» »

Kateri nov "družinski" avto

Kateri nov "družinski" avto

««
«
1 / 6
»»

Old Spice ::

Živjo. Ker se nama z boljšo polovico kmalu pridruži naraščaj, razmišljam da bom obstoječi avto menjal za novega. Ker gre za prvega otroka nekih praktičnih izkušenj glede izbire primernega avta nimam. Budget je do max. 25k (raje sicer kakega tisočaka manj). Enoprostorcu ali karavanu bi se (če se da) izognil. Ostalo mi je dosti vseeno (danes je že v osnovni opremi veliko gadgetov, tudi motorji so zame več kot dovolj dobri - samo da so nad 100 hp). Ima kdo praktične izkušnje glede day-to-day rutine z majhnim otrokom in avti velikosti i30, Golf, Audi A3, Mazda 3 ipd? Kolikor vidim pri kolegih imajo novi avtomobili tipa hatchback precej nepraktične prtljažnike - na prvi pogled spravim v njih manj kot v mojega Clia 2 :) Seveda se mi vizualno najbolj dopade nova Mazda 3, sem pa v dvomih kako je glede prostora (nisem je še šel pogledat v živo)... Kak predlog?

Utk ::

Mazda 3 nikakor ne. Mali iz zadnjega sedeža ne bo ven videl nič dokler ne bo začel v šolo hodit. To ti naj bo bolj pomembno kot vse drugo, džabe ti vse, če se otrok noče vozit v tvojem lepem fensi avtu.

anketar ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

lonewolf_ ::

Jaz sem uporabnik nove astre dobre 3 mesece in bi jo težko dal stran. Če bi imel takrat par tisočakov več, bi pa brez premisleka vzel hondo 1.5. Boš moral sam iti malo sprobati, pač vržeš kak vikend stran. i30 se je meni zelo dopadel, vendar me pri testnem nikakor ni prepričal 1.0 motor. Tudi pri ceed-u mi je bilo vse ok, razen 1.0 motor :) Sem že bil na tem, da vzamem novega ceeda za 18.000e, ampak sem potem dobil astro karavan z več opreme in matričnimi lučmi za 17.000 pa mi nikakor ni žal. Če bi imel pa 24.000 pa definitivno novi civic. Z Corollo tudii ne moreš mimo pihnit, sploh, če misliš avto imeti 10+ let.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

IL_DIAVOLO ::

Za mlade družine je citroen berlingo. Ja je enoprostorec in ti to rabiš. Ga je kupil moj znanec in je zelo zadovoljen. Dovolj visok z drsnimi vrati, ki omogocajo udobno rokovanje otroka v/iz sedeza.

borut_p ::

jaz sem si takrat nabavil škodo superb limuzino. notri spraviš vse za na morje, voziček, prenosno posteljico. vse BP. potem ko je bila starejša (4 leta) sem prevekslal na bmw 3 serijo (limo) - še vedno vse za morje not manj voziček in prenosna posteljica, ki jo nismo več potrebovali. sedaj ko je punca že večja (svoj kovček) pa smo na passatu. kljuka zadaj da gredo gor 3 kolesa.
se razvijamo in rastemo skupaj s potrebami :) vedno je v kabini pristala samo hladilna torba, eno leto pa se poganjalcek.

m0LN4r ::

Odvisno kje in od nacina zivljenja, vecina mescanov v vecjih mestih avta sploh ne potrebuje. Nekoc je tudi z jugecom prisla cela druzina do Splita in nazaj.
Pac niso vlekli vse s sabo, kaj je bilo v bajti.
Mene vedno fascinirajo, kaj vse ljudje vlecejo s sabo na pocitnice. Cel hladilnik in pol bajte.
Kancek minimalnizma ima svoje prednosti.

Old Spice je izjavil:

Živjo. Ker se nama z boljšo polovico kmalu pridruži naraščaj, razmišljam da bom obstoječi avto menjal za novega. Ker gre za prvega otroka nekih praktičnih izkušenj glede izbire primernega avta nimam. Budget je do max. 25k (raje sicer kakega tisočaka manj). Enoprostorcu ali karavanu bi se (če se da) izognil. Ostalo mi je dosti vseeno (danes je že v osnovni opremi veliko gadgetov, tudi motorji so zame več kot dovolj dobri - samo da so nad 100 hp). Ima kdo praktične izkušnje glede day-to-day rutine z majhnim otrokom in avti velikosti i30, Golf, Audi A3, Mazda 3 ipd? Kolikor vidim pri kolegih imajo novi avtomobili tipa hatchback precej nepraktične prtljažnike - na prvi pogled spravim v njih manj kot v mojega Clia 2 :) Seveda se mi vizualno najbolj dopade nova Mazda 3, sem pa v dvomih kako je glede prostora (nisem je še šel pogledat v živo)... Kak predlog?

Ja to moras pazit, ker danes podajajo velikosti prtljaznikov v Litrih, ampak kaj ti bo globok visok prtljaznik, ce nima sirine in dolzine.

PS:
Ko se gre na pocitnice ali bilokam, manj je vec. Treba se je vprasati ali to res rabim?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mikimisek ::

Mogoče nekaj predlogov kot oče 2 leti in pol leta starih otrok.
Pri prvem sem imel peugeot 206. Sem si rekel da ne bo problema... ok gremo po voziček. Ni šel v avto dokler nisem vzel dol koles. Potem je pritljažnika ostalo še pol. Na zadnji klopi ti en sedež vzame lupinica en sedež pa "krama ki mora biti vedno v avtu ko greš ven iz hiše". Na počitnice se da vendar je pol avta opreme za otroka. Večino ti vzame voziček saj ima pol leta košaro ker se naj nebi uporabljalo sedečih vozičkov. Kasneje so razne "marele" ki vzamejo neprimerno manj prostora.
Potem pride pripenjanje in odpenjanje iz zadnjega sedeža. Lupinica ki jo samo postaviš v iso-fix podnožje je vredna svojega denarja. Avtosedež zavzame še več prostora in je v večino (tudi enoprostorcev) spraviti 3 v vrsto. Tako da boš v avtomobili v golfovem razredu lahko peljal 2+1 odrasla in otroka, razen mogoče na krajšo razdaljo 2+2+1. Enostavno so otroški sedeži preširoki.

Potem pride na vrsto drugi otrok in je v 206 zmanjkalo prostora. Zadnja klop neuporabna ko so otroci v avtu. Pritljažnika skoraj ni. Sem kupil c4 GP s sedmimi sedeži in vse težave magično izginejo.
Družinski avti so narejeni za družine. Dodatki kot so mizice v prvih sedežih, rolo zavesa zadnjih oken, premični sedeži v drugi vrsti in podobne zadeve so stvari ki se jih da nadomestiti vendar povej otroku da mu bo sonce svetilo če bo odtrgal senčnik... Potem je boljša zvočna izolacija. Zračno vzmetenje.
V pritljažnik spravim vse. Tudi stara starša če je potreba (v tem primeru prestavim starejšega otroka v 6 sedež in starša v srednjo vrsto. Še vedno ostane pritljažnik za 2 vozička in kramo.
Smo šli tudi v ikeo (podereš en sedež in gre notri 2m v širini nekje 60cm in višine nekje 1m).
Daljši kot golfov razred vendar primerljiv s karavani. S tem da so karavani večinoma nižji in v pritljažniku zmanjka višine.
Takrat sem gledal še berlingo razred vendar je bila razlika v ceni premajhna in sedem sedežev je odtehtalo nekaj.

m0LN4r ::

Z takim nacinom razmisljanja avto nikoli ne more biti dovolj velik, kako pa bos dal not striri pare rolerjev, dva skiroja, otroski sprehajalnih, stajico, sotor, pumpo, zoge, napihljiv coln, kanu, zlozljiv jogi, konzole, laptope, vse igrace, dva vozicka, 6 potovalk, gajbo pira, zar, lonce, ponve, vlozeno zelenjavo, sadje, kompote, 2 hladilni torbi, posteljnino, kje sta sele pes in pa kanarcek z kletko. Just sayin, moj bratranec ima 5 otrok, pa se ne pritozuje kot se tle eni pritozujete z 1-2.

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

mikimisek ::

Za 5 otrok ima kombi ali dva avtomobila. Just saying.
Za na morje greš v apartma in vzameš s sabo kar je otroških zadev. Ostalo je v apartmaju in v najbližji trgovini.

m0LN4r ::

Nene to se gre takole:

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

aiko ::

Noben avto ne bo dovolj velik če boš kompliciral.
Imam E46 limo in vanj je šlo prav vse za 3 tedne dopusta na morju. Otrok je bil star slabih 8 mesecev takrat.
Prtljažnik:
1 potovalka za naju, brisače, zložljiva posteljica, manjša potovalka za otroka, nekaj igrač, plenice, paket pijače, nekaj hrane in voziček (sicer marela, je pa super uporabna in predvsem kompaktna z vsemi pozicijami od ležanja (ne rabiš ločene košare) do sedenja; ni pa nič fensi šmensi kot so nekateri sedaj z kolesi 5 col in samo za voziček rabiš cel prtljažnik)
sedež zadaj: lupinica in torba za po poti (obvezne stvari za otroka - hrana, plenice, robčki, voda)

Tako da ja, ne rabič enoprostorca in podobna jajca če jih nočeš :)

Old Spice ::

OK. Hvala za predloge. Na Mini-ja nisem pomislil, vidim da se ti večji modeli dajo dobit pod 25k. Vidim, da se dobijo tudi testne Mazde 6 pod 25k. Ne bi pa ravno nekih Berlingotov in C4 GrandSpace ladij :) Vseeno se vozim dnevno 50 km do šihta (skupaj cca. 100 km vsak dan) in bi rad da se tudi jaz počutim dobro in da avto rad vozim.

2dark ::

Old Spice je izjavil:

Živjo. Ker se nama z boljšo polovico kmalu pridruži naraščaj, razmišljam da bom obstoječi avto menjal za novega. Ker gre za prvega otroka nekih praktičnih izkušenj glede izbire primernega avta nimam. Budget je do max. 25k (raje sicer kakega tisočaka manj). Enoprostorcu ali karavanu bi se (če se da) izognil. Ostalo mi je dosti vseeno (danes je že v osnovni opremi veliko gadgetov, tudi motorji so zame več kot dovolj dobri - samo da so nad 100 hp). Ima kdo praktične izkušnje glede day-to-day rutine z majhnim otrokom in avti velikosti i30, Golf, Audi A3, Mazda 3 ipd? Kolikor vidim pri kolegih imajo novi avtomobili tipa hatchback precej nepraktične prtljažnike - na prvi pogled spravim v njih manj kot v mojega Clia 2 :) Seveda se mi vizualno najbolj dopade nova Mazda 3, sem pa v dvomih kako je glede prostora (nisem je še šel pogledat v živo)... Kak predlog?



Jaz bi ti rekel novo Octavijo. To je avto, podobno kot superb ki ima velik in dobro zasnovan prtljažnik in veliko prostora tudi na zadnji klopi.

hatchbacki niso bili narejeni za ljudi, ki imajo oz. bodo imeli otroke pač pa tiste brez otrok.

Tole je primer dobro zasnovanega prtljažnega prostora, ki je tudi velik in v njega naložiš veliko.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

buttcrack ::

Berlingo ftw.
Daš not kar češ, brez tetrisiranja in še vedno ostane prostora.
Prvi bonus pri U1 otroku jr, da gre cel voziček not, brez podiranja razdiranja izd.
Dejstvo pa je da ni lep, vsaj meni ne, je pa tolk bolj praktičen in ga še par let ne mislim menjat. Btw dva mulca U5.

Netrunner ::

Meni se zdi ford c-max grand idealen. Nevem pa zakaj ne enoprostorcev ?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

zmaugy ::

Octavija ali Superb. Velik prtljažnik in dovolj prostora za potnike. Najbolj tečno je, če moraš vsakič, ko želiš s sabo imeti voziček, kaj razdirati in premetavati naokrog. Ali pa če si malo večji in imaš svoj sedež do konca, zadaj pa dva otroka, je določeno obdobje, ko so otroci že malce večji, vendar nog na zadnjem sedežu še nimajo pokrčenih ampak naravnost - v tvoj do konca pomaknjen sedež.
Otroški sedeži so veliki in zavzamejo veliko prostora, enako vozički, kolesa etc., če nimaš dveh avtov, da lahko uporabljaš hatchbacka za lokalne malenkosti, je boljše imeti en malce večji avto.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

blasfemik ::

Smo tri članska družina. Naročen je VW Golf VII, 1.5 TSI, DSG, cena je bila natančno enaka vašem proračunu.
Pogoj je bil bencinski motor in avtomatski menjalnik. Delamo do 15kkm/l.
Parkrat letno morje do Dalmacije, Turneja po ex državi, Legolandi, Skandinavia, ostalo služba cca 12km/d.
Probali smo: Astro, Civic, i30, Ceed, Insignio, 308, Megan, Senic.
Golf: ne izstopa, znan delovni prostor, med vsemi najbolje izdelan, najlažje prodaš naprej.
Nosilec za kolesa na vlečni kljuki in Thule 400+l in za vse je dovolj prostora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blasfemik ()

zmaugy ::

Pa ugibam - Insignia najmanj prostora zadaj?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

m0LN4r ::






Plusminus so si konkurenti boljkone enaki, 2cm gor al dol. Razen kombi, kombi je kombi.
Zelo veliko pa je odvisno od tega kako imajo zasnovano odpiranje prtljaznika oz. lukno, kjer davas not stvari.

Druga stvar pa je, da ce ze kdo misli toliko nepotrebne navlake s sabo vlacit in celi avto napolnit, rabis vsaj 150 konjev, da se normalno vozis od 100 do 180km/h ali pa v bregove, da se ne vlacis nakoli in oviras lokalni promet.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

m0LN4r ::

hatchbacki niso bili narejeni za ljudi, ki imajo oz. bodo imeli otroke pač pa tiste brez otrok.

Eh daj daj ne pretiravaj. Ze od nekdaj se vozijo druzine z hatchbacki na morje, se iz casa jugecov in do danes, kjer v velikih mestih za 5 meterske avte sploh mesta nimajo in si pac "navlako" prilagodijo - ja ni vseeno kak vozicek mas, velik storas, ki ti zavzame cel prtljaznik ali pa prakticen in kompaktno zlozljiv npr, ki zasede dobesedno 1/3 prostora od drugega. Pa najhitreje se zajebes z velikimi trdimi kovcki.

Par let nazaj je clovek s Corso peljal druzino na morje brez kompliciranja, danes pa z Superb Kombi in enim otrokom ze kriza. Mojbog.

Se je dalo z Golf 3 prit na morje? Da in to brez problema.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:






Plusminus so si konkurenti boljkone enaki, 2cm gor al dol. Razen kombi, kombi je kombi.
Zelo veliko pa je odvisno od tega kako imajo zasnovano odpiranje prtljaznika oz. lukno, kjer davas not stvari.

Druga stvar pa je, da ce ze kdo misli toliko nepotrebne navlake s sabo vlacit in celi avto napolnit, rabis vsaj 150 konjev, da se normalno vozis od 100 do 180km/h ali pa v bregove, da se ne vlacis nakoli in oviras lokalni promet.


Dej lepo te prosim, Insignia je v primerjavi s Superbom smešen avto. Na zadnji klopi nobenega prostora za noge, prljažnik več kot 100 litrov manjši.
Superb je na zadnji klopi razkošno prostoren.

PS: Da ne omenjam zanesljivosti tega Opel sranja...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

jype ::

Old Spice je izjavil:

obstoječi avto
To je?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

hatchbacki niso bili narejeni za ljudi, ki imajo oz. bodo imeli otroke pač pa tiste brez otrok.

Eh daj daj ne pretiravaj. Ze od nekdaj se vozijo druzine z hatchbacki na morje, se iz casa jugecov in do danes, kjer v velikih mestih za 5 meterske avte sploh mesta nimajo in si pac "navlako" prilagodijo - ja ni vseeno kak vozicek mas, velik storas, ki ti zavzame cel prtljaznik ali pa prakticen in kompaktno zlozljiv npr, ki zasede dobesedno 1/3 prostora od drugega. Pa najhitreje se zajebes z velikimi trdimi kovcki.

Par let nazaj je clovek s Corso peljal druzino na morje brez kompliciranja, danes pa z Superb Kombi in enim otrokom ze kriza. Mojbog.

Se je dalo z Golf 3 prit na morje? Da in to brez problema.


Ko sem bil še otrok ni bilo nobenih obveznih sedežev in lupinc za otroke, časi so bili drugačni.
Če greš danes na morje “jugec style” z otroci, te na prvem vogalu zahakla CSD in te ovadi za zanemarjanje otrok. In prav je, da se stvari in varnost izboljšuje, upam da se tisti časi nikoli več ne vrnejo.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

m0LN4r ::

prljažnik več kot 100 litrov manjši.

Koliko pa je 100 Litrov na en kvadratni meter povrsine po visini? In koliko mesta za noge rabi otrok z 100cm ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

zmaugy ::

Otrok rabi veliko prostora v času, ko s koleni ne pride do roba zadnje klopi in ima nogice stegnjene naravnost. Če si malo večji, je v Insignii sedeti za tabo pekel tako za odrasle kot za otroke.
Sam sem to sranje od Insignie imel in ljudje so dobesedno vlekli vžigalice, kdo bo sedel za mano na najbolj neugodnem sedežu v avtu recimo 300 km.
100 L je 100 L. Ko greš na morje z veliko prtljage, pride 100 L viška prostora prav.

PS: A je v Insignia Caravanu prtlajžnik še vedno manjši od tistega v 5 vratni?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

m0LN4r ::

No sej nisem opeval insignije, jaz samo pravim, da danes familije vlacijo s sabo 3x vec sranja, kot ga v resnici rabijo, ker samo nepremisljeno kupujejo in mecejo stvari v avto.
Na severu znajo ljudje bistveno bolj optimalno potovati levo desno gor dol po evropi in to celo na letalu, vlaku, busu in to z dvema frocoma. Sodelavec je sel z dojenckom in 6 letnim otrokom za 2 tedna na skotsko, pa mocno dvomim, da je vlekel s sabo prtljage za eno octavio combi.

Res si ne predstavljam, kako bi tu mesto zgledalo, ce bi se vsaka familija vozila z kalibrom tipa octavia combi ali golf variant po mestu. Hell koliko sodelavcev imam, ki imajo druzino in samo en manjsi avto, pa jim vseeno uspe iti brez problemov na pocitnice. Cela znanost.
Razvada je hudic.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jype ::

zmaugy je izjavil:

Otrok rabi veliko prostora v času, ko s koleni ne pride do roba zadnje klopi in ima nogice stegnjene naravnost.
Dej ne prbiji, no. Z vso moderno opremo se dva otroka udobno namesti v vsakega cliota, pri nekaterih modelih tudi v manjši avto. Če optimiziraš nakup za manj kot 0.5% voženj, ko moraš na daljšo pot, potem si tudi nepismen bedak, ki nima pojma, kaj dejansko potrebuje.

m0LN4r je izjavil:

Cela znanost.
Imenuje se "snemljiva vlečna kljuka", mimogrede.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Utk ::

m0LN4r je izjavil:

No sej nisem opeval insignije, jaz samo pravim, da danes familije vlacijo s sabo 3x vec sranja, kot ga v resnici rabijo, ker samo nepremisljeno kupujejo in mecejo stvari v avto.
Na severu znajo ljudje bistveno bolj optimalno potovati levo desno gor dol po evropi in to celo na letalu, vlaku, busu in to z dvema frocoma. Sodelavec je sel z dojenckom in 6 letnim otrokom za 2 tedna na skotsko, pa mocno dvomim, da je vlekel s sabo prtljage za eno octavio combi.

Res si ne predstavljam, kako bi tu mesto zgledalo, ce bi se vsaka familija vozila z kalibrom tipa octavia combi ali golf variant po mestu. Hell koliko sodelavcev imam, ki imajo druzino in samo en manjsi avto, pa jim vseeno uspe iti brez problemov na pocitnice. Cela znanost.
Razvada je hudic.

Haha, če bi imeli mi male avte in oni velike, bi pa napisal kakšni reveži smo tu. Zmeraj obrneš da je tebi prav, kot tist nodi.

WizzardOfOZ ::

jype je izjavil:

Z vso moderno opremo se dva otroka udobno namesti v vsakega cliota, pri nekaterih modelih tudi v manjši avto. Če optimiziraš nakup za manj kot 0.5% voženj, ko moraš na daljšo pot, potem si tudi nepismen bedak, ki nima pojma, kaj dejansko potrebuje.


Zakaj clio, če pa dobiš mnogo bolj varen in mnogo bolj udoben večji avto z enako ali še nižjo porabo za mogoče 2 do 3k evrov več. Če imaš avto nekje 10 let, je ta strošek 300 evrov na leto več. Ob tem, da ti ne trpi hrbtenica, da spočit stopiš ven po daljši vožnji in da si predvsem veliko bolj varen, če vate prileti kak suv ali pa prepotentni vozniki audijev in bmw-jev. Glede na to kake idiote imamo na naših cestah in da se njihovo število na žalost ne zmanjšuje ampak jih imamo celo vedno več na naših cestah, kamionov pa tudi nočejo spravit s cest na vlake, je bolje imeti več avta okoli sebe.
Poleg tega opažam vedno več vijuganja avtomobilov po cestah. Pa niso na telefonih, tako da predvidevam da se že iz služb vozijo pijani. Policija pa nič, ker stojijo tam, kjer na varnih ravninah ljudje vozijo 5km/h preveč.

bedarija ::

peugeot 3008

zmaugy ::

jype je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Otrok rabi veliko prostora v času, ko s koleni ne pride do roba zadnje klopi in ima nogice stegnjene naravnost.
Dej ne prbiji, no. Z vso moderno opremo se dva otroka udobno namesti v vsakega cliota, pri nekaterih modelih tudi v manjši avto. Če optimiziraš nakup za manj kot 0.5% voženj, ko moraš na daljšo pot, potem si tudi nepismen bedak, ki nima pojma, kaj dejansko potrebuje.

m0LN4r je izjavil:

Cela znanost.
Imenuje se "snemljiva vlečna kljuka", mimogrede.


Pa jasno, kva pa otrok ve kva je to 100 kil, on sam pride pa odnese.
Drugače je pa OP napisal še, da naredi 100 km dnevno. To je precej bolj udobno in varno delat v malo večjem avtu kot v nekih majhnih jajčkah.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

m0LN4r ::

Utk je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

No sej nisem opeval insignije, jaz samo pravim, da danes familije vlacijo s sabo 3x vec sranja, kot ga v resnici rabijo, ker samo nepremisljeno kupujejo in mecejo stvari v avto.
Na severu znajo ljudje bistveno bolj optimalno potovati levo desno gor dol po evropi in to celo na letalu, vlaku, busu in to z dvema frocoma. Sodelavec je sel z dojenckom in 6 letnim otrokom za 2 tedna na skotsko, pa mocno dvomim, da je vlekel s sabo prtljage za eno octavio combi.

Res si ne predstavljam, kako bi tu mesto zgledalo, ce bi se vsaka familija vozila z kalibrom tipa octavia combi ali golf variant po mestu. Hell koliko sodelavcev imam, ki imajo druzino in samo en manjsi avto, pa jim vseeno uspe iti brez problemov na pocitnice. Cela znanost.
Razvada je hudic.

Haha, če bi imeli mi male avte in oni velike, bi pa napisal kakšni reveži smo tu. Zmeraj obrneš da je tebi prav, kot tist nodi.

Ne, ampak dejstvo je, da vecina populacije shaja z manjsimi vozili. Vecje in bolj strnjeno, kot je naselje manjsi so avti.

WizzardOfOZ je izjavil:

jype je izjavil:

Z vso moderno opremo se dva otroka udobno namesti v vsakega cliota, pri nekaterih modelih tudi v manjši avto. Če optimiziraš nakup za manj kot 0.5% voženj, ko moraš na daljšo pot, potem si tudi nepismen bedak, ki nima pojma, kaj dejansko potrebuje.


Zakaj clio, če pa dobiš mnogo bolj varen in mnogo bolj udoben večji avto z enako ali še nižjo porabo za mogoče 2 do 3k evrov več. Če imaš avto nekje 10 let, je ta strošek 300 evrov na leto več. Ob tem, da ti ne trpi hrbtenica, da spočit stopiš ven po daljši vožnji in da si predvsem veliko bolj varen, če vate prileti kak suv ali pa prepotentni vozniki audijev in bmw-jev. Glede na to kake idiote imamo na naših cestah in da se njihovo število na žalost ne zmanjšuje ampak jih imamo celo vedno več na naših cestah, kamionov pa tudi nočejo spravit s cest na vlake, je bolje imeti več avta okoli sebe.
Poleg tega opažam vedno več vijuganja avtomobilov po cestah. Pa niso na telefonih, tako da predvidevam da se že iz služb vozijo pijani. Policija pa nič, ker stojijo tam, kjer na varnih ravninah ljudje vozijo 5km/h preveč.

Zdaj pa realno, tako po obcutku, koliko ljudi bo avto imelo 10 let, ki si ga danes kupijo? Drugo vprasanje, kolikokrat pa gre povprecna druzina na vec kot 4 urno voznjo letno? Tretje pitanje, kaj pa bos s takim avtom, ko ti otrok pri 12 letih sel rajsi po svoje ali pa na morju bulil v Nintendo, kot bil s familijo; ker si prej rekel 10 let ane.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

2dark ::

m0LN4r je izjavil:


Ne, ampak dejstvo je, da vecina populacije shaja z manjsimi vozili.


To pa zato, ker so veliko cenejši. Ne se slepit, da večina to naredi , ker želi, pač pa nima izbire. V realnosti bi vozili večina SUV-e, pa jih ne morejo, ker nimajo denarja.

jype ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Zakaj clio
Ker je najbolj pogost avto v EU že desetletja.

m0LN4r ::

zmaugy je izjavil:

jype je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Otrok rabi veliko prostora v času, ko s koleni ne pride do roba zadnje klopi in ima nogice stegnjene naravnost.
Dej ne prbiji, no. Z vso moderno opremo se dva otroka udobno namesti v vsakega cliota, pri nekaterih modelih tudi v manjši avto. Če optimiziraš nakup za manj kot 0.5% voženj, ko moraš na daljšo pot, potem si tudi nepismen bedak, ki nima pojma, kaj dejansko potrebuje.

m0LN4r je izjavil:

Cela znanost.
Imenuje se "snemljiva vlečna kljuka", mimogrede.


Pa jasno, kva pa otrok ve kva je to 100 kil, on sam pride pa odnese.
Drugače je pa OP napisal še, da naredi 100 km dnevno. To je precej bolj udobno in varno delat v malo večjem avtu kot v nekih majhnih jajčkah.

Si ze bil kdaj v okolici Amsterdama? Smarti, Adami so najbolj pogosti avti na avtocestah.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

2dark je izjavil:

To pa zato, ker so veliko cenejši. Ne se slepit, da večina to naredi , ker želi, pač pa nima izbire. V realnosti bi vozili večina SUV-e, pa jih ne morejo, ker nimajo denarja.
Če bi večina vozila SUVe, bi morali dodati še šest pasov vsaki cesti v državi.

zmaugy ::

m0LN4r je izjavil:

zmaugy je izjavil:

jype je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Otrok rabi veliko prostora v času, ko s koleni ne pride do roba zadnje klopi in ima nogice stegnjene naravnost.
Dej ne prbiji, no. Z vso moderno opremo se dva otroka udobno namesti v vsakega cliota, pri nekaterih modelih tudi v manjši avto. Če optimiziraš nakup za manj kot 0.5% voženj, ko moraš na daljšo pot, potem si tudi nepismen bedak, ki nima pojma, kaj dejansko potrebuje.

m0LN4r je izjavil:

Cela znanost.
Imenuje se "snemljiva vlečna kljuka", mimogrede.


Pa jasno, kva pa otrok ve kva je to 100 kil, on sam pride pa odnese.
Drugače je pa OP napisal še, da naredi 100 km dnevno. To je precej bolj udobno in varno delat v malo večjem avtu kot v nekih majhnih jajčkah.

Si ze bil kdaj v okolici Amsterdama? Smarti, Adami so najbolj pogosti avti na avtocestah.


V okolici še ne. Ne vem kako deluje javni prevoz med mesti, v Amsterdamu se mi zdi da je kar ok. V Sloveniji je zaenkuraz.

PS: S Smartom se peljat 300-400 km daleč? Ne hvala.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

jype ::

m0LN4r je izjavil:

Si ze bil kdaj v okolici Amsterdama? Smarti, Adami so najbolj pogosti avti na avtocestah.
Kljub temu je pa parkiranje >4 evre na uro in se nihče ne vozi v mesto z avtomobilom.

zmaugy je izjavil:

Ne vem kako deluje javni prevoz med mesti
Na ~10 minut gre vlak.

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:


Zdaj pa realno, tako po obcutku, koliko ljudi bo avto imelo 10 let, ki si ga danes kupijo? Drugo vprasanje, kolikokrat pa gre povprecna druzina na vec kot 4 urno voznjo letno? Tretje pitanje, kaj pa bos s takim avtom, ko ti otrok pri 12 letih sel rajsi po svoje ali pa na morju bulil v Nintendo, kot bil s familijo; ker si prej rekel 10 let ane.


Jaz ga imam po 10 let.
Pri nas vsaj ene 10x na leto
Če bo pri 12ih buljil v nintendo, bo vseeno moral biti zraven, torej bo avto še vedno uporaben.

m0LN4r ::

2dark je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Ne, ampak dejstvo je, da vecina populacije shaja z manjsimi vozili.


To pa zato, ker so veliko cenejši. Ne se slepit, da večina to naredi , ker želi, pač pa nima izbire. V realnosti bi vozili večina SUV-e, pa jih ne morejo, ker nimajo denarja.

To pravi nekdo, ki zivi v mestu z manj kot 50.000 prebivalci. Si ze kdaj pomislil, da je v mestih zaradi SUVjev in velikih avtov, pomanjkanje prostora, prakplacov, garaz itn.? Ja eno je Murska Sobota, drugo je npr. Dunaj.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

zmaugy ::

jype je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Si ze bil kdaj v okolici Amsterdama? Smarti, Adami so najbolj pogosti avti na avtocestah.
Kljub temu je pa parkiranje >4 evre na uro in se nihče ne vozi v mesto z avtomobilom.

zmaugy je izjavil:

Ne vem kako deluje javni prevoz med mesti
Na ~10 minut gre vlak.


Potem je jasno, da ne potrebujejo tako nujno nekih potovalnih avtov.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

WizzardOfOZ ::

jype je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

Zakaj clio
Ker je najbolj pogost avto v EU že desetletja.


Naj bo. Pač avto za povprečneže. Tako kot golf IQ, da dosežeta kmetavzarski lastnik in avto skupaj slovensko povprečje IQ-ja.

HotBurek ::

Evo, best buy če pride v poštev BMW.

BMW 420d xDrive Gran Coupé | 184 konjev | 112k prevoženih | črne barve | letnik 2014/08 | M oprema | cena 19.999€

Edino kar je, je to, da avto ni "nov".

https://suchen.mobile.de/fahrzeuge/deta...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

m0LN4r ::

WizzardOfOZ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Zdaj pa realno, tako po obcutku, koliko ljudi bo avto imelo 10 let, ki si ga danes kupijo? Drugo vprasanje, kolikokrat pa gre povprecna druzina na vec kot 4 urno voznjo letno? Tretje pitanje, kaj pa bos s takim avtom, ko ti otrok pri 12 letih sel rajsi po svoje ali pa na morju bulil v Nintendo, kot bil s familijo; ker si prej rekel 10 let ane.


Jaz ga imam po 10 let.
Pri nas vsaj ene 10x na leto
Če bo pri 12ih buljil v nintendo, bo vseeno moral biti zraven, torej bo avto še vedno uporaben.

Malo si se zajebal in si odovoril glede na lastne pretekle izkusnje, kar me niti ni zanimalo, saj sem vedel kaj bos napisal.
Poglej ponudbo rabljenih avtov na mobile.de pa bos lazje izluscil, kako dolgo se uporablja nek avto v evropi dandanes.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jype ::

WizzardOfOZ je izjavil:

Naj bo. Pač avto za povprečneže.
Ja, daleč najbolj stroškovno učinkovit stroj. Če ti orodje nakupuješ s čustvi, nas seveda ne moti, da posplošuješ te reči na ostale, je pa vsekakor napaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

WizzardOfOZ ::

zmaugy je izjavil:

jype je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Si ze bil kdaj v okolici Amsterdama? Smarti, Adami so najbolj pogosti avti na avtocestah.
Kljub temu je pa parkiranje >4 evre na uro in se nihče ne vozi v mesto z avtomobilom.

zmaugy je izjavil:

Ne vem kako deluje javni prevoz med mesti
Na ~10 minut gre vlak.


Potem je jasno, da ne potrebujejo tako nujno nekih potovalnih avtov.


Lih zato, ker imajo dobro poštiman javni prevoz, imajo lahko doma avto za potovanja in bicikl. V službo z javnim prevozom, na potovanje pa z udobnim velikim avtom.

zmaugy ::

WizzardOfOZ je izjavil:

zmaugy je izjavil:

jype je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Si ze bil kdaj v okolici Amsterdama? Smarti, Adami so najbolj pogosti avti na avtocestah.
Kljub temu je pa parkiranje >4 evre na uro in se nihče ne vozi v mesto z avtomobilom.

zmaugy je izjavil:

Ne vem kako deluje javni prevoz med mesti
Na ~10 minut gre vlak.


Potem je jasno, da ne potrebujejo tako nujno nekih potovalnih avtov.


Lih zato, ker imajo dobro poštiman javni prevoz, imajo lahko doma avto za potovanja in bicikl. V službo z javnim prevozom, na potovanje pa z udobnim velikim avtom.


Aha. Pa na destinaciji najboljše da imajo kar še eno hišo v lasti za tistih 14 dni na leto.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

m0LN4r ::

WizzardOfOZ je izjavil:

zmaugy je izjavil:

jype je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Si ze bil kdaj v okolici Amsterdama? Smarti, Adami so najbolj pogosti avti na avtocestah.
Kljub temu je pa parkiranje >4 evre na uro in se nihče ne vozi v mesto z avtomobilom.

zmaugy je izjavil:

Ne vem kako deluje javni prevoz med mesti
Na ~10 minut gre vlak.


Potem je jasno, da ne potrebujejo tako nujno nekih potovalnih avtov.


Lih zato, ker imajo dobro poštiman javni prevoz, imajo lahko doma avto za potovanja in bicikl. V službo z javnim prevozom, na potovanje pa z udobnim velikim avtom.

Se motis, prisel, videl in odsel. Okoli blokov so bili sparkirani avti krepko manjsi od 4 metrov. Ce pa ze grejo na potovanje pa grejo z najetim avtodomom.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

WizzardOfOZ ::

m0LN4r je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

m0LN4r je izjavil:


Zdaj pa realno, tako po obcutku, koliko ljudi bo avto imelo 10 let, ki si ga danes kupijo? Drugo vprasanje, kolikokrat pa gre povprecna druzina na vec kot 4 urno voznjo letno? Tretje pitanje, kaj pa bos s takim avtom, ko ti otrok pri 12 letih sel rajsi po svoje ali pa na morju bulil v Nintendo, kot bil s familijo; ker si prej rekel 10 let ane.


Jaz ga imam po 10 let.
Pri nas vsaj ene 10x na leto
Če bo pri 12ih buljil v nintendo, bo vseeno moral biti zraven, torej bo avto še vedno uporaben.

Malo si se zajebal in si odovoril glede na lastne pretekle izkusnje, kar me niti ni zanimalo, saj sem vedel kaj bos napisal.
Poglej ponudbo rabljenih avtov na mobile.de pa bos lazje izluscil, kako dolgo se uporablja nek avto v evropi dandanes.


Ker imajo dovolj denarja, da si na dve ali tri leta zamenjajo avto. Sej pri nas tudi kar lepo število ljudi to dela (da se lahko pred sosedom pohvali), samo da jedo potem zelje in krompir 7 let, kolikor plačujejo za kredit.

zmaugy je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:

zmaugy je izjavil:

jype je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Si ze bil kdaj v okolici Amsterdama? Smarti, Adami so najbolj pogosti avti na avtocestah.
Kljub temu je pa parkiranje >4 evre na uro in se nihče ne vozi v mesto z avtomobilom.

zmaugy je izjavil:

Ne vem kako deluje javni prevoz med mesti
Na ~10 minut gre vlak.


Potem je jasno, da ne potrebujejo tako nujno nekih potovalnih avtov.


Lih zato, ker imajo dobro poštiman javni prevoz, imajo lahko doma avto za potovanja in bicikl. V službo z javnim prevozom, na potovanje pa z udobnim velikim avtom.


Aha. Pa na destinaciji najboljše da imajo kar še eno hišo v lasti za tistih 14 dni na leto.


Eni imamo tudi tako urejeno. Samo da v ostalem času (ko nas ni na destinaciji) oddajamo hišo.

Zgodovina sprememb…

««
«
1 / 6
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Avto za 3 otroške sedeže (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
12424838 (14303) bauci
»

Manjši družinski avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
588824 (7034) m0LN4r
»

Avto nižjega srednjega razreda (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8423825 (19732) dj_uro
»

Novi Superb in alternative (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
14437253 (33035) Mufasa
»

Mali avto in otrok/dojenček (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29035748 (29280) Super Sonic

Več podobnih tem