» »

Telemach in hitrost preko kabla in preko Wi-Fi

Telemach in hitrost preko kabla in preko Wi-Fi

aljo558 ::

Pozdravljeni. Doma imamo paket s povezavo 250 Mbps. Preko njihovega routerja dobim maksimalno hitrost preko Wi-Fi omrezja 80 Mbps preko Speed Test-a, ce pa vtaknem direktno kabel v router dobim pa 250 Mbps. Rekli so da naj bi bil problem v routerju ker naj bi bil "presvoh" da bi dal iz sebe vec kot 80 Mbps. Skrbi me da tudi ce bi kupil nov router, ki omogoca gigabitno povezavo da bi bil nakoncu na istem in bi dobival 80 Mbps preko Wi-Fi. Na tehnicni pomoci niso znali kaj drugega povedati kot to da naj kupim novega. Ima mogoce kdo isti problem oz resitev?

MadMen ::

Prvo kot prvo, to da je router "gigabitni"(predvidevam da misliš da ma gigabitne porte) nima nobene veze s doseganjem wifi hitrosti. Drugo kot drugo, za doseganje višjih hitrost poš potreboval 1.) Router in/ali AP, ki podpirajo AC Wifi standard(ter tudi terminalno opremo) 2.) Ustrezno pokritostjo bivalne prostora z wifi signalom, kar se ponavadi doseže z routerjem plus AP-ji.

Wrop ::

Njihov router je en za drek. Sem tudi sam prosil za boljšega, pa sem na istem, pa čeprav ima 5 Ghz. Nisem se pa ukvarjal z nastavitvami.

Invictus ::

Najprej se naučite kako Wifi deluje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Han ::

Starejše WiFi kartice ne "potegnejo" polnih 300 Mbps prek N standarda na 2,4 GHz niti zraven antene, kaj šele na 10 metrih. Za višje hitrosti se mora naprava povezat na 5 GHz, ki zadovoljivo deluje le blizu antene...

Pri starih računalnikih je lahko ozko grlo tudi procesor. Z npr. Q9550 dobiš na 500 Mbps liniji le okrog 350 Mbps.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

aljo558 ::

Testiral sem hitrost zraven routerja in sem dobil tako hitrost preko telefona in macbook-a. Razmisljal sem o nakupu tega routerja: https://www.mimovrste.com/usmerjevalnik...

Drzi pa dejstvo da sem gledal kot je dejal uporabnik bjoork gigabitni port ne pa gigabitne povezave ki bi jo lahko wifi oddajal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: aljo558 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kvaliteten domači router

Oddelek: Kaj kupiti
284247 (2802) blackbfm
»

Počasen internet

Oddelek: Pomoč in nasveti
222383 (1915) konspirator
»

n 150Mbps ~5MBps (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
565789 (4389) b3D_950
»

Nakup novega WIFI Routerja

Oddelek: Omrežja in internet
134698 (4374) Sami
»

Kateri ROUTER za cim večjo hitrostjo prenosa (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7020870 (15071) broken/link

Več podobnih tem