» »

Odpoved pogodbe in vročitev

Odpoved pogodbe in vročitev

xsum1 ::

Zanima me ali je pravilno, da ti delodajalec izda odpoved na papirju in ti reče da lahko greš domov? Oni so začeli že odpovedni rok 1 teden nazaj in čakali, da so mi dali odpoved, ko je odpovedni rok že pretekel.

Kdaj se naj jaz zdaj prijavim na zavod? Ker še niso uredili odjave.

kixs ::

Odpovedni rok zacne, ko dobis vrocitev in jo podpises. Koristis tudi dopust, ki ti je pripadal - sorazmerni delez letnega dopusta.

Morda so razlike pri vzroku za odpoved.

Kako dolgo si delal pri tej firmi?

K0l1br1 ::

Odjava bo vezana na iztek odpovednega roka.

OracleDev ::

Podobno si že spraševal v temi Odpoved med poskusnim delom

xsum1 ::

@Kixs, ne dolgo, nekaj mesecev.

Se pravi sorazmerni delez regresa za dopust mi morajo tudi izplačati, ampak kdaj? Ob plači ga ne bo. Plača je pa verjetno normalno na dan ko so nakazovali ne.

xx23 ::

Regres do konca leta.

val46 ::

xx23 je izjavil:

Regres do konca leta.


Ni res. Regresa ti pripada sorazmerni del. Če si zaposlen recimo od 1.1.2019 do 1.11.2019, ti pripada 10/12 celotnega regresa, če je pa v primeru OP, ki pravi da je delal nekaj mesecev, recimo 6, mu pripada 6/12 celotnega regresa. Ta je ponavadi izplačan ob zadnjem nakazilu plače. Čeprav sem imel primer, ko niso hoteli o regresu niti slišati(po 3 mesecih dela), pa sem govoril z enim prijateljem, ki je pravnik in vem da mi je takrat podal neki člen, da naj jim pišem po emailu, da po tem in tem členu, so mi dolžni izplačat sorazmerni del regresa v 8 dneh po prenehanju delovnega razmerja, kar so potem tudi naredili. Ne spomnim se pa več kaki člen je to bil. Morda bi lakotnik ali kdo drug znal več povedat o tem.

K0l1br1 ::

131. člen

(regres)

(1) Delodajalec je dolžan delavcu, ki ima pravico do letnega dopusta, izplačati regres za letni dopust najmanj v višini minimalne plače.

(2) Regres se mora delavcu izplačati najkasneje do 1. julija tekočega koledarskega leta.

(3) S kolektivno pogodbo na ravni dejavnosti se lahko v primeru nelikvidnosti delodajalca določi kasnejši rok izplačila regresa, vendar najkasneje do 1. novembra tekočega koledarskega leta.

(4) Če ima delavec pravico do izrabe le sorazmernega dela letnega dopusta, ima pravico le do sorazmernega dela regresa.

(5) Če ima delavec sklenjeno pogodbo o zaposlitvi s krajšim delovnim časom, ima pravico do regresa sorazmerno delovnemu času, za katerega je sklenil pogodbo o zaposlitvi, razen v primerih, ko delavec dela krajši delovni čas v skladu s 67. členom tega zakona.

132. člen

rdecaluc ::

Regres dobiš samo za polni mesec dela. Tak da če si začel npr. 5.4.19,končal pa tudi sredi meseca, avtomatsko 2 meseca regresa pušneš.
Est modus in rebus. ,typos

K0l1br1 ::

rdecaluc je izjavil:

Regres dobiš samo za polni mesec dela. Tak da če si začel npr. 5.4.19,končal pa tudi sredi meseca, avtomatsko 2 meseca regresa pušneš.

Točno tako. Lahko pa naletiš na prijaznega delodajalca.

xsum1 ::

val46 je izjavil:

xx23 je izjavil:

Regres do konca leta.


Ni res. Regresa ti pripada sorazmerni del. Če si zaposlen recimo od 1.1.2019 do 1.11.2019, ti pripada 10/12 celotnega regresa, če je pa v primeru OP, ki pravi da je delal nekaj mesecev, recimo 6, mu pripada 6/12 celotnega regresa. Ta je ponavadi izplačan ob zadnjem nakazilu plače. Čeprav sem imel primer, ko niso hoteli o regresu niti slišati(po 3 mesecih dela), pa sem govoril z enim prijateljem, ki je pravnik in vem da mi je takrat podal neki člen, da naj jim pišem po emailu, da po tem in tem členu, so mi dolžni izplačat sorazmerni del regresa v 8 dneh po prenehanju delovnega razmerja, kar so potem tudi naredili. Ne spomnim se pa več kaki člen je to bil. Morda bi lakotnik ali kdo drug znal več povedat o tem.



Natančno sem delal 3 mesece. Ko sem jim rekel za regres za letni dopust so me debelo pogledali in rekli, da to še nimajo niti skalkulirano in da bo enkrat pač nakazan... da ob plači ga sigurno ne bo. Ko sem vprašal kdaj je to "enkrat pač" so rekli takrat ko ga bomo računali. Dobil sem občutek, da mi ga nočejo in ne bodo izplačali, kaj lahko naredim v tem primeru, do kdaj mi ga morajo nakazati po zakonu po prenehanju pogodbe?

Poleg tega, ko preneha delovno razmerje, do kdaj ti morajo zakonsko izplačati plačo, a še zmeraj velja do 20. V mesecu kot sem imel ko sem bil zaposlen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

K0l1br1 ::

xsum1 je izjavil:

a še zmeraj velja do 20. V mesecu kot sem imel ko sem bil zaposlen?
Morda ti kaj piše v pogodbi o zaposlitvi. V ZDR-1 je rok 1. junij, v primeru nelikvidnosti 1. november. Če si za določen čas, bi veljalo uporabiti zdravo pamet, torej čimprej, ob zadnji plači ali pa koj potem.

Furbo ::

xsum1 je izjavil:

Zanima me ali je pravilno, da ti delodajalec izda odpoved na papirju in ti reče da lahko greš domov? Oni so začeli že odpovedni rok 1 teden nazaj in čakali, da so mi dali odpoved, ko je odpovedni rok že pretekel.

Kdaj se naj jaz zdaj prijavim na zavod? Ker še niso uredili odjave.

A si podpisal kaj?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

xsum1 ::

Furbo je izjavil:

xsum1 je izjavil:

Zanima me ali je pravilno, da ti delodajalec izda odpoved na papirju in ti reče da lahko greš domov? Oni so začeli že odpovedni rok 1 teden nazaj in čakali, da so mi dali odpoved, ko je odpovedni rok že pretekel.

Kdaj se naj jaz zdaj prijavim na zavod? Ker še niso uredili odjave.

A si podpisal kaj?

Ja pod vsemi členi in zakaj se prekinja pogodba in bla bla bla sem podpisal, ja. Bila je redna odpoved z neopravljenim poskusnim delom. A kaj ne bi smel podpisati?

K0l1br1 ::

Tudi če ne bi podpisal prejema, bi pač ugotovili, da nisi hotel prevzeti in bi ti odpovedni rok tako ali tako začel teči.

xsum1 ::

K0l1br1 je izjavil:

Tudi če ne bi podpisal prejema, bi pač ugotovili, da nisi hotel prevzeti in bi ti odpovedni rok tako ali tako začel teči.


Ja to mi je šef itak rekel. Podpišeš ali pa ne...v glavnem se boš lahko nazaj prijavil na zavod. Ampak odpoved mi je bila dana v roke na zadnji dan izteka odpovednega roka. To mi sicer ni jasno zakaj in če se to sploh lahko naredi, da delavcu teden prej sploh ne daš odpovedi in mu ne poveš da ga nočeš več, ker po zakonu lahko potem ta odpovedni rok koristiš za iskanje nove zaposlitve, meni pa ta možnost sploh ni bila dana

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

K0l1br1 ::

Tole ne bo šlo skozi. Od prejema ali zavrnitve prejema ti teče odpovedni rok. Če ga imaš - 7 dni, najbrž. Po 7 dneh si adijo in s 7 dnem te odjavijo.

xsum1 ::

K0l1br1 je izjavil:

Tole ne bo šlo skozi. Od prejema ali zavrnitve prejema ti teče odpovedni rok. Če ga imaš - 7 dni, najbrž. Po 7 dneh si adijo in s 7 dnem te odjavijo.



No ampak datum je bil napisan za en teden nazaj. Torej odpoved so mi vročili 25.10, odpovedni rok pa je bil napisan, da začne teči od 18.10 do 25.10. Torej pomeni, da so mi dali odpoved in rekli to je to, ni ti treba več delati, pojdi domov

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xsum1 ()

scipascapa ::

Glej smo ti jasno napisali, kako je pravilno. To ne pije vode.

Odpovedni rok, kakor naveden v pogodbi/kolektivni pogodhbi prične teči z dnem vročitve in podpisa. Nič za nazaj, JE NEVELJAVEN, NEZAKONIT. Uveljavi svoje pravice, če jih že nisi. Ne pusti se manipulirati.

rejven ::

Če lahko dokažeš, da si po preteku poskusne dobe še vedno hodil a šiht ( registrirana ura, izjave, itd...) se smatra, da si poskusno delo opravil in se ti šteje pogodba do dneva do katerega je bila sklenjena (ali ndč, če je pogodba za ndč s poskusnim delom).
Če so zamudil rok je kriv delodajalec. Tudi ni dovolj, da dobiš samo, da si poskusno dobo opravil neuspešno ampak rabiš, kar dobro napisano brazložitev zakaj.
Na poskusni dobi pade večina primerov glede na prakso.
Glede regresa, vezan je na letni dopust, ki ti pripada na vsak polni mesec zaposlitve pri delodajalcu(1/12 na mesec).

Mato989 ::

Jaz ne razumem kako ste lahko ljudje tako butasti....

Če/ko imam jaz poskusni rok, enostavno greš do nadrejenega toliko dni prej koliko imaš dopusta za porabit in ti mora on POVEDAT ali si opravil ali ne... da lahko še zmeraj koristiš sorazmerni delež dopusta.

Ni mi jasno kako se vi loleki brigate za te vaše pogodbe.
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mancini ::

Pa bi ob svojem podpisu, pripisal zraven datum.
A je to tako tezko.

Ker tega nisi naredil, bo pac veljal datum ki so ga oni gor dali.
Za kaj takega pa res ne rabis biti Einstein

MadMen ::

Sej ne vemo če je sploh karkoli podpisal. OP tebi pa svetujem prijavo na delovni inšpektorat ter iskanje nove službe...

Vetrolov ::

xsum1 je izjavil:

Kdaj se naj jaz zdaj prijavim na zavod? Ker še niso uredili odjave.


Prijaviti v moraš v 3 dneh po odpovedi. Več na njihovi strani.

Če pričakujete odpoved pogodbe o zaposlitvi iz poslovnega razloga ali razloga nesposobnosti, se v treh delovnih dneh po vročeni odpovedi nujno prijavite pri Zavodu. Začeli vas bomo voditi v evidenci iskalcev zaposlitve.

Če se v tem roku ne prijavite pri Zavodu za vpis v evidenco iskalcev zaposlitve, vam bo denarno nadomestilo že v prvih treh mesecih prejemanja izplačano v višini 60 % povprečne mesečne plače, ki ste jo prejeli pred nastankom brezposelnosti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Regres! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
609825 (845) edi123
»

Odpoved pogodbe o zaposlitvi (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7517791 (7827) val46
»

Regres vprašanje

Oddelek: Loža
236153 (3496) Invictus
»

Delo v poskusni dobi

Oddelek: Loža
459217 (7162) finpol1
»

menjava službe

Oddelek: Loža
286108 (5361) alesr

Več podobnih tem