» »

Huawei predstavil Mate 30 Pro - brez Googlovih aplikacij

1
2
3

2dark ::

Ales je izjavil:

Tretji igralec za Samsungom in Huaweijem je menda Apple, a ni?


Huawei je izločen , če nima googlovih aplikacij...

Reycis ::

Poldi112 je izjavil:

Pri kitajcih te bodo cenzurirali če boš kritiziral njihovo partijo. Pri nas so zavarovane skupine homiči, traniji, rjavčki vseh odtenkov, židi, etc. In če že moram izbirat, da moje podatke imajo kitajski komunisti ali pa židovski komunisti bom vsakič rajši izbral prve.


Prvi del je res, zavarovane skupine so pa kapitalisti. Farmacija bo isto zaslužila, če si rjav ali bel (ajde, zapor ima raje črne, ker so že stoletja pravilno parjeni, da optimalno obirajo bombaž). In ker nočejo, da razmišljaš o tem, kako te na suho nategujejo, te strašijo z begunci in homiči. Precej uspešno, ampak hej, niso oni amaterji s par jurji, tako kot rusi. :)

Roflmao, get real. Ali ti bo facebook, youtube zbrisal komentar/blokirali račun kjer poveš kaj grdega čez kapitalizem ali kapitaliste? V 297. členu KZ ni nič zapisano o sovraštvu proti kapitalistom. Jaz sem si svoj naziv prislužil zaradi "rasizma" ne zaradi sovraštva do kapitalizma - ki ga mimogrede sovražim bolj kot multikulti.

Noben Kitajc me nikoli ni obtožil rasizma. Njim se za te stvari sladko jebe. To sem izkusil tudi v praksi ko sem pred časom igral en (sicer južnokorejski) MMO.

Pa še to: vsako vmešavanje v notranje zadeve tuje države je neprimerno in genocid ne more biti pri temu nobena izjema.
Pa še to (drugič): Kitajci gledajo na genocid čisto utilitarno.

MrNighthawk ::

Hermit Bob je izjavil:

Ales je izjavil:

Ravno to je resna slabost vseh teh ponudnikov, če en uporabljaš lastne domene pri njih... Ful folka se čuti kar priklenjene zaradi tega, sem že dostikrat slišal od koga.


Ne "ful folka" ampak VES "folk" je priklenjen, vendor lockinan, opice v kletki, ki se jih vecina tega niti ne zaveda.


V katerih kletkah? Če uporabljaš Samsunga si v Samsung ali Android kletki? Npr Galaxy 10 z Brave browserjem, Samsung mail aplikacijo in Microsoft OneDrive za back cloud/back up?

Phantomeye ::

Ales je izjavil:

Če bo dejansko odklenjen bootloader oz. bodo na voljo ustrezni postopki za dostop, bo to moj naslednji telefon.


Kul zate, ki si napredni uporabnik.

Običajni človek rabi telefon, ki dela out of the box, plug and play. Če tega pri huawei ne bo dobil, bo šel drugam.

Skylord ::

Phantomeye je izjavil:

Ales je izjavil:

Če bo dejansko odklenjen bootloader oz. bodo na voljo ustrezni postopki za dostop, bo to moj naslednji telefon.


Kul zate, ki si napredni uporabnik.

Običajni človek rabi telefon, ki dela out of the box, plug and play. Če tega pri huawei ne bo dobil, bo šel drugam.

To ne reče običajen človek temveč nesposoben človek, ki pojma nima kaj govori.
Kdorkoli ima namen kupiti Mate30PRO ve kaj bo kupoval.

Hydros ::

Skylord je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Ales je izjavil:

Če bo dejansko odklenjen bootloader oz. bodo na voljo ustrezni postopki za dostop, bo to moj naslednji telefon.


Kul zate, ki si napredni uporabnik.

Običajni človek rabi telefon, ki dela out of the box, plug and play. Če tega pri huawei ne bo dobil, bo šel drugam.

To ne reče običajen človek temveč nesposoben človek, ki pojma nima kaj govori.
Kdorkoli ima namen kupiti Mate30PRO ve kaj bo kupoval.


Ni nujno lahko hoče le dobro kamero in ga ostale stvari ne zanimajo preveč.
Flagshipov ne kupujejo samo poweruserji temveč tudi folk ki hoče plug and play.
Glede na to da telefon stane 1k€ bi se pričakovalo da je plug and play ne pa da se 1 dan zajebavaš z flashanjem GApps in ostalega sranja ko ga kupiš

Skylord ::

Točno to. Tisti ki hoče samo dobro kamero se ne obremenjuje s tem ali je gor naložen GP ali ne. Tisti ki bo dal 1k€ bo prej preveril kaj kupuje in se zaradi tega ali je gor GP ne bo sekiral. Vsi vse veste kdo ga bo kupil in zakaj. Kaj se obremenjujete saj ga ne boste kupili.
Ni pa sedaj neka vesoljna znanost naložit tistih nekaj GP aplikacij, če jih že potrebuješ. Meni osebno so nekatere alternative celo boljše. Recimo namesto gmaila imaš kar nekaj boljših aplikacij za maile, kateri ti lahko prikazujejo tudi gmaile. Namesto Google foto je dovolj drugih oblakov kamor lahko shranjuješ slike in video. Youtube ni problem naložit kamorkoli. Brskalnikov imaš dovolj drugih, že Firefox je hitrejši od Chroma. Zemljevide-maps se pa tudi da dobit. To je pa že več ali manj vse kar potrebuješ od Googla.

Mr.B ::

Hydros je izjavil:

Skylord je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Ales je izjavil:

Če bo dejansko odklenjen bootloader oz. bodo na voljo ustrezni postopki za dostop, bo to moj naslednji telefon.


Kul zate, ki si napredni uporabnik.

Običajni človek rabi telefon, ki dela out of the box, plug and play. Če tega pri huawei ne bo dobil, bo šel drugam.

To ne reče običajen človek temveč nesposoben človek, ki pojma nima kaj govori.
Kdorkoli ima namen kupiti Mate30PRO ve kaj bo kupoval.


Ni nujno lahko hoče le dobro kamero in ga ostale stvari ne zanimajo preveč.
Flagshipov ne kupujejo samo poweruserji temveč tudi folk ki hoče plug and play.
Glede na to da telefon stane 1k€ bi se pričakovalo da je plug and play ne pa da se 1 dan zajebavaš z flashanjem GApps in ostalega sranja ko ga kupiš

Ponavadi je to iPhoneyou.....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrStein ::

Hubabuba je izjavil:

So kapitalisti, niso pa posiljevalci. Pop! In ja, lastniki huaweia so delavci.

Čak', zakaj potem vsak mesec beremo o katastrofalnih razmerah v kitajskih tovarnah? In samomorih ? In ne vem še čem??
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

A niso tisto bolj Apple/Foxconn fabrke? Za Huawei ne vem, kako se imajo, zgolj predvidevam, da bolje.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

Predvidevam, da si marsovec, ki ga v resnici kontrolirajo venerijanci...

Torej je Foxconn neka izjema? Bedasti kitajci drenjajo v Foxconn, ko imajo zraven med in mleko v tovarnah Huawei?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Poldi112 ::

Reycis je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

Pri kitajcih te bodo cenzurirali če boš kritiziral njihovo partijo. Pri nas so zavarovane skupine homiči, traniji, rjavčki vseh odtenkov, židi, etc. In če že moram izbirat, da moje podatke imajo kitajski komunisti ali pa židovski komunisti bom vsakič rajši izbral prve.


Prvi del je res, zavarovane skupine so pa kapitalisti. Farmacija bo isto zaslužila, če si rjav ali bel (ajde, zapor ima raje črne, ker so že stoletja pravilno parjeni, da optimalno obirajo bombaž). In ker nočejo, da razmišljaš o tem, kako te na suho nategujejo, te strašijo z begunci in homiči. Precej uspešno, ampak hej, niso oni amaterji s par jurji, tako kot rusi. :)

Roflmao, get real. Ali ti bo facebook, youtube zbrisal komentar/blokirali račun kjer poveš kaj grdega čez kapitalizem ali kapitaliste? V 297. členu KZ ni nič zapisano o sovraštvu proti kapitalistom. Jaz sem si svoj naziv prislužil zaradi "rasizma" ne zaradi sovraštva do kapitalizma - ki ga mimogrede sovražim bolj kot multikulti.

Noben Kitajc me nikoli ni obtožil rasizma. Njim se za te stvari sladko jebe. To sem izkusil tudi v praksi ko sem pred časom igral en (sicer južnokorejski) MMO.

Pa še to: vsako vmešavanje v notranje zadeve tuje države je neprimerno in genocid ne more biti pri temu nobena izjema.
Pa še to (drugič): Kitajci gledajo na genocid čisto utilitarno.


Google te bo veselo cenzuriral, če jim bo to v interesu in to ne samo na Kitajskem. Saj konstantno brišejo vsebine. Že z rangiranjem ti določajo, kaj vidiš. Če si proti vojnam/vladi, ti ne dovolijo služiti s svojo avtorsko vsebino. A si imel kdaj problem z Google? A se spomniš, ko je youtube blokiral robowars ali nekaj podobnega? Komu so se oni lahko pritožili v tej liberalno socialni firmi? :)))

Kar se moraš ti vprašati je, v čem je razlika med fašizmom ter socialno liberalnimi podjetji, ki ne plačujejo davkov, furajo privat buse zgolj za zaposlene, privat policijo, imajo delavce na "food stamps", ter vlagajo miljone v donacije politikov, ki potem podpisujejo zakonodajo, ki so jo spisale firme...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

MrStein ::

BladE_ je izjavil:

lojz123 je izjavil:

1100 eur za napravo brez večine aplikacij ostane samo še telefoniranje in fotoaparat ???


Če si kolikor toliko tehnično pismen lahko vsak app naložiš na telefon... Ja tudi tiste za katere nimaš 1-2€ :) Če pa te že pri sami osnovi "jebe" potem pa seveda taka naprava ni zate!

Saj, to je naprava za tam 500 potencialnih strank.

Skylord je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Ales je izjavil:

Če bo dejansko odklenjen bootloader oz. bodo na voljo ustrezni postopki za dostop, bo to moj naslednji telefon.


Kul zate, ki si napredni uporabnik.

Običajni človek rabi telefon, ki dela out of the box, plug and play. Če tega pri huawei ne bo dobil, bo šel drugam.

To ne reče običajen človek temveč nesposoben človek, ki pojma nima kaj govori.
Kdorkoli ima namen kupiti Mate30PRO ve kaj bo kupoval.

Kot rečeno, namen bo imelo tam 500 oseb.
Razen, če bodo trgovci nategovali z "to je najboljše ta hip!" in bo folk kupoval, potem pa jamral, kako "nič ne dela!"...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Poldi112 ::

MrStein je izjavil:

Predvidevam, da si marsovec, ki ga v resnici kontrolirajo venerijanci...

Torej je Foxconn neka izjema? Bedasti kitajci drenjajo v Foxconn, ko imajo zraven med in mleko v tovarnah Huawei?


Pravim samo, da je zanimivo, da se spomnim samo Foxcon/Apple iz medijev. Kar je zanimivo, glede na to, da že leta poslušamo, kako so national security, yada yada. Tako da ja, dokler me s čim konkretnim ne prepričaš v to, da so tako slabi kot Foxcon, bom pač moral ostati mnenja, da so boljši. To, da ne morejo zaposliti vseh kitajcev in so nekateri prisiljeni delati v Foxcon pa menda ni pretežko razumeti?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

7982884e ::

Skylord je izjavil:

Točno to. Tisti ki hoče samo dobro kamero se ne obremenjuje s tem ali je gor naložen GP ali ne. Tisti ki bo dal 1k€ bo prej preveril kaj kupuje in se zaradi tega ali je gor GP ne bo sekiral. Vsi vse veste kdo ga bo kupil in zakaj. Kaj se obremenjujete saj ga ne boste kupili.
Ni pa sedaj neka vesoljna znanost naložit tistih nekaj GP aplikacij, če jih že potrebuješ. Meni osebno so nekatere alternative celo boljše. Recimo namesto gmaila imaš kar nekaj boljših aplikacij za maile, kateri ti lahko prikazujejo tudi gmaile. Namesto Google foto je dovolj drugih oblakov kamor lahko shranjuješ slike in video. Youtube ni problem naložit kamorkoli. Brskalnikov imaš dovolj drugih, že Firefox je hitrejši od Chroma. Zemljevide-maps se pa tudi da dobit. To je pa že več ali manj vse kar potrebuješ od Googla.

ti pa res ne ves, kdo kupuje telefone, kajne?
mislis da stotine milijonov ljudi kupuje iphone in samsunge zato, ker jih absolutno rabijo? ceprav stanejo 1000 eur po komadu?
95%+ kupcev tega telefona so ljudje ki niso nobeni "pro"-ji, ampak ljudje ki se na to spoznajo tocno toliko (ali manj) kot 15-letnice.

GP niso samo aplikacije, temvec tudi play services. veliko aplikacij jih uporablja; pravzaprav kar vecina najbolj uporabljanih.

pa za mapse me ni se nihce preprical, da lahko dobim tako dobro alternativo kje drugod. vse ostalo je v vecini ostalih pogledov slabse.
enako z google photo.

jype ::

Reycis je izjavil:

genocid ne more biti pri temu nobena izjema.
Super. Glede na to, da imamo vsi prebivalci EU ustavno dolžnost umoriti vsakega nacista, za katerega vemo, drugi se pa v to ne smejo vmešavat, je reč torej dogovorjena.

Domobrancek ::

7982884e je izjavil:

Skylord je izjavil:

Točno to. Tisti ki hoče samo dobro kamero se ne obremenjuje s tem ali je gor naložen GP ali ne. Tisti ki bo dal 1k€ bo prej preveril kaj kupuje in se zaradi tega ali je gor GP ne bo sekiral. Vsi vse veste kdo ga bo kupil in zakaj. Kaj se obremenjujete saj ga ne boste kupili.
Ni pa sedaj neka vesoljna znanost naložit tistih nekaj GP aplikacij, če jih že potrebuješ. Meni osebno so nekatere alternative celo boljše. Recimo namesto gmaila imaš kar nekaj boljših aplikacij za maile, kateri ti lahko prikazujejo tudi gmaile. Namesto Google foto je dovolj drugih oblakov kamor lahko shranjuješ slike in video. Youtube ni problem naložit kamorkoli. Brskalnikov imaš dovolj drugih, že Firefox je hitrejši od Chroma. Zemljevide-maps se pa tudi da dobit. To je pa že več ali manj vse kar potrebuješ od Googla.

ti pa res ne ves, kdo kupuje telefone, kajne?
mislis da stotine milijonov ljudi kupuje iphone in samsunge zato, ker jih absolutno rabijo? ceprav stanejo 1000 eur po komadu?
95%+ kupcev tega telefona so ljudje ki niso nobeni "pro"-ji, ampak ljudje ki se na to spoznajo tocno toliko (ali manj) kot 15-letnice.

GP niso samo aplikacije, temvec tudi play services. veliko aplikacij jih uporablja; pravzaprav kar vecina najbolj uporabljanih.

pa za mapse me ni se nihce preprical, da lahko dobim tako dobro alternativo kje drugod. vse ostalo je v vecini ostalih pogledov slabse.
enako z google photo.


Meni je HERE we go boljši od google maps in ga tudi precej bolj redno uporabljam. Med drugim kaže tudi omejitve na posameznih odsekih in te opozarja, če pelješ prehitro. Tega google maps nima. Ne vem kdaj sem nazadnje uporabljal google maps na telefonu. Uporabljam ga bolj na kompu, da najdem naslov kamor moram priti in ga lahko potem vpišem v here we go :))

Vajenc ::

Google aplikacije so optimizirane do te mere, da se jim večina ne želimo odpovedati. Telefon se občuduje, kupi, odpre škatlo, vpiše mail in začne uporabljati tam, kjer si končal na prejšnjem telefonu. Če slednjega ni je to velik hendikep. Google želi za plačilo obdelovati tvoje podatke in ostale sledi, ki jih puščaš za sabo, na kar moramo biti pozorni in s tem odgovorni do drugih in sebe.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

zavajon ::

Lahko kdo razloži, kaj je to Googlov ekosistem?
Kot v idim, je definicija ekosistema "Ekosistem je ekološki sistem v ekosferi, zemeljski plasti, ki jo tvorijo vsi organizmi in deli neživega okolja, s katerimi so povezani." Včasih smo sistemom v računalnikih (kar smartphone v bistvu tudi je) rekli "operacijski sistem".

Ales ::

Ni mišljen operacijski sistem v določenem telefonu, pač pa skupek Googlovih storitev, ki se povezujejo v celoto. Gmail, Google Maps, Play Services, Google Drive, Google Docs, itd.

Skratka, tisto, s čimer taki kot je Google, držijo stado ovac na kupu. Električni pastir, če hočeš.

Phantomeye ::

Skylord je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

Ales je izjavil:

Če bo dejansko odklenjen bootloader oz. bodo na voljo ustrezni postopki za dostop, bo to moj naslednji telefon.


Kul zate, ki si napredni uporabnik.

Običajni človek rabi telefon, ki dela out of the box, plug and play. Če tega pri huawei ne bo dobil, bo šel drugam.

To ne reče običajen človek temveč nesposoben človek, ki pojma nima kaj govori.
Kdorkoli ima namen kupiti Mate30PRO ve kaj bo kupoval.


Ti RES ne veš, kaj govoriš.

Imam kolege, ki imajo dobre plače in in imajo vedno najbolj sveže telefone tipa samsung galaxy 10, huawei mate 20 pro itd. Pa me še vedno sprašujejo, kako se kaj inštalira, sploh, če je treba ročno.

Še moja si je zadnjič kupila huawei p20 (pa se od PRO verzije ne razlikuje). Če ne bi gor imela google play, ne bi znala inštalirat NIČ.

Telefone se dela za 95 % populacije, ki niso power-userji. Ti so tisti, ki prinesejo maso keša.

MrStein je izjavil:

Kot rečeno, namen bo imelo tam 500 oseb.
Razen, če bodo trgovci nategovali z "to je najboljše ta hip!" in bo folk kupoval, potem pa jamral, kako "nič ne dela!"...


Huawei Consumer Business Group (BG) today announced that it has sold 10 million units of HUAWEI P20 Pro and HUAWEI P20 in the first five months, empowering photography enthusiasts globally to take stunning photos with their smartphones.


Zadnjič je kolegica spraševala, kateri telefon, ki ima dobro kamero naj si kupi - sem predlagal Huawei, pa je rekla, da ni šanse, ker ni googlovih aplikacij.

Zgodovina sprememb…

MrNighthawk ::

Ales je izjavil:

Ni mišljen operacijski sistem v določenem telefonu, pač pa skupek Googlovih storitev, ki se povezujejo v celoto. Gmail, Google Maps, Play Services, Google Drive, Google Docs, itd.

Skratka, tisto, s čimer taki kot je Google, držijo stado ovac na kupu. Električni pastir, če hočeš.


Googlov "ekosistem" ni najboljši izraz, ker so googlove storitve na voljo tako na Win PCju kot tudi na Apple/iphone.
Na mestu je samo takrat, ko uporabljaš še chrome booka. Sicer pa nisi nič zaklenjen. Od vseh naštetih je teže zamenljiv youtube.

KTr1sk ::

tudi jaz mislim, da ne bodo več tako uspešni, vsakogar ki ga poznam uporablja googlove aplikacije, večina navadnih uporabnik drugih aplikacij niti ne pozna. Jaz sicer osebno uporabljam Microsoftov Outlook za pošto,Here we go za navigacijo in youtube iz kiwi browserja, ki nima reklam in deluje v ozadju...tu pa tam pa itak tudi google maps
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Domobrancek ::

No ja. Na netu so že posnetki kako urediti google play in vse ostalo na telefonu. Men ne zgleda ravno zahtevno.

Vseeno sem pa mnenja (oz. se strnijam), da bo večina ljudi manjko aplikacij odvrnil od nakupa. Tisti, ki za to ne bodo vedeli in bodo telefon vseeno kupili pa ga bodo (po mojem) hitro vrnili, ker je manjko google play-a pač prevelik minus. Tist, ki se vsaj malo spozna bo hitro naštelal, ampak takih ljudi je malo.

Čudi me tudi, da bo cena za ta telefon vseeno 1000EUR. Mislim, da bi se veliko več ljudi "potrudilo" in naložilo play store na telefon, če bi le ta bil okrog 700-800EUR namesto 1000EUR. Za 1000EUR pač dobiš katerikoli telefon in se ti s tem ne bo treba ukvarjat.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Domobrancek je izjavil:

No ja. Na netu so že posnetki kako urediti google play in vse ostalo na telefonu. Men ne zgleda ravno zahtevno.

Vseeno sem pa mnenja (oz. se strnijam), da bo večina ljudi manjko aplikacij odvrnil od nakupa. Tisti, ki za to ne bodo vedeli in bodo telefon vseeno kupili pa ga bodo (po mojem) hitro vrnili, ker je manjko google play-a pač prevelik minus. Tist, ki se vsaj malo spozna bo hitro naštelal, ampak takih ljudi je malo.

Čudi me tudi, da bo cena za ta telefon vseeno 1000EUR. Mislim, da bi se veliko več ljudi "potrudilo" in naložilo play store na telefon, če bi le ta bil okrog 700-800EUR namesto 1000EUR. Za 1000EUR pač dobiš katerikoli telefon in se ti s tem ne bo treba ukvarjat.


Nazadnje, ko sem ljudem dal za testirat en app v APK formatu, na katerem smo delali v službi je trajalo 20 min, da sem razložil, kaj morajo naredit, pa še to je bila usepešnost 60 / 40.

Zgodovina sprememb…

2dark ::

Zgleda zelo enostaven postopek kako si naložit vse googlove aplikacije in ostalo , kar pač uporabljamo.

Tale posnetek mi je boljši kot zgornji.

Phantomeye ::

2dark je izjavil:

Zgleda zelo enostaven postopek kako si naložit vse googlove aplikacije in ostalo , kar pač uporabljamo.

Tale posnetek mi je boljši kot zgornji.



Med svojimi prijatelji/družino izberi 5 ljudi za katere veš, da imajo androida, ampak niso tehnični "tipi". In vsakemu postavi naslednjo nalogo:

"Rad bi igral igro Angry birds, naloži si jo". Potem jim pustiš, da si jo naložijo.

Potem jim pa reči, da naj igro zbrišejo (ali pa jih ustavi, preden si jo prvič inštalirajo).

Nato pa jih vprašaj: "Predstavljaj si, da na telefonu nimaš aplikacije Google Play (Market, whatever), poskusi naložiti igro Angry Birds?"

Potem pa opazuj in se čudi.

---
Hint: uporabniki bodo imeli precejšnje težave.

Razni videi in druge oblike tutorialov navadnih uporabnikov, ki nimajo lastne iniciative, da bi te informacije poiskali, ne zanimajo.

Zgodovina sprememb…

2dark ::

Phantomeye je izjavil:

2dark je izjavil:

Zgleda zelo enostaven postopek kako si naložit vse googlove aplikacije in ostalo , kar pač uporabljamo.

Tale posnetek mi je boljši kot zgornji.



Med svojimi prijatelji/družino izberi 5 ljudi za katere veš, da imajo androida, ampak niso tehnični "tipi". In vsakemu postavi naslednjo nalogo:

"Rad bi igral igro Angry birds, naloži si jo". Potem jim pustiš, da si jo naložijo.

Potem jim pa reči, da naj igro zbrišejo (ali pa jih ustavi, preden si jo prvič inštalirajo).

Nato pa jih vprašaj: "Predstavljaj si, da na telefonu nimaš aplikacije Google Play (Market, whatever), poskusi naložiti igro Angry Birds?"

Potem pa opazuj in se čudi.

---
Hint: uporabniki bodo imeli precejšnje težave.

Razni videi in druge oblike tutorialov navadnih uporabnikov, ki nimajo lastne iniciative, da bi te informacije poiskali, ne zanimajo.



Se popolnoma strinjam. Samo omenjeni ne bodo kupovali tako dragega telefona, ker ga ne potrebujejo.

Navaden uporabni pričakuje, da mu vse dela, ne da išče rešitve po spletu.

HotBurek ::

Zanimivo, kako nekateri predpostavljate:

- Da so vsi uporabniki telefonov neumni (Pa tud prav je da so neumni, sej so si sami krivi....)
- Teorije o "povprečnem" uporabniku ([500, 500, 500, 500, 3000] - Koliko je povprečje? Kdo je blizu tega povprečja?)

A ni bolj na mestu, da ta pametni uporabniki teh t.i. pametnih telefonov predstavitev načine, kako zaobidit določene probleme, kako namestit Google Spy-war eko sistem, skupaj z navodili, da si bodo ostali, ki želijo ta telefon "normalno" uporabljati, lahko pomagali in rešili problem(e)?

Lahko odprete tudi storitve "pomoč in izobraževanje pri namestitvi/konfiguraciji/uporabi pametnih telefonov", ker so te stvari zrasle v kompleksen sistem. Napačno je prepostavljati, da vsak je žgance, vmes pa root-ta telefon, gor nalaga custom rom, ter nastavlja neke confige.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

2dark ::

HotBurek je izjavil:

Zanimivo, kako nekateri predpostavljate:

- Da so vsi uporabniki telefonov neumni (Pa tud prav je da so neumni, sej so si sami krivi....)

LJudem ni v interesu, da iščejo rešitve po spletu. Zato niso neumni. lolek.

Phantomeye ::

2dark je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

2dark je izjavil:

Zgleda zelo enostaven postopek kako si naložit vse googlove aplikacije in ostalo , kar pač uporabljamo.

Tale posnetek mi je boljši kot zgornji.



Med svojimi prijatelji/družino izberi 5 ljudi za katere veš, da imajo androida, ampak niso tehnični "tipi". In vsakemu postavi naslednjo nalogo:

"Rad bi igral igro Angry birds, naloži si jo". Potem jim pustiš, da si jo naložijo.

Potem jim pa reči, da naj igro zbrišejo (ali pa jih ustavi, preden si jo prvič inštalirajo).

Nato pa jih vprašaj: "Predstavljaj si, da na telefonu nimaš aplikacije Google Play (Market, whatever), poskusi naložiti igro Angry Birds?"

Potem pa opazuj in se čudi.

---
Hint: uporabniki bodo imeli precejšnje težave.

Razni videi in druge oblike tutorialov navadnih uporabnikov, ki nimajo lastne iniciative, da bi te informacije poiskali, ne zanimajo.



Se popolnoma strinjam. Samo omenjeni ne bodo kupovali tako dragega telefona, ker ga ne potrebujejo.

Navaden uporabni pričakuje, da mu vse dela, ne da išče rešitve po spletu.


Celoten ekosistem huawei telefonov (honor firma tudi paše pod to) bo imela takšen problem. Od middle to high end telefonov. Poleg tega pa tako drage telefone kupujejo različne starostne skupine (dobre službe, bogati starši).

HotBurek je izjavil:

Zanimivo, kako nekateri predpostavljate:

- Da so vsi uporabniki telefonov neumni (Pa tud prav je da so neumni, sej so si sami krivi....)
- Teorije o "povprečnem" uporabniku ([500, 500, 500, 500, 3000] - Koliko je povprečje? Kdo je blizu tega povprečja?)

A ni bolj na mestu, da ta pametni uporabniki teh t.i. pametnih telefonov predstavitev načine, kako zaobidit določene probleme, kako namestit Google Spy-war eko sistem, skupaj z navodili, da si bodo ostali, ki želijo ta telefon "normalno" uporabljati, lahko pomagali in rešili problem(e)?

Lahko odprete tudi storitve "pomoč in izobraževanje pri namestitvi/konfiguraciji/uporabi pametnih telefonov", ker so te stvari zrasle v kompleksen sistem. Napačno je prepostavljati, da vsak je žgance, vmes pa root-ta telefon, gor nalaga custom rom, ter nastavlja neke confige.


Model, več let se že ukvarjam z uporabniško izkušnjo in VEM, kako je z uporabniki pri uporabi tovrstnih zadev (mobilnih naprav, aplikacij, spletnih strani itd.). Običajnih uporabnikov ne zanima, kateri ram, katera matična, kateri procesor imajo v računalniku - zanima jih samo to ali bodo lahko s takšno napravo počeli tisto, kar želijo.

Nekdo, ki kupi nov telefon, pričakuje določene zadeve. Če bo izvedel - novice se hitro širijo - da samsung ima youtube, huawei ga pa nima - potem bo kupil samsunga. Ljudje ne kupijo Huawei-ja ker je super duper telefon, ki je sposoben človeka spravit na luno. Tak telefon kupijo, ker je neke vrste statusni simbol.

Zgodovina sprememb…

Sp3m ::

Phantomeye je izjavil:


Model, več let se že ukvarjam z uporabniško izkušnjo in VEM, kako je z uporabniki pri uporabi tovrstnih zadev (mobilnih naprav, aplikacij, spletnih strani itd.). Običajnih uporabnikov ne zanima, kateri ram, katera matična, kateri procesor imajo v računalniku - zanima jih samo to ali bodo lahko s takšno napravo počeli tisto, kar želijo.


BTW tole bi si moral vsak 5x prebrati in znati na pamet povedati, če ga ponoči zbudiš.

Samo veliko ljudi, posebaj na tehničnih forumih, predvideva, da so vsi tehnični znalci in da bo znali in se jim bo dalo nastavljati določene APKje, repositorije in podobne zadeve.

MrNighthawk ::

Phantomeye je izjavil:


Celoten ekosistem huawei telefonov (honor firma tudi paše pod to) bo imela takšen problem. Od middle to high end telefonov. Poleg tega pa tako drage telefone kupujejo različne starostne skupine

Huawei je konkurenci pokazal, da "ima jajca" predstavit flagship telefon brez Google aplikacij. V tehnološkem smislu je telefon vrhunski in se jih ostala konkurenca lahko boji.
Če prodaja zaradi pomanjkanja Googla v EU ne bo tako visoka jih nima kaj skrbet. Huawei ne dela samo telefonov. V roku leta ali dveh bodo za svoj OS razvili tistih 15 nujnih aplikacij, da se ne ponovi Windows Mobile. Kot vemo Kitajci znajo kopirat ;)

Phantomeye ::

MrNighthawk je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


Celoten ekosistem huawei telefonov (honor firma tudi paše pod to) bo imela takšen problem. Od middle to high end telefonov. Poleg tega pa tako drage telefone kupujejo različne starostne skupine

Huawei je konkurenci pokazal, da "ima jajca" predstavit flagship telefon brez Google aplikacij. V tehnološkem smislu je telefon vrhunski in se jih ostala konkurenca lahko boji.
Če prodaja zaradi pomanjkanja Googla v EU ne bo tako visoka jih nima kaj skrbet. Huawei ne dela samo telefonov. V roku leta ali dveh bodo za svoj OS razvili tistih 15 nujnih aplikacij, da se ne ponovi Windows Mobile. Kot vemo Kitajci znajo kopirat ;)



Bo čas pokazal svoje, ampak dejstvo je, da bodo morali imeti pripravljeno rešitev (za evropo) in ne zanašanje na "hacke" ala "poglej tisti youtube tutorial".

Mr.B ::

Nasrečo tisti ki se zavedajo zasebnosti, no sej bo tudi custom zahodni rom za Mate30, brez googla.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

2dark ::

MrNighthawk je izjavil:

Kot vemo Kitajci znajo kopirat ;)



Youtuba ne morejo kopirat. lol

Youtube je eden izmed najbolj pomembnih appov, ki se redno uporabljajo na telefonih.

blackbfm ::

Huawei je konkurenci pokazal, da "ima jajca" predstavit flagship telefon brez Google aplikacij.


Huawei ni nič pokazal, prej bi rekel da nimajo izbire, če tovarne ustavijo so mrtvi

Nato pa jih vprašaj: "Predstavljaj si, da na telefonu nimaš aplikacije Google Play (Market, whatever), poskusi naložiti igro Angry Birds?"

Potem pa opazuj in se čudi.


Eh ljudje se znajdejo če je res treba. Bolj je problem ker bodo poleg naložili še greznico virusov.

49106 ::

Mr.B je izjavil:

Nasrečo tisti ki se zavedajo zasebnosti, no sej bo tudi custom zahodni rom za Mate30, brez googla.


Ja, Kitajska je sinonim za zasebnost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mr.B ::

49106 je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Nasrečo tisti ki se zavedajo zasebnosti, no sej bo tudi custom zahodni rom za Mate30, brez googla.


Ja, Kitajska je sinonim za zasebnost.

Ti se kar prepričuj kako korporacije skrbi za enega malega človeka kot ti. Sem tudi prepričan, da obstaja bore malo Američanov, ki bi nekaj naredili, ne da bi pri tem imeli profit.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Ales ::

2dark je izjavil:

Youtuba ne morejo kopirat. lol

Youtube je eden izmed najbolj pomembnih appov, ki se redno uporabljajo na telefonih.

Saj se menda zavedaš, da obstajajo alternativne aplikacije za YouTube? Poskusi kdaj NewPipe, recimo, boš presenečen.

Aplikacija in storitev ni eno in isto.

2dark ::

Ales je izjavil:

2dark je izjavil:

Youtuba ne morejo kopirat. lol

Youtube je eden izmed najbolj pomembnih appov, ki se redno uporabljajo na telefonih.

Saj se menda zavedaš, da obstajajo alternativne aplikacije za YouTube? Poskusi kdaj NewPipe, recimo, boš presenečen.

Aplikacija in storitev ni eno in isto.




A je enako kot yputube. Zajema vse , kar ponuja youtube. Ime je debilno.

Mavrik ::

Ales je izjavil:

2dark je izjavil:

Youtuba ne morejo kopirat. lol

Youtube je eden izmed najbolj pomembnih appov, ki se redno uporabljajo na telefonih.

Saj se menda zavedaš, da obstajajo alternativne aplikacije za YouTube? Poskusi kdaj NewPipe, recimo, boš presenečen.

Aplikacija in storitev ni eno in isto.


Saj se menda ti tudi zavedaš da aplikacije kot NewPipe kršijo pogoje uporabe YouTuba in jih Huawei ne sme razpečevati ali vzpodbujati. Tu je tvoja napaka v logiki - isto velja za Play Services. Eno je ko geeki doma to inštalirajo na svoje telefone, drugo pa ko firma direktno krši licenčne pogoje s svojimi napravami. Prav tako SafetyNet na takih napravah ne da pozitivne vrednosti in DRM ključi niso pravilno vnešeni. Kar pomeni nič Netflixa, Prime Videa ali bančnih aplikacij.

Je pa Huawei začel zelo agresivno kontaktirati razvijalce - jaz sem že hitro dobil vprašanja a bi prenašal moje aplikacije na njihov store :) Bomo videli.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Phantomeye ::

Ales je izjavil:

2dark je izjavil:

Youtuba ne morejo kopirat. lol

Youtube je eden izmed najbolj pomembnih appov, ki se redno uporabljajo na telefonih.

Saj se menda zavedaš, da obstajajo alternativne aplikacije za YouTube? Poskusi kdaj NewPipe, recimo, boš presenečen.

Aplikacija in storitev ni eno in isto.



In spet in spet kljub vsemu predlagate neke "hacke".

Ja, obstaja tudi ymusic (jaz jo imam, naložit moraš APK), kjer lahko poslušaš youtube glasbo, brez videa, z zaklenjenim zaslonom, lahko downloadaš video, glasbo itd, vse kar youtube ne omogoče (oziroma omogoča, če imaš premium).

Koliko ljudi ima to aplikacijo? 0,00000001 %. Zakaj? Ker ni Youtube in predvsem, ker ni na Google Play.


Breme je na Huawei, ne na potrošniku.

Kar mora huawei narediti je, da postane "tretji ponudnik". Torej, kot imaš iOS in Android, bi imel HuaOS (ali whatever). Torej, da gre za telefone, ki niso Android brez aplikacij, ampak so nekaj čisto drugega (oziroma tretjega). Tako kot Apple ni Android brez aplikacij. To pomeni, da morajo imeti zrihtano trgovino, ki bi bila enakovredna Google Play ali Play Store. Ampak še vedno pa problem odsotnosti Youtube-a ostaja. Recimo, ker Apple ga ima.

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

...........Huawei Mobile Services (HMS) s trgovino App Gallery, ki trenutno vsebuje zgolj okoli 45.000 aplikacij."

Grozno. Da ljudje potrebujejo več kot 45.000 aplikacij, da lahko funkcionirajo normalno?
Blaznost. Svet norcev.
Je?o?atr, kako smo lahko živeli brez Googla, zdaj bi se pa zgleda dogodil konec sveta.
Svet norcev.

49106 ::

Koliko izmed teh je omembe vrednih?

Phantomeye ::

Pika na i je izjavil:

...........Huawei Mobile Services (HMS) s trgovino App Gallery, ki trenutno vsebuje zgolj okoli 45.000 aplikacij."

Grozno. Da ljudje potrebujejo več kot 45.000 aplikacij, da lahko funkcionirajo normalno?
Blaznost. Svet norcev.
Je?o?atr, kako smo lahko živeli brez Googla, zdaj bi se pa zgleda dogodil konec sveta.
Svet norcev.


Kvaliteta > kvantiteta

Komu koristi TV shema, ki ima 1000 programov, če jih je 5 takšnih, ki jih je vredno gledat. Ampak tako shemo kupiš, ker hočeš teh 5 programov. V nasprotnem primeru sheme ne bi kupil nihče, razen navdušenec nad nišnimi kanali o ribolovu.

Tako, da prosim ne hodi ven z neumni argumenti.

Kot je nekdo napisal, poleg youtube-a ni ne Netflixa in ni ne mobilnega bančništva (dve stvari, ki jih uporabljam in plačujem).

Pika na i ::

Kakšnimi argumenti? Kje vidiš ti kak argument za to, da ima neka stvar 10000000000 aplikacij?
Človek naj joče zato, ker telefon ne bo imel milijarde aplikacij ampak samo 45.000? A si znorel?
Kako si včeraj živel brez mobilne banke in ne3tflix? Brez YT?
Ja, verjetno si bil takrat normalnejši.
Ja, nori ste. In ne ustavite se.

49106 ::

Kakšnimi argumenti? Kje vidiš ti kak argument za to, da ima neka stvar 10000000000 aplikacij?

Kdo bo dal 1100 evrov, da ne bo imel aplikacij, ki jih dnevno uporablja na telefonu za (nekaj) 100 evrov?


Kako si včeraj živel brez mobilne banke in ne3tflix? Brez YT?
Ja, verjetno si bil takrat normalnejši.
Ja, nori ste. In ne ustavite se.


Kako so včasih živeli brez mobilnikov, televizije in električne energije?
Ja, verjetno so bili takrat normalnejši.
Ja, nori smo. In ne ustavimo se.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Mr.B ::

Vecina uporabnikov google storitve, se itak utavijo pri prvvem bajboljsem sugestiranem zadetku googla.Naprej ne gledajo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

MrNighthawk ::

2dark je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Kot vemo Kitajci znajo kopirat ;)

Youtuba ne morejo kopirat. lol

Youtube je eden izmed najbolj pomembnih appov, ki se redno uporabljajo na telefonih.


Lahko naredijo aplikacijo, ki bo predvajala Youtube.

Lahko pa naredijo nov "youtube", vprašanje je ali bi se prijel.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametni telefoni v letu 2019: Samsung, Huawei, Apple

Oddelek: Novice / Rezultati
1910601 (9385) Vazelin
»

Huawei predstavil Mate 30 Pro - brez Googlovih aplikacij (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
11227813 (21014) xmetallic
»

Huaweijevi prihajajoči telefoni brez Googlovih storitev in aplikacij? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
7215624 (11368) Reycis
»

Prihajajo sistemski čipi z vgrajenim modemom 5G (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
5313779 (11841) dronyx
»

Huawei pripravlja telefon z lastnim operacijskim sistemom (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6217894 (12979) GRT

Več podobnih tem