» »

Kopiranje celotnega sistema na nov disk

Kopiranje celotnega sistema na nov disk

Bellzmet ::

Živjo!

V računalnih nameravam vgraditi nov disk (sedaj imam enega, pol bi imel dva), ki pa bo hitrejši od starega, zato bi rad celotno vsebino starega diska prekopiral na novega, ker se mi ne da na novo inštalirat win XP in vse ostale programe.
Kako bi to naredil? A se to da z Norton Ghost al s katerim drugim programom?
Stari disk ima 40Gb, nov pa 120Gb.

LP

ali3n ::

Z Norton Ghost ja...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Bellzmet ::

A pa se Ghostom da tko, da dam jaz notr nov disk, zaženem računalnik in pol prekopiram iz starega diska na nov z Ghostom in naslednič k se računalnik zalaufa, win XP laufajo iz novga diska in pol starga lohka formatiram?

schurda ::

Jaz sem W98 tako kopiral, da sem disable-al swap, potem pa enostavno skopiral vse fajle na drugi disk. Seveda tudi skrite. In je delal. Mogoče se da tudi XP-je tako. Sej je disk prazen, zato lahko poskusiš.

Dokler pa ti ne uspe, pa le ne formatiraj starega.

p.s. Ali je res treba vse prenesti na nov disk? Če je hitrejši OK, če ne pa ni panike. Sisitem in prgrami ti vzamejo par giga, vse ostalo pa so itak filmi ali kaj podobnega. To pa lahko komot daš na drug disk. Pa še hitrejše bo vse skupaj, ker ne bo vse na enem.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

bobby ::

ČE ti bo, ko boš sistem skopiral na nov disk, pri zagoni, pred loginom, javil "swap file does not exist or it is 0,..." nekaj v tem stilu, je rešitev v boot disketi win98.

fdisk /mbr

men se je to zgodilo in sem popizditis dobival predn sm to pogruntal.
sam tok za future info v primeru ČE,...
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

ali3n ::

A pa se Ghostom da tko, da dam jaz notr nov disk, zaženem računalnik in pol prekopiram iz starega diska na nov z Ghostom in naslednič k se računalnik zalaufa, win XP laufajo iz novga diska in pol starga lohka formatiram?


Točno tko, starga zghostaš na novega, ugasneš komp, zamenjaš diska (fizično) - da je nov na master.. in bootaš; ko ugotoviš, da je vse ok, da vse dela, sformatiraj starga...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako prenesti celotno vsebino diska na nov disk?

Oddelek: Programska oprema
133933 (3647) BigWhale
»

Kopiranje diska

Oddelek: Programska oprema
302503 (2117) Preseren
»

Prenos sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
111350 (1209) bozicek
»

ne vem kako se priklopi disk

Oddelek: Strojna oprema
171686 (1479) MrX
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452358 (1729) BlackHole

Več podobnih tem