» »

Banke se delajo norca iz nas

Banke se delajo norca iz nas

«
1
2

scipascapa ::

NOVO NADOMESTILO ZA DVIG KOVANCEV IZ RAČUNA
V skladu s Splošnimi pogoji za opravljanje plačilnih storitev za potrošnike vas obveščamo, da s 1. decembrom 2019 uvajamo novo nadomestilo za dvig kovancev iz transakcijskega računa fizične osebe.
Nova tarifna postavka se bo obračunala za dvige kovancev iz računa nad 20,00 EUR. Za dvige kovancev v višini do 20,00 EUR se novo nadomestilo ne bo zaračunalo.
Spremenjeno Tarifo Banke Intesa Sanpaolo d. d. si boste lahko od 1. decembra 2019 ogledali na spletni strani in v vseh poslovalnicah banke.

Kako se vi uprete? Jaz se tako, da vse dvignem takoj dol, pustim nekaj malega za plačilo položnic.

Ganon ::

Z gotovino poslujem samo takrat, ko je to edina opcija, v izjemno redkih primerih. Zakaj bi dvignil več kot 20 evrov v kovancih?

||_^_|| ::

Zakaj bi sploh kaj dvignil v kovancih?

IL_DIAVOLO ::

Saj denarja se ne dviguje vec, leave alone the coins.

Okapi ::

Kovance se zadnjikrat na banki dvignil pred 35 leti, ker je bilo 50 par enako velikih kot 1 nemška marka (ali neka podobna kombinacija, sem že pozabil, kako točno je to šlo).In smo potem v Nemčiji tako goljufali na avtomatih za hrano, pijačo, cigarete ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Ganon ::

||_^_|| je izjavil:

Zakaj bi sploh kaj dvignil v kovancih?


No, saj to. :))

dronyx ::

Banke so tudi žrtve ECB-jeve politike negativnih obrestnih mer in morajo pač zaslužke poiskati kje drugje. Tega trika s kovanci sicer ne razumem, verjetno je pa kje računica. Drugače se pa Italijanske banke skoraj vse po vrsti v velikih težavah. Samo poglej kako so padale vrednosti njihovih delnic. Recimo banka Monte dei Paschi di Siena, ki ima čez 400 letno zgodovino. Delnica danes vredna 1,6 EUR, leta 2008 pa 200.000 EUR. Ob naslednji krizi so vse te italijanske banke v defaultu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dronyx ()

anketar ::

to more bit troll tema, kdo še dviguje več kot 20€ v kovancih, razn gostiln itd. sam tist je biznis

dronyx je izjavil:

Banke so tudi žrtve ECB-jeve politike negativnih obrestnih mer in morajo pač zaslužke poiskati kje drugje. Tega trika s kovanci sicer ne razumem, verjetno je pa kje računica. Drugače se pa Italijanske banke skoraj vse po vrsti v velikih težavah. Samo poglej kako so padale vrednosti njihovih delnic. Recimo banka Monte dei Paschi di Siena, ki ima čez 400 letno zgodovino. Delnica danes vredna 1,6 EUR, leta 2008 pa 200.000 EUR. Ob naslednji krizi so vse te italijanske banke v defaultu.


a nimajo skladišča polna parmezana, tko, da majo neko varovalko, kaj ma pa Slovenija klovne tipa šarac

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mihec87 ()

Uros!no ::

Sem prepričan, da OP (scipascapa) kopiranega texta sploh ni prebral.

49106 ::

Uros!no je izjavil:

Sem prepričan, da OP (scipascapa) kopiranega texta sploh ni prebral.


Zakaj si prepričam, da ni prebral?

Matek ::

Glavni odjemalci kovancev so tipično trgovine in gostilne, ki se jim je že sedaj zaračunavalo te storitve. Morda so zaobšli ta plačila tako, da so se dogovorili z zaposlenimi, naj dvignejo kovance kot fizične osebe, pa jih zdaj banke poskušajo ujeti še tu. Drugače si res težko predstavljam, kdo dviguje kovance.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

bluefish ::

Glede na stopnjo razburjenja verjetno OP ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

scipascapa ::

hja včasih se rabi kovance, 20€ je 10 kosov....ampak tko, da dajo to gor in da bodo računali provizije, že tako ti računajo mesečno 3€....

facepalm ::

Ce te to toliko moti, stopi do okenca in dvigni 50x po 20€ v kovancih. Ponovi dokler se spraznes racuna in uzivaj v kovini:)

Netrunner ::

Banke kot zavarovalnice nas nategujejo od spredaj in zadaj. VEndar ja, zakaj bi dvignil več kot 20€ v kovancih?? Zakaj bi sploh dvgigoval kovance?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

smacker ::

Pač dvigni 5x po 19,99€ če že moraš.

PrihajaNodi ::

dronyx je izjavil:

Banke so tudi žrtve ECB-jeve politike negativnih obrestnih mer in morajo pač zaslužke poiskati kje drugje. Tega trika s kovanci sicer ne razumem, verjetno je pa kje računica. Drugače se pa Italijanske banke skoraj vse po vrsti v velikih težavah. Samo poglej kako so padale vrednosti njihovih delnic. Recimo banka Monte dei Paschi di Siena, ki ima čez 400 letno zgodovino. Delnica danes vredna 1,6 EUR, leta 2008 pa 200.000 EUR. Ob naslednji krizi so vse te italijanske banke v defaultu.


Kripto je prihodnost! Ljudje ne zaupajo vec bankam.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: PgSurfer ()

roscha1 ::

Jado (ščipaščapa) posluje v kovancih.

Več kot en kovanec je DRAGO.

Kapiš?

jype ::

scipascapa je izjavil:

Kako se vi uprete?
Gremo na drugo banko.

vostok_1 ::

Jz sicer gotovine res ne uporabljam tako veliko. Ampak igramo se z ognjem. To je še edino sredstvo, ki prispeva k svobodni družbi. Ko to ukinemo, trda nam bo predla.

Pa ne mi z kriptovalutami. Tudi, če so te fool-proof, kar niso, je naprava, na katerih jih imamo...povsem luknjasta.

Je pa res, da banke so bad.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Ko to ukinemo, trda nam bo predla.
Ne, ne bo nam, ker smo že iznašli načine za popolnoma anonimno brezgotovinsko plačevanje.

vostok_1 je izjavil:

Pa ne mi z kriptovalutami. Tudi, če so te fool-proof, kar niso, je naprava, na katerih jih imamo...povsem luknjasta.
Tvoja je, moja pa ne.

D3m ::

Verjamem, da OP rabi kovance. Jaz jih tudi za burek in kebab.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: D3m ()

bluefish ::

PrihajaNodi je izjavil:

Kripto je prihodnost! Ljudje ne zaupajo vec bankam.
A zato je samo v slovenskih bankah za 16+ milijard hranilnih vlog? Ja, veliko nezaupanje.

49106 ::

160% letnega proračuna, nekaj pa je. Imaš morda informacijo koliko imamo v tujih bankah.

P.S. Vir za 16 miljard?

EDIT: Hvala za vir.

jype je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Ko to ukinemo, trda nam bo predla.
Ne, ne bo nam, ker smo že iznašli načine za popolnoma anonimno brezgotovinsko plačevanje.



Katere načine? Po možnosti takšne, ki jih lahko uporabljamo brez električne energije?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

bluefish ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

PrihajaNodi ::

bluefish je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Kripto je prihodnost! Ljudje ne zaupajo vec bankam.
A zato je samo v slovenskih bankah za 16+ milijard hranilnih vlog? Ja, veliko nezaupanje.


Koliko imamo v kriptu? Ah, davcna ne ve:)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

DjTonic ::

Lep čas so nekatere banke računale tudi polog kovancev, če si jih imel več Sam sem se temu samo nasmehnil, saj sem v primeru večje količine kovancev vedno nesel v kak lokal in tam so bile punce vedno zelo vesele drobiža. Da bi pa kdaj dvigoval kovance na banki, pa mi nikoli ni padlo na pamet. Verjamem in čisto možno, da ima banka to na ceniku, ampak, da bi kakšna fizična oseba potrebovala te storitve se mi zdi, kot šala. Vse bolj se posluje namreč brezgotovinsko.

49106 ::

DjTonic je izjavil:

Lep čas so nekatere banke računale tudi polog kovancev


A ne računajo več?

DjTonic je izjavil:

saj sem v primeru večje količine kovancev vedno nesel v kak lokal in tam so bile punce vedno zelo vesele drobiža.


Kaj pa z bakrom narediš? Dvomim, da ga bodo v lokalih veseli, sploh če imajo cene poglihane na 10c.

Okapi ::

Greš v Mercator ali Spar, in streseš vse v avtomatsko blagajno.

bluefish ::

49106 je izjavil:

Imaš morda informacijo koliko imamo v tujih bankah.
Na 24kur navajajo FURS in cifro 312M (uradno): https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...

DjTonic ::

Polog kovancev verjetno še računajo, nisem več pozoren na te cenike, ker teh storitev nisem nikoli koristil. Z drobižem nikoli ni bilo težav, nekako ga porabim sproti, baker pa trgovine, pekarne. Nikoli ni bilo slabih izkušenj. Pač gledaš, da sproti porabljaš in da denar kroži - zato do nekih večjih količin nisem prišel, da bi se obremenjeval s tem. Noben te nebo grdo gledal, če boš dal za pivo npr 2,5 eur in boš dal 0,5 eur v bakru. Razen, če se hočeš narediti frajerja pred kakšno punco in boš potegnil ven 100 eur, drobiš pa doma ven daješ v škatlo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

jype ::

49106 je izjavil:

Katere načine? Po možnosti takšne, ki jih lahko uporabljamo brez električne energije?
Tudi take, ampak so malce nerodni, če hočeš, da so varni, anonimni in kredibilni, ker moraš znat računat reči, ki jih ljudje običajno ne znajo.

Okapi je izjavil:

Greš v Mercator ali Spar, in streseš vse v avtomatsko blagajno.
To so baje sprogramirali, da ne deluje več tako, kot je včasih.

IL_DIAVOLO ::

V banko neseš in si naložiš na trr.

Phantomeye ::

Mene zanima ali je 20€ kovancev komulativa ali transakcija?

ker če je transakcija, si vzameš en dan dopusta pa isto banko obiščeš 30x in vedno dvigneš 19,90€

estons ::

jype je izjavil:

Okapi je izjavil:

Greš v Mercator ali Spar, in streseš vse v avtomatsko blagajno.
To so baje sprogramirali, da ne deluje več tako, kot je včasih.


More info, pls? Ker to je bil moj običajni način za znebit se drobiža.

Jure14 ::

Na nekaterih avtomatskih blagajnah so dali na tisti predalček za kovance not metat eno blendo, z režo, da lahko samo enega po enega not mečeš.
Na nekaterih blagajnah lahko to "režo" odmakneš (dvigneš) in not streseš kovance.

Imajo pa vse te blagajne "težave" z veliko količino kovancev.
Naenkrat jih sprejme 15-20, kar je več vrne nazaj. Potem pa začne štet in sortirat.
In potem lahko naslednjih 15-20 kovancev not vržeš.

Okapi ::

Pač mečeš noter malo počasneje, še vedno se lahko vsega drobiža znebiš.

buttcrack ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

V banko neseš in si naložiš na trr.

bolj pozorno preberi, neumno se nam zdi, da je za to potrebno plačati določen %

Invictus ::

Gotovino rabiš samo še za ilegalne dejavnosti in v kaki res zahojeni gostilni.

Drugače je kartica way-to-go...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

darkolord ::

Okapi je izjavil:

Pač mečeš noter malo počasneje, še vedno se lahko vsega drobiža znebiš.
4453 kovancev se mi je nabralo z leti, bi moral vzeti kar dopust za to.

Machete ::

Ne vem ali je že kdo pred mano pogruntal, ampak kovance rabijo gostinci, organizatotji, ki prodajajo kake vstopnice, branjevci, vinokuharji, pobiralci razno raznih dovolilnic za dostop/parkiranje, itd.. dajte malo pogeldat pol metra od sebe.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

poweroff ::

Invictus je izjavil:

Gotovino rabiš samo še za ilegalne dejavnosti in v kaki res zahojeni gostilni.

Drugače je kartica way-to-go...

Zanimiv stunt.

Se pravi zato, ker uporabljaš anonimno plačilno sredstvo si kar naenkrat v družbi sumljivih tipov in se gotovo ukvarjaš z ilegalnimi dejavnostmi?

Po moje pa velja drugače. Prejemaš dohodke iz tujine? Ziher trguješ z organi in orožjem, ali pa vsak mamili! :))
sudo poweroff

Machete ::

Jaz kartic sploh ne uporabljam, razen za online. Gotovina 4 ever.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

dronyx ::

D3m je izjavil:

Verjamem, da OP rabi kovance. Jaz jih tudi za burek in kebab.

Na Švedskem sem bil presenečen, kako tudi mali bife sredi parka sploh ne sprejema gotovine, ampak moraš pijačo plačati s kartico. Še sam moraš na POS vtipkati znesek, ker lahko plačaš več oziroma daš napitnino.

Netrunner ::

Machete je izjavil:

Jaz kartic sploh ne uporabljam, razen za online. Gotovina 4 ever.

Jaz pa uporabljam samo kartico in gotovinsko plačujem samo v kakšnem baru kjer ne vzamejo kartice. Osebno bi bil takoj za ukinitev gotovine.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

mona123 ::

Pred nekaj časa je bil žledolom v Postojni in okolici. In ker ni bilo elektrike posledično niso delovali pos terminali in vsi IT sistemi lokalnih marketov ter ostalih trgovin s hrano. In posledično so bile vse trgovine zaprte ca 14 dni. Edina možnost je bila nakup hrane in ostalega pri lokalnemu "trgovcu" seveda za gotovino ali prevoz 50 km v najbližjo delujočo trgovino.
Tako da kartice ja, ampak gotovina je se vedno car v vseh primerih.

hojnikb ::

Invictus je izjavil:

Gotovino rabiš samo še za ilegalne dejavnosti in v kaki res zahojeni gostilni.

Drugače je kartica way-to-go...

teh "zahojenih" gostiln je pri nas ogromno.
#brezpodpisa

jype ::

poweroff je izjavil:

Se pravi zato, ker uporabljaš anonimno plačilno sredstvo si kar naenkrat v družbi sumljivih tipov in se gotovo ukvarjaš z ilegalnimi dejavnostmi?
Ja. Tako kot če nimaš facebook računa si ziher požigalec.

dronyx je izjavil:

Na Švedskem sem bil presenečen
Na Švedskem je redundanca že zgrajena, zato tam ne pride do izpadov in si to lahko privoščijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Invictus ::

poweroff je izjavil:


Se pravi zato, ker uporabljaš anonimno plačilno sredstvo si kar naenkrat v družbi sumljivih tipov in se gotovo ukvarjaš z ilegalnimi dejavnostmi?

Ne da se ukvarjaš, koristiš jih ;).

Machete je izjavil:

Ne vem ali je že kdo pred mano pogruntal, ampak kovance rabijo gostinci, organizatotji, ki prodajajo kake vstopnice, branjevci, vinokuharji, pobiralci razno raznih dovolilnic za dostop/parkiranje, itd.. dajte malo pogeldat pol metra od sebe.

Prenosni terminali so danes džabe. Praktično vsak bi ga lahko imel, pa zraven izdal še legalen račun...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Netrunner ::

mona123 je izjavil:

Pred nekaj časa je bil žledolom v Postojni in okolici. In ker ni bilo elektrike posledično niso delovali pos terminali in vsi IT sistemi lokalnih marketov ter ostalih trgovin s hrano. In posledično so bile vse trgovine zaprte ca 14 dni. Edina možnost je bila nakup hrane in ostalega pri lokalnemu "trgovcu" seveda za gotovino ali prevoz 50 km v najbližjo delujočo trgovino.
Tako da kartice ja, ampak gotovina je se vedno car v vseh primerih.


Ja, saj vem da zadeva ni tako enostavna in da ima gotovina svoje prednosti. Nevem pa kako je sedaj z davčnimi blagajnami, saj če mrkne IT sistem potem ti tudi gotovina ne pomaga saj uradno danes ne moreš izdati računa.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bankomati na vsakem koraku? Kako pol cashless? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5311294 (9208) perci
»

Ukinitev gotovinskega plačevanja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10523124 (20209) thramos
»

Gotovine pri Telemachu ne sprejemajo

Oddelek: Loža
469129 (7030) BlaY0
»

avtomatski polog gotovine - bankomat

Oddelek: Loža
167271 (6753) St235
»

Samopostrežna blagajna ima BUG!? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9824493 (20591) fosil

Več podobnih tem