» »

Microsoft Flight Simulator (2020)

Microsoft Flight Simulator (2020)

svecka ::

VR mi je všeč, ne rabiš doma sestavljati letalski cockpit. To bo še dvignilo stopničko višje na realnost in odpade po fizičnem cockpitu. Se veselim. Komaj čakam da bom gledal skozi okno letala :D

pegasus ::

Ja, zato sem vprašal, kakšna VR podpora se nam obeta. Med klasiko lahko najdem "primeren" monitor Samsung Odyssey G9, VR scene pa ne poznam dobro.

svecka ::

Men je VR za dirkačine, pa vesoljske zakon. Letalske še nisem probal. Čist drugo, ko se lahko z nagibom naprej približuješ nadzorni plošči, z kontrolnikom pa pritiskaš tipke v kabini, ali obrneš glavo levo ali desno da gledaš, če te avto prehiteva po desni. Noro res. Res pa je, da ima veliko folka težave z VR slabostjo. Pa odvisno koliko denarja daš, trenutno je najboljši VR set Valve index za 1kEUR , zelo hvalijo pa tudi Oculus Quest za 500EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Machete ::

LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Izi ::

Tale igra je ljub visoki ceni celo med najbolje prodajanimi igrami na Steamu.
https://store.steampowered.com/search/?...
Nekaj časa je bila celo na prvem mestu, sedaj je na tretjem. Pa igra sploh še ni izšla.

Pa v Sloveniji imamo sedaj tudi uradnega zastopnika za tole igro v fizični obliki in to celo po nižji ceni kot na Steamu:
EIGRE.si - Microsoft Flight Simulator (2020) - Standard edition - 65,88 €
EIGRE.si - Microsoft Flight Simulator (2020) - Premiun Deluxe edition - 129,98 €
Dobava verjetno dan po izidi 18. avgusta 2020, stroški dostave 4,5 €, možen pa tudi oseben prevzem v Ljubljani.

tiborrr ::

Moj fizični komad je že naročen, sem naročil na trgovini Aerosoft.com
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

ahac ::

Izi je izjavil:

Microsoft je torej prvi, ki bo poskušal vsiliti novo oderuško ceno 70EUR za igro 8-O
Ostali igričarski izdelovalci in celo velikani kot Ubisoft in CD Project Red, bodo letos še vstrajali na 60EUR. Upajmo, da se Microsoftu namera ponesreči, ampak bolj slabo kaže, zanimanje za tale Flight Simulator je ogromno celo med navadnimi igralci, ki se dolgočasnih simulatorjev še nikoli niso dotaknili.


70€ na PCju je pri MS standard že od Quantum Break dalje. Tudi Gears 5 je bil 70€.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

tevy ::

Podpora za VR - HP Reverb G2, to jesen:

https://www.polygon.com/2020/7/30/21346...

Izi ::

ahac je izjavil:

70€ na PCju je pri MS standard že od Quantum Break dalje. Tudi Gears 5 je bil 70€.

Ne, ne drži.
Vse standardne edicije AAA iger so tudi na Microsoft Store so po 60€.
Call of Duty: Infinite Warfare - 59,99 €
Forza Horizon 4 Standard Edition - 59,99 €

Da je zadeva že hujša ima Microsoft Flight Simulator (2020) po celem svetu normalno ceno za USA - $60 in GB £60, izključno samo za Evropo so nabili ceno na 70€.

Ameriški MS Store:
Microsoft Flight Simulator: Standard Edition - $59.99
Angleški MS Store:
Microsoft Flight Simulator: Standard Edition - £59.99
Evropski MS Store:
Microsoft Flight Simulator: Standard Edition - €69.99

Na Steamu je enako, ampak tam ti kar glede na IP naslov določi ceno. Vedno kaže ceno $59.99, čim pa zazna evropski IP pa prestavi na 69,99€

pegasus ::

tevy je izjavil:

Podpora za VR - HP Reverb G2, to jesen
Ja, tole sem gledal in se mi zdi cena smiselna. Tehnično pa nimam občutka, ker ne poznam ostale ponudbe in kaj se obeta še poleg tega HP izdelka. Lahko kdo pove kaj več?

jernejl ::

Kako se pa pri VR v praksi obnese upravljanje s kopico majhnih gumbov in stikal na kakšnem airlinerju (Boeing, Airbus,...)? Je kdo to že preizkusil?

pegasus ::

Vprašanje je na mestu, da. Bomo videli ...
Osebno sicer ciljam na eno in dvomotorna GA letala, a se množica stikal najde tudi tam :)

Izi ::

jernejl je izjavil:

Kako se pa pri VR v praksi obnese upravljanje s kopico majhnih gumbov in stikal na kakšnem airlinerju (Boeing, Airbus,...)? Je kdo to že preizkusil?

Tudi brez VR moraš ročno vrteti in preklapljati številne gumbe in kot je videti na tem videu je vse tako podrobno in veliko, da ni problemov, če seveda veš čemu skuši vsak izmed stotin gumbkov:

Po moje si vsak, ki uspe v zrak spraviti tega Boeinga 747-8 zasluži čestitke :D
Tale mojster na tem videu je bil v dobrih 10 minutah že v zraku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

pegasus ::

Ma sej to ni tak kunšt, obstaja logika ki ji slediš in stvar leti. Na yt najdeš luštna videa za 737ng in a320, naslovljena nekako "from cold to taxi".

Že obstajajo kaki komentarji pilotov na sam fizikalni model v novem simulatorju? Se letala obnašajo vsaj približno podobno pravim?

Izi ::


Tukaj je s komentarji opremljen video za Airbus A320.
Tip preklopi skoraj 30 gumbkov razmetanih po celotni kabini in potem pravi: "as simple as that you've got power to the aircraft" :D
Hehe, simple, samo blizu 30 gumbov za vžig.

Mr.B ::

Izi je izjavil:


Tukaj je s komentarji opremljen video za Airbus A320.
Tip preklopi skoraj 30 gumbkov razmetanih po celotni kabini in potem pravi: "as simple as that you've got power to the aircraft" :D
Hehe, simple, samo blizu 30 gumbov za vžig.

Sej bos mel easy mode... realno pa preden prizges motor rabis checklisto potem pa preden poletis moras segreti motorje. Seveda pravilno nastaviti htrost vzpenjanja in spuscanja, hitros ....... ker kerozin tud ni poceni. Da vcasih so ure na fs-ju veljale kot ure letenja.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BorutO ::

Izi je izjavil:

ahac je izjavil:

70€ na PCju je pri MS standard že od Quantum Break dalje. Tudi Gears 5 je bil 70€.

Ne, ne drži.
Vse standardne edicije AAA iger so tudi na Microsoft Store so po 60€.
Call of Duty: Infinite Warfare - 59,99 €
Forza Horizon 4 Standard Edition - 59,99 €

Da je zadeva že hujša ima Microsoft Flight Simulator (2020) po celem svetu normalno ceno za USA - $60 in GB £60, izključno samo za Evropo so nabili ceno na 70€.

Ameriški MS Store:
Microsoft Flight Simulator: Standard Edition - $59.99
Angleški MS Store:
Microsoft Flight Simulator: Standard Edition - £59.99
Evropski MS Store:
Microsoft Flight Simulator: Standard Edition - €69.99

Na Steamu je enako, ampak tam ti kar glede na IP naslov določi ceno. Vedno kaže ceno $59.99, čim pa zazna evropski IP pa prestavi na 69,99€


Mislim, da ni tako. Jaz sem tudi že to probaval. Problem s ceno nastane, ko hočeš s kreditno kartico plačati igro. Ne vem katero igro sem hotel kupiti lani enkrat. Z dolarji je bila cenejša, z evri dražja za 10 evrov. Sem spremenil lokacijo na ZDA, cene so bile v dolarjih, isto 10 evrov cenejše, dal sem v košarico, kjer je bila isto 10 evrov cenejša ... Ko sem hotel plačati s kreditno kartico, mi je vrglo evropsko ceno gor, tako da sem potem plačal dražje 10 evrov. Mislim, da je kreditna kartica tista, ki da končno ceno in ne ip naslov.

blackbfm ::

Da je zadeva že hujša ima Microsoft Flight Simulator (2020) po celem svetu normalno ceno za USA - $60 in GB GBP60, izključno samo za Evropo so nabili ceno na 70€.


Razlika v davkih?

Vse standardne edicije AAA iger so tudi na Microsoft Store so po 60€.


Tak simulator je resnično unikaten software brez konkurence, glede na to da si ljudje gradijo kabine in custom hardware kar ni poceni, tudi razne 3rd party plugine, potem cena osnovnega sw ne predstavlja nekega stroška.. Cena je pač taka da bodo maksimizirali prodajo, čeprav sem prepričan da bi mnogo ljudi to brez pomislekov kupilo za 100,200,300 eur..

pegasus ::

pegasus je izjavil:

tevy je izjavil:

Podpora za VR - HP Reverb G2, to jesen
Ja, tole sem gledal in se mi zdi cena smiselna. Tehnično pa nimam občutka, ker ne poznam ostale ponudbe in kaj se obeta še poleg tega HP izdelka. Lahko kdo pove kaj več?
Posvetilo se mi je, da se danes na netu več ne bere reviewov, ampak se jih gleda. Youtube mi odgovori na večino vprašanj, ki sem jih imel o VR. Ubistvu kar zaskrbljujoče ...
Kakorkoli, Reverb G2 je nekje mid range zadeva, best p/p, vsaj kar se številk tiče. Mogoče bo za počakat, da vidimo, katere druge modele bodo MSFS razvijalci podprli ... posebej zanimiv je Pimax 8KX z večjo resolucijo in predvsem večjim vidnim kotom, a tudi več kot 2x večjo ceno.

kixs ::

Pred cca dvanajstimi leti sem si kupil TrackIR 4... sem ga moral imeti, potem pa nisem igral 5 ur z njim. V bistvu nisem niti sicer kaj dosti iger igral :lol: Zdaj je pac v "gamer" kolekciji s kupom drugih gaming reci.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

oo7 ::

Microsoft Flight Simulator: A History

6151 ::

pegasus je izjavil:

tevy je izjavil:

Podpora za VR - HP Reverb G2, to jesen
Ja, tole sem gledal in se mi zdi cena smiselna. Tehnično pa nimam občutka, ker ne poznam ostale ponudbe in kaj se obeta še poleg tega HP izdelka. Lahko kdo pove kaj več?


G2 je top kar se 2020 zadev tiče, še posebej za teh 600€.
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

ahac ::

Trenutne ocene:

Opencritic
93



Metacritic

94
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

showsover ::

Hard realism ima, jasno?

oo7 ::

ahac je izjavil:

Trenutne ocene:

Opencritic
93



Metacritic

94



Dobre ocene :)
Ampak igra je pa kar draga.

jernejl ::

oo7 je izjavil:

Dobre ocene :)
Ampak igra je pa kar draga.

Če je igra res tako dobra, kot se pričakuje, potem se mi cena ne zdi problem.
Pri konkurenci denimo za en dodaten Airbus A320 plačaš podobno ceno.

pegasus ::

To ni igra in je ful poceni, glede na to, da so ze najavljena posamezna third party letalisca po $18. Nisem se videl nobene najave za letala, a pricakujem podoben cenovni rang.

svecka ::

Najbolj ql je pa tudi, da imaš opcijo free movement camera, tako da je v bistu tudi walking simulator, kjer lahko cev svet prehodiš kamorkoli po zunanjosti, tudi recimo okrog svoje hiše itd. Res EPIC nex gen level. Greš peš po New yorku itd, okrog piramid, prepovedano mesto itd.

darkolord ::

oo7 je izjavil:

Ampak igra je pa kar draga.
Ne moreš tega primerjati z igrami, ki jih obrneš v 5-10 urah in je to to.

mat xxl ::

Je kak mode ali testni mod, kjer gre na easy brez 10 gumbkov, grafika pa je za uživanje ?

svecka ::

Imaš različne težavnostne stopnje. Naj pa bi bila ne glede na težavnost letalski model in fizika vedno enaka.

pegasus ::

Danes bodo dostave paketkov ... :)~~~

Han ::

Jadrilic ni v novi izdaji?

jernejl ::

Na Steamu je kar precej negativnih komentarjev: težave pri namestitvi in manjkajoče premium vsebine. Očitno bo treba še počakati na kak popravek.

mitja_i ::

Han je izjavil:

Jadrilic ni v novi izdaji?

Ne, pa helikopterjev tudi (še?) ne...

SLO_Robert ::

Zgodovina sprememb…

JeBelaCesta ::

vidim da zna izkoristiti vsa CPU jedra...Bo treba šparat za nove Nvidia grafične kartice iz serije 3xxx
lep pozdrav iz višav ;-)

pegasus ::

Razočaran ... ms account rabiš, da se sploh lahko pogovarjaš o tem. A je to danes normalno al kako?

Zmajc ::

A ubisoft igre pa zahtevajo ločen klient in ubisoft account ali kaj?

pegasus ::

Ne vem, nazadnje sem igral igre nekje sredi devetdesetih let. To, da je softver vezan na account v cloudu mi je čisto novo in neznano.

darkolord ::

3D model celega sveta žal ne paše na diskete ...

kixs ::

Menda je nekaj na travniku...

SLO_Robert ::

Zgodovina sprememb…

jernejl ::

Glede na to, da se veliko podatkov (teren, promet, vreme) pretaka z interneta, se mi account v cloudu ne zdi kaj posebej nepričakovanega. Ko so napovedali FS 2020 (že kar nekaj časa nazaj), sem sam celo pričakoval, da bodo za reč zaračunavali naročnino, kar za softver danes ni več nič neobičajnega. Na srečo se to ni zgodilo.
Glede na to, da je precej kritik glede (ne)delovanja, bom z nakupom še malo počakal, da pripravijo še kakšne popravke.

SLO_Robert je izjavil:

Ljubljana je bolj tko hehehe
Hvala za to. Moram pogledat, kako te stvari zgledajo pri konkurenci, ampak najbrž ni neke bistvene razlike :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jernejl ()

kixs ::

Sej Ljubljana ni tako slabo... celo prepoznas kaksno rec :lol:

Machete ::

Kakšen mlinček imaš Robert?
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

SLO_Robert ::

i5 8600k 5000MHz
RTX 2080
32gb ram 3600MHz 16 16 16 36
M.2 970 EVO plus 1TB

pa se zmeri neki po malem steka , k da bi mel HDD , al pa premal rama

gsavli ::

OK, rabim malo pomoči.
Danes kupil ta drago edicijo FSja na steamu in ko sem zagnal installer, je želel vpis v xbox live. Ko sem kliknil na vpis mi je samo vrnilo sporočilo, da je nekaj narobe z računom. Ne glede na to, kolikokrat sem izbrisal ves cache brskalnikov, se prijavil na microsoftov račun ipd. Nato sem zahteval refund, pogruntal da imam W10 verzijo 1903, jo nadgradil na 2004, sedaj pa ne vem ali bi to pomagalo, če bi igro še imel ali je to kaka posebnost Slovenije in xbox livea.
Vidim, da je vsaj en od vas FS 2020 že uspešno pognal. Kake ideje? Jasno da mi MS samo sporoči, da je "z mojim računom za xbox live nekaj narobe", ne pove pa kaj bi bilo narobe.

Aja, samo mimogrede, ker vidim, da je dosti govora o ceni. Deluxe je 120 EUR in to je cheap, glede na to, kaj dobiš. Letala sicer niso simulirana bohve kako (en video je nekje, kjer se prižgejo motorji boeinga, ko tip vžge baterije), ampak na splošno so ok. Posamezno letališče za xplane stane min 20 eur, če je kaj vredno, letalo pa vsaj 30, raje kaj več za najbolje simulirana letala (zgoraj pripet link za 90 USD za A320, ki je imho še vedno zelo ugodna cena za tako dobro simulirano in podprto letalo). Posamezno območje pa nad 40 EUR (ORBX prodaja celotno UK npr za več kot 100 EUR).
Tako da 120 EUR za celo simulacijo z vsem ozemljem je sitnica. Tisti, ki frčijo z xplaneom, vedo kaj hočem povedat.

OK, glede moje težave z FS installerjem, kaka ideja?

Zimonem ::

Če ti ni ravno treba napisat reviewa, počakaj. Znane in pogoste težave. Na beta verzija kot ponavadi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Zimonem ()

SLO_Robert ::

Nared nov racun.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaradi nesreč Boeingov 737 Max dva zaposlena pred sodišče

Oddelek: Novice / Tožbe
368398 (5101) Fritz
»

nakup računalnika za flight simulator 2020

Oddelek: Kaj kupiti
131545 (1254) pegasus
»

Microsoft presenetil z napovedjo novega Flight Simulatorja

Oddelek: Novice / Igre
135266 (2164) pegasus
»

Star Citizen podrl rekord v skupnostnem financiranju

Oddelek: Novice / Igre
4513445 (10928) Truga
»

Simulator letenja za darilo-nujno prosim za nasvet

Oddelek: Kaj kupiti
133742 (3475) merlin2

Več podobnih tem