Prijavi se z GoogleID

» »

Biblos in Kindle

Biblos in Kindle

kk26 ::

Nedavno sem kupil bralnik Kindle Paperwhite. Zanima me, ali je mogoče brati knjige iz Biblosa na Kindlu (postopek pretvorbe)? Iz kot pa drugi dobivate slovenske knjige za Kindle?

Ezoterik ::

ne, jih ni.

rokp ::

Vcasih, ko si knjige z Biblosa lahko odprl v Adobe Digital Editions 2.0 se je dalo (se je dalo odstraniti DRM in potem s Calibre pretvoriti v kindle format), odkar pa samo v novejših (ADE 4.5), pa mislim, da se ne da več (vsaj jaz ne poznam načina).

Phantomeye ::

rokp je izjavil:

Vcasih, ko si knjige z Biblosa lahko odprl v Adobe Digital Editions 2.0 se je dalo (se je dalo odstraniti DRM in potem s Calibre pretvoriti v kindle format), odkar pa samo v novejših (ADE 4.5), pa mislim, da se ne da več (vsaj jaz ne poznam načina).

mislim, da ne več ... no, podobno se je dalo (ne vem, če se da še) tudi za amazon. Kupiš njigo, odstraniš drm, vrneš knjigo kot napačen nakup. dobiš denar nazaj.

Škoda se je s tem zajebavat, bolš kr spiratizirat pol. Edino, če knjige res ne morš dobit. Iz Kindle knjig se drugače še zmeraj bp dobi dol drm. Iz Biblosa pa ni šans, sm probu prav vse.

Ezoterik je izjavil:

Škoda se je s tem zajebavat, bolš kr spiratizirat pol. Edino, če knjige res ne morš dobit. Iz Kindle knjig se drugače še zmeraj bp dobi dol drm. Iz Biblosa pa ni šans, sm probu prav vse.

jup, so updejtali kako leto, dve nazaj. Prej je šlo.

Ma škoda toliko različnih bralnikov, pa vsak ma svoj (po možnosti - prepriety) drm. Krneki.

GupeM ::

Phantomeye je izjavil:

Ezoterik je izjavil:

jup, so updejtali kako leto, dve nazaj. Prej je šlo.

Ma škoda toliko različnih bralnikov, pa vsak ma svoj (po možnosti - prepriety) drm. Krneki.

Mislim, da je tega že kar 3 leta, če ne še več, ker me je najmanj 3x že tašča prosila, če ji lahko kaj zrihtam za na morje. Pred tem sem ji lahko, zdaj je pa konec.

Res škoda, da na Biblosa ne moreš uporabljati na Kindlu, tudi če bi bile DRM protected me ne bi motilo, samo da bi jih lahko na Kindlu odprl.

Biblos knjige iz 31.5. 2017 še lahko konvertiram, kar je mlajše od tega ne morm več.

Ezoterik je izjavil:

Biblos knjige iz 31.5. 2017 še lahko konvertiram, kar je mlajše od tega ne morm več.

samo rabiš tudi starejši software al kaj je ze fora?

ne nč, dedrm plugin in calibre, ampak dela sam na fajlih, ki sem di jih sposodil pred tem datumom, od tega datuma naprej so začel uporabljat apple fairplay drm.

matijadmin ::

Je kak napredek?
Vrnite nam techno!

tomazic89 ::

matijadmin je izjavil:

Je kak napredek?

Prejsnji mesec, sem bil na vezi z Biblosom glede tega in odgovor gospoda Klemna je bi;
Na žalost prenos knjig iz Biblosa na Kindle ni mogoč. Morda lahko kaj takega pričakujemo v prihodnje, osebno pa mislim, da se za to opcijo ne bodo odločili. Morda pa nas presenetijo.

Problem je v tem, da mora Amazon dodati podporo za Biblos, kar pa je TBH malo verjetno.

Groot ::

tomazic89 je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Je kak napredek?

Prejsnji mesec, sem bil na vezi z Biblosom glede tega in odgovor gospoda Klemna je bi;
Na žalost prenos knjig iz Biblosa na Kindle ni mogoč. Morda lahko kaj takega pričakujemo v prihodnje, osebno pa mislim, da se za to opcijo ne bodo odločili. Morda pa nas presenetijo.

Problem je v tem, da mora Amazon dodati podporo za Biblos, kar pa je TBH malo verjetno.

Amazon ne rabi dodajati podpore za Biblos, temveč bi moral podpreti branje določenih drugih vrst datotek, predvsem formata .epub. Ampak tega niti približno ni smiselno pričakovati, glede na to da jim gredo njihove knjige relativno dobro v prodajo. Osebno menim, da se to ne bo nikdar zgodilo oziroma vsaj ne dokler ima Amazon tako močan tržni delež na področju eknjig.

Ales ::

Ni problem format datoteke, konverzija iz epub v mobi je trivialna. Problem je DRM.

Znebiti se tega sranja, pa bo vse delalo povsod.
https://modronebo.net
Domene, gostovanje, strežniki, design

Freezy ::

Nevem kako je možno, da ta nova verzija DRMja še ni skrekana. Ponavadi to hitro poštimajo. Sem probaval 2 tedna nazaj pa nikakor ne gre.
You don't help anyone, if you don't earn anything from it.

matijadmin ::

S staro verzijo in starim DRM-jem ni bilo težav. Vse sem lahko bral in nobenega zakona nisem kršil z odstranjevanjem zaščite, saj sem si knjigo za čas branja legalno sposodil.

Je kdo preskušal kakšno varianto, ki pobora z video outputa (sliko) in dela prepoznavo besedila?
Vrnite nam techno!

matijadmin je izjavil:

S staro verzijo in starim DRM-jem ni bilo težav. Vse sem lahko bral in nobenega zakona nisem kršil z odstranjevanjem zaščite, saj sem si knjigo za čas branja legalno sposodil.

Je kdo preskušal kakšno varianto, ki pobora z video outputa (sliko) in dela prepoznavo besedila?

Kršil si pogoje uporabe

Ales je izjavil:

Ni problem format datoteke, konverzija iz epub v mobi je trivialna. Problem je DRM.

Znebiti se tega sranja, pa bo vse delalo povsod.

V bistvu je boljše, če epub pretvoriš v AZW, veliko bolj napredna verzija mobi formata (lepši format besedila). Ko sem pretvarjal epub v mobi je vedno prišlo ven "grdo" - je pa res, da se nisem z nastavitvami igral. Azw je bil 1:1 z epub, glede na format besedila.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

matijadmin je izjavil:

Imam v planu nekaj takšnega poskusiti narediti. Sicer malo dvomim v uspeh, ampak mogoče pa kaj rata.

Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kobo Clara in nalaganje z Biblosa

Oddelek: Mobilne tehnologije
161328 (261) Groot
»

Kateri e-bralnik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
504091 (745) plizzzzzz
»