» »

Skrbništvo

Skrbništvo

Temo vidijo: vsi
««
2 / 12
»»

xmetallic ::

PrihajaNodi je izjavil:

Retardirano razmisljanje, meni je slo na zivce da slike daje na fb ampak tablic pa ostalih smeti mu pa ne daje.

Sej ni potrebe, če ima skrbništvo. To je ustaljena praksa ko sodišča odpovedo. Money talks.

Če se starša ne moreta dogovoriti glede skrbništva potem bo skoraj zagotovo vojna do otrokove osamosvojitve. Če se ustrezno sporazumeta potem se načeloma dogovarjata tudi o tem katere stvari mu bosta kupila in katere ne, pogosto jih financirata tudi skupaj.

Zgodovina sprememb…

Utk ::

Nisi še srečal primera z najstnikom, katerega starša sta se ločila? Tisti, ki lahko zagotovi nov iPhone, nov playstation, pa sošolcu so za 15. rojstni dan starši kupili nov skuter, on bi ga tudi imel... starš, ki bo lahko vse to omogočil bo otroka videval občutno več kot tisti, ki tega ne more zagotoviti.

Ja, večina primerov je takih, ampak tega ne delajo zato, da bi koristili otrokom, ker jim ne, ampak da bi škodili drugemu staršu. Tekmovanje kdo da več. Sem mislil, da tu hočemu dobro (predvsem) otroku, ne pa samo fotru.

xmetallic ::

Utk je izjavil:

Ja, večina primerov je takih, ampak tega ne delajo zato, da bi koristili otrokom, ker jim ne, ampak da bi škodili drugemu staršu. Tekmovanje kdo da več. Sem mislil, da tu hočemu dobro (predvsem) otroku, ne pa samo fotru.

Drži. Ampak otroku takšna pozornost ustreza, škodi mu pa tudi pretirano ne. Dokler starš ne popušča pri drugih stvareh se bo otrok normalno razvijal naprej. Narobe gre ko eden starš otroku nekaznovano dopušča da počne neumnosti, drug starš jih pa ne. Tudi to se pogosto dogaja, tako pač starš, ki zelo popušča pri vzgoji postane pri otroku bolj priljubljen. To pa je za razvoj otroka slabo.

Zgodovina sprememb…

jype ::

xmetallic je izjavil:

Ampak otroku takšna pozornost ustreza, škodi mu pa tudi pretirano ne.
Že od daleč se vidi, da je tebi škodila tako močno, da nikoli ne boš mentalno zdrav.

Scorpy84 ::

jype je izjavil:

xmetallic je izjavil:

Ampak otroku takšna pozornost ustreza, škodi mu pa tudi pretirano ne.
Že od daleč se vidi, da je tebi škodila tako močno, da nikoli ne boš mentalno zdrav.


Tapravi se spet oglasa.

Utk ::

xmetallic je izjavil:

Utk je izjavil:

Ja, večina primerov je takih, ampak tega ne delajo zato, da bi koristili otrokom, ker jim ne, ampak da bi škodili drugemu staršu. Tekmovanje kdo da več. Sem mislil, da tu hočemu dobro (predvsem) otroku, ne pa samo fotru.

Drži. Ampak otroku takšna pozornost ustreza, škodi mu pa tudi pretirano ne. Dokler starš ne popušča pri drugih stvareh se bo otrok normalno razvijal naprej. Narobe gre ko eden starš otroku nekaznovano dopušča da počne neumnosti, drug starš jih pa ne. Tudi to se pogosto dogaja, tako pač starš, ki zelo popušča pri vzgoji postane pri otroku bolj priljubljen. To pa je za razvoj otroka slabo.

Težko si zamislit tako pridnega in delovnega otroka, da bi mu človek prav moral kupit playstation, skuter, računalnik, postavit tv v sobo, in da otrok z nobeno od teh stvari ne bi pretiraval. To je SF.

PrihajaNodi ::

Pelji malega v gmajno, gore, kupi psa in imej dodaten hobi z njim, pocni kaj produktivnega v teh 4 urah...da ti imas dostop 4 ure je ogromno.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Invictus ::

Pri ločitvah je najbolj pomembno, da si že na začetku dobro spogajaš pogoje.

Kasneje je bistveno težje in dražje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jype ::

Skratka, moškim dobrobit naraščaja pomeni manj kot nič, šteti znate le evre. Smo si zapomnili že prvič, ko si to razložil, zato je pa prav, da se skrbništvo vedno dosodi ženski, ki nima te mentalne motnje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Scorpy84 ::

jype je izjavil:

Skratka, moškim dobrobit naraščaja pomeni manj kot nič, šteti znate le evre. Smo si zapomnili že prvič, ko si to razložil, zato je pa prav, da se skrbništvo vedno dosodi ženski, ki nima te mentalne motnje.


Sori ampak da use moske meces v isti kos, je to posledica, da imas ti neke hude motnje.

jype ::

Scorpy84 je izjavil:

Sori ampak da use moske meces v isti kos, je to posledica, da imas ti neke hude motnje.
Ne, je posledica tega, da moški (sploh ta nasilna dva) vse ženske mečejo v isti koš. Če si ti drugačen, se moraš z njima dogovoriti, da zlonamerno posploševanje v debatah ni dovoljeno.

simone ::

xmetallic je izjavil:

simone je izjavil:

Pozdravljeni

zanima me če je imel kdo problem glede skrbništva nad otrokom. z bivšo partnerko imava 2 leti starega otroka. nekako se ne moreva dogovoriti glede skrbništva jaz na minimalne stike ne bom pristal ona pa ni za nek pogovor glede tega. csd bo sigurno dal mnenje v korist matere jaz se pa ne bom z drobtinicami zadovoljil. potem lahko vložim tožbo ali kako? koliko stane sodišče vsi stroški z odvetnikom vred? mi lahko kdo to obrazloži malo kdo je imel tak primer?

Zahtevaj deljeno skrbništvo. Če sodišče zavrne zahtevo toži državo. Nekaj tožb zoper državo je že v postopku na ESČP. ESČP in podobne evropske institucije zagovarjajo deljeno skrbništvo. Preden vse to pride do najvišjih instanc bo trajalo nekaj let. Ampak izgubiti nimaš kaj. Če ne drugega boš na koncu od države iztožil visoko odškodnino in postavil nov mejnik za sodišča, tako da bodo bodoči očetje v postopku imeli manj težav z nepravično delitvijo skrbništva. Več kot bo tožb vloženih proti državi na ESČP prej nas bodo vzeli pod drobnogled. Na neki točki bodo evropske institucije pritisnile na državo, da spravi stvari v red.


ja ok js bi rad to dosegel to mi je v planu ampak kako to doseči?kakšni bodo stroški?mi lahko kdo vsaj okvirno pove?ker težko se je v nekaj spuščat k ne veš kaj te čaka...

PrihajaNodi ::

To bo od 1000EUR pa vse do 15k EUR, + cas. Odvetniki in sodisca ti ne bodo delali brezplacno.

P.s. obstaja moznost, da bos izgubil in ti bodo oklestili cas samo za vikende!
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

49106 ::

jype je izjavil:

Skratka, moškim dobrobit naraščaja pomeni manj kot nič, šteti znate le evre. Smo si zapomnili že prvič, ko si to razložil, zato je pa prav, da se skrbništvo vedno dosodi ženski, ki nima te mentalne motnje.



To, kar zdaj zagovarjaš, je nasprotno od robustness principle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

simone ::

veliko ste napisal ampak še zmeraj ne vem kaj lahko naredim da bo ok.po eni strani bi rad dobro otroku po drugi pa bi rad da ne bi bil prikrajšan otroka in vse kar je povezano z njem (voziti v vrtec, iti po njega, igranje itd...) tukaj je težko biti pameten ker je tako veliko dejavnikov pa tudi če se z partnerko ne moreš nič dogovoriti.sodišče mi je pa zadnje ne bi rad hodil po sodiščih ampak zadovoljil se pa tudi ne bom z vsem....

PrihajaNodi ::

Kaj bi torej rad? Da gremo namesto tebe do advokata? Mnenja si dobil tako kot jype se tudi sam strinjam, da je najslabsa opcija deljeno skrbnistvo. Imas moznost dnevnih stikov, skupaj z babo ne bosta vec, poisci si drugo in pametneje izkoristi cas (namesto da se vlacis po sodiscih).
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

49106 ::

Zakaj je deljeno skrbništvo najslabše? Najslabše je, če z otrokom sploh nimaš stikov. Ženska te lahko izsiljuje, ampak vseeno boš ti prasec, če se ne boš žrtvoval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

PrihajaNodi ::

Zakaj je deljeno skrbništvo najslabše? Najslabše je, če z otrokom sploh nimaš stikov.


Razmisljaj kaj bi bilo z volkom, medvedom ce ga vsak teden prestavljas na drugo lolacijo. Ne gre.

Kako te bo zenska izseljevala? S prezivnino?
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

49106 ::

Razmisljaj kaj bi bilo z volkom, medvedom ce ga vsak teden prestavljas na drugo lolacijo. Ne gre.


Točno o tem govorim. On je tisti, ki mora o tem razmišljat, ne mati. Če tega ne stori, je svinja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

PrihajaNodi ::

Bi pa o tem prej razmisljal preden je otroka naredil. Druzina ne bodo nikoli, zato naj se uci z napak pa naslednjic poisce sebi primernega partnerja. Njo bo pa najbolj bolelo ko bo on z drugo in srecen. Stike pa se vedno lahko ima z otrokom.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Bi pa o tem prej razmisljal preden je otroka naredil.


Otroka sta spočela oba, a samo en je svinja, če se ne žrtvuje.

zato naj se uci z napak pa naslednjic poisce sebi primernega partnerja.


A lahko razložiš, kaj to pomeni?


Njo bo pa najbolj bolelo ko bo on z drugo in srecen.


Ne, ne bo (razen morda, če si jo ti pustil)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

PrihajaNodi ::

Saj ne da nisem sel skozi podobno situacijo in ti sedaj mene ucis? Really?

Namesto da zapravlja kes za advokate naj gre raje na tajsko ali pa kak bordel v Avstriji.

Ce zenska ni narkomanka, ni znakov nasilja in mu dovoljuje dostop je vec kot ok. Mal boli na zacetku ampak bo treba naprej. Poleg tega ima pa sam vec kot dovolj cajta da si najde drugo. Pri deljenem skrbnistvu ga bo redko katera gledala da bo potrosil ves svoj cas z drugim otrokom.

Ce pa ni sposoben prebolet si poiskat nove zenske pa though luck.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

49106 ::

Pri deljenem skrbnistvu ga bo redko katera gledala da bo potrosil ves svoj cas z drugim otrokom.


Drži. Moški bo prej poskrbel za tujega otroka.


Ce pa ni sposoben prebolet si poiskat nove zenske pa though luck.


To se dogaja predvsem tistim, ki preveč investirajo v vezo. Partnerja se morata dopolnjevati, ne pa spreminjanti en drugega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

PrihajaNodi ::

Drži. Moški bo prej poskrbel za tujega otroka.


Jaz ne bi. Ker mi ni v interesu vzgajat tujega otroka, poleg tega ne vem kaj se je dogajalo v ozadju med njima in mi lahko sama pove 100 stvari kako je bil ON slab.
Odvisno od cloveka. Naj ima hrbtenico pa gre naprej in bo prijazen z njo.

Lahko filozofiramo se par 1000 strani kako zivljenje ni posteno, kako je vse sivo razlike pa pravzaprav ne bo. Naj bo srecen da nista porocena (in zivita skupaj) ter se ne deli premozenje, to je pa res jeba.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

jype je izjavil:

Skratka, moškim dobrobit naraščaja pomeni manj kot nič, šteti znate le evre. Smo si zapomnili že prvič, ko si to razložil, zato je pa prav, da se skrbništvo vedno dosodi ženski, ki nima te mentalne motnje.

Vse ženske so mentalno motene, so namreč histerične po Freudu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PrihajaNodi ::

Invictus je izjavil:

jype je izjavil:

Skratka, moškim dobrobit naraščaja pomeni manj kot nič, šteti znate le evre. Smo si zapomnili že prvič, ko si to razložil, zato je pa prav, da se skrbništvo vedno dosodi ženski, ki nima te mentalne motnje.

Vse ženske so mentalno motene, so namreč histerične po Freudu...


Drzi:)))zato je najbolje, da naredi obratno in jo psiholosko zjebe, ji prinese kako vrtnico in se obnasa ko da je retardiran.

Enostavno ni casa pa skoda denarja za odvetnike, lajf je prekratek. 14 dni dopusta Vietnama,Tajkse pa hladna glava.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

FiReFTW ::

To vprašanje je mogoče samo malenkost off topic ker se ne nanaša direkt na vprašanje OPja tako da se opravičujem, ampak me resnično zanima komentar in mnenje glede tega.

Namreč ne razumem tega da v večini teh primerov ko partnerja greta narazen in imata otroka potem ženska vztraja pri tem da ima skrbništvo polek tega pa da ima moški oziroma oče tega otroka minimalne stike z otrokom, večina bi verjetno bila srečna če bi jih imel 1x na mesec.
Jaz enostavno tega ne razumem, in mi ni jasno ali je toliko ljudi enostavno bolanih v glavo ali kaj jim ni jasno da ima otrok dva starša in oba imata enake pravice so njega da ne omenjam da je za samega otroka to boljše da ga ne odrežeš od enega starša.
A mi lahko kdo to razloži in pove kje je tu smisel in logika v tem?

jype ::

49106 je izjavil:

To, kar zdaj zagovarjaš, je nasprotno od robustness principle.
Drži, to je natanko enako, kot zagovarjata xmetallic in Invictus, a z drugačnim predznakom.

Invictus je izjavil:

Vse ženske so mentalno motene, so namreč histerične po Freudu...
Zato je prav, da one dobijo skrbništvo, ne pa ti ali Freud.

FiReFTW je izjavil:

Jaz enostavno tega ne razumem
Ne razumeš, ker ni res. Če nasedaš nacistični propagandi, ki trdi, da sodišča vedno potegnejo z ženskami (kar ni res), ker itak vedno sodijo ženske (kar ni res), potem imaš itak večje težave z razumevanjem sveta, kot zgolj to.

FiReFTW je izjavil:

A mi lahko kdo to razloži in pove kje je tu smisel in logika v tem?
Lahko: Moški so slaboumne čustvene snežinkice in ko jim ženska, za katero so dolgo časa domnevali, da je njihova lastnina, postavi jasne meje, postanejo histerični in se počutijo ogoljufane. CSD, sodišča in policija jasno vidijo, kdo je nor, ter otroka zaščitijo pred takimi, zato potem zanj skrbi ženska.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Stikalo ::

xmetallic je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Ce je skrbna in ok mama in ima pomoc starsev pac ne vidim problema da bi se otroka odvzelo mami. Saj pa verjetno ne zivi v baraki.

Če je oče ok in skrben tudi ne vidiš problema zakaj bi se otroka odvzelo očetu? Otrok mora živeti tam kjer bo njegov standard najvišji. Glede na to da op sam financira svoje stanovanje njegovi prihodki očitno niso zanemarljivi, torej lahko poskrbi tudi za otrokov visok standard. Ustrezni bivalni pogoji so must have. Živeti v stanovanju/hiši s še drugimi starševimi brati, sestrami, dedki, babicami, po možnosti se še kakšen stric ali teta zraven najde... pač ni isto kot živeti v družinskem stanovanju samo s staršem/a in svojimi brati, sestrami.

Jaz sicer zagovarjam deljeno skrbništvo, vendar ker ti predlagaš, da otrok živi zgolj pri enem staršu potem naj bo to op, ker izpolnjuje vse pogoje, ki jih njegova bivša ne.


Finančni prihodki pridejo bolj do izraza v US, kjer moraš plačati šolnino, zdravstveno zavarovanje. V EU je praktično vse brezplačno.

@xmetallic dedki in babice sploh niso slabi. Otroku se šola konča ob 1-2 h popoldne, bo pri 6 letih prišel v prazno stanovanje in čakal očeta do 3-4 h? En starš otroka praktično ne more imeti, če hodi v službo. Sploh v situaciji dopoldne/popoldne. Kam bo da otroka, če dela popoldne?

Dober finančni položaj je velikokrat tudi minus. Če starši nimajo časa in mu kupujejo neumnosti. Noben otrok ne bo umrl, tudi če do 18 leta nima telefona, igralne konzole, ampak bo v šoli odličen in imel dobro znanje, socialne veščine, lepo obnašanje, čut do sočloveka in vse skupaj mu bo prineslo mastno plačo. Lahko se pa vozi okoli pri 16 letih s skuterjem, kadi travo in 2x ponavlja, je nesramen in len in kasneje živel na socialki.

Stikalo ::

PrihajaNodi je izjavil:

Saj ne da nisem sel skozi podobno situacijo in ti sedaj mene ucis? Really?

Namesto da zapravlja kes za advokate naj gre raje na tajsko ali pa kak bordel v Avstriji.

Ce zenska ni narkomanka, ni znakov nasilja in mu dovoljuje dostop je vec kot ok. Mal boli na zacetku ampak bo treba naprej. Poleg tega ima pa sam vec kot dovolj cajta da si najde drugo. Pri deljenem skrbnistvu ga bo redko katera gledala da bo potrosil ves svoj cas z drugim otrokom.

Ce pa ni sposoben prebolet si poiskat nove zenske pa though luck.


Word.

V najboljšem primeru, bo dobil deljeno skrbništvo. Pa še to najlažje tako, če sta oba za to. Razen, če je mama narkomanka in pretepa otroka. Če je mati OK, in mu ne omejuje stikov. Torej že sedaj jih ima 20 ur na teden. Če te ure posveti otroku je resnično veliko vredno. Otrok bo pa tudi takoj zrasel in bo izrazil svoje želje. Sicer pa kaj smo starši... samo neka vmesna postaja. Otrok je takoj star 6 let ko gre v šolo 14-15 ko gre v srednjo in je praktično doma samo kakšne vikende.


simone je izjavil:

veliko ste napisal ampak še zmeraj ne vem kaj lahko naredim da bo ok.po eni strani bi rad dobro otroku po drugi pa bi rad da ne bi bil prikrajšan otroka in vse kar je povezano z njem (voziti v vrtec, iti po njega, igranje itd...) tukaj je težko biti pameten ker je tako veliko dejavnikov pa tudi če se z partnerko ne moreš nič dogovoriti.sodišče mi je pa zadnje ne bi rad hodil po sodiščih ampak zadovoljil se pa tudi ne bom z vsem....


Lej, če je ženska dokaj normalna in skrbi za otroka, bi pristal, da otrok hodi v njen kraj v vrtec, šolo.. hkrati bi pa želel vsak drugi vikend otroka, ga recimo pobereš v vrtcu/šoli in potem pelješ v ponedeljek nazaj. Potem pa še kakšen dan dva med tednom. Lahko pa tudi teden/teden. Preživnina ne sme biti visoka, da otrok ni finančni stimulans.

Na koncu se moraš pa nekako z bivšo razumeti in otrok ne sme biti bojišče. Lahko dobiš skrbništvo pa ona otroka vidi samo za vikende, pa ga bo futrala z sladkarijami, ščuvala proti tebi in boš imel celo zgago. Lahko te lovi in prijavlja policiji, da tepeš otroka, te terorizira. Ali pa enako počneš ti.

Ne vem kakšen človek si ti in kakšna je ženska. Največ pa seveda lahko spremeniš in narediš pri sebi. Sam bi predlagal ženski in CSD-ju, da si najdeta neko skupno strokovno pomoč (oziroma, najbolje je, če ima CSD kakšen predlog za strokovnjaka) in naj nek strokovnjak oceni in pove, kaj je najboljše za otroka in kako bi bilo dobro, da se organizirata, da se med sabo dogovorita kako bosta vzgajala otroka, kaj mu bosta nudila, dovolila in kaj ne. Mogoče tega terapevta ti pač plačaš. Mogoče ti po povedal, da je kaj narobe s teboj ali žensko in kaj je najboljša rešitev. Potem se bosta oba lažje odločila.

Sam bi rekel ženski, da sam nimaš odgovora, ne bi se rad prepiral in vlačil po sodiščih in škodil otroku. Obiskal bi nekega strokovnjaka, da nekako oceni situacijo in svetuje obema kako se odločita za v naprej. Potem bosta pa vsak zase precenila kako naprej.
Torej terapevt kako si organizirati življenje v ločeni skupnosti v dobrobit otroka in, da si ne bosta metala polen pod noge.

Predvsem si ohladi glavo, bodi vesel, da imaš otroka, stikov imaš dovolj, otrok je blizu. Če bo šla ženska na nož, boš moral drugače.

simone ::

lepo si to napisal mi je všeč kako razmišljaš veliko si povedal kar bi dejansko lahko bilo ok.ja z njo se bo težko zmenit mislim da tako da nek terepevt ni slaba ideja...ne vem jaz bi se pogovarjal ampak ona ni za to pa ne vem zakaj mogoče si misli da bo vse dobila itd..na csd so pa tudi videli da se zelo zanimam za otroka tako da tudi jaz nisem brez nekih možnosti čeprav vemo mati je mati...težko je bit pameten v tem primeru.

simone ::

Stikalo je izjavil:

PrihajaNodi je izjavil:

Saj ne da nisem sel skozi podobno situacijo in ti sedaj mene ucis? Really?

Namesto da zapravlja kes za advokate naj gre raje na tajsko ali pa kak bordel v Avstriji.

Ce zenska ni narkomanka, ni znakov nasilja in mu dovoljuje dostop je vec kot ok. Mal boli na zacetku ampak bo treba naprej. Poleg tega ima pa sam vec kot dovolj cajta da si najde drugo. Pri deljenem skrbnistvu ga bo redko katera gledala da bo potrosil ves svoj cas z drugim otrokom.

Ce pa ni sposoben prebolet si poiskat nove zenske pa though luck.


Word.

V najboljšem primeru, bo dobil deljeno skrbništvo. Pa še to najlažje tako, če sta oba za to. Razen, če je mama narkomanka in pretepa otroka. Če je mati OK, in mu ne omejuje stikov. Torej že sedaj jih ima 20 ur na teden. Če te ure posveti otroku je resnično veliko vredno. Otrok bo pa tudi takoj zrasel in bo izrazil svoje želje. Sicer pa kaj smo starši... samo neka vmesna postaja. Otrok je takoj star 6 let ko gre v šolo 14-15 ko gre v srednjo in je praktično doma samo kakšne vikende.


simone je izjavil:

veliko ste napisal ampak še zmeraj ne vem kaj lahko naredim da bo ok.po eni strani bi rad dobro otroku po drugi pa bi rad da ne bi bil prikrajšan otroka in vse kar je povezano z njem (voziti v vrtec, iti po njega, igranje itd...) tukaj je težko biti pameten ker je tako veliko dejavnikov pa tudi če se z partnerko ne moreš nič dogovoriti.sodišče mi je pa zadnje ne bi rad hodil po sodiščih ampak zadovoljil se pa tudi ne bom z vsem....


Lej, če je ženska dokaj normalna in skrbi za otroka, bi pristal, da otrok hodi v njen kraj v vrtec, šolo.. hkrati bi pa želel vsak drugi vikend otroka, ga recimo pobereš v vrtcu/šoli in potem pelješ v ponedeljek nazaj. Potem pa še kakšen dan dva med tednom. Lahko pa tudi teden/teden. Preživnina ne sme biti visoka, da otrok ni finančni stimulans.

Na koncu se moraš pa nekako z bivšo razumeti in otrok ne sme biti bojišče. Lahko dobiš skrbništvo pa ona otroka vidi samo za vikende, pa ga bo futrala z sladkarijami, ščuvala proti tebi in boš imel celo zgago. Lahko te lovi in prijavlja policiji, da tepeš otroka, te terorizira. Ali pa enako počneš ti.

Ne vem kakšen človek si ti in kakšna je ženska. Največ pa seveda lahko spremeniš in narediš pri sebi. Sam bi predlagal ženski in CSD-ju, da si najdeta neko skupno strokovno pomoč (oziroma, najbolje je, če ima CSD kakšen predlog za strokovnjaka) in naj nek strokovnjak oceni in pove, kaj je najboljše za otroka in kako bi bilo dobro, da se organizirata, da se med sabo dogovorita kako bosta vzgajala otroka, kaj mu bosta nudila, dovolila in kaj ne. Mogoče tega terapevta ti pač plačaš. Mogoče ti po povedal, da je kaj narobe s teboj ali žensko in kaj je najboljša rešitev. Potem se bosta oba lažje odločila.

Sam bi rekel ženski, da sam nimaš odgovora, ne bi se rad prepiral in vlačil po sodiščih in škodil otroku. Obiskal bi nekega strokovnjaka, da nekako oceni situacijo in svetuje obema kako se odločita za v naprej. Potem bosta pa vsak zase precenila kako naprej.
Torej terapevt kako si organizirati življenje v ločeni skupnosti v dobrobit otroka in, da si ne bosta metala polen pod noge.

Predvsem si ohladi glavo, bodi vesel, da imaš otroka, stikov imaš dovolj, otrok je blizu. Če bo šla ženska na nož, boš moral drugače.


Pa obstajajo ti terapevti lahko na csd to omenim če se ne zmeniva?

PrihajaNodi ::

Imas se eno opcijo mediacijo z advokatom, najcenejsa pa optimalnejsa resitev. Poskusi najprej s terapevti, svetovalci. Se dobita na CSD ju, naj jo oni poklicejo tja pripeljes se terapevta, svetovalca pa resujes stvari. Tu na foromu smo ti povedali mnenja.

Ne sili vec v deljeno skrbnistvo, ker je najvecja neumnost.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

fikus_ ::

Zakaj ne deljeno skrbništvo!? Če imata oba starša pospravljeno podstrešje in se lahko dogovorita, potem to čisto ok deluje. Malo zna biti pestro ob odhodu v OŠ, ali pa če sta daleč narazen, ker pač mora eden dlje vozit otroka npr. v vrtec.

simone ::

Stikalo je izjavil:

simone je izjavil:

stvar je tak da smo dvakrat bili na svetovanju na csd in nismo še nič točno določili o preživnini stike pa smo določili začasne se pravi ko delam dopoldne imam popoldne dan ali dva po 4 urce ter en dan v vikendu cel.sj pravim točno določili nismo še nič samo pogovarjali smo se kako naj bi bilo oziroma kaj je najboljše.ne vem kaj naj predlagam rad bi dosegel da hodi v vrtec v mojem kraju ter da imava otroka vsak en teden kar bi bilo najbolj fer.tega seveda csd ne bo dovolil ker kao je premala še.kar se pa tiče skrbništvo bi lahko jaz zahteval ker imam dosti bolj urejene stvari doma kar se tiče prostora itd...sedaj ne vem ka če je to lahko odločilno pri dodelitvi skrbništva oz kaj bo csd napisal...jaz ne bi rad hodil po sodišču ampak se mi zdi da bo z njo težko ker samo svoj interes vidi name sploh ne gleda...


Uf, če ste se to lahko dogovorili na CSD-ju je to zelo dober znak. To se pravi imaš v dobrem primeru 3x na teden stike po 4 ure. to se pravi 12 ur. Vožnja sem in tja manj kot ura. Če kvalitetno preživiš ta čas je zares odlično. Potem pa počakaj na sodišče.

Skrbništva ne boš dobil, razen, če bo se mati drogira, zanemarja otroka, se mu odpove, ti omejuje stike ali pa res nikakor nima primernih pogojev. Pa še to bi se moral potruditi na sodišču.

Sta oče in mati, pač 50 50, pravice imata načeloma enake.. otrok je pa samo eden. Torej ne bo mogel biti v dveh krajih hkrati. Tudi pol časa v enem vrtcu ne, in pol časa v drugem ne. Lahko bi bil teortetično en teden pri tebi, drug teden pri mami. Če imaš ti toliko dlje do otroka, bi morala otroka peljati v eno smer, ali pri prežinini odbiti stroške vožnje in časa v vozilu. Kaj pa vem.

Če je mami pripravljena na nek pogovor in dogovore je super. Če imaš toliko stikov se ti nikamor ne mudi. Ti imaš 2x 4 ure na teden in en dan v vikendu imaš cel torej 20 ur tedensko, to je praktično 3 ure na dan, ki se lahko posvetiš samo otroku. To še če živiš skupaj in prideš pozno s službe nimaš možnosti.

Če je dobra mati se jaz ne pri preveč prepiral in šel na nož. Sploh če nima norih idej. Idealno pač ne bo, ne more biti. Tudi skupna družina ni idealna. Nič ni idealno.

Mislim, da ti nič ne manjka. Bodi vedel, ne futraj odvetnikov, bodi umirjen. Posveti se otroku. Če ti ne omejuje stikov in ne žre živcev si lahko res srečen. Za kraj pa pač ne boš moral uveljaviti svojih želja, če sta oba normalna. Pač. Če ti tako omogoči stike, se nekako dogovoriš še za nekako deljene resure glede vožnje in da je dobra mati, bi sam pristal, da je otrok v njenem kraju. Otrok bo pa tudi hmalu zrastel in bo tudi sam povedal kaj želi.


ja dvakrat na teden naj bi bilo popoldne ampak problem je v tem da bi jo mogel it iskat domov k njenim ker ona dela popoldne tist tedn kar mi ni ok ker ona je rekla da k men ne bo hodla po njo jaz bi pa k njenim moral?rekla je da ima odpor čeprav ne vem zakaj.na csd smo se zmenili da bomo morali nekako se to dogovorit ampak če bom sedaj popustil se bom moral skoz peljat vse bi naredil za otroka ampak to bo zelo težko se peljati dvakrat na teden ni tako blizu pa dejansko mi ostanejo samo 2 urce pa pol čistega časa kar ni nič...

PrihajaNodi ::

fikus_ je izjavil:

Zakaj ne deljeno skrbništvo!? Če imata oba starša pospravljeno podstrešje in se lahko dogovorita, potem to čisto ok deluje. Malo zna biti pestro ob odhodu v OŠ, ali pa če sta daleč narazen, ker pač mora eden dlje vozit otroka npr. v vrtec.


Saj nimata pospravljenega podstresja, ce do the stvari sploh pride.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

fikus_ ::

Simone, če ti je res do stikov z otrokom, se boš prilagodil! Nič ni v življenju idealno, tudi s partnerji se ne deli vse točno na pol. Tako da tista vožnja bo pač tvoj strošek. Zato predlagam deljeno skrbništvo.
In forum ni za reševanje teh zadev (si dobil nekaj mnenj), to morata vidva sama rešiti s pogovorom. CSD je lahko samo posrednik/mediator, zaključi se pa s pisnim dogovorom na sodišču.
Samo mirne živce, brez veze obsojati nekdanjega partnerja, štejejo samo dejstva, nobeno obtoževanje ne bo pomagalo. Čimprej se boš sprijaznil, da je zveze konec, bolje bo. Zaživi novo življenje, otrok je tudi tvoj, zato imaš pravice do otroka in obveznosti.

2f4u ::

Nisem vsega bral...osnovni principi:
1. Kar je dobro za otroka ima prednost.
2. Skrbnik ni dolžan beležiti porabe za otroka.
3. Denar raje kot v odvetnike vloži v otroka in čas za otroka. ČAS, da skupaj prebiješ.
4. MEDIATOR; napiši svoj pristop, predlog - nekako ferplay. Nisi ti pomemben - otrok je. Mediator naj najde vmestno pot.
5. Nikoli NIKOGAR ne blati ali grdo ne govori pred otrokom. VRNE SE kot bumerang.
6. CSD, ne vem; nimam dobrih izkušenj; ampak ja, lahko so vzvod, da dobiš mati za skupno mizo.
7. Bivš lahko snemaš po telefonu, s tem, da ji na začetku pogovora JASNO poveš, da je snemana. Tako bo nehala grdo govoriti o tebi in verjetno fokusirala na bistvo - otroka. Čustva so čudna pota.
Torej ja, plačujem preživnino, danes po 5tih letih so otroci več pri meni kot pri njej. Je bilo par napak sistema - bistvo... ali je vzgoja problem ali kemija med starši?

2f4u ::

simone je izjavil:

Stikalo je izjavil:

simone je izjavil:

stvar je tak da smo dvakrat bili na svetovanju na csd in nismo še nič točno določili o preživnini stike pa smo določili začasne se pravi ko delam dopoldne imam popoldne dan ali dva po 4 urce ter en dan v vikendu cel.sj pravim točno določili nismo še nič samo pogovarjali smo se kako naj bi bilo oziroma kaj je najboljše.ne vem kaj naj predlagam rad bi dosegel da hodi v vrtec v mojem kraju ter da imava otroka vsak en teden kar bi bilo najbolj fer.tega seveda csd ne bo dovolil ker kao je premala še.kar se pa tiče skrbništvo bi lahko jaz zahteval ker imam dosti bolj urejene stvari doma kar se tiče prostora itd...sedaj ne vem ka če je to lahko odločilno pri dodelitvi skrbništva oz kaj bo csd napisal...jaz ne bi rad hodil po sodišču ampak se mi zdi da bo z njo težko ker samo svoj interes vidi name sploh ne gleda...


Uf, če ste se to lahko dogovorili na CSD-ju je to zelo dober znak. To se pravi imaš v dobrem primeru 3x na teden stike po 4 ure. to se pravi 12 ur. Vožnja sem in tja manj kot ura. Če kvalitetno preživiš ta čas je zares odlično. Potem pa počakaj na sodišče.

Skrbništva ne boš dobil, razen, če bo se mati drogira, zanemarja otroka, se mu odpove, ti omejuje stike ali pa res nikakor nima primernih pogojev. Pa še to bi se moral potruditi na sodišču.

Sta oče in mati, pač 50 50, pravice imata načeloma enake.. otrok je pa samo eden. Torej ne bo mogel biti v dveh krajih hkrati. Tudi pol časa v enem vrtcu ne, in pol časa v drugem ne. Lahko bi bil teortetično en teden pri tebi, drug teden pri mami. Če imaš ti toliko dlje do otroka, bi morala otroka peljati v eno smer, ali pri prežinini odbiti stroške vožnje in časa v vozilu. Kaj pa vem.

Če je mami pripravljena na nek pogovor in dogovore je super. Če imaš toliko stikov se ti nikamor ne mudi. Ti imaš 2x 4 ure na teden in en dan v vikendu imaš cel torej 20 ur tedensko, to je praktično 3 ure na dan, ki se lahko posvetiš samo otroku. To še če živiš skupaj in prideš pozno s službe nimaš možnosti.

Če je dobra mati se jaz ne pri preveč prepiral in šel na nož. Sploh če nima norih idej. Idealno pač ne bo, ne more biti. Tudi skupna družina ni idealna. Nič ni idealno.

Mislim, da ti nič ne manjka. Bodi vedel, ne futraj odvetnikov, bodi umirjen. Posveti se otroku. Če ti ne omejuje stikov in ne žre živcev si lahko res srečen. Za kraj pa pač ne boš moral uveljaviti svojih želja, če sta oba normalna. Pač. Če ti tako omogoči stike, se nekako dogovoriš še za nekako deljene resure glede vožnje in da je dobra mati, bi sam pristal, da je otrok v njenem kraju. Otrok bo pa tudi hmalu zrastel in bo tudi sam povedal kaj želi.


ja dvakrat na teden naj bi bilo popoldne ampak problem je v tem da bi jo mogel it iskat domov k njenim ker ona dela popoldne tist tedn kar mi ni ok ker ona je rekla da k men ne bo hodla po njo jaz bi pa k njenim moral?rekla je da ima odpor čeprav ne vem zakaj.na csd smo se zmenili da bomo morali nekako se to dogovorit ampak če bom sedaj popustil se bom moral skoz peljat vse bi naredil za otroka ampak to bo zelo težko se peljati dvakrat na teden ni tako blizu pa dejansko mi ostanejo samo 2 urce pa pol čistega časa kar ni nič...


NEUMNOST, otrok vsak teden en in drug... Ego Staršev !!! !!!
Otrok naj hodi v en vrtec, da bo imel družbo. Pa če se oba vozita... boli me k. Potem, bistveno - otrok naj pri tebi 1x tedensko, po dogovoru tudi prespi. To je fotr. Da ga daš spat, pogledata risanko, preberereš pravljico, se stisneš....

Invictus ::

2f4u je izjavil:


NEUMNOST, otrok vsak teden en in drug... Ego Staršev !!! !!!
Otrok naj hodi v en vrtec, da bo imel družbo. Pa če se oba vozita... boli me k. Potem, bistveno - otrok naj pri tebi 1x tedensko, po dogovoru tudi prespi. To je fotr. Da ga daš spat, pogledata risanko, preberereš pravljico, se stisneš....

Ne trosi neumnosti, vse raziskave kazejo, da je oce pomemben za otrokov razvoj. In zato rabi cas...

Vprasaj malo slovenske punce, ki so hodile z maminim sinckom, ali pa fante, kjer je hcerka kopija svoje locene mame...

1 teden/1 teden je default odlocitev sodisca v Nemciji...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

2f4u ::

Invictus je izjavil:

2f4u je izjavil:


NEUMNOST, otrok vsak teden en in drug... Ego Staršev !!! !!!
Otrok naj hodi v en vrtec, da bo imel družbo. Pa če se oba vozita... boli me k. Potem, bistveno - otrok naj pri tebi 1x tedensko, po dogovoru tudi prespi. To je fotr. Da ga daš spat, pogledata risanko, preberereš pravljico, se stisneš....

Ne trosi neumnosti, vse raziskave kazejo, da je oce pomemben za otrokov razvoj. In zato rabi cas...

Vprasaj malo slovenske punce, ki so hodile z maminim sinckom, ali pa fante, kjer je hcerka kopija svoje locene mame...

1 teden/1 teden je default odlocitev sodisca v Nemciji...


Odločitev sodišča ja; žal noben od staršev ni rasoden.
NAPISAL SEM - oće je nujen. INVESTIRAJTE ČAS in sredstva!
Povem ti, na lastni koži - seli se sem in tja vsak teden. Malo tukaj spiš mal tam. Pa ne veš na koncu kaj imaš kje, pa ščetka, pa oblačila,... NE PRIPOROČAM! ČE pomislim na svoje lubice.. lol. nkol ne želim tega otroku - je žrtev in se bo zgubil. Otrok ni objekt! Če predlagate kaj sami za njih, to izvajajte kot da ste sami otroc. VSAKA SELITEV, sprememba okolja je tedensko moteča! KOT odrasel moram požret ure na cesti...

PrihajaNodi ::

Drzi, drzi pa tudi da je bolje da imas cisto glavo kot pa da si tam utrujen (saj vemo, da to ni da prides domov in si z otrokom ampak je en kup organizacije, ce so vecje razdalje pa rabis se prenocisce kar je dalec od ugodnega) in ne ves kaj in kako. Vcasih je pac bolj smiselno, da pustis vse skupaj.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

fikus_ ::

Če imaš ti travme zaradi deljenega skrbništva iz otroštva ni nujno, da bo drugje isto. Pač verjetno tvoje izkušnje in starša se nista mogla dogovoriti/dogovarjati.

pingo76 ::

Še par besed iz lastnih izkušenj. Imam otroka 250km stran. Groza. Komunikacija z bivšo žene je na psu. Dala si je v glavo da me hoče alienirati a glej ga zlomka... otroku je z mano zelo lepo in vse umazane igre ne palijo. Srat me prime le ko pomislim kakšne psihološke posledice bo to pustilo otroku. Izredno ga pogrešam in se zanj vozim prek gora. Vedno imam stike 2x teden vikend in naredim kar je zanjo mogoče da se ima lepo in da opravim očetovski del (pa tudi nekaj Materinskega katerga dobi mnogokrat na napačen način). Nikoli ničesar čez mamo, skušam biti skladen za voljo da ne zmedem otroka četudi se mi zdi bedarija... Zalo kompleksno, utrujajoče in izčrpajoče. Ampak za lastnega otroka narediš vse, čisto vse (no če nisi prtegnjen pastir iz 14 stoletja ki ga nikoli ni doma in mu je v sramoto biti čuječ, ljubeč starš).
Anyway CSD je farsa in izguba časa v 90% primerih. Pridejo do izraza le v primerih ko se hočeta bivša zakonca pobit med sabo. Kljub naklonjenosti meni za skrbništvo so šli raje "play it safe" in oddali staromodno ženski ki je zrežirala pravljico za oskarja.
Epilog... na kakršenkoli način se bivša zakonca začnita truditi za otroka in pokopati zamere eden do drugega za voljo višjega cilja (normalen, uravnovešen bodoči odrasli osebek, sedaj še otrok). Imejta osnovo spoštovanje in oliko. Nič pljuvanja drug po drugemu. Glejte iz vidika otroka ki ima red oba in bo zameril staršu ki se norčuje, žali ali zaničuje drugega.

Jaz imam sedaj urejeno življenje, le greni me bodoča delitev premoženja ki je malorečeno nesramna in 80% iz trte zvita ter njeno obnašanje ki zelo nezrelo, polno jeze in maščevanja z rednim žaljenjem za vsako ceno. Njene dolgove sem že poplačal sam in me ne zanima vračilo. Zgodovina, amen rad bi le imel mir in videl otroka mnogo več če že ne skrbeti zanj. a 250km is a bitch...
Meditacija je nujna in dober stres management tudi.

P.S: Ne jugajta se po sodiščih. Sodni izvedenec (psiholog) ni vreden 1 centa če res ni kakih psihopatov med ex partnerji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingo76 ()

PrihajaNodi ::

a 250km is a bitch


Pomisli, da jih imas 450, rihtanje hotelov, hrane...
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Invictus ::

2f4u je izjavil:

INVESTIRAJTE ČAS in sredstva!
Povem ti, na lastni koži - seli se sem in tja vsak teden. Malo tukaj spiš mal tam. Pa ne veš na koncu kaj imaš kje, pa ščetka, pa oblačila,... NE PRIPOROČAM! ČE pomislim na svoje lubice.. lol. nkol ne želim tega otroku - je žrtev in se bo zgubil. Otrok ni objekt! Če predlagate kaj sami za njih, to izvajajte kot da ste sami otroc. VSAKA SELITEV, sprememba okolja je tedensko moteča! KOT odrasel moram požret ure na cesti...

Ubogi revcek, ki se v odrasli dobi ne zna spoprijeti s svojimi travmami.

Grow some balls, man...

Cunje so poceni, scetke tudi. Ni treba da otrok to sploh prenasa sem ter tja...

Pac, fotrom ni vseeno, da zenska zapravlja otrokovo prezivninio zase:
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vazelin ::

Pac, fotrom ni vseeno, da zenska zapravlja otrokovo prezivninio zase:

Verjetno res ženske zapravljajo tisto revščino zase, ki jo povprečen mož da od sebe za otroka.:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

Pac, fotrom ni vseeno, da zenska zapravlja otrokovo prezivninio zase:

Verjetno res ženske zapravljajo tisto revščino zase, ki jo povprečen mož da od sebe za otroka.:)



Sej so hotle bit neodvisne pa vse same rihtat:) kdor pa vec placa je tepec.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Vazelin ::

Ja, slovenski ločenci itak mislijo da otrok ne stane več kot par desetakov, morda 100 top, mesečno:))

je pa drek ja, če slučajno ne moreš videt svojga otroka. ni čudno da se sem in tja komu odpuli
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

PrihajaNodi ::

Vazelin je izjavil:

Ja, slovenski ločenci itak mislijo da otrok ne stane več kot par desetakov, morda 100 top, mesečno:))

je pa drek ja, če slučajno ne moreš videt svojga otroka. ni čudno da se sem in tja komu odpuli


Najvecji strosek je cas (starsev) obsolske aktivnosti, dopusti...hrana, cunje so poceni.
#OstaniDoma
#StaiAcasa
#SpikajmoSEvsi

Zgodovina sprememb…

««
2 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Zanikanje ocetovstva - pogodba (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Loža
43269955 (62087) koyotee
»

Podhranjena otroka - zbiranju sredstev, obveščanje medijev in javnosti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10124216 (13172) stara mama
»

Plačevanje preživnine (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240724 (21362) bambam20

Več podobnih tem