» »

RUNE Rural optika na vašem naslovu

RUNE Rural optika na vašem naslovu

««
4 / 23
»»

fikus_ ::

Načeloma se jaz ne bi sekiral kdo bo naredil optiko in kdo bo ponudnik dostopa do interneta. Če se grebejo za stranke, potem poskusite to izkoristiti v vašo korist in dobiti boljše pogoje. V celem kraju (več strank) se dogovorite, da vam dajo ponudbo različni operaterji.
In pazite, kakšne pogodbe podpisujete, da ne boste potem presenečeni in obvezani vzeti dva operaterja.

Matevz96 ::

dejanslo je izjavil:

Je možno, da gre za tekmo za infrastrukturo? Pri očetu je bilo tako, da so že podipisali z Rune, predvidena kmalu gradnja, vendar še preden so uspeli poslati tiste položnice za 150eur, je Telekom že položil cevi.


Ja tekma za infrastrukturo. Telekom ni imel nobenega interesa gradit v moji občini sedaj ko pa se je RUNE malo zmigal tudi oni pospešeno delajo. Se mi pa zdi da so naredili kar malo kartelnega dogovora, mi bomo to vas vi dajte tisto :D
#hooldthedoor

Invictus ::

sajmonsaz je izjavil:

Pozdravljeni, danes sem imel na obisku "telekomovca". Imam naročeno izgradnjo pri rune, cevi so ze podložene, vlakna pa ne. In mi tip pravi, da če podpišem pri njih, me bodo dali na prednostno listo pred drugimi. Je že kdo imel takšno situacijo?

Lp S.

Podpiši za optiko, kaj čakaš. Pripravi hišo za priklop, kjer boš imel vso zadevo. Potem dobi telefonsko in začni težit. Fantje so čisto v redu in naredijo takrat ko rečejo.

Pri meni so bili še preveč zagnani, pa sem jim 2x prestavil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

xseki ::

Mi lahko kdo potrdi če lahko hitrosti preko optike na Rune oz. Telekom dosežejo hitrost kot je napisana na paketu? Namreč trenutno imam A1 Net+TV M Paket in piše:
do 200/40 Mbit/s (optika)
. Spodaj pa je še dodatna možnost za internetno hitrost
do 500 Mb/s
, ki se mora doplačati 5EUR/mesec.

Ali so te hitrosti dejansko realne? Trenutni paket preko bakra je kao 30/5, dejansko imam 6/0.5:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

Matevz96 ::

xseki je izjavil:

Mi lahko kdo potrdi če lahko hitrosti preko optike na Rune oz. Telekom dosežejo hitrost kot je napisana na paketu? Namreč trenutno imam A1 Net+TV M Paket in piše:
do 200/40 Mbit/s (optika)
. Spodaj pa je še dodatna možnost za internetno hitrost
do 500 Mb/s
, ki se mora doplačati 5EUR/mesec.

Ali so te hitrosti dejansko realne? Trenutni paket preko bakra je kao 30/5, dejansko imam 6/0.5:))


Edino merodajno je da ti Telekom (ali Rune) pošlje njihovega tehnika na dom in on izmeri dejansko sinhronizacijo. Vse ostalo je ugibanje.
#hooldthedoor

xseki ::

Matevz96 je izjavil:

xseki je izjavil:

Mi lahko kdo potrdi če lahko hitrosti preko optike na Rune oz. Telekom dosežejo hitrost kot je napisana na paketu? Namreč trenutno imam A1 Net+TV M Paket in piše:
do 200/40 Mbit/s (optika)
. Spodaj pa je še dodatna možnost za internetno hitrost
do 500 Mb/s
, ki se mora doplačati 5EUR/mesec.

Ali so te hitrosti dejansko realne? Trenutni paket preko bakra je kao 30/5, dejansko imam 6/0.5:))


Edino merodajno je da ti Telekom (ali Rune) pošlje njihovega tehnika na dom in on izmeri dejansko sinhronizacijo. Vse ostalo je ugibanje.

Hvala.

XS!D3 ::

Matevz96 je izjavil:


Edino merodajno je da ti Telekom (ali Rune) pošlje njihovega tehnika na dom in on izmeri dejansko sinhronizacijo. Vse ostalo je ugibanje.

Kakšno sinhronizacijo na optiki? Verjetno se točno ve, kaj se gradi in to mora delat (vsaj na last mile, če so kakšni botllenecki kje naprej, kot je bilo recimo s peeringom med A1 in Netflixom, pa tudi tehnik ne bo enostavno izmeril). Bolj je vprašanje, kakšen je dogovor med operaterjem in lastnikom omrežja (recimo če zakupijo samo bitni tok, kakšne hitrosti dejansko zakupijo), ampak to bi ti moral znat že operater povedat. Tako kot recimo Telemach v EON Premium paketu na lastnem (optičnem in coax) omrežju ponuja 600Mb/s, na Telekomovi optiki pa samo 300Mb/s. Jim pa to piše že pod opisi paketov.
Internetna hitrost v paketih EON Light, EON Full in EON Premium, kjer širokopasovni dostop z bitnim tokom zagotavlja Telekom Slovenije d.d., je do 100 Mbps v paketu EON Light, do 200 Mbps v paketu EON Full in do 300 Mbps v paketu EON Premium.

Nekdo je na prejšni strani sicer nekaj omenjal omejitev 100/20 za Telekom na Rune omrežju, ampak ne vem koliko je resnice na tem.

Tam kjer je dovolj potencialnih naročnikov, je seveda Telekomu v interesu, da postavi svojo infrastrukturo, da jim ne bo potrebno plačevati omrežja nekomu tretjemu. Pa tudi če potem vzameš drugega ponudnika, bo moral ta plačevati Telekomu namesto Rune npr.

starfotr ::

Saj sem že povedal, da tam kjer RUNE dela optiko, da potem telekom ihtavo začne delat omrežje, da jih prehitijo. Prej pa spijo in se ne premaknejo.

In potem imajo ene vasi 2 optiki, sosednja vas je pa brez. Bemu.

Furbo ::

Presneti gnoji telekomovi.. in pol en folk hoče socializem pa neki, v katerem ti tipi še vedno živijo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

49106 ::

Če bi bil socializem, bi imele vse vasi optiko ali pa nobena.

starfotr ::

Najbrž bi bilo tako, da bi si sami kopali jarke in postavljali omrežja in vodovod, če bi hoteli kaj imet.

SiByte ::

Nam je Telekom Slovenije, že naslednje leto po menjavi župana (lokalne volitve 2018) potegnil optiko, stari župan pa je pred volitvami na veliko prodajal RUNE in že takrat pošiljal položnice za 150€.
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

Furbo ::

Zdaj sem prišel na idejo, najprej pride RUNE, posledično prileti sneguljčica Telekom.. kaj če pustim Telekomu, da potegne svoj kabel, potem pa še plačam RUNE tisti drobiž.. imam 2x optiko?
A je nujno vzeti kaj pri kakem operaterju ali imam enostavno lahko eno linijo za backup? :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

__Devil__ ::

Zanimivo, da se premika, počasi kopajo tudi preostanek vasi in polagajo cevi te dni so kar aktivni. Verjetno bodo počasi začeli tudi vpihovati optična vlakna (optiko v cevi?). Pred nekaj dnevi sem dobil na mail sporočilo, da bom dobil položnico (150€) 3 mesece pred tem, ko bo pripravljeno na priklop. Zaenkrat še ni nič novega kot to, me pa zelo zanima kako se bo v bližnji prihodnosti premikalo v vaših krajih :).

Vprašanje, sodelavec mi je rekel, da je nekje prebral, da, če bom šel recimo k A1 se vnaprej prijavit za optiko imam potem brezplačen priklop oz. plačanih teh 150€. Ni še 100% a se nekaj dogovarjajo, kje je novica o tem nevem, ker je nisem našel. Bi pa bilo lepo, če nebi rabil plačat teh 150€ za prilop in samo mesečno naročnino. Če kdo kaj več zve o tem naj prosim sporoči =)

nagobčnik ::

Furbo je izjavil:

Presneti gnoji telekomovi.. in pol en folk hoče socializem pa neki, v katerem ti tipi še vedno živijo.


V kapitalizmu si pa konkurenti prijateljsko prepuščajo stranke, se ne poskušajo medsebojno uničit, namesto profita gledajo na dobrobit prebivalstva in zato imajo vsa območja enako dobra omrežja. :D

Matevz96 ::

__Devil__ je izjavil:

Zanimivo, da se premika, počasi kopajo tudi preostanek vasi in polagajo cevi te dni so kar aktivni. Verjetno bodo počasi začeli tudi vpihovati optična vlakna (optiko v cevi?). Pred nekaj dnevi sem dobil na mail sporočilo, da bom dobil položnico (150€) 3 mesece pred tem, ko bo pripravljeno na priklop. Zaenkrat še ni nič novega kot to, me pa zelo zanima kako se bo v bližnji prihodnosti premikalo v vaših krajih :).

Vprašanje, sodelavec mi je rekel, da je nekje prebral, da, če bom šel recimo k A1 se vnaprej prijavit za optiko imam potem brezplačen priklop oz. plačanih teh 150€. Ni še 100% a se nekaj dogovarjajo, kje je novica o tem nevem, ker je nisem našel. Bi pa bilo lepo, če nebi rabil plačat teh 150€ za prilop in samo mesečno naročnino. Če kdo kaj več zve o tem naj prosim sporoči =)


Kot jaz razumem je že 100%

https://www.ruralnetwork.eu/sl/novice/s...
#hooldthedoor

pia2001slo ::

ne vem o kakem vpihovanju optike govorite,pri nas je vpihovanje izgledalo tako da se je vleklo s foršpanom :)

Invictus ::

starfotr je izjavil:

Najbrž bi bilo tako, da bi si sami kopali jarke in postavljali omrežja in vodovod, če bi hoteli kaj imet.

Saj določene občine to naredijo.

Ko prenavljajo ceste/kanalizacijo, zraven položijo še elektriko in optiko do vsake bajte.

Samo takih je malo. Je pa to najboljši in najhitrejši način...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xseki ::

__Devil__ je izjavil:

Zanimivo, da se premika, počasi kopajo tudi preostanek vasi in polagajo cevi te dni so kar aktivni. Verjetno bodo počasi začeli tudi vpihovati optična vlakna (optiko v cevi?). Pred nekaj dnevi sem dobil na mail sporočilo, da bom dobil položnico (150€) 3 mesece pred tem, ko bo pripravljeno na priklop. Zaenkrat še ni nič novega kot to, me pa zelo zanima kako se bo v bližnji prihodnosti premikalo v vaših krajih :).

Vprašanje, sodelavec mi je rekel, da je nekje prebral, da, če bom šel recimo k A1 se vnaprej prijavit za optiko imam potem brezplačen priklop oz. plačanih teh 150€. Ni še 100% a se nekaj dogovarjajo, kje je novica o tem nevem, ker je nisem našel. Bi pa bilo lepo, če nebi rabil plačat teh 150€ za prilop in samo mesečno naročnino. Če kdo kaj več zve o tem naj prosim sporoči =)

A1, Telekom, T-2, Telemach, vsi bodo ponujali kritje cene priključka (150€) če le to želiš. Lahko torej pričakujemo višje položnice?;((

ToniT ::

pia2001slo je izjavil:

ne vem o kakem vpihovanju optike govorite,pri nas je vpihovanje izgledalo tako da se je vleklo s foršpanom :)

Vse je odvisno od debeline cevi za optiko. Če se uporabljajo tanke prozorne cevi, se optika vpihuje. Pri debelih alkatenkah pa uporabljajo foršpan.

Tudi sam sem dolgo čakal na optiko, zdaj pa sem dobil dva kabla - od Telemacha in Telekoma.

barakus ::

Nekateri dobite kar dva, pri nas pa niti planirat niso zaceli :/

Matevz96 ::

xseki je izjavil:

__Devil__ je izjavil:

Zanimivo, da se premika, počasi kopajo tudi preostanek vasi in polagajo cevi te dni so kar aktivni. Verjetno bodo počasi začeli tudi vpihovati optična vlakna (optiko v cevi?). Pred nekaj dnevi sem dobil na mail sporočilo, da bom dobil položnico (150€) 3 mesece pred tem, ko bo pripravljeno na priklop. Zaenkrat še ni nič novega kot to, me pa zelo zanima kako se bo v bližnji prihodnosti premikalo v vaših krajih :).

Vprašanje, sodelavec mi je rekel, da je nekje prebral, da, če bom šel recimo k A1 se vnaprej prijavit za optiko imam potem brezplačen priklop oz. plačanih teh 150€. Ni še 100% a se nekaj dogovarjajo, kje je novica o tem nevem, ker je nisem našel. Bi pa bilo lepo, če nebi rabil plačat teh 150€ za prilop in samo mesečno naročnino. Če kdo kaj več zve o tem naj prosim sporoči =)

A1, Telekom, T-2, Telemach, vsi bodo ponujali kritje cene priključka (150€) če le to želiš. Lahko torej pričakujemo višje položnice?;((


Položnice bodo višje ali oni krijejo ali ne. Bolj bi rekel da gredo na vezava za dve leti brez normalnih popustov, poleg tega pa dvomim da se niso zdilali za boljšo ceno kot 150€ na priključek.
#hooldthedoor

starfotr ::

ToniT je izjavil:

pia2001slo je izjavil:

ne vem o kakem vpihovanju optike govorite,pri nas je vpihovanje izgledalo tako da se je vleklo s foršpanom :)

Vse je odvisno od debeline cevi za optiko. Če se uporabljajo tanke prozorne cevi, se optika vpihuje. Pri debelih alkatenkah pa uporabljajo foršpan.

Tudi sam sem dolgo čakal na optiko, zdaj pa sem dobil dva kabla - od Telemacha in Telekoma.


Ne vem kaj daje RUNE, vendar telekom daje dvojček 2x50 mm ali pa trdo rumeno 110 mm cev. To se vse vleče s foršpanom.

Kompresor tudi stane. Zdi se mi, da so delavci cenejši.

fikus_ ::

pia2001slo je izjavil:

ne vem o kakem vpihovanju optike govorite,pri nas je vpihovanje izgledalo tako da se je vleklo s foršpanom :)



Pri nas je GVO polagal mislim da fi 16 in h končnim uporabnikom fi 12 cevi ter vpihoval optična vlakna tudi po 1 km daleč.

pia2001slo ::

pri nas cela vas alkatenke 5/4" (sam sem dal notri še ta tanko da sem jo dobil v hišo v omarico) , potem pa foršpan pa gasa (za vpihovanje so rekli da oni nimajo stroja,to ima druga ekipa) - teh podizvajalcev je pa malo morje - že telekom optično zaključno dozo mi je "majstor" v omarici tako postrani zašraufal (meril dve minuti) da....

Zgodovina sprememb…

sajmonsaz ::

Torej, ponudbe še vendo nisem dobil na mail je pa tako, 3 leta nazaj sem klicaril telekom in so mi rekli, da sem predaleč in da v mojem kraju nimajo interesa graditi optično omrežje. Leto kasneje je prišel Rune. Sedaj pa se grebejo. Moti me samo to, da mi telekom ne bi omogočal višje hitrosti ce mi priključek zgradi Rune, kot je bilo rečeno. Po eni strani tudi nebi bil rad "privezan" na enega ponudnika zaradi akcij ob menjavi ipd. Kaj pa ostali ponudniki, T2, A1, Telemach, imajo iste pogoje, ali kdo ve, ker klical nisem še nobenega, ker čakam priključek.

Lp S.

šernk ::

Po eni strani tudi nebi bil rad "privezan" na enega ponudnika zaradi akcij ob menjavi ipd. Kaj pa ostali ponudniki, T2, A1, Telemach, imajo iste pogoje, ali kdo ve, ker klical nisem še nobenega, ker čakam priključek.

saj nisi telekom, kar vem daje optiko tudi drugim v najem. Je pa res da če imaš telekom na telekom optiki imaš pipco odprto, pri drugih jo pa zaprejo na 100mbit (vsaj 2 leti nazaj je bilo tako)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

sajmonsaz ::

šernk je izjavil:

Po eni strani tudi nebi bil rad "privezan" na enega ponudnika zaradi akcij ob menjavi ipd. Kaj pa ostali ponudniki, T2, A1, Telemach, imajo iste pogoje, ali kdo ve, ker klical nisem še nobenega, ker čakam priključek.

saj nisi telekom, kar vem daje optiko tudi drugim v najem. Je pa res da če imaš telekom na telekom optiki imaš pipco odprto, pri drugih jo pa zaprejo na 100mbit (vsaj 2 leti nazaj je bilo tako)

Točno tako imajo ja.

rusalex12 ::

Bi lahko podali še komentar glede same tehnologije, ki jo uporabljata Rune in Telekom?

Pri Telekomu večinoma opažam GPON, medtem ko pri Rune FTTH. Kje so razlike oz. kaj je boljše?

MadMax ::

Hruške in sadje.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Daniel ::

FTTH je boljši, ampak operaterja več stane. V končni fazi pa kot kaže tudi obstoječa FTTH omrežja priklapljajo nove naročnike na GPON stikala, ker pač rabiš dosti manj opreme, manj elektrike itd... Pri nas imam jaz denimo FTTH, sosedje, ki so se priklopili kasneje pa praktično vsi GPON, čeprav imamo vsak svoje vlakno do centrale.

Telemach npr. sedaj planira izgradnjo XGS-PON, 10 GBPS simetrično v novih optičnih omrežjih in če to denimo daš na splitter 64 vlaken pride na naročnika 156 Mbps simetrično, kar bi moralo zadostovati za kar nekaj časa.

xseki ::

Malo primerjam "optika" pakete in vidim, da imajo vsi ponudniki razen T-2 največ 40Mbps uploada (razen poslovni uporabniki). A1 ima možnost "povišanja hitrosti" na 500/100 Mb/s za 5€/mesec.

Ali je to maksimalna hitrost uploada pri nas na optiki za zasebnega uporabnika?

49106 ::

xseki je izjavil:

Malo primerjam "optika" pakete in vidim, da imajo vsi ponudniki razen T-2 največ 40Mbps uploada (razen poslovni uporabniki)


Pri nekaterih paketih ponujajo višje hitrosti.

hojnikb ::

rusalex12 je izjavil:

Bi lahko podali še komentar glede same tehnologije, ki jo uporabljata Rune in Telekom?

Pri Telekomu večinoma opažam GPON, medtem ko pri Rune FTTH. Kje so razlike oz. kaj je boljše?

ni res, oba delata GPON, tudi RUNE. Ampak rune dela vse v XGS-PON, kar je 10Gbit simetricno na en nod. Ampak topologija je pa se vedno pasivna, kot pri telekomu. P2P optiko je delal samo t-2 v zacetkih.

Telemach npr. sedaj planira izgradnjo XGS-PON, 10 GBPS simetrično v novih optičnih omrežjih in če to denimo daš na splitter 64 vlaken pride na naročnika 156 Mbps simetrično, kar bi moralo zadostovati za kar nekaj časa.

S tem da scenarij, kjer bo 64 residečnih narocnikov hkrati uporabljal poln bandwidth, je prakticno nicen. Tako da lahk na takem omrezju brez slabe vesti ponudijo 1-2Gbit na narocnika.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Daniel ::

hojnikb je izjavil:

rusalex12 je izjavil:

Bi lahko podali še komentar glede same tehnologije, ki jo uporabljata Rune in Telekom?

Pri Telekomu večinoma opažam GPON, medtem ko pri Rune FTTH. Kje so razlike oz. kaj je boljše?

ni res, oba delata GPON, tudi RUNE. Ampak rune dela vse v XGS-PON, kar je 10Gbit simetricno na en nod. Ampak topologija je pa se vedno pasivna, kot pri telekomu. P2P optiko je delal samo t-2 v zacetkih.

Telemach npr. sedaj planira izgradnjo XGS-PON, 10 GBPS simetrično v novih optičnih omrežjih in če to denimo daš na splitter 64 vlaken pride na naročnika 156 Mbps simetrično, kar bi moralo zadostovati za kar nekaj časa.

S tem da scenarij, kjer bo 64 residečnih narocnikov hkrati uporabljal poln bandwidth, je prakticno nicen. Tako da lahk na takem omrezju brez slabe vesti ponudijo 1-2Gbit na narocnika.


Mord veš, če dajejo v teh novejših omrežjih spliterje na terenu ali vlečejo do vsakega naročnika vlakno iz centrale in tam namestijo spliterje? Cenovno najbrž ni nekaj velike razlike med kablom z npr. 40 vlakni in 400 vlakni proti centrali.

hojnikb ::

lahko jih kr direkt vprasas na fbju
https://www.facebook.com/RUNESlovenija
#brezpodpisa

_Denny_ ::

Ima kdo kak uraden vir za Telekomovih max. 100Mbps prek Rune? Glede na to objavo in njihovo hvaljenje z 10Gbps sem do zdaj sklepal, da je omejitev hitrosti vezana samo na debelino denarnice.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

xseki ::

_Denny_ je izjavil:

Ima kdo kak uraden vir za Telekomovih max. 100Mbps prek Rune? Glede na to objavo in njihovo hvaljenje z 10Gbps sem do zdaj sklepal, da je omejitev hitrosti vezana samo na debelino denarnice.



Z njihovega fb-ja. Pod isto sliko. Upam, da bo mogoče kak ST mojster znal kaj več povedati.

https://www.facebook.com/RUNESlovenija/...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

MacGyver141 ::

_Denny_ je izjavil:

Ima kdo kak uraden vir za Telekomovih max. 100Mbps prek Rune? Glede na to objavo in njihovo hvaljenje z 10Gbps sem do zdaj sklepal, da je omejitev hitrosti vezana samo na debelino denarnice.

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

ToniT ::

xseki je izjavil:

Malo primerjam "optika" pakete in vidim, da imajo vsi ponudniki razen T-2 največ 40Mbps uploada (razen poslovni uporabniki). A1 ima možnost "povišanja hitrosti" na 500/100 Mb/s za 5€/mesec.

Ali je to maksimalna hitrost uploada pri nas na optiki za zasebnega uporabnika?


Jaz imam pri Telekomu 350/100 Mbit/s.

_Denny_ ::

Nekaj se dogaja:


Do zdaj še sicer nisem v občini videl nobenega bagra/gradbinca. Dokumenti so podpisani in uploadani, upajmo na najboljše...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

xseki ::

Enako pri nas.

Sem oddal naročilo za izgradnjo priključka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

__Devil__ ::

Super! Pri nas sko že položili cevi, niso še postavili PAN omarice, so pa jo 200m vstran (štajerska). Sodelavec je že dobil in plačal položnico za Rune, 150€. Tudi jaz sem dobil položnico kak mesec nazaj, vendar še nisem plačal, čakam, da dokončno priklopijo vse (do jeseni?) in bom potem plačal, če bo potrebno ali pa po sreči recimo A1 ponudi brezplačen priklop v zameno za 2 leti vezave, zato čakam, upam, da nebo nič narobe zato :D .

Piše pa:

Stanje na naslovu: Omrežje v zaključevanju

Gradnja priključkov na vašem območju se bo pričela kmalu. Ko bo aktivna razvodna omarica (PAN), ki omogoča priklop na omrežje se bodo predračuni avtomatsko poslali naročnikom.

@Denny: Lahko, da bo pri vas enako v jeseni kaj končano, ni pa nujno, še zase nevem če bo kaj letos, ker se je vse skupaj ustavilo po marcu glede dela. Če kdo zve kaj novega naj pove. Sem bil na A1 2x in mi ne morejo nič zagotovit saj nimajo informacij.

Matevz96 ::

__Devil__ je izjavil:

Super! Pri nas sko že položili cevi, niso še postavili PAN omarice, so pa jo 200m vstran (štajerska). Sodelavec je že dobil in plačal položnico za Rune, 150€. Tudi jaz sem dobil položnico kak mesec nazaj, vendar še nisem plačal, čakam, da dokončno priklopijo vse (do jeseni?) in bom potem plačal, če bo potrebno ali pa po sreči recimo A1 ponudi brezplačen priklop v zameno za 2 leti vezave, zato čakam, upam, da nebo nič narobe zato :D .

Piše pa:

Stanje na naslovu: Omrežje v zaključevanju

Gradnja priključkov na vašem območju se bo pričela kmalu. Ko bo aktivna razvodna omarica (PAN), ki omogoča priklop na omrežje se bodo predračuni avtomatsko poslali naročnikom.

@Denny: Lahko, da bo pri vas enako v jeseni kaj končano, ni pa nujno, še zase nevem če bo kaj letos, ker se je vse skupaj ustavilo po marcu glede dela. Če kdo zve kaj novega naj pove. Sem bil na A1 2x in mi ne morejo nič zagotovit saj nimajo informacij.


Poprskaj po RUNE facebook strani sem precej prepričan da so enkrat objavili kateri operaterji krijejo stroške priklopa.
#hooldthedoor

ethelred ::

Telemach je podaljšal akcijo do 30.6.2021.

Link: https://telemach.si/wp-content/uploads/...

"Opinions are like assholes... everyone's got one
and they all stink" (Brandi Kangiser)

_Denny_ ::

Iiiin 1 leto je zgleda bila napaka :))

Sem vedel, da je preveč optimistično.

Nič, bo treba počakati ali pa poiskati alternativo za primer, če se ta "načrtovano srednjeročno" spremeni v "nikoli". TS LTE tu preverjeno dela večino časa z 85/10 (SGS20 hotspot z dvema črticama, z modemom in zunanjo anteno bi še več), Starlink bo na naši zemljepisni širini verjetno tudi postal opcija...čisto vse je x-krat boljše od trenutnega bakra.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

xseki ::

V naši občini pa rabijo soglasja lastnikov zemljišč... Če bo vse posreči naj bi se dela začela nekje jeseni.

Tudi meni se je status spremenil iz enega (1) leta na tri (3) let.

starfotr ::

Starlink bo na naši zemljepisni širini verjetno tudi postal opcija


:)) :)):)):)):)):)):)):)):))

guano ::

Kakšna je hitrost optike? Ali lahko hitrost zavira ISP?

hojnikb ::

RUNE gradi XGS-PON, tko da 10/10Gbit na nod.
#brezpodpisa
««
4 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OŠO hitrost (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9610343 (1136) Lightning5
»

Opticna povezava RUNE, GVO

Oddelek: Loža
133754 (2218) markasaso12
»

Obstaja kakšen javen načrt za postavitev optike?

Oddelek: Omrežja in internet
336059 (1970) majdana
»

Podpis pogodbe (OPTIKA) Rune ali Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
295447 (3409) starfotr
»

kako se prklopit na optiko ki jo napeljuje givo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344837 (2343) w0mbat

Več podobnih tem