» »

Poslanski privilegiji

Poslanski privilegiji

«
1
2

dreta ::

https://www.rtvslo.si/slovenija/poslanc...

Zaradi tega bi moral narod na ulice ne pa zaradi JJ etc.
Ko gre za lastne riti zrihtajo 1 2 3.
Se to narodu zdi prav? Bo naslednja volilna udelezba vecja?

WizzardOfOZ ::

Jype, so kr vsi skupaj potrdili, tako levi, kot desni, tako da je čisto vseeno v katero jamo ti tiščiš glavo, oduzadi so te tudi tvoji.

rdecaluc ::

Če sem prav slišal po radiju, 74 jih je podpisalo.
Est modus in rebus. ,typos

Pika na i ::

dreta je izjavil:


Se to narodu zdi prav? Bo naslednja volilna udelezba vecja?

Seveda se zdi prav. Si že koga videl na ulici?
Do volitev se pozabi. Takrat pride na svetlo spet tista znana - bom za naše sam da ne zmagajo vaši.

nsa_ag3nt ::

rdecaluc je izjavil:

Če sem prav slišal po radiju, 74 jih je podpisalo.

Lista onih, ki so bili proti ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

rdecaluc ::

Lista teh kateri so bili ZA predlog privilegijev.

Malce je "hecno" ko na eni strani jemljejo dodatek na delavno aktivnost, na drugi pa sebi dajejo privilegije.
Est modus in rebus. ,typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: rdecaluc ()

maco-maco ::

Saj piše. 90 - 9(Levica) - 7(NSI)
Pa mogoče kdaj poglejte Parlameter.
Kaj?

hendriks ::

Torej Levica in NSi sta glasovali proti. Thumbs up! Ne vem če je res, ampak NSi naj bi glasovala proti izključno zato, ker njihov predlog ni bil sprejet (ki naj bi še bolj zvišal privilegije). Ali kdo ve kaj o tem?

xx23 ::

Narod bi rad, da so poslanci na minimalcu, pol se pa čudi, da kandidirajo sami butli.

TheBlueOne ::

Mene moti samo tole:
Brez prenehanja funkcije ob nezdružljivosti


Ostalo mi je nekako OK, ker ce ne kradejo imajo relativno nizek dohodek s ce se prav spomnem bruto nekaj vec kot 3500€. Trenutno lahko b.p. dobis vec ko inzenir ali programer.

Mi je jasno, da bo marsikdo to osvrknil v smislu, da vsi kradejo, na to sledi pomislek, da je seveda tako, ker nekdo, ki je uspesen seveda ne bo zelel biti poslanec. Po logiki paritete place dobis iz gospodarstva potem max sposobnega inzenirja, vsak z boljsim delovnim mestom se bo verjetno raje izognil.

Kjer je treba upostevati se, da poklic poslanca ni neka super referenca, da je casovno omejen, da nima nekih pametnih referenc itn.

fikus_ ::

"Trenutno lahko b.p. dobis vec ko inzenir ali programer."

Samo za to moraš že od mladosti delat na sebi, se izobraževat. In še potem, ko dobiš zadnji papir na faksu, ne pomeni da si se nehal učiti strokovnih zadev, vsaj za poslansko plačo ne. In ne pozabit na razne poslanske dodatke, npr. za ločeno življenje od družine, . . .

TheBlueOne ::

fikus_ je izjavil:

"Trenutno lahko b.p. dobis vec ko inzenir ali programer."

Samo za to moraš že od mladosti delat na sebi, se izobraževat. In še potem, ko dobiš zadnji papir na faksu, ne pomeni da si se nehal učiti strokovnih zadev, vsaj za poslansko plačo ne. In ne pozabit na razne poslanske dodatke, npr. za ločeno življenje od družine, . . .


No ja... poznam kar nekaj inzenirjev, ki niso ultimo geeki s tole placo. Ne samo programerji, kar se na tem forumu toliko opeva, tudi kaksni procesni inzenirji, vodje projektov in se bi lahko nasteval, ki imajo tudi vec kot poslansko placo in prakticno nic odgovornosti. Potem prides do raznih mini sefov, ki imajo praviloma vec in se bi lahko nasteval.

Kar za tice dodatka za loceno zivljenje mi je cisto jasno, da ga dobijo, ker pogosto govorimo o zacasni locitvi. Za stiri leta se menda ne bo selila cela druzina iz recimo Koroske v Lj, za tiste 3500€/mesec? Ce menjas kariero je to cisto druga perspektiva.

In se na koncu je tako, da je poslanec lahko kdorkoli kjer je po mojih izkusnjah tako, da tisti, ki nima za to potenciala praviloma benti kako jim je lepo, tisti, ki pa ima potencial pa hitro vidi, da se biti poslanec praviloma ne izplaca.

Jaz za 3500€-4000€ in pogodbo za stiri leta, morda celo manj, naprej bomo videli, + selitev +na javnem tnalu in se kaj, tega dela v moji trenutni situaciji ne vzamem. Ti bi vzel?

feryz ::

Ne obstaja poslanec, ki mu bi bilo vsaj toliko mar za sodržavljane, kot je za nohtom črnega. Niti minister, niti premier.
Kdor misli drugače, je naiven idiot.

To, da se vam zdi, da včasih naredi kdo kaj dobrega za vas, pomeni le, da ste kolateralna škoda, ki se je slučajno obrnila vam v prid. Osnovni namen je drugačen.

profii ::

Mislim, da je zadaj veliko večji prihodek kakor tista 3.5k plača. Sejnine, dodatki, boniteta v obliki stanovanja, največ pa je to da si povsod zraven.
Zakone si pišeš sam, ali pa svojim. Na vseh položajih si postaviš svoje bljižnje ljudi, tako da "družinski" proračun je lahko hitro bogatejši za 10k+ na mesec. Plus dohodki iz lobiranja in "manjša" darila.

Smurf ::

dreta je izjavil:

https://www.rtvslo.si/slovenija/poslanc...

Zaradi tega bi moral narod na ulice ne pa zaradi JJ etc.
Ko gre za lastne riti zrihtajo 1 2 3.
Se to narodu zdi prav? Bo naslednja volilna udelezba vecja?

Ce se ti to zdi najvecji problem si podlegel populizmu. Jaz bi poslancem podvojil place. Mogoce bi potem slo v to sfero kaj vec sposobnih ljudi. Za slovenski proracun je to itak drobiz.

TheBlueOne ::

Smurf je izjavil:

dreta je izjavil:

https://www.rtvslo.si/slovenija/poslanc...

Zaradi tega bi moral narod na ulice ne pa zaradi JJ etc.
Ko gre za lastne riti zrihtajo 1 2 3.
Se to narodu zdi prav? Bo naslednja volilna udelezba vecja?

Ce se ti to zdi najvecji problem si podlegel populizmu. Jaz bi poslancem podvojil place. Mogoce bi potem slo v to sfero kaj vec sposobnih ljudi. Za slovenski proracun je to itak drobiz.


To + hude sankcije za malverzacije + hude sankcije ce se ne izognejo konfliktu interesov.

Invictus ::

Dodatke v kakršnikoli obliki bi morali že zdavnaj ukiniti.

Edino merilo bi morala biti bruto plača. Pa se znajdi po svoje.

Kar se poslancev tiče, bi mu morali dati mesečnoi budžet, pa naj ga potala med svojo plačo, pomočnike in stroške. Pa da vidimo...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

xx23 je izjavil:

Narod bi rad, da so poslanci na minimalcu, pol se pa čudi, da kandidirajo sami butli.

točno tako. slovenčki so res bebčki...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

TheBlueOne ::

Invictus je izjavil:

Dodatke v kakršnikoli obliki bi morali že zdavnaj ukiniti.

Edino merilo bi morala biti bruto plača. Pa se znajdi po svoje.

Kar se poslancev tiče, bi mu morali dati mesečnoi budžet, pa naj ga potala med svojo plačo, pomočnike in stroške. Pa da vidimo...


Ne za poslance. Ti kar povem, da se neljubljanski drzavljani ne bi stranijali. Potem bi imel celo garnituro iz LJ.

Pika na i ::

Kot da je višina plače merilo, kako dela poslanec.
Če bi imeli 10000, pa ne bi po hitrem postopku še malo zvišali a ne.
In bi se za poslance potegovali sami v dobro državljanov osebki
Dajte no mir.
Niso nič drugačni kot običajni ljudje - več imaš, več hočeš imeti.
In vse bolj si skregan z realnim svetom.

TheBlueOne ::

Pika na i je izjavil:

Kot da je višina plače merilo, kako dela poslanec.


To ne, ampak prenizka placa pa izkljucuje sposobne. Torej z dobro placo imas dobre in slabe, torej ce placa stima imas mix, ce ne stima pac imas nesposobne in lopove, ki so tam, da si pripravljajo teren.

Kdo je zate po tem kako bi moralo biti, ekvivalent poslancu iz JS v gospodarstvu?

LapD ::

TheBlueOne je izjavil:

Jaz za 3500€-4000€ in pogodbo za stiri leta, morda celo manj, naprej bomo videli, + selitev +na javnem tnalu in se kaj, tega dela v moji trenutni situaciji ne vzamem. Ti bi vzel?


Da kot poslanec potegneš na mesec ven samo osnovno plačo moraš biti totalno nesposoben ali pa 4 leta zaprt v jami. Ugodnosti, dodatki in "dodatki" so tisto kar naredi razliko.
web&motion designer

darkolord ::

Pika na i je izjavil:

Če bi imeli 10000, pa ne bi po hitrem postopku še malo zvišali a ne.
Če bi bimeli 10000, bi se za poslanska mesta lahko potegovali tudi bolj sposobni ljudje. Tako se pa ne, ker se jim niti približno ne splača.

Na koncu se potem prijavijo vedno isti, ki so tam že od zmerom in nekaj svežih, ki se jim ne sanja čisto, v kaj se podajajo. Večinoma pa so (z nekaj izjemami) v resnici sami ubožčki

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

TheBlueOne ::

LapD je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Jaz za 3500€-4000€ in pogodbo za stiri leta, morda celo manj, naprej bomo videli, + selitev +na javnem tnalu in se kaj, tega dela v moji trenutni situaciji ne vzamem. Ti bi vzel?


Da kot poslanec potegneš na mesec ven samo osnovno plačo moraš biti totalno nesposoben ali pa 4 leta zaprt v jami. Ugodnosti, dodatki in "dodatki" so tisto kar naredi razliko.


Kaj mislis, da ko delas za podjetje in sluzis recimo 4000€ bi bilo zastonj, ce te podjetje recimo poslje na delovno mesto v LJ? Oz da te zaposli s pogodbo za stiri leta in ti pove, da bos moral biti v LJ? Katere dodatke imas v mislis in kaksni so, da bomo primerjali...

49106 ::

TheBlueOne je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Kot da je višina plače merilo, kako dela poslanec.


To ne, ampak prenizka placa pa izkljucuje sposobne. Torej z dobro placo imas dobre in slabe, torej ce placa stima imas mix, ce ne stima pac imas nesposobne in lopove, ki so tam, da si pripravljajo teren.


Praviš, da so plače poslancev prenizke?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

TheBlueOne ::

49106 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Kot da je višina plače merilo, kako dela poslanec.


To ne, ampak prenizka placa pa izkljucuje sposobne. Torej z dobro placo imas dobre in slabe, torej ce placa stima imas mix, ce ne stima pac imas nesposobne in lopove, ki so tam, da si pripravljajo teren.


Praviš, da so plače poslancev prenizke?


Da. Pac vedno moras delati primerjavo in v primerjavi z zasebnm sektorjem so na nivoju inzenirjev.

49106 ::

TheBlueOne je izjavil:

49106 je izjavil:



Praviš, da so plače poslancev prenizke?


Da. Pac vedno moras delati primerjavo in v primerjavi z zasebnm sektorjem so na nivoju inzenirjev.



Kaj potem porečeš na minimalca?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

TheBlueOne ::

49106 je izjavil:

Kaj potem porečeš na minimalca?


Enako, prenizek ali pa vsaj narobe definiran. Mi je bolj vsec Avstrijski koncept, kjer so minimalne place tui glede na branzo, delovno dobo, vrsto dela... Poslansko delovno mestu mi ni primerljivo z delovnimi mestu na dnu glede na to, kaj pricakujem od njih. Zame bi morala biti pariteta sposobnosti vsaj z direktorji manjsih podjetij.

Zgodovina sprememb…

49106 ::

TheBlueOne je izjavil:

49106 je izjavil:

Kaj potem porečeš na minimalca?


Enako, prenizek ali pa vsaj narobe definiran. Mi je bolj vsec Avstrijski koncept, kjer so minimalne place tui glede na branzo, delovno dobo, vrsto dela...



Kje je narobe definiran in kje ni?


Poslansko delovno mestu mi ni primerljivo z delovnimi mestu na dnu glede na to, kaj pricakujem od njih. Zame bi morala biti pariteta sposobnosti vsaj z direktorji manjsih podjetij.


Prej si napisal, da je večkratnik minimalne plače prenizek. Če to res drži, bi moral precej bolj navijati za dvig minimalne plače.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

TheBlueOne ::

49106 je izjavil:


Kje je narobe definiran?


Pri nas, ker ni vazno kaj si in ti lahko izplaca absolutnega minimalca.

Smurf ::

49106 je izjavil:


Prej si napisal, da je večkratnik minimalne plače prenizek. Če to res drži, bi moral precej bolj navijati za dvig minimalne plače.

Govora je bilo o poslanskih placah, ne placah na splosno.

49106 ::

Smurf je izjavil:

49106 je izjavil:


Prej si napisal, da je večkratnik minimalne plače prenizek. Če to res drži, bi moral precej bolj navijati za dvig minimalne plače.

Govora je bilo o poslanskih placah, ne placah na splosno.


In? Pisali ste, da je več tisoč evrov prenizka plača. Izpostavil sem, da je minimalna plača še precej nižja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Smurf ::

49106 je izjavil:


In? Pisali ste, da je več tisoč evrov prenizka plača. Izpostavil sem, da je minimalna plača še precej nižja.

Tebe malce daje bralno razumevanje? Govorili smo, da je placa vec tisov evrov prenizka za poslance, ne na splosno.

49106 ::

Smurf je izjavil:

49106 je izjavil:


In? Pisali ste, da je več tisoč evrov prenizka plača. Izpostavil sem, da je minimalna plača še precej nižja.

Tebe malce daje bralno razumevanje? Govorili smo, da je placa vec tisov evrov prenizka za poslance, ne na splosno.


Tebe daje bralno sporazumevanje. Če je več tisoč evrov neto prenizka za poslance, potem je 842 bruto prenizka za vse.

TheBlueOne ::

49106 je izjavil:

Smurf je izjavil:

49106 je izjavil:


Prej si napisal, da je večkratnik minimalne plače prenizek. Če to res drži, bi moral precej bolj navijati za dvig minimalne plače.

Govora je bilo o poslanskih placah, ne placah na splosno.


In? Pisali ste, da je več tisoč evrov prenizka plača. Izpostavil sem, da je minimalna plača še precej nižja.


In kaj zelis s tem povedati? Da ker je minimalna nizka, hoces imeti za krmilom pravtako slabe place? Ker to pa bi pomagalo? To bi delovalo samo, ce bi poslanec moral biti poslanec, dokler pa ima izbiro, pa sposoben enostavno ne bo poslanec.

Potem pa imas spiralo tezav, kjer nesposobni vodijo, standard pada, ti pa bi jim morda se nizal placo, ker to pa bi po neki cudno logiki koncno v politiko motiviralo koga pametnega?

49106 ::

TheBlueOne je izjavil:

s tem povedati? Da ker je minimalna nizka, hoces imeti za krmilom pravtako slabe place? Ker to pa bi pomagalo? To bi delovalo samo, ce bi poslanec moral biti poslanec, dokler pa ima izbiro, pa sposoben enostavno ne bo poslanec.

Potem pa imas spiralo tezav, kjer nesposobni vodijo, standard pada, ti pa bi jim morda se nizal placo, ker to pa bi po neki cudno logiki koncno v politiko motiviralo koga pametnega?


Enako velja za tiste z najnižjimi plačami. Če jih lahko nadomestimo s slabšimi, ko oddidejo v tujino, ne vem zakaj ne bi isto počeli s poslanci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Smurf ::

49106 je izjavil:


Tebe daje bralno sporazumevanje. Če je več tisoč evrov neto prenizka za poslance, potem je 842 bruto prenizka za vse.

Ta trditev ne drzi.

49106 ::

Ups, pa 940,58 evrov bruto. Zdaj živijo na veliki nogi /S

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Smurf ::

Ce je vec tisov evrov neto prenizka za poslance, _jaz mislim_ da je 842 bruto prenizka za vse.

Ta trditev bi bila pogojna ok. Narobe bi bilo se zmeraj to, da pogojujes poslansko placo z minimalno. Kar je nesmiselno.

TheBlueOne ::

49106 je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

s tem povedati? Da ker je minimalna nizka, hoces imeti za krmilom pravtako slabe place? Ker to pa bi pomagalo? To bi delovalo samo, ce bi poslanec moral biti poslanec, dokler pa ima izbiro, pa sposoben enostavno ne bo poslanec.

Potem pa imas spiralo tezav, kjer nesposobni vodijo, standard pada, ti pa bi jim morda se nizal placo, ker to pa bi po neki cudno logiki koncno v politiko motiviralo koga pametnega?


Enako velja za tiste z najnižjimi plačami. Če jih lahko nadomestimo s slabšimi, ko oddidejo v tujino, ne vem zakaj ne bi isto počeli s poslanci.


Tako je, vidis, da ti je jasen koncept. Samo praviloma moras najprej urediti tam, kjer se zadeve vodi, da se spremeni se ostalo.

49106 ::

Smurf je izjavil:


Ta trditev bi bila pogojna ok.


Spotikaš se ob precej manjši problem, namesto ob večjega.

Smurf je izjavil:


Narobe bi bilo se zmeraj to, da pogojujes poslansko placo z minimalno. Kar je nesmiselno.


Zakaj je to nesmiselno. Kaj je narobe, če je poslanska plača vezana na minimalno? Kako drugače bodo voditelji imeli interes delat za dobrobit delavne raje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

TheBlueOne ::

49106 je izjavil:


Zakaj je to nesmiselno. Kaj je narobe, čeje poslanska plača vezana na minimalno?


To boli samo stare nesposobne politike, ki se vlacijo skozi strankarse ugodnosti. Narobe je, da potem nimas sans, da dobis kaksne premium ali vsaj dostojne kadre, ce je minimalka nizka.

Smurf ::

49106 je izjavil:


Spotikaš se ob precej manjši problem, namesto ob večjega.

Naslov teme so poslanski privilegiji ne minimalna placa.

49106 je izjavil:


Zakaj je to nesmiselno. Kaj je narobe, če je poslanska plača vezana na minimalno? Kako drugače bodo voditelji imeli interes delat za dobrobit delavne raje?

Zato ker je znesek za poslanske place absolutno gledano zelo majhen. Hkrati pa lahko nesposobni poslanci povzrocijo nekaj razredov vecjo skodo. Zato se bistveno bolj splaca investirati kaksen miljon letno vec in dobiti sposobne ljudi.

Pika na i ::

Za to kar delajo, so plačani absolutno preveč.
Je pa zanimivo, da pri poslancih tako opletate zgolj z njihovim bruto, drugje zelo radi vse možne dodatke zraven tlačite (doktorji, med. sestre itd) in je koj zeeeeeeeeelo visoka plača.

Smurf ::

Zdravniki lahko dosezejo bistveno vec dodatkov kot poslanci (pa ne pravim, da si ne zasluzijo). Zgolj ce gledamo strogo stevilke.

feryz ::

Samo malo, trdite, da je par jurjev premalo za delovno mesto, na katerem osebka lahko nadomestiš z natrenirano opico ali vrstico programske kode? Zelo lepo.

Sicer je bolje, da so poslanci totalno nesposobni. Ker če so sposobni, potem je plača le delček zgodbe. Bistvene so v tem primeru stvari, ki so očem skrite.

TheBlueOne ::

Pika na i je izjavil:

Za to kar delajo, so plačani absolutno preveč.
Je pa zanimivo, da pri poslancih tako opletate zgolj z njihovim bruto, drugje zelo radi vse možne dodatke zraven tlačite (doktorji, med. sestre itd) in je koj zeeeeeeeeelo visoka plača.


In zakaj po tvoje ni med poslanci sposobnih, ki bi bili vredni denarja?

Drugace vsaj pri meni ni tako, da bi vec priporocal samo za poslance. Jaz bi absolutno vec za zdravnike, potem pa se minimalna, tam bi spremenil tako, da ni za vse enaka ampak je minimalna x nek kvocient, ki je visji od 1 in definiran glede na delovno dobo, vrsto dela itn.

Recimo da imas delovne dobe 10 let, bi bil kvocient 1.2, ce imas odgovorno delovno mesto in lahko sam opravlas delo se recimo 1,5 itn. Pa bi bilo za takega 700*1,2*1,5. To bi bil moj predlog.

dronyx ::

darkolord je izjavil:

Če bi bimeli 10000, bi se za poslanska mesta lahko potegovali tudi bolj sposobni ljudje. Tako se pa ne, ker se jim niti približno ne splača.

Biti poslanec ni klasična služba na katero kandidiraš prek razpisa. Če želiš biti poslanec moraš biti politično aktiven, kar v praksi pomeni viden član neke politične stranke. To pa v praksi pomeni, da se moraš odpovedati lastnemu mišljenju, ker sicer te hitro zabrišejo ven. Za marsikoga je to prevelika žrtev, pa ne glede kakšno plačo imaš kot poslanec. Sem prepričan, da če bi bile plače in ugodnosti še bistveno višje, bi kandidirali isti ljudje. In to zame ni neka intelektualna elita v tej državi. Daleč od tega.

gruntfürmich ::

Smurf je izjavil:

49106 je izjavil:


Spotikaš se ob precej manjši problem, namesto ob večjega.

Naslov teme so poslanski privilegiji ne minimalna placa.

49106 je izjavil:


Zakaj je to nesmiselno. Kaj je narobe, če je poslanska plača vezana na minimalno? Kako drugače bodo voditelji imeli interes delat za dobrobit delavne raje?

Zato ker je znesek za poslanske place absolutno gledano zelo majhen. Hkrati pa lahko nesposobni poslanci povzrocijo nekaj razredov vecjo skodo. Zato se bistveno bolj splaca investirati kaksen miljon letno vec in dobiti sposobne ljudi.

slovenčeki pač ne dojamejo da se za mizerijo nobeden ne bo pretegnil, potem pa folk vsepovsod jamra kako njihovi izvoljenci delajo zanič...
klasika povprečnega slovenskega volilca ala messiah.

dronyx je izjavil:

In to zame ni neka intelektualna elita v tej državi. Daleč od tega.
seveda ni. folk voli sebi enake, torej v sloveniji totalne idiote.
in ti volilci bi dali svojim poslancem enako kot sebi: minimalca.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

otago ::

dronyx je izjavil:

darkolord je izjavil:

Če bi bimeli 10000, bi se za poslanska mesta lahko potegovali tudi bolj sposobni ljudje. Tako se pa ne, ker se jim niti približno ne splača.

Biti poslanec ni klasična služba na katero kandidiraš prek razpisa. Če želiš biti poslanec moraš biti politično aktiven, kar v praksi pomeni viden član neke politične stranke. To pa v praksi pomeni, da se moraš odpovedati lastnemu mišljenju, ker sicer te hitro zabrišejo ven. Za marsikoga je to prevelika žrtev, pa ne glede kakšno plačo imaš kot poslanec. Sem prepričan, da če bi bile plače in ugodnosti še bistveno višje, bi kandidirali isti ljudje. In to zame ni neka intelektualna elita v tej državi. Daleč od tega.


v povolitveni matematiki se najde precej strank, ki rabijo strokovne kadre. Strokovnim kadrom ni do buzeriranja lobijev, pranja mozganov nasi/vasi za par jurjev/mesec... ce si lahko profesor na univerzi+projekti za ministrstva. Sploh kandidati za ministre, kadri za mednarodne organizacije... Ne mores poslat ene sivilje v IMF ali EK. Bivsi profesor je bil tako na situ desus/nsi za polozaj ministra. Mislim, da bi cloveka zlomili. Pri 60tih je bil se vedno prevelik idealist.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Poslanci - potrebni ali ne-? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12616868 (14310) Gozdni Joža
»

Nepovezani poslanci

Oddelek: Problemi človeštva
92110 (1825) sloxl8
»

Nov volilni sistem (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5315574 (13569) BlaiseM

Več podobnih tem