» »

Microsoft Flight Simulator (2020)

Microsoft Flight Simulator (2020)

6151 ::

S tipkovnico je nemogoče, jaz uporabljam steam controller in se da kar lepo letet
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

kixs ::

Machete je izjavil:

Kdor bi imel en kos iz tega seta, naj mi javi na ZS.
https://www.amazon.de/gp/product/B076J1...

Pride od oka nekje 28.8.-2.9.2020


Ves, da je ena palica za levo in druga za desno roko?

hdx ::

Jaz igram z xbox360 controllerjem in se lepo leti, samo sensitivity je treba zmanjšat.

Machete ::

kixs je izjavil:

Machete je izjavil:

Kdor bi imel en kos iz tega seta, naj mi javi na ZS.
https://www.amazon.de/gp/product/B076J1...

Pride od oka nekje 28.8.-2.9.2020

Ves, da je ena palica za levo in druga za desno roko?


Ne :)

Hvala za opozorilo, sem že preklical naročilo. Gledal sem samo prvo sliko, kjer sta enaka oba..

Machete je izjavil:

kixs je izjavil:

Machete je izjavil:

Kdor bi imel en kos iz tega seta, naj mi javi na ZS.
https://www.amazon.de/gp/product/B076J1...

Pride od oka nekje 28.8.-2.9.2020

Ves, da je ena palica za levo in druga za desno roko?


Ne :)

Hvala za opozorilo, sem že preklical naročilo. Gledal sem samo prvo sliko, kjer sta enaka oba..


Če je pa kdo levičar, pa bi imel, pa naj se javi.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

XS!D3 ::

A ni tako, da se samo obrne oziroma prešraufa tiste plastike za levo/desno?

opeter ::

kixs je izjavil:

In kot pravis, se je vse obrnilo okoli leta 2002 naprej. Recimo serija Need For Speed, velike skatle so do Porsche Unleashed.


Te big bog škatle več nimajo smisla, odkar se v zadnjem času pri PC igrah ne dobi več niti DVD-plošček ampak samo kakšna koda za aktiviranje na Steamu.
In to celo v DVD-škatlah, skoraj ne moreš verjeti ... škoda materialov. No, vsaj toliko so nekateri fer, da napišejo, da ne vsebuje nobenega medija/nosilca podatkov (glej zgornji desni del na spodnji sliki).


Občasno nekateri poskušajo z izdajanjem raznih Special Edition, Premium pa Collectors Edition ipd. verzij, ampak čemu? Igra je itak vezana na kakšen oblačni servis, obenem moraš večino potegnit z njihovih strežnikov?

Ena iz začetka prejšnjega desetletja (klik za video).

Saj tudi na konzolah ni nič boljše. Vse več iger, pa čeprav kupiš "fizično" verzijo, mora dodatno prenesti še vsebino iz strežnikov. Da o popravkih sploh ne govorimo. Na teh ploščkih je pravilom "stara koda" z napakami, ki jih pozneje postopoma odpravijo ali tudi ne. Kakšen smisel ima potem igra na fizičnem ploščku/spominski kartici (Nintendo Switch)?

Torej mene samo čudi, da so le izdali Flight Simulator (2020) v fizični obliki. Koliko DVD-ploščkov pa je zraven? Ker baje več kot polovico podatkov moraš prenesti še s spleta.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Glugy ::

Hecno k piše CD projekt Red pa je brez CD-ja ( oz DVD-ja ). Vem da je to sam ime razvijalskega studia ampak kljub temu. Kak daleč smo pršli. CD je samo še ikona; škatlica iz katere smo pa dobil ploščke pa še živi in ni samo še ikona. Res zanimivo to. Drgač se pa strinjam ni dodatne vrednosti v tem ker se tak vse potem prenaša pa veže na oblačno storitev.

coyotemm0 ::

Zdravo!

Ali je kdo igro kupil preko Microsoft stora, ker mi Steam neki ne diši najbolj? Hvala

gsavli ::

coyotemm0 je izjavil:

Zdravo!

Ali je kdo igro kupil preko Microsoft stora, ker mi Steam neki ne diši najbolj? Hvala


Jaz danes. Najprej kupil prek steama, kjer mi je installer skoz tezil da so neki problemi z xbox accountom tako da se sploh ni zacela downloadat, zahteval refund.
Danes kupil prek ms store, kjer je bila zadeva precej bolj prijazna in mi je ponudila tudi resitev (se zdaj sicer ne vem, kaj tocno mu je falilo, kam me je vrglo in kaj sem poklikal da dela, sam je bilo ocitno precej intuitivno, ker sem hitro resil).

Vsi ostali, ce prav razumem, niso imeli nobenih tezav prek steama. Imho bolje steam kot ms store, deluje na splosno bolj zanesljivo in prijazno do uporabnika. Npr refund lahko zahtevas, ce spilas manj kot 2h. Na ms store pa mislim da ne mores.

oo7 ::

Photos taken inside Microsoft Flight Simulator shows the true Ultra-Realism of this game

https://gamingsym.in/photos-taken-insid...

gsavli ::

Prvi vtis o MS FS 2020 je, da je to "varen" nakup. Sčasoma bo prevzel primat med simulatorji civilnega letenja, tam nekje po 2 letih, ko bo na trgu dovolj stabilnih in dobrih letalskih modelov. Glede na to, kako so zastavili platformo, bo verjetno z nami kakih 10 let, vmes bo AI posodabljala, izboljševala in dodajala nove med teh 1.5 milijard stavb in kajvemkolk dreves, tako da bo zadeva izgledala vedno bolje. Vsaj v prvih dveh letih, kolkr poznam MSjev finančni model, cene na trgu ipd, ni pričakovat kakih padcev cen. In konec koncev, če bo neka zadeva verjetno imela primat naslednjih 10 let, je dat teh 70 - 120 EUR danes sitnica.

Streaming z AI izdelanih modelov iz oblaka je prava pot, mesh, vreme in voda so že od začetka za 756x boljši od konkurence in Xplane je tu na dead endu. Obetajo se mu slabi časi, razvijalci ga zapuščajo in nima nobenih šans konkurirat MS FSju, ker nima svojih posnetkov sveta in AI programov, da bi naredil isto. So čisto premajhna firmica. Bo pa za naslednje leto Xplane za tiste, ki ga imamo in ga imamo polepšanega z Orto teksturami in OSM podatki za stavbe še vedno boljši od MS FSja, a samo zaradi letal. Izbira je velika in trenutna izbira pri MS FSju je neprimerljivo slabša od Xplaenove. Se bo pa to v 2 - 3 letih dokončno obrnilo in ostalo tam v prid MSja. In takrat bodo pri xplaneu in vseh ostalih nadebudnih proizvajalcih simulatorjev skoraj gotovo morali zaključit svojo zgodbo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gsavli ()

showsover ::

Bomo videli, mamo fsx:se in xp11:se in fs20:gp in xp je super za ene zelo precizne zadeve, mape in objekti so pa bolj skromni in realizem (obremenitve trupa, motorja), lahko pa tudi veliko defektov nastavis. Sin je nekaj letel s fs20 (sam se nisem), mislim, da bomo pripravili budget se za ppl.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

gsavli ::

showsover je izjavil:

Bomo videli, mamo fsx:se in xp11:se in fs20:gp in xp je super za ene zelo precizne zadeve, mape in objekti so pa bolj skromni in realizem (obremenitve trupa, motorja), lahko pa tudi veliko defektov nastavis. Sin je nekaj letel s fs20 (sam se nisem), mislim, da bomo pripravili budget se za ppl.


Yup. MS FS 2020 bo še nekaj časa bolj za mularijo in raziskovanje sveta in občasen challenge, pristajanje na St Bartsu, Courchevelu, Toncontinu, Lukli. Ker ima točke in lestvice pa to!!! (niti približno ne bom vzvišen nad temi forami, ker padam nanje kot vsi drugi ;) ).
Za resen polet se bo pa še kaka 2 -3 leta v Xplaneu zakurblalo FlightFactorjev A320U, Airfoillabsovo Cessno, IXEGov 737, TakeCommandov TBM 900...
Nekaj časa bo še trajalo, da pridejo solidni modeli k FSju (1 leto), za odlične bo treba počakati nekje 3 leta.

Je pa Xplane v slepi ulici brez izhoda. Nima platforme/sveta, kot ga ima FS in ga tudi ne bo imel. Razvijalci to vedo in ga zapuščajo.

pegasus ::

V enem od videov sem slišal nekaj v tem stilu: "upam da ima laminar research google earth team na short dial" :D

gsavli ::

pegasus je izjavil:

V enem od videov sem slišal nekaj v tem stilu: "upam da ima laminar research google earth team na short dial" :D


ja, tko ja :)

Kolk jih je vseh tam pri Xplaneu? Ene 15 - 20? Od tega 10 programerjev? Samo blackshark iz Graza, ki dela AI modele za MS FS ima 50 zaposlenih top notch programerjev.

Kar pomeni dvoje - da je XPlaneu uspevalo v vseh teh letih skoraj nemogoče in so opravili izjemno delo. In da je XPlane finito.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gsavli ()

pegasus ::

No, dokler bo msfs še na dx11, ima konkurenca možnost na vulkanu in dx12 implementirati še bolj smooth svet. A se mi zdi, da bo asobo prepisal msfs engine na dx12 v krajšem času ... upam da še v tem desetletju :D

jernejl ::

Na nekem forumu sem prebral, da bi lahko v FS2020 začeli zaračunavati točenje goriva in landing fee, da bo zadeva še bolj realistična. :)) (upajmo, da se ta šala ne bo uresničila)

gsavli je izjavil:

Xplane za tiste, ki ga imamo in ga imamo polepšanega z Orto teksturami in OSM podatki za stavbe

A to obstaja tudi za slovenijo in če ja, kje se dobi?
Kako je pa kaj trgovina za dodatke v FS2020, so že na voljo kakšne stvari oziroma se da to kje pogledati tudi za tiste, ki (še) nismo kupili simulatorja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

showsover ::

Xbox game pass for pc, za prvi mesec boš že odkartal tisth 1EUR?

Tule je Sparta Slovenia!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

gsavli ::

gsavli je izjavil:

Xplane za tiste, ki ga imamo in ga imamo polepšanega z Orto teksturami in OSM podatki za stavbe

A to obstaja tudi za slovenijo in če ja, kje se dobi?

Obstaja, in to dobra roba zastonj. Entuziasti pa to.

LJLJ: https://forums.x-plane.org/index.php?/f...
LJMB celo v trgovini: https://store.x-plane.org/Slovenia_c_44...
LJPZ je tudi zelo lep model, LJSG malce slabši,a tudi ok, oba pa zastonj.
V okolici imaš zastonj in dobro Rijeko in plačljive Benetke, Treviso in Klagenfurt, Innsbruck, Graz.
Nekje v drobovju interneta najdeš tudi overlay podatke za lokacijo stavb, w2xp slovenia, vendar ne dela lih perfektno. Zastonj.

Kako je pa kaj trgovina za dodatke v FS2020, so že na voljo kakšne stvari oziroma se da to kje pogledati tudi za tiste, ki (še) nismo kupili simulatorja?

Zaenkrat bolj bogo, v glavnem zadeve od ORBXa, lahko si pogledaš tudi na njihovi strani (ORBX).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gsavli ()

showsover ::

Pa res, glej, s cicmenom sva si pisala (dunno), nazadnje je poslal mail eno leto nazaj, sploh nisem vedel.

Slo-teren-xpl.rar, 20gb :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

gsavli ::

showsover je izjavil:

Pa res, glej, s cicmenom sva si pisala (dunno), nazadnje je poslal mail eno leto nazaj, sploh nisem vedel.

Slo-teren-xpl.rar, 20gb :)


Parkrat letel z/na njegovega LJLJ. Moram reči, da tiste (stare?) fotke zraven ne delajo ravno usluge, ker je njegov model LJLJ sicer precej lepši in tudi sicer med zgornjimi 5-10% zastonjskih modelov letališč. Custom made terminal, garažna hiše, z napisom Jože Plečnik, zelo lepo nerejeno.

LJPZ pa je nekje celo pristal med top 10 al neki tazga zastonj modelov v letu, ko je prišel ven. Evo, dobil: 4:50

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gsavli ()

showsover ::

No, če še koga zanima LJLJ sim:

jernejl ::

@gtfo in @gsavli hvala obema za linke, bom pogledal.

Xbox game pass for pc, za prvi mesec boš že odkartal tisth 1EUR?

Ni problem v denarju, ampak bom z nakupom FS2020 najbrž počakal do kakšnega popravka, ker kolikor sem prebral, je še cel kup težav pri namestitvi in tudi sicer v igri, pa nimam ravno toliko volje in časa, da bi se še s tem ukvarjal :)

showsover ::

Pri nas menda ni bilo problemov, sin je že preletel nekaj lokacij, menda dela kot ura, ene 120gb download, če se ne motim.

pegasus ::

Naključen preblisk ... Zakaj bi se trudili z blaznimi fpsi na grafični, če pa je dovolj 24fps in en TV ali tri, z dodelanim interpolacijskim algoritmom? Vsaj tu bi moralo biti to ok, ker je vektor gibanja po celi sceni precej filmski in enakomeren, tako da bi morali TV algoritmi biti perfect fit. Sploh ker so veliki 4k tvji mnogo cenejši od velikih 4k monitorjev.

Zimonem ::

Pa saj vsi tvji imajo danes 60hz+ refresh rate.

blackbfm ::

Zakaj bi se trudili z blaznimi fpsi na grafični, če pa je dovolj 24fps in en TV ali tri, z dodelanim interpolacijskim algoritmom?


Cela industrija gre na 90hz/120hz ti sanjaš o 24? :)) dobro jutro

GupeM ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Konlov ::

showsover je izjavil:

Pri nas menda ni bilo problemov, sin je že preletel nekaj lokacij, menda dela kot ura, ene 120gb download, če se ne motim.

Katera verzija je pa za kupit, ko so različne? Pa ali se nujno rabi joistick, ali gre s tipkovnico?

6151 ::

Konlov je izjavil:

showsover je izjavil:

Pri nas menda ni bilo problemov, sin je že preletel nekaj lokacij, menda dela kot ura, ene 120gb download, če se ne motim.

Katera verzija je pa za kupit, ko so različne? Pa ali se nujno rabi joistick, ali gre s tipkovnico?


S tipkovnico je nemogoče.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

pegasus ::

blackbfm je izjavil:

Cela industrija gre na 90hz/120hz ti sanjaš o 24?
Ja, vprašaj filmarje. 24 in basta. Zato imajo tvji dobre interpolacijske algoritme :-) In ti so cenejši kot fancy gpuji.

Zimonem ::

pegasus je izjavil:

blackbfm je izjavil:

Cela industrija gre na 90hz/120hz ti sanjaš o 24?
Ja, vprašaj filmarje. 24 in basta. Zato imajo tvji dobre interpolacijske algoritme :-) In ti so cenejši kot fancy gpuji.

Kamero z 24 fps sploh težko najdeš.

Comandante ::

Vprasanje... je res potrebna 20/20 linija, da zadeva funkcionira bp? Je mozno prednaloziti doloceno obmocje?

showsover ::

Glede na...
The game uses something called "adaptive streaming," which partially renders and streams the game's world from the cloud. The better your bandwidth, the better your game will look, so you might want to finally upgrade to that better Internet package before you play.

Za resolucijo pa... Sama miška in tipkovnica nista dovolj, uporabiš lahko veliko različnih kontrolerjev, vseh nujnih komand na običajen kontroler ne moreš nastaviti in bo tipkovnica še vedno v rabi. Če je v x360 kontrolerju slab stik z baterijo, pa malo zapigaj (in ne odlomi!) vzmetne kontakte ali pa dodaj kaj za boljši stik, tudi razstaviti (in sestaviti!) ni problem.

PS: Sem samo navaden uporabnik, nisem udeležen pri prodaji in nisem povezan delničar. Žal.

Furbo ::

Horas je izjavil:

showsover je izjavil:

Horas, ja, damo tudi vec, ce je potrebno. Zdravnikom, financnikom in inzenirjem to naceloma ni ovira.


saj to me fascinira. četudi mate ne vem kake plče dajete denar za nekaj kar lahk dobis zstonj!!!

Dej ne fantaziraj, ta igra bo vsak teden dobila kak popravek.
Nobenemu, ki kaj pametnega počne v lajfu se ne bo dalo downloadat igro, potem pa še iskat 100 torrentov s popravki.
Za enega kmeta je pa torent res v redu, ker bo igral kakih 10 minut, nato vrgel puško v koruzo in se vrnil k simulatorju traktorja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BorutO ::

showsover je izjavil:

Za z avionom simulacijo letet naceloma potrebujes joystick ali yoke+kvadrant...
Lahko pa se pedale, dodatne zaslone za instrumente, monitorje ali trackir itn.
Samo tipkovnica/mis strasno mimo tudi za simmerje.
Mi tudi mamo tole zdaj, preko gamepass.

Ja, čisti obup je tipkovnica+miška. Par ur sem igral, pa me je minilo.
Tako, da verjetno ne bom več tega igral, joysticka pa tudi ne bom kupoval zaradi ene igre. Gamepass bom pa odjavil, ker tudi ni nič pametnih iger gor, razen Groundeda.

kixs ::

Saj je logicno, da za avio simulacijo potrebujes vsaj osnovno opremo - joystick. Tako kot volan za avto simulacije. Za arkadne igre je vec kot dovolj tipkovnica/miska.

DamijanD ::

Folk je na veliko izkoriščal live weather in letal skozi Lauro:

Invictus ::

Če hočeš igrati MSFS, ali kako drugo simulacijo malo bolj resno, te dodatki hitro stanejo vsaj 500, če ne kar 1000 EUR.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BorutO ::

Zanimiv ogled letenja pravega pilota Dreamlinerja ...

gsavli ::

Ja, modeli airlinerjev so garbage. Vsi, vključno s 320, da ne bo kdo nasedel kakemu jutjubarju, ki pravi, daje 320 "kar dober". Ampak, to je bilo pričakovati. Gre za firmo, ki je do zdaj delala druge tipe iger (Asobo) in dobra letala, razni addoni in scenery bodo prišli od zunanjih izvajalcev. Oni so samo ponudili platformo z zelo lepim svetom.
Za dobra letala, predvsem airlinerje, bo treba počakat. Aerosoft packa CRJ družino in twotterja. To bo kmalu in bo šlo v skupino "decent", za zelo dobre/odlične modele bo treba pa počakat nekje 2 do 3 leta.
TBM je kolkr tolk ok. Beechcrafti so garbagio (malo bolj fensi garbage). Ampak, kto sem rekel - vse to je čisto normalno. Za izid igre so morali naklamfat par avionov in letališč (tud handmade letališča so čist brezvezna, da ne bo kdo mislu. Npr LOWI je vključen, a verzija od ORBXa je opazno boljša).

Cessne in cubi so pa zaenkrat čisto ok v MSFS. In s temi je res užitek letel naokol po lepem svetu. Kdor bi pa rad ta moment rad letel z odlično simuliranimi letalskimi modeli, bo moral poseči po xplaneu še cca 2 do 3 leta.

oo7 ::

Microsoft Flight Simulator First Patch Notes


STABILITY ISSUES
The title will no longer crash when different input devices/peripherals are disconnected
The title will no longer crash when the TBM 930 package is deleted

INSTALLATION ISSUES
The install process will no longer be blocked after a partial decompression of a package
The install process will no longer be blocked when a local user account includes non-ASCII characters
The install process will no longer be blocked after a failed connection to servers
The install process will no longer display an empty onboarding screen under certain conditions
The title will download a critical missing/deleted package to access the main menu even if the save data preference is set to offline (when an internet connection is available)

CONTENT MANAGER
The title will no longer automatically download packages that have been deleted through the content manager
The content manager will no longer get stuck in an infinite loading state when checked offline
The Creator name of the packages should now be properly updated

SIMCONNECT
Significant FPS drop when using Simconnect should no longer affect the experience

OPTIMIZATION
The performance of the title has been improved when the Display nameplate option is set to active

MARKETPLACE
The correct currency is now properly updated in the marketplace

DamijanD ::

v 2020 še vedno non-ASCII problemi :)):O8-O

pegasus ::

Začel sem graditi svoj kotiček (dobesedno) za virtualno letenje. Malo sem premetal kramo po sobi in ugotovil, da lahko osvobodim en kot. Nato sem šel v lov za primernim kosom pohištva in našel tole mizo. Zdaj gruntam, če sploh potrebujem kakršnokoli ohišje oz. če lahko pc zložim skupaj na srednji polički in obesim motherboard na zadnje noge. Jasno je že, da bo zadeva vroča in glasna (moj standard je fanless, no moving parts), tako da se nagibam na "zračno" varjanto. Bomo videli, kaj bo na voljo, ko pride zen3.

gddr85 ::

neumnost, kar ti rabiš je nekej takega..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

pegasus ::

To bom imel ko bom velik :D

showsover ::

Na oko, koliko takšen home cockpit stane? Zanima me čisto iz radovednosti, nisem nor, da bi cel kabinet tako uredil.

pegasus ::

Odvisno koliko sam lotaš in koliko kupiš ... razglej se med cenami npr. na aerosoft.com, se mi pa zdi, da lahko zelo enostavno za dostojen avto keša zmečeš v tak setup. Pomaga, če se na bližnjem letališču valjajo kaka odpisana trupla in poznaš ljudi, da se zmeniš, da ti odrežejo nos in ti ga dostavijo domov. Pri nas so recimo opcije tako uredit crj cockpit ...

showsover ::

Glede na računalniški hardware, ene 5-10k? Koliko pa plehovje?

Zgodovina sprememb…

pegasus ::

Pc je še najmanjši strošek ... vse ostale pritikline se hitro naberejo, par sto eur tu, par sto tam in porabiš 10k. Potem pa imaš še kup zabave vse skupaj urediti na softverskem nivoju ... Si res v situaciji da ko enkrat dela, odklopi vseskupaj z interneta, zapeči backup na read-only medij in pusti pri miru ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaradi nesreč Boeingov 737 Max dva zaposlena pred sodišče

Oddelek: Novice / Tožbe
368397 (5100) Fritz
»

nakup računalnika za flight simulator 2020

Oddelek: Kaj kupiti
131545 (1254) pegasus
»

Microsoft presenetil z napovedjo novega Flight Simulatorja

Oddelek: Novice / Igre
135266 (2164) pegasus
»

Star Citizen podrl rekord v skupnostnem financiranju

Oddelek: Novice / Igre
4513431 (10914) Truga
»

Simulator letenja za darilo-nujno prosim za nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
133741 (3474) merlin2

Več podobnih tem