» »

ruter in povezava dveh računalnikov med sabo

ruter in povezava dveh računalnikov med sabo

OZZY ::

Mam rooter, da mi deli adsl povezavo. Kako bi naredil, da bi se lahko oba računalnika med seboj povezala...pač da bi lahko dostopal do drugega računalnika iz svojega preko rooterja

Drugače je na obeh compih win XP.

A je traba potem do rooterja speljat iz računalnikov cross kable ali ne. Ker zdaj so navadni utp. Pol pa na obeh mašinah naštimat en ip pa ICS skonfigurirat al kako...
Go with the flow.

DSmidgy ::

Ti hočeš iz enga kompjutra na drucga file prenašat ane?

1. Na obeh moreš naštimat isti Workgroup: "My Computer" (na desktpou ali startu - klikneš z desno), daš "Computer Name" potem pa spremeniš z "Change..." pomoje.
2. Na obeh potem klikneš na en folder (recimo kreiraš folder "Mreza") in daš "Properties" in "Sharing" (saj pomoje da je sharing - mal poglej).
3. Obe mašine restartaš.

OZZY ::

ja bolj za fajle bi blo. Samo bi hotu tako, da so dosegljivi na obeh rčunalnikih vsi štirje diski cel cajt.

kablov ne bi blo treba nič menat? Sej če ne bi blo rooterja in bi bla direkt povezava ne bi blo problema, sam k je pa pač on vmes pa čist ne vem kako.

lahko še kdo pove.....kaj bolj konkretnega.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

OmegaBlue ::

Ok počasi da malo razjasnimo....

Če imaš res Router potem sta računalnika že povezana med seboj. Za povezavo ne rabiš dodatnih ali drugačnih kablov, od kje ti ta ideja? Če ima tvoj router vgrajen DHCP server potem s konfiguracijo mreže ni problema, saj router dodeli računalnikom Ip naslov.ČE pa seveda nimaš DHCP vkljoplen pote dodeli računalnikoma ip naslove recimo 192.168.0.x (ne 1 kr 1 ima ponavadi router). Poglej pod My computer>Properties>computer name da imaš na obeh računalnikih nastavljen isti workgroup. Potem poglej v My Network Places in wiev workgroup computer če se računalnika vidita med sabo.
Potem samo dodaš mape/diske v share to pa upam da znaš.

Ajde probaj in poročaj

Ljubi bog
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

OZZY ::

omega: Thnx.
Sem danes sprobal, ker prej nisem imela časa in stvar deluje zdej BP. Tud tiskalnik sem naštimal pol da je v skupni rabi.
Go with the flow.

OmegaBlue ::

Me veseli da sm lahk pomagu :D
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289380 (6316) bastadu
»

kako imeti na mrezi 3 racunalnike, da od tega 1 nima dostopa do drugih dveh

Oddelek: Omrežja in internet
243174 (2596) Pyr0Beast
»

nastavljanje omrežja

Oddelek: Omrežja in internet
61214 (1092) Wannabi
»

računalnika v mreži

Oddelek: Pomoč in nasveti
401715 (1287) mte
»

Povezava 2 Rač. preko switcha

Oddelek: Programska oprema
371722 (1410) nimus

Več podobnih tem