» »

Spletna kamera prosim za pomoč

Spletna kamera prosim za pomoč

pushte ::

Imamo v najemu planinsko dom in sedaj bi radi namestili zunanjo sletno kamero, da bi si lahko vsi preko interneta pogledali kakšno je vreme gor ali kr tako.
Kakšno kamero bi rabili in ostalo opremo imamo wifi?

pushte ::

In kako naj to naredim?

Dpool ::

Moje predlog je, da vzameš Raspberry Pi in IP Kamero pa si narediš lasten "Surveillance System".

Imaš kar nekaj navodil po spletu, npr tale:
http://www.instructables.com/id/Raspber...


LP

RegulusDraco ::

Ubiquiti UVC
https://www.ubnt.com/unifi-video/unifi-...
Prodajajo jo recimo tu in še marsikje drugod:
https://www.senetic.si/product/UVC

Imaš še IR kamero, ki omogoča opazovanje ponoči. Boš lahko opazoval kak se ti medvedi potikalo okoli hiše :)

Nevem pa kako je s programsko opremo. Jaz imam neko staro Ubiquiti kamero, ki se jo je povezalo na modem, nastavilo port forwarding in je delala brez biločesa.. enostavno si v brskalnik vnesel ip:port in si bil na kameri. Na novejših napravah se zna zgoditi da rabiš še neko dodatno napravo na katero to kamero povežeš (recimo temu server) in potem dostopaš do tega serverja, da vidiš kaj kamera kaže.

Predlagam, da pokličeš trgovca in vprašaš kaj rabiš, da bo naprava delala.

ps.: Naj te strošek 150 eurov ne prestraši, saj to dejansko ni veliko denarja za kamero.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

blackbfm ::

Dpool je izjavil:

Moje predlog je, da vzameš Raspberry Pi in IP Kamero pa si narediš lasten "Surveillance System".

Imaš kar nekaj navodil po spletu, npr tale:
http://www.instructables.com/id/Raspber...


LP


tip očitno sprašuje za rešitev na ključ, a ti mu predlagaš najbolj doityourself geekovsko varjanto.. >:D

kuvanasarma ::

Internet je fiksen že tam, ali bo 3G/4G modem??

GupeM ::

Saj piše, da imajo wi-fi.

dc10 ::

Nekaj takšnega, če lahko utp napelješ do kamere...
Če pa se mora preko wifi povezati na router, pa takšno...:D
Samo zgornja je boljša, seveda tudi nekoliko dražja...

Lahko pa tudi iz kitajske naročiš npr. takšno, ki je kar precej ceneje, verjetno bo potrebno plačati DDV in stroške carinjenja, predvidevam cca. 30 eur....
ali pa kaj cenejšega, npr. tole
rabiš pa še POE injector(če boš imel samo eno kamero) ali poe switch, kamor lahko priklopiš 4...

Lahko tudi nastaviš snemanje iz ip kamer na to napravo

lp

kuvanasarma ::

Sem spregleal WiFi. se opravičujem

V Hofru/lidli umajo vsake toliko časa Wifi kamere za nekih 45/50€, mogoče jih imajo še kje na zalogi.

Druga možnosti ti je pa nekaj kot digitklik https://digitklik.si/search.php?query=w...

jero_no1 ::

Ali je kakšna velika razlika med tema dvema kamerama, da bi se bolj splačalo vzeti dražjo varianto: Dahua ali Foscam?

dc10 ::

Dolgoročno sigurno Dahua... pa imaš tudi potem možnost snemalnika, če boš imel več kamer itd...

lp

kuvanasarma ::

Če rabiš za kratek čas in ti je važno samo da vidiš sliko v živo je dovolj ta iz Hofra.
Če pa bi želel snemanje na SD kartico ali snemalnik in več kamer pa glej proti Hivision(mars commerce kranj) , Dahua ipd.

Lp

jero_no1 ::

Gre za dolgotrajnejše snemanje za začetek na SD kartico, ker je nekaj težav z vzpostavitvijo omrežne povezave (cca 50m oddaljene stavbe).
Eno Hikvision že imam, ampak je precej dražja napram Dahua, zato bom sedaj sprobal še to (samo za firbec pa sem naročil še eno kitajsko za 30$).

Ali kdo pozna, če ima Dahua tudi kakšno aplikacijo oz. klienta (SmartPSS?), da se uredi snemanje kar na PC z Win OS?

kuvanasarma ::

dc10 ::

Ja, deluje SmartPSS brez problema, imam Dahua IPC HDW4431C-A in deluje odlično.... Če imaš namen kupiti Dahua kamere, potem tudi kupi Dahua snemalnik, ker ti razni china snemalniki so bolj tako, ne bo vse delalo tako kot mora.
https://www.aliexpress.com/item/Dahua-3...

lp

jero_no1 ::

Hvala za odgovore. Če mi rata vzpostavt internetno povezavo, bom za enkrat uredil snemanje na PC (oz. za začetek bo šlo na SD kartico). Dolgoročno pa mogoče res snemalnik.
A morda kdo ve, kako je s priklopom kamer drugih proizvajalcev na ta snemalnik? Verjetno ne bo šlo, ker je drugačen software...
Če se bo tale Dahua dobro obnesla, mogoče celo prodam Hikvision in kupim še eno Dahua, da bo vse kompatibilno.

dc10 ::

Glej, sem probal Dahua kamero in nek china snemalnik, saj deluje, samo ne tako kot bi moralo, onvif protokol očitno ni tako dorečen, da bi vse delovalo tipi top. Če imaš kamere Dahua, definitivno snemalnik Dahua, tega sem kupil pri nas na digitklik, ker je ceneje kot uvoz iz kitajske, če imaš kakšne druge firme pa najbolje, da imaš vse enake in njihov snemalnik, potem sigurno ne boš imel težav.

lp

leiito ::

jero_no1 je izjavil:

Hvala za odgovore. Če mi rata vzpostavt internetno povezavo, bom za enkrat uredil snemanje na PC (oz. za začetek bo šlo na SD kartico). Dolgoročno pa mogoče res snemalnik.
A morda kdo ve, kako je s priklopom kamer drugih proizvajalcev na ta snemalnik? Verjetno ne bo šlo, ker je drugačen software...
Če se bo tale Dahua dobro obnesla, mogoče celo prodam Hikvision in kupim še eno Dahua, da bo vse kompatibilno.


Javi kako bo šlo. S temi kamerami, standardi, formati, kodeki, kitajskim jezikom itd. je ts sektor za povprečnega uporabnika zelo user un-friendly, zato pa so taka uspešnice DropCam, Nest ali Arlo, čeprav so dražje in si običajno vezan na mesečno naročnino za hard disk.

Ali pa se motim in je že kaka kitajska kamera plug'n'play, user friendly in zanesljiva, taka da jo zna 8-leten otrok inštalirat in upravljat, potem bom znal tudi jaz.

jero_no1 ::

Dahua se še nisem lotil inštalacije.

Za Hikvision pa lahko rečem, da z malo znanja o IP protokulu niti ni ne vem kako zahtevno zadevo spravit v delovanje. Ima pa ne samo angleški, ampak tudi slo upor. vmesnik.

kuvanasarma ::

Hikvision ima tako enostavno rešitev (njihove kamere + DVR) za priklop kamer in nastavitev da bolj enostavno skoraj ne gre.
1.Priklopiš kamere na snemalec ki ima že POE vgrajen.
2.Vklopiš snemalec
3.Nastaviš uporabnika/geslo/vzorec
4. ni 4ga koraka

Zadeva takoj snema na motion. Potem pa pridejo igračarije.

Če želiš zadevo gledati prek spleta se prijaviš v cloud in potem preko telefona (app) ali web browserja gledaš od kjerkoli po svetu.
Sama nastaitev ti pa vzame cca 7 minut.

leiito ::

kuvanasarma je izjavil:

Hikvision ima tako enostavno rešitev (njihove kamere + DVR) za priklop kamer in nastavitev da bolj enostavno skoraj ne gre.
1.Priklopiš kamere na snemalec ki ima že POE vgrajen.
2.Vklopiš snemalec
3.Nastaviš uporabnika/geslo/vzorec
4. ni 4ga koraka

Zadeva takoj snema na motion. Potem pa pridejo igračarije.

Če želiš zadevo gledati prek spleta se prijaviš v cloud in potem preko telefona (app) ali web browserja gledaš od kjerkoli po svetu.
Sama nastaitev ti pa vzame cca 7 minut.


Snema v tvoj cloud (ali PA NAS), ali v njihov cloud in jim moraš plačevati mesečno naročnino?

Egii ::

Prvo povej, bi rad da se slika strima direkt preko web strani oz. vaše domene da bo res VSEM na razpolago in še boš dodal kaki senzor za temperaturo in vlago zraven ali te samo zanima slika preko mobilca oz. tablice. Drugače rešitev je ooogromno.
Kaj se pa tiče surveillance kamer pa je Dahua za v primerjavi denar-kvaliteta najbolša izbira od vseh ostalih hikvisio, axis,vivotek,.... pa še posebaj zdaj ko pride starlight čip za nižji razred kamer.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IP Kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
576789 (2361) Kekec
»

Hikvision, 5MP IP kamera

Oddelek: Kaj kupiti
468026 (3547) b3D_950
»

Nadzorna kamera (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6724857 (5360) refosk
»

Videonadzorni sistem

Oddelek: Omrežja in internet
182419 (1595) dc10
»

Video nadzor. Kaj moram vedeti?

Oddelek: Pomoč in nasveti
91750 (1274) darksamurai

Več podobnih tem