» »

RUNE Rural optika na vašem naslovu

RUNE Rural optika na vašem naslovu

««
21 / 23
»»

kajnepoves ::

Jaz že lep čas pišem, kakšno sranje od sranja je podjetje RUNE! To opazite že če pokličete njihovo kontaktno številko, po tem vam bo vse jasno! Jaz ne poznam podjetja, ki bi ga poklical pa ti ne bi nihče dvignil telefona! Po moje gre spet za neko slamnato podjetje, katero želi z našimi žulji na hitro zaslužiti, za uporabnika pa jim je vseeno.
Mi smo v fazi načrtovanja že 4 leta! Pa porkafiks, kaj te maš za načrtovati 4 leta, ko pa obstajajo satelitski posnetki, kjer se vidi trasa, pot do hiše, cesta ...
Rune je podjetje za črpanje denarja, s katerim pa se naredi bore malo! Vsaka vas ima strojnike, ki bi lahko pripomogli k hitrejšemu polaganju alkatelnih cevi, samo kaj ko bi jim po temtakem manj ostalo v žepu!
Me mika da bi marsikaj napisal, a vem, da nebo nič bolje, saj Slovenija tone in tone, počasi se vračamo v čas hlapčevstva in v čas kamene dobe!
Republika bana in korupcija to ti je Slovenija! Dobrodošli!

Coreyt ::

@xseki
Presenetljivo so me poklicali iz Rune po enem dnevu,se opravičevali in se najavili za jutri,da odpravijo napako.Sem pa težil z maili,na klice so neodzivni.

starfotr ::

Vse zadeve naslovite na AKOS.

Mogoče jih mora AKOS kaj vprašat po zdravju.

xseki ::

Coreyt je izjavil:

@xseki
Presenetljivo so me poklicali iz Rune po enem dnevu,se opravičevali in se najavili za jutri,da odpravijo napako.Sem pa težil z maili,na klice so neodzivni.

Tudi pri nas so bili podizvajalci in so odpravili napako, zdaj imamo optični signal.

svecka ::

kajnepoves je izjavil:

Jaz že lep čas pišem, kakšno sranje od sranja je podjetje RUNE! To opazite že če pokličete njihovo kontaktno številko, po tem vam bo vse jasno! Jaz ne poznam podjetja, ki bi ga poklical pa ti ne bi nihče dvignil telefona! Po moje gre spet za neko slamnato podjetje, katero želi z našimi žulji na hitro zaslužiti, za uporabnika pa jim je vseeno.
Mi smo v fazi načrtovanja že 4 leta! Pa porkafiks, kaj te maš za načrtovati 4 leta, ko pa obstajajo satelitski posnetki, kjer se vidi trasa, pot do hiše, cesta ...
Rune je podjetje za črpanje denarja, s katerim pa se naredi bore malo! Vsaka vas ima strojnike, ki bi lahko pripomogli k hitrejšemu polaganju alkatelnih cevi, samo kaj ko bi jim po temtakem manj ostalo v žepu!
Me mika da bi marsikaj napisal, a vem, da nebo nič bolje, saj Slovenija tone in tone, počasi se vračamo v čas hlapčevstva in v čas kamene dobe!
Republika bana in korupcija to ti je Slovenija! Dobrodošli!


Rune dela sano na principu EU denarja. Recimo do hiš, ki niso imele številke pred 4 leti ko so delali popis oziroma dobili informacije od občine, sploh ne bodo potegnili optike, čeprav sedaj hiša je tam in ima številko.

MrStein ::

starfotr je izjavil:

Vse zadeve naslovite na AKOS.

Mogoče jih mora AKOS kaj vprašat po zdravju.

AKOS, ki je držal štango Telekomovim lopovščinam, imel afero s podelitvijo frekvenc in še kaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

starfotr ::

Edini pristojni organ so, poleg tržne inšpekcije.

markasaso12 ::

Mene so iz Telemacha klicali da se dela optični priključek če prav še ga ne delajo komaj naslednjo leto so mi reklli da mi bodo pogodbo poslali domov za optični priključek da vidimo koliko je zainteresiranih za optični priključek ? nevem pa kako je z tem ali potem v takem bo Telemach uredil optični priključek ali Rune alli potem ko podpišem pogodbo za z Telemach ali morem bit pri njih imet paket ali lahko menjam opeterja?
Kakšnje imaste izkušnje z optičnim omrežjem nekateri pravijo da imajo kr težave.??

Zgodovina sprememb…

xseki ::

Za tak primer še nisem slišal, sem pa prepričan, da se bo Telemach prvi nalimal na vaš naslov, ko bodo dela enkrat stekla, oziroma še prej. Iz naše vasi so skoraj vsi šli na Telemach.

Spremljaj Rune aplikacijo in tam oddaj zahtevek za izgradnjo priključka, podpiši pogodbo in oddaj služnost. Z operaterji se začni menit šele, ko boš imel vlakno in vso opremo, ki je potrebna za optiko v hiši.

xseki ::

Gradnja širokopasovnega optičnega omrežja RUNE tudi na Vranskem, Savinjska regija
V Občini Vransko, Savinjska regija, se je gradnja optičnega omrežja RUNE že začela. Kvalitetna povezava z internetom je dandanes praktično neizogiben del našega življenja.
https://savinjska.info/gradnja-sirokopa...

markasaso12 ::

Pozdravljeni na spletni strani RUNE sem izpolnil obrazec za optični priključek zdaj pa me zanima ali morem Poslano pogodbo katero so mi poslali na Gmail ali to pogodbo podpišem in jim pošlem nazaj na Gmail? :)

xseki ::

Če si se registriral in če imaš dostop do https://order.ruralnetwork.eu/index.php... , lahko izbereš elektronski podpis in ti bo vse podpisalo in poslalo avtomatsko.

markasaso12 ::

Okej hvala

Zgodovina sprememb…

markasaso12 ::

Sem podpisali vso dokumentacijo sedaj samo čakam da začnejo z izgradnjo optičnega omrežja na mojem naslovu :)

xseki ::

[RUNE V OBČINI ŠENTJUR]
Dela intenzivno tečejo tudi v naselju Lopaca, kjer bodo prvi uporabniki čare svetlobne hitrosti lahko okusili že v prihodnjih tednih.

xseki ::

Sem že nekaj časa priklopljen na Rune optiko in zaenkrat je vse ok. Operater je T2, hitrost je takšna kot oglaševana, zaenkrat vse ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

Tribal ::

No ja no, ni glih oglaševana ampak je pa odlična :D Sem že 2 leti na Rune optiki in po končanju del v okolišu deluje vse dokler ne izpade elektrika. Zgleda oprema ni na UPS-u

blackmack ::

Pa če cestarji ne potrgajo kablov pri kopanju. Že od petka brez. In to že 4 daljši izpad od januarja.

starfotr ::

Tribal je izjavil:

No ja no, ni glih oglaševana ampak je pa odlična :D Sem že 2 leti na Rune optiki in po končanju del v okolišu deluje vse dokler ne izpade elektrika. Zgleda oprema ni na UPS-u

UPS stane. Pa vzdrževanje tudi. Omrežje je pač nizko cenovno in namenjeno samo za čim hitrejše povračilo investicije ter čim večji zaslužek. Na omrežju so pa priklopljeni nezahtevni uporabniki.

xseki ::

Buren sestanek z Rune obrodil sadove
O kalvariji gradnje optičnega omrežja v Halozah je bilo prelitega že veliko črnila, izgovorjenih nešteto besed. Domačini v Žetalah so zatrjevali, da gradnja optike poteka po navdihu bagrista, občinski veljaki so se spraševali, kdo je oblikoval sezname naslovov, do katerih bo zgrajena optična povezava. Žetalski župan Anton Butolen je ob pomanjkanju informacij in poplavi brezpredmetnih odgovorov sklical več sestankov z izvajalcem in na zadnjem sestanku naj bi vendarle dosegli rešitve za mnoge naslove, ki bi po prvotnih načrtih podjetja Rune ostali brez možnosti za priključitev na optično omrežje.

> https://tednik.svet24.si/gospodarstvo/3...

alesp56 ::

Od RUNE ne dobim nobenega uporabnega odgovora in me zanima sledeče. V kraju/vasi kjer imamo vikend se začenja izgradnja omrežja. Ker smo tam zgolj občasno in "to be future proof", bi seveda želel imeti možnost dostopa čeprav trenutno nebi priklopil nobenega ponudnika. Kako daleč RUNE brezplačno uredi "priklop", če sploh? Npr:
- samo cev do hiše in
- vpihnjeno vlakno in
- hišna inštalacija (Innbox FTTH GPON ONT) ali
- nič od naštetga in moreš plačat 150€ za vse do priklopa ponudnikovega modema
in to je to...

255211 ::

Pazi na tale člen v pogodbi:
 Rune

Rune


Ne vem pa, kaj se zgodi, če skleneš naročniško pogodbo za 1 mesec in potem skenslaš. :P

Jaz se nisem odločil za njih, ker mi vse skupaj deluje shady. Tip, ki je hodil od vrat do vrat, je na vsak način hotel, da se odločim tisti trenutek. Bolj kot sem ga spraševal o osnutku pogodbe, splošnih pogojih in dovolilu za služnost, da si vse v miru preberem, bolj je vsiljeval, da je to priložnost now or never ... Da če se ne odločim zdaj, ne bom kasneje nikoli mogel imeti optike. Ko sem še malo preveril poslovne rezultate, bilance in tekoče tožbe podjetja Rune, je bila odločitev še lažja, da nočem imeti z njimi nič.

alesp56 ::

Hmm zanimiv catch. Pa je tako v praksi? Pozna kdo kakšen primer? Mogoče ravno zaradi tega nisem dobil z njihove strani nobenega odgovora.
in to je to...

kajnepoves ::

xseki je izjavil:

Buren sestanek z Rune obrodil sadove
O kalvariji gradnje optičnega omrežja v Halozah je bilo prelitega že veliko črnila, izgovorjenih nešteto besed. Domačini v Žetalah so zatrjevali, da gradnja optike poteka po navdihu bagrista, občinski veljaki so se spraševali, kdo je oblikoval sezname naslovov, do katerih bo zgrajena optična povezava. Žetalski župan Anton Butolen je ob pomanjkanju informacij in poplavi brezpredmetnih odgovorov sklical več sestankov z izvajalcem in na zadnjem sestanku naj bi vendarle dosegli rešitve za mnoge naslove, ki bi po prvotnih načrtih podjetja Rune ostali brez možnosti za priključitev na optično omrežje.

> https://tednik.svet24.si/gospodarstvo/3...


V občini Cirkulane od teh jazbecev (RUNE) ni ne duha ne sluha! Vse se vleče kot jara kača! Že od 2019 je občina Cirkulane v fazi projektiranja! Potem se vrže kost in zaslediš, da bi nam pomagal Milošič Danilo (Wifi Haloze)! Pokličem njega pa mi reče da sem edini ki se zanimam za tovrsten priklop in da zaradi enega priklopa ne bo (bi) pripeljal boljše povezave do mene ... Skratka, ni žive duše, ki bi kaj premaknila v tej občini! Ne vem a ti občinarji spijo ali so na šihtu samo zato, da dobijo plačo ... V vsem smo odrinjeni od sveta, tako da bomo zgleda ostali na PTT kablu iz bivše Juge! Sramota za občino, državo in EU! Se vidi pohlep v tej državi, samo za denar se gre, vse ostalo lahko pozabiš! Rečem lahko samo to, da živim v republiki banani, kjer velja načelo: "Malo radi, puno kradi i pošteno živi!"

starfotr ::

255211 je izjavil:

Pazi na tale člen v pogodbi:
 Rune

Rune


Ne vem pa, kaj se zgodi, če skleneš naročniško pogodbo za 1 mesec in potem skenslaš. :P

Jaz se nisem odločil za njih, ker mi vse skupaj deluje shady. Tip, ki je hodil od vrat do vrat, je na vsak način hotel, da se odločim tisti trenutek. Bolj kot sem ga spraševal o osnutku pogodbe, splošnih pogojih in dovolilu za služnost, da si vse v miru preberem, bolj je vsiljeval, da je to priložnost now or never ... Da če se ne odločim zdaj, ne bom kasneje nikoli mogel imeti optike. Ko sem še malo preveril poslovne rezultate, bilance in tekoče tožbe podjetja Rune, je bila odločitev še lažja, da nočem imeti z njimi nič.


Naj nekdo prijavi na tržni inšpektorat in AKOS. To je nepoštena poslovna praksa.

mancini ::

kajnepoves je izjavil:



V občini Cirkulane od teh jazbecev (RUNE) ni ne duha ne sluha! Vse se vleče kot jara kača! Že od 2019 je občina Cirkulane v fazi projektiranja!


Lani so bile lokalne volitve, poglej kaj vam je obljubljala zupanja glede optike. Par minutk googlanja vse najde
Pa ste jo vseeno izvolili.

kajnepoves ::

mancini je izjavil:

kajnepoves je izjavil:



V občini Cirkulane od teh jazbecev (RUNE) ni ne duha ne sluha! Vse se vleče kot jara kača! Že od 2019 je občina Cirkulane v fazi projektiranja!


Lani so bile lokalne volitve, poglej kaj vam je obljubljala zupanja glede optike. Par minutk googlanja vse najde
Pa ste jo vseeno izvolili.


En glas nič ne prinese! Je dejstvo to, da nimaš kaj pametnega za volit. Njen protikandidat je bil še slabši, na oblasti je bil 12 let pa ni pripeljal optike v Cirkulane, tak da je ne bi niti tokrat! TA županja največ vlaga v kulturo, tu pa tam kaka sanacija cest, drugače pa ker je v tej občini kar veliko plazov, ki jih je potrebno sanirat, pač ljudje nagradijo za njeno delo in jo izvolijo. Glede optike, mobilnega omrežja ... pa ne naredi nič! Vsi v tej občini čakajo na milost podjetja RUNE, tu pa tam se najde še kak ki skoči z kakšno novico da bi rad pomagal in pri tem tudi ostane!
Kar se tiče AKOSA sem jim pisal, a odgovor je bil tak (citiram):

Spoštovani.
Agencija za komunikacijska omrežja in storitve Republike Slovenije (v nadaljevanju: agencija) je dne
10.8.2023 po elektronski pošti prejela vaše vprašanje ali ima agencija informacije, kako je z izgradnjo
optičnega omrežja v občini Cirkulane. Navajate, da naj bi v vaši občini optiko gradilo podjetje RUNE
že leta 2019. Dalje navajate, da s podjetjem ni mogoče vzpostaviti kontakta, da bi pridobili podatke
o gradnji. V občini imate samo bakreno omrežje še iz časov Jugoslavije in tudi pokritost z mobilnim
signalom ni zadostna.
Agencija pojasnjuje, da ne razpolaga s podatki, kje operaterji nameravajo graditi. Izjema so le
področja, kjer so operaterji izrazili tržni interes in področja belih lis, na katerih se gradijo omrežja z
državno pomočjo (t.i. projekti GOŠO). Podatek, ali je vaša lokacija bela lisa oziroma je kakšen operater
izrazil tržni interes za postavitev omrežja, je na voljo na geoportalu agencije https://gis.akos-rs.si/. Iz
trenutno dosegljivih podatkov ni razvidno, ali se bo v kratkem gradilo kakšno omrežje.
Gradnja optičnih omrežij na podeželju, kjer je gostota poselitve manjša, je manj zanimiva za
operaterje, ker so stroški po naročniku precej višji kot v mestih. Slovenija je zaradi tega izvedla več
krogov preverjanja tržnega interesa (to je, preverila je, ali so posamezna področja zanimiva za gradnjo
omrežij. Če operater izrazi svoj interes, je to zanj zavezujoče). Za področja, kjer ni izraženega tržnega
interesa, je Slovenija izvedla več razpisov za gradnjo odprtih (optičnih) omrežij z državno in evropsko
pomočjo (projekti GOŠO). V delu vaše občine so izkazane bele lise, kot je razvidno iz geoportala.
Podatki o izkazanem tržnem interesu starejšega datuma žal niso na voljo.
Agencija se zaveda težav z operaterjem RUNE in je v zvezi s tem že izvedla več nadzornih in
prekrškovnih postopkov. Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list RS, št. 130/22 in 18/23 –
ZDU-1O, v nadaljevanju: ZEKom-2) žal ne omogoča agenciji ali kakšnemu drugemu državnemu
organu, da prisili operaterja v izgradnjo omrežja, čeprav je izrazil tržni interes. Edina možnost je
ponovitev ugotavljanja tržnega interesa in če ni interesa, ponovni razpis za gradnjo odprtih omrežij.
Trenutno je sedaj v teku nov postopek za ugotavljanje tržnega interesa operaterjev za zagotavljanje
širokopasovnega dostopa do interneta s prenosno hitrostjo 100 Mbit/s na območjih, kjer trenutno
omrežje teh hitrosti ne omogoča. Če bo kateri od operaterjev izrazil tržni interes za vaš naslov, bo
moral izgraditi omrežje v skladu z roki, za katere se bo zavezal. Za naslove, za katere pa trži interes
-1 Dopis SLO Stran 2 od 2
ne bo izražen, bo Ministrstvo za digitalno preobrazbo izvedlo postopek ugotavljanja t.i. belih lis, za
katere bo objavljen nov razpis za sofinanciranje gradnje odprtih širokopasovnih omrežij (GOŠO 6).
Predlagamo, da se za več informacij glede tega obrnete direktno na ministrstvo.
Glede pokritosti z mobilnim omrežjem vam agencija svetuje, da se občina obrne na operaterje
mobilnih komunikacij. Za obmejna področja je Republika Slovenja sklenila preferenčne sporazume s
sosednjimi državami, na podlagi katerega se lahko operaterji sosednjih držav dogovorijo na kakšen
način bodo zagotovili optimalno pokritost območij na svoji strani meje in minimizirali čezmejne
motnje. Ti ukrepi lahko precej izboljšajo pokritost obmejnih področij z mobilnim signalom (primer
dobre prakse je občina Rogatec). Če ti ukrepi niso zadostni, ostaja še možnost gradnje novih baznih
postaj, kjer operaterjem lokalne skupnosti lahko bistveno olajšalo delo s konstruktivnim
sodelovanjem pri pridobivanju služnosti.
Lepo pozdravljeni.

Nihče nima hrbtenice v tej državi, niti takšne institucije ne! Zato kot sem rekel, smo prepuščeni samemu sebi in lahko le čakamo na milost da se nas nekdo usmili!

mancini ::

kajnepoves je izjavil:

mancini je izjavil:

kajnepoves je izjavil:



V občini Cirkulane od teh jazbecev (RUNE) ni ne duha ne sluha! Vse se vleče kot jara kača! Že od 2019 je občina Cirkulane v fazi projektiranja!


Lani so bile lokalne volitve, poglej kaj vam je obljubljala zupanja glede optike. Par minutk googlanja vse najde
Pa ste jo vseeno izvolili.


En glas nič ne prinese! Je dejstvo to, da nimaš kaj pametnega za volit. Njen protikandidat je bil še slabši, na oblasti je bil 12 let pa ni pripeljal optike v Cirkulane, tak da je ne bi niti tokrat! TA županja največ vlaga v kulturo, tu pa tam kaka sanacija cest, drugače pa ker je v tej občini kar veliko plazov, ki jih je potrebno sanirat, pač ljudje nagradijo za njeno delo in jo izvolijo. Glede optike, mobilnega omrežja ... pa ne naredi nič! Vsi v tej občini čakajo na milost podjetja RUNE, tu pa tam se najde še kak ki skoči z kakšno novico da bi rad pomagal in pri tem tudi ostane!


Projekt kolesarskih stez je tudi zavrnila, verjetno imate najmanj metrov pločnikov od vseh občin v Sloveniji. Pol pa vlagajte v kulturo, v prometno varnost in napredek sigurno ne dajete nič

kajnepoves ::

mancini je izjavil:

kajnepoves je izjavil:

mancini je izjavil:

kajnepoves je izjavil:



V občini Cirkulane od teh jazbecev (RUNE) ni ne duha ne sluha! Vse se vleče kot jara kača! Že od 2019 je občina Cirkulane v fazi projektiranja!


Lani so bile lokalne volitve, poglej kaj vam je obljubljala zupanja glede optike. Par minutk googlanja vse najde
Pa ste jo vseeno izvolili.


En glas nič ne prinese! Je dejstvo to, da nimaš kaj pametnega za volit. Njen protikandidat je bil še slabši, na oblasti je bil 12 let pa ni pripeljal optike v Cirkulane, tak da je ne bi niti tokrat! TA županja največ vlaga v kulturo, tu pa tam kaka sanacija cest, drugače pa ker je v tej občini kar veliko plazov, ki jih je potrebno sanirat, pač ljudje nagradijo za njeno delo in jo izvolijo. Glede optike, mobilnega omrežja ... pa ne naredi nič! Vsi v tej občini čakajo na milost podjetja RUNE, tu pa tam se najde še kak ki skoči z kakšno novico da bi rad pomagal in pri tem tudi ostane!


Projekt kolesarskih stez je tudi zavrnila, verjetno imate najmanj metrov pločnikov od vseh občin v Sloveniji. Pol pa vlagajte v kulturo, v prometno varnost in napredek sigurno ne dajete nič


A misliš, da sem jo jaz izvolil, da jo jaz podpiram?! Mi v tej občini ne potrebujemo kolesarkih stez! Ko bo spet udaril virus in bodo otroci primorani delat od doma, je prvi pogoj kvalitetna internetna povezava, ne pa kolesarska steza! Ta se naj naredi takrat, ko bo vse drugo narejeno! Kar se tiče pločnikov jih je dovolj. Za tiste tri osebe ki dnevno pešačijo je to več kot dovolj!

markasaso12 ::

Jaz imam podpisano pogodbo z operaterjem Telemach za optični priključek in izpolnjen obrazec za priključek pri Rune stroške mi krije operater Telemach sedaj samo čakam na začetek gradnje optičnega omrežja kateri pa bi se naj začel prihodnje leto če bo vse po sreči :)

Daniel ::

kajnepoves je izjavil:

mancini je izjavil:

kajnepoves je izjavil:

mancini je izjavil:

kajnepoves je izjavil:



V občini Cirkulane od teh jazbecev (RUNE) ni ne duha ne sluha! Vse se vleče kot jara kača! Že od 2019 je občina Cirkulane v fazi projektiranja!


Lani so bile lokalne volitve, poglej kaj vam je obljubljala zupanja glede optike. Par minutk googlanja vse najde
Pa ste jo vseeno izvolili.


En glas nič ne prinese! Je dejstvo to, da nimaš kaj pametnega za volit. Njen protikandidat je bil še slabši, na oblasti je bil 12 let pa ni pripeljal optike v Cirkulane, tak da je ne bi niti tokrat! TA županja največ vlaga v kulturo, tu pa tam kaka sanacija cest, drugače pa ker je v tej občini kar veliko plazov, ki jih je potrebno sanirat, pač ljudje nagradijo za njeno delo in jo izvolijo. Glede optike, mobilnega omrežja ... pa ne naredi nič! Vsi v tej občini čakajo na milost podjetja RUNE, tu pa tam se najde še kak ki skoči z kakšno novico da bi rad pomagal in pri tem tudi ostane!


Projekt kolesarskih stez je tudi zavrnila, verjetno imate najmanj metrov pločnikov od vseh občin v Sloveniji. Pol pa vlagajte v kulturo, v prometno varnost in napredek sigurno ne dajete nič


A misliš, da sem jo jaz izvolil, da jo jaz podpiram?! Mi v tej občini ne potrebujemo kolesarkih stez! Ko bo spet udaril virus in bodo otroci primorani delat od doma, je prvi pogoj kvalitetna internetna povezava, ne pa kolesarska steza! Ta se naj naredi takrat, ko bo vse drugo narejeno! Kar se tiče pločnikov jih je dovolj. Za tiste tri osebe ki dnevno pešačijo je to več kot dovolj!


A si v kakšni grabi doma, da te niti Wifi haloze ne doseže? To omrežje s kako dobro usmerjeno anteno včasih še jaz ulovim, signal je sicer bolj kilav ker antena ni ravno usmerjena proti meni.

Tribal ::

markasaso12 je izjavil:

Jaz imam podpisano pogodbo z operaterjem Telemach za optični priključek in izpolnjen obrazec za priključek pri Rune stroške mi krije operater Telemach sedaj samo čakam na začetek gradnje optičnega omrežja kateri pa bi se naj začel prihodnje leto če bo vse po sreči :)


Kje najdete telemach? Vsi vam govorimo T-2 in še vedno na telemach. Pol pa jokanje, da ne dela vredu. Mah...

markasaso12 ::

Telemach pa zato kr sem naročnik njihov prejšnjih storitev Ario. Internet in tv preko satelitskega krožnika to storitev je potem prevzel Telemach saj je podjetje Ario šlo v stečaj in tako je sedaj Ario- Telemach oni so me sami poklicali da urejajo priključek in da mi bodo poslali pogodbo za podpisat za optični priključek seveda sem podpisal ter mi povedali da 2 leti morem bit pri njih po izteku pogodbe pa lahko grem drugam upam da se razumemo :)

kajnepoves ::

markasaso12 je izjavil:

Telemach pa zato kr sem naročnik njihov prejšnjih storitev Ario. Internet in tv preko satelitskega krožnika to storitev je potem prevzel Telemach saj je podjetje Ario šlo v stečaj in tako je sedaj Ario- Telemach oni so me sami poklicali da urejajo priključek in da mi bodo poslali pogodbo za podpisat za optični priključek seveda sem podpisal ter mi povedali da 2 leti morem bit pri njih po izteku pogodbe pa lahko grem drugam upam da se razumemo :)


Hotel ti je poovedat, da zakaj Telemach? Da bi raje vzel T2, ker tam ni težav, tu pa pričakuj težave! Res pa je, da se vsak sam odloči, spomniš pa se nasveta takrat ko nastopijo težave!

Prospekt ::

V občini blizu Polzele smo imeli prvo predstavitev Rune nakar je v dveh tednih bager že kopal.
Potegnili so samo kanal pod zemljo do vsake hiše, ki se je prijavila. Plačali nismo še nič.
So pa hiše precej na hribu in včasih tudi 100m 200m narazen tako da res ne moremo reči, da nas kdo hoče kaj nategnit, ker to bi bilo ohoho drago za posamezne naslove.

Sedaj bomo pa videli koliko časa potrebujejo, da vpihnejo optiko in montirajo omarico na fasado...

markasaso12 ::

[OBVESTILO]RUNE Obveščamo vas, da je danes prišlo do prekinitve povezave v naselju Ceršak pri Kozjaku v občini Šentilj zaradi izvedbe nujnih gradbenih del za omrežje RUNE. Posledično je tudi delovanje storitev na tem območju prekinjeno. Dela bodo predvidoma zaključena do tega petka.

Iskreno se opravičujemo za nevšečnosti in zahvaljujemo za razumevanje.

Zgodovina sprememb…

255211 ::

LOL, od ponedeljka do petka brez neta "zaradi nujnih gradbenih del". Pol pa vzemi net preko njih, če ga rabiš za delo.

Tribal ::

Mi smo imeli največ pol dnevni izpad. Sedaj ko pa ni več del v okolici pa ni nobenega izpada. Trenutno 2 leti uporabnik

kajnepoves ::

Daniel je izjavil:

kajnepoves je izjavil:

mancini je izjavil:

kajnepoves je izjavil:

mancini je izjavil:

kajnepoves je izjavil:



V občini Cirkulane od teh jazbecev (RUNE) ni ne duha ne sluha! Vse se vleče kot jara kača! Že od 2019 je občina Cirkulane v fazi projektiranja!


Lani so bile lokalne volitve, poglej kaj vam je obljubljala zupanja glede optike. Par minutk googlanja vse najde
Pa ste jo vseeno izvolili.


En glas nič ne prinese! Je dejstvo to, da nimaš kaj pametnega za volit. Njen protikandidat je bil še slabši, na oblasti je bil 12 let pa ni pripeljal optike v Cirkulane, tak da je ne bi niti tokrat! TA županja največ vlaga v kulturo, tu pa tam kaka sanacija cest, drugače pa ker je v tej občini kar veliko plazov, ki jih je potrebno sanirat, pač ljudje nagradijo za njeno delo in jo izvolijo. Glede optike, mobilnega omrežja ... pa ne naredi nič! Vsi v tej občini čakajo na milost podjetja RUNE, tu pa tam se najde še kak ki skoči z kakšno novico da bi rad pomagal in pri tem tudi ostane!


Projekt kolesarskih stez je tudi zavrnila, verjetno imate najmanj metrov pločnikov od vseh občin v Sloveniji. Pol pa vlagajte v kulturo, v prometno varnost in napredek sigurno ne dajete nič


A misliš, da sem jo jaz izvolil, da jo jaz podpiram?! Mi v tej občini ne potrebujemo kolesarkih stez! Ko bo spet udaril virus in bodo otroci primorani delat od doma, je prvi pogoj kvalitetna internetna povezava, ne pa kolesarska steza! Ta se naj naredi takrat, ko bo vse drugo narejeno! Kar se tiče pločnikov jih je dovolj. Za tiste tri osebe ki dnevno pešačijo je to več kot dovolj!


A si v kakšni grabi doma, da te niti Wifi haloze ne doseže? To omrežje s kako dobro usmerjeno anteno včasih še jaz ulovim, signal je sicer bolj kilav ker antena ni ravno usmerjena proti meni.


Res je, da sem doma v dolini! Je bil pri meni doma sem mu pokazal kje bi naj postavil svojo anteno, pa je odgovor tak, da se za enega ne splača in da se samo jaz zanimam za net ... V glavnem, nihče ne bi rad investiral, samo kasirali bi!

Lightning5 ::

Pol si pa umisli Starlink. Investirali so, izognil se boš RUNE in imel hitro internetno povezavo.

rokyyy ::

Jaz dejansko nimam vec upanja. 3 leta imam z njimi podpisano pogodbo, od tega imam prikljucek placan malenkost manj kot 3 leta. Od takrat samo neki izgovori. Potegnjenih nimam ne kablov ne postavljene omarice. Zadnje case se na klice in maile ne odzivajo vec na fb pa so me blokirali ker sem javno napisal resnico o njihovem balkanskem direktorju. Tako da jaz sem 150€ najverjetneje izgubil.

kajnepoves ::

Lightning5 je izjavil:

Pol si pa umisli Starlink. Investirali so, izognil se boš RUNE in imel hitro internetno povezavo.


Sem že razmišljal, samo je pa to kar velik zalogaj 60 na mesec samo za internet! Če bi bila naročnina vsaj za 20 eurov manjša na mesec takoj vzamem. Vendar Musk bo prej podražil kot pocenil ker se vse draži! Sem hotel naročit ko je bila oprema še 300 eurov, pol pa pogledam in naenkrat nazaj na 450! Tudi izposoja je draga 75 mesečno je lepa vsota. Ne vem, bom še malo počakal ... pol pa bo kaj bo.

Daniel ::

kajnepoves je izjavil:

Daniel je izjavil:

kajnepoves je izjavil:

mancini je izjavil:

kajnepoves je izjavil:

mancini je izjavil:

kajnepoves je izjavil:



V občini Cirkulane od teh jazbecev (RUNE) ni ne duha ne sluha! Vse se vleče kot jara kača! Že od 2019 je občina Cirkulane v fazi projektiranja!


Lani so bile lokalne volitve, poglej kaj vam je obljubljala zupanja glede optike. Par minutk googlanja vse najde
Pa ste jo vseeno izvolili.


En glas nič ne prinese! Je dejstvo to, da nimaš kaj pametnega za volit. Njen protikandidat je bil še slabši, na oblasti je bil 12 let pa ni pripeljal optike v Cirkulane, tak da je ne bi niti tokrat! TA županja največ vlaga v kulturo, tu pa tam kaka sanacija cest, drugače pa ker je v tej občini kar veliko plazov, ki jih je potrebno sanirat, pač ljudje nagradijo za njeno delo in jo izvolijo. Glede optike, mobilnega omrežja ... pa ne naredi nič! Vsi v tej občini čakajo na milost podjetja RUNE, tu pa tam se najde še kak ki skoči z kakšno novico da bi rad pomagal in pri tem tudi ostane!


Projekt kolesarskih stez je tudi zavrnila, verjetno imate najmanj metrov pločnikov od vseh občin v Sloveniji. Pol pa vlagajte v kulturo, v prometno varnost in napredek sigurno ne dajete nič


A misliš, da sem jo jaz izvolil, da jo jaz podpiram?! Mi v tej občini ne potrebujemo kolesarkih stez! Ko bo spet udaril virus in bodo otroci primorani delat od doma, je prvi pogoj kvalitetna internetna povezava, ne pa kolesarska steza! Ta se naj naredi takrat, ko bo vse drugo narejeno! Kar se tiče pločnikov jih je dovolj. Za tiste tri osebe ki dnevno pešačijo je to več kot dovolj!


A si v kakšni grabi doma, da te niti Wifi haloze ne doseže? To omrežje s kako dobro usmerjeno anteno včasih še jaz ulovim, signal je sicer bolj kilav ker antena ni ravno usmerjena proti meni.


Res je, da sem doma v dolini! Je bil pri meni doma sem mu pokazal kje bi naj postavil svojo anteno, pa je odgovor tak, da se za enega ne splača in da se samo jaz zanimam za net ... V glavnem, nihče ne bi rad investiral, samo kasirali bi!



Opcije, da postaviš anteno na hrib (napajanje preko vkopanega kabla ali ločeno) in potem posebej link do tebe pa ni? Sicer s takimi kreativnimi rešitvami pričnejo razmeroma hitro rasti stroški opreme.

kajnepoves ::

Sem mu rekel, da bi si jaz (osebno) investiral v opremo, samo če mi lahko pripelje internet do mene, pa ni bilo uspeha! Saj pravim, vsak bi samo imel naročnike, vložil pa nihče!

Prospekt ::

Prospekt je izjavil:

V občini blizu Polzele smo imeli prvo predstavitev Rune nakar je v dveh tednih bager že kopal.
Potegnili so samo kanal pod zemljo do vsake hiše, ki se je prijavila. Plačali nismo še nič.
So pa hiše precej na hribu in včasih tudi 100m 200m narazen tako da res ne moremo reči, da nas kdo hoče kaj nategnit, ker to bi bilo ohoho drago za posamezne naslove.

Sedaj bomo pa videli koliko časa potrebujejo, da vpihnejo optiko in montirajo omarico na fasado...

Optika že pri hiši, v prihodnjih dneh tudi omarica.

xseki ::

Mislite, da se lahko zgodi, da bi, recimo, Rune šel v 'franže', nek drug operater pa kupil njihovo opremo/centrale, ter nato začel z monopolom?

xseki ::

Projekt RUNE – kaj pa asfalt?

Projekt urejanja optičnega omrežja RUNE po MO Velenje hitro napreduje, v krajevnih skupnostih, kjer polaganje že teče ali je končano, pa so se prebivalci pritoževali, da so delavci ceste prekopali in nato zasuli, niso pa jih vrnili v prvotno stanje oz. asfaltirali, zato je promet oviran.

Kako poteka projekt in kaj se dogaja, smo vprašali župana MO Velenje Petra Dermola. »Z izvajalcem del smo se pogovorili in ga opozorili na pritožbe krajanov. Pritrdili so, da z asfaltiranjem zaostajajo za nekaj tednov; delno naj bi bilo za to krivo tudi mokro vreme, ker takrat ne morejo polagati asfalta. Zagotovili so, da bodo z deli hitro nadaljevali.«
Cilj je bil, da bi bilo optično omrežje položeno v skladu z načrti do konca prihodnjega leta, kot pravi župan, pa naj bi bil cilj dosežen v prvi polovici 2024.


> https://www.nascas.si/projekt-rune-kaj-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xseki ()

255211 ::

xseki je izjavil:

Mislite, da se lahko zgodi, da bi, recimo, Rune šel v 'franže', nek drug operater pa kupil njihovo opremo/centrale, ter nato začel z monopolom?

Možno je vse. Niti ni nujno, da gre podjetje "v franže", lahko se enostavno lastniki odločijo, da ga bodo prodali.

Podatki o lastništvu kažejo takole:

RUNE Enia d.o.o., ustanovljeno 17.5.2019, za 2022 ni objavljenih poslovnih rezultatov, za 2021 ima zelo slabo bonitetno oceno (t.i. junk). Njegov lastnik je v 100% deležu RUNE LUXEMBOURG SARL.

RUNE Enia d.o.o. je 100% lastnik naslednjih podjetij:

    - RUNETEC d.o.o., ustanovljeno 17.6.2020, za 2022 ni objavljenih poslovnih rezultatov, za 2021 ima zelo slabo bonitetno oceno (t.i. junk).
    - RUNEXT d.o.o., ustanovljeno 25.5.2021, praktično brez poslovanja, za 2022 ni objavljenih poslovnih rezultatov.
    - RUNE CIK d.o.o., ustanovljeno 23.8.2022

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 255211 ()

Prospekt ::

Intrastruktura se povrne na dolgi rok, ko imaš enkrat dovolj naročnikov.

Oziroma, če zraven vlečeš EU sredstva imaš morda naročnike samo za stroške vzdrževanja.

Odvisno koliko EUR/mesec bo Rune dobil od ISPjev.

alesp56 je izjavil:

Od RUNE ne dobim nobenega uporabnega odgovora in me zanima sledeče. V kraju/vasi kjer imamo vikend se začenja izgradnja omrežja. Ker smo tam zgolj občasno in "to be future proof", bi seveda želel imeti možnost dostopa čeprav trenutno nebi priklopil nobenega ponudnika. Kako daleč RUNE brezplačno uredi "priklop", če sploh? Npr:
- samo cev do hiše in
- vpihnjeno vlakno in
- hišna inštalacija (Innbox FTTH GPON ONT) ali
- nič od naštetga in moreš plačat 150€ za vse do priklopa ponudnikovega modema


Kolikor vem se 150 EUR plača, ko priklopijo uporabnika na omrežje.
Se pravi, če se strinjaš z izkopom in potem ne priklopiš ne plačaš nič?

Pri nas so skopali, vpihnili optiko in naredili hišno inštalacijo brez, da smo karkoli plačali.
Sedaj, ko bom podpisal pogodbo s T-2 bo 150 EUR kril T-2 ob vezavi za 24 mesecev.
Vse skupaj bo končano v dobrih dveh mesecih, tehniki so rekli, da nas priklopijo v začetku novembra.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Prospekt ()

xseki ::

255211 je izjavil:


Možno je vse. Niti ni nujno, da gre podjetje "v franže", lahko se enostavno lastniki odločijo, da ga bodo prodali.

Tudi to je res.
««
21 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE network in gradnja optičnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
72304 (227) markasaso12
»

Opticna povezava RUNE, GVO

Oddelek: Loža
133838 (2302) markasaso12
»

Obstaja kakšen javen načrt za postavitev optike?

Oddelek: Omrežja in internet
336152 (2063) majdana
»

Podpis pogodbe (OPTIKA) Rune ali Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
295576 (3538) starfotr
»

kako se prklopit na optiko ki jo napeljuje givo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344893 (2399) w0mbat

Več podobnih tem