» »

https://fuckoffgoogle.de/

https://fuckoffgoogle.de/

Hermit Bob ::

Ime domene pove vse, imamo Slovenci dovolj jajc za kaj takega? Razlogov je dovolj, so utemeljeni, nekoc smo imeli najvecjo adaptacijo firefoxa na svetu. Zdaj pa pocasi potujemo v googlovo in facebookovo distopijo. Kaj pravite, bi slo?
  • predlagal izbris: dice7 ()

Poldi112 ::

A ti še uporabljaš google in facebook? Zakaj?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

soncee1 ::

Slovenci so ene riti, nihče ne bo šel v to , ko ne bo 3/4 uporabnikov že v drugih sferah. Jaz sem takoj za !

zmaugy ::

Lepo. Škoda ker nihče ne prodaja telefonov, ki bi bili free tega sranja vohunskega.
Da kupiš, prižgeš in uporabljaš.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Gagatronix ::

zmaugy je izjavil:

Lepo. Škoda ker nihče ne prodaja telefonov, ki bi bili free tega sranja vohunskega.
Da kupiš, prižgeš in uporabljaš.


Nokia 8110 4G. Ampak na njem pac ne bos mogel igrati Candy Crush-a.

Poldi112 ::

Saj jih, samo so pregrešno dragi.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Urbano#Desno ::

Hermit Bob je izjavil:

Ime domene pove vse, imamo Slovenci dovolj jajc za kaj takega? Razlogov je dovolj, so utemeljeni, nekoc smo imeli najvecjo adaptacijo firefoxa na svetu. Zdaj pa pocasi potujemo v googlovo in facebookovo distopijo. Kaj pravite, bi slo?

hyp hyp hippie hooray:)

KAVINSKY ::

Gagatronix je izjavil:

Nokia 8110 4G.


G je investiral 20 miljončkov v KaiOS. Ta že poganja google servise gor.

Hermit Bob ::

Poldi112 je izjavil:

A ti še uporabljaš google in facebook? Zakaj?

Ne uporabljam googla ali facebooka. Tako da si na polno failal v svojem res bednem pokusu ad hominema. :P

Se da. In sploh ni tezko, brez hudega odrekanja, dokler seveda nisi se en primitivec, ki misli, da brez latest sranja ne more preziveti.


Gagatronix je izjavil:

zmaugy je izjavil:

Lepo. Škoda ker nihče ne prodaja telefonov, ki bi bili free tega sranja vohunskega.
Da kupiš, prižgeš in uporabljaš.


Nokia 8110 4G. Ampak na njem pac ne bos mogel igrati Candy Crush-a.


Vsak telefon, ki ga magisk in microg podpirata.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Poldi112 je izjavil:

A ti še uporabljaš google in facebook? Zakaj?


Absolutno. Google, ker je preprosto najboljši iskalnik - duckduckgo scena mi ne preveč diši in ne prinese dobrih rezultatov (če sploh kaj).

Facebook pa zato, ker mi predstavlja vir zaslužka.

Hermit Bob ::

shadeX je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

A ti še uporabljaš google in facebook? Zakaj?


Ce duckduckgoja, searx, qwanta ne znas uporabljati, ne posplosuj, pac nisi med najbolj brihtnimi. Saj nobene skode, samo pac uporabljaj orodja za idiote. Tudi kladiva ne zna vsak vihteti.

Absolutno. Google, ker je preprosto najboljši iskalnik - duckduckgo scena mi ne preveč diši in ne prinese dobrih rezultatov (če sploh kaj).

Facebook pa zato, ker mi predstavlja vir zaslužka.


Aha in, ce bi zivel med ww2 bi izbijal zlate zobe zidom v koncentracijskih taboriscih... Vir zasluzka pac. Pa brez zamere, samo vzporednice vlecem med enakim obnasanjem v razlicnih casovnih obdobjih.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: M & M ()

shadeX ::

Pa brez zamere


Ne zamerim sploh. Ne čutim se krivega, da ljudje ob moji vsebini uživajo, istočasno pa tudi sam, ker nisem obsojen na delo z minimalcem in zateženim šefom.

Egidij88 ::

Uporabljam kar dosti zadevščin od Googla, ker so pač dobre. Gmail, Keep, Calendar, Maps, Youtube, Drive, Photos...

Browser pa Firefox.

Hermit Bob ::

shadeX je izjavil:

Pa brez zamere


Ne zamerim sploh. Ne čutim se krivega, da ljudje ob moji vsebini uživajo, istočasno pa tudi sam, ker nisem obsojen na delo z minimalcem in zateženim šefom.


Ja, saj to sem tudi poudaril, sem mislil, da je bilo jasno. Egoist. Izrodek druzbe.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: M & M ()

Poldi112 ::

Hermit Bob je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

A ti še uporabljaš google in facebook? Zakaj?

Ne uporabljam googla ali facebooka. Tako da si na polno failal v svojem res bednem pokusu ad hominema. :P

Se da. In sploh ni tezko, brez hudega odrekanja, dokler seveda nisi se en primitivec, ki misli, da brez latest sranja ne more preziveti.



Kolega, očitno ne veste kaj je ad hominem. Me pa zanima, zakaj potem panika, če ne uporabljate fb in g?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: 49106 ()

Hermit Bob ::

Poldi112 je izjavil:

Hermit Bob je izjavil:

Poldi112 je izjavil:

A ti še uporabljaš google in facebook? Zakaj?

Ne uporabljam googla ali facebooka. Tako da si na polno failal v svojem res bednem pokusu ad hominema. :P

Se da. In sploh ni tezko, brez hudega odrekanja, dokler seveda nisi se en primitivec, ki misli, da brez latest sranja ne more preziveti.



Kolega, očitno ne veste kaj je ad hominem. Me pa zanima, zakaj potem panika, če ne uporabljate fb in g?


O ja, kamerad, vemo. Ravno zato je jasno, kaj si hotel povedati. In se vedno nadaljujes v enaki smeri.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: M & M ()

shadeX ::

Hermit Bob je izjavil:

shadeX je izjavil:

Pa brez zamere


Ne zamerim sploh. Ne čutim se krivega, da ljudje ob moji vsebini uživajo, istočasno pa tudi sam, ker nisem obsojen na delo z minimalcem in zateženim šefom.


Ja, saj to sem tudi poudaril. Egoist. Izrodek druzbe.


I couldn't care less and I feel awesome :)

Hermit Bob ::

shadeX je izjavil:

Hermit Bob je izjavil:

shadeX je izjavil:

Pa brez zamere


Ne zamerim sploh. Ne čutim se krivega, da ljudje ob moji vsebini uživajo, istočasno pa tudi sam, ker nisem obsojen na delo z minimalcem in zateženim šefom.


Ja, saj to sem tudi poudaril. Egoist. Izrodek druzbe.


I couldn't care less and I feel awesome :)


Ja, je cisto jasno, ravno zato, pa se trudim vecino okolice prepricati, da je treba pljuniti za takimi. In vecina se strinja :) Skratka, naj bo jasno kam taksni osebki spadajo. Med politike, pedofile, trgovce z belim blagom, teroriste, prodajalce drog,...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: prenasalec ()

WhiteAngel ::

Čak, na domeni fuckoffgoogle.de je neko kur*enje čez google. Kaj je zdaj tukaj za videti? Sem mislil, da je kdo napisal uporaben porazdeljen search engine al nekej.

Hermit Bob ::

WhiteAngel je izjavil:

Čak, na domeni fuckoffgoogle.de je neko kur*enje čez google. Kaj je zdaj tukaj za videti? Sem mislil, da je kdo napisal uporaben porazdeljen search engine al nekej.


Preberi.

Za "porazdeljeni" search engine pa: https://asciimoo.github.io/searx/

Zgodovina sprememb…

Urbano#Desno ::

Hermit Bob je izjavil:



Ja, je cisto jasno, ravno zato, pa se trudim vecino okolice prepricati, da je treba pljuniti za takimi. In vecina se strinja :) Skratka, naj bo jasno kam taksni osebki spadajo. Med politike, pedofile, trgovce z belim blagom, teroriste,...


Prosim nadaljuj si izvrstna popestritev vecera. 😁 Idiot je postal uporabni idiot.
Kdo bi si mislil kaj vse zemljo tlaci.

Hermit Bob ::

Poglej, poglej, kaj vse je zamjavkalo. Izgleda, da na slotechu marsikdo izbija zlate zobe ;((

Urbano#Desno ::

Hermit Bob je izjavil:

Poglej, poglej, kaj vse je zamjavkalo. Izgleda, da na slotechu marsikdo izbija zlate zobe ;((


Seveda samo jaz jih za hobi, ker uzivam v bolecini drugih. :D Zlato pa prodam in nakazem NRA kot prostovolni peispevek za dober namen.

shadeX ::

Ja, je cisto jasno, ravno zato, pa se trudim vecino okolice prepricati, da je treba pljuniti za takimi.


Aha, torej tako kot kolega, ki od partnerke zahteva da uporablja duckduckgo namesto Googla (ja je tud en podoben talent kot ti), ona pa mimogrede prizna (ko njega ni zraven), da še vedno obišče Google ker ji duck, ne da takih zadetkov kot Google.

Lahko se trudiš ampak na tole situacijo nimaš vpliva - prej kot se boš sprijaznil, prej boš prihranil energijo in naredil nekaj uporabnega.

Sej ne da se s tabo ne bi strinjal ampak Google in Facebook sta praktično že tako velika da nimamo nobenega vpliva na to - in raje kot da ščijem proti vetru, raje grem s tokom in imam še nekaj od tega :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Hermit Bob ::

shadeX je izjavil:

Ja, je cisto jasno, ravno zato, pa se trudim vecino okolice prepricati, da je treba pljuniti za takimi.


Aha, torej tako kot kolega, ki od partnerke zahteva da uporablja duckduckgo namesto Googla (ja je tud en podoben talent kot ti), ona pa mimogrede prizna (ko njega ni zraven), da še vedno obišče Google ker ji duck, ne da takih zadetkov kot Google.

Lahko se trudiš ampak na tole situacijo nimaš vpliva - prej kot se boš sprijaznil, prej boš prihranil energijo in naredil nekaj uporabnega.

Sej ne da se s tabo ne bi strinjal ampak Google in Facebook sta praktično že tako velika da nimamo nobenega vpliva na to - in raje kot da ščijem proti vetru, raje grem s tokom in imam še nekaj od tega :))


Saj se pocaaaaasi premika, samo pac pocasi. Tudi IE je bil vcasih "tako velik". Pa se ga je pocasi izrinilo. In nobene potrebe kogarkoli silit, pocasi se ljudje pocutijo idiote, da ju uporabljajo (seveda fb in ggl pri tem izdatno sama pomagata) in vec se govori o tem... Je pa nujno, da se poslje v k* poslje vojne zasluzkarje, gglovcev in fejtbukovih zaposlenih je malo, gnilozivk, ki pa rastejo na njunih drobtinicah je pa precej vec.

djabi ::

shadeX je izjavil:

Ne zamerim sploh. Ne čutim se krivega, da ljudje ob moji vsebini uživajo, istočasno pa tudi sam, ker nisem obsojen na delo z minimalcem in zateženim šefom.


Bravo, dobro si to povedal nam, Slovenceljem! Ampak veš pri nas deluje vse drugače, predvsem pa se spremembe - če sploh - dogajajo z dolgooo zamudo.
Večina je zadovoljna z računom v NLB-ju, delom v ARUM-u ali kjerkoli že pač dela (pa čeprav plača zamuja ali je sploh ni) in če ima možnost za enotedenski izlet na hrvaško obalo.

Za avtorja teme: Pričakovat, da bomo nehali uporabljat Google in Facebook je enako kot bi pričakoval, da bo povprečni Slovenec želel kaj dosti spremenit na svojem načinu življenja. Skratka: skoraj nična.

Master_Yoda ::

Ze prakticiram to. Losam se gmaila pocasi, na telefonu nimam google servisov, za iskalnik pa priporocam startpage. Ja vem starpage je le frontend za google, ampak te preko tega ne morejo profilirati in tebi prirejenih rezultatov dajati. V firefoxu imam tudi facebook container ipd. vticnike ki blokirajo vse like gumbe in z njimi povezano zbiranje podatkov ( nisem pa se poglabljal ce to dejansko naredijo heh).
Dovie'andi se tovya sagain.

feryz ::

Zakaj pa bi nehal uporabljati google? Ker ima konkurenca boljše rešitve? Kar pokažite jih.
Ker bo google manj vedel o vas? Ha, ha, ha. Kvečjemu boste vi manj vedeli, kaj google ve o vas. Katere podatke ima google o osebi, je načeloma dostopno v vpogled dotični osebi (seveda to ni res, ampak ok).
Če nisi član googl kluba, pač ne moreš vedeti, kaj on ve o tebi. Ve pa verjetno ravno tako vse.

Kar ima, recimo, Šarec & co o osebah, je dostopno le Šarcu & co. In kopica ostalih, razni NSA, FBI, bla, bla.

Poldi112 ::

>Ker bo google manj vedel o vas? Ha, ha, ha.

Ja. Brez heca. Z denarnico proti fašizmu.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

feryz ::

Aha. Ker ni na popolnoma vsaki internetni strani googlovega sledilnika ali analitike. In ker obstaja samo en način, da vam google sledi.
Nisem vedel da je temu tako, ampak če vi tako pravite, bo že držalo.

joggi79 ::

Ja Google mi gre full na jetra, ampak real time traffic je pa full uporaben, kajne? Da ne recem zastonj gmail (ceprav mi vsaj glede tega res ni jasno kdo za hudica bi imel mail tam). Prav tako je Facebook najvecje zlo na svetu, ampak ga vseeno vsi uporabljajo, ker pac moras biti gor.
Ce se hocete losati teh stvari, ugasnite racunalnike, vrzte proc telefone in zivite kot ste ziveli 30 let nazaj. Ne gre, kajne? No potem pa nehajte najedat.

Master_Yoda ::

feryz je izjavil:

Aha. Ker ni na popolnoma vsaki internetni strani googlovega sledilnika ali analitike. In ker obstaja samo en način, da vam google sledi.
Nisem vedel da je temu tako, ampak če vi tako pravite, bo že držalo.


Aha ker ne mores uporabljati cookieautodelete ter vpnja, ter mu toeziti dela.
Dovie'andi se tovya sagain.

feryz ::

Otežiti da, onemogočiti zelo zelo težko.

Real time traffic je celo boljši v novih avtih, kot v gmaps. Preverjeno. Hudič je le, ker navigacijo včasih tudi peš rabiš. Ali na biciklu. Ali karkoli. V tem primeru je težko avtonavigacijo s sabo vlačiti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Poldi112 ::

>Nisem vedel da je temu tako, ampak če vi tako pravite, bo že držalo.

Kdo to pravi?

>Ce se hocete losati teh stvari, ugasnite racunalnike, vrzte proc telefone in zivite kot ste ziveli 30 let nazaj. Ne gre, kajne? No potem pa nehajte najedat.

Seveda gre. Telefon je večino časa (po več dni, tednov) ugasnjen oz. vsaj ven iz gsm omrežja, gor je LineageOS z Signal in mailom za komuniakcijo ter muska in offline zemljevidi. Google se ne uporablja, FB in podobne oslarije tudi ne. V bistvu je kar osvobajujoče, ko ne kličeš vsakega, če se dobiš, ampak kar priletiš, točno tako kot včas. Če prvega ni doma, greš pa naprej. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

joggi79 ::

Poldi112 super ce imas vse s katerimi komuniciras ravno tako paranoidne kot si ti. Jaz jih na zalost nimam in izmed mojih kontaktov ima Signal manj kot 10% ljudi. V tem primeru, ce se drzim tvojih "nacel" bo stvar fejst zanimiva ko bom priletel v Innsbruck do prijatelja, pa ga ne bo doma in se bom odpeljal naprej do naslednjega. Cool ce imas taksno zivljenje, jaz ga na zalost nimam.

feryz ::

Torej imaš krasno življenje, brez vseh nepotrebnih stvari. Super. Kar tako naprej.
Gugl je orodje in nič več. Blagor tistim, ki jim ga ni treba uporabljati. Pravzaprav je takih večina ljudi na tem svetu. Torej gugl le ne ve vsega, ampak v bistvu presenetljivo malo. Čeprav mi mislimo drugače.

Master_Yoda ::

feryz je izjavil:

Otežiti da, onemogočiti zelo zelo težko.

Real time traffic je celo boljši v novih avtih, kot v gmaps. Preverjeno. Hudič je le, ker navigacijo včasih tudi peš rabiš. Ali na biciklu. Ali karkoli. V tem primeru je težko avtonavigacijo s sabo vlačiti.


Ker OSMAnd in ostale alternative google maps ne obstajajo.
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

joggi79 je izjavil:

Poldi112 super ce imas vse s katerimi komuniciras ravno tako paranoidne kot si ti. Jaz jih na zalost nimam in izmed mojih kontaktov ima Signal manj kot 10% ljudi. V tem primeru, ce se drzim tvojih "nacel" bo stvar fejst zanimiva ko bom priletel v Innsbruck do prijatelja, pa ga ne bo doma in se bom odpeljal naprej do naslednjega. Cool ce imas taksno zivljenje, jaz ga na zalost nimam.


Tudi mojih kontaktov ima Signal manj kot 10%. Njihov problem, če imajo raje mail oz. se ne sekirajo za zasebnost. Če bi šel pa v Innsbruck prijatelja pogledati, bi se pa menda okvirno zmenil prej. Mislil sem na lokalni krog kolegov, ki ga dosežeš v pol urce.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

vostok_1 ::

Ostali iskalniki so povsem ok. To, da ne najde pravih rezultatov je neumnost. Najde praktično isto kot google.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Timurlenk ::

Poldi112 je izjavil:

A ti še uporabljaš google in facebook? Zakaj?

To so vaši na liberalizmu, dame in gospodje.

Nekateri ne marajo onesnaženega ozračja, pa jim Poldi zabrusi: a ti še uporabljaš pljuča in zrak? Zakaj?
Demokracija je zdej v drugem planu, to je vendar jasno.

Poldi112 ::

Kolega, alternative obstajajo. Zdaj tisti, ki nam je zasebnost pomembna, jih uporabljamo. Če to primerjaš z zrakom, bi lahko rekel, da pač ne prdimo pod lastni nos.

Ja, ne maram smradu. A ozračje ni onesnaženo - ti si se odločil, da boš spal v stranišču...
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

The Player ::

Hermit Bob je izjavil:

Ime domene pove vse, imamo Slovenci dovolj jajc za kaj takega?


Čemu? Koliko je držav na svetu, pa bi vedno mi moral biti ta prvi? Zakaj bi se moral za brezveze izpostavljati, če lahko umazan posel storijo drugi?

Kar se pa jajc tiče, vprašaj naše prednike, so marsikaj dosegli v svoji zgodovini ;)

Kar se tiče vohunjenja...
Kdor misli, da za nami vohuni le google se zelo moti. To je "normalna" poslovna praksa, ki se je prakticirala še pred googlom in facebookom. Definitivno to ni prav in je prav, da se na to opozarja, vprašanje pa je kako lahko na to vplivamo mi? Ker kljub temu, če google propade, bo slej ko prej nekdo drug prevzel prestol.

Cruz ::

The Player je izjavil:

Kdor misli, da za nami vohuni le google se zelo moti.
Jep, na živce mi gre, da se izpostavi samo eno ali dve firmi, na druge pa pozabi. Prav tako sem opazil, da so zadnje pol leta NY times & co skoraj vsak teden objavili neko anti-facebook novico. Ne smemo gledati tako ozko. Niso problem firme, problem je samo omogočanje. Če jim omogočiš orožje, ga bodo uporabili. Rešitev, kar se tiče zasebnosti, ni potop Googla(ali drugo). Rešitev, kar se tiče monopola na trgu, ni potop Googla(ali drugo). Le sistematično zmanjšanje moči. Če pa ne, pa new internet tm kot alternativo. Eno ali drugo se mora zgoditi. Verjetno se bo druga opcija.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Poldi112 ::

Zakaj bi se "moralo zgoditi"? Saj večini dol visi za zasebnost, niti niso dovolj tehnični, da bi si jo zagotovili. Kdo po potem vršil pritisk, na podlagi katerega se bo situacija izboljšala?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Cruz ::

Poldi112 je izjavil:

Zakaj bi se "moralo zgoditi"? Saj večini dol visi za zasebnost, niti niso dovolj tehnični, da bi si jo zagotovili. Kdo po potem vršil pritisk, na podlagi katerega se bo situacija izboljšala?
Mladi, čedalje več poudarka je na zasebnosti. Sicer je še vedno "nič ne skrivam", ampak verjamem, da bo enkrat počilo. Že to, da imajo vsi zalepljeno kamero na prenosniku, je dober znak.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Gagatronix ::

Nekateri smo jo zabrisali ven ker je ne nucamo, nucamo pa interni USB port. ;)

gruntfürmich ::

Hermit Bob je izjavil:

Ime domene pove vse, imamo Slovenci dovolj jajc za kaj takega? Razlogov je dovolj, so utemeljeni, nekoc smo imeli najvecjo adaptacijo firefoxa na svetu. Zdaj pa pocasi potujemo v googlovo in facebookovo distopijo. Kaj pravite, bi slo?

eni komodt, če pa vlada to prepove, pa takoj naslednji dan sledi divjanje po ulicah in padec vlade...

vostok_1 je izjavil:

Ostali iskalniki so povsem ok. To, da ne najde pravih rezultatov je neumnost. Najde praktično isto kot google.

ni res. na dveh računalnikih imam privzeto raco, ampak je velikokrat treba gugl zalaufat...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Velika Britanija uvaja davek na digitalne storitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / NWO
5613716 (11143) euagrus
»

Trump podpisal zakon, ki ameriškim ISP-jem dovoljuje prodajo prometnih podatkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zasebnost
5514081 (11250) petrus
»

Microsoft mora plačati 10.000 dolarjev odškodnine zaradi samodejne namestitve Windows (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Tožbe
6321493 (18348) filipk
»

Sergey Brin, Google: Največja nevarnost za internet cenzura, Apple in Facebook

Oddelek: Novice / Zasebnost
248715 (6686) Iatromantis
»

Nova anketa

Oddelek: Novice / Ankete
235763 (5258) PacificBlue

Več podobnih tem