» »

Google kupil Fitbit

Google kupil Fitbit

Slo-Tech - Google je za 2,1 milijarde dolarjev kupil Fitbit, ki se ukvarja s proizvodnjo pametnih naprav, kot so ure, trakovi in pasovi. Fitbit bo, podobno kot Nest, postal del Googla in ne bo obstajal kot samostojno podjetje znotraj holdinške družbe Alphabet.

Da je Google kupil Fitbit, je po svoje zelo logično. Google si že dlje časa prizadeva tudi na področju pametnih naprav za nošenje narediti takšen preboj, kot mu je pri pametnih telefonih uspel z Androidom. Trudi se s svojim sistemom Wear OS, a mu manjka prava strojna oprema. Tu mu lahko pomaga Fitbit, ki izdeluje dobre izdelke, ki lahko še pridobijo z vključitvijo v velikanski Googlov ekosistem. Googlove aplikacije iz družine Fit ponujajo dobro alternativo Applovemu sistemu Watch, ki je trenutno Googlov največji konkurent. Fitbit je trenutno edini smiselni nakup.

Google je s tem seveda dobil tudi nekaj prtljage. Fitbit svojim strankam že nudi precej storitev, ki jih bo Google moral še naprej vzdrževati, da se ne bo ponovil Revolv. Številni Fitbitovi izdelki se prekrivajo z Googlovo ponudbo, kupci pa jih bodo želeli uporabljati še dolgo časa. Tudi z Nestom je imel Google kislo-sladko razmerje, preden je dokončno postavil novo časovnico razvoja.

Fitbit je v izjavi za javnost zapisal, da bodo še vedno na prvo mesto postavljali zaupanje potrošnikov, in bodo torej pazili na zasebnost in varnost podatkov, ki jih obdelujejo. Zagotavljajo, da osebnih podatkov niso nikoli prodajali in da tudi v prihodnosti Googlovi oglasi ne bodo uporabljali informacij o uporabnikih, ki jih pridobijo od Fitbita.

54 komentarjev

«
1
2

dexterboy ::

A u PIZ....MI...MA...., jest bi ta Google zakonsko ukinil!
>:D ;( :8)
Če se sprašujete zakaj... pomislite malo.
Ne rabite veliko za razmišljati.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

HotBurek ::

Zagotavljajo, da osebnih podatkov niso nikoli prodajali ...

Glihkar so prodali VSE podatke, bumbarji jedni.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Hermit Bob ::

In naivni uporabniki, so dobili, se en primer, zakaj oblacnih storitev ne uporabljamo in zakaj ne kupujemo naprav, ki podatke posiljajo na 3rd party streznike. S tem,da je tole s fitbitovo prodajo dejansko eden od boljsih scenarijev, vsi vasi podatki. Naivci bojo seveda mislili, da je google kupoval neke vage in brezvezne zapestnice, dejansko pa je kupoval vase podatke o fizicnem stanju, ki jih bo veselo nalimal na podatke vasih kreditnih kartic, telefonskih oz. bomo rekli kar na vas account. Verjetno ze ima bussiness case, kjer bo iz tega potegnil nekajkrat vec denarja, verjetno zavarovalnice.

In seveda jih bo uporabil tudi za pranje mozganov.

Eden od nasljednjih nakupov pa boj firma s samohodnimi sesalci (rekel bi Roomba), s cimer bo dobil se podatke o tlorisu vasih stanovanj, z naslednjim updatom pa vse kar sesalcevi senzorji dovolijo.

In naivci se bojo spet jezili, namesto, da bi razmisljali vnaprej...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

Poldi112 ::

In kaj bi priporočal naivnemu uporabniku kot alternativo oblaka?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Hermit Bob ::

Poldi112 je izjavil:

In kaj bi priporočal naivnemu uporabniku kot alternativo oblaka?

Bi se rad pogovarjal o vremenu namesto o problemu? Poduckduckgojaj.

Spura ::

Poldi112 je izjavil:

In kaj bi priporočal naivnemu uporabniku kot alternativo oblaka?

Vec ali manj je dobro vse stvari hosteat na svojih infrastrukturi.

Hermit Bob ::

Spura je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

In kaj bi priporočal naivnemu uporabniku kot alternativo oblaka?

Vec ali manj je dobro vse stvari hosteat na svojih infrastrukturi.


Saj to sam ve. Hoce derailat debato in se pogovarjat o self hosted resitvah ne pa o neprimernosti shranjevanju podatkov na 3rd party serverje.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: sirotka ()

srus ::

V podjetju nam je naš ponudnik zavarovanja ponujal fitbit ure zastonj.

Tajnice in HR so navdušeno forwardirali maile na to temo (tekmovanja v aktivnosti, promocijski izdelki in popusti za najbolj aktivne, ipd).

Nekaj nas, starih cinikov, se je temu samo nasmehnilo.

zee ::

Zamenjal dva Fitbita v času garancije. Obupna kvaliteta izdelave.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MrNighthawk ::

Eni znate res dramo zganjat :))

BigWhale ::

zee je izjavil:

Zamenjal dva Fitbita v času garancije. Obupna kvaliteta izdelave.


Samo dva?!?! :)))

zmaugy ::

zee je izjavil:

Zamenjal dva Fitbita v času garancije. Obupna kvaliteta izdelave.


Ampak uporabniški vmesnik na napravah imajo pa dober. Kvaliteta izdelave in trpežnost je pa res u ku.cu.
Torej bo treba izbrisat račun za Fitšit.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

zee ::

Naj še dodam, da sem potem nabavil Watch in po skoraj treh letih še vedno dela enako dobro kot prvi dan,
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

zmaugy ::

Sem izbrisal račun. Lahko rečem samo to, da je Google ena zafukana hudobna korporacija, ki bi jo bilo treba razformirat. In tiste, ki so dovolili ta prevzem, bi bilo treba zapret in ključe zabrisat v Marianski jarek.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

vostok_1 ::

Hermit Bob je izjavil:

In naivni uporabniki, so dobili, se en primer, zakaj oblacnih storitev ne uporabljamo in zakaj ne kupujemo naprav, ki podatke posiljajo na 3rd party streznike. S tem,da je tole s fitbitovo prodajo dejansko eden od boljsih scenarijev, vsi vasi podatki. Naivci bojo seveda mislili, da je google kupoval neke vage in brezvezne zapestnice, dejansko pa je kupoval vase podatke o fizicnem stanju, ki jih bo veselo nalimal na podatke vasih kreditnih kartic, telefonskih oz. bomo rekli kar na vas account. Verjetno ze ima bussiness case, kjer bo iz tega potegnil nekajkrat vec denarja, verjetno zavarovalnice.

In seveda jih bo uporabil tudi za pranje mozganov.

Eden od nasljednjih nakupov pa boj firma s samohodnimi sesalci (rekel bi Roomba), s cimer bo dobil se podatke o tlorisu vasih stanovanj, z naslednjim updatom pa vse kar sesalcevi senzorji dovolijo.

In naivci se bojo spet jezili, namesto, da bi razmisljali vnaprej...


Me je mož prehitel.
Sem ravno želel povedati v čem je štos tega nakupa. Googlovi moralneži vam sicer tega ne bodo povedali, ampak googla ne zanima neka bedna zapestnica. Googla zanimajo databaze, ki jih je podjetje zbralo. To je vredno več kot ena ušiva baterija, lcd in malo plastike.

To o Romba sesalnikih pa je zanimiva misel. Mož vidim, da ima na mestu glavo.

zee je izjavil:

Zamenjal dva Fitbita v času garancije. Obupna kvaliteta izdelave.


BigWhale je izjavil:

zee je izjavil:

Zamenjal dva Fitbita v času garancije. Obupna kvaliteta izdelave.


Samo dva?!?! :)))


zmaugy je izjavil:

zee je izjavil:

Zamenjal dva Fitbita v času garancije. Obupna kvaliteta izdelave.


Ampak uporabniški vmesnik na napravah imajo pa dober. Kvaliteta izdelave in trpežnost je pa res u ku.cu.
Torej bo treba izbrisat račun za Fitšit.



Oh glej...zakaj me niti malo ne preseneča, da so ravno tej trije uporabniki...
...
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

srus je izjavil:

V podjetju nam je naš ponudnik zavarovanja ponujal fitbit ure zastonj.

Tajnice in HR so navdušeno forwardirali maile na to temo (tekmovanja v aktivnosti, promocijski izdelki in popusti za najbolj aktivne, ipd).

Nekaj nas, starih cinikov, se je temu samo nasmehnilo.


Jp. Me ne preseneča.

Normiji (še posebej ženskega spola) so in vedno bodo prodali integriteto za majhen denar.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Cruz ::

vostok_1 je izjavil:

srus je izjavil:

V podjetju nam je naš ponudnik zavarovanja ponujal fitbit ure zastonj.

Tajnice in HR so navdušeno forwardirali maile na to temo (tekmovanja v aktivnosti, promocijski izdelki in popusti za najbolj aktivne, ipd).

Nekaj nas, starih cinikov, se je temu samo nasmehnilo.


Jp. Me ne preseneča.

Normiji (še posebej ženskega spola) so in vedno bodo prodali integriteto za majhen denar.
Problem je, da jim niti na misel ne pride, da bi lahko prišlo do zlorabe. Raje razmišljajo kako bodo zdaj v trendu in imeli boljše gadgete od znancev. Kot načrtovano seveda. Treba jih je izobrazit, da naj gledajo malce širše in ne zaupajo slepo vsemu. Naloga je/bo težka, ampak verjamem, da se da. Ženske so v povprečju itak bolj odprte od moških, če se že omejujemo na ženske "normieje".

Glede na prihodnost bi bilo potrebno dodati internetno varnost kot obvezni predmet v osnovnih in srednjih šolah. Pa tudi osnovno ekonomijo za boljšo finančno pismenost.

Saj sama naprava je v redu ideja. Jaz sicer vseh teh smartwatchov ne bi kupoval, četudi bi imel zagarantirano varstvo podatkov, ampak ja. Pri fitnesu/vajah za moč mi itak ne koristi zadosti za nakup, pri teku pa gledam na čas(poceni casio ura je zadosti dobra) in ne na dolžino, kalorije ipd. Mogoče enkrat, ko bom starejši.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

zmaugy ::

vostok_1 je izjavil:

Hermit Bob je izjavil:

In naivni uporabniki, so dobili, se en primer, zakaj oblacnih storitev ne uporabljamo in zakaj ne kupujemo naprav, ki podatke posiljajo na 3rd party streznike. S tem,da je tole s fitbitovo prodajo dejansko eden od boljsih scenarijev, vsi vasi podatki. Naivci bojo seveda mislili, da je google kupoval neke vage in brezvezne zapestnice, dejansko pa je kupoval vase podatke o fizicnem stanju, ki jih bo veselo nalimal na podatke vasih kreditnih kartic, telefonskih oz. bomo rekli kar na vas account. Verjetno ze ima bussiness case, kjer bo iz tega potegnil nekajkrat vec denarja, verjetno zavarovalnice.

In seveda jih bo uporabil tudi za pranje mozganov.

Eden od nasljednjih nakupov pa boj firma s samohodnimi sesalci (rekel bi Roomba), s cimer bo dobil se podatke o tlorisu vasih stanovanj, z naslednjim updatom pa vse kar sesalcevi senzorji dovolijo.

In naivci se bojo spet jezili, namesto, da bi razmisljali vnaprej...


Me je mož prehitel.
Sem ravno želel povedati v čem je štos tega nakupa. Googlovi moralneži vam sicer tega ne bodo povedali, ampak googla ne zanima neka bedna zapestnica. Googla zanimajo databaze, ki jih je podjetje zbralo. To je vredno več kot ena ušiva baterija, lcd in malo plastike.

To o Romba sesalnikih pa je zanimiva misel. Mož vidim, da ima na mestu glavo.

zee je izjavil:

Zamenjal dva Fitbita v času garancije. Obupna kvaliteta izdelave.


BigWhale je izjavil:

zee je izjavil:

Zamenjal dva Fitbita v času garancije. Obupna kvaliteta izdelave.


Samo dva?!?! :)))


zmaugy je izjavil:

zee je izjavil:

Zamenjal dva Fitbita v času garancije. Obupna kvaliteta izdelave.


Ampak uporabniški vmesnik na napravah imajo pa dober. Kvaliteta izdelave in trpežnost je pa res u ku.cu.
Torej bo treba izbrisat račun za Fitšit.



Oh glej...zakaj me niti malo ne preseneča, da so ravno tej trije uporabniki...
...

Bite me! Sam sem precej shujšal s pomočjo tega sranja. In takrat sem si rekel, da bom reskiral, sploh pa sem kupil Fitbit in ne Google. My bad da nisem pomislil, da bi lahko ta oGabna rakasta tvorba metastazirala na Fitbit.
Kot rečeno, račun izbrisan (a to kaj pomaga ali ne pa ne vem), nova izkušnja osvojena. Ni čudno, da ljudje z leti ne zaupajo več nikomur.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Hermit Bob ::

vostok_1 je izjavil:

Oh glej...zakaj me niti malo ne preseneča, da so ravno tej trije uporabniki...
...


Saj te ne more presenecati, jasno je, kdo ima v zvezi z googlom najbolj zdravo mnenje na slo-techu. In kdo ima znova in znova prav v zvezi z vsem, kar je 3rd party hosted/served/.... Zoprno, mar ne?

Ti dam se eno predikcijo, predstavljaj si, kaj se bo zgodilo v primeru stecaja googla z vasimi podatki ;) Verjetno bo drazba za slike nalozene na google cloud, katerim so se vsi neplacniki tako ali tako odrekli vsem pravicam in so zdaj googlova last (da ne bom ponavljal, preberite s cim ste se strinjali z "I Agree").

Zgodovina sprememb…

zee ::

Mhm. Moj račun na Fitbit-u je zaprt, TOS-e si tudi preberem in plačujem za storitev. Ni idealno kakopak, vsekakor pa bolje kot izgubiti nekaj tisoč slik zaradi odpovedi zunanjega diska.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Rokec ::

Kaj pa je alternativa oblaku, ki bi imela vsaj nekje 80% funkcionalnosti, ki jo ima Gmail, G Photos, G Drive, G Docs, integracijo s pametnim telefonom, pod 300 eur in da lahko tak sistem amater vzpostavi v nekje 2 urah? Seveda mora biti varno, z možnostjo posodabljanja (enostaven proces).
In pa zadeva mora biti stabilna, ne da jo moram vsake 3 dni popravljati. (Slabe izkušnje iz preteklosti, ko sem nazadnje poskusil tak podvig)

Nakup hardware-a (brez čakanja na morebitno dostavo) in branje navodil oz. gledanje YouTube tutorialov se šteje v tiste 2 uri.

Me pa resno zanima. Če to obstaja, bom poskusil zamenjati.

zmaugy ::

Telefon z vsaj 256 Gb. Ne bo isto, bo pa varnejši kompromis. Pošto recimo enkrat tedensko (čez vikend zvečer) trajno pobereš iz strežnika s kakšnim starim za to namenjenim računalnikom.
Torej imaš vse lokalno.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

MrNighthawk ::

zmaugy je izjavil:

Telefon z vsaj 256 Gb. Ne bo isto, bo pa varnejši kompromis. Pošto recimo enkrat tedensko (čez vikend zvečer) trajno pobereš iz strežnika s kakšnim starim za to namenjenim računalnikom.
Torej imaš vse lokalno.


Predtem si pa še kapo iz aluminijaste folije namestiš

Ales ::

MrNighthawk je izjavil:

Predtem si pa še kapo iz aluminijaste folije namestiš

Če si že popolnoma nerazgledan kar se zasebnosti tiče, vsaj ni potrebno tega oglaševati naokoli.

MrNighthawk ::

Ales je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Predtem si pa še kapo iz aluminijaste folije namestiš

Če si že popolnoma nerazgledan kar se zasebnosti tiče, vsaj ni potrebno tega oglaševati naokoli.

Razgledan sem že dovolj. Dovolj, da mi je jasno, da dokler boš posredno ali neposredno uporabljal storitev/produkt nekega IT podjetja, bodo (nekateri) tvoji podatki romali tretjim osebam.
Ne pravim, da je to ok ampak po drugi strani je pa totalna panika nesmiselna. Dokler ne bodo zadeve urejene na nekem višjem nivoju ali pa bodo obstajali konkretni ukrepi je kup "doma narejenih ukrepov" bolj sizifovo delo.

zmaugy ::

MrNighthawk je izjavil:

Ales je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Predtem si pa še kapo iz aluminijaste folije namestiš

Če si že popolnoma nerazgledan kar se zasebnosti tiče, vsaj ni potrebno tega oglaševati naokoli.

Razgledan sem že dovolj. Dovolj, da mi je jasno, da dokler boš posredno ali neposredno uporabljal storitev/produkt nekega IT podjetja, bodo (nekateri) tvoji podatki romali tretjim osebam.
Ne pravim, da je to ok ampak po drugi strani je pa totalna panika nesmiselna. Dokler ne bodo zadeve urejene na nekem višjem nivoju ali pa bodo obstajali konkretni ukrepi je kup "doma narejenih ukrepov" bolj sizifovo delo.


Ne vem kdo govori o totalni paniki? Vprašanje je bilo, kako nadomestiti oblak.

Glede nakupa Fitbita s strani Googla - tukaj je totalna panika na mestu, Fitbitove naprave shranjujejo tvoj srčni utrip (če Google to poveže s tvojim profilom na njegovi platformi, na primer lahko lepo korelira tvoje iskanje s srčnim utripom), tvojo težo, vzorce spanja, kupiti mora samo še MyFitness Pal in bo videl še tvoje prehranjevalne navade. Kaj sledi? Obvezni DNK bris in stalni anal probe?

Uradi za Varstvo osebnih podatkov aka Informacijski pooblaščenci morajo dobiti moč VETA na združitve.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

sandmat ::

upajmo, da bodo izboljšali kvaliteto izdelkov. Zadnjih par (blaze, charge 2, 3, ionic) so bili precej crappy in je bilo potrebno konstantno menjat vsaj paščke, v primeru blazea pa cele ure 1x na pol leta.

VaeVictis ::

zmaugy je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Ales je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Predtem si pa še kapo iz aluminijaste folije namestiš

Če si že popolnoma nerazgledan kar se zasebnosti tiče, vsaj ni potrebno tega oglaševati naokoli.

Razgledan sem že dovolj. Dovolj, da mi je jasno, da dokler boš posredno ali neposredno uporabljal storitev/produkt nekega IT podjetja, bodo (nekateri) tvoji podatki romali tretjim osebam.
Ne pravim, da je to ok ampak po drugi strani je pa totalna panika nesmiselna. Dokler ne bodo zadeve urejene na nekem višjem nivoju ali pa bodo obstajali konkretni ukrepi je kup "doma narejenih ukrepov" bolj sizifovo delo.


Ne vem kdo govori o totalni paniki? Vprašanje je bilo, kako nadomestiti oblak.

Glede nakupa Fitbita s strani Googla - tukaj je totalna panika na mestu, Fitbitove naprave shranjujejo tvoj srčni utrip (če Google to poveže s tvojim profilom na njegovi platformi, na primer lahko lepo korelira tvoje iskanje s srčnim utripom), tvojo težo, vzorce spanja, kupiti mora samo še MyFitness Pal in bo videl še tvoje prehranjevalne navade. Kaj sledi? Obvezni DNK bris in stalni anal probe?

Uradi za Varstvo osebnih podatkov aka Informacijski pooblaščenci morajo dobiti moč VETA na združitve.


Se kar strinjam.

Problem ni sam podatek o srčnem utripu, prehranjevalni navadi, ali iskalni poizvedbi in celo prikazu reklame na podlagi teh podatkov.

Problem rata, ko vse te podatke povežeš in jih posreduješ zavarovalnici, ter ti zavarovalnica na podlagi teh podatkov ukine določeno zavarovanje, te noče zavarovati ali pa ti ga občutno podraži.

Ali pa še kaj veliko hujšega, glede na vse možne uporabe le-teh podatkov.

Ne strinjam se z vetom na združitev, bi pa morala biti možnost, da svoje podatke pri takih združitvah lahko permanetno izbrišeš in bi morali Uradi za Varstvo osebnih podatkov aka Informacijski pooblaščenci to aktivno preverjati in dosledno prisliti korporacije, da to izvedejo (tudi z zelo visokimi kaznimi v rangu letnega prihodka, ne pa nekimi banalnimi kaznimi v rangu nekaj tisoč evrov, in tudi zelo visokimi odškodninami izplačnih prizadetim uporabnikom).

MrNighthawk ::

zmaugy je izjavil:

Glede nakupa Fitbita s strani Googla - tukaj je totalna panika na mestu, Fitbitove naprave shranjujejo tvoj srčni utrip (če Google to poveže s tvojim profilom na njegovi platformi, na primer lahko lepo korelira tvoje iskanje s srčnim utripom), tvojo težo, vzorce spanja,

Shranjevanje me ne moti. Prodaja neanonimiziranih podatkov me pa moti.

kupiti mora samo še MyFitness Pal in bo videl še tvoje prehranjevalne navade. Kaj sledi? Obvezni DNK bris in stalni anal probe?

Za prehranjevalne navade greš IG. Vsi fotkajo svoje krožnike in objavljajo, ne rabiš big brotherja zato :))

Uradi za Varstvo osebnih podatkov aka Informacijski pooblaščenci morajo dobiti moč VETA na združitve.

Združitev ni problematična. Problematična je prodaja podatkov. Potrebovali mi moč nadzora in uveljavljanje sankcij, nasploh celotna EU.

VaeVictis je izjavil:

Problem rata, ko vse te podatke povežeš in jih posreduješ zavarovalnici, ter ti zavarovalnica na podlagi teh podatkov ukine določeno zavarovanje, te noče zavarovati ali pa ti ga občutno podraži. .

Vprašanje, če bo kaj takega lahko stopilo v veljavo v zahodnem svetu. Sicer pa nekaterih življenjskih zavarovanj ne moreš sklenit, če imaš kakšno kronično bolezen oz ti jih potem ne izplačajo.

PreviousUser ::

zmaugy je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Ales je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Predtem si pa še kapo iz aluminijaste folije namestiš

Če si že popolnoma nerazgledan kar se zasebnosti tiče, vsaj ni potrebno tega oglaševati naokoli.

Razgledan sem že dovolj. Dovolj, da mi je jasno, da dokler boš posredno ali neposredno uporabljal storitev/produkt nekega IT podjetja, bodo (nekateri) tvoji podatki romali tretjim osebam.
Ne pravim, da je to ok ampak po drugi strani je pa totalna panika nesmiselna. Dokler ne bodo zadeve urejene na nekem višjem nivoju ali pa bodo obstajali konkretni ukrepi je kup "doma narejenih ukrepov" bolj sizifovo delo.


Ne vem kdo govori o totalni paniki? Vprašanje je bilo, kako nadomestiti oblak.

Glede nakupa Fitbita s strani Googla - tukaj je totalna panika na mestu, Fitbitove naprave shranjujejo tvoj srčni utrip (če Google to poveže s tvojim profilom na njegovi platformi, na primer lahko lepo korelira tvoje iskanje s srčnim utripom), tvojo težo, vzorce spanja, kupiti mora samo še MyFitness Pal in bo videl še tvoje prehranjevalne navade. Kaj sledi? Obvezni DNK bris in stalni anal probe?

Uradi za Varstvo osebnih podatkov aka Informacijski pooblaščenci morajo dobiti moč VETA na združitve.


Kaj pa če Google že tako ali tako dostopa do podatkov aplikacije MyFitness Pal na androidih? Ali je to možno?

zmaugy ::

MrNighthawk je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Glede nakupa Fitbita s strani Googla - tukaj je totalna panika na mestu, Fitbitove naprave shranjujejo tvoj srčni utrip (če Google to poveže s tvojim profilom na njegovi platformi, na primer lahko lepo korelira tvoje iskanje s srčnim utripom), tvojo težo, vzorce spanja,

Shranjevanje me ne moti. Prodaja neanonimiziranih podatkov me pa moti.

kupiti mora samo še MyFitness Pal in bo videl še tvoje prehranjevalne navade. Kaj sledi? Obvezni DNK bris in stalni anal probe?

Za prehranjevalne navade greš IG. Vsi fotkajo svoje krožnike in objavljajo, ne rabiš big brotherja zato :))

Uradi za Varstvo osebnih podatkov aka Informacijski pooblaščenci morajo dobiti moč VETA na združitve.

Združitev ni problematična. Problematična je prodaja podatkov. Potrebovali mi moč nadzora in uveljavljanje sankcij, nasploh celotna EU.

VaeVictis je izjavil:

Problem rata, ko vse te podatke povežeš in jih posreduješ zavarovalnici, ter ti zavarovalnica na podlagi teh podatkov ukine določeno zavarovanje, te noče zavarovati ali pa ti ga občutno podraži. .

Vprašanje, če bo kaj takega lahko stopilo v veljavo v zahodnem svetu. Sicer pa nekaterih življenjskih zavarovanj ne moreš sklenit, če imaš kakšno kronično bolezen oz ti jih potem ne izplačajo.


Zakaj misliš, da je Google kupil Fitbit? Ker si želi prodajat fensi urce in tehtnice?

PreviousUser je izjavil:

zmaugy je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Ales je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Predtem si pa še kapo iz aluminijaste folije namestiš

Če si že popolnoma nerazgledan kar se zasebnosti tiče, vsaj ni potrebno tega oglaševati naokoli.

Razgledan sem že dovolj. Dovolj, da mi je jasno, da dokler boš posredno ali neposredno uporabljal storitev/produkt nekega IT podjetja, bodo (nekateri) tvoji podatki romali tretjim osebam.
Ne pravim, da je to ok ampak po drugi strani je pa totalna panika nesmiselna. Dokler ne bodo zadeve urejene na nekem višjem nivoju ali pa bodo obstajali konkretni ukrepi je kup "doma narejenih ukrepov" bolj sizifovo delo.


Ne vem kdo govori o totalni paniki? Vprašanje je bilo, kako nadomestiti oblak.

Glede nakupa Fitbita s strani Googla - tukaj je totalna panika na mestu, Fitbitove naprave shranjujejo tvoj srčni utrip (če Google to poveže s tvojim profilom na njegovi platformi, na primer lahko lepo korelira tvoje iskanje s srčnim utripom), tvojo težo, vzorce spanja, kupiti mora samo še MyFitness Pal in bo videl še tvoje prehranjevalne navade. Kaj sledi? Obvezni DNK bris in stalni anal probe?

Uradi za Varstvo osebnih podatkov aka Informacijski pooblaščenci morajo dobiti moč VETA na združitve.


Kaj pa če Google že tako ali tako dostopa do podatkov aplikacije MyFitness Pal na androidih? Ali je to možno?


Kdor uporablja Android telefon, ta je že dal ključe svoje zasebnosti Googlu.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

hendriks ::

Tisti ki nočete Androida ali iOS, kaj uporabljate?

HotBurek ::

Nokia (backup pa Ericsson).
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

MrNighthawk ::

zmaugy je izjavil:

Kdor uporablja Android telefon, ta je že dal ključe svoje zasebnosti Googlu.


Kdo uporablja *insert device/service* s prenosom podatkov... je dal ključe *insert service provider here*
bi bil tolj točen zapis.

S tem jaz sicer ne vidim takšnih problemov, če so podatki anonimizirani.
https://policies.google.com/technologie...

Mavrik ::

PreviousUser je izjavil:


Kaj pa če Google že tako ali tako dostopa do podatkov aplikacije MyFitness Pal na androidih? Ali je to možno?


Možno je, v praksi pa se podatki prenašajo h Googlu samo če eksplicitno vklopiš Google Fit integracijo.
The truth is rarely pure and never simple.

zmaugy ::

MrNighthawk je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Kdor uporablja Android telefon, ta je že dal ključe svoje zasebnosti Googlu.


Kdo uporablja *insert device/service* s prenosom podatkov... je dal ključe *insert service provider here*
bi bil tolj točen zapis.


S tem jaz sicer ne vidim takšnih problemov, če so podatki anonimizirani.
https://policies.google.com/technologie...


Res je. Ampak je ena razlika - Google živi od spreminjanja uporabnikov v prodajne artikle, Apple živi od prodaje naprav in plačljivih storitev uporabnikom. Zaenkrat bom stavil na to, da se podatki pri Applu manj zlorabljajo vsevprek kot pri Googlu.

hendriks je izjavil:

Tisti ki nočete Androida ali iOS, kaj uporabljate?

Jaz uporabljam iOS. Bi pa rajši kaj drugega - privacy oriented - pa ni na voljo.

PS: A ni nekdo zadnjič nekaj pisal, da je konkurence več kot dovolj? Aja, tisto je bilo glede ponudnikov mobilnih in internetnih storitev.:'(
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

MrNighthawk ::

zmaugy je izjavil:

Res je. Ampak je ena razlika - Google živi od spreminjanja uporabnikov v prodajne artikle, Apple živi od prodaje naprav in plačljivih storitev uporabnikom. Zaenkrat bom stavil na to, da se podatki pri Applu manj zlorabljajo vsevprek kot pri Googlu.

Dobra tolažba.

zmaugy ::

MrNighthawk je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Res je. Ampak je ena razlika - Google živi od spreminjanja uporabnikov v prodajne artikle, Apple živi od prodaje naprav in plačljivih storitev uporabnikom. Zaenkrat bom stavil na to, da se podatki pri Applu manj zlorabljajo vsevprek kot pri Googlu.

Dobra tolažba.


Tebi, ko si govoriš, da se itak ne da nič narediti.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

rabelj5 ::

Bite me! Sam sem precej shujšal s pomočjo tega sranja. In takrat sem si rekel, da bom reskiral, sploh pa sem kupil Fitbit in ne Google. My bad da nisem pomislil, da bi lahko ta oGabna rakasta tvorba metastazirala na Fitbit.
Kot rečeno, račun izbrisan (a to kaj pomaga ali ne pa ne vem), nova izkušnja osvojena. Ni čudno, da ljudje z leti ne zaupajo več nikomur.
Biseri...

nisi shujšal zaradi fitbita:))

PreviousUser ::

HotBurek je izjavil:

Nokia (backup pa Ericsson).


Flip ali smart?

Rokec ::

zmaugy je izjavil:

Telefon z vsaj 256 Gb. Ne bo isto, bo pa varnejši kompromis. Pošto recimo enkrat tedensko (čez vikend zvečer) trajno pobereš iz strežnika s kakšnim starim za to namenjenim računalnikom.
Torej imaš vse lokalno.


To ne pride do 80%, to doseže kakšnih 10%, ker manjka sinhronizacija z računalnikom in tablico, pa še polno drugih malenkosti.
Da nadomestim moj trenutni telefon z 256GB varianto, tudi pokurim budget (brez da upoštevam razliko med rabljenim in novim telefonom).

Ok, manj omejeno vprašanje, odstranimo ceno in čas. Kako doseči osebni oblak, primerljiv Googlovem, če nisi Dev Ops?

zmaugy ::

rabelj5 je izjavil:

Bite me! Sam sem precej shujšal s pomočjo tega sranja. In takrat sem si rekel, da bom reskiral, sploh pa sem kupil Fitbit in ne Google. My bad da nisem pomislil, da bi lahko ta oGabna rakasta tvorba metastazirala na Fitbit.
Kot rečeno, račun izbrisan (a to kaj pomaga ali ne pa ne vem), nova izkušnja osvojena. Ni čudno, da ljudje z leti ne zaupajo več nikomur.
Biseri...

nisi shujšal zaradi fitbita:))


Je bil precej v pomoč pri vrednotenju telesne aktivnosti.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

DamijanD ::

Rokec kakšen NAS mogoče in potem sinhronizacijo z njim...

spyker123 ::

Če se spomnite, je bila v Ameriki velika štala, ko so morali ljudje, zaposleni v javni upravi, nositi fitbit zapestnice kot pogoj zavarovalnice in če si bil premalo aktiven, si na koncu leta fasal denarno kazen, mislim da 5000 dolarjev. Kam gre ta svet, groza. Popoln pregled nad podatki ljudstva je neizogiben, težava je zgolj v tem, da ni nobenih varovalk, ki bi onemogočale zlorabo.

Kass ::

Kak kul, da moja najljubša korporacija, tako pridno veča svoj imperij in širi svoje lovke...

Cruz ::

spyker123 je izjavil:

Če se spomnite, je bila v Ameriki velika štala, ko so morali ljudje, zaposleni v javni upravi, nositi fitbit zapestnice kot pogoj zavarovalnice in če si bil premalo aktiven, si na koncu leta fasal denarno kazen, mislim da 5000 dolarjev. Kam gre ta svet, groza. Popoln pregled nad podatki ljudstva je neizogiben, težava je zgolj v tem, da ni nobenih varovalk, ki bi onemogočale zlorabo.
Wtf? Pa res: Federal agency looking at fitness trackers for public sector workers
Why the rise of wearable tech to monitor employees is worrying

Če bo meni kdo rekel, da moram nositi to na sebi, bo dobil po gobcu. Če pa podjetja prostovoljno ponujajo te ure, brez kakršnihkoli prednosti in ugodnosti v podjetju, če jih nosiš, pa je v redu.

Mavrik ::

Rokec je izjavil:

Kaj pa je alternativa oblaku, ki bi imela vsaj nekje 80% funkcionalnosti, ki jo ima Gmail, G Photos, G Drive, G Docs, integracijo s pametnim telefonom, pod 300 eur in da lahko tak sistem amater vzpostavi v nekje 2 urah? Seveda mora biti varno, z možnostjo posodabljanja (enostaven proces).
In pa zadeva mora biti stabilna, ne da jo moram vsake 3 dni popravljati. (Slabe izkušnje iz preteklosti, ko sem nazadnje poskusil tak podvig)

Nakup hardware-a (brez čakanja na morebitno dostavo) in branje navodil oz. gledanje YouTube tutorialov se šteje v tiste 2 uri.

Me pa resno zanima. Če to obstaja, bom poskusil zamenjati.


Synologyevi NASi recimo so ena taka opcija - z nekaj kliki dobiš alternative za Google Drive, Google Photos in Google Docs. Če se malo bolj potrudiš lahko hostaš je dokaj preprosto hostati tudi svoj email strežnik, ampak tega ti ne bi priporočal. Če hočeš biti neodvisen od oblakov, je to daleč najboljša opcija.

Je pa res da moraš za njo plačati, okoli 200-400eur je cena.
The truth is rarely pure and never simple.

zmaugy ::

Mavrik je izjavil:

Rokec je izjavil:

Kaj pa je alternativa oblaku, ki bi imela vsaj nekje 80% funkcionalnosti, ki jo ima Gmail, G Photos, G Drive, G Docs, integracijo s pametnim telefonom, pod 300 eur in da lahko tak sistem amater vzpostavi v nekje 2 urah? Seveda mora biti varno, z možnostjo posodabljanja (enostaven proces).
In pa zadeva mora biti stabilna, ne da jo moram vsake 3 dni popravljati. (Slabe izkušnje iz preteklosti, ko sem nazadnje poskusil tak podvig)

Nakup hardware-a (brez čakanja na morebitno dostavo) in branje navodil oz. gledanje YouTube tutorialov se šteje v tiste 2 uri.

Me pa resno zanima. Če to obstaja, bom poskusil zamenjati.


Synologyevi NASi recimo so ena taka opcija - z nekaj kliki dobiš alternative za Google Drive, Google Photos in Google Docs. Če se malo bolj potrudiš lahko hostaš je dokaj preprosto hostati tudi svoj email strežnik, ampak tega ti ne bi priporočal. Če hočeš biti neodvisen od oblakov, je to daleč najboljša opcija.

Je pa res da moraš za njo plačati, okoli 200-400eur je cena.


Denar ni glavni problem. Glavni problem je to, da moraš postati administrator nekega NASa, ki ga bo firma čez nekaj let ukinila, ukinila podporo zanj in potem boš vsake toliko migriral vse skupaj na drug sistem, pri tem se boš učil novih detajlov administriranja novih sistemov.
In zakaj? Za to, da boš imel elektronsko pošto, fotke in dokumente sinhronizirane na nekaj napravah.
Ni problem, če se poklicno tudi ukvarjaš s tem, ampak če je to zgolj orodje, potem je to malce nesmiselno, podobno kot da bi se biolog začel ukvarjati z izdelavo okularjev za mikroskop, ker pač uporablja mikroskop.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Rokec ::

zmaugy je izjavil:

Denar ni glavni problem. Glavni problem je to, da moraš postati administrator nekega NASa, ki ga bo firma čez nekaj let ukinila, ukinila podporo zanj in potem boš vsake toliko migriral vse skupaj na drug sistem, pri tem se boš učil novih detajlov administriranja novih sistemov.
In zakaj? Za to, da boš imel elektronsko pošto, fotke in dokumente sinhronizirane na nekaj napravah.
Ni problem, če se poklicno tudi ukvarjaš s tem, ampak če je to zgolj orodje, potem je to malce nesmiselno, podobno kot da bi se biolog začel ukvarjati z izdelavo okularjev za mikroskop, ker pač uporablja mikroskop.

Odlično napisano! To je točno to, kar mene muči. Ne da se mi vlagati veliko energije v orodje, pa sem v IT branži. Dokler ne boš tega mogel kupit v BigBang-u in g tako enostavno vzpostaviti, kot pametni telefon, bodo ljudje raje žrtvovali podatke.

Tale Synology NAS res obeta. Predsravitveni videi izgledajo zastarelo, ampak so tudi 4 leta stari. Za urejanje dokumentov rabiš namestiti GSuite - a to potem pomeni, da spet pošiljaš podatke Googlu?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google kupil Fitbit (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
5415682 (10811) winterriver
»

EU za Googlov prevzem Fitbita terja dodatna zagotovila

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
255180 (4053) UganiKdo
»

Microsoft kot kaže načrtuje virtualni operacijski sistem

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3412029 (8152) xmetallic
»

Applova pametna ura daleč najbolj priljubljena (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
11833209 (28381) msjr

Več podobnih tem