» »

Google obupal nad malwarom in poiskal zunanjo pomoč

Google obupal nad malwarom in poiskal zunanjo pomoč

vir: Flickr

Slo-Tech - Zlobna koda, ki se skozi množico appov občasno prikrade v Play Store, je že nekajkrat poskrbela za slab PR Googlove tržnice. Junija letos si jo je denimo na svoje naprave preneslo okoli 400 milijonov uporabnikov, kar predstavlja soliden delež, če pomislimo, da je na svetu trenutno kaka poltretja milijarda naprav z Androidom.

Zdaj se je Google obrnil na tri znana varnostna podjetja, Zimperium, Eset in Lookout, ki se bodo združila v App Defense Alliance in poskrbela za varnostne preglede kode pred objavo. Kot so povedali v Mountain Viewu, je število aplikacij preprosto preveliko, da bi jih lahko še naprej zanesljivo pregledovali sami. Da bodo prevetrili svoj sistem evaluacije in izkoreninili zlobne programerje so se pri Googlu sicer zavezali že pred nekaj meseci.

Omenjena podjetja bodo skupaj z Googlom vzpostavila nekakšen kombiniran sistem za skeniranje, v katerega bodo prispevala svoje izkušnje z malwarom, pa seveda tudi svoje ogromne baze primerkov zlobne kode. Vsa tri so se že doslej na veliko ukvarjala z malwarom, prav tako so na tem področju že doslej sodelovala z Googlom.

15 komentarjev

ewadfdwtdfah ::

Aha, prispevala bodo znanje in svoje velike baze..... Čez par let bomo pa uvideli kak "Google Defence", nov "free" antivirusni program, ki bo omenjene tri popeljal v propad. Klasika.

HotBurek ::

...obrnil na tri znana varnostna podjetja...

Komu so ta podjetja znana?

Brez pridevnikov prosim. Pa spet to oglaševanje golaža....
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

smrko ::

Eset ti ni znan? Kaj potem sploh počneš tu, pojdi na 24ur

nsa_ag3nt ::

In kako bodo ta podjetja preverjala kodo ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

HotBurek ::

Piše, da so vsa tri podjetja znana. Vi poznate vse tri?
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

nsa_ag3nt ::

Eset je znan, vendar bolj po tem, da je njihov nod32 bolj kilavo kljuse.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

shadeX ::

Jaz sem pa vedno mislil, da Google že naredi background check same kode, kadar jo developer naloži gor.

Glugy ::

Eset mi je znan ; dolgo časa nazaj je imel soliden antivirusnik; sedaj že dolgo ne več. Ostali dve podjetji sta mi pa totalna neznanka. A sta za kej al nista za kej? Kaj kej vemo o teh dveh podjetjih?

Evolve ::

Eni bi se morali vrniti v jame iz katerih ste prišli :))

nobodyelse ::

smrko je izjavil:

Eset ti ni znan? Kaj potem sploh počneš tu, pojdi na 24ur


Glede na spisano novico nič čudnega. Včasih bolje enostavno prevesti source title...

poweroff ::

Eset in Lookout sta kar znani podjetji. Zimperium pa malo manj. So bili pa partnerji Blackberrya. Mimogrede, glede na lastnike, bi rekel, da gre za kakšen izraelski security startup.
sudo poweroff

Vazelin ::

mene je noro presenetilo, da nimajo avtomatsko validacijo tega:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

poweroff ::

Indeed:

Itzhak "Zuk" Avraham worked at the IDF as a Security Researcher and has also published a technique on shellcoding for modern ARM exploits. ... He is the founder of the Mobile-Security company, Zimperium and the Godfather of ANTI (Android Network Tollkit).
sudo poweroff

m0f0x ::

Zimperium se osredotoča na varnost mobilnih naprav.

Imajo kar zanimiv YT kanal.

https://www.youtube.com/channel/UCKFuAn...

SmeskoSnezak ::

poweroff je izjavil:

Eset in Lookout sta kar znani podjetji. Zimperium pa malo manj. So bili pa partnerji Blackberrya. Mimogrede, glede na lastnike, bi rekel, da gre za kakšen izraelski security startup.

Tako, Blackberry je sodeloval z obema. Od tod to meni znano.
@ Pusti soncu v srce... @


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Na pol milijona ukrajinskih usmerjevalnikov nastaja botnet nejasnega namena

Oddelek: Novice / Varnost
258800 (4458) Ales
»

Zlonamerna koda za iOS, ki okuži tudi nezlomljene naprave

Oddelek: Novice / Varnost
94566 (3453) BigWhale
»

Nadležne reklame in spremenjena domača stran

Oddelek: Omrežja in internet
91203 (1047) Bye
»

keyboarddrivers.exe

Oddelek: Operacijski sistemi
161693 (1446) solatko
»

Internet je umazano mesto

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
93396 (2942) urban99

Več podobnih tem