» »

Slovenija vabi delavce iz Filipinov

Slovenija vabi delavce iz Filipinov

1
2
3 4

jype ::

Vazelin je izjavil:

Slovenci hodijo na Švedsko in Romunijo na delo. Filipinci k nam. Sounds reasonable.
To si ti narobe predstavljaš.

Ljudje hodijo tja, kjer njihovo delo bolje cenijo, če si to lahko privoščijo.

Državljanstvo je pri tem pomembno samo toliko, kolikor desničarji otežujete življenje tistim, ki imajo napačno.

PrihajaNodi ::

Pika na i je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Pika na i je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Nč ja in. Vrni se v Slovenijo, da ne bodo Filipincev iskali.Ti si kriv, da jih.


Ne, je predrago vse tam pa placo bi imel prenizko. Sem pac oseba, ki zeli dostojen standard.

Ja kaj pa misliš da oni, če imajo zdaj tam, recimo 200, pa jim tu obljubljajo 500, 600? Saj se jim Marija prikazuje.
Če je verjeti, Filipini največ deviz dobijo od delavcev, ki delajo v tujini.


Ne. Ker bodo suznji, stran od druzin, stanovanja pa so svinjsko draga. Najbrz bodo jedli po cele dneve tuno in marmelado. 600 je sramota, ajd 1500 se ne recem.

Ti gledaš iz svojega zornega kota. In sanjaš o 1500 evrih. Oni pa o 600, ki bi jih doma zaslužili v treh mesecih.
Zdaj doma jedo pa pohane piške in kaviar a ne.

Nekdo mora delati.



Najbolje, da naredimo državo samostojnih podjetnikov in bo vsak odgovoren le zase. Pa da vidim to štalo.


Res? 600 eur so sanje? Poglej se ceno najemnin in stroske na Filipinih in Sloveniji. Dobro, pa recmo takole, zakaj gostinci, drzava ne nudijo delavcem akomodacije? Ce bi ti v Sloveniji ponudili garsonjero (ali pa sobo) + 600 eur bi bilo pomankanja kar naenkrat konec.
Policajem recimo lepo potalajo stanovanja ali sobe + 1200 eur neto.
Za 600 ali 800 je prav da ljudje nocejo sprejeti dela.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Kaki Filipinci, prosim vas. Država naj napoti mladinske delovne brigade v kafiče kelnariti! Pa prepevajo naj zraven.

scipascapa ::

Pika na i je izjavil:

V čem je problem?
Saj Slovencev na Zavodu je dost, samo delo za nizko plačo jim ne diši. Torej? Zakaj ne greš ti?
A vas je strah delavcev ali vas je strah Filipinov?
Oboje, ker bomo kmalu manjšina.

Kar smejte se, čez 10-20 let bomo 100% manjšina. Poglejte, koliko se jih izseli in koliko priseli. Šiptarji ,Bosansci, zdaj že Filipinci?

zuzelka ::

Pika na i je izjavil:

V čem je problem?
Saj Slovencev na Zavodu je dost, samo delo za nizko plačo jim ne diši. Torej?
A vas je strah delavcev ali vas je strah Filipinov?


To lahko izjavi samo človek ki nima pojma. Še študentke ne delajo več v gostinstvu, ker so "predrage", ti pa podpiraš suženjsko delovno silo, ki jih bomo davkoplačevalci doplačevali do dostojnega življenja.

Strah? Povej tvoj naslov da pridem živet v tvoje stanovanje, saj bom pometel 1x na teden. Zahtevam samo internet, hrano in PS4. Proti si samo če te je strah.

Sem prepričan da so iste argumente imeli sužnjelastniki in lastniki plantaž ko so vlekli sužnje iz Afrike. Proti so bili itak samo strahopetci.

PrihajaNodi je izjavil:

Dobro, pa recmo takole, zakaj gostinci, drzava ne nudijo delavcem akomodacije? Ce bi ti v Sloveniji ponudili garsonjero (ali pa sobo) + 600 eur bi bilo pomankanja kar naenkrat konec.


Tako bi lahko štipendirali študente, tistih 100€ za študentsko sobo in delat 2x na teden. Pa tega ne storijo, torej je jasno koliko bo koštalo gostince in koliko davkoplačevalce. Filipinc bo seveda moral delati 20 ur na dan, saj mu bojo drugače grozili da ga bojo izgnali. Isto delajo z Indijci v ameriški programerski industriji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zuzelka ()

Urbano#Desno ::

jype je izjavil:

PacificBlue je izjavil:

menda je veliko birokratskih ovir, da bi jo pripeljal gor.
Seveda. V Slovenijo je nemogoče legalno spravit ljudi, če niso teroristi.


Jih je pa zato toliko lažje ilegalno.

TheBlueOne ::

Bo treba odpreti podjetje v Sloveniji. Se mi zdi, da bo pocasi meka za poceni delovno silo, ce bo branza prava.

otago ::

Morda pa imamo malce prevec kaficev, barov na km^2.

-valvoline- ::

Pika na i ::

Počasi bom začela verjeti, da velik del sodelujočih tu gor, nima niti najmanjšega pojma, kako gre življenje v Sloveniji.
Preko PS4 res bolj težko to veš, @zuzelka.

Tule tulite kako bodo sužnji na minimalcu, na drugi strani bi pa vse na socialni utopili v žlici vode.
Res imate malo pobrkljane stvari.

dexterboy ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Posledice? Poklici bodo še bolj razvrednoteni.
Slovenija gre v kurac.

To je že dokazano, samo ljudje so zaslepljeni od 24kur in rumenega tiska :(

Ravno včeraj dobil opomin od Fursa, da nisem še plačal druge položnice za nadomestilo stavbnega zemljišča.
16 evrov... mi je bilo, da bi si vzel čas, jih poklical in jih povprašal, če gre lahko v kvoto 29 milj, ki so izbrisali. Tak, za foro, da vidim odgovor... Denarja je dovolj. Samo sistem ne špila. Ker se vsi poznajo in so vsi podkupljivi. Ampak, hej, pred nami je maraton! Teci, Slovenija, teci!
( ali pa je bolj prav Run, Forrest, Run! )
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

poweroff ::

Pika na i je izjavil:

V čem je problem?
Saj Slovencev na Zavodu je dost, samo delo za nizko plačo jim ne diši. Torej?
A vas je strah delavcev ali vas je strah Filipinov?

Problem je, da so te vrgli na finto.

Ni problem v slovenskih delavcih. Problem je v višini plačila.

Če se gremo kapitalizem, potem naj velja zakon ponudbe in povpraševanja, ne?

Recimo za področje IT pravijo, da ni kadra... ja, res, za take plače, kot jih ponujajo, kadra res ni. Če bi pa ponudili 10.000 EUR mesečne plače, bi se pa kader zelo hitro našel.

Zakaj se sedaj govori o uvažanju Filipincev? Preprosto zato, ker so Filipinci revnejši in pripravljeni delati za nižje plačilo. Za kaj se ne govori o uvažanju Bavarcev? Ker oni za tako nizko ceno pri nas ne bodo delali.

Skratka, pri uvozu tuje delovne sile gre izključno za uvoz poceni delovne sile. In posledično za pritisk na domačo delovno silo, naj dela za manj - ali pa bo brezposelna.

Ko govoriš o tem, da "Slovencem delo za nizko plačo ne diši", je to problem tega, da so te vrgli na finto. Namesto, da bi se vprašala zakaj hudiča bi morali delavci pristati na kakršnekoli pogoje (konec koncev, zakaj bi ljudi sploh plačevali, a jim ni dovolj, da delajo 12 ur na toplem, pa kosilo in malico jim še damo???) - se pravi, namesto, da se vprašaš zakaj bi morali delavci pristati na mizerne in ponižujoče pogoje, raje ponavljaš krilatice lastnikov kapitala, da se Slovencem ne ljubi delati.

In potem "grozijo" s ceneno delovno silo.

Ko pa gre za nakup stanovanja, prodajo dobrin, storitev - takrat pa seveda zakon ponudbe in povpraševanja velja. Takrat lahko eno usrano na pol razpadlo bajto v okolici Ljubljane prodajajo po nerealno visoki ceni. Takrat nihče ne reče, da se "lenim slovenskim lastnikom hiše ne ljubi prodati po nižji ceni". Na-a. To so pa lastniki kapitala. Oni imajo seveda svoj ponos. Pravice.

Delavci pač ne. Naj pač zastonjkarijo, naj pristajajo na kakršnekoli pogoje. Če bodo pa kaj rekli proti temu, so pa "lenuhi, ki se jim ne ljubi delati".

Res bravo. Odlično reproduciraš nepravičnosti v slovenskem kapitalizmu.
sudo poweroff

TheBlueOne ::

poweroff je izjavil:

Pika na i je izjavil:

V čem je problem?
Saj Slovencev na Zavodu je dost, samo delo za nizko plačo jim ne diši. Torej?
A vas je strah delavcev ali vas je strah Filipinov?

Problem je, da so te vrgli na finto.

Ni problem v slovenskih delavcih. Problem je v višini plačila.

Če se gremo kapitalizem, potem naj velja zakon ponudbe in povpraševanja, ne?


Ne, ce imas se demokracijo. Prekticno vse razvite drzave vkljucno z ZDA imajo z razlogom varovalo.

Demokracija in podobno sindikati so za to, da imajo delavci kaj moci. Navaden delavec sam ne more vrsiti pritiska, lahko ga samo kolektivno. Delavec sam nima pregleda in pogosto nima nekih posebnih pogajalskih sposobnosti, zato je delavec. Med tem pa so delodajalci drug kaliber, kakor tudi HR in bi brez omejitev lahko delali prakticno kar hocejo, ker pogajanja so ena na ena.

Ponudba povprasevanje se funkcionalno zacne nad povprecno izobrazenim kadrom. Ce bi delavci imeli kaj moci, potem ne bi bilo toliko plac zalepljenih na minimlako.

Raptor F16 ::

poweroff je izjavil:

Pika na i je izjavil:

V čem je problem?
Saj Slovencev na Zavodu je dost, samo delo za nizko plačo jim ne diši. Torej?
A vas je strah delavcev ali vas je strah Filipinov?

Problem je, da so te vrgli na finto.

Ni problem v slovenskih delavcih. Problem je v višini plačila.

Če se gremo kapitalizem, potem naj velja zakon ponudbe in povpraševanja, ne?

Recimo za področje IT pravijo, da ni kadra... ja, res, za take plače, kot jih ponujajo, kadra res ni. Če bi pa ponudili 10.000 EUR mesečne plače, bi se pa kader zelo hitro našel.

Zakaj se sedaj govori o uvažanju Filipincev? Preprosto zato, ker so Filipinci revnejši in pripravljeni delati za nižje plačilo. Za kaj se ne govori o uvažanju Bavarcev? Ker oni za tako nizko ceno pri nas ne bodo delali.

Skratka, pri uvozu tuje delovne sile gre izključno za uvoz poceni delovne sile. In posledično za pritisk na domačo delovno silo, naj dela za manj - ali pa bo brezposelna.

Ko govoriš o tem, da "Slovencem delo za nizko plačo ne diši", je to problem tega, da so te vrgli na finto. Namesto, da bi se vprašala zakaj hudiča bi morali delavci pristati na kakršnekoli pogoje (konec koncev, zakaj bi ljudi sploh plačevali, a jim ni dovolj, da delajo 12 ur na toplem, pa kosilo in malico jim še damo???) - se pravi, namesto, da se vprašaš zakaj bi morali delavci pristati na mizerne in ponižujoče pogoje, raje ponavljaš krilatice lastnikov kapitala, da se Slovencem ne ljubi delati.

In potem "grozijo" s ceneno delovno silo.

Ko pa gre za nakup stanovanja, prodajo dobrin, storitev - takrat pa seveda zakon ponudbe in povpraševanja velja. Takrat lahko eno usrano na pol razpadlo bajto v okolici Ljubljane prodajajo po nerealno visoki ceni. Takrat nihče ne reče, da se "lenim slovenskim lastnikom hiše ne ljubi prodati po nižji ceni". Na-a. To so pa lastniki kapitala. Oni imajo seveda svoj ponos. Pravice.

Delavci pač ne. Naj pač zastonjkarijo, naj pristajajo na kakršnekoli pogoje. Če bodo pa kaj rekli proti temu, so pa "lenuhi, ki se jim ne ljubi delati".

Res bravo. Odlično reproduciraš nepravičnosti v slovenskem kapitalizmu.


Podpišem.

Komu točno to izsiljevanje koristi, ne vem. Meni zagotovo ne. Niti ne razumem, da se v politiki nihče ne zavzema za višje plače.

Sem že velikokrat slišal, češ da se bo v teh časih že našel nekdo ki bo delal za manj, ko sem se razburil da mi nekje ponujajo skoraj minimalca za delo kjer pričakujejo izobrazbo, en kup referenc in izkušenj...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

maco-maco ::

Rešitev niso zaprte meje, da bi znižal ponudbo delovne sile in s tem dosegli boljše plačilo in/ali zmanjšali brezposelnost domačega prebivalstva.
Kaj?

Vazelin ::

Zakaj bi filipinec prišel v Slo, če gre lahko v Avstrijo za x2?:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

shubell ::

IMO uvoz poceni delavcev v državo je le v interesu kapitala, saj imajo poceni delovno silo. To pa ni v interesu velike večine državljanov.

TheBlueOne ::

Vazelin je izjavil:

Zakaj bi filipinec prišel v Slo, če gre lahko v Avstrijo za x2?:))


Ker bo morda obstajal prakticen kanal? Zakaj bi sel v Avstrijo, ce lahko gre v Svico za x2? Dejstvo, da si Avstrijo podal kot alternativo je argument, da je kar je prakticno pogosto vredno vec kot najboljse. Ko bodo nekaj casa v Slo bo Avstrija postala alternativa.

gruntfürmich ::

kaj zdaj jokate? to ste izglasovali z levo vlado: multikulturalizem, neoliberalizem in prost pretok delovne sile.

pri bebčki slovenčkih me vedno fascinira da volijo idiote potem pa jamrajo kakšne idiotije počnejo...

pač narod s tisočletno negativno selekcijo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

Oh ja, Matthai....
Po tvoje bi bilo zgleda bolje, da Zavod napolnimo še z vsemi tistimi, ki danes dobivajo minimalca. Ker potem ga bo država dvignila, ne? Ker ne bo imela nikogar ki bi delal?

Gledaš iz stališča v Sloveniji. Filipinec gleda na to iz svojega. In ga ne briga, kaj ti bluziš.

Ampak v bistvu vam je za Filipince vseeno, pa če še tako opletate s tem. Gre vam za vašo lastno dobrobit. Samo za to. Nikomr tule ne verjamem, da mu je res kaj mar za Filipince. Ker mu ni mar niti za "brate južnake"!

Sori, lenuharje z Zavoda, tiste, ki jim nič ne manjka in bi lahko delali, pa nočejo, ne podpiram.
In ravno taki, bodo ob morebitnem prihodu Filipincev, najbolj glasni. Ker jim odžirajo delo? Ker bodo pobrali njihov denar?

KAVINSKY ::

Dodatna kost navezujoča iz sosednje teme;

kam se bo nastanilo teh dodatnih 5000 ljudi v državi?

Pika na i ::

Zgradili bodo filipinsko vas zraven Ikee

Vazelin ::

Upam da pridejo tudi 20 letne filipinke.;) Morda se tudi za Vazelina kaj najde. Ne pa te nadute slovenke :P
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

poweroff ::

Nihče ne joka.

Jaz samo opozarjam pikce in pikice, čemu in komu njihove pavšalne izjave o "lenih delavcih" služijo.

Drugače nimam absolutno nobenega problema s tem, da pridejo k nam Filipinci. Konec koncev, če se lahko prosto giblje kapital, ne vem zakaj se ne bi tudi ljudje. Problem je v tem, da se Filipince plača slabše. In oni so to slabše plačilo pripravljeni sprejeti. Zakaj? Ker jih v to sili izkoriščevalski sistem!

So mar Filipinci manj vredni, da jih potem lahko plačamo manj???

Kot mi je zadnjič razložil moj kolega (dela v IT-ju) - občasno ga kličejo tuje firme in mu ponujajo službo, ampak za "plačo prilagojeno lokalnemu trgu dela".

Take takoj odf**. Ker to je samo lep izraz za "pri vas je delovna sila cenejša, mi bi vas plačali manj, ko plačamo nekoga za ennako delo v Britaniji".

Glede tebe Pika, je pa zanimivo... po eni strani se menda zavzemaš za socialno pravičnost, itd... po drugi strani pa padeš na vsako najbolj glupo kapitalistično finto in pomagaš pri reprodukciji izkoriščevalskega sistema.

Pa ne zdaj meni o "bratih južnakih"... ker sem jaz prvi proti kakršnikoli nestrpnosti proti priseljencem in ex-Yu republik.

Vazelin je izjavil:

Upam da pridejo tudi 20 letne filipinke.

Ja, potem bodo pa razne pikice in feministke jokale kako grozni so slovenski moški, ki se ne zanimajo za Slovenke... :))
sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: poweroff ()

gruntfürmich ::

poweroff je izjavil:

Glede tebe Pika, je pa zanimivo... po eni strani se menda zavzemaš za socialno pravičnost, itd... po drugi strani pa padeš na vsako najbolj glupo kapitalistično finto in pomagaš pri reprodukciji izkoriščevalskega sistema.

sj ravno taki najbolj jokajo, ko sploh ne vedo kaj s svojimi dejanji povzročajo in kakšne so posledice le-teh...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pika na i ::

Tako je, jaz sem primer visoko izkoriščevalskega človeka. Srečen?

TheBlueOne ::

Pika na i je izjavil:

Tako je, jaz sem primer visoko izkoriščevalskega človeka. Srečen?


Huda bejba? :D

poweroff ::

Točno tako kot je rekel gruntfürmich.

Če te direktno vprašam, si seveda strpna, prijazna, zagovarjaš okolje, socialno pravičnost... ampak tvoje izjave in dejanja pa gredo v čisto drugo smer. In se sploh ne zavedaš, da s svojimi dejanji povzročaš škodo tistemu, za kar se deklarativno zavzemaš.

In ja, na žalost ima gruntfürmich čisto prav. Povprečen slovenček. V bistvu še huje. Povprečna slovenceljka.

Ni mišljeno kot žaljivka. Ampak pojdi še enkrat prebrat kaj sem prej zgoraj napisal in skušaj razumeti o čem govorim. Mogoče ti bo postalo jasno zakaj tvoje nepremišljene izjave utrjujejo kapitalistično izkoriščanje.
sudo poweroff

Pika na i ::

Tako je, zagovarjam kapitalizem. Čim bolj trd. Srečen?

jype ::

Urbano#Desno je izjavil:

Jih je pa zato toliko lažje ilegalno.
Ja, butasto, ane?

Namesto da bi olajšali poslovno sodelovanje, desničarji zaradi namišljenih težav ustvarjate dejanske, ki ljudi stanejo ogromno.

feryz ::

Kaj naredijo cajtngi in forumi, ko se par državnih birokratov odloči iti na počitnice na Filipine!?
Eno oslarijo so jasno morali napisati, da lahko denar za svoj luksuz zmečejo skozi okno.

Tukajšnji vseznalci pa že vidijo trume Filipincev, ki se valijo proti nam!?

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

kaj zdaj jokate? to ste izglasovali z levo vlado: multikulturalizem, neoliberalizem in prost pretok delovne sile.
Zanimiva zabloda. Če veš, kaj pomeni "leva vlada", potem razumeš, da leve niste imeli od leta 1945.

NMH ::

jype je izjavil:

Državljanstvo je pri tem pomembno samo toliko, kolikor desničarji otežujete življenje tistim, ki imajo napačno.


Analogno temu, ker ti nočeš, da jaz pojerbam po tvojih starših. To pa zato, ker si desničar.

Meiniken ::

V IT-ju delodajalci jamrajo, da ni kadra? No shit če si pa v neskončni zanki. No experience, no job. No job, no experience :D Še dobr, da backgroundworker laufa ves cajt, da se UI ne zacikla :D

Če dam šalo na stran. Me niti ne čudi. Delodajalcev ne moti, sam da dobijo poceni kader. Boli ga kurac če mu bo delo za 650 eur opravljal makedonc, slovenc al pa filipinc. Delo bo opravljeno.

Medtem ko slovenci bežijo ven ostali prihajajo not. Slovenija je mala razvita država in je za vsakega balkanca raj. Smo pač "top of the bottom". Ostaja samo še vprašanje časa.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

NMH ::

Prebivalstvo Slovenije narašča:
https://www.worldometers.info/world-pop...

Slovenija je v obdobju 1990 - 2019 pridobila cca 80 tisoč ljudi

medtem, ko na primer prebivalstvo Romunije (katero Nodi tako rad poveličuje) pada:
https://www.worldometers.info/world-pop...

Romunija je v obdobju 1990 - 2019 izgubila skoraj 20% prebivalstva in ga vsaki mesec še vedno izgublja (cca 150 tisoč ljudi na leto).

Tko da, ni nam prav nič hudega.

zuzelka ::

NMH je izjavil:

Prebivalstvo Slovenije narašča:
https://www.worldometers.info/world-pop...

Slovenija je v obdobju 1990 - 2019 pridobila cca 80 tisoč ljudi

medtem, ko na primer prebivalstvo Romunije (katero Nodi tako rad poveličuje) pada:
https://www.worldometers.info/world-pop...

Romunija je v obdobju 1990 - 2019 izgubila skoraj 20% prebivalstva in ga vsaki mesec še vedno izgublja (cca 150 tisoč ljudi na leto).

Tko da, ni nam prav nič hudega.


A sedaj ja dobro če prebivalstvo narašča? A niste trobili da bomo uničili planet zaradi prevelike populacije?

Ah ja, to ste korporacisti ki nujno rabite rast trga, da lahko štancate vsako leto Ifon n+1 za rast delnic in dobičkov multimiljonarjev.

tikitoki ::

Pika na i je izjavil:

Oh ja, Matthai....
Po tvoje bi bilo zgleda bolje, da Zavod napolnimo še z vsemi tistimi, ki danes dobivajo minimalca. Ker potem ga bo država dvignila, ne? Ker ne bo imela nikogar ki bi delal?

Gledaš iz stališča v Sloveniji. Filipinec gleda na to iz svojega. In ga ne briga, kaj ti bluziš.

Ampak v bistvu vam je za Filipince vseeno, pa če še tako opletate s tem. Gre vam za vašo lastno dobrobit. Samo za to. Nikomr tule ne verjamem, da mu je res kaj mar za Filipince. Ker mu ni mar niti za "brate južnake"!

Sori, lenuharje z Zavoda, tiste, ki jim nič ne manjka in bi lahko delali, pa nočejo, ne podpiram.
In ravno taki, bodo ob morebitnem prihodu Filipincev, najbolj glasni. Ker jim odžirajo delo? Ker bodo pobrali njihov denar?


Ima Matthai čisto prav. Minimalna plača je v Ljubljani ravno za golo preživetje. Če se tebi zdi to prav, je nekaj hudo narobe s tvojim sočutje do soljudi.

NMH ::

tikitoki je izjavil:


Ima Matthai čisto prav. Minimalna plača je v Ljubljani ravno za golo preživetje. Če se tebi zdi to prav, je nekaj hudo narobe s tvojim sočutje do soljudi.


Vedno iste debate na tem forumu.
Pejte med podjetnike in talajte plače, kakšne mislite, da bi morale bit.

-valvoline- ::

Zakaj bi se filipinec jebal na drug konec sveta, ce lahko na kitajskem zasluzi vec kot v slovenistanu? Kitajska ima se hujse pomanjkanje gradbenikov ter kv poklicev vec kot ves ostali svet skupaj.

tikitoki ::

NMH je izjavil:

tikitoki je izjavil:


Ima Matthai čisto prav. Minimalna plača je v Ljubljani ravno za golo preživetje. Če se tebi zdi to prav, je nekaj hudo narobe s tvojim sočutje do soljudi.


Vedno iste debate na tem forumu.
Pejte med podjetnike in talajte plače, kakšne mislite, da bi morale bit.


Pa pojdi med delavce, če nisi sposoben delavcev pridobiti.

Kvatebrigic ::

Matthai ima še kako prav...
Če bi to uvidel še kdo drug, mogoče nebi bili tu kjer smo. Poceni delovno silo nam bodo uvažali iz tretjih držav, ker za njih smo "Švica". Zakaj ne uvažamo več ex-yu folka? Ker so le ti že zdavnaj ugotovili da se bolj splača it še malo bolj severno.
Najbolje da smo vsi tiho in delamo ter smo hvaležni da nam slovenski gospodarstveniki tako dobrosrčno nudijo delovna mesta. Tudi štajerci programerji bodite hvaležni da lahko delate za manj, kot vaši kolegi v Ljubljani... Delate pa le.

tikitoki ::

-valvoline- je izjavil:

Zakaj bi se filipinec jebal na drug konec sveta, ce lahko na kitajskem zasluzi vec kot v slovenistanu? Kitajska ima se hujse pomanjkanje gradbenikov ter kv poklicev vec kot ves ostali svet skupaj.


Tudi sam sem se vprašal, zakaj bi Filipini zelili v Slovenijo.

Vazelin ::

No, obstajajo tudi slovenci, ker gredo v bosno zaradi stroškov.:D

tikitoki je izjavil:

-valvoline- je izjavil:

Zakaj bi se filipinec jebal na drug konec sveta, ce lahko na kitajskem zasluzi vec kot v slovenistanu? Kitajska ima se hujse pomanjkanje gradbenikov ter kv poklicev vec kot ves ostali svet skupaj.


Tudi sam sem se vprašal, zakaj bi Filipini zelili v Slovenijo.

Saj jih ne bo.:) Ker majo boljše opcije.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

-valvoline- ::

https://www.salaryexpert.com/salary/job...
Povprecna letna placa zidarja na kitajskem je 15000usd letno, s tem da so tam cene 1/3 primerjano slovenskih. V razvitih kitajskih mega mestih zidar sluzi 2-3k+ usd na mesec.
Se pravi zidar na kitajskem ima vsaj 2x vecjo kupno moc kot njegov kolega v slo ter standard primerjiv zahodnoevropskim.

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Mene Kitajska odvrača zaradi nadzora. Ne bi mogel živeti tam, kjer si kot živina na sejmu, ko te ogledujejo kamere. Drugače je na veliko področjih okno v svet za Slo.

Povojna socialdemokracija v Evropi je na srednji rok mrtva, ker se ne bo dalo konkurirati Kitajski in ostalim
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kjut ::

Odg na naslov: super saj smrdijo ne ko so morski ljudje...sam kako bojo tle depresivni ko morja ne bo blizu :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Vazelin ::

na Obali je placa za mesto z 200k ljudmi
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kjut ::

Vazelin je izjavil:

na Obali je placa za mesto z 200k ljudmi


jah za nekaj jih bo ze ...za ostale kraje ki jih rabijo pa vprasanje ce so pravi naslov za uvoz...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

NMH ::

tikitoki je izjavil:

Pa pojdi med delavce, če nisi sposoben delavcev pridobiti.


To jaz pravim tebi.

NMH ::

-valvoline- je izjavil:

https://www.salaryexpert.com/salary/job...
Povprecna letna placa zidarja na kitajskem je 15000usd letno, s tem da so tam cene 1/3 primerjano slovenskih. V razvitih kitajskih mega mestih zidar sluzi 2-3k+ usd na mesec.
Se pravi zidar na kitajskem ima vsaj 2x vecjo kupno moc kot njegov kolega v slo ter standard primerjiv zahodnoevropskim.


Matr dobra statistika... kmalu bo imel kitajski zidar večjo kupno moč od avstrijskega. :))


resnica:
Slovenia GDP per capita PPP: $32742.51
China GDP per capita PPP: $16186.80

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NMH ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hofer nateg, placna razlika LJ vs ostali del Slovenije (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25938414 (31283)          
»

Podgorje d.o.o. aka Revoz d.d.

Oddelek: Loža
296958 (5263) D3m0r4l1z3d
»

Zavod za zaposlovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5613652 (10771) AndrejS
»

Slovenci ne bomo delali za minimalno plačo! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15832371 (27075) Mr.B
»

Se bo industrija kdaj vrnila na zahod? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
13417545 (14569) donfilipo

Več podobnih tem