» »

RUNE Rural optika na vašem naslovu

RUNE Rural optika na vašem naslovu

««
2 / 23
»»

Furbo ::

Ma samo potegnejo naj, tudi če je jurja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Fsegula62 ::

FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Fsegula62 ::

Update za primorsko
Optika tudi na podeželje
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

misticnimrk ::

vidim, da smo prišli še dobro čez,..
torej moje izkušnje (vahta - ošo optika, primorska regija).

ko so polagali kable na ulici pred blokom, sem klical podjetje če bi sproti skopali še do bloka in naredili omarico.
fantje so rekli, da ni problema - bi pa morali plačat 2500€ (!!!) za opravljeno delo.
Seveda se nisem(nismo) s tem strinjali zato v to nismo šli.

Ko so končali z deli sem klical vse slovenske ponudnike (telekom, a1, t2,..) in prašal za priklop,
kjer mi je bilo rečeno, da kabel sicer je ampak ni priključka in omarice in da bi morali plačati 150€/priključek + to, da gremo vsi ali nič.
Hvala gospej na telekomu, ki je bila pripravljena na dialog - poslušala je moje pritoževanje nad tem kako nategujejo ljudi s tem, da plačujejo
za stvari, ki so jih izvajalci dobili že plačane iz EU sredstev. Gospa je uregirala in v mesecu dni so se začele stvari premikati.
Na koncu smo z vahtro podpisali 'izven serijsko pogodbo', da bodo skopali, naredili omarico & priklope v vseh stanovanjih zastonj.
Ob pogoju, da se vsaj 70% stanovalcev priklopi na omrežje v roku 3 mesecev.

očitno redka zgodba v kateri nastopa vahtra s srečnim koncem za končnega uporabnika.

predrzni007 ::

Kaj se dogaja s projektom RUNE?

https://vimeo.com/385498486?ref=fb-shar...

Fsegula62 ::

V Jarenini danes pričeli z gradnjo prvega optičnega vozlišča Rune


V Jarenini so danes predstavniki Rune Slovenija in predstavniki občin simbolno pričeli z deli priprave temeljev in izgradnje prvega vozlišča v Sloveniji za optično omrežje Rune. Širokopasovno optično omrežje bodo gradili tam, kjer zdaj prebivalcem optika ni na voljo.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

psillon22 ::

A je kje spisek kje bodo najprej polagali optiko v 2020 ... Q1.Q2 itd ?

Fsegula62 ::

Zal javnodostopnih podatkov se nisem nasel za tako tocne podatke, je pa tole se na novo:

Območje projektiranja je razdeljeno na 41 aktivnih dostopovnih lokacij (AAN), ki so povezane v 5 agregacijskih območij (AGGN). Na območju posameznega AAN se predvidijo primarne priključne omarice (PAN), kjer je vsaka predvidena za pokritje cca. 50 priključnih točk. Maksimalna razdalja od omarice PAN pa do zadnjega naročnika je lahko 2 km. Vse omarice PAN so z optičnimi kabli priključene na AAN.

Vir: https://www.gvo.si/sl/rune/
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

Fsegula62 ::

FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

fikus_ ::

Fsegula, si povezan z RUNE?

Fsegula62 ::

fikus_ je izjavil:

Fsegula, si povezan z RUNE?

Nisem. :) Spremljam pa že projekt od kar je bil zunaj pod "Tržni interes po načrtu NGN 2020" (Marec 2016)

Če bere kdo iz Rune tole, pa se z veseljem priključim. :)
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

SiByte ::

Tudi nam je ponujal takratni župan na veliko RUNE pred lokalnimi volitvami 2018, kako bi se naj takoj po volitvah začelo na veliko graditi in bi do sredine leta 2019 že vsi imeli optiko. Kolikor mi je znano do danes še nihče nima RUNE optike.

Lahko pa se pohvalim, da jo imamo mi (skoraj) vendar ne RUNE, zgradil jo je Telekom Slovenije za kaj je zaslužen nov župan, ki se pokazal interes za razvoj občine. Skoraj pomeni da imamo že položene cevi sedaj pa čakamo na GVO, da potegne optična vlakna do ene hiše jih že imam do druge pa še ne saj je ta virus vse skupaj upočasnil :(
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

šernk ::

pri nas je bilo tudi rečeno da bo poleti 2019 prek RUNE optika. Poleti 2019 so rekli da bodo začeli z izgradnjo spomladi 2020, čakam na 2022 če se slučajno premakne.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Matevz96 ::

Pri nas so v začetku decembra rekli, zdaj bomo pa za res začeli, v največ mesecu dni se začne gradnja! Do danes je edina stvar od tega projekta obisk prodajalcev A1 ki so zelo vsiljivo ponujali pakete za bodočo optiko...
#hooldthedoor

Alexius Heristalski ::

V naši občini sicer ni bilo govora o RUNE in ga tudi ne bo, saj je Telekom Slovenije objavil namero o gradnji omrežja GPON junija letos.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

kuvanasarma ::

V naši občini je telekom 10 let nazaj objavil namero o izgradnji optike v nekaj vaseh, ki so potem padle ven iz sivih/belih lis.
10 let zatem ko se vaščani trudimo da nam optiko napelje Tritel, ker telekom ni položil niti milimetra, Telekom spet objavlja plane o novem oddajniku in optiki.

beta1 ::

Ritoznoj - Spodnje Prebukovje v roku 3 let.

Na RUNE pravijo, da bodo v začetku leta 2021 že pobirali podpise.

Iz dobrih virov dobil info, da po vsej verjetnosti nič ne bo z RUNE optiko. Financiranje itd...

Elektro MB misli vkopati nov visokonapetostni vod z svojo optiko. Prav tako Telekom SLO želi vkopati optični kabel SL. Bistrica - Šmatrno na Pohorje. Samo mislim, da bo to vse za lastne potrebe in medkrajevne povezave. Bodo pa prelili celotno naš asfalt do hiše. Optika my ass...

fikus_ ::

Ne preveč upanja polagati v RUNE, marsikaj obljubljajo . . . .

binez ::

Naš konec je očitno ista zgodba. Še cca. 1 mesec nazaj je bila lokacija označena za izgradnjo v bližnji prihodnosti (rok 1 leta), danes dobil mail, da je območje pod statusom "potencialen". Težko reči kdaj/če bo optika.

Vaš naslov v tem trenutku ni vključen na seznam naslovov za gradnjo optičnega priključka RUNE ampak ima status potencialen. To pomeni, da se je projektu možno pridružiti z naknadno vključitvijo Vašega naslova v projekt RUNE. Prošnjo za naknadno vključitev smo mi na podlagi podatkov v obrazcu za povpraševanje že pripravili in jo posredovali na matično podjetje RUNE Enia, kjer bodo prošnjo odobrili/zavrnili. Praksa je, da če je le možno se naknadna priključitev v projekt odobri. O vseh nadaljnjih korakih boste obveščeni po elektronski pošti, ko bo enkrat prošnja za naknadno vključitev odobrena pa boste na elektronski naslov dobili vso potrebno dokumentacijo.

SiByte ::

Jaz pa že skoraj en mesec uživam na optiki Telekoma Slovenije ;)
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

Mikrohard ::

Ja... Telekom trenutno spet velikopotezno investira v optiko. Očitno hočejo prehiteti Rune. Mi naj bi do konca poletja končno dobili optiko (14 let po začetku gradnje).

hojnikb ::

obrobje celja bo pa optiko dobil... v letu 2100 :)
#brezpodpisa

luuxiii ::

hojnikb je izjavil:

obrobje celja bo pa optiko dobil... v letu 2100 :)

pa še to je po mojem mnenju pod vprašajem:))

fikus_ ::

Samo vprašam; ali ima kdo sploh optiko, ki jo je naredil RUNE?!

starfotr ::

Vahta je že prej delala optiko.

https://vahta.eu/

Rune je samo njihov mednarodni visokopotezni projekt.

luksorzi ::

misticnimrk je izjavil:

vidim, da smo prišli še dobro čez,..
torej moje izkušnje (vahta - ošo optika, primorska regija).

ko so polagali kable na ulici pred blokom, sem klical podjetje če bi sproti skopali še do bloka in naredili omarico.
fantje so rekli, da ni problema - bi pa morali plačat 2500€ (!!!) za opravljeno delo.
Seveda se nisem(nismo) s tem strinjali zato v to nismo šli.

Ko so končali z deli sem klical vse slovenske ponudnike (telekom, a1, t2,..) in prašal za priklop,
kjer mi je bilo rečeno, da kabel sicer je ampak ni priključka in omarice in da bi morali plačati 150€/priključek + to, da gremo vsi ali nič.
Hvala gospej na telekomu, ki je bila pripravljena na dialog - poslušala je moje pritoževanje nad tem kako nategujejo ljudi s tem, da plačujejo
za stvari, ki so jih izvajalci dobili že plačane iz EU sredstev. Gospa je uregirala in v mesecu dni so se začele stvari premikati.
Na koncu smo z vahtro podpisali 'izven serijsko pogodbo', da bodo skopali, naredili omarico & priklope v vseh stanovanjih zastonj.
Ob pogoju, da se vsaj 70% stanovalcev priklopi na omrežje v roku 3 mesecev.

očitno redka zgodba v kateri nastopa vahtra s srečnim koncem za končnega uporabnika.


Tore, če prav razumem, so vas (nas) hoteli nategnit za 2500€. Zelo verjetno je, da to počnejo serijsko. Ste jih kam prijavili? Saj nočemo, da nafu**jo še koga.
Ali ste mogoče dobili napačno osebo, ki ni vedela, da je to plačano, vam pa je povedala cifro iz njihovega cenika?

APPluk ::

beta1 je izjavil:

Ritoznoj - Spodnje Prebukovje v roku 3 let.

Na RUNE pravijo, da bodo v začetku leta 2021 že pobirali podpise.

Iz dobrih virov dobil info, da po vsej verjetnosti nič ne bo z RUNE optiko. Financiranje itd...

Elektro MB misli vkopati nov visokonapetostni vod z svojo optiko. Prav tako Telekom SLO želi vkopati optični kabel SL. Bistrica - Šmatrno na Pohorje. Samo mislim, da bo to vse za lastne potrebe in medkrajevne povezave. Bodo pa prelili celotno naš asfalt do hiše. Optika my ass...


Če imaš mogoče kaj več informacij, če se kaj dogaja okoli te optike na tej relaciji, ker koliko sem se pogovarjal s kolegom je reko, da že nekaj polagajo ob glavni cesti, če pa se gre za to optiko pa nena ve.

Ima kdo kakšen info, kaj mislijo naredit tam ko naj bi šlo čez privat zemljišča? Ker ob glavni cesti ni problem potegnit, do hiš pa gre vse bolj kot ne čez privat, in nevem če bo kdo pripravljen brezplačno pustit da mu razrijejo in potem še plačat, da ti priključijo.

fikus_ ::

Dal boš soglasje za služnost, sicer ne bodo delali + plačal priklop. Tako je bilo vsaj pri Telekomu.

SiByte ::

Pri nas je Telekom Slovenije lansko leto vlekel optiko in nismo rabli dat nobene služnosti ali karkoli plačat.
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

starfotr ::

Pri nas je bilo isto. Nekje, kjer nisi taki šalabajzerji zaposleni na telekomu, pa poskrbijo tudi za papirje.

Vem, ker je pri sorodnikih na drugem koncu države bilo potrebno soglasje, medtem ko pri nas ni bilo treba ničesar.

V bistvu imajo oni omrežje narejeno na črno. Kar je posledično nelegalna gradnja. Samo se nihče kaj dosti na sekira, po moje si državi in občinski vrh misli "pustimo jih, še dobro, da kdo kaj investira, da imajo ljudje internet in mi lahko s lahkoto krademo".

SiByte ::

Papirji za služnost so, če kdo mene vpraša brezveze v primeru, da gre za hišni priključek. Če gre pa vod čez tvojo parcelo skozi je pa druga stvar.
Intel i7 6950X @ 4,2GHz | ASUS STRIX X99 | ASUS STRIX GTX 1080 Ti 11GB @ SLI
4x8GB Corsair DDR4 @ 3000MHz | 1.2TB SSD Intel 750 @ PCI-e | 6TB WD Red

bombicar ::

Pri telekomu sem na lastne oči videl kako kradejo stigmaflex cevi konkurenci, se zgovarjajo na "nadgradnjo" v blokih da ne rabijo soglasij itd. Verjetno tudi pri drugih providerjih samo na območju Celja so pa zelo pokvarjeni kar se tiče tega.

Furbo ::

Ja hvala bogu, da presekajo red tape. A bi rad še par let čakal dlje na optiko? Eni ste res čudni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

starfotr ::

Folk vse živo zakomplicira, tudi če gre za njihov priključek.

Ena znana slovenska novinarka je vedno delala (in še dela) cel halo pri vseh zadevah. Pri odvozu smeti, pri vodovodu, pri elektriki ...

Zato so jo vsi že imeli poln k, ker so vedno bili problemi. Pa naj bo za odčitavanje števca, ali menjavo števca ali pa lega njene kante za smeti ...

V glavnem, biti mora čisto za obe stranki. Ne ena na druga ne sme delat problemov. Soglasje je dogovor, da ima nekdo pravico servisirat vod, brez oviranja lastnika.

Drugi problem je, če pustiš, da gre npr. vodovod čez tvojo parcelo. Potem pa zaradi varovanega pasu ne moreš in ne smeš nič delat v 5 m pasu. Ta je pa podla za znoret. In nobene odškodnine ne dobiš. Skratka, dobro je treba premislit in se posvetovat s pravnimi strokovnjaki, kaj želijo podtaknit s to služnostjo.

Ni kar vse za podpisat, samo da bo čim prej zasvetil fiber v bajti.

Če Telekom zlorablja druge kabelske kanalizacije, je to treba prijavit. Saj RUNE tudi to dela. Vsak kar nekaj po svoje čara. Vse to so prekrški in treba je plačat najem.

Telekom tudi prodaja to:
https://www.telekom.si/operaterji/vzorc...


5.7.8 Nedovoljeni posegi v infrastrukturo Telekoma Slovenije

Telekom Slovenije ima z internimi akti določen postopek ukrepanja pri posegih tretjih oseb v njegovo kabelsko kanalizacijo z namenom zaščite premoženja in integritete telekomunikacijskih storitev.Pri vsakem ugotovljenem nedovoljenem posegu v infrastrukturo družbe, bo Telekom Slovenije kot dober gospodar zahteval takojšnje prenehanje nepooblaščenega posega in vzpostavitev prvotnega stanja ter povrnitev stroškov nastalih v zvezi s posegom. O vsakem ugotovljenem posegu bo pisno takoj obvestil Policijo, Agencijo za komunikacijska omrežja in storitve Republike Slovenije (AKOS) in Inšpektorat RS za telekomunikacije, elektronsko podpisovanje in pošto.

V kolikor povzročitelj nedovoljenega posega v omrežje Telekoma Slovenije, kljub pozivu za takojšnje prenehanje nepooblaščenega posega ne bo vzpostavil prvotnega stanja, bo Telekom Slovenije, nadaljeval s postopkom sodnega varstva pred pristojnim sodiščem za zavarovanje svojega premoženja z namenom zaščitein integritete telekomunikacijskih storitev (vložil tožbo zaradi motenja posesti, tožba zaradi opustitve poseganja v lastninsko pravico in odstranitve..., itd). Telekom Slovenije bo kot izjemno sredstvo pri posegih tretjih oseb v infrastrukturo družbe proti tistim, ki neupravičeno motijo posest družbe ali mu jo odvzamejo, ob kumulativnem izpolnjevanju vseh pogojev v skladu z 31. členom Stvarnopravnega zakonika, uporabil pravico do samopomoči.Če povzročitelj nedovoljenega posega v omrežje Telekoma Slovenije ne bo znan, bo Telekom Slovenije pred pristojnim okrožnim državnim tožilstvom začel postopek kazenskega pregona zoper neznanega storilca. Ob vsakem nedovoljenem posegu v omrežje Telekoma Slovenije bo zahteval tudi povrnitev nastale škode, vse stroške, povezane z ugotavljanjem in prijavo nedovoljenih posegov v njegovo kabelsko kanalizacijo in morebitno vzpostavitvijo prvotnega stanja, kot tudi škodo, ki bo nastala zaradi motenj, prekinitev in nemožnosti zagotavljanja storitev.Telekom Slovenije povzročiteljem nedovoljenega posega v omrežje Telekoma Slovenije ne bo priznal škode, ki bi jim morebiti nastala kot posledica vzpostavitve prejšnjega stanja -stanja pred nedovoljenim posegom v infrastrukturi Telekoma Slovenije.

__Devil__ ::

Pozdrav,

Je že kdo tukaj, ki se je priklopil na optiko od Project-Rune ? V bistvu ima to preko Telemach? Pri nas na štajerskem koncu že počasi a vstrajno polagajo kabel, zato me zanima, če ve kdo kaj več o tem. Kopajo pa samo na vaseh oz. oddaljenih koncih iz mesta. Tudi na fb objavi imajo Telemach in Project Rune neke komentarje, to lahko preverite sami. Mi smo lani že podpisali 7-8 pogodb, podpisal, poslikal, poslal, vendar nismo nič plačali, ker čakamo, da se dejansko položi kabel in vse ostalo.

Na spletni strani piše, da bo v roku enega leta ("kratkoročno") na našem naslovu. So že par hiš od nas, vendar se premika zelo počasi. Priklop bi naj bil brezplačen, samo naročnino se plačuje. Nekdo iz Telamacha mi tudi ponuja kot nek "test na delu" za 20€ prvo leto (40€ naslednjo) preko Telemacha ponudbo 100mb optika + wifi + vsi možni tv programi itd itd. Vendar se nebom zavezal za nekaj kar ne vidim, raje počakam, da bo sigurno in gremo potem v akcijo, čeprav bo 40€, bo vsaj bolj ziher. Jaz vam vsem svetujem, da ne plačate 150€, ker je lahko varka. Baje je nekdo blizu nas plačal in ima zdaj težave, nič iz tega, baje zahtevjo, da še enkrat plača. Telekom si hoče prisvojit projekt rune dela (požeti rezultate?). To sem samo slišal od drugih, zato nevem, če je res, je pa sigurno, da so še drugi ljudje z podobnimi izkušnjami. Mi samo čakamo, da pridejo do nas in se takoj priklopimo.

Meni je vseeno kdo zrihta optiko, samo, da bo :D. Čeprav na koncu bo tako telekom/telemach vse uredil in je to to. Ponudbe od Rune ko smo podpisali pogodbe, da se strinjamo in dovolimo gradnjo pa so bile od T2. Tako, da zdaj že vsak ponudbnik ponuja optiko, vendar projekt še zdaleč ni zaključen, vsaj v naši okolici. Projekt Rune pa vsak dan objavlja videje del na facebooku, kar je dober znak, stvari se premikajo.

Matevz96 ::

Pri nas Rune že dve leti obljublja gradnjo. Pogodbe smo podpisali (nič plačali) vendar dvomim da bo kaj iz tega ker je sedaj Telekom postal zainteresiran za gradnjo. Mene ne moti samo da bo nekdo naredil :D
#hooldthedoor

Thunder wave ::

V našem koncu se zadeve tudi premikajo (vozlišče Jarenina). Plačali še nismo nič, saj bi naj predračun dobili komaj, ko bo znan vsaj približni datum priklopa. Smo pa lepo pred kratkim dobili obvestilo o tem in da se je na našem območju gradnja pričela.

fikus_ ::

Kaj pa služnosti, ste že podpisali?

Thunder wave ::

Ja, že v začetku leta.

Lonsarg ::

Kaj točno pa je plan Rune, zgolj tam kjer še ni optike ali bitka za stranke z Telekomom da bo ja še več denarja izgubljenega v gradnji vzporednih omrežij?

Za ceno podupliciranih omrežij ki jih imamo v večjih mestih bi lahko že precej večjo pokritost optike imeli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

__Devil__ ::

Plan Rune je zgraditi optiko na bolj oddaljenih krajih, torej na vaseh.

Grega3 ::

Pri nas v okolici nove gorice piše v aplikaciji za preverjenje srednjeročno 3leta. Me pa zanima kako lahko od telekoma izvem če imajo oni v načurtu gradit optiko v mojem kraju. Pisal sem jim na mail ampak nobenega odgovora. V telekomovem centru pa itak noben nič ne ve.

Mikrohard ::

Pogledaš tukaj v arhiv, če je kaj planirano: http://investicije.akos-rs.si/namere-po...

kuall ::

Pr nas so nam sami vse zrihtal, nič ni bilo treba težit jim, jih spraševat. Fajn to. Baje čez 1 teden dobimo optiko, danes nam je t-2 napeljal kabel iz omarice do modema, samo še modem za optiko rabim pa gasa.
bom vzel najbrž kar max 200/20, da bo vleklo 25 MB na sekundo, zdej vleče 1 MB na sekundo, torej 25x hitreje bo delalo. Za tistih 10EUR na mesec se ne splača šparat, bom šel pa 1x manj v trgovino.
Ne vem pa če bo vleklo 500/100, torej 62MB na sekundo, to bi pa bilo nekaj. To ti potem potegne 1GB film v pol minute, 4GB pa v 2 min?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: kuall ()

bombicar ::

Če bodo torrenti meli dosti sejalcev ja drugače pa sanjaj :))

šernk ::

a ne bo rune omejena hitrost na 100 al 150mbit?
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

hojnikb ::

Ne.
#brezpodpisa

Dolenjska1 ::

Pozdravljeni,

seveda se pri nas tudi začenja projekt postavitve optičnega kabla, ki se ga bo lotilo podjetje Rune.
Zanima me ena osnovna zadeva. GVO je položil optiko cca 1 leto nazaj. To podjetje bo na novo položilo optiko....(pustmo mrtve cone, evropski projekt..)
Ne razumem te logike...a mi lahko nekdo pomaga to težko matematiko razumet?:)

bombicar ::

Zakaj bi še enkrat rune to delu ne vem ampak drugače je ceneje na daljši rok če imaš svoj vod do stranke ker ne rabiš plačevat najemnine drugim operaterjim.

Furbo ::

Tipičen Slovenistan, kjer imajo določene lokacije že 2 ali 3 optike, drugje pa nič.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
««
2 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OŠO hitrost (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9610342 (1135) Lightning5
»

Opticna povezava RUNE, GVO

Oddelek: Loža
133753 (2217) markasaso12
»

Obstaja kakšen javen načrt za postavitev optike?

Oddelek: Omrežja in internet
336058 (1969) majdana
»

Podpis pogodbe (OPTIKA) Rune ali Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
295442 (3404) starfotr
»

kako se prklopit na optiko ki jo napeljuje givo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344836 (2342) w0mbat

Več podobnih tem