» »

Antene in elektromagnetno valovanje

Antene in elektromagnetno valovanje

techuser ::

Pozdravljeni,

Imam najet apartma, kjer imam glavo 2 metra stran od antene, in tudi krožnika (ter 1 meter stran od sončnih panelov na strehi). Zanima me ali te stvari tudi sevajo v obliki elektromagnetnega valovanja?

Če da, kolikšen je radius in koliko sevajo? So kje podatki o tem, vsaj približni? Namreč problem je kr spim tudi 2 metra stran od teh stvari (ravno pod streho).

Hvala.
  • zaklenilo: zee ()

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

Za kakšne antene gre? Sprejemne ali oddajne? Če so sprejemne, so le-te načeloma pasivni element in ne oddajajo elektromagnetnaga valovanja (razen tistega, ki se odbija od njih)...

Lp

Jože

techuser ::

Da ne bo kakšnega hipohonderstva, glava me je začela bolet 3.dan. Zdaj čutim tako kot da bi jo razneslo, posumil sem to, ker sem slabo spal od prvega dne pa nisem vedel zakaj, prej me glava sicer ni bolela. Sem pa zelo občutljiv na vsako sranje bolj kot drugi ljudje.

Kle so slike (antena na strehi in sončni paneli). Ravno pod njimi pa postelja (cca. 1.5m)
Sej če je varianta jaz lahko to sranje tudi odklopim ker ne rabim (nisem pa še tega nikoli delal).

https://imgur.com/a/6ULuv8N

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

WhiteAngel ::

techuser je izjavil:

Da ne bo kakšnega hipohonderstva, glava me je začela bolet 3.dan. Zdaj čutim tako kot da bi jo razneslo, posumil sem to, ker sem slabo spal od prvega dne pa nisem vedel zakaj, prej me glava sicer ni bolela.


Klima in prepih?

Tista antena gor je sprejemnik za TV/radio. Škatlica verjetno za internet in je 1m razdalje dovolj. Sončni paneli pa niso paneli, ampak kolektorji za vodo. Nimaš nobenih razsmernikov ali česa podobnega.

techuser ::

Aja se opravičujem, kolektorji za vodo so. Res je. Torej ne more bit nič od tega. Potem je kakšen prepih morda, klimo uporabljam drugače doma čez celo leto in si dajem pod 19C (kle itak ne gre pod 24C).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

techuser ::

Našel sem še satelitski krožnik in omarico. (če tudi to kaj pripomore). Ne boste rekli, da nič od tega ne seva?

https://imgur.com/a/OIdRmEn

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

WhiteAngel ::

techuser je izjavil:

Našel sem še satelitski krožnik in omarico. (če tudi to kaj pripomore). Ne boste rekli, da nič od tega ne seva?

https://imgur.com/a/OIdRmEn


Tudi samo sprejemnik in pretvornik, tako da ni omembe vredno. Če te skrbi za EM sevanje, boš tega nekajkrat več dobil z močnimi porabniki (pečica, električna plata, indukcija, klima) kot z wifi/gsm antenami!

Mogoče ti pa kakšen napajalnik piska ali brni in te zato glava boli?

techuser ::

Hvala za razlago, potem lahko mirno spim, ampak vseeno, če izklopim v tisti omarici anteno in krožnik tudi ne bo nič kaj spremembe. Drugače imam ventilator prižgan celo noč, da mi piha svež zrak od zunaj (namesto klime). Dobra novica je, da nimam več vnetja sinusov, ne oči. Doma sem imel oboje, doma sem na vasi. Imajo pa kle res čist zrak zraven pa še vlage od 10-20% manj, tako da lažje dihaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

WhiteAngel ::

techuser je izjavil:

Hvala za razlago, potem lahko mirno spim, ampak vseeno, če izklopim v tisti omarici anteno in krožnik tudi ne bo nič kaj spremembe. Drugače imam ventilator prižgan celo noč, da mi piha svež zrak od zunaj (namesto klime). Dobra novica je, da nimam več vnetja sinusov, ne oči. Doma sem imel oboje, doma sem na vasi. Imajo pa kle res čist zrak zraven pa še vlage od 10-20% manj, tako da lažje dihaš.


Daj izklopi to brenčanje in pihanje! Spati moraš v tišini in v temi!

Bellzmet ::

Hm imel si vnetje sinusov in oči, zgoraj pa pišeš, da imaš klimo nastavljeno na 19 stopinj in da ti sedaj ventilator celo noč piha. Troll.

techuser ::

Brez klime bi imel še slabše (doma namreč), ker je bilo noter 30C. Klima mi je pomagala, ampak rešila problemov pa ne. Kle je zrak fantastičen, se sploh ne bi rad preselil nazaj na vas, edino težavo glede napetosti moram še ugotovit. Doma sem imel tudi rekuperator, pa je brnel kar glasno blizu glave, tako da najbrž mali ventilator na morju ni kriv. Ampak sumim na vse te antene in krožnike, ker so res 2m stran od glave. Kle imam še WiFi internet na stacionarcu (adapter z anteno) (doma kabel), ampak to ne bi smelo vplivat. Mogoče bom izklopil anteno in krožnik iz elektrike pa bom kmalu vedel, če je to vzrok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Vice ::

Čisto tako BTW čisto vse elektronske naprave sevajo, ene bolj, druge manj, kot tudi tvoja klima. Samo, da pa ti piha pod 19C... lih ni najbolj cool ;)

starfotr ::

Sprejemne antene iz slik nimajo nobenega vpliva na človeško telo.

In ne pretiravaj s klimo, nekje 5 do 8 stopinj je lahko maksimalna razlika med notranjo in zunanjo temperaturo, če želiš imeti zdravo okolje.

Pac-Man ::

Ni druge, sem se bo potrebno preselit.

The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

techuser ::

Če me v Ljubljani in na vasi ni nikoli to motilo, potem to že ni vzrok. Res pa je, da sem imel vedno povezavo na kable. Kle uporabljal tole: https://www.amazon.de/TP-Link-TL-WN722N...

Baje lovi na 80m.

Izklopil pa sem anteno in krožnik, v omarici je bilo zelo lepo urejeno, samo iz podaljška sem dal dva vtikača ven pa je stvar rešena. Upam da lastnik nima svojega tvja preko tega, bo zelo vesel mojih eksperimentov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero wi-fi anteno za boljši siginal

Oddelek: Omrežja in internet
152798 (2452) Spajky
»

Satelitski krožnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
264998 (3971) House11
»

satelitski programi in sprejemniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7215471 (13803) BlackHole
»

sat tv nastavitev programa na tv

Oddelek: Zvok in slika
61518 (1312) kolumb007
»

ADSL naprej prek zraka

Oddelek: Omrežja in internet
283460 (2311) Audi

Več podobnih tem