» »

RUNE Rural optika na vašem naslovu

RUNE Rural optika na vašem naslovu

««
19 / 23
»»

starfotr ::

Pojdi v tehnično trgovino, kupi plastičen euro jašek in telekom omarico. Jašek se vgradi v tla, omarico v fasado in to je to.

Lahko pa runeju zatežiš, mogoče ti pošljejo kakšno omarico in jašek.

Cev lahko daš 16 mm. Krivni radij ni tak problem, pod 30 mm za drop kabel ne iti. Oziroma 15x OD

To imaš v IEC 60794-1-21-E11 in v podatkovnih listih kablov.

Opkow ::

Se pravi, če prav razumem postopek v mojem primeru.
Jašek postavim na rob parcele. In od jaška napeljem cev do hiše v prvo nastropje.

Nato pride RUNE, napeljejo svojo cev do mojega jaška in nato vpihnejo vlakno skozi jašek in cev do prvega štuka in notri v prostoru postavijo škatlico, ki je v bistvu samo shramba za odvečni meter optike in ohišje za konektor.

Nato pride ISP in v to škatlico vtakne svojo optiko, do modema?

Mogoče malo kompliciram, vendar moram bit siguren, da bo pravi postopek in ne želim, da pride do situacije, da bo treba karkoli popravljati. Ker pride gor fasada, dokončala se bo škarpa in položil se bo asfalt na dvorišče.

Hvala za dosedanji feedback. :)

starfotr ::

Jašek se navadno da pred omarico. Seveda lahko tudi na rob parcele. Bolje en 1 več, kot 1 premalo.

fikus_ ::

Ce imas na fasadi kje prostor in te ne moti 20x30 cm bela omarica, potem jo namesti tja in od tod cev v hišo ter v tla.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Lightning5 ::

Opkow je izjavil:

Se pravi, če prav razumem postopek v mojem primeru.
Jašek postavim na rob parcele. In od jaška napeljem cev do hiše v prvo nastropje.

Nato pride RUNE, napeljejo svojo cev do mojega jaška in nato vpihnejo vlakno skozi jašek in cev do prvega štuka in notri v prostoru postavijo škatlico, ki je v bistvu samo shramba za odvečni meter optike in ohišje za konektor.

Nato pride ISP in v to škatlico vtakne svojo optiko, do modema?

Mogoče malo kompliciram, vendar moram bit siguren, da bo pravi postopek in ne želim, da pride do situacije, da bo treba karkoli popravljati. Ker pride gor fasada, dokončala se bo škarpa in položil se bo asfalt na dvorišče.

Hvala za dosedanji feedback. :)


Tako ja :) Samo, če je možno ne delaj pravokotnih zavojev s cevjo. Bo kasneje tudi lažje napeljati. Optika je ubistvu zelo nefleksibilen kabel. Širina cevi pa kot je napisal @starfotr oz. raje malo več kot malo manj.

Milan11a ::

starfotr je izjavil:

Pojdi v tehnično trgovino, kupi plastičen euro jašek in telekom omarico. Jašek se vgradi v tla, omarico v fasado in to je to.

Lahko pa runeju zatežiš, mogoče ti pošljejo kakšno omarico in jašek.

Cev lahko daš 16 mm. Krivni radij ni tak problem, pod 30 mm za drop kabel ne iti. Oziroma 15x OD

To imaš v IEC 60794-1-21-E11 in v podatkovnih listih kablov.



Pri nas niso dal ne jaška ne omarce (Rune), ampak je kabel direkt v hišo.

starfotr ::

Vahta je že od nekdaj šalabajzer, ki špara povsod kjer se da. Saj ni treba dat omarice ali pa jaška.

Jaz ne bi pustil razkopavanja fasade, če je že vse narejeno. Preboj, da pride cev v hišo je kje? Pod zemljo ali nad zemljo? Hidro in termo izolacija sta sanirani? Je preprečeno, da ne prihaja do težav lastnika hiše zaradi šalabajzerjev, ki delajo optiko?

xseki ::

Tudi pri nas se dogaja. Od ponedeljka do danes so skopali in položili približno 1.5km cevi. Za kakršno koli omarco tudi pri nas ni bilo govora:8)

markasaso12 ::

[BLOG] Digitalizacija življenja nam vsakič znova postavlja zahteve po večjem, hitrejšem in zanesljivejšem internetu. Morda se vam trenutno z vašim priključkom ne zdi nič narobe in ste popolnoma zadovoljni, vendar bodo v prihodnjih letih zahteve po večjem, hitrejšem in zanesljivejšem prenosu, ki ga nudi optika, postale standard.

Preberite, kaj je optika, kako deluje in zakaj je to tehnologija prihodnosti.

#projektRUNE

https://www.ruralnetwork.eu/sl/novice/z...
:)

globoko grlo ::

V 15 min mestih net ne bo vec potreben, vsaj za prebivalce ne. Optika v vsako slovensko vas je propalo.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

guano ::

V mojem domačem kraju so prejšnji teden končno začeli z priklopi na optično omrežje

xseki ::

Kako dolgo ste tisti, ki ste priklopljeni na optiko Rune čakali, da so vam vpihnili optiko? Pri nas so v približno dveh tednih z cevmi (alkatene) pokrili približno 15 gospodinjstev, vse pologajo do fasade/telekom omarice sproti. Računa za priključek ali pogodb pa od nikoder.:|

Tribal ::

kak mesec. Vse je bilo mesec do dva zamika. od cevi, do vpiha, do priklopa, do vklopa

xseki ::

Super! Hvala

rintintinc ::

Enkrat na leto za foro preverim, če se je stanje priklopa na moji lokaciji kaj spremenilo. Zadnjih 6 let je vselej pisalo "načrtovano srednjeročno - 3 leta", zdaj pa vidim da so spremenili v samo "izgradnja priključka je predvidena v projektu RUNE", haha.

Bo prej 7G kot Rune pri meni, stoposto.

kajnepoves ::

rintintinc je izjavil:

Enkrat na leto za foro preverim, če se je stanje priklopa na moji lokaciji kaj spremenilo. Zadnjih 6 let je vselej pisalo "načrtovano srednjeročno - 3 leta", zdaj pa vidim da so spremenili v samo "izgradnja priključka je predvidena v projektu RUNE", haha.

Bo prej 7G kot Rune pri meni, stoposto.


Tako je tudi na našem koncu. Pred pol leta je pisalo da smo v načrtovanju srednjeročno-3 leta, zdaj pa smo predvideni za izgradnjo priključka! Naj samo omenim, da podjetje RUNE tam kjer ne vidijo dobička oziroma hitrega zaslužka, tam se njim za gradnjo optike ne mudi! Pri nas so obljubili, da bo zgrajena do 2019! Zdaj smo 2023 pa še lopate niso zataknili v zemljo kaj šele da bi kak stroj zabrnel! To podjetje je neresno, samo neke izgovore imajo in sicer: -od korone, do zamenjav direktorja, da za njih nismo najbolj zanimivi... V glavnem balkanizem na delu!
Vsi ki ste v hribovitih krajih oziroma tam kjer so na vas pozabili dajte si pogledat tega ponudnika: https://eptica.si
Res je, da so nekoliko dražji od optike ki jih ponujajo naši operaterji v SLO, ampak pravijo, da pri njih optika po zraku laufa v nulo! Morda je kdo na tem forumu, ki bi potrdil njihovo trditev?
Najbolj zanimivo pa je to: -ko sem začel iskat informacije kdo si želi optiko v našem koncu sem naletel na zeloooo slab odziv ljudi. V dveh tednih se mi je oglasilo 17 ljudi iz dveh občin ki štejeta skupaj cca 3500 ljudi. Zdaj ne vem, ali so vsi nezainteresirani ali imajo dovolj ta PTT kabel iz Jugoslavije...? V glavnem težko je dobit ljudi, e-ptica pa za začetek njihovih del želi vsaj 50 resnih uporabnikov (ne takšnih ki si čez noč premislijo da bi imeli, pol nebi imeli...).

lp

Zgodovina sprememb…

starfotr ::

Tako, kot vse brezžične tehnologije. Pač zvečer lahko nastane zelo počasno vse skupaj, hitrosti so omejene, zanesljivost ni ravno primerljiva z optiko itd.

xseki ::

Kakšne pa ima cene eptica? Nikjer ne najdem cenika.

kajnepoves ::

@starfotr

To kar si napisal a si morda naročnik e-ptice?

@xseki

Zadnja informacija je takšna:

- hitrost interneta se začne z 20/20 Mbits in znaša cca 40 eurov. Vsaka nadaljna povišanja za 10Mbits (30/30, 40/40, 50/50...) se znesek poviša za 10 eurov.
Kar se tiče njihove ponudbe je (baje) tako, da ti neglede na to koliko televizorjev bi imel priklopljenih na internet tebi zmeraj ostane zakupljena hitrost. Z drugimi besedami TV ti ne pobere zakupljene hitrosti (npr. 20/20), tako da imaš zagotovljeno konstantno hitrost ki jo plačuješ. Prav tako naj bi imel rutar sposobnost, da v primeru obiskov, se rutar deli na lastno uporabo in uporabo kot gost. Se pravi če pridejo obiski in se povežejo na rutar, ti ne omejujejo prenosa dol ali gor, ker se povežejo kot gost in ti s tem ne zmanjšajo hitrosti interneta! Tako so omenili meni ko se klical! Ali je temu res tako ali ne, ne vem? Zato prosim uporabnike, kateri ste morda na e-ptici za kakšne dodatne informacije.

lp

starfotr ::

Ne nisem. Ampak sem opisoval splošno stanje brezžičnih tehnologij.

kajnepoves ::

starfotr je izjavil:

Ne nisem. Ampak sem opisoval splošno stanje brezžičnih tehnologij.


Meni so zagotovili po telefonu, da zadeva deluje brezhibno in profesionalno. Oprema bi me stala cca 400 eurov. Za kakšno opremo gre ne vem. Kot sem rekel, nisem uporabnik e-ptice, čeprav iščem ljudi, ki bi bili zainteresirani za spremebno, da bi šli iz PTT kabla na nekaj novega, hitrega in stabilnega, kajti optike (RUNE) pri nas po moje ne morem pričakovat še nadaljnih 5 let ne, tako da bo treba najti alternativo kot npr. STARLINK.

xseki ::

[OBVESTILO] Obveščamo vas, da so nam v občini Pesnica pri izvedbi gradbenih del pretrgali optični kabel. Posledično je večje število uporabnikov na območju občin Pesnica in Šentilj ostalo brez signala in s tem tudi brez dostopa do interneta.
Naši tehniki so že na terenu, kjer ugotavljajo obseg poškodbe. Sanacija bo stekla takoj, ko bo mogoče, koliko časa bomo potrebovali za odpravo težav ta trenutek še nimamo podatka. Ko bo težava odpravljena, vas bomo o tem obvestili.
Za nevšečnosti se iskreno opravičujemo in zahvaljujemo za razumevanje.


https://www.facebook.com/RUNESlovenija/...

starfotr ::

kajnepoves je izjavil:

starfotr je izjavil:

Ne nisem. Ampak sem opisoval splošno stanje brezžičnih tehnologij.


Meni so zagotovili po telefonu, da zadeva deluje brezhibno in profesionalno. Oprema bi me stala cca 400 eurov. Za kakšno opremo gre ne vem. Kot sem rekel, nisem uporabnik e-ptice, čeprav iščem ljudi, ki bi bili zainteresirani za spremebno, da bi šli iz PTT kabla na nekaj novega, hitrega in stabilnega, kajti optike (RUNE) pri nas po moje ne morem pričakovat še nadaljnih 5 let ne, tako da bo treba najti alternativo kot npr. STARLINK.


Pač imajo v kakih zvonikih ali pa kje drugje montirane antene in vzpostavljen sistem WiFi P2MP.

To ima tudi T2, oni to imenujejo brezžična optika. Čeprav to ni optika.

xseki ::

[OBVESTILO] Uporabnike omrežja RUNE obveščamo, da je bil pri gradbenih delih poškodovan primarni optični kabel v naselju Ambrus - Ivančna Gorica, zaradi česar je prekinjeno delovanje storitev v naseljih Ambrus, Primča vas, Višnje, Bakrc in Brezovi Dol. Tehnične ekipe so že na terenu in težave odpravljajo.
Uporabnikom se opravičujemo in prosimo za razumevanje.


https://www.facebook.com/RUNESlovenija/...

mr_chai ::

Zdravo,

Zanimam se za hišo, ki nima optike. Najbližja hiša, ki pa ima Telekomovo optiko, je 800m stran po cesti.

Če bi npr kupil to hišo, kakšne so možnosti, da bi Telekom še do mene položil kabel ?

globoko grlo ::

Ce je cesta ravna in brez naklonov, taksnih in drugacnih, mas kr dobre sanse, ce so pa ovinki, pa da se visi, pol pa ne.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

Daniel ::

mr_chai je izjavil:

Zdravo,

Zanimam se za hišo, ki nima optike. Najbližja hiša, ki pa ima Telekomovo optiko, je 800m stran po cesti.

Če bi npr kupil to hišo, kakšne so možnosti, da bi Telekom še do mene položil kabel ?


Praktično 0. Boljša varianta so ti dobri medsosedski odnosi in WiFi bridge.

Bučakosmata ::

mr_chai je izjavil:

Zdravo,

Zanimam se za hišo, ki nima optike. Najbližja hiša, ki pa ima Telekomovo optiko, je 800m stran po cesti.

Če bi npr kupil to hišo, kakšne so možnosti, da bi Telekom še do mene položil kabel ?



Tudi je možno. Pri nas (Štajerska) so dobri dve leti nazaj celo vas povezali tako, da so kabel obesili kar na obstoječe telefonske štange. Sploh nismo bili v interesu RUNE, k smo bili preveč oddaljeni od....Niti projekta ni bilo za našo vas.
No, en sosed se je kasneje odločil, da se priključi- po dobrem letu, pa so ga ravno tako povezali. Urejal nam je pa vse Telekom, oz. za njega Sgermobil. Preveri- saj imajo v vsakem naselju nekaj rezerve.

mr_chai ::

Bučakosmata je izjavil:

mr_chai je izjavil:

Zdravo,

Zanimam se za hišo, ki nima optike. Najbližja hiša, ki pa ima Telekomovo optiko, je 800m stran po cesti.

Če bi npr kupil to hišo, kakšne so možnosti, da bi Telekom še do mene položil kabel ?



Tudi je možno. Pri nas (Štajerska) so dobri dve leti nazaj celo vas povezali tako, da so kabel obesili kar na obstoječe telefonske štange. Sploh nismo bili v interesu RUNE, k smo bili preveč oddaljeni od....Niti projekta ni bilo za našo vas.
No, en sosed se je kasneje odločil, da se priključi- po dobrem letu, pa so ga ravno tako povezali. Urejal nam je pa vse Telekom, oz. za njega Sgermobil. Preveri- saj imajo v vsakem naselju nekaj rezerve.


Kul, hvala. Povprašam še telekom.

xseki ::

Razvoj optične infrastrukture v Sloveniji
https://www.ruralnetwork.eu/sl/novice/o...

0ptika__ ::

Da poročam še o enem priklopu RUNE optike - občina Ivančna Gorica.

Že sam priklop je bil kaotičen ker so, kolikor sem jaz razumel na koncu vse skupaj,
Telekom v petek na centrali odklopil DSL in nas priklopil na RUNE optiko,
šele v ponedeljek - po posredovanju tehnične službe Telekoma, pa so RUNE optiko dejansko aktivirali.
(se ne spoznam na te zadeve, lahko da govorim neumnosti; dejstvo je, da smo čez vikend bili brez neta & TV)

Kasneje smo izvedeli, da naj bi Telekom za priklop optike poskrbel v sredo - torej naj bi za odklop DSL in priklop optike čakali od petka do srede (wtf)?

Zdaj, ko je pa priklopljeno... Imamo paket NEO A, hitrost interneta (100/40) in 2x TV (NEO box) dela OK... kadar.

Na žalost vsake tri-do-štiri ure pade komplet linija, ki se sicer po minuti ali dveh sama vzpostavi nazaj.
O težavah smo seveda poročali Telekomu in sedaj čakamo...

sinko999 ::

No moj update danes me je pričakal sledeči mail.:

D priključka: 583903
Naslov priključka: Rošpoh - del **, Maribor
Zadeva: Odstop od pogodbe o izgradnji priključka
Spoštovani,

kot smo vas že seznanili, je poglavitni cilj projekta RUNE zagotavljati ultra hitro širokopasovno optično infrastrukturo uporabnikom na slovenskem podeželju, zlasti v območjih, ki jih veliki operatorji storitev nimajo v svojih načrtih. Potek gradnje optične infrastrukture je bil predviden postopoma, po posameznih območjih in v različnih časovnih obdobjih, odvisno od mnogih dejavnikov, ki vplivajo na sam potek gradnje in z njo povezanimi izzivi.

Tako smo že začeli izvajati prve projekte in graditi širokopasovno infrastrukturo. Med drugim je bil del načrta v karseda kratkem času zagotoviti širokopasovni dostop tudi v vašem naselju. Vendar smo pri preučevanju možnosti izvedbe naleteli na ovire, zaradi katerih gradnja priključkov na posameznih naslovih, vključno z vašim, žal ne bo mogoča.

Glede na spremenjene okoliščine in skladno s sklenjeno pogodbo in splošnimi pogoji, veljavnimi v času sklenitve pogodbe, od pogodbe za izgradnjo priključka, odstopamo. V kolikor ste predračun za izgradnjo priključka že plačali, vam bomo plačani znesek vrnili na TRR, in sicer v roku 30 dni od dne tega dopisa. Prosimo vas, da nam v roku 14 dni sporočite TRR na katerega naj vam plačani znesek vrnemo.

Ob vsemu navedenemu se vam za nevšečnosti opravičujemo ter smo vam za dodatna pojasnila na razpolago preko Centra za pomoč uporabnikom, ki je na voljo vsak delovni dan med 8.00 in 12.00 uro na telefonski številki 01 235 15 30 ali preko e-maila rune-si@ruralnetwork.eu

S spoštovanjem,
Ekipa podjetja RUNE Enia d.o.o

Ko sem pa še šel preveriti na prvi strani pa mi tam vrže:

Vaš naslov ni namenjen izgradnji priključka preko projekta RUNE!.

Če vas zanima izgradnja priključka na vašem naslovu, nam pošljite svoje osnovne podatke, da vas bomo lahko obvestili, ko bo omrežje pripravljeno za gradnjo. Ali želite vnesti svoje osnovne podatke?

Sem pa celih 6km iz čistega središča Maribora, od mene po cesti cc 1km se pa prepucava optika od telekoma, telemaha .
Ni? ni ve?no !

markasaso12 ::

Na mojem naslovu se Status ni spremenil še vedno piše enako ampak so mi napisali da je planirana optično omrežje prihodnje leto če nebo prišo do kakšnih zapletov Upam na najboljše.

Zgodovina sprememb…

xseki ::

Zanimivo

Furbo ::

Zgleda gre Rune res v kurc.. jaz sem imel tudi 3 leta, zdaj pa nismo več predvideni. Mrš.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

_Denny_ ::

Pri zgornjem postu uporabnika sinko999 so zgleda naleteli na čudaka, ki jim ne dovoli prekopati precenjenega travnika...smo tudi tu na forumu imeli enega takega, ki je zadovoljen z 10Mbps bakrom in bi na to hitrost še priklenil svoje uboge otroke, ker je pač tistih par metrov zelenega pomembnejši od interneta; ob enem se tudi ni zavedal, da po priklopu večine kraja na optiko Telekom ne bo zaradi enega ali dveh zapravljal denarja za vzdrževanje bakrenega omrežja in bo enostavno na koncu brez vsega. Ne vem kako je pri nas, a v ZDA obstaja luštna zadeva z imenom "eminent domain", kjer takim pri oviranju javnega dobra na začetku ponudijo odkup, če se še človek vedno gre frajerja pa mu parcelo preprosto odvzamejo...zgleda česa podobnega nimamo, ker nam (in še trem drugim sokrajanom) je en podoben pred 10-15 leti onemogočil dostop do javnega vodovoda.

Meni še zaenkrat piše "Izgradnja priključka je predvidena v projektu RUNE. Spremembe statusa bodo prikazane na našem portalu." brez kakega časovnega okvirja, so pa za moj odsek S35a določili zaključek del do konca 2023 in zaključek izvedb na območju belih lis do konca avgusta 2024; nekako imam "srečo", ker moj naslov spada med tistih 80% belih lis, ki jih morajo obvezno pokriti. V začetku leta so postavili vozlišče, kaj več od del (razen tistih, ki trenutno delajo nadgradnjo vodovoda in asfaltirajo cesto) pa ni za videti.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

xseki ::

Na vzhodnem delu države se očitno nekaj dogaja:
https://www.facebook.com/RUNESlovenija/...

[RUNE V OBČINAH PUCONCI IN GRAD]
V Pomurju je gradnja omrežja RUNE v polnem teku. 💪😀

👉V Otovcih bodo prvi naročniki v kratkem že lahko izkusili čare hitrega interneta. V Vaneči, kjer trenutno teče izgradnja tako primarnega kot tudi sekundarnega omrežje, se bo to zgodilo v poletnih dneh.

👉Kmalu pa se bodo prvih priključkov veselili v Vidoncih, kjer se te dni že gradi omrežje do naročnikov.

starfotr ::

_Denny_ je izjavil:

Pri zgornjem postu uporabnika sinko999 so zgleda naleteli na čudaka, ki jim ne dovoli prekopati precenjenega travnika...smo tudi tu na forumu imeli enega takega, ki je zadovoljen z 10Mbps bakrom in bi na to hitrost še priklenil svoje uboge otroke, ker je pač tistih par metrov zelenega pomembnejši od interneta; ob enem se tudi ni zavedal, da po priklopu večine kraja na optiko Telekom ne bo zaradi enega ali dveh zapravljal denarja za vzdrževanje bakrenega omrežja in bo enostavno na koncu brez vsega. Ne vem kako je pri nas, a v ZDA obstaja luštna zadeva z imenom "eminent domain", kjer takim pri oviranju javnega dobra na začetku ponudijo odkup, če se še človek vedno gre frajerja pa mu parcelo preprosto odvzamejo...zgleda česa podobnega nimamo, ker nam (in še trem drugim sokrajanom) je en podoben pred 10-15 leti onemogočil dostop do javnega vodovoda.

Meni še zaenkrat piše "Izgradnja priključka je predvidena v projektu RUNE. Spremembe statusa bodo prikazane na našem portalu." brez kakega časovnega okvirja, so pa za moj odsek S35a določili zaključek del do konca 2023 in zaključek izvedb na območju belih lis do konca avgusta 2024; nekako imam "srečo", ker moj naslov spada med tistih 80% belih lis, ki jih morajo obvezno pokriti. V začetku leta so postavili vozlišče, kaj več od del (razen tistih, ki trenutno delajo nadgradnjo vodovoda in asfaltirajo cesto) pa ni za videti.


Ti in še marsikdo se ne zaveda kaj pomeni dat služnost.

Ti dam primer vodovoda. Pustiti moraš 5 m pas nad vodovodom, kjer ne smeš nič gradit ali imeti kakega drevesa itd. Dostopno mora biti 24/7 upravljalcu omrežja.

Oprosti ampak jaz se temu ne bi odpovedal, zato naj iščejo trase drugje. Ali imam pravico biti lastnik in gospodar na svoji zemlji? Da. Torej me ne more nihče prisilit, kaj naj delam s svojo zemljo.

Drugače pa naj rečejo, da je vse državno in mi samo najemamo. In ko se jim dvigne, bodo naredili kar pač hočejo naredit in nimaš prava glasovanja.

Optika in ostalo naj gre po javnih površinah, samo odcepi naj bodo za vsakega posebej. To ne moreš drugače rešit, kot da gre po privat zemlji.

markasaso12 ::

[OBVESTILO] Obveščamo vas, da je zaradi sanacije po plazovih ponovno prišlo do poškodbe kabla za naselje Gradiška v Občini Kungota. Tehnične ekipe se že na terenu. Ko bo sanacija zaključena vas o tem obvestimo.

Iskreno se opravičujemo za nevšečnosti in zahvaljujemo za razumevanje.

Občina Kungota - uradna stran

xseki ::

Upam, da bo še letos...

xseki ::

Danes se mi je status spremenil na:
Optično omrežje je v fazi gradnje. Lahko se prijavite v sistem ter izpolnite pogodbo, soglasje in prevzamete plačilni nalog za izgradnjo hišne inštalacije.

https://www.ruralnetwork.eu/sl/kako-do-...

markasaso12 ::

Super :) za moj naslov piše Izgradnja priključka je planirana v roku enega leta. Ampak nebom delal prej Pogodbe z Rune dokler ne bodo začeli z izgradnjo optičnega omrežja. :)

xseki ::

Pozanimaj se, ali je že znana lokacija postaje (beli kontajner). Če še ni, potem verjetno še dolgo ne bo nič:8) Od podpisa pogodbe, soglasja in inštalacije je minilo že skoraj dva meseca, mojstrov, ki bi vpihnili optiko pa od nikoder... Tale spletna aplikacija za preverjanje ni ravno zanesljiva, po mojih izkušnjah.

sinko999 ::

Super :) za moj naslov piše Izgradnja priključka je planirana v roku enega leta. Ampak nebom delal prej Pogodbe z Rune dokler ne bodo začeli z izgradnjo optičnega omrežja.
To sem jaz gledal 3 leta , potem so rekli da se jim ne splača , zdaj pri preverjanju sem spet notri , to je kar nekaj , najlepše pa je to da je pri meni oz okolica povsod razvejano telekom omrežje/štange in bi lahko gor vesili kabel... tako kot so za sosednjo območje ...
Ni? ni ve?no !

kajnepoves ::

Vse bolj se mi zdi, da je podjetje RUNE slamnato podjetje! Na spletni strani se ne spreminja praktično nič, nobenih obvestil ni, ki bi poročali kje delajo, kako napreduje delo, kje bo naslednja lokacija ... Ko pokličeš na njihovo telefonsko se oglasi posneta vodička. Ko izbereš katero koli od storitev (od 1-5) te kar naenkrat vrže ven in prekine klic....
Ma kar nekaj! Vse bolj sem prepričan, da je to še eno slamnato podjetje, z poštnim nabiralnikom ...
Tudi po e-mailu sem poslal vprašanje če bo prišlo do gradnje in kdaj, pa ne odgovarja nihče na pošto! Optiko bi morali dobiti že leta 2019 pa še do danes niso vtaknili v zemljo niti lopate! Toliko o resnosti podjetja RUNE!

starfotr ::

Firmo furajo ekonomisti. Čakajo na EU denar kot hijene. Če ga ni enostavno ne gradijo. Najemajo samo zunanje za izvedbo.

Pač kaj drugega lahko človek pričakuje od njih?

Tu se lepo vidi kako dela privatna javna infrastruktura vs. državna. V Ameriki je vse privat in je vse v klincu. Tudi pri nas bi bilo, če bi bilo vse privatno.

kajnepoves ::

Koliko mi je znano, so oni denar za našo občino dobili že zdavnaj (2019), pa še niso nič naredili! In koliko vidim, bogami ne bo iz te moke kruha! S tem denarjem so izvajalci gradili kje drugje, ne pa pri nas!
Mafijska posla! Tako kot je ta naša republika banana ???????!

starfotr ::

Pitaj boga kaj in kako so dobili in zapravili. Definitivno pa niso efektivni in sposobni, da bi gradili in vzdrževali neko tako infrastrukturo. Do kakovosti gradnje in vzdrževanja pa sploh še prišli nismo.

xseki ::

[OBVESTILO] Obveščamo vas, da je prišlo do prekinitve voda, ki ga najemamo od Telekoma Slovenije. To je povzročilo popolno prekinitev delovanja omrežja na območju Brd. Kje točno je prišlo do okvare se še ugotavlja. Bo pa odprava težave trajala še nekaj časa.
Iskreno se opravičujemo za nevšečnosti in zahvaljujemo za razumevanje.

markasaso12 ::

Sporočilo za javnost: V Občini Gornja Radgona je stekla gradnja optičnega omrežja RUNE!
Gornja Radgona, 15. junij 2023: Na novinarski konferenci v Gornji Radgoni je bil predstavljen projekt RUNE, v sklopu katerega se gradi širokopasovno optično omrežje. V projekt je vključena tudi Občina Gornja Radgona, v kateri je prav v tem mesecu stekla gradnja omrežja. Novinarski konferenci sta tako prisostvovala tudi županja Občine Gornja Radgona Urška Mauko Tuš ter Branko Novak, predsednik Območne obrtno-podjetniške zbornice Gornja Radgona.

Z mesecem junijem se je v sklopu projekta RUNE začela gradnja širokopasovnega optičnega omrežja tudi v Občini Gornja Radgona. Občina je vključena v projekta, ki zajemata več občin, in sicer so vanju vključene še občine Apače, Benedikt, Tišina in manjši del občine Sveta Ana (35a) ter občine Beltinci, Benedikt, Cerkvenjak, Križevci, Lenart, Sveti Andraž v Slovenskih goricah, Sveti Jurij ob Ščavnici, Tišina in Veržej.

Aktivnosti za aktualni projekt (z internim poimenovanjem S35a), so stekle proti koncu lanskega leta. Vozlišče za zagotavljanje optičnih signalov stoji v Plitvicah v Občini Apače. Dela v Občini Gornja Radgona pa so se začela v juniju. Najprej bo gradnja stekla v naselju Podgrad, zatem pa v naselju Hercegovščak, temu sledi center Gornje Radgone. Sicer pa bodo v Občini Gornja Radgona v sklopu predmetnega projekta pokrita naselja Aženski vrh, Črešnjevci, Gornja Radgona, Hercegovščak, Lastomerci, Lokavci, Lomanoše, Norički Vrh, Orehovci, Orehovski Vrh, Plitvički Vrh, Podgrad, Police, Ptujska Cesta, Spodnja Ščavnica in Zbigovci. V sklop drugega projekta (S37), ki se še ni začel, pa naselja Gornji Ivanci, Ivanjski Vrh, Kunova, Negova in Spodnji Ivanci.

Obenem gradnja omrežja RUNE že teče ali pa še bo stekla tudi v nekaterih drugih pomurskih občinah.V sklopu projekta z internim poimenovanjem S39 so v gradnjo vpletene še občine Cankova, Grad, Hodoš, Kuzma, Moravske Toplice, Puconci, Rogašovci, Šalovci ter manjši del občine Murska Sobote. Optične signale bo omenjenim občinam zagotavljalo vozlišče, ki stoji v Mačkovcih v občini Puconci. Dela že tečejo v občinah Grad v naselju Grad. V občini Puconci pa v naseljih Vaneča in Bokrači ter v Otovcih, kjer smo na omrežje RUNE tudi že priključili prve uporabnike in jim s tem omogočili dostop do boljše, hitrejše in zanesljivejše internetne povezave.

Vključenost naslova v projekt RUNE je mogoče preveriti na spletni strani www.ruralnetwork.eu, kjer bo, sočasno z gradnjo infrastrukture, priključek mogoče tudi naročiti. Strošek priključka na optično povezavo po trenutno veljavnem ceniku znaša 150,00 EUR z DDV za fizične osebe ali 167,13 EUR z DDV za pravne osebe, na željo naročnika pa lahko ta znesek krije izbrani ponudnik storitev. Uporabniki imajo tudi možnost izbire med vsemi največjimi operaterji v Sloveniji.
««
19 / 23
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RUNE network in gradnja optičnega omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
72325 (248) markasaso12
»

Opticna povezava RUNE, GVO

Oddelek: Loža
133866 (2330) markasaso12
»

Obstaja kakšen javen načrt za postavitev optike?

Oddelek: Omrežja in internet
336173 (2084) majdana
»

Podpis pogodbe (OPTIKA) Rune ali Telekom

Oddelek: Omrežja in internet
295611 (3573) starfotr
»

kako se prklopit na optiko ki jo napeljuje givo ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
344908 (2414) w0mbat

Več podobnih tem