» »

Hikvision, 5MP IP kamera

Hikvision, 5MP IP kamera

ahonen ::

Pozdravljeni,

kar nekaj časa se že odločam za nakup solidne IP kamere.
Na spletni strani od digitklika sem našel naslednjo kamero:
https://www.digitklik.si/izdelek_HIKVIS...

Na mestu, kjer bi kamera bila postavljena je internetna povezava (download) 8,71Mbps, mojster iz trgovine digitklik pa mi je dejal ta takšna kamera v delovanju (ko zazna gibanje) ``požre´´ cca 10mbps povezave, ko pa je v stanju pripravljenosti pa okrog 8Mbps.
Zdaj sem naredil zaključek da je brezveze kupovati takšno kamero, saj porabi preveč interneta.
Če se glede porabe motim prosim da me popravite.

Sem pa gledal veliko bolj poceni varianto na aliexpressu:
https://www.aliexpress.com/item/3288760...

Kolikor gledam, nima sploh povezave z internetom in posledično s telefonom v primeru zaznavanja gibanja, ampak se video nalaga zgolj na sd kartico.
Ali ima kdo kakšno rešitev?

Dag ::

Tule primerjaš hruške in ananas. Prvo je videonadzorna kamera, drugo je cheap igračka, ki ni vredna imena kamera, kaj šele videonadzorna. Prav si sicer ugotovil, da druga snema samo na SD kartico in ne omogoča streamanja prek neta.

Najprej razčisti, če res rabiš 5MP kamero. Za večino potreb je full HD (1920x1080) popolnoma dovolj. Full HD stream rabi nekje 2 Mbps.

In podatek, ki je relevanten, je koliko imaš uploada na lokaciji, kjer bo kamera nameščena. Download je irelevanten, saj boš sliko na tej lokaciji pošiljal ven (upload), ne pa sprejemal (download).

ahonen ::

Imaš prav, primerjam hruške in ananas ja :D
Gre se za to, da sem najprej imel namen kupiti omenjeno (Hikvision) kamero, vendar mi nobeden ne zna svetovat ali se mi glede na moje internetne zmožnosti kamero sploh splača kupiti.
Posledično sem ``za foro´´ pogledal še najcenejše variante, 5€ gor ali dol. Seveda, med sabo ju pa ne primerjam, da ne bo pomote.

Skratka, rabim 5MP kamero da je iz slike možno kaj razbrati. Se pravi, po tvoj je pomemben upload.....slednji je na lokaciji 0,40Mbps.

gavrin ::

Še jaz vprašam, katero kamero naj kupim da ima relejni izhod,vhod za povezavo z alarmom? Lahko žična ali wi-fi.

bluefish ::

ahonen je izjavil:

Skratka, rabim 5MP kamero da je iz slike možno kaj razbrati. Se pravi, po tvoj je pomemben upload.....slednji je na lokaciji 0,40Mbps.
Pozabi na 5MP pri tem UL, vsaj pri direkt prenosu.

b3D_950 ::

pri previewu lahko nastavljaš quality, tako da kar boš gledal preko Hik-Connect appa na telefonu ne bo vleklo 5Mbps, ampak bo manj.



js sm jo naročil preko https://www.megateh.eu sicer drug model kamere kot tvoj (ima še nek AI + diode ki utripajo in zvočnik) snemalnik imam pa od police-tech.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Furbo ::

Jaz imam doma 1mbit UL, pa me to ni motilo, da ne bi nabavil 8mp (4K) kamere, ko na telefonu gledam, je to max 130 KB/s. Nastavil sem H.265, variable bit rate.. seveda je to kanal v nižji kvaliteti, dovolj za pogledat prek fona, na snemalnik gre pa v 4K.

V kamero vtakneš tudi micro sd kartico, ki služi kot rezerva, če ti kdo odnese snemalnik ipd.

To okrog interneta te lahko skrbi, če misliš gledati izključno prek njega, on je verjetno mislil, koliko ti to porabi na snemalniku, eni zmorejo zelo malo prenosa, drugi pa več kot dovolj.

Drugače ti kamere ne 'žrejo' internet, če jih ne čekiraš prek njega tisti moment, pa še to kot rečeno zelo malo, če ne greš gledati ravno v max kvaliteti.

Edit, zdaj vidim da gledaš brezžično.. verjetno je mislil, koliko ti bo okupirala domač wifi. Če se le da, raje vzemi kamero, ki ni brezžična.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

ahonen ::

Furbo je izjavil:

Jaz imam doma 1mbit UL, pa me to ni motilo, da ne bi nabavil 8mp (4K) kamere, ko na telefonu gledam, je to max 130 KB/s. Nastavil sem H.265, variable bit rate.. seveda je to kanal v nižji kvaliteti, dovolj za pogledat prek fona, na snemalnik gre pa v 4K.

V kamero vtakneš tudi micro sd kartico, ki služi kot rezerva, če ti kdo odnese snemalnik ipd.

To okrog interneta te lahko skrbi, če misliš gledati izključno prek njega, on je verjetno mislil, koliko ti to porabi na snemalniku, eni zmorejo zelo malo prenosa, drugi pa več kot dovolj.

Drugače ti kamere ne 'žrejo' internet, če jih ne čekiraš prek njega tisti moment, pa še to kot rečeno zelo malo, če ne greš gledati ravno v max kvaliteti.

Edit, zdaj vidim da gledaš brezžično.. verjetno je mislil, koliko ti bo okupirala domač wifi. Če se le da, raje vzemi kamero, ki ni brezžična.


Aha, no to me je zanimalo. Se pravi ko ti iz xy kraja hočeš preko aplikacije oz. telefona preverit stanje doma, takrat ti doma kamera požre max.130kb/s hitrosti.
Še enkrat, mogoče se nismo vredu razumeli oz. lahko da si tut sam kaj narobe interpretiram - mene zanima, koliko interneta ti skuri kamera (da se pri zaznavanju gibanja poveže na wifi in pošlje podatke aplikaciji)če je v pripravljenosti in koliko če zazna gibanje oz. hočem prek app preveriti stanje? In, ali porablja download ali upload?

tonis ::

Kar ti prejemaš (download), mora server na drugi strani oddajati (upload). Torej, če ti nekje prejemaš, mora kamera doma oddajati. Razumljivo?
Zdaj koliko ti takrat požre je pa stvar nastavitev, ampak to je nepomembno. Važno je, da informacija pride do tebe.

Bom pa še jaz pristavil svoj lonček, čeprav je tema hikvision. Je že kdo kupoval cheapshit kitajske kamere? Tole imam ogledano: https://www.aliexpress.com/item/3280330...
Ne pričakujem Dahue za ta denar. Zadevo bi povezal na NAS, da se bo tudi snemalo. Mi je pa ta firma(Hiseeu) čista neznanka.

Likalnik ::

Jaz imam reolink kamere...4komade in ce imam nastimano na max kvaliteto (5mp) mi pokuri 3000kbs....400kbs, ce je najnizja kvaliteta.
Uglavnem nikoli nimam tezav z netom...predvaja tekoce...uplouda imam na mojem paketu 13mbs

b3D_950 ::

Dokler je dnevna svetloba so te poceni kamere ok, v temi je pa bolj žalost+kakšno slabe vreme pa boš videl samo šum.

http://www.thebigcowblack.co.uk/blog/20...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

Furbo ::

tonis je izjavil:

Bom pa še jaz pristavil svoj lonček, čeprav je tema hikvision. Je že kdo kupoval cheapshit kitajske kamere? Tole imam ogledano: https://www.aliexpress.com/item/3280330...
Ne pričakujem Dahue za ta denar. Zadevo bi povezal na NAS, da se bo tudi snemalo. Mi je pa ta firma(Hiseeu) čista neznanka.

https://digitklik.si/kategorija_IP-kame...

4mp imaš ful poceni tudi v Trzinu, ne vem če se splača čakati in plačevati carino.
Tisti njihov Policetech je v bistvu rebrandana dahua.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

ahonen ::

Aha, se pravi bistven je upload. Slednji pri meni na mestu, kjer bi kamela stala znaša 0,40Mbps. A misliš da bo to za omenjeno kamero (https://www.digitklik.si/izdelek_HIKVIS... dovolj, da bo prenesena slika takšna kot mora bit za 5MP?

tonis je izjavil:

Kar ti prejemaš (download), mora server na drugi strani oddajati (upload). Torej, če ti nekje prejemaš, mora kamera doma oddajati. Razumljivo?
Zdaj koliko ti takrat požre je pa stvar nastavitev, ampak to je nepomembno. Važno je, da informacija pride do tebe.

Bom pa še jaz pristavil svoj lonček, čeprav je tema hikvision. Je že kdo kupoval cheapshit kitajske kamere? Tole imam ogledano: https://www.aliexpress.com/item/3280330...
Ne pričakujem Dahue za ta denar. Zadevo bi povezal na NAS, da se bo tudi snemalo. Mi je pa ta firma(Hiseeu) čista neznanka.

Daniel ::

Niti približno. Lahko si boš zgolj ogledal kakšno statično sliko v višji kakovosti, o 5MP videu pa pri 0,4 Mbit uploada niti ne sanjaj. To bo delalo zgolj na najslabši kvaliteti, ki jo kamera omogoča. Drugače pa imam tudi sam 4 Reolink kamere in sem razmeroma zadovoljen. Nimam pa težav z uploadom, tako, da zadeva dela tekoče.

dc10 ::

ahonen je izjavil:

Aha, se pravi bistven je upload. Slednji pri meni na mestu, kjer bi kamela stala znaša 0,40Mbps. A misliš da bo to za omenjeno kamero (https://www.digitklik.si/izdelek_HIKVIS... dovolj, da bo prenesena slika takšna kot mora bit za 5MP?

tonis je izjavil:

Kar ti prejemaš (download), mora server na drugi strani oddajati (upload). Torej, če ti nekje prejemaš, mora kamera doma oddajati. Razumljivo?
Zdaj koliko ti takrat požre je pa stvar nastavitev, ampak to je nepomembno. Važno je, da informacija pride do tebe.

Bom pa še jaz pristavil svoj lonček, čeprav je tema hikvision. Je že kdo kupoval cheapshit kitajske kamere? Tole imam ogledano: https://www.aliexpress.com/item/3280330...
Ne pričakujem Dahue za ta denar. Zadevo bi povezal na NAS, da se bo tudi snemalo. Mi je pa ta firma(Hiseeu) čista neznanka.


Če boš nabavil to kamero (hikvision) si v lokalnem (torej svojem domačem) omrežju dodaj še snemalnik in boš lahko gledal "za nazaj" posnetek v visoki kvaliteti. Za ogled "v živo" pa ti bo program za kamere hikvision ustrezno prilagodil kvaliteto glede na tvojo hitrost povezave...
Glede na to, da gledaš Wifi kamero....ne pozabi, da moraš imeti signal kamera-router odličen v tem primeru, sicer boš imel zelo slab posnetek oz. sliko v živo...
Raje poglej kakšno dahua ali policetech 4M, bo čisto dovolj, po možnosti POE kamero, če se le da, se izogibaj Wifi...

lp

ahonen ::

dc10 je izjavil:

ahonen je izjavil:

Aha, se pravi bistven je upload. Slednji pri meni na mestu, kjer bi kamela stala znaša 0,40Mbps. A misliš da bo to za omenjeno kamero (https://www.digitklik.si/izdelek_HIKVIS... dovolj, da bo prenesena slika takšna kot mora bit za 5MP?

tonis je izjavil:

Kar ti prejemaš (download), mora server na drugi strani oddajati (upload). Torej, če ti nekje prejemaš, mora kamera doma oddajati. Razumljivo?
Zdaj koliko ti takrat požre je pa stvar nastavitev, ampak to je nepomembno. Važno je, da informacija pride do tebe.

Bom pa še jaz pristavil svoj lonček, čeprav je tema hikvision. Je že kdo kupoval cheapshit kitajske kamere? Tole imam ogledano: https://www.aliexpress.com/item/3280330...
Ne pričakujem Dahue za ta denar. Zadevo bi povezal na NAS, da se bo tudi snemalo. Mi je pa ta firma(Hiseeu) čista neznanka.


Če boš nabavil to kamero (hikvision) si v lokalnem (torej svojem domačem) omrežju dodaj še snemalnik in boš lahko gledal "za nazaj" posnetek v visoki kvaliteti. Za ogled "v živo" pa ti bo program za kamere hikvision ustrezno prilagodil kvaliteto glede na tvojo hitrost povezave...
Glede na to, da gledaš Wifi kamero....ne pozabi, da moraš imeti signal kamera-router odličen v tem primeru, sicer boš imel zelo slab posnetek oz. sliko v živo...
Raje poglej kakšno dahua ali policetech 4M, bo čisto dovolj, po možnosti POE kamero, če se le da, se izogibaj Wifi...

lp


Hvala za odgovor, no zdaj so mi pa stvari že veliko bolj jasne.
Se pravi, sam program od Hikvisiona mi bo (če prav razumem) prilagodil kvaliteto slike glede na moj upload in takšno kvaliteto slike bom jaz v živo videl na telefonu. Če pa bom hotel videti sliko v polni ločljivosti oz. najboljši kvaliteti (5mp) pa bom doma pogledal posnetek iz microsd kartice. Popravi me prosim če se motim.
Zanima pa me še nekaj. Omenil si snemalnik v lokalnem oz. domačem omrežju. A ni dovolj, da vstavim microsd kartico v kamero? Ali si mogoče mislil da bi snemalnik služil za primere, če bi mi nepridipravi uničili oz. ukradli kamero, ki bi bila postavljena zunaj?
Drugače pa ja, kolegi pred tabo so mi vsi svetovali POE kamero. Tudi sam bi jo najrajši imel, vendar na mestu, kjer bi bila kamera postavljena žal nimam napeljave za ethernet kabel.

Furbo ::

Se motiš, na kartico ne snemajo v najboljši kvaliteti.
Jaz furam police tech 8mp kamere, pa je sub stream (ki se snema na kartico) maksimalno 704x576.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

dc10 ::

Tako je, program od Hikvisiona ti bo glede na hitrost povezave (lahko boš sicer tudi nastavil boljšo kakovost, vendar bodo težave zaradi slabe hitrosti interneta...) odprl substream1 ali 2, odvisno koliko jih ima kamera (običajno 1, nekatere imajo tudi 2). Kvaliteto vsakega streama pa boš nastavil v nastavitvah kamere... malo se boš poigral in boš videl, kaj ti vredu deluje in s čim boš pač zadovoljen...

Kot ti je že napisal @Furbo, če boš vstavil microSD kartico v kamero je vprašanje, če se da nastaviti v kameri, kateri stream ti naj snema na kartico. Doma nimam takšne kamere, ki bi to omogočala, zato ti tega ne vem povedati, malo po googlaj za točno ta tip kamere, če ima v nastavitvah možnost izbire kateri stream se naj snema na microsd kartico...Glavni stream je visoke kvalitete in se praviloma snema na snemalnik, ki ga imaš doma nekje priključenega na svoje lokalno omrežje (deluje s protokolom Onvif - seveda tudi kamera mora to podpirati!!). Najboljša rešitev je torej snemalnik (npr. policetech ali podoben), ki podpira kamere, ki jih boš imel in trdi disk v snemalniku za kamere (npr. WD purple 1TB, če boš imel samo 1 kamero, če misliš dodajati kamere, potem vzami večji disk)...
Ja snemalnik bi ti zagotovil posnetke tudi v primeru, da ti kdo "napade" kamero, seveda do takrat, ko je še delujoča...
Če boš imel Wifi kamero, moraš zagotoviti odličen signal do nje, če želiš kaj "v živo" ali "za nazaj" gledati, sicer boš moral vedno jemati kartico iz kamere in potem gledati posnetke...

lp

Daniel ::

No, za primerjavo, reolink kamere kolikor sem gledal na SD shranjujejo High Quality in Low Quality video, kar je sicer bedarija ampak predvidevam, da so tako naredli z mislijo na mobilne uporabnike, ki nimajo zmeraj najboljšega prenosa podatkov in jim potem predvaja hitrosti prenosa primeren video.

Furbo ::

Poglej specifikacije tega high quality in low quality, moje kamere imajo 3 nivoje kvalitete, nobena neki, najvišja je 704x576
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Daniel ::

Sem pogledal sedaj, kamera (Reolink C1 pro) je nastavljena na 3 MP in video, ki ga lahko poberem iz njene kartice je v ločljivosti 2304X1296. Obstaja pa še manjša velikost, če si npr. na mobilnem omrežju in bi rad kaj pogledal.

ahonen ::

Sem našel na internetu opcijo mobilnega interneta NET2GO ponudnika Telemach.
Kaj pa če vzamem oz. zakupim neko količino prenosa pri telemachu in vzamem ta paket za spremljanje boljše kakovosti slike v živo preko telefona?

adreven1 ::

Se zanimam za nakup brezžične kamere Reolink Reolink RLC-410W. Vem da ob gledanju v živo oz. spremljanju preko telefona je potrebna dobra internetna povezava. Ne vem pa, kako deluje snemanje dogodkov na SD kartico. Je za snemanje dogodkov tudi potrebna dobra povezava, oz. dober wifi signal, ali pri snemanju na SD kartico vseeno kakšen wifi signal imam in bo slika vedno snemana v HD kakovosti?
In kako dolgo je mogoče snemanje na kartico 64GB pri polni kakovosti?
Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: adreven1 ()

Daniel ::

Za snemanje seveda ni potrebna internetna povezava. Na 64 Gb pa spraviš povsem odvisno, kako si nastaviš snemanje ob dogodkih, večinoma pa tam okrog 3 - 5 dni.

adreven1 ::

Hvala.
Če pa bi uporabil snemalno enoto pa moram do snemalnika pripeljati UTP kabel z internetno povezavo ali ne? Razumljivo je, da gre UTP kabel potem od snemalnika do kamere... Na snemalnik potem tudi priklopis trdi disk in nek monitor za spremljanje in snemanje?

starfotr ::

Kabel je vedno bolje kot brezžični signal.

Tako, da priporočam nakup žičnih kamer.

ahonen ::

Sem še malce povprašal naokoli glede opcije kako rešiti problem s slabim uploadom.
Kolega mi je pokazal kako točno deluje sistem IP kamer prek androida.
Kolikor sem videl je sistem podoben kot pri npr. Telekomovem boxu, kjer lahko gledaš vsebine za 7 dni nazaj.
V primeru kolegove IP kamere so se posnetki shranjevali na internet, kot ene vrste google drive.
Sedaj me zanima vaše mnenje, če kupim to 5MP kamero, jo nastavim tako da snema kadar zazna gibanje in posnetke nalaga na strežnik (npr. GDrive). Če bom hotel pogledati kaj se je dogajalo npr. pred 5 minutami, verjetno posnetek še ne bo naložen na netu?

jero_no1 ::

Kaj pa opcija snemanja na SD kartico in potem na odjemalcu bereš iz nje?
Sam imam vse kamere tako narejene, da se ves čas snema na kartico (ne samo ko zazna prrmikanje) in potem ko se povežem na kamero gledam za nazaj.
Če ni veliko gibanja okoli kamere, je na 64GB shranjenega za približno 14 dni posnetkov.

Karen ::

Ne vem zakaj bi moral čakat par minut. Meni na LAN omrežju 4mpix kamera skoz snema na NAS (Synology), 2 sliki na sekundo, tam od 5-8mbit je prenos po portu stalno, kolikor gledam promet na stikalu na portih kjer je IP kamera in kjer je NAS. NA Synology-ju je tako da imaš aplikacijo s timeline-om in potem pogledaš za nazaj kolikor imaš posnetkov (ciklično snema), tako da imam npr. na 100GB vedno teden do dva za nazaj. Ampak pogledaš lahko tudi posnetek zadnjih par sekund, ali pa gledaš live stream v brskalniku če se prikljukaš na NAS.

ahonen ::

jero_no1 je izjavil:

Kaj pa opcija snemanja na SD kartico in potem na odjemalcu bereš iz nje?
Sam imam vse kamere tako narejene, da se ves čas snema na kartico (ne samo ko zazna prrmikanje) in potem ko se povežem na kamero gledam za nazaj.
Če ni veliko gibanja okoli kamere, je na 64GB shranjenega za približno 14 dni posnetkov.



Kakšen odjemalec si mislil?

Karen je izjavil:

Ne vem zakaj bi moral čakat par minut. Meni na LAN omrežju 4mpix kamera skoz snema na NAS (Synology), 2 sliki na sekundo, tam od 5-8mbit je prenos po portu stalno, kolikor gledam promet na stikalu na portih kjer je IP kamera in kjer je NAS. NA Synology-ju je tako da imaš aplikacijo s timeline-om in potem pogledaš za nazaj kolikor imaš posnetkov (ciklično snema), tako da imam npr. na 100GB vedno teden do dva za nazaj. Ampak pogledaš lahko tudi posnetek zadnjih par sekund, ali pa gledaš live stream v brskalniku če se prikljukaš na NAS.


Sej mi 3/4 vsega kar si napisal ni jasno. Zakaj bi čakal par minut? Da mi (glede na slab upload) video naloži na nek strežnik, iz katerega bi lahko pogledal posnetek za nazaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahonen ()

Karen ::

Meni tudi ni jasno zakaj bi pretakal in imel zamik. Če imaš nekje ozko grlo se ti bodo podatki slej ko prej nekje "zamašili", kar ni najbolj smiselno (oz. jih boš ali spuščal za upload ali pa imel vdno več zamika). Se pravi če ti podatek iz kamere (ali kartice) teče na nek zunanji strežnik počasneje kot snema, boš imel vsako minuto več zamika, saj bo kamera snemala recimo 10 slik na sekundo, pretočil boš pa samo eno na sekundo. Se pravi da boš imel na kameri ali kartici kamere 10x več podatkov, ki pač ne bodo nikamor šli, oz. bo pri vsakih 10 posnetkov 9 zamika pri uploadu na nek zunanji strežnik, kar pomeni da boš prvo minuto imel 6 slik prve sekunde na zunanjem serverju, naslednjo minuto naslednjih 6 slik ipd. razen če boš 9 slik preskočil, potem je najbolj smiselno da snemaš samo eno sliko na sekundo.
A res rabiš video je vprašanje? Mogoče posnetek na par sekund, pa lahko praktično live gledaš. Jaz bi snemal pač sliko na 2-3 sekunde, takrat ko dobiš alarm pa lahko še live pogledaš eno sliko na 3 sekunde, pa je.

jero_no1 ::

ahonen je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

Kaj pa opcija snemanja na SD kartico in potem na odjemalcu bereš iz nje?
Sam imam vse kamere tako narejene, da se ves čas snema na kartico (ne samo ko zazna prrmikanje) in potem ko se povežem na kamero gledam za nazaj.
Če ni veliko gibanja okoli kamere, je na 64GB shranjenega za približno 14 dni posnetkov.



Kakšen odjemalec si mislil?


Phone app ali internet browser na PCu.

ahonen ::

Razumem da bo zamik pri nalaganju. Kaj bo potem ti predlagak da naredim glede na slab upload in glede na to da bi rad gledal video v živo?

Karen je izjavil:

Meni tudi ni jasno zakaj bi pretakal in imel zamik. Če imaš nekje ozko grlo se ti bodo podatki slej ko prej nekje "zamašili", kar ni najbolj smiselno (oz. jih boš ali spuščal za upload ali pa imel vdno več zamika). Se pravi če ti podatek iz kamere (ali kartice) teče na nek zunanji strežnik počasneje kot snema, boš imel vsako minuto več zamika, saj bo kamera snemala recimo 10 slik na sekundo, pretočil boš pa samo eno na sekundo. Se pravi da boš imel na kameri ali kartici kamere 10x več podatkov, ki pač ne bodo nikamor šli, oz. bo pri vsakih 10 posnetkov 9 zamika pri uploadu na nek zunanji strežnik, kar pomeni da boš prvo minuto imel 6 slik prve sekunde na zunanjem serverju, naslednjo minuto naslednjih 6 slik ipd. razen če boš 9 slik preskočil, potem je najbolj smiselno da snemaš samo eno sliko na sekundo.
A res rabiš video je vprašanje? Mogoče posnetek na par sekund, pa lahko praktično live gledaš. Jaz bi snemal pač sliko na 2-3 sekunde, takrat ko dobiš alarm pa lahko še live pogledaš eno sliko na 3 sekunde, pa je.

ahonen ::

Sem nabavil hikvisionovo kamero, DS-2CD2041G1-IDW1 (4mp). Glede na upload deluje super, slika je zelo dobra v živo. Imam pa vprašanje glede senzorja gibanja. V nastavitvah se namreč lahko označi območje na sliki, v katerem se ta senzor vklaplja in pošilja obvestila-do tu je vse super. Problem pa nastane, ko ta motion detector začne pošiljat obvestila za vsako večjo muho, ki leti mimo kamere. A mi zna kdo povedat kako urediti zadevo?

PaPaDiZ ::

Pozdravljeni

A se splača kupit kamero z spodnjega linka. Je to original ali kakšen kitajski cheap-shit

https://www.aliexpress.com/item/4000074...

Vuli ::

dahue so kar ok, dost boljš kot kake noname. v slo jih ima digitklik
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

LitralSM ::

ahonen je izjavil:

Sem nabavil hikvisionovo kamero, DS-2CD2041G1-IDW1 (4mp). Glede na upload deluje super, slika je zelo dobra v živo. Imam pa vprašanje glede senzorja gibanja. V nastavitvah se namreč lahko označi območje na sliki, v katerem se ta senzor vklaplja in pošilja obvestila-do tu je vse super. Problem pa nastane, ko ta motion detector začne pošiljat obvestila za vsako večjo muho, ki leti mimo kamere. A mi zna kdo povedat kako urediti zadevo?

Zmanjšaš občutljivost, namestiš drug software

Vuli je izjavil:

dahue so kar ok, dost boljš kot kake noname. v slo jih ima digitklik

Ali pa preko AliExpressa. Pridejo iz španskega skladišča v dobrem tednu.

Podvprašanje: A rabi sploh zoom? Ker če ne imaš za 50eur od Dahue čisto ok kamere. Nabaviš pač dve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LitralSM ()

firbec ::

@LitralSM

katero Dahuo za 50 € predlagaš ?

PaPaDiZ ::

PaPaDiZ je izjavil:

Pozdravljeni

A se splača kupit kamero z spodnjega linka. Je to original ali kakšen kitajski cheap-shit

https://www.aliexpress.com/item/4000074...


A je to original ali ponaredek?

Brainstorm ::

To tudi mene zanima, je original ali kopija.

Imam Dahuo iz aliexpresa in sicer z angleškim firmwerom, vendar se ga ne da posodabljat, tako da je to znak da gre za kopijo. Verzije iz digitklika, pa se da normalno posodabljat.

Moja je delala normalno nekje pol leta, sedaj pa so se pojavile težave pri prenosu posnetkov iz sd kartice.
300MB veliki posnetek se lahko prenaša po kabli tudi do pol ure, če sploh, ponavadi prej javi error. Včasih je trajalo par minut.
Preizskusil vse variante, od drugega računalnika,ruterja,kablov,kartice,softwera, vse in še več, vendar prenos je še zmeraj tako počasen.
Tako da more biti nekaj narobe na kameri, in sicer s čitalcem kartice ali kaj podobno.
Je mogoče imel kdo kakšen podoben primer, bi se dalo menjat mogoče samo elektroniko brez optike?

b3D_950 ::

Zamenjaš SD kartico? Se mi zdi, da performance SD kartic lahko upade čez čas.

https://www.asmag.com/showpost/24279.as...
https://havecamerawilltravel.com/photog...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

TOP ::

ahonen je izjavil:

Sem nabavil hikvisionovo kamero, DS-2CD2041G1-IDW1 (4mp). Glede na upload deluje super, slika je zelo dobra v živo. Imam pa vprašanje glede senzorja gibanja. V nastavitvah se namreč lahko označi območje na sliki, v katerem se ta senzor vklaplja in pošilja obvestila-do tu je vse super. Problem pa nastane, ko ta motion detector začne pošiljat obvestila za vsako večjo muho, ki leti mimo kamere. A mi zna kdo povedat kako urediti zadevo?

To je problem vseh kamer in ni neke rešitve.Nastavi da nonstop snema in ko se kaj zgodi,poglej za nazaj.

Brainstorm ::

Sem vzel kartico iz kamere, jo stestiral in deluje tako kot mora. Dal v kamero tudi druge kartice in ni razlike, prenos videa s kartice ne gre nikamor, medtem ko živa slika deluje normalno tudi pri polni ločljivosti.

b3D_950 je izjavil:

Zamenjaš SD kartico? Se mi zdi, da performance SD kartic lahko upade čez čas.

https://www.asmag.com/showpost/24279.as...
https://havecamerawilltravel.com/photog...

Zgodovina sprememb…

Vuli ::

malo dvomim, ampak vse je možno. Sej imaš serial number, pošlji email na njihov support in boš videl kje tiči zajec.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

ahonen ::

Uporabniki kamer Hikvison...
Ubadam se še z enim problemom in sicer:
Kamera si ustvari npr.sliko dvorišča ki deluje kot matrica.
Če se karkoli na tej sliki spremeni, naj bo to muha, avto ki se pripelje, človek ki hodi, sneg ki pade iz strehe,.. kamera pošlje alarm na mobilno aplikacijo kar je ok. Moti pa me ena stvar: kamera pošlje alarm ko se npr.poštar pripelje.. nato pa za tem, ko poštar izgine iz vidnega polja kamere za 10-15 sekund pa kamera neha snemat..In ko spet pride v vidno polje pošlje še en alarm.
Ali je možno nastaviti dolžino videa po tem ko nekdo izgine iz vidnega polja oz. matrice - se pravi če hočem da snema še 1 minuto za tem ko se nič ne dogaja?
Sem se prijavil na up.spletno stran kjer urejam nastavitve pa ne najdem kje bi to nastavil.
Hvala.

Bellzmet ::

Kje se še da kupiti Hikvision alarme, kamere, itd. razen Digiklik? Slo ali EU.

lp

b3D_950 ::

Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadzorne kamere (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7011141 (2137) ninjaxx
»

IP Kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
576396 (1968) Kekec
»

Nadzorna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6724498 (5001) refosk
»

Varnostna kamera doma

Oddelek: Loža
254515 (2812) karosha
»

Spletna kamera prosim za pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
213961 (3207) Egii

Več podobnih tem