» »

Biblos in Kindle

Biblos in Kindle

Temo vidijo: vsi
1
2
3

Ales ::

jabe je izjavil:

... dejstvo pa je, da na odprtem se ne da brati, na vseh ostalih pa. ...

Razumem, da si zafrustrirana zaradi Kindla, ampak tole nima nobenega smisla. Knjige, zaklenjene z Biblosovim oz. Adobovim DRM niti pod razno ne moreš brati "na vseh ostalih" ampak izključno na tistih, ki podpirajo točno to vrsto zaklepanja knjig.

Po celem sestavku, kako Kindle vse zna, sem pa vseeno vprašala. Bolje ispasti glup nego iz avijona. Bi mi 250€ prihranilo.

Katerem sestavku, "kako Kindle vse zna"?

Pa še ena stvar - pritožujte se na Biblos in zahtevajte, da se knjige odklenejo. Pa jih boste res brali povsod.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

jabe ::

Zakaj bi bila zafrustrirana zaradi kindla? Jaz imam Kobota.

Ales ::

jabe je izjavil:

Zakaj bi bila zafrustrirana zaradi kindla? Jaz imam Kobota.

Tvoja sestra pa Kindla, zato ji zdaj kupuješ Kobota in omenjaš, da bi ti prihranilo 250 EUR. Sicer pa to niti pod razno ni moja stvar in je tudi čisto vseeno za temo...

Napisal sem, kar sem, predvsem zaradi drugih bralcev teme, da si lahko sami ustvarijo mnenje o Biblosu, Kindlih, itd..

Je prav škoda, da se še vedno moramo ukvarjati s temi stvarmi, namesto, da bi enostavno brali knjige. Ljudje naredijo tehnologijo zapleteno, čeprav sama po sebi ni.

bojsi ::

Kje se običajno najugodneje kupuje Kobo? Ta nova Libra 2 me konkretno zanima...

jabe ::

Jaz sem na amazonu, je bil z ovitkom cenejši kot pri nas. Zdaj čakam črni petek. Včasih Amazon preseneti...

Gagatronix ::

Ales je izjavil:

Kindle ni zaprt sistem. Gor daš lahko karkoli, kar zna prebrati. Če slučajno ne zna, lahko pretvoriš, tudi njegovi formati datotek so odprti.

Ravno obratno je, Biblos je zaprt sistem, "zaščiten" z DRM.


Kako ni zaprti sistem, ce pa forsira svoj DRM ? Ce forsira DRM, je zaprt sistem.

GupeM ::

Saj ga ne. Na Kindlu lahko bereš knjige brez DRM. DRM imajo knjige na Biblosu.

Phantomeye ::

GupeM je izjavil:

Saj ga ne. Na Kindlu lahko bereš knjige brez DRM. DRM imajo knjige na Biblosu.


Mojbog.

Na kindlu lahko bereš knjige, ki imajo Amazonov DRM in knjige, ki nimajo DRM-ja (razen amazonovega). Ne moraš pa Amazonovih knjig brat na drugih sistemih. Torej je deloma zaprt sistem.

Oziroma, če pa pogledaš Amazon storitev kot celoto - gre za zaprt sistem, kjer njihove knjige lahko bereš samo na njihovem sistemu. Tako kot lahko Biblos knjige bereš samo na njihovem sistemu (Adobe)


Da še dodam. Preden, me popraviš.

Ti primerjaš Kindle, ki je naprava z Biblos, ki je storitev.

Primerjaj napravo z napravo in sistem s sistemom. Pa boš videl, da ni toliko razlike. Naprave, ki omogočajo branje Biblos knjig, omogočajo tudi branje ne-DRM knjig. Tako kot Kindle.

Zgodovina sprememb…

Gagatronix ::

Imam Sony PRS-650, ne uporabljam Biblosa.

GupeM ::

Phantomeye je izjavil:

GupeM je izjavil:

Saj ga ne. Na Kindlu lahko bereš knjige brez DRM. DRM imajo knjige na Biblosu.


Mojbog.

Na kindlu lahko bereš knjige, ki imajo Amazonov DRM in knjige, ki nimajo DRM-ja (razen amazonovega). Ne moraš pa Amazonovih knjig brat na drugih sistemih. Torej je deloma zaprt sistem.

Oziroma, če pa pogledaš Amazon storitev kot celoto - gre za zaprt sistem, kjer njihove knjige lahko bereš samo na njihovem sistemu. Tako kot lahko Biblos knjige bereš samo na njihovem sistemu (Adobe)


Da še dodam. Preden, me popraviš.

Ti primerjaš Kindle, ki je naprava z Biblos, ki je storitev.

Primerjaj napravo z napravo in sistem s sistemom. Pa boš videl, da ni toliko razlike. Naprave, ki omogočajo branje Biblos knjig, omogočajo tudi branje ne-DRM knjig. Tako kot Kindle.

Naprava Kindle pač ni zaprta. Težava je Biblos. In samo za info, Amazonove knjige nimajo vse DRM-ja. Čeprav to nima zveze z debato, ker debata je bila o zaprtosti/odprtosti Kindla vs zaprtosti/odprtosti Biblosa, čeprav gre v enem primeru za napravo, v drugem pa za storitev.

Kakorkoli, Kindle sam po sebi ni zaprt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

jabe ::

Debata je bila, a lahko knjige z biblosa bereš na kindlu. Kaj je zaprto/odprto je nekako semantika za tiste, ki bi samo radi brali. Pod črto, če bi rad bral slovenske knjige, kupljene, sploh pa izposojene, se ogni kindlu, pa če je za vse ostalo odprt. Ker ti to en klinc koristi.

GupeM ::

Pa kaj se usajaš že n postov? Debata o odprtosti/zaprtosti sistema se je začela preden si se ti prvič oglasila v temi in ne odgovarjamo tebi, ampak se pogovarjamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Phantomeye ::

GupeM je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

GupeM je izjavil:

Saj ga ne. Na Kindlu lahko bereš knjige brez DRM. DRM imajo knjige na Biblosu.


Mojbog.

Na kindlu lahko bereš knjige, ki imajo Amazonov DRM in knjige, ki nimajo DRM-ja (razen amazonovega). Ne moraš pa Amazonovih knjig brat na drugih sistemih. Torej je deloma zaprt sistem.

Oziroma, če pa pogledaš Amazon storitev kot celoto - gre za zaprt sistem, kjer njihove knjige lahko bereš samo na njihovem sistemu. Tako kot lahko Biblos knjige bereš samo na njihovem sistemu (Adobe)


Da še dodam. Preden, me popraviš.

Ti primerjaš Kindle, ki je naprava z Biblos, ki je storitev.

Primerjaj napravo z napravo in sistem s sistemom. Pa boš videl, da ni toliko razlike. Naprave, ki omogočajo branje Biblos knjig, omogočajo tudi branje ne-DRM knjig. Tako kot Kindle.

Naprava Kindle pač ni zaprta. Težava je Biblos. In samo za info, Amazonove knjige nimajo vse DRM-ja. Čeprav to nima zveze z debato, ker debata je bila o zaprtosti/odprtosti Kindla vs zaprtosti/odprtosti Biblosa, čeprav gre v enem primeru za napravo, v drugem pa za storitev.

Kakorkoli, Kindle sam po sebi ni zaprt.



Vem o čem je debata, zato pravim, da ni primerljivo, to kar se primerja. Bom drugače rekel. Če hočeš na Kindlu brat DRM knjige, jih lahko bereš samo od enega DRM založnika - Amazona. Če hočeš brati Biblos DRM knjigo - lahko izbiraš med cca 250 različnimi e-bralniki, kjer jo lahko prebereš.

https://helpx.adobe.com/digital-edition...


Iz tega vidika so knjige od Biblosa veliko bolj dostopne.

Gagatronix ::

Isti kurac ko da reces "Lahko si izberes iz tega seznama knjiznic kje bos lahko knjigo dobil". Potem se pa folk cudi zakaj ljudje v Sloveniji ne berejo vec.

gregyk ::

Če kdo še potrebuje moj programček za zajem knjig iz ADE, je na voljo tukaj (navodila so priložena): https://drive.google.com/file/d/1gqgUiA...

Phantomeye ::

gregyk je izjavil:

Če kdo še potrebuje moj programček za zajem knjig iz ADE, je na voljo tukaj (navodila so priložena): https://drive.google.com/file/d/1gqgUiA...


fajna zadeva, sploh deluje tud za kake DRM pdf-je :D

HIP_HOP ::

Hvala za programček. A formatiranje knjige ohrani ali ne? Recimo naslova poglavij, da do odebeljena, itd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HIP_HOP ()

Ulixes ::

gregyk je izjavil:

Če kdo še potrebuje moj programček za zajem knjig iz ADE, je na voljo tukaj (navodila so priložena): https://drive.google.com/file/d/1gqgUiA...

Vrhunski programček!
Naj najprej povem, da nimam veliko pojma od programiranja.
Če bo v prihodnje kakšna posodobitev tega programa, predlagam da narediš poleg programa eno preprosto datoteko v kateri je podana hitrost obračanja strani (nekomu modra mogoče obrača še počasneje od 1,5s, kakšni veliki in zahtevni PDF-ji mogoče v kombinaciji s manj zmogljivejšimi računalniki). Tako si bo lahko vsak popravil ta parameter na želeno vrednost.

Pri sebi sem opazil, da ko določam površino zajemanja, mi izrisuje polprosojen pravokotnik, ki pa ni enak tistemu, ki ga določim z dejanskim kazalcem miške. Kazalec miške določa končno površino zajemanja. Vsaj pri meni je tako. Samo kot opozorilo uporabnikom, da ne bodo imeli odrezanih strani.
Primer:
 Območje zajemanja

Območje zajemanja



HIP_HOP je izjavil:

Hvala za programček. A formatiranje knjige ohrani ali ne? Recimo naslova poglavij, da do odebeljena, itd.

Abbyy ohrani formatiranje (naslove, telo besedila, poševno/krepko ...) ni pa to 100% narejeno, je treba pozneje preveriti. Pozoren je treba biti, kako na koncu shraniš (izvoziš), lahko kot čisto kopijo, kot oblikovano besedilo, lahko pa tudi kot besedilo brez oblikovanja. Npr. izvoz v *.EPUB nima vseh možnosti.
Najprej z Abbyy-jem prebereš knjigo (pred tem določiš jezik* in pisavo** knjige, da jo bolje zazna) jo preveriš (s tipko Verify in nato dolgotrajen postopek preverjanja slabo prepoznanih črk in besed), nato preneseš v urejevalnik besedila (recimo Word) in tam popraviš naslove, podnaslove, kazalo, prelome besedila, prelome strani, dvojne presledke ipd. Naprej pa verjetno že gre (Word -> Calibre -> convert2EPUB).

* - za slovenske knjige - če imaš v besedilu kakšne črke, ki niso v slovenščini (x, y, q, w, ä, ö, ü ...) dodaš jezik, ki jih vsebuje.
** - prepoznavanje pisave v knjigi:

    1. odpreš knjigo
    2. zajameš (Windows ima Snipping Tool)nekje 20 znakov (ne pretiravat), čimbolj različnih (po možnosti č, š, ž, da ti potem najde pisavo, ki te znake tudi vsebuje)
    3. sliko shraniš in naložiš recimo na www.myfonts.com/WhatTheFont
    4. ko ti prepozna pisavo, jo preneseš in namestiš na svoj računalnik (lahko tudi z druge spletne strani)
    5. V Abby FineReader obkljukaš to pisavo za prepoznavanje besedila

Vem, da nisi vprašal po tem, vendar se morda kdo muči s tem, pa sem postopek malo opisal. Brez zamere.

mpislar ::

Sem se samo zaradi tega vpisal...
Sem našel po moje precej enostaven način kako iz Adobe Digital Editions preneseš besedilo v Word in potem v karkoli s pomočjo programa Calibre.
Naredil sem takole:
Odprl sem ADE naložil izposojeno knjigo iz Biblosa, pomanjšal pisavo na min in bil v Fullscreen pogledu (a to po moje ne igra vloge..)
kliknil sem nekam med besedilo (levi klik)
potem kombinacija Ctrl-A, pa Ctrl-c preklopil na Word in Ctrl - v
(zanimivo je, da skopira naenkrat kar celo poglavje, zato sem si odprl na levi seznam poglavij in klikal po poglavjih in prenašal v Word)
Nato sem shranil Word in v Calibri spremenil v MOBI.
Potem sem se prijavil v ta forum in podal rešitev.... :)

Ulixes ::

mpislar je izjavil:

Sem se samo zaradi tega vpisal...
Sem našel po moje precej enostaven način kako iz Adobe Digital Editions preneseš besedilo v Word in potem v karkoli s pomočjo programa Calibre.
Naredil sem takole:
Odprl sem ADE naložil izposojeno knjigo iz Biblosa, pomanjšal pisavo na min in bil v Fullscreen pogledu (a to po moje ne igra vloge..)
kliknil sem nekam med besedilo (levi klik)
potem kombinacija Ctrl-A, pa Ctrl-c preklopil na Word in Ctrl - v
(zanimivo je, da skopira naenkrat kar celo poglavje, zato sem si odprl na levi seznam poglavij in klikal po poglavjih in prenašal v Word)
Nato sem shranil Word in v Calibri spremenil v MOBI.
Potem sem se prijavil v ta forum in podal rešitev.... :)

Ne bom rekel, da to ne deluje, sem poskusil tudi sam (neuspešno), vendar ne točno takega postopka ... me pa zanimajo podrobnosti; katero različico ADE imaš? Mogoče celo kakšno predelano? Operacijski sistem? Kakšen dodaten nameščen prigram, ki dovoljuje select/copy/paste? Je mogoče knjiga odklenjena? Kakšna razširitev v Calibre programu?
Ne me razumet narobe, želim si, da bi delovalo :)

GupeM ::

Ja, tole načeloma ne bi smelo delat, lahko pa da knjiga nima DRM. Lahko poskusiš še s kakšno drugo knjigo, ki zagotovo ima DRM?

mpislar ::

ADE: 4.5.11.187303
Nič posebej dodatno nisem nameščal. Imam vključeno zgodovino kopiranja (WIN+v) in to je to. Različica je bila pobrana s spleta. Imam še WIN 10 HOME, ker 11ka ne podpira procesorja... Knjige so izposojene iz Biblosa. Ko jih poskušam pretvoriti v mobi format mi piše, da ne gre, ker je zaščitena...
Ko označim tekst sredi knjige mi ga označi, kot v pdf-ju. Če bi se sem dalo priložit slike, bi jih...
Izposodil sem si 3 knjige Tadeja G. In v vseh treh mi deluje. Imam nameščen tudi Calibre in sem poskušal z vmesnikom DeDRM a ni delovalo. Našel sem sicer še spletno stran, kjer je en junak napisal nek programček za Phyton, ki najde DRM kodo in potem tudi odklene, a tega nisem preverjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mpislar ()

mpislar ::

Popravek...
sem na ta način uspel prenesti 3 knjige Tadej G. in jih shraniti kot .MOBI. Sedaj pa sem si izposodil še 4. knjgo, ki pa takega načina kopiranja ne omogoča.... Očitno le pri določenih knjigah. Ampak zakaj???

z3ko ::

@mpislar
res deluje, vendar samo na določenih knjigah. Zgleda na domačih avtorjih to deluje in lahko kopiraš celotno poglavje :)

mpislar ::

Sem poskusil tudi s programčkom za zajemanje slik in deluje super. Potem dodam vse slike naenkrat v ABBYY (uporabljam različico 12) in je vse besedilo preneslo v Word naenkrat. Potem sem v Wordu označil vse in gledal, če so slučajno kje kaka polja z besedilom. Ko sem to popravil sem imel knjigo praktično brez napak. Če pa bo kje rn namesto m pa me ne bo motilo.
Hvala avtorju programčka za zajemanje.

Ulixes ::

mpislar je izjavil:

Sem poskusil tudi s programčkom za zajemanje slik in deluje super. Potem dodam vse slike naenkrat v ABBYY (uporabljam različico 12) in je vse besedilo preneslo v Word naenkrat. Potem sem v Wordu označil vse in gledal, če so slučajno kje kaka polja z besedilom. Ko sem to popravil sem imel knjigo praktično brez napak. Če pa bo kje rn namesto m pa me ne bo motilo.
Hvala avtorju programčka za zajemanje.

Kakšne nastavitve za OCR, Format Settings in Areas and Text pa imaš v Abby Fine Reader?
Pa še nekaj nisem uspel nastaviti, če bo mogoče kdo vedel ...
Ko sem pregledoval napake pri prepoznavanju v Abby Fine Reader, sem opazil, da je veliko "se je", "ki je" in "da je" prepoznalo kot "seje", "kije" in "daje". In pri večini napak oz. nesigurnosti pri prepoznavanju je vpletena črka "j". Se da to mogoče kako popraviti? Poskusil sem Abby-ja z učenjem vzorcev, pa se nič ne navadi :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Ulixes ()

ffani ::

Za popravljanje uporabi software Sigil!

Ulixes ::

ffani je izjavil:

Za popravljanje uporabi software Sigil!

Ima Calibre podoben urejevalnik ... Sam večino napak popravim v AbbyFineReader, naslove, kazalo, pisave uredim v enem izmed urejevalnikov besedila, in nato iz tega urejevalnik uvozim v Calibre. Tam pretovrim v ePub. Ko berem knjigo, si označim napake, ki jih nato v Calibre urejevalniku popravim. Največ časa porabim za popravke v Abby, to bi rad skrajšal.

matijadmin ::

Ulixes je izjavil:

ffani je izjavil:

Za popravljanje uporabi software Sigil!

Ima Calibre podoben urejevalnik ... Sam večino napak popravim v AbbyFineReader, naslove, kazalo, pisave uredim v enem izmed urejevalnikov besedila, in nato iz tega urejevalnik uvozim v Calibre. Tam pretovrim v ePub. Ko berem knjigo, si označim napake, ki jih nato v Calibre urejevalniku popravim. Največ časa porabim za popravke v Abby, to bi rad skrajšal.

Abbyy je za slovanske jezike top.
Vrnite nam techno!

Bawagan ::

Dobra novica za vse, ki si želite branja Biblos knjig na Kindlu. Program DeDRM verzije 10.0.3 zna zdaj končno odstraniti tudi Adobe zaščito. Testirano na knjigi Klic orožja in v Calibreju sem preprsto pretvoril knjigo iz epuba v MOBI in zadeva deluje perfektno :)

GitHub verzija DeDRM-a tukaj

111111111111 ::

Bawagan je izjavil:

Dobra novica za vse, ki si želite branja Biblos knjig na Kindlu. Program DeDRM verzije 10.0.3 zna zdaj končno odstraniti tudi Adobe zaščito. Testirano na knjigi Klic orožja in v Calibreju sem preprsto pretvoril knjigo iz epuba v MOBI in zadeva deluje perfektno :)

GitHub verzija DeDRM-a tukaj

Kako si pretvoril? Jaz lahko berem samo v Adobe digital editions.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

kr?en ::

https://calibre-ebook.com/ se ponavadi uporablja za pretvorbo

Phantomeye ::

Ales je izjavil:

Kindle ni zaprt sistem. Gor daš lahko karkoli, kar zna prebrati. Če slučajno ne zna, lahko pretvoriš, tudi njegovi formati datotek so odprti.

Ravno obratno je, Biblos je zaprt sistem, "zaščiten" z DRM.


Spet primerjava med napravo in formatom.

Tako kot na kindlu / appu, lahko bereš katerekoli knjige (v ustreznem formatu) tudi v appu / napravi, ki jo uporablja Biblos. Navzkrižno pa ne gre. Na enem sistemu ne moreš brat amazonovih DRM knjig, na drugem pa ne Biblos DRM knjig.

https://github.com/noDRM/DeDRM_tools/re...
https://github.com/Leseratte10/acsm-cal...

Menda tole za tanovo verzijo adobe drm deluje. Nisem sprobal, ker nimam biblos računa trenutno.
Tko, da če kdo želi sprobat.

Zgodovina sprememb…

Bawagan ::

111111111111 je izjavil:

Bawagan je izjavil:

Dobra novica za vse, ki si želite branja Biblos knjig na Kindlu. Program DeDRM verzije 10.0.3 zna zdaj končno odstraniti tudi Adobe zaščito. Testirano na knjigi Klic orožja in v Calibreju sem preprsto pretvoril knjigo iz epuba v MOBI in zadeva deluje perfektno :)

GitHub verzija DeDRM-a tukaj

Kako si pretvoril? Jaz lahko berem samo v Adobe digital editions.


Postopek je sledeč:

1. Namestiš Calibre ali pa ga posodobiš na najnovejšo verzijo
2. Snameš DeDRM iz prej omenjene povezave in ga namestiš v programu kot vtičnik (postopek namestitve najdeš v Read Me datoteki znotraj snetega DeDRM-ja). Ne pozabi pred tem datotek nekam razširiti, saj je RAR znotraj RAR-a
3. Snameš knjigo v Biblosu, jo odpreš v Adobe Digital Editions, nakar skočiš v Raziskovalca in pod Dokumenti/My Digital Editions najdeš epub
4. Epub enostavno povlečeš na Calibre, ki DRM odstrani, nato samo še pretvoriš v MOBI in si pošlješ na Kindle

111111111111 ::

Hvala Bawagan. Točka 3 mi je falila.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Bawagan je izjavil:

Dobra novica za vse, ki si želite branja Biblos knjig na Kindlu. Program DeDRM verzije 10.0.3 zna zdaj končno odstraniti tudi Adobe zaščito. Testirano na knjigi Klic orožja in v Calibreju sem preprsto pretvoril knjigo iz epuba v MOBI in zadeva deluje perfektno :)

GitHub verzija DeDRM-a tukaj


Čisto zgrešil tvoj comment, da si objavil pred mano.

AgiZ ::

Hvala Bawagan!

Je pa tale koncept izposoje knjig dosti drag za kogarkoli izposoja te knjige. Namreč ena digitalna licenca velja za 52 izposoj. To pomeni da si knjigo lahko izposodi 52 ljudi, nakar mora knjižnica (oziroma kdorkoli kupuje te licence) kupiti novo licenco za to knjigo...
Dosti oderuško, če upoštevaš da za fizične knjige ni teh omejitev.

Phantomeye ::

AgiZ je izjavil:

Hvala Bawagan!

Je pa tale koncept izposoje knjig dosti drag za kogarkoli izposoja te knjige. Namreč ena digitalna licenca velja za 52 izposoj. To pomeni da si knjigo lahko izposodi 52 ljudi, nakar mora knjižnica (oziroma kdorkoli kupuje te licence) kupiti novo licenco za to knjigo...
Dosti oderuško, če upoštevaš da za fizične knjige ni teh omejitev.


Bi clovek mislil, da bodo e-knjige bolj dostopne, nope.

Pa še knjižnica more potem verjetno imeti več licenc za vsako knjigo, razen, če si lahko samo ena oseba na enkrat lahko sposodi e-knjigo (pa mislim, da ni tako)

dunda ::

Mogoče je cena licence za e-knjigo nižja? Ne vem, samo razmišljam. Sicer je res nerodno postavljeno.
https://www.kacnje.eu

Groot ::

@AgiZ iz kje pa je ta podatek? Moram priznat da me je kar konkretno presenetil. Očitno so založniki zavohali novo možnost za denar.

Jerry000 ::

S čim moraš poslati e-knjigo na kindle da potem dobiš thumbnail sliko gor? Vem da preko emaila ali calibre sem prenašal pa se ne spomnem preko katerega to deluje

111111111111 ::

@Bawagan: Hvala. Mulc je danes že bral knjigo Čarli in tovarna čokolade na Kindlu. :D

Tole je zakon.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

velikBrokoli ::

Imam sicer bralnik, ki podpira Biblos, ampak mi gre njihova 14-dnevna izposoja na kurac, zato bo tole izjemno koristno. Bo treba naresti malce zaloge :) da o tem, da eknjige niso na zalogi, sploh ne pričnem.. Slovenistan

Zgodovina sprememb…

PrimozR ::

Jerry000 je izjavil:

S čim moraš poslati e-knjigo na kindle da potem dobiš thumbnail sliko gor? Vem da preko emaila ali calibre sem prenašal pa se ne spomnem preko katerega to deluje

Jaz na kindle e-mailam. Thumbnail je bolj povezan z metadata fajla - če coverja ni v fajlu, ne boš imel thumbnaila.

BTW, Kindle zdaj podpira tudi EPUB, MOBI (in AZW) podporo pa ukinjajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

robo125 ::

Je kdo mogoče inštaliral Calibre na Win10 in 32 bitno mašino, da ne iščem verzije...

Tale je verjetno zadnja (5.44.0)? :
https://download.calibre-ebook.com/5.44...

AgiZ ::

Groot je izjavil:

@AgiZ iz kje pa je ta podatek? Moram priznat da me je kar konkretno presenetil. Očitno so založniki zavohali novo možnost za denar.

Google mi da ta zadetek. Se pa ne spomnim kje sem originalno to izvedel:
https://www.delo.si/novice/slovenija/do...

velikBrokoli je izjavil:

... da o tem, da eknjige niso na zalogi, sploh ne pričnem.. Slovenistan

Sumim da ravno zaradi omenjenih omejitev licenciranja eknjige niso "na zalogi".

Jerry000 ::

PrimozR je izjavil:

Jerry000 je izjavil:

S čim moraš poslati e-knjigo na kindle da potem dobiš thumbnail sliko gor? Vem da preko emaila ali calibre sem prenašal pa se ne spomnem preko katerega to deluje

Jaz na kindle e-mailam. Thumbnail je bolj povezan z metadata fajla - če coverja ni v fajlu, ne boš imel thumbnaila.

BTW, Kindle zdaj podpira tudi EPUB, MOBI (in AZW) podporo pa ukinjajo.

Pri meni ni bilo tako. Isto knjigo sem poslal na različne načine, pri enem sem imel thumbnail, pri drugem ne

STASI ::

Pa ima tudi na kindlu knjiga 14 dnevno omejitev izposoje?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

rokp ::

Dokler ima DRM, ima to omejitev (ampak mislim, da je z DRM, ce govorimo o Biblosu, na Kindlu ne mores brati). Ko odstranis DRM, tudi 14 dnevne omejitve ni vec.

Matija82 ::

A ma kdo idejo koliko eknjig v slovenščini je na voljo prek Biblosa?
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Amazon Kindle (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Kaj kupiti
1303323746 (1335) Furbo
»

Kateri e-bralnik? (strani: 1 2 3 411 12 13 14 )

Oddelek: Kaj kupiti
698104393 (1690) a_borlak
»

Kobo Clara in nalaganje z Biblosa

Oddelek: Mobilne tehnologije
3214402 (6891) marko-mb
»

Biblos.si - slovenska spletna knjižnica z e-knjigami (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
7628399 (12088) GupeM
»

e-bralnik ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15143377 (24677) AgiZ

Več podobnih tem