» »

Gradnja v dvoje ali celo troje

Gradnja v dvoje ali celo troje

1
2
»

TheBlueOne ::

To praviloma niso kontejner hise v smislu, da uporabijo star kontejner. Samo moduli so kocani v velikosti, ki gre na kamion, pa niti to ni edin nacin.

http://www.containex.si/sl/referencni-p...

Tu se recimo vidi kako enostaven je lahko fundament itn.

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Ceneje, bolje, najbolje....zakaj potem nisi tega naredil? Mona ni dovolila ne pove dosti.

Invictus ::

facepalm je izjavil:

Gre tudi v visino.
Edit: tudi streho se da urediti tako, kot zahteva oppn

Potem pa ni več poceni...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

TheBlueOne ::

nekikr je izjavil:

Ceneje, bolje, najbolje....zakaj potem nisi tega naredil? Mona ni dovolila ne pove dosti.


Moja hoce brunarico in ji niso vsec te modularne gradnje. Meni je naceloma brunarica tudi OK oz. najbolj vsecna ampak bi me znal prepricat denar da bi se sel modularno gradnjo. Kar mi je bilo pri modularni ekstra vsec je koliko svobode imas okoli designa ampak je kakor je. :) Morda bom postavil se eno modularno za v najem po 2020...

Invictus je izjavil:

facepalm je izjavil:

Gre tudi v visino.
Edit: tudi streho se da urediti tako, kot zahteva oppn

Potem pa ni več poceni...


Kaj ravne strehe v Slo sploh niso dovoljene?

Zgodovina sprememb…

facepalm ::

Invictus je izjavil:

facepalm je izjavil:

Gre tudi v visino.
Edit: tudi streho se da urediti tako, kot zahteva oppn

Potem pa ni več poceni...

Par jurjev za trame in kritino, saj bi sluzila zgolj za videz. Torej brez izolacije. Po domace: nadstresek.

nekikr ::

Kaj ravne strehe v Slo sploh niso dovoljene?

Zelo redko kje. OPPNji največkrat tudi tega kontejnerja ne bi pustili.

jype ::

nekikr je izjavil:

Ceneje, bolje, najbolje....zakaj potem nisi tega naredil? Mona ni dovolila ne pove dosti.
Sem, ampak ne iz železnih kontejnerjev. Trenutno so v razvoju koncepti pasivne kontejnerske gradnje, izolirane z rečmi, za katere bržkone obrtniki še slišali niste.

nekikr je izjavil:

Zelo redko kje. OPPNji največkrat tudi tega kontejnerja ne bi pustili.
In kljub temu je država polna gradenj z ravno streho, kako nenavadno.

TheBlueOne ::

nekikr je izjavil:

Kaj ravne strehe v Slo sploh niso dovoljene?

Zelo redko kje. OPPNji največkrat tudi tega kontejnerja ne bi pustili.


Drugace ne vidis kar tako razlike med modularnimi, montaznimi in celo grajenimi, ce bi lovil tako estetiko.

Si lahko predstavljam, da je mogoc tudi naklon strehe, ne vem zakaj ne.

Pac modularne so skladne z mojo filozofijo, ki je redukcija stroskov skozi neko standardizacijo in industrijsko optimizacino. Po obcutku bi dejal, da gre se dosti ceneje, kot je sedaj. Ce upostevas se kaksen fundament je potreben ugotovis, da je tako hiso tudi dosti lahko seliti oz. odstranit, kar ima zopet dosti prednosti.

SmeskoSnezak ::

In kolk so priblizno drage te "poceni" modularne hise? Dajte dodat ceno k modelom/slikam.
@ Pusti soncu v srce... @

nekikr ::

In kljub temu je država polna gradenj z ravno streho, kako nenavadno

Daj nehaj no jurček in pojdi na kolo. Pa vmes glej naravnost, ne dol v cesto, da boš videl kakšne streho so po Sloveniji. Polne so dvokapnic, ki so opredeljene v OPPNjih, z izjemami sem in tja, ki jih pa ni težko prešteti.

jype ::

nekikr je izjavil:

z izjemami sem in tja
Ja, ane.

SmeskoSnezak je izjavil:

In kolk so priblizno drage te "poceni" modularne hise? Dajte dodat ceno k modelom/slikam.
Skandinavske so zelo poceni za domači standard in ne tako zelo poceni za slovenskega, drži pa, da je izolacija na nivoju, ki je v Sloveniji pravzaprav ne potrebuješ.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

TheBlueOne ::

SmeskoSnezak je izjavil:

In kolk so priblizno drage te "poceni" modularne hise? Dajte dodat ceno k modelom/slikam.


https://trex-systems.com/sl/

Tile imajo cene. Glej pod moduli. Ampak pri njih me je kaj zmotilo, ko sem se zanimal. Takrat niso imeli dimnikov in TC, ampak so mi rekli, da delajo na tem. Je bilo kaksni dve leti nazaj.

@nekikr, si gradbinec? Ce ja, kako to, da te te zadeve na zanimajo?

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Nisem gradbinec. Delam nekaj hiš, ampak to je bolj hobi. Zakaj me to ne zanima? Ker tega Slovenci ne bodo kupovali (jype, zdaj lahko najdeš enega, ki bo in me čisto sesuješ). Slovenci kupijo klasično, skeletno, montažno. V mobilne hiške gredo pa v Umag. Saj ne pravim, da so čisto zanič ali kaj podobnega, le specifična snežinka moraš biti, da greš živet v kontejnersko opcijo. Takih snežink pa pri nas praktično ni (jype, daj, prilimaj zdaj enega, no, da ne bo držalo tole).

jype ::

nekikr je izjavil:

jype, zdaj lahko najdeš enega, ki bo in me čisto sesuješ
Bo? Ni dovolj, da je že?

nekikr je izjavil:

prilimaj zdaj enega, no, da ne bo držalo tole
Še par potresov, pa bodo praktično vsi v takih hišah.

nekikr ::

Jp. Repent! The end is nigh!

jype ::

Skratka, ti ne znaš prodat boljše in cenejše gradnje, zdaj pa poizkušaš z nekakšnim humorjem skriti to žalostno dejstvo?

nekikr ::

Ne, nimam časa. Zdaj prodajam stvar, ki je dvakrat boljša kot Mercedes in pol cenejša. Sicer ne gre tako dobro, ker ljudje pravijo, da Kia Ceed za 50kEUR pač ni Mercedes, ampak kaj pa oni vedo, bedaki! Jim že pokažem, če ne pa na silo! Saj gre tako nekako tole tvoje, ane?
Če je nekaj boljše in cenejše, potem, sploh Slovenci, prvi v vseh piramidnih shemah od catch the cash do bitcoina, prvi skočijo in to v velikih številkah. Če niso skočili na kontejnerje, potem ali ni ceneje ali pa ni bolje. No, v resnici ni ne eno ne drugo. Ne, ne pravim tega jaz, to pravi trg.
Seveda imaš pa ti podatke iz paralelnega vesolja, tako da jih le prilimaj semkaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

facepalm ::

Ce bi oppn dovoljeval, bi sebi postavil eno "mobilno" hisko.
Zakaj? Ceneje, HITREJE, bolj varno v primeru potresa, manj vzdrzevanja.

Sem pa eden tistih, ki nakup nepremicnine ne enaci s poroko. Ce/ko se navelicam, se preselim.
Imam sele 33 let, pa sem se ze osmic selil.
Ce gre po planu, naslednje leto ponovim, nato cez 5 let spet.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

gruntfürmich ::

nekikr je izjavil:

prav tako je nerazumno ne-spodbujanje obnavljanje starih bajt, ki so že posvinjale prostor, ampak je vsakemu interes pozidat nov košček obdelovalne zemlje.

Stare bajte prodajajo po 300.000€ recimo tule pri nas. Če dodaš največ 100.000€, lahko kupiš zemljo in na njej postaviš novo stvar. Se pravi ustrezno narejeno po novih standardih, z novimi izolacijami, prezračevanjem, modernim tlorisom oz. takim po tvojih željah. V tisto staro bi moral pa najprej vložiti vsaj 50.000€, da bi imel še vedno staro bajto, ki bi bila malce renovirana. Zato.

jasna stvar. se popolnoma strinjam s tabo. le da je vseeno boljše na istem mestu zgraditi novo stavbo, ko pa na novo pozidavati zemljišča.
kako bi se tega sistemsko lotili pa je več idej... vsekakor pa olajšana rušitev, ne pa s stroški par 10k in zapleteno birokracijo
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nekikr ::

Olajšana rušitev ne bo pocenila teh starih bajt (ker že sedaj ni nekaj blazno komplicirana). Če meni kdo staro bajto, primerno za rušenje, ponuja, mu povem čisto enostavno: ti jo že ceniš na nekaj sto tisočakov, ampak zame predstavlja pa to le kos zemlje, kjer bom moral dati za rušenje 10k€ (ampak so papirji že deloma urejeni, pa se s tem pogliha recimo). Torej ponudim toliko kot je vredna zemlja. Potem pa na drugi strani bled obraz.

jype ::

nekikr je izjavil:

Saj gre tako nekako tole tvoje, ane?
Ne, moje gre super, ljudje že vedo, da gre KIA ceneje in bolje kot Mercedes, zato pa KIA proda bistveno več avtomobilov.

nekikr je izjavil:

Če niso skočili na kontejnerje, potem ali ni ceneje ali pa ni bolje.
Ali pa jim ni še nihče ponudil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Invictus ::

nekikr je izjavil:

Olajšana rušitev ne bo pocenila teh starih bajt (ker že sedaj ni nekaj blazno komplicirana). Če meni kdo staro bajto, primerno za rušenje, ponuja, mu povem čisto enostavno: ti jo že ceniš na nekaj sto tisočakov, ampak zame predstavlja pa to le kos zemlje, kjer bom moral dati za rušenje 10k€ (ampak so papirji že deloma urejeni, pa se s tem pogliha recimo). Torej ponudim toliko kot je vredna zemlja. Potem pa na drugi strani bled obraz.

Rušenje je še cenejše, je pa res da za to rabiš gradbeno dovoljenje z vsemi potrebnimi papirji.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

facepalm ::

Dokler bo vsaka,100 let stara bajta sredi mesta, spadala pod spomenisko varstvo, bo rusenje ZELO drago. V nasprotnem primeru, te stane le cca 5k€ (rusenje in odvoz), saj je rusenje ze predvideno v gradbenem divoljenju "gradnje" in ne delas 2 gradbena (eno za rusenje, drugo za zidanje).

nekikr ::

Ja, ok, ampak potem pa ne bomo imeli takih lepih, idiličnih vasic in mestec. A bi to rad a?

jype ::

Bi, ja.

facepalm ::

nekikr je izjavil:

Ja, ok, ampak potem pa ne bomo imeli takih lepih, idiličnih vasic in mestec. A bi to rad a?

Itak. Vecina starih stavb nima neke zgodovinske vrednosti. Takoj bi jih zamenjal za sodobne. Seveda s primernim oppn-jem.
Zakaj bi moral pustiti zunanje stene nedotaknjene pri prenovi, ce jih lahko zrusim in zgradim enake, iz sodobnih materialov? Izgled bi, zaradi fasade, ostal identicen.

gruntfürmich ::

nekikr je izjavil:

Olajšana rušitev ne bo pocenila teh starih bajt (ker že sedaj ni nekaj blazno komplicirana). Če meni kdo staro bajto, primerno za rušenje, ponuja, mu povem čisto enostavno: ti jo že ceniš na nekaj sto tisočakov, ampak zame predstavlja pa to le kos zemlje, kjer bom moral dati za rušenje 10k€ (ampak so papirji že deloma urejeni, pa se s tem pogliha recimo). Torej ponudim toliko kot je vredna zemlja. Potem pa na drugi strani bled obraz.

še olajšana rušitev (strošek 0) in ne-podpiranje lastništva starih propadajočih bajturin, ter če se že gremo neke spodbude: za obnavljanje ali 'nadomestno' gradnjo.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

nekikr ::

facepalm je izjavil:

nekikr je izjavil:

Ja, ok, ampak potem pa ne bomo imeli takih lepih, idiličnih vasic in mestec. A bi to rad a?

Itak. Vecina starih stavb nima neke zgodovinske vrednosti. Takoj bi jih zamenjal za sodobne. Seveda s primernim oppn-jem.
Zakaj bi moral pustiti zunanje stene nedotaknjene pri prenovi, ce jih lahko zrusim in zgradim enake, iz sodobnih materialov? Izgled bi, zaradi fasade, ostal identicen.

Ah daj no. Še enkrat poglej link. Če bi prenovil stavbe potem Mengeš recimo ne bi več izgledal kot Vukovar med vojno, baje je pa ta izgled točno to kar Slovenija potrebuje (glede na pogoje pri zaščiti kulturne dediščine). Vukovar med vojno, kjer vsi za enakega minimalca štancamo nepomembne stvari je ideal slovenstva. Temu se pa res ne smemo odreči.

še olajšana rušitev (strošek 0) in ne-podpiranje lastništva starih propadajočih bajturin, ter če se že gremo neke spodbude: za obnavljanje ali 'nadomestno' gradnjo.

Kako strošek 0? A se bo samo podrlo in odpeljalo? Saj spodbude za obnovo se že zdaj dobijo, za streho, fasado, okna. Hudič je v tem, da mora po obnovi vse skupaj izgledati enako staro in propadajoče kot prej. Nihče pri zdravi pameti pa ne bo prenavljal zato, da bo potem enako bedno kot je bilo prej - z boljšo izolacijo, če ne bo nujno potrebno. Jypovi levičarji imajo odgovor za to - davki! Lahko bi pa tudi prevetrili spomeničarje, da vsake podrtije pač ne zaščitijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

MIHAc27 ::

facepalm je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:

Jaz se tega z neznanci definitivno ne bi šel, z prijatelji pa še manj.


Torej bi raje placal vec, za starejse stanovanje med neznanci, kot pa, da bi si zgradil tocno tako enoto, kakrsno si zelis ter prihranil?
Samo zato, ker se ne zelis ukvarjati s soinvestitorji?

Jaz bi sel v to s komerkoli, ki bi bil zmozen financirat svoj del projekta. Pomembno je le, da se vse stvari dorece na zacetku in se spise pri notarju.
Ne si predstavljat, da zivis s soinvestitorjem pod isto streho, delita si zgolj dostop do parkirisca in vhoda. Lahko se sprojektira, da so vhodi na nasprotnih straneh objektov in se v tem primeru niti srecata ne.

Če že bi, bi gradil na samem, na svoji parceli. Tako se izogneš velikemu številu težav, ki z solastniki lahko nastanejo.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

mobilne hiške - zakonodaja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8748197 (31095) liberluminus
»

Nov gradbeni zakon (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9210677 (7838) Pika na i
»

Gradnja hiše - ravna streha (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7317012 (5692) Machete
»

Mobilne hišice

Oddelek: Loža
3716414 (14892) maco-maco
»

Low budget rešitve za prebivališče (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5011349 (9570) Highlag

Več podobnih tem