» »

Monitor in napake

Monitor in napake

Zvitor ::

Pozdravljeni,

imam monitor Dell U2412M, ko delam test na strani https://www.eizo.be/monitor-test/ se pri spodnjih dveh testih zgodi sledeče:

9. GRADIENTS - Tukaj se nekje v levi sredini vidijo napake (4 pokončne črte ki se barvno ne skladajo z gradientom).

12. GAMMA - Tukaj je, ko priklopim preko DVI vtiča, slika stabilna, ko priklopim pa preko VGA, pa vse skupaj "brli" oz. "migeta".

Mislite, da je bolj škodljivo za oči če ta monitor uporabljam z VGA kablom kot pa z DVI? Na drugih spletnih straneh ne opazim nobenega brlenja, samo pri testu.

Mislite, da sem upravičen do uveljavljanja garancije pri proizvajalcu oz. prodajalcu glede na napako pri gradientu?

Kako se vaši monitorji obnesejo na testu, tudi kakšne napake?

Hvala.

Zvitor ::

Kdorkoli? :)

hojnikb ::

zakaj za vraga bi v 2019 hotu uporabljat vga?8-O
#brezpodpisa

Riff ::

hojnikb je izjavil:

zakaj za vraga bi v 2019 hotu uporabljat vga?8-O


mogoče ga daje nostalgija :), sj jst imam tud na pomožni mizi kjer šruafam računalnike HP p1100 :), drugače pa če je možno raje uporabljaj dvi kot vga kabel, če pa kj miglja pa najprej preveri grekvenco da je višja kot 60hz

tony1 ::

Uporabi dvi kabel in živi dolgo in zadovoljno življenje.

Zvitor ::

VGA samo in zgolj zato, ker imam en star prenosnik, ki ima le VGA vtič za monitor. Je torej lahko tisto brlenje slabo za oči? Trenutno ga nimam pred seboj, ampak mislim da je osveževanje 60 Hz.

Kako se vaši zasloni obnesejo na testu iz prvega posta? Kakšne napake pri gradientu ali brlenje kot pri meni?

Furbo ::

Moj dell ne prikaže nobene napake, vga kabla pa nimam. Pa teh napak brez testa ne boš videl.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tony1 ::

Zvitor je izjavil:

VGA samo in zgolj zato, ker imam en star prenosnik, ki ima le VGA vtič za monitor. Je torej lahko tisto brlenje slabo za oči? Trenutno ga nimam pred seboj, ampak mislim da je osveževanje 60 Hz.


Pretirano se ne sekiraj, če tega ne opaziš pri običajnem delu.

Ahim ::

Riff je izjavil:

drugače pa če je možno raje uporabljaj dvi kot vga kabel, če pa kj miglja pa najprej preveri grekvenco da je višja kot 60hz

Saj zaradi tega mu pa "miglja" (analogni signal, deteriorira in je dovzeten na motnje, visja locljivost in visja frekvenca osvezevanja pa pomenita vecjo obcutljivost).

Jaz sem imel ze zadnjic napisan celovit odgovor, pa se mi je potem zazdelo, da gre le se za eno mulc007 temo in sem raje zaprl brskalnik ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Display Port v Sloveniji ?

Oddelek: Kaj kupiti
345339 (3442) Heisenberg
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219617 (9130) kozorog
»

HDMI Problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
275806 (4741) Alessio983
»

Monitor ne zazna Grafične kartice !

Oddelek: Pomoč in nasveti
152707 (2318) Siddh
»

Nepopolna slika na LCD monitorju

Oddelek: Pomoč in nasveti
9861 (726) miranpozar

Več podobnih tem