» »

Microsoft Flight Simulator (2020)

Microsoft Flight Simulator (2020)

tevy ::

Za vse ki bi želeli testirati - Xbox game pass(vključen tudi fs2020). 1€ za mesec dni.

https://hop.si/2019/06/22/microsoft-gam...

gsavli ::

SLO_Robert je izjavil:

Nared nov racun.


Naredil, ne samo račun, tudi nov mejl samo zato, da bi šlo skozi, pa ni.
A je kaka finta, npr. z državo bivališča, karkoli?

Mater mi gre na jetra, da se moraš dandanes ukvarjat s takimi oslarijami. Napredek pa to. Seveda vse ostalo, kupljeno prek steama, dela. Celo Ubisoftove zadeve, ki zahtevajo prav tako še svoj account. Ta mirkosoft je nekje v Afriki a? Botsvana se mi zdi, naj me kdo popravi, če se motim.

Un piflar bi se raje s cepivi ukvarjal, ob tem da zraven bleja, da je planet preveč poseljen. Tam naj zrihta svojo firmo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gsavli ()

jernejl ::

Za konkretno težavo ne vem, reviewi pa pravijo, da je v izogib težavam pri namestitvi treba predhodno namestiti vse Windows posodobitve.

gsavli ::

jernejl je izjavil:

Za konkretno težavo ne vem, reviewi pa pravijo, da je v izogib težavam pri namestitvi treba predhodno namestiti vse Windows posodobitve.


ja, to je uporabno. sem naredil, a šele po refundu. tako da ne vem, a je to odpravilo težavo ali ne. če je še kaka finta kje... vsaka ideja pride prav, preden spet odkantam tistih 120.

SLO_Robert ::

a se lahko prijavis v microsoft store ? Dej mi mail pa password , da vidmo ce se lahko jest prijavm z mojga compa

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

SLO_Robert je izjavil:

Ljubljana je bolj tko hehehe



Za primerjavo X Plane 11:
 Brnik

Brnik


 Stožice

Stožice

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

Horas ::

zato se pa sname s travnika i staliras in ekola spilas. vi pa dajete 100€???????
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

Mr.B ::

Horas je izjavil:

zato se pa sname s travnika i staliras in ekola spilas. vi pa dajete 100€???????

A vreme dela ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

showsover ::

Horas, ja, damo tudi vec, ce je potrebno. Zdravnikom, financnikom in inzenirjem to naceloma ni ovira.

gsavli ::

showsover je izjavil:

Horas, ja, damo tudi vec, ce je potrebno. Zdravnikom, financnikom in inzenirjem to naceloma ni ovira.


Tko ja, eni ne vejo kolk sixpackov laškega lahko kupiš za ta denar, pa ga skeširajo za flight simulatorje. bz...

bigsmally ::

Sem slišal da za svoj avatar ne moreš izbrati pripadnika iste "grupe" kot sta bila izumitelja letala?

gsavli ::

OK, preletel malo komentarje in zaenkrat je občutek tak - ful lep simulator. Ocene 9 - 10 (IGN dal 10), a na podlagi zunanje lepote.
Piloti in ljudje, ki imajo radi čimbližji občutek pravemu letalu pa pizdijo čez karakteristike letal in nedodelane modele (nekje manjka LNAV, Cesna se vzpenja prepočasi/pretežko..., motorji se vžgejo tud brez prave procedure).

To se bo seveda še spreminjalo, sem skoraj prepričan, da bodo delali na modelih in sčasoma prišli novi, dodelani modeli letal v trgovino.

Torej - za eye candy in če nisi preveč zainteresiran za dodelan model letal - ocena 9-10.
Za pilote - ocena tkotko.

Čez 2 leti bo FS povozil Xplane, šli so v pravo smer s sprotnim računanjem sil na površini letala in sprotnim nalaganjem terena in OSM podatkov.

Tisti, ki imate nov FS, a bi se strinjali s tem, da je trenutno eye candy, letala čisto ok za casual simmerja, vendar z (še, zaenkrat) nedodelanim modelom za hard core simmerje?

Horas ::

showsover je izjavil:

Horas, ja, damo tudi vec, ce je potrebno. Zdravnikom, financnikom in inzenirjem to naceloma ni ovira.


saj to me fascinira. četudi mate ne vem kake plče dajete denar za nekaj kar lahk dobis zstonj!!!
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

showsover ::

Horas, vsakemu svoje, gre tudi za uraden DLC, history track, zgled za mladino, nacrtno brzdanje zabave in nasploh nekaksen 'resen' pristop ter koriscenje vseh benefitov licencnega softwarea. Se (nam) izplaca, cez cas niti nisi vec pozoren.

Ce bi (na pamet) sestel vse nase izdatke za tovrstno zabavo, od nakupa hardwarea (konzol, pcjev, monitorjev, clanarin do licencnin za programe in igre), recimo, ranga 10k, morda vec.

To pac tako je, zal nismo vec rosno mladi, ne ljubi se nam iskati nekih obvodov, crackov itd.

To zgoraj morda velja tudi za (nekatere!) filme ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()

Machete ::

Pa a so pohekal že crack ali kaj? Pa saj 60 eur pa res ni velig gnar, tole se igra leta.. Bolj butasto je za nek Battlefront dat toliko, odigrat 1 uro in pozabit nanj.
Edino stick je treba kupit, tisti, ki ga še nimamo :S
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

mat xxl ::

Še enkrat sprašujem ne glede na pašnike pa to, ali se, da na najbolj easy opciji leteti brez znanja, pa malo občudovati grafiko, ali to ne gre in rabiš cele študije narediti, da bi sploh lahko na najbolj enostavnem modelu letel ???

kixs ::

Vsako letalo lahko pilotira otrok ;)

tiborrr ::

Evo moje boxed verzije:

Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Machete ::

mat xxl je izjavil:

Še enkrat sprašujem ne glede na pašnike pa to, ali se, da na najbolj easy opciji leteti brez znanja, pa malo občudovati grafiko, ali to ne gre in rabiš cele študije narediti, da bi sploh lahko na najbolj enostavnem modelu letel ???


Ja maš softič mode, vzletiš in letiš praktično brez vsega. Videl na yt.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

kixs ::

tiborrr je izjavil:

Evo moje boxed verzije:



I want BIG BOX verzijo!! To plastik fantastik si naj nekam vtaknejo...

gddr85 ::

mat xxl je izjavil:

Še enkrat sprašujem ne glede na pašnike pa to, ali se, da na najbolj easy opciji leteti brez znanja, pa malo občudovati grafiko, ali to ne gre in rabiš cele študije narediti, da bi sploh lahko na najbolj enostavnem modelu letel ???

eh, to ni še nič, moraš probat mal dcs, kjer prej bereš pdf cca 200+ strani za en jet =)

mtosev ::

Kolk space zavzame ta game?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

gsavli ::

Še eno vprašanje, za tiste, ki ste že kupili osnovno verzijo na steamu.
Koliko stane nadgradnja na in-game marketplaceu? Ali je samo razlika v ceni obeh verzij, osnovne in višje (npr za premium deluxe 60 EUR) ali je več?

Neverjetno, a nikjer na netu ne najdem podatka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gsavli ()

pegasus ::

Mi lahko nekdo pogleda IO do cache diska? Je sata ssd dovolj ali je bolje imeti cache na nvme? Kolikor spremljam se folk vseeno pritožuje nad dolgimi časi nalaganja.

tiborrr ::

kixs je izjavil:

tiborrr je izjavil:

Evo moje boxed verzije:



I want BIG BOX verzijo!! To plastik fantastik si naj nekam vtaknejo...

To je big box, kartonska škatla, DVDji + knjiga.
Drugače imam vse big boxe, tudi 4.0, ampak ja, tale je manjšega formata (isto kot najbolj pogosta verzija 2002 in 2004).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

kixs ::

Na sliki potem manjka skatla. Dej slikaj komplet, me zanima :)

hdx ::

mat xxl je izjavil:

Še enkrat sprašujem ne glede na pašnike pa to, ali se, da na najbolj easy opciji leteti brez znanja, pa malo občudovati grafiko, ali to ne gre in rabiš cele študije narediti, da bi sploh lahko na najbolj enostavnem modelu letel ???


Lahko. Pri flight planu izbereš runway in ne parking/gate.

Je pa MSFS zelo hroščat. Za resno simulacijo ni, za gledat lepote narave je pa ok.
Meni niti enega leta še ni uspelo dokončati, ker miška neha delat sredi leta oz. se ne da klikat gumbov v cockpitu.

Mi pa igra dela na High end nastavitvah, imam pa Ryzen 2600 in rx 580 8gb.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hdx ()

tiborrr ::

kixs je izjavil:

Na sliki potem manjka skatla. Dej slikaj komplet, me zanima :)

Saj to je to, komplet škatla še v celofanu. Je pa debela za eno tri DVD škatle. Bom poslikal jutri vsebino in primerjavo z ostalimi big box špili in prejšnjimi FSji.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

kixs ::

Navadno je "big box" skatla velika priblizno kot A4 list. Glede na list zraven, gre za small box - DVD box - mala skatla, ki samo zapakira DVD box. Skoda, da je big box izven mode.

tiborrr ::

Hint: Zadnji big 'big box' MSFS je izšel leta 2002, pa še ta je bil bolj redka izjema, prvi release je big majhen karton velikosti DVD škatle in približno 2x debeline. Od leta 2004 dalje je redkokatera igra izšla v kartonasti big box škatli. Od takrat je to big box, kar vidiš.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Comandante ::

Je kdo ze probal instrumentalno letenje? Kako se kaj obnasa zadeva?

Prejsnjo verzijo (FSX) sem dosti uporabljal za trening postopkov za pravo IFR letenje, in moram reci da mi je potem zelo pomagalo v praksi. Samo letenje na kompu sicer nima kaj dosti veze s pravim letenjem, ampak za vadit briefinge, procedure, cockpit management itd pa je odlicno. Kneepad s kartami na nogo pa gasa.

Ko porihtajo buge bom tudi sam kupil zadevo.

pegasus ::

Definitivno bomo tudi IFR sprobali, samo najprej se bom garminov naučil, sem še na sixpack navajen ;)

tiborrr ::

kixs je izjavil:

Navadno je "big box" skatla velika priblizno kot A4 list. Glede na list zraven, gre za small box - DVD box - mala skatla, ki samo zapakira DVD box. Skoda, da je big box izven mode.

Evo ti primerjave:

Don't test the captain's validity or his vulnerability!

SLO_Robert ::

hahaha dobri stari casi, jest mam se zmeri biblijo od Falcona 4.0

tiborrr ::

Te imam samo v pisarni na t.i. polici slavnih. Takoj prepoznaš pravega gamerja, ko sem jim zasvetijo oči in načnejo debato o tej ali oni igri, ko vidijo zbirko. Te s police sem dejansko preigraval kot zmešan, celo Space Simulator, kjer mi ni bilo preveč jasno. Imam pa še kakih 20 ali 25 big box letalskih simulacij, vključno z Lock On, A-10 Cuba, Janes ATF, vsi možni FS in CFS, itd...

Al' smo stari al' nismo? :D
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

pegasus ::

Hehehe ... jaz sem kot mulc precej časa zagonil na F-19 in potegnil sklep, da bi pa vseeno raje probal pravo aviacijo kot pa te bolj ali manj posrečene igre in simulacije :) In potem je prišel linux in postavil vse na glavo :D

GupeM ::

Se v tej simulaciji "meniš" s kontrolorji, ali imaš vnaprej začrtano ruto in pač tam letiš?

SLO_Robert ::

Pgresam se Grand Prix Legends

https://imgur.com/TaKT1oE

Zgodovina sprememb…

hdx ::

GupeM je izjavil:

Se v tej simulaciji "meniš" s kontrolorji, ali imaš vnaprej začrtano ruto in pač tam letiš?


Oboje. Narediš si flight plan (od katerega do katerega letališča, način letenja itd..) in si seveda v kontaktu z ATC med letom

kixs ::

tiborrr je izjavil:

kixs je izjavil:

Navadno je "big box" skatla velika priblizno kot A4 list. Glede na list zraven, gre za small box - DVD box - mala skatla, ki samo zapakira DVD box. Skoda, da je big box izven mode.

Evo ti primerjave:



Imam kolekcijo kaksnih 30 Big box spilov, pa kaksnih 20 aplikacij in me precej motijo te manjse skatle. In kot pravis, se je vse obrnilo okoli leta 2002 naprej. Recimo serija Need For Speed, velike skatle so do Porsche Unleashed.

Vcasih sem bil precej velik fan avio simulacij... kasneje potem nisem vec nasel casa... tudi danes ga ni. Ko sem videl pred leti TrackIR, sem ga takoj kupil ravno za avio simulacije. Vendar kaj vec kot kaksne urce ni videl :( Lezi skupaj z drugimi gaming pripomocki :(( Morda enkrat... tale FS2020 pa izgleda prav noro. Tudi ce manjkajo kaksni detaili me verjetno ne bi motilo... je pa kaksnih 29 let od kar sem solo letel v Blaniku... tu se je potem moja kariera pilota tudi koncala :lol: Morda me tudi zaradi tega ne primejo te simulacije...

DamijanD ::

Samo bežno povezano: AI vs pilot v f-16 dogfightu

kixs ::

Se vedno gre samo za simulacijo in ne RL dog fight. Bi pa pricakoval AI vsaj delno integriran v kaksne sisteme - kot je ze v clanku omenjeno - aiming.

GupeM ::

hdx je izjavil:

GupeM je izjavil:

Se v tej simulaciji "meniš" s kontrolorji, ali imaš vnaprej začrtano ruto in pač tam letiš?


Oboje. Narediš si flight plan (od katerega do katerega letališča, način letenja itd..) in si seveda v kontaktu z ATC med letom

Kako pa to izgleda? Dobivaš glasovne ukaze, ali samo tekstovne. In kako odgovarjaš? S kliki?

Pa zanima me, če je možna tudi uporaba Datalinka oz. CPDLC-ja.

hdx ::

Takole izgleda

gsavli ::

SLO_Robert je izjavil:

a se lahko prijavis v microsoft store ? Dej mi mail pa password , da vidmo ce se lahko jest prijavm z mojga compa


ja, lahko se prijavim v MS store.
A ti si ga kupil tam? A installer hoče vpis v xbox live na začetku inštalacije al ne? Ni bilo nobenih problemov.
Jaz sem vmes še drugič kupil in zahteval refund na steamu. Poskusil boga in pol, vedno po tem, ko kliknem na "VPIS" v xbox live čisto na začetku inštalacije, mi pokaže sporočilo, da je "nekaj anrobe z računom" in da naj se vpišem prek brskalnika. Nič ne dela. Mogoče je kaj bolje, če bi kupil prek MS storea, zato sprašujem.

Moje težave sicer zgleda nihče nima, vsaj na netu čisto za to ni troubleshootinga.

Je pa XPlane finito. Predolgo so packali prehod na vulkan, zdaj je tu MS FS 2020 in glavne zvezde xplanea na novem vulkanu niti ne delajo. Sedaj, ko bodo pričela prihajat še dobra letala za MS FS, lahko xplane zapre štacuno.

SLO_Robert ::

Najprej sem prednaroču na Storu pol sem pa skenslu ,k so najavl , da bo na Steamu .Sam nism imel nobenih težav z xbox live računom , pa je star že ene 10 let najman sem ža zdavnej pozabu da ga mam lol

gsavli ::

SLO_Robert je izjavil:

Najprej sem prednaroču na Storu pol sem pa skenslu ,k so najavl , da bo na Steamu .Sam nism imel nobenih težav z xbox live računom , pa je star že ene 10 let najman sem ža zdavnej pozabu da ga mam lol


Sej zato ti pa dela brez problemov :)

BorutO ::

Sem probal igro ... Zelo je težko pilotirati s tipkovnico. Ko enkrat letalo umiriš, gre, ampak ko pa začne plesati, pa itak več nimaš pojma za koliko levo ali desno, gor ali dol moreš iti, da se letalo umiri. Po moje bo to igro za igrati še najlažje, če boš imel joystick ali pa krmilo. Preko tipkovnice je brezveze.

Machete ::

Kdor bi imel en kos iz tega seta, naj mi javi na ZS.
https://www.amazon.de/gp/product/B076J1...

Pride od oka nekje 28.8.-2.9.2020
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

showsover ::

Za z avionom simulacijo letet naceloma potrebujes joystick ali yoke+kvadrant...
Lahko pa se pedale, dodatne zaslone za instrumente, monitorje ali trackir itn.
Samo tipkovnica/mis strasno mimo tudi za simmerje.
Mi tudi mamo tole zdaj, preko gamepass.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: showsover ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaradi nesreč Boeingov 737 Max dva zaposlena pred sodišče

Oddelek: Novice / Tožbe
368398 (5101) Fritz
»

nakup računalnika za flight simulator 2020

Oddelek: Kaj kupiti
131545 (1254) pegasus
»

Microsoft presenetil z napovedjo novega Flight Simulatorja

Oddelek: Novice / Igre
135267 (2165) pegasus
»

Star Citizen podrl rekord v skupnostnem financiranju

Oddelek: Novice / Igre
4513445 (10928) Truga
»

Simulator letenja za darilo-nujno prosim za nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
133742 (3475) merlin2

Več podobnih tem