» »

Skrbništvo

Skrbništvo

Temo vidijo: vsi
««
4 / 12
»»

Miki N ::

PrihajaNodi je izjavil:

Da ne bo kmalu nazaj


Dvomim. Ego je danes premocan, pa neodvisne so danes zenske, polne same sebe.


Pa še preživnina bi šla po gobe.

Vazelin ::

Momci, je treba pazit, kam ga vtaknete;)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrihajaNodi ::

Ne zivita skupaj, niti tega ne planirata. Tip hujsi primerek maminega sincka.


Pac fu*** skupaj. Identicna zgodba, sicer ni srednjesolska ljubezen ampak ga je na cesti pobrala in je dala sobo v njenem flatu v najem, tak da zivita skupaj.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ne zivita skupaj, niti tega ne planirata. Tip hujsi primerek maminega sincka.


Pac fu*** skupaj. Identicna zgodba, sicer ni srednjesolska ljubezen ampak ga je na cesti pobrala in je dala sobo v njenem flatu v najem, tak da zivita skupaj.


No a vidiš, njega pa za najemnino obira - čeprav mogoče plača v naturalijah - ti si jo še dobro odnesel.

PrihajaNodi ::

No a vidiš, njega pa za najemnino obira - čeprav mogoče plača v naturalijah - ti si jo še dobro odnesel.


Ni v naturalijih, ker rab kes. Jst ne placujem kot Invictus. Tud ne bom.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Miki N ::

PrihajaNodi je izjavil:

No a vidiš, njega pa za najemnino obira - čeprav mogoče plača v naturalijah - ti si jo še dobro odnesel.


Ni v naturalijih, ker rab kes. Jst ne placujem kot Invictus. Tud ne bom.


Saj hec. Ampak ja, evo lep primer nevarnosti pavšalnih preživnin: mama in sin se odselita, nakar se pridruži še en sinček.. tokrat od druge mame. ;)

Pika na i ::

Invictus - pejt naprej, naj te ne briga kaj in s kom bivša.
Skrbi za otroka. Oče boš do konca življenja.

PrihajaNodi ::

Pika na i je izjavil:

Invictus - pejt naprej, naj te ne briga kaj in s kom bivša.
Skrbi za otroka. Oče boš do konca življenja.


Ja, ampak vzgajal ga ne bo on, ce da gene naprej se ne pomen da je fotr.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Miki N ::

Pika na i je izjavil:

Invictus - pejt naprej, naj te ne briga kaj in s kom bivša.
Skrbi za otroka. Oče boš do konca življenja.


Lahko pa še ene 3 narediš (raje z eno, ne vsakega posebaj) in se boš moral avtomatično manj sekirati za enega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Vazelin ::

pika: Seveda ga moti in to upravičeno, če on plačuje mastno preživnino, potem pa hčerka nima niti za obšolske dejavnosti... On plačuje za otroka, ne za preživljanje bivše!1
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Invictus ::

Pika na i je izjavil:

Invictus - pejt naprej, naj te ne briga kaj in s kom bivša.
Skrbi za otroka. Oče boš do konca življenja.

Saj ravno to pocnem.

Zato bom babo spravil ob prezivnino ;).

PrihajaNodi je izjavil:


Ja, ampak vzgajal ga ne bo on, ce da gene naprej se ne pomen da je fotr.

Tu se motis, sem fotr.

Hcerki tudi povedal, kako in kaj je s tem... Je ze dovolj stara in malo prevec razume za svoja leta...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Cruz ::

Vazelin je izjavil:

Momci, je treba pazit, kam ga vtaknete;)
Mene je dejansko postalo strah zdaj, ko sem bral to temo. Đizus. Me je malce minilo imeti otroka.

Nikoli ne veš v kaj se spuščaš. Sicer se je igro "what if" nevarno in nesmiselno igrati. Pa vseeno... fak kakšen cirkus nastane.

Saj sem opazil, da v Ljubljani veliko (mladih) mamic flirta. Izgleda, da bo pri tem ostalo... :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Invictus - pejt naprej, naj te ne briga kaj in s kom bivša.
Skrbi za otroka. Oče boš do konca življenja.

Saj ravno to pocnem.

Zato bom babo spravil ob prezivnino ;).


A potem sta na sodiscih sedaj? Se je ze zacelo? Kaj ti sam placujes po “dobri volji” po 500eur. Vids si lahko najboljsi programer pa te zenska spravi na kant.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Invictus ::

Vazelin je izjavil:

pika: Seveda ga moti in to upravičeno, če on plačuje mastno preživnino, potem pa hčerka nima niti za obšolske dejavnosti... On plačuje za otroka, ne za preživljanje bivše!1

Vau, celo nekomu je potegnilo :)).

Za Schadenfreude Slo-Tech lep napredek...

Cruz je izjavil:


Saj sem opazil, da v Ljubljani veliko (mladih) mamic flirta. Izgleda, da bo pri tem ostalo... :)

Mlade mamice so super za flirtanje, in posledicno akcijo. Sam ne smes se zaplesti predolgo kot se je moj kolega.

Ce so locene, gre vse se hitreje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

PrihajaNodi ::

Sej tud ce zivita skupaj pa imata otroka je zenska upravicena do delitve. Saj namesto, da je bila v sluzbi je merkala in skrbela za tvojega otroka.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

Ce so locene, gre vse se hitreje...

Verjamem da gre hitreje... Konec koncev niso več najbolj zaželjene na trgu:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Miki N ::

Sistem pavšalnih preživnin zahteva družbo z abnormalno visoko stopnjo zaupanja - se pravi je nerealen. Škoda ker je praktičen v primerjavi z mojim prej predlaganim (naknadna povrnitev stroškov), samo saj ravno to je problem: kar malo preveč praktičen je ...

PrihajaNodi ::

Mlade mamice so super za flirtanje, in posledicno akcijo. Sam ne smes se zaplesti predolgo kot se je moj kolega.


Kaj je bilo s kolegom?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Pika na i ::

Ne poznam njegove zgodbe.
Preživnino plačuje na podlagi dohodka.
Če ne more do stikov, naj stopi na CSD. 1000x. Ampak umirjeno, brez pljuvanja po bivši.
Če otrok želi k obšolski dejavnosti, naj mu jo ON plača. Račun na njegovo ime.

Invictus, s to žensko imaš otroka. Kakršna že je, si jo imel včasih rad. Lahko si jezen nanjo, lahko je ne maraš več. Ampak otrok ni kriv.

Vazelin ::

Invictus, s to žensko imaš otroka. Kakršna že je, si jo imel včasih rad. Lahko si jezen nanjo, lahko je ne maraš več. Ampak otrok ni kriv.

To še vedno ne pomeni, da jo je dolžan preživljati. On plačuje za otroka, ne za bivšo.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrihajaNodi ::

Pika na i je izjavil:

Ne poznam njegove zgodbe.
Preživnino plačuje na podlagi dohodka.
Če ne more do stikov, naj stopi na CSD. 1000x. Ampak umirjeno, brez pljuvanja po bivši.
Če otrok želi k obšolski dejavnosti, naj mu jo ON plača. Račun na njegovo ime.

Invictus, s to žensko imaš otroka. Kakršna že je, si jo imel včasih rad. Lahko si jezen nanjo, lahko je ne maraš več. Ampak otrok ni kriv.



Kje zakon dolocana “na podlagi dohodka”?

V Romuniji je max 1/4 dohodka. Ce pa spizdis pa grozi tudi zapor;)
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Pika na i ::

Vazelin je izjavil:

Ce so locene, gre vse se hitreje...

Verjamem da gre hitreje... Konec koncev niso več najbolj zaželjene na trgu:D

Vidva, zbudita se.

Vazelin ::

Pika na i je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Ce so locene, gre vse se hitreje...

Verjamem da gre hitreje... Konec koncev niso več najbolj zaželjene na trgu:D

Vidva, zbudita se.

Ko ima enkrat ženska otroke je manj zanimiva. Pustimo sedaj "one night stand" ali občasni "having a good time". Niso vsi moški pripravljeni vzgajati tujega otroka.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Pika na i ::

Vazelin je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Ce so locene, gre vse se hitreje...

Verjamem da gre hitreje... Konec koncev niso več najbolj zaželjene na trgu:D

Vidva, zbudita se.

Ko ima enkrat ženska otroke je manj zanimiva. Pustimo sedaj "one night stand" ali občasni "having a good time". Niso vsi moški pripravljeni vzgajati tujega otroka.

Ti nisi VSI moški, zato raje piši v svojem imenu.

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:

Mlade mamice so super za flirtanje, in posledicno akcijo. Sam ne smes se zaplesti predolgo kot se je moj kolega.


Kaj je bilo s kolegom?

Njegova dobila slike nje na njegovem telefonu, ko je pijan prisel domov.

Je bil pol eno leto na precej debeli in kratki ketni

Vazelin je izjavil:


Ko ima enkrat ženska otroke je manj zanimiva. Pustimo sedaj "one night stand" ali občasni "having a good time". Niso vsi moški pripravljeni vzgajati tujega otroka.

Tocno to.

Sam sem jih ene par dal na "hladno". Pa ne samo zaradi otroka...

Pika_na_i - ne se slepit.

Ampak saj vedno obstaja kak mamin sincek, ki mu je vseeno,...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Vazelin ::

Pika na i: si ti že slišala za pojem "brez obveznosti"?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Pika na i ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Ne poznam njegove zgodbe.
Preživnino plačuje na podlagi dohodka.
Če ne more do stikov, naj stopi na CSD. 1000x. Ampak umirjeno, brez pljuvanja po bivši.
Če otrok želi k obšolski dejavnosti, naj mu jo ON plača. Račun na njegovo ime.

Invictus, s to žensko imaš otroka. Kakršna že je, si jo imel včasih rad. Lahko si jezen nanjo, lahko je ne maraš več. Ampak otrok ni kriv.



Kje zakon dolocana “na podlagi dohodka”?

V Romuniji je max 1/4 dohodka. Ce pa spizdis pa grozi tudi zapor;)

Nodi, ne vem kje in če sploh kje točno tako piše.
Če ima 700 evrov dohodka, mislim da plačuje manj kot če ga ima 2000.
"Preživnina se določi glede na potrebe upravičenca ter materialne in pridobitne zmožnosti zavezanca."

Vazelin je izjavil:

Pika na i: si ti že slišala za pojem "brez obveznosti"?

Jah, ti boš itak sinonim za to, do smrti.

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Vazelin je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Ce so locene, gre vse se hitreje...

Verjamem da gre hitreje... Konec koncev niso več najbolj zaželjene na trgu:D

Vidva, zbudita se.

Ko ima enkrat ženska otroke je manj zanimiva. Pustimo sedaj "one night stand" ali občasni "having a good time". Niso vsi moški pripravljeni vzgajati tujega otroka.


Ma če malo vpletem osebne izkušnje... ne gre toliko za kdo je zanimiv, ampak tudi za to, da lahko (ne vsi) uletiš v čisto eno drugo sceno in dvomim, da z leti ljudje postajamo prilagodlivejši - pa tudi ni treba da smo, moramo pa po mojem biti realni - to se mi zdi ena taka redko omenjena, podcenjena dolžnost do sočloveka. Mogoče je to razlog, da se še najbolj ujamejo ločenci s podobno zgodovino, oba z otroki ipd.

Cruz ::

Invictus je izjavil:

Cruz je izjavil:


Saj sem opazil, da v Ljubljani veliko (mladih) mamic flirta. Izgleda, da bo pri tem ostalo... :)

Mlade mamice so super za flirtanje, in posledicno akcijo. Sam ne smes se zaplesti predolgo kot se je moj kolega.

Ce so locene, gre vse se hitreje...
Eh, nočem se zapletati v kakšen cirkus. Bom na koncu še jaz povod za razpad zveze. Nah. Niti nikoli nisem razmišljal, da bi dejansko pristopil. Zdaj definitivno ne bom.

Vazelin je izjavil:

Ko ima enkrat ženska otroke je manj zanimiva. Pustimo sedaj "one night stand" ali občasni "having a good time". Niso vsi moški pripravljeni vzgajati tujega otroka.
Meni so ženske z otroki zelo privlačne. :) Ravno zadnjič sem videl eno mlado mamico, ki je dvigovala otroka. Tako mi je bila simpatična, da sem komaj zadržal nasmeh. :)

Če bi bilo vse urejeno med (bivšim) partnerjem, ne bi videl problema kar se tiče same zveze. V cirkus pa ne grem. Verjetno je večkrat cirkus.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Vazelin ::

Meni so ženske z otroki zelo privlačne. :) Ravno zadnjič sem videl eno mlado mamico, ki je dvigovala otroka. Tako mi je bila simpatična, da sem komaj zadržal nasmeh. :)

Kaj pa če naletiš na dokaj "mlado mamico" s tečnim najstnikom?:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrihajaNodi ::

Nodi, ne vem kje in če sploh kje točno tako piše.
Če ima 700 evrov dohodka, mislim da plačuje manj kot če ga ima 2000.
"Preživnina se določi glede na potrebe upravičenca ter materialne in pridobitne zmožnosti zavezanca."


Doloci se glede na potrebe otroka. Nas zakon ne doloca "glede na visino dohodka" tako da nevem zakaj invictis placuje 500.

Meni so ženske z otroki zelo privlačne. :) Ravno zadnjič sem videl eno mlado mamico, ki je dvigovala otroka. Tako mi je bila simpatična, da sem komaj zadržal nasmeh. :)

Če bi bilo vse urejeno med (bivšim) partnerjem, ne bi videl problema kar se tiče same zveze. V cirkus pa ne grem. Verjetno je večkrat cirkus.


Saj ko si 18 ti je vseeno in si mislis "ta pa je sposobna vse sama rihtat pa se fest zgleda" ampak ni tako.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

jype ::

xmetallic je izjavil:

Ah kje. Sploh ne. /s Samo da na uho navleče, da je bivši dobil povišico v službi že vloži zahtevo za ponovno preračunavanje preživnine. Sploh jih denar ne zanima pa to...
To počno v interesu otroka, ne tako kot vi.

xmetallic je izjavil:

Večina družin funkcionira tako, da je otrok bodisi sam doma do prihoda staršev, bodisi je v podaljšanem varstvu v šoli. Menda ne misliš, da v vsaki družini starša delata izmensko delo?
Večina družin funkcionira tako, da otroka vzgaja cela vas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Cruz ::

Vazelin je izjavil:

Meni so ženske z otroki zelo privlačne. :) Ravno zadnjič sem videl eno mlado mamico, ki je dvigovala otroka. Tako mi je bila simpatična, da sem komaj zadržal nasmeh. :)

Kaj pa če naletiš na dokaj "mlado mamico" s tečnim najstnikom?:)
Bi se verjetno z njim razumel, sem v zgodnjih 20-ih in relativno "kul". :)

PrihajaNodi je izjavil:

Saj ko si 18 ti je vseeno in si mislis "ta pa je sposobna vse sama rihtat pa se fest zgleda" ampak ni tako.
Saj to se zavedam, zato pa nikoli nisem mislil pristopiti. Ni mi problem sprejeti "baggage", če bi se razumela. Sem že pri bivši sprejel, sicer ne otroka, pa vseeno zelo problematično stvar. Ampak se načeloma raje ne bom spuščal v te vode.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

jype ::

PrihajaNodi je izjavil:

Saj ko si 18 ti je vseeno in si mislis "ta pa je sposobna vse sama rihtat pa se fest zgleda" ampak ni tako.
Včasih je tako.

PrihajaNodi ::

@jype z drago se razumes, vse lepo in prav poteka v zvezi. Pride narascaj, punca ti rece "ves mama misli, da bi bilo fino da se nasega malega Jurcka krsti". Punca ne odstopi od tega. Gres v cerkev Jure in ponagas pri obredu?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

jype ::

Ne, seveda ne. Taka odpade že na prvem intervjuju.

PrihajaNodi ::

jype je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Saj ko si 18 ti je vseeno in si mislis "ta pa je sposobna vse sama rihtat pa se fest zgleda" ampak ni tako.
Včasih je tako.


Nimam casa raziskovat.

jype je izjavil:

Ne, seveda ne. Taka odpade že na prvem intervjuju.


Seveda, ker ti si detektor in zaznas ze vse iz prve!
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Vazelin ::

jype je izjavil:

Ne, seveda ne. Taka odpade že na prvem intervjuju.

A če bo tvoj otrok volil, npr. Janšo, se boš odpovedal otroku?:))
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

jype je izjavil:

Ne, seveda ne. Taka odpade že na prvem intervjuju.

A če bo tvoj otrok volil, npr. Janšo, se boš odpovedal otroku?:))


Kaj ce gre mama na drugo stran in zacne pumpat malega da je “pravi” Jansa.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Avenger ::

Odgovorit moraš na vprašanje kaj je v najvišje dobro otroka in se po tem ravnaš. Če meniš, da je slaba mati in bi bil ti kot oče boljši, potem se moraš borit, da dobiš polno skrbništvo, če ga ne, pa še vedno ne moreš otroka razkosat, potem je še vedno bolje zanjo, da je večinoma pri mami, tebe pa redno videva. Ko bo starejša, bo že sama videla kakšen je kdo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

PrihajaNodi ::

Avenger je izjavil:

Odgovorit moraš na vprašanje kaj je v najvišje dobro otroka in se po tem ravnaš. Če meniš, da je slaba mati in bi bil ti kot oče boljši, potem se moraš borit, da dobiš polno skrbništvo, če ga ne, pa še vedno ne moreš otroka razkosat, potem je še vedno bolje zanjo, da je večinoma pri mami, tebe pa redno videva. Ko bo starejša, bo že sama videla kakšen je kdo.



Ko je/bo starejsi je prepozno. Vzgoja se zacne ko otrok pride na svet. Ce te kot oceta ni si “out” in casa ne mores zavrteti nazaj.

Najslabse se mi pa zdi, ce zenska menja partnerje...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

PrihajaNodi ::

P.s. ce ti menis, da je zenska slaba mati je dalec od tega, da bo tudi sodisce!
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Pika na i ::

PrihajaNodi je izjavil:

Nodi, ne vem kje in če sploh kje točno tako piše.
Če ima 700 evrov dohodka, mislim da plačuje manj kot če ga ima 2000.
"Preživnina se določi glede na potrebe upravičenca ter materialne in pridobitne zmožnosti zavezanca."


Doloci se glede na potrebe otroka. Nas zakon ne doloca "glede na visino dohodka" tako da nevem zakaj invictis placuje 500.


A ti piše - ter materialne in pridobitne zmožnosti zavezanca."
Invictus pač še tu gor piše, da služi mastne pare, kaj se čudiš potem, da plačuje 500. To je kaplja v morje njegovega zaslužka.
Če ga pa ne, naj pa zaprosi za znižanje.

Če moški menja, je seveda ok, tukaj sploh ni debate.


PM, če hočete, jih imate moški lahko po bivši še 1000, vaša bivša, pa tudi. Pa se potem ob pivu pogovarjajte, kakšna kurba je, vi pa jasno, frajerji. Samo da vam bo lažje, pa da boste še naprej sanjali o tem, kako so eni moški tako bebasti, pa mamini sinčki, pa kaj vem kaj še vse - in so taki celo srečni.

PrihajaNodi ::

PM, če hočete, jih imate moški lahko po bivši še 1000, vaša bivša, pa tudi. Pa se potem ob pivu pogovarjajte, kakšna kurba je, vi pa jasno, frajerji. Samo da vam bo lažje, pa da boste še naprej sanjali o tem, kako so eni moški tako bebasti, pa mamini sinčki, pa kaj vem kaj še vse - in so taki celo srečni.


Si prebrala clanek, ki sem ga nalepil? Ne posplosuj. Vsaka "druga" je samska mamica, Danke hodijo na umetne oplodotve ko so 40 Danci pa na Tajsko in Vietnam po zene. In potem se cudimo zakaj je vse vec gejev. Ti pa si ogledalo svojega spola.

A ti piše - ter materialne in pridobitne zmožnosti zavezanca."


Nic konkretno ne pise koliko % od place.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Miki N ::

Pika na i je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Nodi, ne vem kje in če sploh kje točno tako piše.
Če ima 700 evrov dohodka, mislim da plačuje manj kot če ga ima 2000.
"Preživnina se določi glede na potrebe upravičenca ter materialne in pridobitne zmožnosti zavezanca."


Doloci se glede na potrebe otroka. Nas zakon ne doloca "glede na visino dohodka" tako da nevem zakaj invictis placuje 500.


A ti piše - ter materialne in pridobitne zmožnosti zavezanca."



Točno to: "ter". Lahko si prevedeš ta "ter" v "in hkrati z". To je dodano da ščiti zavezanca z manj prostimi (razpoložljivimi) prihodki, kot so potrebe otroka - ne pa da se k potrebam otroka doda še kar nekaj, ker pač zavezanec slučajno ima, kot si si mogoče napačno razlagala (to bi bilo pravno nesmiselno). To je običajna zakonska postavka in čisto jasno zakaj mora biti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Pika na i ::

Jah, saj slovenski moški se tudi hodijo lajhat in (morda) iskat žene tja. Ker imajo menda lepše vrednote in je zanje ločitev greh. Pa uslužne so in pokorne.
K sreči so lahko za vse ženske krive, a ni to fino.

Kje si zdaj geje našel, mi pa seveda ni jasno. Aja, saj res, mame so krive.
Samo še Vodeb manjka v tej debati.

Kar se pa preživnine tiče - ker zavezanec ima, lahko da - tisti z minimalno 80 evrov, tisti s 50000, pa 500. Kaj zaboga, vam ni jasno?
meni postaja se bolj jasno ko vas berem, da se vam za otroke fučka. V prvem planu vam je, zaje... bivše.

Vazelin ::

Će bi me partnerica prevarala bi ki krvavelo srce, da bi ji plačeval 500eur lol. Spravil bi na minimalno mogoče. Otroku bi sam kupoval oblačila, žepnino...
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Miki N ::

Pika na i je izjavil:


Kar se pa preživnine tiče - ker zavezanec ima, lahko da - tisti z minimalno 80 evrov, tisti s 50000, pa 500.


Ne če so potrebe otroka recimo 300. Mislim ja, če želi lahko da več, verjetno to ne bi bil problem, čeprav so to potem že rahlo sumljive fore (hitro bi se našel premožen par ki bi se "razšel" z namenom takih "transferjev" - še en razlog, da preživnina ni kar funkcija premoženja). Poleg tega sodišče upošteva tudi zmožnosti skrbnika - in poizkuša to pravično porazdeliti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

Vazelin ::

Čeprav jaz se zavedam, da je ogromno moških pizd in bi najraje za otroka prispevalo 0eur
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrihajaNodi ::

Miki N je izjavil:

Pika na i je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Nodi, ne vem kje in če sploh kje točno tako piše.
Če ima 700 evrov dohodka, mislim da plačuje manj kot če ga ima 2000.
"Preživnina se določi glede na potrebe upravičenca ter materialne in pridobitne zmožnosti zavezanca."


Doloci se glede na potrebe otroka. Nas zakon ne doloca "glede na visino dohodka" tako da nevem zakaj invictis placuje 500.


A ti piše - ter materialne in pridobitne zmožnosti zavezanca."



Točno to: "ter". Lahko si prevedeš ta "ter" v "in hkrati z". To je dodano da ščiti zavezanca z manj prostimi (razpoložljivimi) prihodki, kot so potrebe otroka - ne pa da se k potrebam otroka doda še kar nekaj, ker pač zavezanec slučajno ima, kot si si mogoče napačno razlagala (to bi bilo pravno nesmiselno). To je običajna zakonska postavka in čisto jasno zakaj mora biti.



Ne ni jasno, sam ne bom placeval ce nima urejenih bivalnih povrsin.

Romunska zakonodaja je jasna:

The maintance support can be effectively performed in kind or by financial support. The court will decide upon the way of execution, considering the particular circumstances. The amount of the financial maintenance support shall be set to maximum a quarter of the salary of the non custodal parent - for one child, a third for two children, and one half for three or more than three children. In most of the cases, the court decides the non custodial parent to pay the maintenance support as a monthly amount.


http://www.en.dt-law.co.il/articles.asp...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

««
4 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zanikanje ocetovstva - pogodba (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43269978 (62110) koyotee
»

Podhranjena otroka - zbiranju sredstev, obveščanje medijev in javnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10124217 (13173) stara mama
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240729 (21367) bambam20

Več podobnih tem