» »

ne vem kako se priklopi disk

ne vem kako se priklopi disk

MrX ::

kupil sem WD120GB 8mb in ga dal v kišto. priklopil sem ga pod maxtorjem 40GB, se pravi če povem po domače, tja kjer ni konec kabla, ampak tam vmes, a se zastopmo?:8)
ko sem ponovno zagnal rač. mi je windowsXP avtomatsko inštaliral driver za WD-ja. če pa grem naprimer v "moj računalnik", pa ni nobenga novega diska, samo c: (maxtor40GB).
jumperje nisem nič prestavljal. ali bi jih moral?

rad bi naredil takole:
najprej bi skopiral vse podatke, tudi winXP na WD-ja, potem pa bi formatiral Maxtorja, ker bi ga imel samo za filme in musko.
WD pa bi imel za master, maxtorja pa za slave.

a bi mi lahko nekdo razložil postopke in kako se to uredi? hvala

Kolos ::

Ja verjetno bi moral prestaviti jumper na WD-ju na slave če si ga tako priklopil.
Pa novi disk je potrebno sformatirat (partition magic) ali pa v winxp ne vem točno program tam ti pokaže prazen prostor, pa ga potem razdeliš.

Pusti to, odklopi Maxtorja (fizično) in rajši priklopi WD na master na konec kabla. Jumper naj bo na master.
Potem ti je najbolje na novo winxp instalirat na WD. Razen če nujno rabiš klonirat sistem. (norton ghosta verjetno nimaš, da bi prenesel celoten sistem).
Kolk maš 120 GB?, razdeli na ustrezne particije C: naj bo najmanj samo za sistem cca 10 GB. ostale po želji.
Ostale particije lahko formatiraš pozneje v winxp na WD razen C:, to ti je verjento jasno.

Ko boš imel imel inštalirane winxp na WD priklopi Maxtorja na slave sredino. Pa jumper dej na slave. Zadaj na disku ti vse piše.
Diska boš verjetno mogel menjat WD zgoraj, Maxtor spodaj zaradi kabla.

Zdaj pa si iz MAX prenesi vse pomembne dokumente, savegame in ostale stvari...., nato pa maxtorja lepo sformatiraj v WIXP-jih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kolos ()

MrX ::

ja imam norton ghosta. jst bi prenesel cel sistem, ker nimam cajta da bi vse še enkrat na novo inštaliral. a to ni dobr ali kaj?

no bom dal na WD-ju na slave pa bomo vidl.

Mr-poki ::

ka ti zj dela al ti ne? kr pr men je bla podobna situacija ko pr teb sam da sm pol formatiru nowga wd pa mu določu particijo v windowsih po je pa delal vse normaln
-=GoDfAtHeR=-

MrX ::

nism vedu da ga je treba formatirat:8)
a je nujno treba nardit particije?

kako se to dvoje naredi v windowsihXP?

frenk ::

particija je verjetno že narjena tko da loh sam v winsih formatiraš...z desno nanga klikneš pa format:)

MrX ::

jst v "moj računalnik" ne vidm nobenga novga diska

frenk ::

poj si pa partition magic gor nalož al pa nared zagonsko disketo win98 pa fdisk zažen

MrX ::

kaj pa če tkole nardim:

desni klik na Moj računalnik, manage, disc management in pol formatiram disk0. a je to možno??

Kolos ::

Kaj zdaj vidiš disk ali ne,
če ne pojdi Nadzorna plošča>>>Skrbniška orodja>>>>Upravljanje računalnika (Computer Management)
>>>>>Upravljanje diskov(Disk Management)

Tam bi zdaj moral videti vse diske in prazen prostor(WD?) na katerega narediš particijo-je in formatiraš.

Ali pa uporabi Partition Magic 8.0

Stratus ::

A bi ti rad formatiru disk al delu ghost?
Povej kako maš razdeljen maxtor, če boš delu ghost nared disk to disk in ti bo razdelil disk v istih proporcijah kot jih imaš zdej (procentualno)

MrX ::

Maxtorja nimam nč porazdeljenega.

zdej že vem pribljižno kako bom naredu:
1) naredim particijo za 120gb k botam iz cdja od winxp, vendar ne inštaliram winxp.
2) v manage > disk management formatiram disk WD
3) pol pa z nortonom ghostoh kloniram vse na WD
4) formatiram maxtorja, ker ga bom imel za musko in filme

pa sedaj imam WD na master, Maxtorja pa ma slave.

Stratus ::

Če misliš delati z ghostom, ne potrebuješ nič drgega. Priklopi oba diska butaj računalnik z ghost diketo in izberi disk to disk ghost bo vse naredil tko da bo prav. odklopi maxtorja in butni računalnik z novim diskom in to je to

Jux ::

@MrX

Sej drgac ni treba z cdjem od vindowsov nardit particije, LAHKA JO TUD IZ samih vindowsov.. Če vidš disk v disk manegementu, pol z desnim gumbom prtisnes na disk in kliknes CREATE PARTION. Voila.. Pol pa se formatiras..

Ce pa ne vids diska v CompManagement/DiskManagment pol pa je neki narobe prkloplen.

Ampak to je itak vseen zate, ker windowse (če niso glih w98) lahko presnameš IZKLJUČNO z GHOSTOM (verjetno obstaja še kakšen podoben program). Če imaš GHOST not vrž disketo. Izberi copy disk0 na disk1. Počaki neki časa. In to je to.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

MrX ::

Jux: >Če imaš GHOST not vrž disketo

kakšno disketo??

frenk ::

nardiš bootable ghost disketo in to je to

Jux ::

točn tko.. bootable cd, bootable disketa, če pa maš kakšno piratsko distribucijo, pa vidš da je ghost > ene diskete, zažen un program nastav kaj bi rad skopiru in ti bo ghost restartu comp in skopiral še predno se vklop zaščita pred dostopanjem do določenih fajlov, ki bi jih rad presnel.

Itak pa zadnje čase ghost prlagajo že skor vsaki matični plošči (mislm da sem ga dubu zraven 8rda+) in mislm da je tud v navodilih od matične to še kr razložen.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

MrX ::

jst sm dal pri norton ghost na clone, naštemal da hočm iz maxtorja vse kopirat na WD in potem mi je restartu comp, pol pa mi je pišel do 60%, pol pa ni več. k sm pršu nazaj v windowse mi je rekel, da je bila ena napaka. pred tem sm pa pregledal disk za viruse in spyware.

a morm narest bootable ghost disketo??


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopiranje diska

Oddelek: Programska oprema
302401 (2015) Preseren
»

Po kloniralnju diska javi PRESS ANY KEY TO REBOOT...

Oddelek: Pomoč in nasveti
191210 (995) MEDENA
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310050 (7235) Keyser Soze
»

Na disk WD120JB kloniral Maxtor 60Gb in stvar je pocasnejsa (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
534281 (3635) Boky
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452280 (1651) BlackHole

Več podobnih tem