» »

A naj kupim gravel bike ali ne?

A naj kupim gravel bike ali ne?

««
7 / 7
»
»»

energetik ::

Ja, sem dobil mejl, ready to ship... Tudi AL 6.0 je dražji za 100€, ima pa GRX. Dilema...

MxxW5 ::

Točno tak je tale Canyon, kot vsi ostali graveli iz tega cenovnega razreda. Aluminij + GRX600 oprema. Enako kot Cube, Scott in verjetno stotine drugih.

Vprašanje je, ali je Canyon vreden dodatnih cca. 200 EUR (+ poštnina) glede na zgoraj omenjena (pa sam ga moraš sestaviti). Ne pravim, da ni. Bi me pa zanimalo zakaj, če ima kdo kakšno mnenje.

LeQuack ::

Canyon ima mogoče to prednost, da je lažji, nekje dobrih 9kg. Koliko je to vredno pa težko reči.
Quack !

BigBoss ::

energetik je izjavil:

Ja, sem dobil mejl, ready to ship... Tudi AL 6.0 je dražji za 100€, ima pa GRX. Dilema...

Ready to ship .... Čez kake pol leta ga boš pa res dobil .... . Mogoče.

Zdaj je idealen čas za gravel biking a ni?
Quack !

mailer ::

Niti ni, bil je idealen čas za ciklokros dirke, se pravi dež, blato in celo sneg. Gravel dirke so bolj v poletnem času, barjanka, dirty kanza,...
Armor A30, AX850, V Gene, 3770K, Big Shuriken II,
Corsair 16GB 1600MHz CL9, GTX660TiDC2TOP, 840120GB Basic,
Spinpoint 1TB, BD207DBK, G110, G300, Dell U2412M

jype ::

LeQuack je izjavil:

Meh. Mraz imam raje.

Na srečo bom kmalu zopet tam.

LeQuack je izjavil:

Zakaj bi bil zdaj bolj idealen čas kot kdaj drugič? Odvisno, kaj ti bolj paše. Meni pašejo suhi makadami, ko se praši za mano, blato mi ni ravno pri srcu. Ta čas izmenjujem kratke MTB ture ter običajne cestne ture.
Gravel ture si šparam bolj za pomlad, ko/če bo vsaj 2 tedna brez dežja in bo sonce posušilo makadame.

Alfa Dog ::

Makadam je suh ko poper te dni. Dežja ni bilo že 14-20 dni.

Pridi k nam na Barje, makadami so blatni, vmes so tudi luže. Vsaj 1 teden smo imeli non stop inverzijo z gosto meglo.

Zgodovina sprememb…

Alfa Dog ::

Ah ja, to pa možno. Na Kras bo treba ;)
Jaz prašim že par dni!

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Alfa Dog ()

Zdaj si najbrž že kupil gravel kolo?
Quack !

Branil se bom z molkom. :D

Truth to be told: trenutno se ukvarjam z eno povsem drugo platjo življenja in sem dal ostalo na stran.

globoko grlo ::

hja sej tko je to, baba vn, picikl pa not :)
I3 - 4150 | Asustek H81M-E | 8GB RAM | HD6870 | SSD EVO 250GB

Ni baba; služba oziroma nje menjava in s tem povezane radosti.

Če zna kdo Nemško
Quack !

Zdaj bi prav prišlo kakšno gravel kolo že za po cestah, se mi zdi da je vsako let več lukenj, peska in podobnega.
Quack !

globoko grlo ::

nope, za naše ceste rabiš fullyja :)
I3 - 4150 | Asustek H81M-E | 8GB RAM | HD6870 | SSD EVO 250GB

Pavle91 ::

Če te pa drkajo, da se moraš voziti po kolesarskih pa sploh rabiš fully...(gore dole na par metrov na izvozih...)

Jaz sem bicikel sedaj naročil, če ga bom pa do poletja dejansko dobil, je pa drugo vprašanje....:D

Kje in kaj si pa naročil? Jst še vedno nisem nič naročil, še vedno gonim trekkinga. Za naročit je pa po mojem zdaj brez veze, ker lahko da se bo čakalo mesece na pošiljko.

Pavle91 je izjavil:

Če te pa drkajo, da se moraš voziti po kolesarskih pa sploh rabiš fully...(gore dole na par metrov na izvozih...)
Za mesto in kolesarske je res najbolj uporaben fully... So res katastrofa te kvazi "kolesarske".

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: energetik ()

V trgovini na Lavrici (Proadventure, bivši Cult) sem naročil Cube Nuroad Race. Ne "naročil" v smislu internetne prodaje, ampak sem se s prodajalcem zmenil, da ga naročijo. Itak mi je že takrat (pred koronakrizo) povedal, da bo z dobavljivostjo gravel koles letos težava, menda zaradi pomanjkanja GRX grupe. Zna se zgoditi, da bo sedaj še slabše, saj proizvodnja verjetno stoji. Ne vem. Malo bom še poklical po trgovinah, kako je z dobavljivostjo gravel koles pri njih. Je pa res, da ti to kaj dosti ne pomaga. Talk is cheap. Lahko mi rečejo, da bo kolo na zalogi prihodnji mesec, potem se bo pa ta mesec odlagal do jeseni. Tudi to smo že doživeli.
««
7 / 7
»
»»

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 440 41 42 43 )

Oddelek: Šport
2100272769 (398) energetik
»

Nakup kolesa

241978 (260) c3p0
»

Rabljeno cestno kolo - na kaj paziti?

321958 (656) GizmoX
»

Nakup E-MTB