» »

RUNE Rural optika na vašem naslovu

RUNE Rural optika na vašem naslovu

««
5 / 23
»»

Fsegula62 ::

guano je izjavil:

Kakšna je hitrost optike? Ali lahko hitrost zavira ISP?


Vsi ISP imajo enake pogoje za najem omrežja. Vpliva le to kakšne pakete imajo v ponudbi.

guano ::

Zapis na Facebooku:

To podjetje (Rune) zavaja javnost in pobira denar ker se ne držijo pogodbe kar so sestavili in nam dali za podpisat ter plačat. Teh terminov se ne držijo in ne odgovarjajo na Gmail in ne preko telefona.



Junija 2018!!! smo podpisovali pristopne izjave za omrežje Rune v naši občini! Do danes niti lopate niso zasadili! Če želite optiko preden vas korona pobere, to ni pravi naslov za sklenitev česarkoli... Ko oddam poizvedbo kdaj bo priključek vzpostavljen, aplikacija že dve leti javlja, da bo v roku enega leta. To je šalabajzerstvo in zavajanje potrošnika na najvišjem možnem nivoju in si zasluži prijavo na kakšen inšpektorat ali AKOS.


Pozdravljeni ! Pred enim mesecem in pol sem plačal in še ni ne sluha ne duha o izgradnji priključka kaj je problem hvala l.p.


Ali je Rune nateg? Je kdo sploh priklopljen?

Matevz96 ::

Nekaj jih menda je priklopljenih (če se ne motim so tudi tu v tej temi se oglasili). Sam vem da bi glede na sestanek v krajevni skupnostmi z njimi moral biti priklopljen že dobro leto pa ni še nič. Ko bodo 100 metrov stran od mene lahko pošljejo predračun prej nič več ne verjamem.
#hooldthedoor

xseki ::

Tudi pri nas se dogaja nekaj čudnega. Razpis so dobili že lani, večina krajanov je za to, da se naredi optika ampak do sedaj še ni bilo nič. Na spletni strani pa se termin kar lepo spreminja, iz enega leta na tri leta itd.. Kot kaže optike še ne bo kar lep čas ker več kot očino je, da dela zamujajo.

Fsegula62 ::

Tudi sam še počasi zgubljam kakršno koli upanje s tem projektu, pa so mi na začetku delovali zelo prepričljivo in sem že upal da bo kaj iz te moke. Škoda, da tako tako zavajajo.

Njihovi odgovori na vprašanje kdaj se bo gradnja začela:

5/15/20, 11:43 AM
Filip, pozdravljeni, hvala za vaše sporočilo. Nas veseli, da nas spremljate.
Gradnja vozlišča oz. centrale, ki bo pokrivala priključek za vaš naslov se bo pričela konec tega leta. Prvi uporabniki (tisti, ki so bližje posameznemu vozlišču) bodo na omrežje priključeni v 3. mesecih od začetka del, postopoma in sočasno z gradnjo trase pa še ostali.

7/9/20, 11:41 AM
Pozdravljeni, predviden termin gradnje vozlišča oz. centrale, ki bo pokrivala priključek za vaš naslov se bo začela konec tega leta. Nimamo pa še podatkov o mikrodinamiki gradnje, ker to dobimo od izvajalca, ki pa trenutno še ni znan.

Jan 21, 2021, 11:21 AM
Filip, pozdravljeni.
Nekaj novejših informacij je pa res že na voljo. ?
Za prvo fazo, ki vključuje izgradnjo vozlišča in omrežja, smo danes prejeli ponudbe izvajalcev iz drugega kroga. Gradnja pa se bo pričela čez predvidoma 2 meseca.

Apr 21, 2021, 6:26 PM
Pozdravljeni. Žal še nimamo podatka, kdaj se bodo dela začela.

_Denny_ ::

Tisti zamik iz 1 na 3 leta se je verjetno zgodil, ko so ročno dodajali nas "bele lisarje" in je nekdo zašuštral pri vnosu podatkov; pred tem si za lokacijo bele lise pri preverjanju dobil "undefined". Tu še zaenkrat tudi ni nobenega updata, da se sploh kaj dogaja, ima pa občina namen od poletja dalje graditi javno kanalizacijo in mogoče čakajo na to, da ne bo dvojnega razkopavanja. RUNE pogodba in soglasje sta podpisana, dobil sem potrdilo o veljavnosti uploadanih dokumentov, plačila zaenkrat ne zahtevajo...upam, da čez 3 leta oz. kdaj pač bo ne bodo rekli, da so soglasja prestara in rabijo nove, ker mi ni do dodatnega zafrkavanja.

Sam se sicer po novem ne sekiram kdaj/če bo, ker imam po novem prek LTE-A večino dneva celo več od 100/20, ki bi mi jih Telekom ponudil prek RUNE


Drugače pa ne skrbite, počasi bo SpaceX rešil težave s slovensko birokracijo (verjetno celo pred RUNE) in bo zadeva na voljo tudi pri nas. Avstrijci imajo za 99€/mesec kar lepe Starlink hitrosti.
Glejte zdaj kako bo uletel oni bedak, ki nima boljšega dela in me že 2 leti zasleduje, ko omenim Starlink. :))
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

__Devil__ ::

Kolikor spremjam občasno Projekt Rune objave na facebooku objavljajo dokaj aktivno, da dela potekajo vključno z slikami, torej nekaj se mora premikat ampak izredno počasi. Sodelavec je sicer plačal predračun za optiko že več kot mesec dni nazaj, zaenkrat se še nič ne premika, razen tiste objave 11. maja nazadnje, ko piše, da so vpihovali mikrocevi. Ne razumem pa kako ti lahko v 3 mesecih od plačila priklopijo optiko, če še ni mikrocevi dokončno speljanih po celi vasi. Mogoče čakajo na več plačil? Položnico so mi poslali hitro, moral sem tudi na novo podpisat izjavo in poslati dokumente/soglasja, lahko, da prvič niso prejeli, zdaj drugič pa sem vprašal in so sprejeli soglasje v register, to je približno dva meseca nazaj ali več. Edini internet, ki dela dobro je LTE preko telefona,(PING v igrah 50-80ms je ok) še sreča, da imam 60gb podatkov na telemachu, povezava 1mb/s povprečno, včasih (redko) 2mb/s. Je pa premalo za youtube/splet vsakodnevno preko hotspota saj porabiš hitro 10gb na dan. Imamo še vedno A1 domači net preko ruterja (SIM, 4G) dela izredno počasi, predvsem ob večerih, ko so vsi gor. Ponoči pa dela, kot vedno :D. Ne razumem zakaj na telefonu dela hitro, če je ista 4G LTE povezava kot na telefonu, pa še plačujemo kot "svoje" omrežje, seveda nisem edini, sodelavec oddaljen 5km od mene ima iste težave z tem domačim netom, zato bi bila optika dobrodošla.

Ta starlink opcija je zanimiva, za premislit, vendar 99€ je kar visoka cena :).

Lahko, da so kakšne druge težave, da zadeve zamujajo, vključno z slabim vremenom, projekt ne poteka po planih zaradi več različnih faktorjev. Če kdo zve kaj novega naj prosim napiše. Plačal bom takrat, ko bo PAN omarica, cevi do konca položene, upam, da bom tudi takrat imel še vedno nakdnadno opcijo se priključit, logično bi bilo.

Fsegula62 ::

Da bi ti preko telekoma ponudili 100/20 ne drži v nobenem primeru. Vse ostalo pa ti dam prav.

xseki ::

Projekt Rune gre res počasi.

_Denny_ ::

Fsegula62 je izjavil:

Da bi ti preko telekoma ponudili 100/20 ne drži v nobenem primeru. Vse ostalo pa ti dam prav.

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni... + https://www.telekom.si/podporaobrazci/P... (primerjaj NEO SuperNet hitrost med OŠO pdf-jem in tu)
Pred najdbo teh linkov sem tudi sam imel ambicije za 1Gbps in po 3x na dan preverjal, če je kaj novega na njihovi strani/FB-ju, potem pa vidim, da so višje hitrosti možne samo prek Telekomove lastne optike. Ti prav vzame voljo, ko ugotoviš, da 2km oddaljeni sosedje ob glavni cesti lahko že zdaj dobijo več prek 40 let starega coaxa, kot boš ti čez x let prek nove super duper 10Gbps tehnologije.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

starfotr ::

Avstrijci nimajo pol toliko optiko, kot jo imamo mi.

Starlink sanjači vsepovsod. Čeprav mi gredo na živce te sateliti, bom zelo vesel, ko bo to zabasano in ne bo nič delalo, in bom lahko rekel, evo ti k. Sedaj, ko ni nobenega na mreži seveda dela hitro.

xseki ::

Kot zgleda Rune-ja v naši občini ne bo. Že pred tremi meseci bi morala biti projektiranja končana, dela pa (naj bi se) začel v začetku Junija.:))

Fsegula62 ::

xseki je izjavil:

Kot zgleda Rune-ja v naši občini ne bo. Že pred tremi meseci bi morala biti projektiranja končana, dela pa (naj bi se) začel v začetku Junija.:))


Pri nas lani konec leta, potem so prestavili na spomlad letos. Ko sem jih spomladi vprašal kje so pa so rekli, da še ni zanano kdaj se bodo dela začela :). Preveri malo višje.

tomazic89 ::

No mene so ravnokar klicali iz T2, ker sem zadnjic oddal povprasevanje.
Pravijo, da bo priklop mozen in da ga placa T2 ce sklenem pogodbo. Itak sem ze pri njih in v vsakem primeru sem mislil ostati, tako da cakam na pogodbo. Meda, bodo na podlagi pogodbe lahko zaceli teziti RUNE, da se izvede priklop. Porocam...

svecka ::

Pri nas je gradnja Rune optičnega omrežja v polnem zagonu, sedaj polagajo že po vaseh do hiš (Občina Ivančna Gorica). Pogodbo sem podpisal novembra 2020

Spock83 ::

Ta Rune gre prepočasi. Ravno lepo so si zadali, da bodo naredili do njihove penzije. Npr za Vipavo.

xseki ::

Spock83 je izjavil:

Ta Rune gre prepočasi. Ravno lepo so si zadali, da bodo naredili do njihove penzije. Npr za Vipavo.

Se strinjam.

Ml33k ::

Pri tem Rune-ju je vse tako čudno. Začeli so gradit do naselja, sedaj pa že več kot 4 mesece vse stoji. Potem danes pridejo Telemachovci, ki oglašujejo svojo ponudbo, rečejo da so jim rekli da bo optika čez 4-6 mesecev. No Telemachovci so še rekli da bo mogoče hitrost samo 100/20, saj to omejuje Rune. Na A1 in T2 pa so mi povedali da bo možna polna hitrost, ki jo ponujajo. Sedaj ne vem kaj je res, na svoji strani Rune oglašuje da bodo hitrosti lahko do 10gb in zdi se mi kot da noben ne ve kaj točno je res.

Fsegula62 ::

Ml33k je izjavil:

Pri tem Rune-ju je vse tako čudno. Začeli so gradit do naselja, sedaj pa že več kot 4 mesece vse stoji. Potem danes pridejo Telemachovci, ki oglašujejo svojo ponudbo, rečejo da so jim rekli da bo optika čez 4-6 mesecev. No Telemachovci so še rekli da bo mogoče hitrost samo 100/20, saj to omejuje Rune. Na A1 in T2 pa so mi povedali da bo možna polna hitrost, ki jo ponujajo. Sedaj ne vem kaj je res, na svoji strani Rune oglašuje da bodo hitrosti lahko do 10gb in zdi se mi kot da noben ne ve kaj točno je res.


Hitrostna omejitev bo pri operaterjih glede na to kakšne pakete imajo v ponudbi. Vse ostalo je za nos privlečeno, saj si vsak išče na najboljši način stranke.

Se pa strinjam da tale projekt ne gre nikamor oziroma vsaj 100x prepočasi.

Tiger ::

Saj je logično, da gre projekt počasi - ker najprej potrebuješ urediti novo služnost preko vseh parcel, kjer boš vlekel optiko.

Četudi gre trasa ob robu ceste (bankina), je slednja na podeželju pogosto v zasebni lasti, torej rabiš vse lastnike prepričati, da brezplačno odobrijo služnost na svoji parceli. Pa kolikor poznate zadeve na podeželju nekateri lastniki tega ne razumejo ali pa namenoma ne želijo dati soglasja zaradi taki ali drugačnih sporov.

Nato sledi proces gradnje, izkopa in polaganja alkatenske cevi. V zadnji fazi pa vpihovanje optičnega kabla in varjenje spojev.

xseki ::

Evo ravnokar dobil obvestilo iz občine, da je Telekom "prehitel" Rune in, da bodo začeli z gradnjo optike na enem delu občine.

hojnikb ::

Ml33k je izjavil:

Pri tem Rune-ju je vse tako čudno. Začeli so gradit do naselja, sedaj pa že več kot 4 mesece vse stoji. Potem danes pridejo Telemachovci, ki oglašujejo svojo ponudbo, rečejo da so jim rekli da bo optika čez 4-6 mesecev. No Telemachovci so še rekli da bo mogoče hitrost samo 100/20, saj to omejuje Rune. Na A1 in T2 pa so mi povedali da bo možna polna hitrost, ki jo ponujajo. Sedaj ne vem kaj je res, na svoji strani Rune oglašuje da bodo hitrosti lahko do 10gb in zdi se mi kot da noben ne ve kaj točno je res.

10GBit je na nod, ne na uporabnika.
#brezpodpisa

Ml33k ::

hojnikb je izjavil:

Ml33k je izjavil:

Pri tem Rune-ju je vse tako čudno. Začeli so gradit do naselja, sedaj pa že več kot 4 mesece vse stoji. Potem danes pridejo Telemachovci, ki oglašujejo svojo ponudbo, rečejo da so jim rekli da bo optika čez 4-6 mesecev. No Telemachovci so še rekli da bo mogoče hitrost samo 100/20, saj to omejuje Rune. Na A1 in T2 pa so mi povedali da bo možna polna hitrost, ki jo ponujajo. Sedaj ne vem kaj je res, na svoji strani Rune oglašuje da bodo hitrosti lahko do 10gb in zdi se mi kot da noben ne ve kaj točno je res.

10GBit je na nod, ne na uporabnika.


https://imgur.com/qHNbOOX
"Omrežje, postavljeno v okviru projekta RUNE (Rural Network Project) bo omogočalo hitrosti prenosa do 10 gigabitov (Gb) na sekundo."

Čisto nikjer ne piša pa ali je to na nod ali na uporabnika. Če pa ti to veš pa super.

Sem pa dobil odgovor od Rune in so rekli da ne omejujejo hitrosti, ampak da je to vse odvisno od ponudnika internetnih storitev.

MacGyver141 ::

Ml33k je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Ml33k je izjavil:

Pri tem Rune-ju je vse tako čudno. Začeli so gradit do naselja, sedaj pa že več kot 4 mesece vse stoji. Potem danes pridejo Telemachovci, ki oglašujejo svojo ponudbo, rečejo da so jim rekli da bo optika čez 4-6 mesecev. No Telemachovci so še rekli da bo mogoče hitrost samo 100/20, saj to omejuje Rune. Na A1 in T2 pa so mi povedali da bo možna polna hitrost, ki jo ponujajo. Sedaj ne vem kaj je res, na svoji strani Rune oglašuje da bodo hitrosti lahko do 10gb in zdi se mi kot da noben ne ve kaj točno je res.

10GBit je na nod, ne na uporabnika.


https://imgur.com/qHNbOOX
"Omrežje, postavljeno v okviru projekta RUNE (Rural Network Project) bo omogočalo hitrosti prenosa do 10 gigabitov (Gb) na sekundo."

Čisto nikjer ne piša pa ali je to na nod ali na uporabnika. Če pa ti to veš pa super.

Sem pa dobil odgovor od Rune in so rekli da ne omejujejo hitrosti, ampak da je to vse odvisno od ponudnika internetnih storitev.



Rune uporablja XGS-PON, kar pomeni 10G/10G na nod.

_Denny_ ::

Ml33k je izjavil:

Telemachovci so še rekli da bo mogoče hitrost samo 100/20, saj to omejuje Rune. Na A1 in T2 pa so mi povedali da bo možna polna hitrost, ki jo ponujajo. Sedaj ne vem kaj je res, na svoji strani Rune oglašuje da bodo hitrosti lahko do 10gb in zdi se mi kot da noben ne ve kaj točno je res.

Ne omejuje Rune, ampak operaterji s svojimi paketi; drugače pa zanimivo, ravno za Telemach sem mislil, da bodo višje hitrosti, ker so požrešni in bi ponudili 10Mbps več od ostalih za 3x višjo ceno ter se hvalili, kako so na Rune najhitrejši. Pri mojem aprilskem gnjavljenju A1 in TS (ostalih nisem spraševal) sem sicer izvedel, da bi naj bilo pri A1 100/40...naj še kdo drug vpraša, ker zgleda sami nimajo pojma. Sicer pa lepo kake Rune (oz. OŠO na splošno) pakete isp-ji ponujajo...še tisti s koaksialcem iz časov Tita in tisti z LTE, ki si delimo bazno postajo z nekaj sto drugimi imamo višje hitrosti. Je razumljivo, da morajo lastniku omrežja plačevati najem, a bi vsaj lahko naročniku ponudili, da si sam krije razliko in ne rabi biti umetno omejen na 100/20; mene recimo sploh ne bi motilo, če bi moral npr. Telekomu na Rune za 350/100 plačevati kakih 150€ namesto 40€ na njihovem omrežju.


Torej, maksimumi so:
A1 - ni omejeno ali 100/40?
T-2 - 1000/100? vir
Telekom - 100/20 vir1, vir2
Telemach - 100/20

Kot "ni omejeno" mislim v primerjavi s paketi na njihovem lastnem omrežju.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

xseki ::

Novembra lani sem vprašal A1 in so mi rekli, da na Runeju brez problema ponudijo hitrost kot jo imaš v paketu. V mojem primeru bi tole bilo 200/40. Za 5€/mesec pa si lahko povečaš do 500/100.

Za Telekomov 100/20 (maksimum!!!) pa itak nimam besed. Plačaš pa enako (oz. še več) kot pa za 500/100 oz. 1gbps na T2:))

Iz t-2 spletne strani (https://www.t-2.net/rune):
Ob naročilu paketa Oranžni Diamant na omrežju RUNE bomo za prvih 12 mesecev brezplačno nadgradili hitrost internetne povezave do kar 1 Gbit/s / 100 Mbit/s.


Zgleda, da T2 še najbolj forsira Rune, da nekaj naredijo iz tega projekta.

guano ::

Kadar pride Rune, grem na T-2.

guano ::

Ali je možno potegniti optični kabel skozi kanal v katerem je trenutno bakrena parica? Parico ven, in optični kabel noter?

Fsegula62 ::

guano je izjavil:

Ali je možno potegniti optični kabel skozi kanal v katerem je trenutno bakrena parica? Parico ven, in optični kabel noter?


Če ni ostrih zavojev in cev ni poškodovana ne vidim razloga zakaj ne.

xseki ::

Objava enega Facebook uporabnika na Rune strani:

Raje se nehajte sramotiti s takšnimi objavami. Naredite vozlišče in primarne vode, potem se vse ustavi. Tako je povsod po Sloveniji. Vse kar naredite, naredite na pol. Ceste so ostale razkopane, priključkov pa ni. Do sedaj smo od vas zasledili samo eno objavo o naročnikih, ki so bili dejansko priklopljeni na omrežje... Koliko ste jih priključili na območju Novega mesta? Nobenega. Ko vprašamo za informacije, jih ne dobimo. Dobimo pa izgovore, da so krivi drugi. Ukinitve rajši račune na socialnih omrežjih, bo boljše za vse nas.


Tudi sam še nisem zasledil nobenega, ki bi bil priklopljen na Rune optiko. Dela so se v nekaterih predelih Slovenije začela pred več kot enim letom oz. še prej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

guano ::

Zaenkrat so uporabnike priključili le na območju, ki ga pokriva vozlišče v Jareninskem dolu.

šernk ::

zaenkrat mi ta projekt izgleda bolj tako:
zgradijo glavni vod, poberejo evropski denar potem pa ko je za opravit priklope do hiš rečejo, da je premalo interesa v posamezni vasi/mestu in se lahko samo še slikaš :))

Imaš optiko 50m mimo tvoje hiše a ti manjka zadnjih 50m.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Vanadium ::

Ah ja,... vsi bi vse takoj, sploh razvajeni mulčki... Večina ljudi se ne zaveda dejansko koliko ene papirologije moraš narest, da potegneš en je*eni štrik od ene vasi do druge ipd... Bodimo veseli, da se še kdo spravi optiko na vasi potegnit, ker čakat telekom je tko tko oziroma odvisno koliko interesa ima. Se spomnim, da v vasi kjer sem cca. 20 let nazaj živel smo zaradi Telekoma izpadli iz OŠO plana oziroma t.i. belih lis, ker je izrazil interes v 3 letih, da bo potegnil optiko. Skratka, ko je 90% občine že imelo delujočo optiko, mi smo pa nato veselo čakali več kot 5 let, da se je telekomu k*rac dvignil in da so potegnili (seveda ob nevem kakih grožnjah določenih ljudi v vasi, ki so imeli raznorazne veze na malo višjih nivojih...). Jaz sam srčno upam, da jim uspe zrihtat, kar so si zadali res pa je da imajo ogromen projekt za izvest.

p.s.: nisem nikakor povezan z RUNE tako ali drugače...

Invictus ::

Ta papirologija se lahko hitro uredi, če bi občinarji malo manj komplicirali...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xseki ::

Se strinjam @Vanadium. Na optiko se lahko čaka zelo dolgo, še posebej če je vas oddaljena več km od vozlišča (Jareninski dol v mojem primeru). Ampak vseeno, če ljudje plačajo predračun za priklop, in se priklop ne zgodi v določenem času, je razumljivo, da folk postaja nepotrpežljiv. Na Rune Facebook strani je veliko podobnih primerov.

Sicer pa ne vem kdo mora dat soglasje če speljejo optiko po zraku (električni drog), lastnik zemljišča na katerem stoji drog ali samo podjetje, ki ima drog v lasti? V naši vasi, ima skoraj vsaka hiša svoj drog in praktično ni potrebe, da bi se kaj kopalo po cestah ipd...

predrzni007 ::

V občini Ivančni Gorici naselje Ambrus se ustavilo,baje zmanjkalo denarja,vodja izkopalcev povedal,da niso dobili plačila,prekinili izkopovanje linije in natovorili stroje in odšli.

mr_chai ::

predrzni007 je izjavil:

V občini Ivančni Gorici naselje Ambrus se ustavilo,baje zmanjkalo denarja,vodja izkopalcev povedal,da niso dobili plačila,prekinili izkopovanje linije in natovorili stroje in odšli.


Cigani računajo na Starlink. Drugo leto bo tudi pro nas. Kaj pa je tistih 100 eur/mesec za Elko Strojan.

apfelstrudl ::

mr_chai je izjavil:

predrzni007 je izjavil:

V občini Ivančni Gorici naselje Ambrus se ustavilo,baje zmanjkalo denarja,vodja izkopalcev povedal,da niso dobili plačila,prekinili izkopovanje linije in natovorili stroje in odšli.


Cigani računajo na Starlink. Drugo leto bo tudi pro nas. Kaj pa je tistih 100 eur/mesec za Elko Strojan.

Legendarna Elka je že več kot 6 let pokojna ;)

Ml33k ::

predrzni007 je izjavil:

V občini Ivančni Gorici naselje Ambrus se ustavilo,baje zmanjkalo denarja,vodja izkopalcev povedal,da niso dobili plačila,prekinili izkopovanje linije in natovorili stroje in odšli.


Blizu Novega mesta, naš predsednik KS je rekel da so govorice da jim je zmanjkalo denarja in da še dolgo ne bomo videli optike. Zelo močno upam da to ni res. Ampak Telemachovci hodijo naokoli za pogodbe in pravijo 6 mesecev pa bo. Ne vem komu verjeti.

Vanadium ::

Možno da je zmanjklo denarja, cene surovin in storitev so x3 napram par let nazaj. Sploh tale kao "kriza" je res odnesla cene. Včeraj sem bil na enem gradbišču za večji objekt kjer sem debatirala z znancem (vodjo del) in je konkretno jamral, da je cena npr. železa zrasla že za cca. x2 glede na ceno, ko so začeli gradit...

Invictus ::

apfelstrudl je izjavil:

mr_chai je izjavil:

predrzni007 je izjavil:

V občini Ivančni Gorici naselje Ambrus se ustavilo,baje zmanjkalo denarja,vodja izkopalcev povedal,da niso dobili plačila,prekinili izkopovanje linije in natovorili stroje in odšli.


Cigani računajo na Starlink. Drugo leto bo tudi pro nas. Kaj pa je tistih 100 eur/mesec za Elko Strojan.

Legendarna Elka je že več kot 6 let pokojna ;)

Zdaj je šefica jasna, sam povem ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

xseki ::

predrzni007 je izjavil:

V občini Ivančni Gorici naselje Ambrus se ustavilo,baje zmanjkalo denarja,vodja izkopalcev povedal,da niso dobili plačila,prekinili izkopovanje linije in natovorili stroje in odšli.

Če je to res potem lahko na optiko kar pozabimo. Je pa bilo zelo sumljivo ker so se dela v nekaterih občinah začela in kar naenkrat zaustavila. Razlog pa je bil "sprememba trase omrežja".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

mitko25 ::

https://www.ruralnetwork.eu/sl/category...

To imate vse novice o izgradnji na enem mestu, za vsak mesec posebej.

guano ::

4 mesece:O
 rune

rune

xseki ::

Rune zanika kakršno koli pomanjkanje finančnih sredstev.

guano ::

predrzni007 ::

Na mojem naslovu občina Ivančna Gorica, vas Grintovec se je posodobilo na Stanje na naslovu: Omogočen
Distribucijsko omrežje pripravljeno za gradnjo hišnih priključkov. PAN je postavljen.
Ampak ni logike če glavne linije iz katere se vphihujejo steklene vlakna ni povezano , Pan omarice povite z strecth folijo, ostajajo take kot se bile ob prvi postavitvi. Lp

xseki ::

predrzni007 je izjavil:

Na mojem naslovu občina Ivančna Gorica, vas Grintovec se je posodobilo na Stanje na naslovu: Omogočen
Distribucijsko omrežje pripravljeno za gradnjo hišnih priključkov. PAN je postavljen.
Ampak ni logike če glavne linije iz katere se vphihujejo steklene vlakna ni povezano , Pan omarice povite z strecth folijo, ostajajo take kot se bile ob prvi postavitvi. Lp

Si že naročil priključek?

Fsegula62 ::

Ta Rune je tudi meni že brezvezen.
Lani konec leta naj bi pričeli pri nas graditi, prvi uporabniki naj bi bili priključeni v 3 mesecih od začetka gradnje. Prejšnji teden pa so reki, da še vedno ne vedo kdaj se bo sploh kaj začelo in da nimajo nobenega terminskega načrta še in nič.

Za moje pojme je tole samo pranje EU denarja, zaposleni oz. vodilni tam dobijo plačo neglede na to ali kaj zgradijo ali pa ne.

Enakega mnenja jih je več 100, pod komentarji njihovih objav na Facebooku.

xseki ::

Se popolnoma strinjam @Fsegula62. Jaz osebno sem že skoraj obupal nad tem projektom. Predviden čas izgradnje v naši občini je 3+ let.

Facebook komentarji pa povedo vse o projektu Rune. Ceste se razkopajo, delavci položijo cevi, občani plačajo priključke potem pa pospravijo stroje in spizd*jo.

To, da ljudje čakajo več kot pol leta na priključek (ki so ga že plačali) je sramota. Nevem ali je krivo slabo načrtovanje gradnje omrežja ali pa pač 'nesposobnost'. Sicer pa tistim v Sežani itak dol visi. 'Igrajo' se z evropskim denarjem.


Kdaj prejmem predračun za plačilo izgradnje priključka?
Predračun prejmete najprej 3 mesece pred možno izgradnjo priključka na vašem naslovu.
««
5 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE network in gradnja optičnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
72293 (216) markasaso12
»

Opticna povezava RUNE, GVO

Oddelek: Loža
133811 (2275) markasaso12
»

Obstaja kakšen javen načrt za postavitev optike?

Oddelek: Omrežja in internet
336137 (2048) majdana
»

Podpis pogodbe (OPTIKA) Rune ali Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
295554 (3516) starfotr
»

kako se prklopit na optiko ki jo napeljuje givo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344887 (2393) w0mbat

Več podobnih tem