» »

Regres!

Regres!

«
1
2

Daliborg ::

Brskam in brskam po netu pa mi ne pade v oci! ,,,,sem opravicen regresa v primeru da imam pri podjetju pogodbo za "dolocen" cas...delam pa ze 1,5 leta, in nisem dobil niti 1sit od regresa! ( pravnisko pomoc rabim ;) )

Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

miko 55 ::

Daliborg ::

ma ja ...sej pravim ...nic ne pise kar se tice kaksne sorte pogodbe imas ! ....sodelavec je maloprejle sel do direktorice in mu je pribila da on po zakonu ni opravicen regresa zaradi KP ( kolektivne pogodbe ), ker je njegova za dolocen cas !
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

perci ::

na kratko: regres je vezan na dopust

Če si ti zaposlen v podjetju neprekinjeno več kot 6 mesecev, ti pripada cel dopust in cel regres, če pa si zaposlen manj, ti pripada sorazmerni del dopusta in regresa.

Se pravi za vsak začeti mesec delovnega razmerja ti pripada 1/12 regresa.

perci ::

Za regres nima veze ali si zaposlen za določen ali nedoločen čas.

Daliborg ::

ty perci ...se pravi pravis da si sprintam tisti link ki ga je miko 55 dal in pripihljam direktorici v pisarno*???
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

perci ::

sprintej si zakon o delovnih razmerjih in ji pomoli pod nos 131. člen

Fizikalko ::

1. link, ki ga je dal, nima veze in govori o prehrani. Pozorno preberi.

Daliborg ::

hihi...kwa je dobr met pravnike online :D ...o izidih vam se porocam...zaenkrat bom sodelavcu dal prednost da se gre on najprej pomerit z direktorico...>:D
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

krneki0001 ::

Prvo preveri tvojo pogodbo, mogoče si pa podpisal, da si se regresu odpovedal.

perci ::

Regresu se ne moreš odpovedat oziroma je tako določilo nično.

Tko kot se tudi dopustu ne moreš, niti ni veljavno določilo v katerem se zavežeš, da nekaj let ne boš imel otroka.

antonija ::

Jst sm tud za dolocen cas (zaposlen pri drzavi) pa imam cist normalen regres, tako kot vsi ostali.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

McMallar ::

Pred 2 leti sem se zaposlil septembra (pripravnik) in sem enkrat do konca leta dobil sorazmerni delež regresa za tisto leto. Regres ti pripada, če si zaposlen več kot 6 mesecev.

antonija ::

Jaz sem bil zaposlen 1 mesec (novembra so me vzeli) pa sem dobil 1/6 letnega regresa in 1/6 dopusta.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Samson ::

Kaj pa v primeru, ko zacne zaposlitev 24 oktobra za dolocen cas 7 mesecev. Torej za leto 05 dobis za dva meseca regres, po sestih mesecih dobis odlocbo o letnem dopustu ki je seveda celoten...Nakar ne podaljsajo pogodbe po poteku 7 mesecev. Kako je tedaj z regresom in dopustom?
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

perci ::

afaik si mal zamešal

Ti boš za prvo leto dobil sorazmerni del dopusta in regresa, za drugo leto pa prav tako samo sorazmerni del. Mislim, da se gleda koledarsko leto, tako da tudi v drugem koledarskem letu nimaš več kot 6 mesecev.

Lahko, da se motim, ker delovno pravo ni ravno moje področje - bo MadMicka povedal, kako je. On se bolj zastopi na delovno afaik.

Samson ::

A to bo to...Hvala vseeno a ne
:)
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

perci ::

sej pravm, nism 100% (se da zakon na oba načina interpretirat), tko da raj na micko počaki da bo zihr :)

Daliborg ::

huh...no jst sm kar tako sklenil:
ker mi zgleda ne nameravajo nakazati regresa sem se odlocil da dam kar odpoved ! ;( ...in to ju3.... ne morem verjeti kako se vse izhaja..namrec danes sem imel stranko, ki sva se ob srecanju takoj zapela ker je zalil kitajsko robo, jst pa pac kot trgovec povem kako in kaj s tem blagom! Nakar se on razjezi in mi zacne mahati z izkaznico kdo in kaj vse je on (sodni izvedenec) .. jst se nasmehnim in ga le vljudno povprasam o svojem problemu potem sva se ene 10 min debatirala in mi na koncu dal vizitko ter rekel da se oglasim v pon. zjutraj in da bo on to vse zrihtal. (no ja po pravic povedan se mi ne mece denarja za advokate, pac prazna dnarnca :8) ) niti pa ne mislim imeti slabega odnosa do direktorja pac nisem taka oseba da bi prisopihoval v pisarno in mahal z rokami ter grozil z tozbami. Tako da vas naprej povprasujem ( ker sedaj vem da mi po zakonu pripada za minulo leto poln regres :D ) :
Odpovedni rok imam 1 mesec v ponedeljek pa lahko zacnem (lahko) ze z novim delovnim mestom, zanima pa me ce mi on kot trenutni delodajalec lahko to prepreci??
Pa ...ima kdo kako dobro idejo kaj napisati (natveziti) v vlogi za prekinitev delovnega razmerja? ...kako bolj ponizno verzijo? :D


Lp!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Jan987 ::

Ti reči regres al pa prenehanje razmerja brez odpovednega roka drugače grem v tožbo!

Daliborg ::

...kako bolj ponizno verzijo? :D

(kar se regresa tice ste mi pa dali jasno vedeti da mi ga po ZAKONU mora izplacati)
THX!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

MarkoMan ::

Js sem se pred kratkim ukvarjal z odpovedjo in mislim, da imaš ti pravico do odpovedi po krivdi delodejalca (ni ti izplačal regresa), sam je pa ta vrsta odpovedi zelo natančno predpisan postopek. Pri tej odpovedi ti pripada vse + lahk nehas takoj. Ce bos hotel dati "normalno odpoved" bos mogel cakat 1 mesec in v tem casu lahko koristis dopust, ki ga moras napovedat vsaj 3 dni prej in delodejalec ti mora omogociti dopust, oz. mu ni treba-vendar ti ga mora izplacati (kar se pa redko dogaja-vsi ga omogocijo).... Ce gres pred koncem odpovednega roka se odpoves vsem pravicam + se kej (nebi vedel)...
vsak zacetek in zacetnik je tezek

MadMicka ::

Samson, če so ti po 7 mesecih podaljšali pogodbo, ki se je iztekla 24.5.2006 in boš zaposlen vsaj do vkljucno 1.7.2006, ti pripada za leto 2006 cel dopust in cel regres, sicer pa tako, kot je povedal Perci.

Daliborg, če želiš dati odpoved, pač napišeš, da daješ odpoved. Razlogov, zakaj daješ odpoved, ni potrebno navajati. Pismo oddaš bodisi priporočeno na pošto, bodisi osebno v tajništvu, kjer ti na kopijo potrdijo, da so odpoved prejeli. Seveda pa, če nimaš druge službe, je nonsens dajati odpoved, še zlasti, ker na zavodu v takšnem primeru nimaš pravice do nadomestila za čas brezposelnosti. Če pa drugo, boljšo službo imaš, pol pa super. Seveda ti tega stari delodajalec ne more preprečiti. Celo več. Če bi hotel, bi enostavno odšel do delodajalca in izjavil, da v ponedeljek ne boš več prišel v službo, ker imaš novo in obenem bi zahteval delovno knjižico, ki ti jo mora proti podpisu izročiti. Teoretično bi te delodajalec v takšnem primeru lahko tožil za morebitno škodo, vendar kaj takega v praksi še nisem zasledil.

MarkoMan, če delavec ne dobi regresa, zaradi tega ne more podati izredno odpoved pogodbe o zaposlitvi. To lahko stori (112. člen ZDR), le če ni dobil dveh plač, ali če so zadnje tri plače zamudile itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

Daliborg ::

kaj pa letni dopust ??....ga lahko ali ga moram izkoriostiti v trenutni firmi?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

perci ::

matr si len, sej je sam ZDR - Zakon o delovnih razmerjihtreb odpret. Glej 164. člen.

Skratka, načeloma ga moraš porabiti pri starem delodajalcu (če si že dobil pravico do dopusta), možen pa je drugačen dogovor z delodajalcem.

Daliborg ::

sorry :D ...res najedam sem pa tolk nervozen, ker vem da je direktor lopov kar se teh zadev tice !
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Daliborg ::

uglavnem ...dons bo ta huda...je lihkar bla direktorca kle jst pa tiplkal odpoved :D ...malce kasneje pa prisopihljam v pisarno!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Daliborg ::

OMG ! ! ! ....tip mi noce podpisat odpovedi .....tip prav ob 12h se oglas! 8-O .....sramota ...sej vem tocno zakaj, ker drugi teden ne bo mogel imeti trgovine odprte ...ampak kaj mene to zanima sej ni moja firma, nisem jaz kriv da on nima dovolj zaposlenih!!;((
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Genetic ::

Jaz sem se junija 2002 zaposlil (prej eno leto nisem bil zaposlen), pa sem ze okrog 20.junija dobil celoten regres :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Genetic ()

antonija ::

@Daliborg: Zgleda da ga drzis za jajca... Zdej pa fejst stisn pa se ti bo uresnicila zelja>:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Daliborg ::

OMG !! ! ! ....poklical me je v pisarno :D ...pa sem mu prizanesu in mu pristal na to da bom delal se naslednji teden in potem koristil dopust :D ....ne bi smel pristat na to ane? bi moral kar od ponedeljka zacet delat v drugi firmi ?
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

perci ::

Ja bumbar, a za regres si se zmenu?

Dopust moraš koristit v tej firmi, ker si ga tukaj tudi dobil. Razen, če bi prihodnji delodajalec privolil, da ga koristiš tam, kar pa dvomim.

Kar se pa tiče odpovedi pa jasno, da delodajalec ne more biti navdušen, saj imaš ja 1 mesec odpovednega roka ravno zato, da lahko on v tem času najde novega delavca.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Daliborg ::

hehe... regres dobim polnega :D ...kot si mi predlagal perci, in sem mu pomolil 131. člen pod nos, ...se prej je pa potihem rekel "sej teb ne pripada regres,..po zakonu " ...sem ga smejoc pogledal in vprasal " a po temle zakonu" ....pa je zajamral pa reku :" madonca, tele zakonodaje sam ubijajo firme " :D .,....hehehehe ...uglavnem se naslednji teden delam tu popoldan, pa se na novem delavnem mestu bom delal do 13h ...tko da bom 1 tedn mel od 8-20h delavnik :D ...qrtz mal bo treba zdrzat.

thx in LP!
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

DominusSLO ::

bravo tako se dela >:D
cpu&nb watercooled, gpu on air at the moment

_sas_ ::

kaj pa če si pri firmi zaposlen za polovičen delovni čas in to od 1. februarja letos? a ti pripada regres in kolilšen del?

perci ::

Dalibor: jao, a za letos pa ne bos dobil regresa? Pol leta bo danes mimo, veš? :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

perci ::

Poglej, nima veze ali delaš polovični ali cel delovni čas. Pravico do dopusta imaš enako. Tako je tudi regres enak, kot če bi delal polni delovni čas. Je pa res, da si zaposlen šele od februarja letos, kar znaša 5 mesecev, torej si upravičen do 5/12 minimalne plače.

Daliborg ::

perci: a za 1 leto in pol mi ga more izplačat? ....navem no uglavnem on se je izrazil tkole: "vse kar ti pripada bos dobil" ...na odpovednici mi je pa napisal tole: sporazumno 7.07 dela + dopust 27-9 = 18 dni se plača.
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

_sas_ ::

torej bi moral dobit 5/12 minimalne zajamčene plače? kolk pa je sploh minimalna plača?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _sas_ ()

perci ::

Ti si bil prejšnje leto celo leto zaposlen, right? Torej ti pripada za to leto cel regres, ki bi ti ga moral izplačati že do 1.7.2005, zato ti na ta znesek pripadajo še zamudne obresti do dneva izplačila.

Kar se tiče letošnjega leta, je pa tako, da boš ti jutri, če sem prav razumel v letu 2006 zaposlen neprekinjeno 6 mesecev. To pomeni, da ti mora do jutri izplačati tudi regres za letošnje leto. Če imaš pa še dopust, ki ga boš koristil sedaj, to pomeni, da boš krepko čez 6 mesecev in sploh ni nobenega dvoma. Če si torej letos zaposlen ves čas (torej od 1.1.2006) ti pripada tudi regres za letos. Izplasčati ti ga mora kot rečeno jutri.

Pripadata ti torej dve minimalni plači in obresti. Jst bi na tvojem mestu šefu dal vedet naj ti to plača in daj mu vedeti, da če ne bo kompliciral, mu boš odpisal obresti, tako da sprejmeš samo dve minimalni plači.

perci ::

Še nekaj, kaj je s tistimi 18 dnevi dopusta? Tebi pripada celoten dopust, torej najmanj 20 dni. Če imaš pa že kaj delovne dobe, otroka, itd pa še kak dan več.

perci ::

Aha, če te prav razumem, ti dopusta ne boš koristil ampak ti bo zanj plačal odškodnino? To je ob prekinitvi delovnega razmerja sicer možno (drugače načeloma ne), vendar vedi, da ti že pripada polni dopust (torej 20+ dni)

MadMicka ::

Regres za gospodarstvo za leto 2006 znaša minimalno 145.000 bruto oz. v podjetjih, ki so lansko leto poslovala z izgubo, znaša 128.000 bruto. Če dogovora med socialnimi partnerji ne bi bilo, bi regres znašal toliko kot minimalna plača, tj. 122.600,00.

perci ::

Aja, še neki, gor sem tko mal vehementno reku, da za regres nima veze ali delaš polni ali polovični delovni čas. To je RES, vendar tisti, ki pa delate z manj kot polovičnim delovnim časom, pa dobite regres samo sorazmeren.

_sas_ ::

a višina regresa je enaka ne glede na to, da delam krajši delovni čas?

sem pa tudi našel sam nekaj kar velja za mene:
Delavec sklene delovno razmerje v prvi polovici koledarskega leta (pred tem ni bil zaposlen). Kdaj mu je delodajalec v tem primeru zavezan izplačati regres?

Ob izpolnitvi pogoja šestmesečnega nepretrganega delovnega razmerja delavec pridobi pravico do celotnega letnega dopusta in s tem tudi pravico do celotnega regresa za letni dopust. Glede na to da ZDR v 131. členu določa, da mora delodajalec delavcu izplačati regres najkasneje do 1. julija tekočega koledarskega leta, vendar v konkretnem primeru v tem času pogoj šestmesečnega nepretrganega delovnega razmerja še ni izpolnjen, je delavec do 1. julija upravičen do sorazmernega dela regresa, po izpolnitvi navedenega pogoja pa do preostanka do celotnega regresa za letni dopust.

vir

perci ::

sas: Kaj tebe v bistvu zanima? Na tem linku so sam stvari, ki smo jih že mi povedal.

Višina regres je zate enaka, če delaš vsaj polovični delovni čas. Če delaš manj, je samo sorazmerna.

perci ::

Daliborg: Torej, glede na Mickin post, ti mora (če nimate v prejšnjem letu izgube) plačati 2 * 145.000,00 SIT bruto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

_sas_ ::

ja tega nisem vedel, če mi tudi za polovični delovni čas pripada cela višina. zdaj vem, hvala :)

pa, če prav razumem iz mojega linka, bi jaz zdaj moral dobit 5/12 regresa, 1.8. pa preostanek? (tega zgoraj niste povedali)

Daliborg ::

tako je perci...18 dni pa zato ker sem 9 dni ze koristil...vsega skupaj sem imel 27 dni dopusta ...
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_

Daliborg ::

2x minimalna placa? 8-O ....pa ceprav sem delal samo 16 mesecev??
Format life:
Warning all life will be erased!
Do you want to continue?(y/n) Y_
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odpoved pogodbe in vročitev

Oddelek: Loža
233429 (2590) Vetrolov
»

Regres vprašanje

Oddelek: Loža
236184 (3527) Invictus
»

Izplačilo regresa za dopust

Oddelek: Loža
327683 (1681) MadMicka
»

menjava službe

Oddelek: Loža
286121 (5374) alesr

Več podobnih tem