» »

Biblos in Kindle

Biblos in Kindle

Temo vidijo: vsi
«
1
2 3

kk26 ::

Nedavno sem kupil bralnik Kindle Paperwhite. Zanima me, ali je mogoče brati knjige iz Biblosa na Kindlu (postopek pretvorbe)? Iz kot pa drugi dobivate slovenske knjige za Kindle?

Ezoterik ::

ne, jih ni.

rokp ::

Vcasih, ko si knjige z Biblosa lahko odprl v Adobe Digital Editions 2.0 se je dalo (se je dalo odstraniti DRM in potem s Calibre pretvoriti v kindle format), odkar pa samo v novejših (ADE 4.5), pa mislim, da se ne da več (vsaj jaz ne poznam načina).

Phantomeye ::

rokp je izjavil:

Vcasih, ko si knjige z Biblosa lahko odprl v Adobe Digital Editions 2.0 se je dalo (se je dalo odstraniti DRM in potem s Calibre pretvoriti v kindle format), odkar pa samo v novejših (ADE 4.5), pa mislim, da se ne da več (vsaj jaz ne poznam načina).


mislim, da ne več ... no, podobno se je dalo (ne vem, če se da še) tudi za amazon. Kupiš njigo, odstraniš drm, vrneš knjigo kot napačen nakup. dobiš denar nazaj.

Ezoterik ::

Škoda se je s tem zajebavat, bolš kr spiratizirat pol. Edino, če knjige res ne morš dobit. Iz Kindle knjig se drugače še zmeraj bp dobi dol drm. Iz Biblosa pa ni šans, sm probu prav vse.

Phantomeye ::

Ezoterik je izjavil:

Škoda se je s tem zajebavat, bolš kr spiratizirat pol. Edino, če knjige res ne morš dobit. Iz Kindle knjig se drugače še zmeraj bp dobi dol drm. Iz Biblosa pa ni šans, sm probu prav vse.


jup, so updejtali kako leto, dve nazaj. Prej je šlo.

Ma škoda toliko različnih bralnikov, pa vsak ma svoj (po možnosti - prepriety) drm. Krneki.

GupeM ::

Phantomeye je izjavil:

Ezoterik je izjavil:

Škoda se je s tem zajebavat, bolš kr spiratizirat pol. Edino, če knjige res ne morš dobit. Iz Kindle knjig se drugače še zmeraj bp dobi dol drm. Iz Biblosa pa ni šans, sm probu prav vse.


jup, so updejtali kako leto, dve nazaj. Prej je šlo.

Ma škoda toliko različnih bralnikov, pa vsak ma svoj (po možnosti - prepriety) drm. Krneki.

Mislim, da je tega že kar 3 leta, če ne še več, ker me je najmanj 3x že tašča prosila, če ji lahko kaj zrihtam za na morje. Pred tem sem ji lahko, zdaj je pa konec.

Res škoda, da na Biblosa ne moreš uporabljati na Kindlu, tudi če bi bile DRM protected me ne bi motilo, samo da bi jih lahko na Kindlu odprl.

Ezoterik ::

Biblos knjige iz 31.5. 2017 še lahko konvertiram, kar je mlajše od tega ne morm več.

Phantomeye ::

Ezoterik je izjavil:

Biblos knjige iz 31.5. 2017 še lahko konvertiram, kar je mlajše od tega ne morm več.


samo rabiš tudi starejši software al kaj je ze fora?

Ezoterik ::

ne nč, dedrm plugin in calibre, ampak dela sam na fajlih, ki sem di jih sposodil pred tem datumom, od tega datuma naprej so začel uporabljat apple fairplay drm.

matijadmin ::

Je kak napredek?
Vrnite nam techno!

tomazic89 ::

matijadmin je izjavil:

Je kak napredek?

Prejsnji mesec, sem bil na vezi z Biblosom glede tega in odgovor gospoda Klemna je bi;
Na žalost prenos knjig iz Biblosa na Kindle ni mogoč. Morda lahko kaj takega pričakujemo v prihodnje, osebno pa mislim, da se za to opcijo ne bodo odločili. Morda pa nas presenetijo.


Problem je v tem, da mora Amazon dodati podporo za Biblos, kar pa je TBH malo verjetno.

Groot ::

tomazic89 je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Je kak napredek?

Prejsnji mesec, sem bil na vezi z Biblosom glede tega in odgovor gospoda Klemna je bi;
Na žalost prenos knjig iz Biblosa na Kindle ni mogoč. Morda lahko kaj takega pričakujemo v prihodnje, osebno pa mislim, da se za to opcijo ne bodo odločili. Morda pa nas presenetijo.


Problem je v tem, da mora Amazon dodati podporo za Biblos, kar pa je TBH malo verjetno.


Amazon ne rabi dodajati podpore za Biblos, temveč bi moral podpreti branje določenih drugih vrst datotek, predvsem formata .epub. Ampak tega niti približno ni smiselno pričakovati, glede na to da jim gredo njihove knjige relativno dobro v prodajo. Osebno menim, da se to ne bo nikdar zgodilo oziroma vsaj ne dokler ima Amazon tako močan tržni delež na področju eknjig.

Ales ::

Ni problem format datoteke, konverzija iz epub v mobi je trivialna. Problem je DRM.

Znebiti se tega sranja, pa bo vse delalo povsod.

Freezy ::

Nevem kako je možno, da ta nova verzija DRMja še ni skrekana. Ponavadi to hitro poštimajo. Sem probaval 2 tedna nazaj pa nikakor ne gre.

matijadmin ::

S staro verzijo in starim DRM-jem ni bilo težav. Vse sem lahko bral in nobenega zakona nisem kršil z odstranjevanjem zaščite, saj sem si knjigo za čas branja legalno sposodil.

Je kdo preskušal kakšno varianto, ki pobora z video outputa (sliko) in dela prepoznavo besedila?
Vrnite nam techno!

Phantomeye ::

matijadmin je izjavil:

S staro verzijo in starim DRM-jem ni bilo težav. Vse sem lahko bral in nobenega zakona nisem kršil z odstranjevanjem zaščite, saj sem si knjigo za čas branja legalno sposodil.

Je kdo preskušal kakšno varianto, ki pobora z video outputa (sliko) in dela prepoznavo besedila?


Kršil si pogoje uporabe

Ales je izjavil:

Ni problem format datoteke, konverzija iz epub v mobi je trivialna. Problem je DRM.

Znebiti se tega sranja, pa bo vse delalo povsod.


V bistvu je boljše, če epub pretvoriš v AZW, veliko bolj napredna verzija mobi formata (lepši format besedila). Ko sem pretvarjal epub v mobi je vedno prišlo ven "grdo" - je pa res, da se nisem z nastavitvami igral. Azw je bil 1:1 z epub, glede na format besedila.

Zgodovina sprememb…

GupeM ::

matijadmin je izjavil:

Je kdo preskušal kakšno varianto, ki pobora z video outputa (sliko) in dela prepoznavo besedila?

Imam v planu nekaj takšnega poskusiti narediti. Sicer malo dvomim v uspeh, ampak mogoče pa kaj rata.

gregyk ::

Jaz sem sedaj rešil, da odprem knjigo v ADE, zajemam vsako stran posebej (screenpreso - določim območje zajemanja in potem skripta v autohotkey obrača strani in dela screenshot-e). Potem pa še s pomočjo abby fine reader-ja naredim ocr in shranim v docx, ki ga kindle podpira. Lahko bi tudi konvertiral s Calibre v mobi, ampak ni potrebe. Vse špila.

teflon ::

gregyk ::

Naredil programček ki avtomatsko obrača liste in dela screenshote v naprej določenega območja. Še vedno pa ni neke pametne open source rešitve za OCR, tako da uporabljam Abbyy še naprej. Če koga programček zanima na ZS.

Phantomeye ::

gregyk je izjavil:

Naredil programček ki avtomatsko obrača liste in dela screenshote v naprej določenega območja. Še vedno pa ni neke pametne open source rešitve za OCR, tako da uporabljam Abbyy še naprej. Če koga programček zanima na ZS.



O kul, jst sm pred kratkim reševal en problem, kjer sem imel nek pdf like view-er. File si lahko odprl samo z geslom. Če si naredil screenshot je bil črn, tiskal si lahko - ampak ne v pdf. Po malo brskanju sem ugotovil, da očitno lahko "ujameš" print, če imaš nastavljen določen format, ki shrani dejansko kako bo izgledal print (veliki fajli). Potem sem pa najdel programčič, ki je te fajle lahko prikazal. In od tam si dal print v PDF.

Anyways, kako zanesljiv je sicer OCR? bi pa z veseljem imel tvoj programčič! Lahk zaupam? :D

gregyk ::

Abby zelo kvalitetno "prebere" nisem še našel napake v knjigi ki jo berem :)

teflon ::

@gregyk: Meni se zdi tole kar kul, ker dokler niso upgradali zaščite, sem si pretvoril kar nekaj knjig in jih bral na kindlu. Potem sem presedlal na Win tablico in AED, ki pa je hudo žalosten za branje (ne pozna kretenj).

Phantomeye ::

gregyk je izjavil:

Abby zelo kvalitetno "prebere" nisem še našel napake v knjigi ki jo berem :)


jst sm malo bolj pedanten glede layouta, pa še malo študiram, kako najbolj lepo pretvorit v kindle format, da zgleda kot v originalu, nearly there hehe

gregyk ::

Phantomeye je izjavil:

gregyk je izjavil:

Abby zelo kvalitetno "prebere" nisem še našel napake v knjigi ki jo berem :)


jst sm malo bolj pedanten glede layouta, pa še malo študiram, kako najbolj lepo pretvorit v kindle format, da zgleda kot v originalu, nearly there hehe

Ne vem no, meni se zdi kar da Abbyy ven je skoraj kot original. :)

gregyk ::

Sem iskal varianto da bi vključil še ocr proces, ampak kar je opensource je vse bolj tako-tako (ni tako točno, ne ohrani formatiranja...). Abbyy ima command-line za ocr ampak je v paketu Fine reader engine, ki ga ni za dobit na travnikih. :)

Phantomeye ::

gregyk je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

gregyk je izjavil:

Abby zelo kvalitetno "prebere" nisem še našel napake v knjigi ki jo berem :)


jst sm malo bolj pedanten glede layouta, pa še malo študiram, kako najbolj lepo pretvorit v kindle format, da zgleda kot v originalu, nearly there hehe

Ne vem no, meni se zdi kar da Abbyy ven je skoraj kot original. :)


Ma, knjigo, ki sem jo skeniral ima na začetku vsakega poglavja en verz in slikco :D, pa mi je malo dolgčas in se igram. Sej docx export je res kot original. zatakne se mi calibre pretvorbi v azw3. pač mal se igračkam.

Sem pa opazil, da je nekje nekaj teksta manjkalo, na koncu sem pa ugotovil, da manjka tudi v originalu.

Zgodovina sprememb…

gregyk ::

Phantomeye je izjavil:

gregyk je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

gregyk je izjavil:

Abby zelo kvalitetno "prebere" nisem še našel napake v knjigi ki jo berem :)


jst sm malo bolj pedanten glede layouta, pa še malo študiram, kako najbolj lepo pretvorit v kindle format, da zgleda kot v originalu, nearly there hehe

Ne vem no, meni se zdi kar da Abbyy ven je skoraj kot original. :)


Ma, knjigo, ki sem jo skeniral ima na začetku vsakega poglavja en verz in slikco :D, pa mi je malo dolgčas in se igram. Sej docx export je res kot original. zatakne se mi calibre pretvorbi v azw3. pač mal se igračkam.

Sem pa opazil, da je nekje nekaj teksta manjkalo, na koncu sem pa ugotovil, da manjka tudi v originalu.


Jaz si pošljem kar docx na kindle pa je.

matijadmin ::

gregyk je izjavil:

Naredil programček ki avtomatsko obrača liste in dela screenshote v naprej določenega območja. Še vedno pa ni neke pametne open source rešitve za OCR, tako da uporabljam Abbyy še naprej. Če koga programček zanima na ZS.

Abbyy je top. Sploh za naš jezik.

gregyk je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

gregyk je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

gregyk je izjavil:

Abby zelo kvalitetno "prebere" nisem še našel napake v knjigi ki jo berem :)


jst sm malo bolj pedanten glede layouta, pa še malo študiram, kako najbolj lepo pretvorit v kindle format, da zgleda kot v originalu, nearly there hehe

Ne vem no, meni se zdi kar da Abbyy ven je skoraj kot original. :)


Ma, knjigo, ki sem jo skeniral ima na začetku vsakega poglavja en verz in slikco :D, pa mi je malo dolgčas in se igram. Sej docx export je res kot original. zatakne se mi calibre pretvorbi v azw3. pač mal se igračkam.

Sem pa opazil, da je nekje nekaj teksta manjkalo, na koncu sem pa ugotovil, da manjka tudi v originalu.


Jaz si pošljem kar docx na kindle pa je.


A bi bil kaj pripravljen pošerat? Mislim ta programček.
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

TomyGTR ::

matijadmin je izjavil:

gregyk je izjavil:

Naredil programček ki avtomatsko obrača liste in dela screenshote v naprej določenega območja. Še vedno pa ni neke pametne open source rešitve za OCR, tako da uporabljam Abbyy še naprej. Če koga programček zanima na ZS.

Abbyy je top. Sploh za naš jezik.

gregyk je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

gregyk je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

gregyk je izjavil:

Abby zelo kvalitetno "prebere" nisem še našel napake v knjigi ki jo berem :)


jst sm malo bolj pedanten glede layouta, pa še malo študiram, kako najbolj lepo pretvorit v kindle format, da zgleda kot v originalu, nearly there hehe

Ne vem no, meni se zdi kar da Abbyy ven je skoraj kot original. :)


Ma, knjigo, ki sem jo skeniral ima na začetku vsakega poglavja en verz in slikco :D, pa mi je malo dolgčas in se igram. Sej docx export je res kot original. zatakne se mi calibre pretvorbi v azw3. pač mal se igračkam.

Sem pa opazil, da je nekje nekaj teksta manjkalo, na koncu sem pa ugotovil, da manjka tudi v originalu.


Jaz si pošljem kar docx na kindle pa je.


A bi bil kaj pripravljen pošerat? Mislim ta programček.


Tudi mene to zanima

matijadmin ::

Je kej revolucionarno novega?

Je kdo sprobal epubor?
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

shroOmm ::

matijadmin je izjavil:

Je kej revolucionarno novega?

Je kdo sprobal epubor?


Ne podpirajo... Tudi oni niso pršli skozi Apple Fairplay DRM. Nobenmu ni še nič uspelo, vsi drugi programi za odstranjevanje Apple DRM-ja so pa outdated.

matijadmin ::

A nima epubor moznosti 'skeniranja' z zaslona, po tem, ko odpres izposojeno čtivo v ADE? Samo vprasam, ker je tak workaround cisto ok, ce da soliden rezultat.
Vrnite nam techno!

shroOmm ::

matijadmin je izjavil:

A nima epubor moznosti 'skeniranja' z zaslona, po tem, ko odpres izposojeno čtivo v ADE? Samo vprasam, ker je tak workaround cisto ok, ce da soliden rezultat.


Nikoli slisu za kej takega. Epubor Ultimate ima samo eno funkcijo - DRM removal, in se to samo en par(Google Play, Amazon...)

matijadmin ::

Tudi v tej temi so fantje naredili tako tako zadevo. Kar sami, pobrskaj malo.
Vrnite nam techno!

matijadmin ::

Namig:

Potem s prepoznavo (z abbyy) v besedilo (word) in nato v html/mobi (s pmočjo Calibre). ;)
Vrnite nam techno!

Jerry000 ::

Da malo obudim temo, vidim da ni bilo odgovorjeno na OP vprašanje: Kje dobite slovenjske knjige za kindle? Sploh obstajajo? Je zbirka velika?

HIP_HOP ::

Da tudi sam obudim to temo. Ste našli kakšen način kako biblos knjige dobiti na kindle?

Groot ::

Ne, še vedno ne gre.

Jerry000 ::

Kje pa dobite kaj slovenske knjige? Oziroma iz katere strani kaj downloadate eknjige?

Scaramouche ::

kk26 je izjavil:

Nedavno sem kupil bralnik Kindle Paperwhite. Zanima me, ali je mogoče brati knjige iz Biblosa na Kindlu (postopek pretvorbe)? Iz kot pa drugi dobivate slovenske knjige za Kindle?


Prvo pogledaš ali sploh lahko daš gor na zaprt sistem in kje se da..

Ales ::

Kindle ni zaprt sistem. Gor daš lahko karkoli, kar zna prebrati. Če slučajno ne zna, lahko pretvoriš, tudi njegovi formati datotek so odprti.

Ravno obratno je, Biblos je zaprt sistem, "zaščiten" z DRM.

jabe ::

A lahko iz biblosa/cobissa bereš knjige?

Sestra ima kindla. Za deda mraza si želi brati knjige iz naše knjižnice. A ji lahko kindla usposobim ali moram Kobota kupit?

Kater sistem je zaprt/odprt je meni semantika...

Ales ::

jabe je izjavil:

A lahko iz biblosa/cobissa bereš knjige?

Sestra ima kindla. Za deda mraza si želi brati knjige iz naše knjižnice. A ji lahko kindla usposobim ali moram Kobota kupit?

Kater sistem je zaprt/odprt je meni semantika...

Toliko je vsem do branja, pa je težko prebrat teh nekaj postov v tej temi... Saj je samo ena stran, no! :))

jabe ::

V bistvu je bil bolj odgovor tebi. Dlakocepljenje odprt zaprt, dejstvo pa je, da na odprtem se ne da brati, na vseh ostalih pa.

Po celem sestavku, kako Kindle vse zna, sem pa vseeno vprašala. Bolje ispasti glup nego iz avijona. Bi mi 250€ prihranilo.

Groot ::

@jabe ti je Ales že prvič čisto lepo odgovoril. Nima veze odprt/zaprt sistem. Problem pri knjigah iz Biblosa je da so zaščitene z DRM (google it kaj je to). Posledično knjig ni mogoče pretvarjati v druge oblike. Ker pa so vse knjige na Biblosu v .epub obliki, jih posledično na Kindlu ni mogoče brat. Lahko bi bilo tudi obratno in bi bile v .mobi obliki, ampak pač ni tako. In ja tole vse je bilo napisano vsaj trikrat že v prejšnjih postih.

Pa še odgovor na tvoje vprašanje, ne iz Biblosa žal ne bo šlo brati na Kindlu. Tako da žal boš moral kupit drug reader, ki podpira .epub obliko. Nikakor pa ti vsaj pomoje ni treba dat 250 eur za to, ker npr. Kobo Clara HD stane okrog 100 eur pa je več kot dovolj za udobno branje.

jabe ::

Ne, dobi h20...

Sej meni je to vse jasno, ampak zaprt odprt je klinceva neuporabna semantika v dani situaciji. To je bil point...

GupeM ::

Groot je izjavil:

@jabe ti je Ales že prvič čisto lepo odgovoril. Nima veze odprt/zaprt sistem. Problem pri knjigah iz Biblosa je da so zaščitene z DRM (google it kaj je to). Posledično knjig ni mogoče pretvarjati v druge oblike. Ker pa so vse knjige na Biblosu v .epub obliki, jih posledično na Kindlu ni mogoče brat. Lahko bi bilo tudi obratno in bi bile v .mobi obliki, ampak pač ni tako. In ja tole vse je bilo napisano vsaj trikrat že v prejšnjih postih.

Pa še odgovor na tvoje vprašanje, ne iz Biblosa žal ne bo šlo brati na Kindlu. Tako da žal boš moral kupit drug reader, ki podpira .epub obliko. Nikakor pa ti vsaj pomoje ni treba dat 250 eur za to, ker npr. Kobo Clara HD stane okrog 100 eur pa je več kot dovolj za udobno branje.

Narobe. Tudi, če bi bile knjige na Biblosu v .mobi obliki, jih na kindlu ne bi bilo mogoče brati zaradi DRM.

Pa ni dovolj, da bralnik podpira ePub, mora podpirat Biblosov (Adobejev v resnici) DRM.

nejcek74 ::

stvar je zelo enostavna, ne kupujte Kindl-a, je dovolj boljših alternativ.
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri e-bralnik? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
65296996 (2089) yayo
»

Amazon Kindle (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Kaj kupiti
1299320924 (3005) brbr21
»

Kobo Clara in nalaganje z Biblosa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3214234 (6723) marko-mb
»

Biblos.si - slovenska spletna knjižnica z e-knjigami (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7627952 (11641) GupeM
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15142848 (24148) AgiZ

Več podobnih tem