» »

kako prenesti celotno vsebino diska na nov disk?

kako prenesti celotno vsebino diska na nov disk?

eye1 ::

Na starem disku imam sistem in vse kar potrebujem, kupil pa bom novega, pa me zanima kako je najenostavneješe prenesti celotno vsebino s starega diska na novega. Ne bi rad ponono nalagal sistem!

Hvala, LP

McHusch ::

Instaliraj Norton Ghost, naredi backup sistemskega diska na zagonski CD (to vse v programi nastaviš), vstavi nov disk, zaženi CD, izberi Recovery. Et Voila. ;)

eye1 ::

Hm... a pa bom lahko 8GB podatkov stlačil na CD, ali deluje kako drugače?

Hvala,LP

McHusch ::

Lahko tudi priklopiš oba diska hkrati v sistem, skloniraš starega v novega pa je.

zee ::

Z Ghostom je lažje.

eye1 ::

S katerim programom ga lahko skloniram?

A to da je moj sistemski disk zvazema okrog 6GB podatkov predstavlja kako oviro za Ghost?

LP

zile ::

Norton Ghost. Opcija ---> Disk to disk. Ko boš ghostal bodi pozoren na source (disk kjer maš sistem) in destination (disk na katerega boš naredil preslikavo) disk.

eye1 ::

OK, Hvala Lepa

sidd ::

Da ne odpiram nove teme brezveze....
Torej, jaz tudi nameravam kupiti večji disk, in enako nebi rad nalagal sistema ponovno. Torej ta norton ghost al kaj je, ali je še kakšna druga opcija prišla na plano v teh letih?
Ker trenutni disk 80 Gb je postal premajhen, v načrtu je kakšen 320 Gb, ta trenutni disk pa bi šel v drug ačunalnik, kjer bi potem bila 2 80 Gb diska. Pa to je že drug računalnik, mene zanima ta norton ghost al kaj je in prekopiranje sistema na nov disk, ker nočem ponovno nalagat sistema, mi že 1 leto laufa kot se šika. Aja, mam gor win xp sp2 če je to kaj važno?

lp
no idea for signature
signed
I

Brainstorm ::

#000000 ::

Hiren boot CD, gor imaš clone disk orodje, priklopiš prazen disk v mašino, kot slave, zeženeš sistem z CD jem, poiščeš clone disk orodje, in lepo označiš da ti prenese iz C na nov disk, počakaš par minut, odklopiš stari disk, in na novem imaš komplet delujoči sistem (ponavadi) seveda lahko pride tudi do kake anomalije :D

LP

m.i.h.a. ::

še en glas za acronis true image

zadeva je zelo simpl:
-priklopiš oba diska
-štartaš v windowsih acronis true image in izbereš add new disk
-čarovnik te vodi skozi nastavitve (velikosti particij, brisanje stariega diska,...)
-ko končaš s čarovnikom, ti resetira računalnik in naredi enako kopijo starega diska na nov disk

lahko pa tudi z ghostom:
-priklopiš oba diska
-bootaš z ghost cd-jem, usb ključem, disketo,...
-v ghostu izbereš disk-to-disk
-označiš source disk (star)
-označiš destination disk (nov), tukaj lahko tudi spremeniš velikosti particij
-potrdiš in to je to

sidd ::

o, super, hvala! Božičku že pisal za nov disk, oz. za sofinanciranje nabave :8) . Aha, če sem prav razumel, tastari disk ne bo spremenjen, torej ne rabim delat nekega back-upa ane? bo samo kloniran/kopiran. No, to pa mi je všeč, najlepša hvala!

lp
no idea for signature
signed
I

BigWhale ::

cp -a


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SSD vgrajen, kaj pa zdaj? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
10621035 (13744) MrStein
»

Kako OS premestiti na drug disk?

Oddelek: Operacijski sistemi
8865 (762) Zorro
»

Copy DISK to DISK - Ali bodo winsi in ostali progr. delovali

Oddelek: Pomoč in nasveti
91096 (1014) bzp
»

prenos podatkov.

Oddelek: Pomoč in nasveti
281064 (938) Jan987
»

Kopiranje diska

Oddelek: Programska oprema
302396 (2010) Preseren

Več podobnih tem