» »

Pisanje bloga

Pisanje bloga

Samo346 ::

Pozdravljeni,

rabil bi nasvet za kakšno popularno spletno stran za pisanje bloga?

Bi bilo priporočljivo, da bi bilo pisanje bloga čim bolj enostavno

Gagatronix ::

Blogger, Wordpress.

Samo346 ::

Hvala,
imajo kakšna posebna pravila ali omejitve?
katerem jeziku pa lahko pišeš?
A se briše kakšne zapise?

kakšne slovenske blog strani?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samo346 ()

Gagatronix ::

Kar se tice omejitev, pac sprejmi njihove TOS, to je vse. Jezikovnih omejitev ni.

Za slovenske bloge je bil leta 2004 aktualen SiLOL-ov blogos, ki pa je tako zastarel in zaostal, da ne omenjam prazen, da ni vreden omembe.

Samo346 ::

Gagatronix je izjavil:

Kar se tice omejitev, pac sprejmi njihove TOS, to je vse. Jezikovnih omejitev ni.

Za slovenske bloge je bil leta 2004 aktualen SiLOL-ov blogos, ki pa je tako zastarel in zaostal, da ne omenjam prazen, da ni vreden omembe.


danke sehr

FrRoSt ::

Samo346 je izjavil:

Pozdravljeni,

rabil bi nasvet za kakšno popularno spletno stran za pisanje bloga?

Bi bilo priporočljivo, da bi bilo pisanje bloga čim bolj enostavno

Kakšnih popularnih spletnih strani, vsaj v slovenščini ni! Na nacionalki imajo še nekaj na infuziji, ravno pred zadnjimi izdihljaji, siol, mislim da ima tudi 24ur, ali pa je vsaj imel funkcijo bloga...

Da bi ga odprli in podprli tukaj, na slo techu je praktično misija nemogoče oz. čista ZF!

Lahko se odpoveš formi bloga, besedilo malce prilagodiš in zadevo odpreš kot kakšno temo oz. razpravo v problemih človeštve, loža, ....
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

dunda ::

Googlov Blogger ti je na voljo. Je dokaj enostaven, z dobro infrastrukturo zadaj ... in vsemi minusi Googla :-)
Sam imam tam blog(e) že dobro desetletje in večjih pripomb nimam.
https://www.kacnje.eu

TheBlueOne ::

Jaz bi raje zakupil prostor, kot pa bil na teh brezplacnikih. Znajo imeti dosti neprivlacna pravila uporabe. Kontaktiraj kaksen Neoserv, za mali denar dosti naredijo zate.

dronyx ::

Samo346 je izjavil:

rabil bi nasvet za kakšno popularno spletno stran za pisanje bloga?

Jaz imam že vrsto let blog na Wordpress in je v redu, moraš pa sprejeti v zakup, da objavljajo na tvojih objavah tudi reklame, na katere nimaš vpliva. Če plačaš pa tega kakor vem ni. So bili pa blogi popularni pred leti, sedaj ne več toliko, ker je večina na FB. Je pa vprašanje kaj z blogom sploh želiš. Želiš samo pisati, želiš biti del neke skupnosti, želiš imeti tudi kakšnega bralca? Namreč nekaj takega, kot je bil včasih Siolov Blogos, kjer si bil hkrati del neke blogerske skupnosti in si imel po par tisoč bralcev na dan tega po moje ni več.

Samo346 ::

dunda je izjavil:

Googlov Blogger ti je na voljo. Je dokaj enostaven, z dobro infrastrukturo zadaj ... in vsemi minusi Googla :-)
Sam imam tam blog(e) že dobro desetletje in večjih pripomb nimam.


In kje je seznam aktualnih in preteklih blogov, ki jih uprabniki pišejo?

dunda ::

Po mojem ni seznama. Samo iskalnik :-)
Sicer pa vse, kar ima domeno "blogspot.com" (poleg .com so tudi vse lokalne končnice) je načeloma blog. Tega je seveda ogromno.
Eden mojih blogov je recimo http://kacnje.blogspot.com.
https://www.kacnje.eu

Samo346 ::

Ok. Sem mislil, da je tako kakšna stran s seznami po tipih razvrščeni blogi, kot kakšna skupnost, podobno kot imajo na MMC.

Dejansko nihče tvojega bloga ne bo našel, če ga kje drugje ne izpostaviš.

Cruz ::

Samo346 je izjavil:

Dejansko nihče tvojega bloga ne bo našel, če ga kje drugje ne izpostaviš.
Jap. Zdaj je preveč blogov, da bi lahko imeli seznam kot je bil mogoč ob začetku Interneta seznam spletnih strani - zato je zdaj iskalnik.

Na Facebooku obstaja skupina Slovenski blogerji, kjer lahko dnevno objavljaš objave(ne kot objavo ampak kot komentar na dnevno objavo, preberi si pravila, če se boš odločil za to).

All in all, dejansko verjamem, da boš več bralcev dobil, če boš na Slo-Techu odprl temo in objavljal v njo - ne bo pa seveda samo tvoja. Ampak, če si se mislil držati samo enega področja, je Slo-Tech super. Pa še instant interakcija z bralci bo na voljo. Edina slabost je ta, da je verjetnost, da ti zasmetimo temo, over 9000. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

spletni blog - katera stran?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121272 (1030) knap
»

Kdo piše blog? (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9912501 (3919) Tarzan
»

Kako delat zastonj ali nekaj podobnega...

Oddelek: Loža
282593 (1462) guest #44
»

Plačljivo spletno časopisje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5421021 (19328) Gandalfar
»

Brez pojasnila izbrisali 70000 blogov

Oddelek: Novice / Zasebnost
104338 (3435) noraguta

Več podobnih tem