posoja denarja - pogodba? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10633325 (14354) Roadkill

Več podobnih tem