» »

Kako poiskati primernega partnerja

Kako poiskati primernega partnerja

Temo vidijo: vsi
««
«
1 / 7
»»

49106 ::

(Temo sem postavil v problemi človeštva, ker na zahodu to predstavlja velik problem. Če se modi ne strinjajo lahko premaknete temo v ložo.)

Statistika jasno kaže, da gre čedalje več parov za narazen, največkrat pa se v navskrižnem ognju znajdejo nič krivi otroci, ki so tako pogosto žrtve manipulacij enega ali drugega starša.

V temi o skrbištvu ste povedali, da je treba znati poiskati pravega partnerja, nihče pa ni povedal kako. V temo pozivam vse tiste z idejami. Ciljam tudi oz predvsem na jypeta.

Gre za fork iz teme o skrbnišvu:

jype je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Neznanka je postala potem, ko je zanosila.
Prej si pa nisi vzel časa za temeljit background check?

Čudak.


jype je izjavil:

49106 je izjavil:

Kakšen temeljit background check imaš v mislih? A daš navodila za how to?
Odpri temo, pa se bom razpisal.



Hvala.

FormerUser ::

Notarsko overjen izpisek zgodovine brskanja po netu za 2 leti nazaj, recimo.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

49106 ::

Notarsko overjen izpisek zgodovine brskanja po netu za 2 leti nazaj, recimo.


Ne trolaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

FormerUser ::

Sploh ne trolam. Glede na to koliko časa danes preživimo na medmrežju in koliko podatkov pustimo gor, bi ti takšen izpisek povedal o osebi več kot karkoli drugega, če ga pa ne želi dati, pa ima očitno razloge za to.

neverlucky ::

FormerUser je izjavil:

Notarsko overjen izpisek zgodovine brskanja po netu za 2 leti nazaj, recimo.


Dejansko imas prav. Ce dobis celotno spletno aktivnost zadnjih x mesecev tocno ves v kaj se spuscas.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

PrimoZ_ ::

IRC.

Sploh v starih časih, ko slik v digitalni obliki skoraj ni bilo oz. je bila kaka razredna, ki jo je šola poskenirala.

FormerUser ::

neverlucky je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Notarsko overjen izpisek zgodovine brskanja po netu za 2 leti nazaj, recimo.


Dejansko imas prav. Ce dobis celotno spletno aktivnost zadnjih x mesecev tocno ves v kaj se spuscas.

Seveda. Večina zvez razpade zato ker se izkaže, da ljudje niso tisto kar so se na začetku pretvarjali, da so, ali pa kar je drugi želel videti v njih.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

jype ::

Sam sem pristaš preizkusne dobe, v kateri nisi partner, ampak zgolj debatiraš. V mladosti sem reč dal skozi s številnimi dekleti, a večina je v manj kot tednu dni dokazala popolno nekompatibilnost. S tremi sem porabil dalj časa, z eno pa po enem letu zvezo nadgradil v partnersko, ki me po 20 letih še vedno navdušuje. Skratka, splača se reči lotiti z ustrezno mero potrpežljivosti. Pri debatiranju tudi ni potrebe po ekskluzivnosti, tako da lahko številne potencialne partnerje preizkušaš vzporedno, lahko celo ob istem času. Strinjam se, da je pri takem početju IRC koristno orodje, potrata časa pa neizogibna.

49106 ::

jype je izjavil:

Sam sem pristaš preizkusne dobe, v kateri nisi partner, ampak zgolj debatiraš. V mladosti sem reč dal skozi s številnimi dekleti, a večina je v manj kot tednu dni dokazala popolno nekompatibilnost. S tremi sem porabil dalj časa, z eno pa po enem letu zvezo nadgradil v partnersko, ki me po 20 letih še vedno navdušuje. Skratka, splača se reči lotiti z ustrezno mero potrpežljivosti. Pri debatiranju tudi ni potrebe po ekskluzivnosti, tako da lahko številne potencialne partnerje preizkušaš vzporedno, lahko celo ob istem času. Strinjam se, da je pri takem početju IRC koristno orodje, potrata časa pa neizogibna.


Zakaj si ravno to zvezo, očitno pravilna odločitev, nadgradil v partnersko? Katere karakteristike so te prepričale, in obratno, kaj te je zmotilo pri drugih potencialnih partnerjih?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

kuall ::

Jaz ženske tako stestiram, da jim čimbolj ćudne ven mečem. Pol pa če ne bo zbežala od mene tudi ko bo videla mojo slabo plat lahko vem, da me ima res rada. Do zdaj ni še nobena prestala testa.

Zdravo za čimbolj kompatibilno izbiro je čimveč partnerjev zamenjat. Ni pa zdravo za spolne bolezni.

pegasus ::

jype je izjavil:

Sam sem pristaš preizkusne dobe, v kateri nisi partner, ampak zgolj debatiraš.
Ja, to je to. Oblika niti ni važna (staromodno dopisovanje, emaili, irc), a važno je, da po megabajtih prelitega teksta še vedno debata teče, ni dolgočasja, zavlačevanja, izmikanja in brezveznosti. To je prvi check. Potem se dogovorita za srečanje, se povohata in če si dišita, je to to. Eternal bond. Works for me.

jype ::

49106 je izjavil:

Zakaj si ravno to zvezo, očitno pravilna odločitev, nadgradil v partnersko? Katere karakteristike so te prepričale, in obratno, kaj te je zmotilo pri drugih potencialnih partnerjih?
Poleg tega, da so nekatera dekleta sama sebe čisto preveč resno jemala, so me pogosto odvrnile tudi nesposobnost reševanja sistemov diferencialnih enačb, kakršnekoli oblike neracionalne duhovnosti, prisotnost šovinizma ali drugih oblik supremacizma, splošna in statistična nepismenost ter odnos do živali. Trenutna partnerka je pravilno obkljukala vse to, pa še poskrbela je za feminističen videz, ki tako zelo odbija manj inteligentne moške, dokler ni bila (skozi recipročen proces preverjanja) prepričana, da se mi splača pokazat tudi tisto plat, zaradi katere vem, da mi prav nič ne primanjkuje testosterona, kvečjemu obratno.

PrimoZ_ ::

Kakšen pa je "feministični videz" ?

jype ::

PrimoZ_ je izjavil:

Kakšen pa je "feministični videz" ?
Tako fantje kolaborantje na slo-techu označijo videz, ki se njim zdi neprivlačen. Nekatera (praviloma zelo postavna) dekleta se potrudijo tak videz skonstruirati, da se jim ni treba ukvarjati z zavračanjem neizzvanih ponudb in med ta spada tudi moja partnerka.

showsover ::

Uživaj, ne obremenjuj se za prihodnost ali partnerstvo, odnose jemlji kot aerobiko. Ni se potrebno prilagajati, spoznavaš super mlade in privlačne, za prste (recimo) polizat, ker pač lahko, si topshit it+fin expert, party animal pri in nad 40. Enkrat pa pač star in v resnici osamljen, imel pa boš vse to, kar drugi sanjajo. Če ti to kaj pomeni. Yolo. Tako ti je to, ja.

jype ::

showsover je izjavil:

Enkrat pa pač star in v resnici osamljen, imel pa boš vse to, kar drugi sanjajo. Če ti to kaj pomeni. Yolo. Tako ti je to, ja.
Jaz sem se odločil, da bom verjel na besedo starejšim, ki so prakticirali tako početje, pa jim je zdaj žal.

Gagatronix ::

Predvsem se moras najprej naucit zivet sam s seboj. Ce se tega nisi naucil do zakljucka pubertete imas vecje probleme kot pa pomanjkanje "pravega" partnerja.

mr_chai ::

Dobra veza je tista v kateri se lahko kregaš, celo tepeš, ampak na koncu znata oba izreči magično besedo 'oprosti'.

          ::

jaz vidim največji problem v tem, da pri izbiri partnerja preveč damo na zunanjost. Velike mišice ali lepa rit niso nobeno zagotovilo, da se bomo s tako osebo dobro razumeli na daljši rok.

Cruz ::

Najbolj važna je odprtost. Če je odprta, se bo rade volje naučila reševati diferencialne enačbe, če jih še ne ve. :) Ampak poleg odprtosti mora biti prisotna še racionalnost, da se bo izognila padcu v sranje in ga bo raje le opazovala na daleč. Torej - radovednost.

pegasus je izjavil:

blika niti ni važna (staromodno dopisovanje, emaili, irc), a važno je, da po megabajtih prelitega teksta še vedno debata teče, ni dolgočasja, zavlačevanja, izmikanja in brezveznosti. To je prvi check.
Se strinjam. Jaz sem z eno punco po 2-3 ure govoril brez problema po telefonu. Preveč sva si imela za povedati, da bi si pisala sms-e. Ko sva se srečala v živo pa nisva govorila skoraj nič. >:D

FormerUser je izjavil:

Sploh ne trolam. Glede na to koliko časa danes preživimo na medmrežju in koliko podatkov pustimo gor, bi ti takšen izpisek povedal o osebi več kot karkoli drugega, če ga pa ne želi dati, pa ima očitno razloge za to.
Kako pa boš interpretirala zgodovino? Težko je. Lahko je iskal/a kakšne stvari zgolj iz radovednosti. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

FormerUser ::

Cruz je izjavil:

Kako pa boš interpretirala zgodovino? Težko je. Lahko je iskal/a kakšne stvari zgolj iz radovednosti. :)


Saj tudi to kaj človeka zanima in glede česa je radoveden, veliko pove o njem, kajne, sploh pa ne vem zakaj bi to skrival pred nekom, s katerim želi preživeti skupaj velik del življenja.

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

Cruz je izjavil:

Kako pa boš interpretirala zgodovino? Težko je. Lahko je iskal/a kakšne stvari zgolj iz radovednosti. :)


Saj tudi to kaj človeka zanima in glede česa je radoveden, veliko pove o njem, kajne, sploh pa ne vem zakaj bi to skrival pred nekom, s katerim želi preživeti skupaj velik del življenja.
Se strinjam glede skrivanja, bolj sem mislil v smislu, da če nekdo veliko bere o nacistih še ni avtomatsko nacist ali "nor" na naciste. Ker je "nazi" trenuten buzzword, je pač zgooglal in vsi vemo kako hitro lahko padeš v neprestano iskanje o neki temi, če imaš na voljo gromozansko podatkovno bazo. Ujemeš ga v takšnem obdobju - jaz sem imel eno obdobje, ko sem veliko raziskoval mravlje. In me ne zanimajo preveč. Ampak, če bi me ujela takrat bi si mislila, da sem nor na mravlje. :)

Je pa tudi v zvezi zasebnost pomembna - če seveda ni škodljivega pomena.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

49106 ::

jype je izjavil:

Trenutna partnerka je pravilno obkljukala vse to, pa še poskrbela je za feminističen videz, ki tako zelo odbija manj inteligentne moške, dokler ni bila (skozi recipročen proces preverjanja) prepričana, da se mi splača pokazat tudi tisto plat, zaradi katere vem, da mi prav nič ne primanjkuje testosterona, kvečjemu obratno.


Torej nasprotje od tistih partnerjev, ki hrepenijo po pozornosti in si ego gradijo s pajkicami, ter všečki na družbenih omrežjih?

jype ::

49106 je izjavil:

Torej nasprotje od tistih partnerjev, ki hrepenijo po pozornosti in si ego gradijo s pajkicami, ter všečki na družbenih omrežjih?
Ja, to je dober opis.

FormerUser ::

Cruz je izjavil:

Se strinjam glede skrivanja, bolj sem mislil v smislu, da če nekdo veliko bere o nacistih še ni avtomatsko nacist ali "nor" na naciste. Ker je "nazi" trenuten buzzword, je pač zgooglal in vsi vemo kako hitro lahko padeš v neprestano iskanje o neki temi, če imaš na voljo gromozansko podatkovno bazo. Ujemeš ga v takšnem obdobju - jaz sem imel eno obdobje, ko sem veliko raziskoval mravlje. In me ne zanimajo preveč. Ampak, če bi me ujela takrat bi si mislila, da sem nor na mravlje. :)

Je pa tudi v zvezi zasebnost pomembna - če seveda ni škodljivega pomena.


Po moje je pa relativno enostavno ločiti med tem ali nekdo prebira naci propagando ali pa o naci propagandi. Zasebnost v smislu, da tudi v zvezi ostaneš oseba zase, je vsekakor pomembna, še vedno ostaja najpomembnejše pravilo za uspeh "respect yourself", s čimer imajo probleme predvsem ženske, ker se jih socializira v kontra smer, ampak skrivanje naprav in zgodovine pred partnerji ali užaljenost če kdaj odgovori ali pobrska po tvojem telefonu, razen seveda če gre za poslovne skrivnosti, pa absolutno ni na mestu.

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

Cruz je izjavil:

Se strinjam glede skrivanja, bolj sem mislil v smislu, da če nekdo veliko bere o nacistih še ni avtomatsko nacist ali "nor" na naciste. Ker je "nazi" trenuten buzzword, je pač zgooglal in vsi vemo kako hitro lahko padeš v neprestano iskanje o neki temi, če imaš na voljo gromozansko podatkovno bazo. Ujemeš ga v takšnem obdobju - jaz sem imel eno obdobje, ko sem veliko raziskoval mravlje. In me ne zanimajo preveč. Ampak, če bi me ujela takrat bi si mislila, da sem nor na mravlje. :)

Je pa tudi v zvezi zasebnost pomembna - če seveda ni škodljivega pomena.


Po moje je pa relativno enostavno ločiti med tem ali nekdo prebira naci propagando ali pa o naci propagandi. Zasebnost v smislu, da tudi v zvezi ostaneš oseba zase, je vsekakor pomembna, še vedno ostaja najpomembnejše pravilo za uspeh "respect yourself", s čimer imajo probleme predvsem ženske, ker se jih socializira v kontra smer, ampak skrivanje naprav in zgodovine pred partnerji ali užaljenost če kdaj odgovori ali pobrska po tvojem telefonu, razen seveda če gre za poslovne skrivnosti, pa absolutno ni na mestu.
Sem narobe prebral originalno sporočilo - sem mislil, da hočeš pogledati za zadnja 2 meseca. Za zadnji 2 leti pa se da ugotoviti marsikaj, čeprav je zate najpomembnejših recimo zadnjih 6 mesecev.

Glede brskanja po telefonu - odvisno od pristopa. Če bi ugotovil, da je brskala po telefonu medtem, ko me ni bilo in ne bi nič rekla/priznala, ne bi bil zadovoljen. Če pa bi brskala pred mano ali mi rekla, da je/bo, pa ni problema.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Miki N ::

Cruz je izjavil:


Glede brskanja po telefonu - odvisno od pristopa. Če bi ugotovil, da je brskala po telefonu medtem, ko me ni bilo in ne bi nič rekla/priznala, ne bi bil zadovoljen. Če pa bi brskala pred mano ali mi rekla, da je/bo, pa ni problema.


Oprosti, samo to je samo čudaško na drug način - pred tabo po tvojih stvareh brska poveljnik v vojski. V čem je trik? Ampak dobro - če te ne moti... samo te res ne? Ker take tihe zamere se lahko nabirajo čeprav navidez "komunikacija" laufa. Govorim na splošno, ne nujno za ta primer.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

TheBlueOne ::

Pravih partnerjev je kolikor hoces. To je kakor najti pravi avto, kjer z vsakim optimalno deluje kar velik odstotek.

Pri partnerjih je pac naucena neka zgodbica kako se dva carobno ujameta v ljubezni, realno pa je jasna statistika s coctailom hormonov.

Skratka ce hoces biti preprican, da je to kar si nasel optimalno pac moras preizkusiti vec partnerjev. :D

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

Miki N je izjavil:

Cruz je izjavil:


Glede brskanja po telefonu - odvisno od pristopa. Če bi ugotovil, da je brskala po telefonu medtem, ko me ni bilo in ne bi nič rekla/priznala, ne bi bil zadovoljen. Če pa bi brskala pred mano ali mi rekla, da je/bo, pa ni problema.


Oprosti, samo to je samo čudaško na drug način - pred tabo po tvojih stvareh brska poveljnik v vojski. V čem je trik? Ampak dobro - če te ne moti... samo te res ne? Ker take tihe zamere se lahko nabirajo čeprav navidez "komunikacija" laufa. Govorim na splošno, ne nujno za ta primer.
Dobro, če bi mi rekla: "Daj mi telefon, da pogledam s kom si si kaj pisal." bi se spotaknil v njo. Mene načeloma ne moti, ker nimam nič takega. Se pa strinjam, da lahko postane problematično. V mojem primeru so postale zamere na njeni strani. Spraševala kako to, da nimam nobenih objav na Facebook-u. Rekel sem, da sem jih skril. Zanimalo jo je kakšne objave sem imel. Sem ji pokazal, vse v redu, potem pa je opazila, da je vsako objavo pokomentirala sošolka - ter, da je prav tako precej objav na zidu bilo njenih. Vprašala je, če sva si blizu, če sva kaj imela. Sem rekel, da je lušna, ampak da ne, ker je sošolka. Začela je kar streljati vprašanja - kako se obnaša do mene ipd. in sem ji pač rekel, da me pogosto udari po riti. Počil ji je trak. Tukaj sem ugotovil, da ogromno ljudi ni pripravljenih na čisto odprtost(čeprav jo je želela in sem menil, da ji lahko zaupam), zato je dobro ugotoviti do kam lahko trenutno greš ter postopoma širiš.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:


Skratka ce hoces biti preprican, da je to kar si nasel optimalno pac moras preizkusiti vec partnerjev.

Vedno se najde prostor za izboljšave, tako da je najboljše, da si celo življenje v fazi testiranja in optimiziranja, knede. Tipičen primer popredmetenja ljudi in iskanje partnerja na potrošniki način, le kaj bi lahko šlo narobe.

FormerUser ::

Cruz je izjavil:


Dobro, če bi mi rekla: "Daj mi telefon, da pogledam s kom si si kaj pisal." bi se spotaknil v njo. Mene načeloma ne moti, ker nimam nič takega. Se pa strinjam, da lahko postane problematično. V mojem primeru so postale zamere na njeni strani. Spraševala kako to, da nimam nobenih objav na Facebook-u. Rekel sem, da sem jih skril. Zanimalo jo je kakšne objave sem imel. Sem ji pokazal, vse v redu, potem pa je opazila, da je vsako objavo pokomentirala sošolka - ter, da je prav tako precej objav na zidu bilo njenih. Vprašala je, če sva si blizu, če sva kaj imela. Sem rekel, da je lušna, ampak da ne, ker je sošolka. Začela je kar streljati vprašanja - kako se obnaša do mene ipd. in sem ji pač rekel, da me pogosto udari po riti. Počil ji je trak. Tukaj sem ugotovil, da ogromno ljudi ni pripravljenih na čisto odprtost(čeprav jo je želela in sem menil, da ji lahko zaupam), zato je dobro ugotoviti do kam lahko trenutno greš ter postopoma širiš.


Dajmo malo obrniti tole situacijo. Torej imate resno punco, ki ima privlačnega kolega, ki ji stalno pušča komentarje in komplimente na netu, poleg tega jo pa še pogosto šlata za tazadnjo in njej je to čisto kul, vam pa tudi... potem pa svizec zavije čokolado.

Smrekar1 ::

FormerUser je izjavil:


Dajmo malo obrniti tole situacijo. Torej imate resno punco, ki ima privlačnega kolega, ki ji stalno pušča komentarje in komplimente na netu, poleg tega jo pa še pogosto šlata za tazadnjo in njej je to čisto kul, vam pa tudi... potem pa svizec zavije čokolado.


Od "čisto kul" do "počil film" je še precej korakov. Poleg tega je jasno, da se je spravila na povsem napačno tarčo, saj Cruz ni naredil nič narobe. Ajde, lahko bi jo skenslal iz FB in z njo načrtno skregal, ampak mogoče je imela tudi njegova punca malo pretirane kriterije. Če je z njo to namreč ne pomeni, da mu ima zdaj pravico diktirati s kom se sme pogovarjati in s kom ne.

Cruz ::

FormerUser je izjavil:

Cruz je izjavil:


Dobro, če bi mi rekla: "Daj mi telefon, da pogledam s kom si si kaj pisal." bi se spotaknil v njo. Mene načeloma ne moti, ker nimam nič takega. Se pa strinjam, da lahko postane problematično. V mojem primeru so postale zamere na njeni strani. Spraševala kako to, da nimam nobenih objav na Facebook-u. Rekel sem, da sem jih skril. Zanimalo jo je kakšne objave sem imel. Sem ji pokazal, vse v redu, potem pa je opazila, da je vsako objavo pokomentirala sošolka - ter, da je prav tako precej objav na zidu bilo njenih. Vprašala je, če sva si blizu, če sva kaj imela. Sem rekel, da je lušna, ampak da ne, ker je sošolka. Začela je kar streljati vprašanja - kako se obnaša do mene ipd. in sem ji pač rekel, da me pogosto udari po riti. Počil ji je trak. Tukaj sem ugotovil, da ogromno ljudi ni pripravljenih na čisto odprtost(čeprav jo je želela in sem menil, da ji lahko zaupam), zato je dobro ugotoviti do kam lahko trenutno greš ter postopoma širiš.


Dajmo malo obrniti tole situacijo. Torej imate resno punco, ki ima privlačnega kolega, ki ji stalno pušča komentarje in komplimente na netu, poleg tega jo pa še pogosto šlata za tazadnjo in njej je to čisto kul, vam pa tudi... potem pa svizec zavije čokolado.
Sicer nerelevantno, komentarji in objave niso bili komplimenti, ampak v večini primerov inside jokes. Za rit še razumem in je nehala, ko je vedela, da sem v zvezi - in vedno je bilo mišljeno kot hec(prijateljsko) ne kot kaj resnega. Če obstaja zaupanje ne bi smelo biti problemov. Ona je imela stalnega plesalca pri folklori s katerim je v preteklosti imela romanco pa nisem nič rekel ali bil ljubosumen. No matter, lesson learned. Če vam ženska reče, da hoče popolno zaupanje in odkritost, v večini primerov to dejansko ne misli.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

TheBlueOne ::

FormerUser je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:


Skratka ce hoces biti preprican, da je to kar si nasel optimalno pac moras preizkusiti vec partnerjev.

Vedno se najde prostor za izboljšave, tako da je najboljše, da si celo življenje v fazi testiranja in optimiziranja, knede. Tipičen primer popredmetenja ljudi in iskanje partnerja na potrošniki način, le kaj bi lahko šlo narobe.


Tu in tam se ze moras za nekaj odlocit dolgorocno, tako da ne eksperimentiras vedno.

Drugace lahko vse vidis tako, da isces v potrosniskem smislu, tudi, ce imas samo enega partnerja, seveda ce si ga izbral sam. Dokler ne dovolis, da se ti pripise nakljucnega partnerja in izbiras si potrosnik. Ce ti ves cas isces svojega popolnega zvestega somisljenika, s katerim bos osebno rasla... "poljubno dodaj svoj insta bullshit"... potem si pac zelo izbircen potrosnik, ki nerad hodi nakupovati. Ampak verjetnost, da bos razocarana je velika, ker je dosti malo ljudi, ki ti prodajo taksno znanstveno fantastiko in so iskreni, ce pa so iskreni pa so verjetno zavedeni s strani kaksnega custvenega razocaranja, kar pa mine. Seveda je razocaranje toliko vecje, ce si v iluziji, da imas popolnega partnerja. ;)

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:



Tu in tam se ze moras za nekaj odlocit dolgorocno, tako da ne eksperimentiras vedno.

Drugace lahko vse vidis tako, da isces v potrosniskem smislu, tudi, ce imas samo enega partnerja, seveda ce si ga izbral sam. Dokler ne dovolis, da se ti pripise nakljucnega partnerja in izbiras si potrosnik. Ce ti ves cas isces svojega popolnega zvestega somisljenika, s katerim bos osebno rasla... "poljubno dodaj svoj insta bullshit"... potem si pac zelo izbircen potrosnik, ki nerad hodi nakupovati. Ampak verjetnost, da bos razocarana je velika, ker je dosti malo ljudi, ki ti prodajo taksno znanstveno fantastiko in so iskreni, ce pa so iskreni pa so verjetno zavedeni s strani kaksnega custvenega razocaranja, kar pa mine. Seveda je razocaranje toliko vecje, ce si v iluziji, da imas popolnega partnerja. ;)


To, da greš kupit hrano v trgovino, ko si lačen in pri tem pričakuješ, da je užitna in da dosega določene standarde, pa mogoče še kakšno lastnost specifično za tvoj okus, ni potrošništvo, ampak normalno zadovoljevanje potreb. Potrošništvo je nekaj drugega, to da stalno prebiraš med desetinami različnih znamk, mečeš stran povem uporabne predmete samo za to ker je v trgovini na voljo nov model, ki je modernejši in bolj zanimiv ... Lahko sicer do kvalitete prideš tudi preko kvantitete ampak praviloma se to dvoje izključuje.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

TheBlueOne ::

FormerUser je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:



Tu in tam se ze moras za nekaj odlocit dolgorocno, tako da ne eksperimentiras vedno.

Drugace lahko vse vidis tako, da isces v potrosniskem smislu, tudi, ce imas samo enega partnerja, seveda ce si ga izbral sam. Dokler ne dovolis, da se ti pripise nakljucnega partnerja in izbiras si potrosnik. Ce ti ves cas isces svojega popolnega zvestega somisljenika, s katerim bos osebno rasla... "poljubno dodaj svoj insta bullshit"... potem si pac zelo izbircen potrosnik, ki nerad hodi nakupovati. Ampak verjetnost, da bos razocarana je velika, ker je dosti malo ljudi, ki ti prodajo taksno znanstveno fantastiko in so iskreni, ce pa so iskreni pa so verjetno zavedeni s strani kaksnega custvenega razocaranja, kar pa mine. Seveda je razocaranje toliko vecje, ce si v iluziji, da imas popolnega partnerja. ;)


To, da greš kupit hrano v trgovino, ko si lačen in pri tem pričakuješ, da je užitna in da dosega določene standarde, pa mogoče še kakšno lastnost specifično za tvoj okus, ni potrošništvo, ampak normalno zadovoljevanje potreb. Potrošništvo je nekaj drugega, to da stalno prebiraš med desetinami različnih znamk, mečeš stran povem uporabne predmete samo za to ker je v trgovini na voljo nov model, ki je modernejši in bolj zanimiv ... Lahko sicer do kvalitete prideš tudi preko kvantitete ampak praviloma se to dvoje izključuje.


Ajde vsak ima svoje izkusnje in opazanja, ampak kakor zadeve vidim jaz je fino imeti kilometrino, tudi pri vezah. Sam sem jih imel nekaj, da sem ugotovil kaj zares hocem. Ce bi stavil na tisti otroski ideal, bi bilo zivljenje nezanimivo. :)

Skozi eksperimente sem se naucil tudi kako je s temi stereotipi in kot zanimivost ugotovil, da za avanturo najlazje dobis zensko, ki je v zvezi in je porocena. Ko sem bil star 25 so se mi ponujale predvsem take. Tako da moji dragi, trenutno dosti zaupam, ampak se tudi zavedam, da neglede na to, kako idealen bi poskusal biti bo skocila cez plot, ce bo prava sansa. Pac z leti marsikaj zvodeni, prioritete se nekoliko ukrivijo... Dodas alk...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: BigWhale ()

FormerUser ::

Po mojih izkušnjah so pa najbolj cinični glede neizogibnosti varanja tisti, ki bi tudi sami izkoristili šanso, tako da očitno sta se prava skupaj našla. V bistvu imajo pa najbolj otročje ideale o zvezah tisti, ki varajo in to izkoriščajo kot izgovor, ker ni vse popolno in sveže kot na začetku.

Zgodovina sprememb…

judoka ::

Skratka ce hoces biti preprican, da je to kar si nasel optimalno pac moras preizkusiti vec partnerjev.


Le zakaj tole ne deluje v praksi potem? :))

1. Najprej moras poznat sebe in kaj te privlaci, dalje razumeti da je imidz iluzija in da ni telesa/drugega aspekta imidza ki te bo dolgorocno
osrecil. Npr popularnost, denar, pozicija v sluzbi, izobrazba, ...vse to so stvari, ne oseba. Niso pomembne, razen v tocki da je sex. privlacnost nujno potrebna, ampak to je siroka mnozica ce nisi cisti narcis potreben obcudovanja.
2. Ce razumes tocko 1 si pozoren na globje stvari, npr. (ne)sebicnost, prijaznost, radovednost, podobnost percepcije lifa,....precej manjsa mnozica kot tista ki sestavlja sex. privlacnost.

V praksi je tako da nas vecinoma privlacijo osebe, ki so nam podobne. Torej ce ima clovek probleme z nasprotnim spolom je najbolj pametno usmerit analizo vase in ne jamrat v stilu "zenske/moski so barabe".
Vsak ima izbiro. Vprasat se je treba zakaj sem si izbral osebo s katero sem imel v neki tocki probleme. Ce so motivatorji strah (pred biti samski), ponos (kaj si drugi mislijo), pohota (hocem sex),...se stvar skoraj sigurno konca slabo. Ali z tem da gres narazen ali s tem da prides v monotono fazo rutine. Oboje je zguba casa.

Ponavljanje/testiranje ne deluje, ker se vecina ne uci iz lastnih napak, temvec jih ponavlja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: judoka ()

TheBlueOne ::

FormerUser je izjavil:

Po mojih izkušnjah so pa najbolj cinični glede neizogibnosti varanja tisti, ki bi tudi sami izkoristili šanso, tako da očitno sta se prava skupaj našla. V bistvu imajo pa najbolj otročje ideale o zvezah tisti, ki varajo in to izkoriščajo kot izgovor, ker ni vse popolno in sveže kot na začetku.


Nisem cinicen in ne pravim, da je neizogibno. Pravim, ce je prava sansa, kar pa ima z leti na izbiro malokdo. Ali si res dobro ohranjen, bogat, intelektualec itn., ker ce nisi lahko samo sanjas, da bo kaj.

Drugace so tisti, ki varajo zanimivo pogosto bolestno ljubosumni, ne pa cinicni. Ce sta oba za varanje je to odprta zveza.

Predvidevati varanje v zvezi ni nek otrocji pomislek, je destvo, ker sedogaja. In ker sta za zvezo potrebna dva je tudi vedno moznost, pa si sam lahko s 100% integriteto. Pa kaj mislis, da bi bila prva, ki je kao nasla perfektnega tipa, ki mu 100% zaupa itn. in bi te prevaral.

Se ti res zdi logicno, da nekdo prikriva varanje s tem, da govori, da to ni kaj takega? Lol :) To je kakor, da krades avte, na policiji pa kot osumljen reces, da to pa tako ali tako ni kaj takega.

Zgodovina sprememb…

judoka ::

Kot je op omenil...ločitve in podobno so danes že epidemija.
Zanje je precej kriva emancipacija žensk in razkroj patriarhije.


Itak, ker zenske so ustvarjene zato da potrpijo a ne?

Krivo je to da smo ljudje defektni. Simpl.
To da imajo zenske vec opcij je precej pozitivno. Ce dobi bumbarja,alkoholik in podobno, ima
zdaj vsaj opcijo da nekaj naredi. V tvoji patriarharni druzbi to ni mogoce.

Jah težje je. Women always want to marry up. To pomeni da bo ona vedno gledala za najprestižnejšimi moškimi, vsi ostali bodo "beneath her". Jasno...leta pol naredijo svoje.


Ker moski smo pa skromna bitja, zadovoljna z normativi?:))

Nvem kaj je z vami, ki kvaliteto ljudi locujete po spolu/izberi povrsinsko kategorijo po zelji. Ali ste nepopravljivi narcisi ali pa
slepi do max tocke. Verjetno oboje.

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:



Nisem cinicen in ne pravim, da je neizogibno. Pravim, ce je prava sansa, kar pa ima z leti na izbiro malokdo. Ali si res dobro ohranjen, bogat, intelektualec itn., ker ce nisi lahko samo sanjas, da bo kaj.

Drugace so tisti, ki varajo zanimivo pogosto bolestno ljubosumni, ne pa cinicni. Ce sta oba za varanje je to odprta zveza.

Predvidevati varanje v zvezi ni nek otrocji pomislek, je destvo, ker sedogaja. In ker sta za zvezo potrebna dva je tudi vedno moznost, pa si sam lahko s 100% integriteto. Pa kaj mislis, da bi bila prva, ki je kao nasla perfektnega tipa, ki mu 100% zaupa itn. in bi te prevaral.

Se ti res zdi logicno, da nekdo prikriva varanje s tem, da govori, da to ni kaj takega? Lol :) To je kakor, da krades avte, na policiji pa kot osumljen reces, da to pa tako ali tako ni kaj takega.


Varanje se ti ne zgodi ampak se zanj zavestno odločiš, če imaš mindset, da to ni nič takšnega, da se to pač dogaja, da vsi to počnejo, da bi tudi partnerka izkoristila šanso, če bi jo imela.... ga toliko lažje sam pri sebi upravičiš. Samoizpolnjujoča prerokba takorekoč, zato si je treba ideale vedno visoko postaviti.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: rdecaluc ()

TheBlueOne ::

FormerUser je izjavil:


Varanje se ti ne zgodi ampak se zanj zavestno odločiš, če imaš mindset, da to ni nič takšnega, da se to pač dogaja, da vsi to počnejo, da bi tudi partnerka izkoristila šanso, če bi jo imela.... ga toliko lažje sam pri sebi upravičiš. Samoizpolnjujoča prerokba takorekoč, zato si je treba ideale vedno visoko postaviti.


Morda me ne bo nikoli prevarala, deluje, kakor, da me ne bi. Ampak zal sem imel v pretklosti moznost poblizu spoznati eno taksno s "100%" integriteto. Kako naj potem izkjucim to moznost? :)

Ce si idelal postavis previsoko je lahko velik omejevalni faktor in se zna zgoditi, da ostanes na koncu praznih rok.

Smem vprasati, kaj potem se nisi imela resne zveze, ker isces ideal ali pa si v zvezi, za katero das roko v ogenj?

FormerUser ::

Mislim, da zvestoba kot vrednota, kljub permisivni družbi v kateri danes živimo, še vedno precej visoko kotira med ljudmi, ker je biti prevaran za večino neprijetna izkušnja, tako da v resnici ne gre za nek pretirano visoko postavljen ideal.Roko v ogenj lahko pa seveda daš samo zase, partnerju pa poveš, da ti je to zelo pomembno in kakšne bodo posledice, v končni fazi pa nikogar ne moreš prisilti, da ostane s tabo, če želi drugam. Ampak tukaj se zdi kot da bi iskal alibi za preventivno ali maščevalno varanje.

TheBlueOne ::

Hja zvestoba kot vrednota na vsak nacin. Problem je, da v x letih en trenutek slabosti, ena napaka v praksi za marsikoga lahko pomeni, da je zvestoba mimo. Pac za vecino, posebej, ce imajo sanse je tezko biti 100% na dolgi rok.

Pa tu ni nujno nek alibi, mascevanje, kar si ti zelis predstavljati. Lahko je samo napaka zaradi kombinacije okoliscin.

jype ::

judoka je izjavil:

Le zakaj tole ne deluje v praksi potem?
Saj deluje. Da ne deluje pravijo le tisti, ki super partnerja vržejo v smeti, ker morajo preizkusiti naslednjega.

FormerUser ::

TheBlueOne je izjavil:

Hja zvestoba kot vrednota na vsak nacin. Problem je, da v x letih en trenutek slabosti, ena napaka v praksi za marsikoga lahko pomeni, da je zvestoba mimo. Pac za vecino, posebej, ce imajo sanse je tezko biti 100% na dolgi rok.

Pa tu ni nujno nek alibi, mascevanje, kar si ti zelis predstavljati. Lahko je samo napaka zaradi kombinacije okoliscin.


Gre za stvar karakterja, nekateri so pač slabiči + ne spoštujejo svojega partnerja. Je pa res, da ima tudi okolje svoj vpliv, v družbah kjer se podleganje skušnjavam moralno relativizira ali celo promovira, bo težje ostati moralen in etičen.

judoka ::

jype je izjavil:

judoka je izjavil:

Le zakaj tole ne deluje v praksi potem?
Saj deluje. Da ne deluje pravijo le tisti, ki super partnerja vržejo v smeti, ker morajo preizkusiti naslednjega.



Ce izhajas iz zdravih temeljev te nekvalitetne osebe ne zanimajo, torej ne rabis vecje reciklaze (recimo da to spada v mladinsko kategorijo). Ce ne izhajas iz zdravih temeljev se ti
"super partner" lahko nalepi na celo pa ga, ali ne bos prepoznal ali pa ga bos zamenjal za naslednje dobre joske.

jype ::

judoka je izjavil:

Ce izhajas iz zdravih temeljev
Tole boš moral precej na široko razdelat, da bomo vedeli, kaj dejansko misliš s tem.

Super partner ima vedno "dobre joške", ne glede na spol.

xmetallic ::

FormerUser je izjavil:

Po moje je pa relativno enostavno ločiti med tem ali nekdo prebira naci propagando ali pa o naci propagandi. Zasebnost v smislu, da tudi v zvezi ostaneš oseba zase, je vsekakor pomembna, še vedno ostaja najpomembnejše pravilo za uspeh "respect yourself", s čimer imajo probleme predvsem ženske, ker se jih socializira v kontra smer, ampak skrivanje naprav in zgodovine pred partnerji ali užaljenost če kdaj odgovori ali pobrska po tvojem telefonu, razen seveda če gre za poslovne skrivnosti, pa absolutno ni na mestu.

Po telefonu nima kaj brskat. Užaljenost tistih, ki jim partnerji ne dovolijo vohunjenja po telefonu ni na mestu. Če jo kaj zanima lahko vpraša, samopostrežba pa ni zaželjena.

TheBlueOne ::

FormerUser je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Hja zvestoba kot vrednota na vsak nacin. Problem je, da v x letih en trenutek slabosti, ena napaka v praksi za marsikoga lahko pomeni, da je zvestoba mimo. Pac za vecino, posebej, ce imajo sanse je tezko biti 100% na dolgi rok.

Pa tu ni nujno nek alibi, mascevanje, kar si ti zelis predstavljati. Lahko je samo napaka zaradi kombinacije okoliscin.


Gre za stvar karakterja, nekateri so pač slabiči + ne spoštujejo svojega partnerja. Je pa res, da ima tudi okolje svoj vpliv, v družbah kjer se podleganje skušnjavam moralno relativizira ali celo promovira, bo težje ostati moralen in etičen.


Vsak dela napake, take ali drugacne. Ni nujno, da je slabic, ni nujno, da ne spostuje partnerja. Ti pac svoje definicije vzames za sveto in potem dajes neke slabsalne pridevnike tistim, ki ti gredo v nos. Ampaka prava definicija je nekje v povprecju.

Jaz bi rekel tako, da ti si lahko kakersna hoces biti, ostali pa si ne zasluzijo psovk, ker se ne drzijo tega, kar je zate nek minimum. Vecina teh ljudi, ki delajo napake zivijo normalno zivljenje, najbolj vazno pa je, da ga zivijo. Nekateri si pac ne zelimo sveta, kjer lahko nekdo postavi pravila ostali pa se jih morajo drzati. Sam imam rad dinamiko medosebnih odnosov in je ne bi bil vesel, ce bi bila po nekih pravilih kakor pred nekaj sto letih.
««
«
1 / 7
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Britanskega filtra pornografije ne bo (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
44798896 (93598) Cruz

Kaj bi vi storili če bi vas partner varal? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17527683 (23151) Gandalfar

Več podobnih tem