» »

SonyXE9005 HTPC+HDR

SonyXE9005 HTPC+HDR

Alessio983 ::

Pozdrav,

Odpiram novo temo ... vodiči sledijo :)

webmaher ::

OK pa štartejmo :-)
Kot prvo:

- nikogar ne mislim prepričevati, da je to sploh in oh :-)
- absolutno nisem najpametnejši glede teh stvari :-)
- v zadevo sem se poglobil nič več in nič manj ravno toliko
da sem s končnim rezultatom izredno zadovoljen in nisem edini :-)

Zdaj pa sestavine brez katerih ne gre:

1.) HTPC
moj hardver:
predpotopni i3 procesor (iz leta 2012)
4GB RAMa
RX 460 grafikulja z 2 GB rama (letnik 2017)
en oklopljen novejši HDMI kabel povezan na TV preko HDMI 3 (ARC)

Winsi 10 64bit
Kodi 17.6 z vgrajenim DSPlayerjem
madVR renderer (dobi se zip fajl, ki se pol cela mapa skopira v ProgramFiles pa zalaufa install bat...)
LAV filters

AMD Radeon nastavitve
POD DISPLAY:
HDMI Link A. je na ON
HDMI Scaling je na 0
Virtal Super R. je na ON
Color Depth je na 12bpc
GPU Scaling je na OFF
Pixel Format je YCbCr 4:4:4
Scaling Mode je na FULL panel

POD VIDEO:
izbral sem CUSTOM in vse nastavitve pod tem so na OFF ali 0
le AMD Fluid M.V. je na ON

SONY XE 9005 nastavitve
Picture mode Standard
Backlight 12
Contrast 95
Brightness 49
Colour saturation 48
Colour temperature Neutral
Tint / Hue R3
Sharpness 60

Auto Picture Mode auto
Gamma 0
Black Adjust med
Adv. Contrast Enhancer off
Auto Local Dimming med
X-tended Dynamic Range med
Adv. Color Temperature max/0
Live colour low
Reality Creation auto
Random NR auto
Digital NR auto
Smooth Gradiation low
Film Mode high
HDR Mode auto
HDMI Video Range auto
Colour Space auto

Ajde zdaj pa veselo na delo :-)

Mavrik ::

Hmm, ne vem kako je na 9005, ampak pri men na 9305 se picture mode zaklene v "HDR" ko začne dobivati pravi HDR signal. A si prepričan da grafična da pravi signal od sebe?
The truth is rarely pure and never simple.

webmaher ::

Veš kaj, nikoli v resnici ne vem ali je film ali serija, kjer piše da je kao HDR res HDR ... mislim, da se mi je do sedaj le 1X nekaj izpisalo pa ne vem več točno kaj je to bilo....
Tisto kar zihr vem oz. vidim je, da ko zamenjam z običajnega Kodi playerja v DSPlayer je slika opazno boljša... tudi slika tv kanalov je prek Kodija opazno boljša... in tudi iPlayer od BBCja, ki naj bi oddajal v HLG daje opazno boljšo sliko...
Govoriva seveda o Kodiju prek HTPCja in ne Androida...

Torej, če te prav razumem imaš HDR Mode nastavljeno na auto in ko predvajaš neko vsebino v HDR se to spremeni na HDR pa tudi TV ti ob zagonu takoj napiše, da gre za HDR vsebino?
In potem, ko to nehaš gledat se v nastavitvah to spet samodejno vrne na AUTO?

Joze_K ::

ampak ok, kolikor jaz razumem je največja razlika v tem da gre movie skozi DSplayer in ne Kodi player... torej bi tak efekt dosegli s katerimkoli (ok recimo) TVjem, ne ravno zaradi tega Sony-ja, a ne?

bbobst ::

webmaher je izjavil:

Torej, če te prav razumem imaš HDR Mode nastavljeno na auto in ko predvajaš neko vsebino v HDR se to spremeni na HDR pa tudi TV ti ob zagonu takoj napiše, da gre za HDR vsebino?
In potem, ko to nehaš gledat se v nastavitvah to spet samodejno vrne na AUTO?

Ja,tako je na 9005.

[SkA] ::

Tako je na vseh TVjih. HDR način se mora samodejno vklopiti in izklopiti, glede na metapodatke, ki se oddajajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

webmaher ::

@Joze_K imaš popolnoma prav...izboljšave so na vsakem TVju je pa fajn da imaš 10bitni panel...
Včeraj sem se nekaj igral z nastavitvami pa sem mislim da nekaj poslabšal :(
Bo treba še kaj prebrat in sprobat, nastavitev je toliko, da se hitro zaplezaš...in tudi madVR ima nešteto kombinacij, precej lažje je pri LAV nastavitvah...
Če je kdo že kaj naštudiral naj napiše...

webmaher ::

Uf, sem mislil, da bom lahko vedno popravljal oz. dopolnjeval moj gornji zapis z NASTAVITVAMI... pozabil sem napisat, da v Winsih mora biti HDR na ON, resolucija pa lahko ostane 1920x1080, ker KOdi sam preklopi ako je 4k vsebina in to izpiše tudi TV...ko sem dal 4k resolucije so mi črke nekje postale težko berljive...recimo hočeš v brskalniku prebrat kak text je skoraj nemogoče... sem šel v nastavitve in tam še 1X šel skozi proceduro za Clear text pa nič pomagalo...
Včeraj sem si 6. in 7. del serije Altered Carbon končno ogledal v 4k in Dolby Vision ... mislil, sem, da če hočem imeti res top kvaliteto slike, da fajl mora biti po možnost nestisnjen toda.... ne bo držalo juhuhuhuhu.... najprej sem štartal 15,7GB in je blo samo v 4k brez HDR... slika sicer itak odlična ampak potem mi je začelo štekat... ne bodi len grem probat zalaufat fajl 7,5GB in voilaaaaaaaa :))
Ne samo, da je blo v 4k bilo je tudi v Dolby Vision (4000nitov) in slika je bila v nekaterih kadrih tako izjemna, da se to ne da povedat :)
Ker so scene glede gibanja slike precej mirujuče verjetno tudi zaradi tega kvaliteta ni kaj dosti trpela... svetloba je bila na čase res izjemna morda so zaradi tega dodatno trpele oči... nekje sem prebral, da je za večino že 2000nitov preveč... seveda ta televizor vsega ne zmore prikazat, tako, da je verjetno potem to ravno prav :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: webmaher ()

bbobst ::

Na kakšen način 4000 nitov, če gre panel do 900 ?
https://www.displayspecifications.com/e...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bbobst ()

webmaher ::

Kaj nisi prebral zadnjega stavka...menda noben tv ne gre čez 2000 nitov pa jih prodajajo kot Dolby Vision za mastne pare...

webmaher ::

V zadnjih 2 tednih sem ponovno poizkusil s Kodijem na android Sony TV... naložil sem kakopak beta 18 nočno verzijo Leie in do danes počasi vse sfriziral skoraj v nulo :)
Na Kodija sem najprej naložil Nolimits builds in potem zbrisal nepotrebno šaro in dodal še nekaj malenkosti (Magicality+Netflix+iPlayerWWW). Največje presenečenje je bilo vsekakor gladko predvajanje 4k HDR filmov (avtomatsko preklopi na HDR)… zaenkrat ni bilo nobenih težav in max. bitna je šla do 50Mb/s... Netflix addon še ni dodelan in kljub temu da je max resolucija 1080 je slika perfektna. Podnapise lahko dodajaš normalno kot pri vseh video addonih, pomankljivost pa je zaenkrat, da ne zna pri štekanju sam iti na recimo 720 ampak moraš ugasnit serijo ali film in še enX startat. BBC iPlayer kakšnih večjih težav nima, podnapise se lahko dodaja po želji, pri vseh serijah na zahtevo pa imaš možnost angleških od BBCja. Zaenkrat mi še ni uspelo ujeti kakega od petih UHD streamov…

Kodi deluje spodobno hitro, čeprav je še nekaj rezerve z optimizacijo samega Androida in pa seveda tudi Kodija, ki ima ta hip okoli 1,3GB :)
Za konec naj še omenim Sonyevega bogega daljinca, katerega gumb Netflix sem preprogramiral na KOdija, GooglePlay na EONa in še nekaj gumbov za direkt izbiro podnapisov, urejanje zamika in zoomiranje črnih robov :)

TOP ::

Zdej pa mi nekaj povej,kaj si predvajal filme preko PC na TV z Kodijem na TV ali preko PC.

webmaher ::

imam 2 možnosti za vsak slučaj :D
Prva in največkrat koriščena je seveda Kodi na HTPCju in preko HDMI kabla na SonyTV...
Druga je pa ta kar sem nazadnje napisal... Kodi na SonyTVju... vse okomandiraš z daljincem od tvja :)
Kljub temu, da je Kodi 18 Leia šele v Beta fazi vse dela v nulo...niti enega sesuvanja še ni bilo pa imam celo vrečo dodatkov in kot sem napisal Kodi zavzema že 1,3GB na bogemu 16GB diskecu od katerega je ponucano še 2GB za RAM... če bo kdo kupoval TV z android sistemom naj preveri, če že obstaja kaj močnejšega...

Gatsu ::

Kodi na TVjih kar zavidljivo dobr dela ja. Sam kaj ko noben Android TV ni sposoben furat 4K HDR remuxov preko mreže... Jebene 100mbit mrežne preko katerih je dejanska prepustnost 30-50mbit :(

TOP ::

Gatsu je izjavil:

Kodi na TVjih kar zavidljivo dobr dela ja. Sam kaj ko noben Android TV ni sposoben furat 4K HDR remuxov preko mreže... Jebene 100mbit mrežne preko katerih je dejanska prepustnost 30-50mbit :(

Točno tako imam omenjen Sony in preko mreže trokira.

webmaher ::

Torej Netflix zdaj ponuja vsebine v HDR kvaliteti v resoluciji 720, 1080 in 2160 ... in vse to laufa končnooooo tudi preko addona, kjer sem videl tudi opcijo Dolby Vision, ki pa jo moj bogi tv ne podpira...
Danes mi je zaradi prepočasnega neta HDR laufal pri 720 resoluciji in slika je bila več kot odlična... bom ju3 sprobal v dopoldanskih urah če bo šlo s kakim 4k HDR pa še bitno bom meril pa da vidimo...

@Gatsu a ti to resno o propustnosti?
Parkrat sem meril EONa in je bla povezava vedno 74+++ Mb/s

Gatsu ::

Jah preko SMB protokola mi ne Sony XE8096 ne Philips OLED803 nočta predvajat HDR filmov večjih od ene 30GB, pa še krajši se lahk zataknejo če je kaka akcijska scena z eksplozijami - se pravi momentalno večji bitrate. Možno da je preko internet streaminga prepustnost višja. Jaz sem probal usposobit v Kodi preko SMB shera in preko Plexa. V obeh primerih UHD Remuxi ki so itak vsi večji od 45GB ne delujejo brez konkretnega zatikanja. Ko pa priklopiš gor USB disk pa taisti filmi laufajo gladko.

webmaher ::

Preko interneta je zihr bolje, čeprav je max samo 100Mb/s... SMB je pa očitno jajc...

probal danes okoli poldneva pa mi je ven metalo že EONa, kjer so bitne izpod 4... kolega ki EONa precej uporablja je pa dons živčnega fasal in jih je pošiljal do Marsa in naprej :D


Netflix je pa štekalo... zdaj malce po polnoči mi je Netflix šibal tudi 4k HDR resda samo hitr test 4X po 2 minuti ...


Preko HTPCja in RealDebrida pa 4k HDR z max bitno do 57 kadarkoli zadnji teden brez štekanja... pa razumi, če moreš :)

Mavrik ::

Preko interneta ti dela ker so 4K stvari na Netflixu in ostalih omejene na nekje 20-30Mbit/s.
The truth is rarely pure and never simple.

edi45 ::

Gatsu je izjavil:

Jah preko SMB protokola mi ne Sony XE8096 ne Philips OLED803 nočta predvajat HDR filmov večjih od ene 30GB, pa še krajši se lahk zataknejo če je kaka akcijska scena z eksplozijami - se pravi momentalno večji bitrate. Možno da je preko internet streaminga prepustnost višja. Jaz sem probal usposobit v Kodi preko SMB shera in preko Plexa. V obeh primerih UHD Remuxi ki so itak vsi večji od 45GB ne delujejo brez konkretnega zatikanja. Ko pa priklopiš gor USB disk pa taisti filmi laufajo gladko.


kupi 4k tv box, se že dobi za cca 50€. Jaz bom tudi za svoj OLED, ker so mrežne kartice slabe not in preprosto ne zmorejo prenašat toliko podatkov na enkrat in potem začne štekat.

Gatsu ::

50€ je kolkr sm jaz gledal pač premalo za android box ki bi to delal brezhibno preko mreže. Še faking Shield ima to pomankljivost da ne šalta avtomatsko med SDR in HDR lol. Sej filmov dobrih in vrednih ogleda je mal in jih bom pač skopiral na disk. Itak 90% vsebin pogledam preko Netflixa. Za 12€ je to res top tier storitev napram našim predragim TV paketom, ki jih rabim itak sam zarad športa ffs. 250 kanalov morš met naročenih da gledaš jebeni sportklub HD, ki zapovrh še ne dovoli timeshifta in sem moral še stari Siol box nabavit na bolhi :(


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Netflix (strani: 1 2 3 421 22 23 24 )

Oddelek: Zvok in slika
1189231590 (10386) gregyk
»

Kater mrežni multimedijski 4K HDR predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
183241 (1574) rs1975
»

Android box vs Apple TV?

Oddelek: Pomoč in nasveti
316950 (3723) Map

Več podobnih tem