» »

Filament za 3D printer s Kitajske?

Filament za 3D printer s Kitajske?

MasterMiG ::

Zdravo,
ima kdo izkušnje s kupovanjem filamenta na Kitajskem? Kako je s carino? Na kilo je predraga poštnina, na večje nakuše se bo pa carina obesila? Da si malo makerji izmenjamo znanje.

Iskal sem en UV reaktiven filament, in me je iskanje prineslo h kitajcu na Alibabi. Poštnine so sledeče:

2 reels, ship by DHL, shipping cost $31, the delivery time is about 4-7 workdays.
5 reels, ship by DHL, shipping cost $63, the delivery time is about 4-7 workdays.
10 reels, ship by train+express, shipping cost $73, the delivery time is about a month.

Zanima me, kako je s carino v tem primeru? Če se ji da kako izognit (kdor se misli ob to spotakniti, naj, prosim, se ugrizne v jezik), se splača, sicer bolj ne; le izbira je zelo dobra.
Mogoče kdo pozna kakšnega kitajca, ki ima kje v EU skladišče? Razlike so ogromne, če pri kitajcu dobim kilo PLA za 8€, res ne bi našim plačeval 22.6...
There is nothing to fear but the fear itself.

jest10 ::

Jaz sem nabavil po 10 in 13kg PLA na aliju. Carine k sreči nisem plačal.
Je pa tako, da imam to plastiko samo za večje printe, ker zadeva hitro rata krhka, ko imaš rolco izven pakiranja. No odvisno od sreče, kako kvalitetno plastiko dobiš

styrian ::

Po mojih izkušnjah ne boš dobil ceneje kot pri domačih proizvajalcih (Trček ...).

Kilo že dobiš za 8€, samo je potem 17€ poštinna.

jest10 ::

Absolutno je ceneje. Samo ne smeš nabavljati samo ene kile. Skupaj s poštnino se z nekaj sreče dobi za okoli 11€ po kili

kombinezon ::

Malo še poglej Hobbyking EU in UK skladišča. Če naročaš 1kg, 2kg je cena podobna kot npr. Trček. Pri večjih količinah pa se že splača. Še posebno so kul njihovi premium filamenti.Lahko pa daš tudi Hobbyking skladišče iz kitajske, ki ima nižje cene vendar precej strmno minimalno poštnino.

MasterMiG ::

Ali se samo meni zdi, ali carinska pošta dandanes odpre malo manj kot pred par leti? Mehko odpuščanje presežnih carinikov po vstopu hr v eu?
Hobbyking ma res kar lepe cene, sklepam, da veljajo za Slovenijo enaka shipping pravila kot ostale naštete EU države? Plus tukaj je, da vsaj ni trepetanja s carino.
Smem vprašati za kakšen dober link od Kitajcev? Ker večinoma moraš kar vsakemu pisat za shipping rate v SLO. Pa da ima čim širšo paleto? Vsaj še les in kovino - z delčki, ne le barva)?
Trček se mi res zdi najcenejši v SLO, sploh pri PETG.
Moj link od enega kitajca, s shipping rate-i iz prvega posta: https://hello3d.en.alibaba.com/
There is nothing to fear but the fear itself.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

3d tiskalnik (strani: 1 2 3 443 44 45 46 )

Oddelek: Kaj kupiti
2282347376 (1777) Motion
»

Izkusnje z Amazon.de (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8122833 (2407) carlosk1966
»

Gearbest EU Warehouse

Oddelek: Loža
256371 (1551) U24ever
»

Kupovanje telefona iz Uk

Oddelek: Mobilne tehnologije
131838 (1527) bdoxx
»

Nokia n95 8GB verzija (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9214173 (2307) gasperxp

Več podobnih tem