» »

Kako pogoste se tuširate?

Kako pogoste se tuširate?

«
1
2 3 4

techuser ::

Tole vprašanje sem dobil že nekaj časa nazaj in se mi je zdelo vredno debate. Kako pogoste se vi tuširate, vsak dan?
Kakšno je kaj povprečje v svetu?

Likalnik ::

poleti sigurno vsak dan...ker sem vedno aktiven, kaj počnem okoli hiše, športam itd.....pozimi pa načeloma tudi vendar se lahko zgodi kakšen dan da se ne....ko se enkrat navadiš je kar težko da se ne bi:)...še posebej, če si jebach tak kot jaz, ko nikjer ne veš kje te akcija čaka:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

imagodei ::

Enkrat mesečno, pa če je treba ali ne.
- Hoc est qui sumus -

dj_uro ::

po potrebi =)
vw-klub.si

Fsegula62 ::

Vsak večer jasno. :), edino kakšno soboto izpustim če sem doma vključno z nedeljo.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

krucymucy ::

Vsak vecer, ze mora biti visja sila da se ne.
Poleti pa se vmes vcasih.

Zgodovina sprememb…

jakan123 ::

Za večje praznike in rojstni dan :))

jype ::

techuser je izjavil:

Kako pogoste se vi tuširate, vsak dan?
Vedno, ko sem umazan, pa je tuš pri roki.

Konlov ::

Kolikokrat pa lasje? A vsak dan pa vsak dan šampon?

jype ::

Las nimam, tako da so mi te dileme prihranjene, hvala bogu.

Fsegula62 ::

Zaradi uporabe gela tudi lasje vsak dan, razen če sem doma.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

IL_DIAVOLO ::

Tu ni debate, vsak dan. Po potrebi tudi 2x.

imagodei ::

V resnici se vas večina moti. Tuširamo se po potrebi. Ne večkrat, ne manjkrat.
- Hoc est qui sumus -

techuser ::

jype je izjavil:

Las nimam, tako da so mi te dileme prihranjene, hvala bogu.

haha.

No sej, je dobro da se skoraj vsak dan, predvsem zaradi higiene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

LeXani ::

vsak dan, lasje 2x tedensko
Čas prve prijave 04.11.2005

d4vid ::

Pozimi 1x dnevno, mogoče včasih 2x, poleti pa skoraj obvezno 2x. Glavo tudi kar pogosto, recimo vsak drug dan. Predvsem, ker moram velikokrat v hlev in umivanje glave je tako obvezno.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

kuall ::

vsako jutro, če grem v službo. drgač smrdiš v pisarni.

poleti 2x do 3x, ker švicam kot norc, način hlajenja je to zame.

pozimi pa se bom veliko manj, 1x zjutraj, za vikend pa se ne bom nič.

zobnik ::

365x/leto oz. 100% obvezno vsak dan pa tud če se kak dan najde ko nič ne delam, seveda cel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zobnik ()

pero50 ::

samo po seksu, letos sem se že 3x.

genesiss ::

:)):)):))

martincek1 ::

Vsak dan, ker na kolesu zašvicam, kot da bi padel v lovor vode. Lase pa 1-2na teden.

hammock ::

Minimalno vsak dan 1x, poleti raje 2x ali celo 3x ce je kaksno fizicno delo/sport v igri. Plus poleti je hladen tus dober nacin za hlajenje.

O povprecju v svetu je tezko govoriti, pri nas verjamem da se vecina tusira dnevno (vsaj ti ki jih poznam).

V kaksni Indiji zna biti precej manj, glede na to da 50% drzave se koncepta sekreta ne razume in kenjajo na cesti.

infidel ::

Samo za pusta, ker grem takrat v maškare.

Cange ::

imagodei je izjavil:

Enkrat mesečno, pa če je treba ali ne.


Čak, a to se vsek mesec tuširaš?

zmaugy ::

Enkrat na mesec pa takrat v nogavicah, da se operejo zraven >:D
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

Phantomeye ::

imagodei je izjavil:

Enkrat mesečno, pa če je treba ali ne.


o poglej, fina gospoda si tuš privoščijo kar vsak mesec.

Glugy ::

ne pogosto; se veliko raje kopam : p

zee ::

Po potrebi, kar v tropih pomeni en hiter tus na dan.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Gagatronix ::

Odvisno od fizicne aktivnosti in temperatur. Pozimi redkeje kot poleti.

cesnja ::

d4vid je izjavil:

Pozimi 1x dnevno, mogoče včasih 2x, poleti pa skoraj obvezno 2x. Glavo tudi kar pogosto, recimo vsak drug dan. Predvsem, ker moram velikokrat v hlev in umivanje glave je tako obvezno.

Poskusi https://www.profarm.si/hlevska-rutasta-... oziroma tiste plasticne kopalne kape, ki jih dobis v hotelih.

          ::

1x tedensko v banjo, več kot to ni zdravo. V izjemnih primerih (kakšna huda športna aktivnost) tudi tuš, vendar brez detergentov in z mrzlo vodo (to se zgodi cca. 2x mesečno).

sreda ::

vsako jutro z mrzlo vodo.

zmaugy ::

cesnja je izjavil:

d4vid je izjavil:

Pozimi 1x dnevno, mogoče včasih 2x, poleti pa skoraj obvezno 2x. Glavo tudi kar pogosto, recimo vsak drug dan. Predvsem, ker moram velikokrat v hlev in umivanje glave je tako obvezno.

Poskusi https://www.profarm.si/hlevska-rutasta-... oziroma tiste plasticne kopalne kape, ki jih dobis v hotelih.


Pa se ne potiš pod temi kapami? Ker potem si je tudi treba glavo prat...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

hipertija ::

Glede na to da športam večkrat tedensko, je seveda obvezno tudi tuširanje po aktivnosti. Poleti vsekakor vsaj 1x na dan oz. po aktivnosti in še potem zvečer, ker se itak švica ves čas :) Pozimi pa: vsekakor po aktivnosti in večinoma vsak dan. Pride pa kakšen dan ko se ne, recimo res kakšen vikend ali pa po kaki fešti, ko samo padeš v posteljo :P

Načeloma bi naj bilo pa tako, da zjutraj se zelo priporoča tuš s hladno vodo, ali pa vsaj po rokah in obrazu. Te zelo zbudi in zbistri. Zvečer pa dejansko tudi umivajne s šamponom.

c3p0 ::

Zjutraj, po športu, zvečer. Se pa vedno ne "žajfam", ni dobro za kožo, raje malo daljši tuš.

IL_DIAVOLO ::

Zajfas? Kaj s tisto ta zeleno, ko so imeli za cote zulit? :))

c3p0 ::

Tako ja, pa s sirknato krtačo.

buttcrack ::

Ne štekam ljudi, ki si ne umivajo zob in se ne tuširajo vsak dan...

S čim smo si vas zaslužili???

shadeX ::

          je izjavil:

1x tedensko v banjo, več kot to ni zdravo. V izjemnih primerih (kakšna huda športna aktivnost) tudi tuš, vendar brez detergentov in z mrzlo vodo (to se zgodi cca. 2x mesečno).


Damn you're nasty.

scipascapa ::

Vsak dan.

imagodei ::

buttcrack je izjavil:

Ne štekam ljudi, ki si ne umivajo zob in se ne tuširajo vsak dan...

S čim smo si vas zaslužili???

Vodilo je, da se umiješ, ko si umazan, prešvican, smrdljiv. Če to pomeni 3x dnevno, pa pač 3x dnevno. Ne zaradi konformizma, pač pa, ker tebe moti. Sicer pri tuširanju 3x dnevno najbrž ni priporočljivo uporabljat klasičnih gelov za tuširanje, morda zadostuje že voda, drugače pa nekaj nežnega, magari za dojenčke. Ker pač, polivanje 3x na dan z žajfo ne vpliva dobro na kožo.

Nekateri pa pač genetsko nimajo močnega telesnega vonja in če ne delajo fizično, niti se ob popoldnevih ne rekreirajo oz. na druge načine spotijo, potem ne smrdijo. Zakaj bi se tak človek denimo pozimi tuširal vsak dan? Za umivanje intimnih delov in nog obstajajo tudi bideji (mal manj praktično je to počet npr. na robu banje)...

Mislim, glavno je, da človek ne smrdi in da ne nosi prešvicanih cunj. Drugo te ne briga, če se ravno ne spravljaš v posteljo z njim.

Verjetno si pa itak imel v mislih smrdljivce, ne pa tiste, ki s tabo ne delijo predstave o vsakodnevnem tuširanju (pa če je potreba po tem ali pa je ni).
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Phantomeye ::

shadeX je izjavil:

          je izjavil:

1x tedensko v banjo, več kot to ni zdravo. V izjemnih primerih (kakšna huda športna aktivnost) tudi tuš, vendar brez detergentov in z mrzlo vodo (to se zgodi cca. 2x mesečno).


Damn you're nasty.


Ja, higiena res ni zdrava

tomazic89 ::

c3p0 je izjavil:

Zjutraj, po športu, zvečer. Se pa vedno ne "žajfam", ni dobro za kožo, raje malo daljši tuš.

^^ this

Jaz se zelo tezko zjutraj spravim iz hise, dokler se ne stusiram. Podobno je zvecer za v posteljo.

Gaius ::

Poleti 1x na dan, običajno zvečer (ali pa po tistem ko se fajn spotim). Čez zimo, odvisno. Kakšen krat tudi vsak 3 dan, po potrebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gaius ()

[Michael] ::

Čisto vsak dan ne, ker pozimi kak dan preskočim.
Večinoma po potrebi, poleti v pasji vročini tudi večkrat na dan.

Kakšno je povprečje ne vem, verjetno mnogo manjše kot v tem delu planeta, ker nekateri še vedno nimajo dostopa do vode.
Mogoče OP najde kako raziskavo in napiše povzetek :)

Bom še jaz pristavil vprašanje, KAKO se tuširate in koliko časa?

Sem bral o pozitivnih lastnostih tuširanja s hladno vodo in na koncu vedno končam s hladnejšo kot mlačno, imam pa še prostora, da odprem do konca hladno vodo. Ampak začnem se tuširati še vedno s toplo. V povprečju se tuširam 5 minut ali manj, včasih se zgodi, da mi res ugaja topla voda in se približam 10 minutam.

energetik ::

Načeloma se mi pozimi res ne bi bilo treba vsak dan, pa vendar če si hočeš umiti samo noge in določene predele, je potem lažje in hitreje, da se cel poliješ pod tušem in je mir. Poleg tega je trenutno bide rezerviran za tamala dva (in ni v dejanski namembnosti :D), ker si tam lahko sama umivata roke (višina).
Tako da ja, vsak večer, večinoma brez žajfe, razen tam, kjer je potrebna. Kvalitetno se lahko stuširam tudi v dobri minuti, ampak vsaj v hladnejši polovici leta se na koncu še kakšno minuto polivam s toplejšo vodo. Kakšno mrzlo vodo, zakaj že brr.

D3m ::

1x - 2x na teden.

Lp.
|HP EliteBook|R5 6650U|

sreda ::

3 - 5 minut. Spartan -shower varianta. Ves čas mrzla, včasih potegnem na 10 minut.
Včashi, kadar mi je hudo in se smilim samemu sebi se pa s toplo razvajam.

buttcrack ::

imagodei je izjavil:

buttcrack je izjavil:

Ne štekam ljudi, ki si ne umivajo zob in se ne tuširajo vsak dan...

S čim smo si vas zaslužili???

Vodilo je, da se umiješ, ko si umazan, prešvican, smrdljiv. Če to pomeni 3x dnevno, pa pač 3x dnevno. Ne zaradi konformizma, pač pa, ker tebe moti. Sicer pri tuširanju 3x dnevno najbrž ni priporočljivo uporabljat klasičnih gelov za tuširanje, morda zadostuje že voda, drugače pa nekaj nežnega, magari za dojenčke. Ker pač, polivanje 3x na dan z žajfo ne vpliva dobro na kožo.

Nekateri pa pač genetsko nimajo močnega telesnega vonja in če ne delajo fizično, niti se ob popoldnevih ne rekreirajo oz. na druge načine spotijo, potem ne smrdijo. Zakaj bi se tak človek denimo pozimi tuširal vsak dan? Za umivanje intimnih delov in nog obstajajo tudi bideji (mal manj praktično je to počet npr. na robu banje)...

Mislim, glavno je, da človek ne smrdi in da ne nosi prešvicanih cunj. Drugo te ne briga, če se ravno ne spravljaš v posteljo z njim.

Verjetno si pa itak imel v mislih smrdljivce, ne pa tiste, ki s tabo ne delijo predstave o vsakodnevnem tuširanju (pa če je potreba po tem ali pa je ni).

bideji so dokaj out, mogoče pri starejši populaciji še, sicer pa so bolj samo še za tako kot je zgoraj napisal, za otroke :)

stavim glavo da večina, ki se ne stušira vsak dan, si 100% ne umije tiče/frače in guze v bideju in zaradi tega ne verjamem da si potem še menjajo gate.

In ja, danes konec leta 2019, je izgovor, da se ne umivaš samo lenoba, redko kdo je brez tekoče vode.

Jerry000 ::

Vsak dan zvečer

«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali kdo prakticira "Cold shower"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7312383 (3866) starfotr
»

Kdaj bojler požre več štroma? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21237985 (32149) K0l1br1
»

Blagi gel za tuširanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
517196 (5743) Jerry000
»

Stroški za vodo - od kod! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5013606 (11750) mihec87
»

Povišana temperatura (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9525646 (24129) BigWhale

Več podobnih tem