» »

dober oldschool mobitel

dober oldschool mobitel

palcica ::

Ali kdo ve kje in kateri mobitel kupiti, da bo res dober in na tipke, takšne kot so imeli včasih? A to sploh še kdo prodaja, ali smo vsi prisiljeni uporabljat te "smart"phone? Žal takšnega tako ali tako rabim zaradi spletnega bančništva, ampak sem pa res razočarana da za stekleni telefon daš pol plače ali več pa crkne po dveh letih. Če bi vedela kakšno sranje bo s temi telefoni, bi si že pred leti kupila najboljšo nokio, ki bi mi verjetno služila do smrti, pa še 30 let nisem stara.

matobeli ::

Seveda obstajajo, reče se jim "Featured phones". Nokia 3310 bo super.

Shields ::

Hofer ima take telefone

Ales ::

Problem pri teh modernih preprostih Nokiah npr. niti ni toliko v kvaliteti izdelave, čeprav so daleč od tistega, kar je bilo nekoč na voljo, pač pa v poneumljenosti osnovnih funkcij.

Pred nakupom poglejte koliko črk ima lahko ime kontakta v imeniku. Preverite, ali ima ima lahko eno ime več telefonskih npr.. Pa boste videli, za kako bedno izvedbo teh osnovnih funkcij so se odločili.

Če komu uspe najti feature phone, ki je dejansko za stopnjo ali dve nad popolnim debilizmom, naj ga prosim navede.

jype ::

palcica je izjavil:

daš pol plače
Kitajci jih prodajajo za manj kot 100 evrov:

https://www.aliexpress.com/item/3300672...

palcica ::

Hvala vsem za odgovore! Sem še malo pogooglala in ugotovila, da se bo počasi ukinil 2G (v tujini) oz. se že ukinja. Ali bi me moralo glede tega kaj skrbeti? Če grem v državo z 2G telefonom, ki nima več 2G omrežja, takega telefona ne morem uporabljat?

@jype pa saj jih v Sloveniji tudi dobiš za manj kot 100 evrov, vprašanje če se splača potem iz Kitajske nabavljat, poštnina in DDV ko pride v Slovenijo. Mislila sem pač, da je bolje malo več denarja, da bo telefon zdržal in ne bo zastaral tako hitro, pa vidim da to ne igra neke velike vloge. Potrošni material pač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: palcica ()

mailer ::

Čakamo nokio E52 do max 4,5" z 3000mah baterijo, 20mpix kamero, spredaj isti kot je bil z boljšim zaslonon in na zadnji strani z možnostjo full screen dodatnim barvnim zaslonom fhd, v kolikor nujno potrebuješ internet. Potrebujemo avtonomijo za vsaj 5 dni, ker tole, kar je zdaj na voljo je popolnoma neučinkovito in potratno.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

WizzardOfOZ ::

Cruz ::

Jaz bi pogledal starejše dobro ohranjene modele, ker so novi modeli šrot(ne kupovati nove 3310 ali kaj iz Hoferja ipd., ker je navadno sranje). Jaz bi pogledal kakšne Blackberry-je, če ti je všeč prava tipkovnica. Recimo kak Q5, Q10. Če rabiš splet. Če rabiš samo za sms, klicanje pa kakšne starejše Nokie ali pa kak BlackBerry Bold(odlična tipkovnica, raj za pisanje SMS-ov, splet pa ni za uporabo).
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

KAVINSKY ::

Nova 3310 ni slaba, čutiš pa pod prsti, da ni tak tank kot originalna. Obstaja tudi 8110, kjer dobiš možnost uporabe appov, Maps, Gmail, Youtube...

Cruz ::

KAVINSKY je izjavil:

Nova 3310 ni slaba, čutiš pa pod prsti, da ni tak tank kot originalna. Obstaja tudi 8110, kjer dobiš možnost uporabe appov, Maps, Gmail, Youtube...
Eh daj no, ne vidim razloga zakaj bi kupil novo 3310. Cena je bedna, telefon je beden. Namenjeno hipsterjem. Raje kak 5 let star Nokia telefon kupiš. 8110 je tudi bolj ali ne namenjen hipsterjem, o sami uporabi omenjenih aplikacij pa raje ne bi. Toliko, da lahko reklamirajo, še posebej tisto 4g oznako. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

starfotr ::

2G ne bodo še ukinili, je še vedno veliko v uporabi.

Prej bodo ukinili 3G.

jukoz ::

Cruz je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

Nova 3310 ni slaba, čutiš pa pod prsti, da ni tak tank kot originalna. Obstaja tudi 8110, kjer dobiš možnost uporabe appov, Maps, Gmail, Youtube...
Eh daj no, ne vidim razloga zakaj bi kupil novo 3310. Cena je bedna, telefon je beden. Namenjeno hipsterjem. Raje kak 5 let star Nokia telefon kupiš. 8110 je tudi bolj ali ne namenjen hipsterjem, o sami uporabi omenjenih aplikacij pa raje ne bi. Toliko, da lahko reklamirajo, še posebej tisto 4g oznako. :)


8110 je kul, ker ima 4g in možnost deljenja podatkovne povezave.
Vedno bolj razmišljam v tej smeri, en star android ali feature fone in tethering na prenosnik. Itak ga imam vedno s sabo, službenih mailov na telefonu ne odgovarjam, za privat bo pa tudi navadna tipkovnica OK.
Smartfoni so ena ogromna jama varnostnih lukenj, na PCju vsaj dobivam update =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jukoz ()

HotBurek ::

Jst uporabljam Nokia 6030 že kakšnih 10+ let, in sem super zadovoljen.

https://www.ebay.com/itm/NOKIA-6030-BLA...

Imam še Ericsson T29s, kot backup. Baterija slabo drži in jo je potrebno zamenjat...

Če bi sedaj kupoval, bi gledal:

Motorola RAZR
https://www.ebay.com/itm/Motorola-V8-RA...

Nokia 8210
https://www.ebay.com/itm/Original-Nokia...
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

palcica ::

OK verjetno na žalost nekaterih sem definitivno tista oseba, ki jo blazno privlači Nokia 3310 (nisem hipster). Nisem je imela, moj prvi telefon je bil Sagem, čeprav sem si želela to Nokio, potem pa so postali popularni flip telefoni, ki mi sedaj več niso vseč. Že samo zaradi tega in pa tega da gre počasi iz prodaje, si ga zelo želim nabavit. Seveda telefon ni niti približno tak kot original ali podobni telefoni izpred 15 let, ampak tega niti ne pričakujem. In če 2G še ne bodo kmalu ukinili potem ne vem zakaj ga ne bi kupila (čeprav je res da ga ne potrebujem 1000%... FOMO is real). Samo pozanimat se moram, če spletna stran, na kateri sem si ga ogledovala, prodaja original, ker baje obstajajo tudi fake različice.

Cruz ::

Saj sam videz nove 3310 je izredno privlačen, tudi jaz sem premišljeval o nakupu. Potem pa sem ga stestiral v živo ter videl ceno... nope. Na koncu kupil izredno dobro ohranjen BlackBerry Bold 9900 ter Nokio 150. Nova Nokia 130 mi je izredno simpatična, morda bi ti bila všeč.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

palcica ::

Tista banana (8110) meni sploh ni všeč, plus internet in polno Googlovih aplikacij, ki ga ne mislim več podpirat, je pa isto sranje kot smartphone. Ravno zato se nagibam k starim T9 telefonom brez raznega okrasja gor, ki je za samo razvado.

-valvoline- ::

v big bangu so mel neke *nesmart* samsunge pod 20e.

palcica ::

Meni se pa 45 evrov ne zdi veliko za 3310... No dobro res je malo več kot 10 ali 20 evrov ampak je pa legenda v novi preobleki... 150 je lepa, še lepša je 216 ampak v beli barvi jih ni nikjer na spletu v Sloveniji, vse razprodano. :(

-valvoline- ::

Cruz ::

Ko sem jaz gledal telefon(ob izidu) je stal 60€+, če se dobro spomnim. Kontaktiraj jih in vprašaj, če lahko nabavijo belo barvo. Če imajo črno barvo na zalogi, ne bi smelo biti težavno dobaviti še belo.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup mobitela za starejšo osebo

Oddelek: Pomoč in nasveti
71232 (824) Riff
»

Vrača se Nokia 8110, telefon iz Matrice

Oddelek: Novice / Nokia / Symbian
4711007 (7360) Rok Woot
»

Telefon

Oddelek: Kaj kupiti
433977 (2899) house
»

Vrača se nepozabna Nokia 3310 in novinci Nokia 3, 5 in 6 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5618664 (14268) Dzombic
»

Prvi mobitel - se kdo spomne firme in modela? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9333204 (23742) DOOM_er

Več podobnih tem