» »

Kako pri vsej tehniki na tv spraviti vsebino

Kako pri vsej tehniki na tv spraviti vsebino

noob96 ::

Oj,

poznam vse možne xiaomi mi boxe in android tv boxe in chromecaste ... ampak na koncu dneva me vseeno zjebe logika, kako nekako staršem naštimat dumb TV, da bi jima predvajala filme plus podnapise iz travnika. Netflixi in podobne zadeve imam ampak ni slo podnapisov in ponavadi ni vsebine ki bi jo stari gledal.

Na koncu tišim v TV USB ključ in upam, da bo TV predvajal ta format. Če ga ne, prikloim gor prenosnik z HDMI. In to mi gre močno na živce

Kakšna enostavna rešitev, da bi lahko naučil starše?

§|\| /\ |<E ::

1. znebi se android boxov
2. sestavi si HTPC s kodijem in majhno brezžično tiokovnico

Mehmed ::

Natudiras katere formate tv podpira.
Nafilas usb s tem formatom.
Ko pogledajo vse nafilas z novimi.

ToniT ::

Sam sem namestil Raspberry PI s Kodijem. Predvaja vse, pa tudi večino podnapisov najde sam....
Še to... Dela z daljincem od TV-ja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ToniT ()

matobeli ::

Komot je android box. Notranji spomin razširiš z micro sd kartico in v eno mapco naložiš filme, pol pa za player uporabiš enega ki je dober. Recimo kodija, ki ga lahko tolk personaliziraš da jima bo vzel res par klikov do knjižnice filmov.

Med aplikacijami na play store se najde tudi uTorrent.

-valvoline- ::

Ce je poleg tvja internet oz wifi nek mini pc z win pa kliknes na stran vojvodinanet.com ali gledalica.com, mas na tisoce filmov in skor vse tuje nadaljevanke z podnapisi, k pa so zal sam v srbohrvascini.Najboljse predvajat z chromom in obvezno ublock zarad tecnih reklam.

https://www.gledalica.com/
https://www.vojvodinanet.com/publ/

Zgodovina sprememb…

Ribič ::

Mah, tisti TV operacijski sistemi so bolj tako-tako. Pa še tvojo statistiko uporabe večina TV-jev pošilja domov.
Svojega TV-ja do danes še nisem priklopil na net, ker je to v bistvu TV, ne pa namizni računalnik.
Zadaj na TV-ju sem si namestil Asus Chromebox in gor inštaliral LibreELEC s Kodi-jem ter zadevo priklopil na TV preko HDMI.
Z brezžično tipkovnico in miško lahko sedaj dostopam do vsega živega... Lokalne vsebine, Youtube, Twitch, Dokumentarci, še Plex je gor.

lp
Vse ribe so mi pobegnile!

shadeX ::

ker je to v bistvu TV, ne pa namizni računalnik.


Kaj ma to veze, če lahko dobiš kak value iz interneta na TV?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

NVIDIA Shield (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Konzole
828144684 (9013) ruski76

Android tv box (strani: 1 2 3 4145 146 147 148 )

Oddelek: Zvok in slika
73561088088 (348095) Mavrik
»

Android box vs Apple TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
317033 (3806) Map
»

SonyXE9005 HTPC+HDR

Oddelek: Zvok in slika
212319 (1433) Gatsu

Več podobnih tem