» »

posojanje denarja prijatelju... če se napiše na papir, velja kaj?

posojanje denarja prijatelju... če se napiše na papir, velja kaj?

1 2
3
»

jojw ::

Mi je bil znanec dolžan večjo količino denarja pa sem lepo sprožil pravdni postopek. S pomočjo mojega odvetnika smo se za vračilo denarja dogovorili že na mediaciji.

Aston_11 ::

Bizkit45 je izjavil:

res sem zelen v tem :)
Res si.

Cenik je odvetniška tarifa in poznavanje le-te. Sodišče prizna samo tiste stroške po odvetniški tarifi, tudi če je stroškov več.
Cenik je tudi dogovor z odvetnikom (mimo tarife), ki ne bo delal zastonj, tudi če je znesek majhen.

SeMiNeSanja ::

V tujini imaš zastavljalnice... neseš xbox/zlatnino/... tja, dobiš denar in zadevo kasneje odkupiš nazaj. Če ne... pač oni prodajo.

Drugače se pa strinjam, da te PRAVI prijatelj ne bo nategnil pri denarju. A kaj, ko ljudje mislijo, da so kar vsi, s katerimi povivajo in žurajo nekakšni 'prijatelji'.

Je res hudir, če ne znaš ločiti med pravimi in fake prijatelji, ki te nategnejo tudi za 200€.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

WizzardOfOZ ::

Prijateljem se denarja ne posoja. Potem niso več prijatelji, oziroma jih izgubiš, ko jim prvič omeniš, da so ti dolžni denar.

SeMiNeSanja ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Prijateljem se denarja ne posoja. Potem niso več prijatelji, oziroma jih izgubiš, ko jim prvič omeniš, da so ti dolžni denar.

Ne, ne izgubiš prijatelja, ker TA oseba NIKOLI ni bila PRIJATELJ!

Presneta generacija fake facebook prijateljev!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

care20 ::

iskreni kolegi so ti to,ko ti posodijo vecjo kolicino denarja na lepe oci...meni so in bom vrnil vsak cent do zadnjega

Kvinta ::

V tujini imaš zastavljalnice... neseš xbox/zlatnino


Ja samo ti dajo za nekaj kar je jurja vredno sto evrov :))
A.C.A.B

c3p0 ::

Ne ravno tako slabo, še vedno pa lahko v dogovorjenem roku vrneš izposojen denar + neke obresti in odneseš zadeve.

zobnik ::

Enkrat enmu gospodu posodil 100 evrov, ker ni mogu dvignit delček penzije, se poznava že leta.
Nisem niti razmišljal je že dobil 100. Vrnil jih tudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

Argica ::

Meni je bivši sodelavec / kolega dolžan 300e 1 leto.
Kaditi nehati pa noče - ideja....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Argica ()

showsover ::

Ja, hmm, govoriti o posojanje do 500EUR... To jaz podarim, če je res potrebno :)
Sam govorim o nekaj večjih zneskih, spet na o takšnih, kot govori tisti A-242 ali kdo, ki posoja stotine jurjev EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

bambam20 ::

Mi smo si med sabo posjal nizke zneske. Je pa naneslo tudi tako, da sem si bil zelo dober, skupaj sva draščala, družili smo se veliko. Takrat so bili še tolarji tam leta 2001-2002 me je prosil, če mu posodim 10.000 sit, da mi jih vrne ob naslednji plači. Sem rekel ni problema. No, potem je pa postal problem, ker ni bilo pri naslednji plači, pač pa čez 3 mesece pa se mi sploh ni oglasil.

Med domačimi si posojamo, ampak načeloma pa ne posojam, ker sem alergičen, tako kot verjetno vsi, če denar ni vrnjen na dogovorjeni datum oz. mesec oz. ne moreš vedet, ker ljudje se spremenijo, sploh če so v igri višje vsote. zato pa, če nekdo ni sposoben dobit na banki kredita in išče naokoli višje zneske in nima vzameno zastavit ničesar vrednega se mu pač ne posoja.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posojilo denarja

Oddelek: Loža
344956 (1379) Alien123
»

Posojilna pogodba, ne vračanje

Oddelek: Loža
273710 (2550) looser
»

Posoja denarja - pogodba? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10633450 (14479) Roadkill
»

Dilema

Oddelek: Loža
211912 (1221) Pyr0Beast

Več podobnih tem