» »

Razvlažilnik

Razvlažilnik

«
1
2

-zevs- ::

Planiram nakup razvlažilnika, uporabljal bi ga v posameznih prostorih (dve sobi pod 20m2 v kleti, ki sta prevlažni), občasno pa za celo stanovanje (slabih 70m2, v drugem nadstropju, kjer ni težav z vlago). Razmišljam, da bi kupil Gorenje d16m (trenutno mam sposojenega d20m pa se mi zdi za posamezno sobo več kot preveč, pa tudi sorodniki, od katerih ga mam sposojenega, ga uporabljajo za cca 60m2 stanovanje pa naj bi bil čisto dovolj). Skratka zanima me, ali ima kdo izkušnje s temi razvlažilniki, so dobri, se pogosto kvarijo? Bi priporočili katero drugo znamko (delonghi, vorner...)?
Hvala za odgovore :)

DimmniBurek ::

Jaz ga imam iz Hoferja in dela super. Veliko nekih funkcij, tako da kar pomaga pozimi, ko je bolj vlažno. Pa mislim da ima 3 leta garancije...
Hofer
There Is No Stronger Drug Than Reality

-zevs- ::

ok hvala, samo mislim da jih imajo oni v ponudbi samo občasno, se mogoče spomniš v katerem delu leta so ga imeli?

smacker ::

Zibro (danes Qlima) je delal 5 let, potem se je poslovil. Ta je bil nagledan kot menjava, ma tud dober price/performance (če izvzameš hofer): https://www.electronic-star.si/Gospodin...
Ampak na koncu smo se odločili za prezračevanje, tak da kaj več o njem ne znam povedat.

jb_j ::

Zakaj ne morjo naredit razvlažilnika/vlažilnika v enem?
Da bi vedno bila podobna vlaga v prostoru. (poleti so načeloma bolj vlažne sobe, pozimi zaradi ogrevanja presuhe)
Vsaj to sem opazil pri tobaku za kajenje (poleti je čist vlažen, pozimi presušen, če ga imam na mizi)

techuser ::

https://www.amazon.de/Comfee-Luftentfeu...

Drugače pa dobiš za dobrih 130 EUR s poštnino na computeruniverse: https://www.computeruniverse.net/en/com...

Pri nas se prodajajo po 250 EUR v tem rangu. Jaz sem kupil že drugega, odličen! Končno lažje za pljuča, namesto 80% imam približno 50% vlage.

MTB ::

Imam qlima D620 za 200€. Tišji od hoferjevega, lahko nastavljaš stopnjo vlažnosti, timer, lopute se premikajo.

DimmniBurek ::

DimmniBurek je izjavil:

Jaz ga imam iz Hoferja in dela super. Veliko nekih funkcij, tako da kar pomaga pozimi, ko je bolj vlažno. Pa mislim da ima 3 leta garancije...
Hofer

Mislim da je blo lani pozimi. Ne spomnem se točno. Pri hoferju je tako da pač moraš počakat.
There Is No Stronger Drug Than Reality

-zevs- ::

Hvala vsem!
Glede razvlažilnika in vlažilnika v enem se mi zdi, da bi sicer blo uporabno, samo ne pri nas, ker nismo imeli še nikoli premalo vlage.
Ker nimam časa čakat do zime, bom najverjetneje naročil kar iz nemčije, ta iz computerunives in amazona izgleda enako kot ta od gorenja, ki ga mam zdaj (samo druga firma), pa cena se mi zdi res ugodna.
Glede garancije je pa, če prav razumem tole , tako, da jim napravo, če se kaj pokvari, pošljem nazaj, pa oni krijejo vse vred s poštnino?

DimmniBurek ::

Kaj pa Bauhaus? Tam imajo 5 let garancije, jaz rad tam kupujem orodje. Ker če mi 5 let zdrži mi je že odlsužlo (razne fleksarce ki delajo dnevno...)
There Is No Stronger Drug Than Reality

techuser ::

Jaz sem imel probleme z vnetjem sinusov. Odkar imam vlage približno 50% je vse v redu. Pri 70% se mi pa vname. Plesen in vsa nesnaga se dobesedno redi v visoko vlažnih območjih. Razvlažilnik je skoraj tako nujen kot klima.

slott ::

a da bi stanovanje ščistu pa ne? raj spet novi gadget...smeh in solze...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slott ()

-zevs- ::

DimmniBurek je izjavil:

Kaj pa Bauhaus? Tam imajo 5 let garancije, jaz rad tam kupujem orodje. Ker če mi 5 let zdrži mi je že odlsužlo (razne fleksarce ki delajo dnevno...)


Še nisem šel gledat, mam pa plan it jutri.

slott je izjavil:

a da bi stanovanje ščistu pa ne? raj spet novi gadget...smeh in solze...


Plesen sem prejšnji teden odstranil s sredstvom za odstranjevanje plesni in na novo prebelil, pa še premazal s sredstvom za preprečevanje plesni, samo če ne zmanjšam vlage se bo zadeva, če ne prej v nekaj letih, spet pojavila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: -zevs- ()

jb_j ::

-zevs- je izjavil:

Hvala vsem!
Glede razvlažilnika in vlažilnika v enem se mi zdi, da bi sicer blo uporabno, samo ne pri nas, ker nismo imeli še nikoli premalo vlage.


Pri nas imamo vedno premalo vlage pozimi, ker se ogrevamo z radiatorji.
(lokalni vodovodar je celo zvaril ene par posod, ki se jih lahko postavi na radiatorje, in se tja natoči vodo po potrebi)

Najbrž pri klimah ni problem, oz. kakorkoli se vi ogrevate pozimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

dela ::

Sem ravno nabavil kak mesec nazaj tega v lidlu, ko so ga imeli pri nas. Zaenkrat sem ga samo enkrat stestiral, v osmih urah pri 25 stopinjah in 70 % začetne vlažnosti je potegnil iz zraka 2 litra vode, je pa tudi sobo segrel za kakšno stopinjo, kar pozimi ne bo motilo (za takrat sem ga kupil, ker imam takrat problem s kondenzacijo v eni sobi). Ima pa ta lidlov izredno velik rezervoar proti ostalim - 6,5 litra, po drugih karakteristikah se kaj dosti ne razlikuje.

;-) ::

A ne dela klima tocno tega le 10x bolj ucinkovito?

zee ::

;-) je izjavil:

A ne dela klima tocno tega le 10x bolj ucinkovito?


Tako je, obenem lahko prostor še ohladi ali segreje. Je pa klima dražja.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

dela ::

Razlika je v tem, da klima med razvlaževanjem prostor rahlo ohlaja, kar je prednost poleti, razvlažilnik pa med razvlaževanjem prostor rahlo segreva (nima izmenjevalca izven prostora, zato vsa toplota ostane v prostoru), kar je prednost pozimi. S klimo ne moreš hkrati segrevati in razvlaževati prostora, to lahko počneš samo izmenično, razvlažilnik pa vso toploto od delovanja spušča v prostor ves čas.

;-) ::

No saj pozimi nihce ne rabi razvlazevalca.

Qcube ::

Razvlaževalec je v bistvu klima/hladilnik le da sta oba radiatorja eden za drugim, prvi hladi in kondenzira vlago, drugi takoj za tem spet segreje zrak na sobno temperaturo.

dela ::

;-) je izjavil:

No saj pozimi nihce ne rabi razvlazevalca.


?

Marsikdo ga, ker ravno pozimi odvečna vlaga najbolj kondenzira na hladnih stenah in povzroča plesen.

techuser ::

Pozimi je pri nas tolk vlage, da zgleda ko pogledaš čez okno ven kot da si v turški savni. Razvlaževalnik je meni spremenil življenje, čistilnik zraka skoraj nič. V svoji sobi imam čisto, ampak mam tudi take člane družine doma, da imajo v svojih sobah smrad po švicu in plesnobi. Potem ne morem kaj dosti naredit če nekdo vztraja pri svojem, kot da uredim svoj bivalni prostor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: techuser ()

Qcube ::

Na wikipediji je tale zanimiva tabela za prag vlažnosti https://upload.wikimedia.org/wikipedia/...

Naprimer da je 70% relativna vlaga in 30C tempertaura zraka je prag vlažnosti pri 24C. Torej v tem primeru bi stena ki je hladna pod 24C vlažna. Nekje na oko vse kar je nad 60% relativne vlažnosti je lahko preveč, pod 50% ne bi smelo biti problemov z vlago.

;-) ::

Kako je hisa izolirana? Kaka je vrsta ogrevanja.

Pomoje je razvlazilec podobno kot da bi si metal pesek v oci pol pa pri probal izpirat.

Me zanima kaj bi naredil kak ir panel v takem prostoru pozimi.

-zevs- ::

;-) je izjavil:

Kako je hisa izolirana? Kaka je vrsta ogrevanja.

Pomoje je razvlazilec podobno kot da bi si metal pesek v oci pol pa pri probal izpirat.

Me zanima kaj bi naredil kak ir panel v takem prostoru pozimi.


Pred par leti smo delal novo fasado, tako da je povsod 12cm stiroporja.

Sej js mislim da je glavni problem v tem kar je napisal Qcube, hladna stena. Zdaj ravno menjamo peč, ki bo v sosednji sobi, zraven bo pa še toplotna črpalka, ki pa je že priklopljena kak mesec, tako a sta 2 steni dokaj hladni in ravno tam se je plesen najbolj delala, pa zadeva se je res poslabšala prav v zadnjih 3eh tednih. Sej menim, da se bo situacija, ko bo enkrat priklopljena še peč na drva in se bo začelo kurit, občutno izboljšala (sploh ker najbolj kritična stena meji tudi na dimnik).

Sem se odločil, da ga bom naročil kar iz nemčije, v bauhausu so mi rekli, da imajo na razvlažilnike samo 1 leto garancije (na computeruniverse imajo 3).

Hvala vsem še enkrat :)

dvojka ::

A obstaja kakšen razvlaževalec, ki bi ga lahko montiral na steno in bi imel oddtok? Prav bi mi prišlo nekaj podobnega klimi, ki ni klima :)

smacker ::

Rekuperator?

dvojka ::

Rekuperacijo že imam samo ne odvaja vlage. Rabim razvlaževalec, ker hlajenje je preko talnega. Bi pa rad stenskega, ker že imam odtok in ne takega, kjer moram ročno prazniti posodo.

;-) ::

Se en ko so mu naredli hlajenje prek talnega cez 10 let pa bo hiso podrl zarad vlage. Jaz mam talno in toplotna zmore hlajenje ampak to je najvecja bedarija na svetu kaj sem jo kdaj probal. Letos sem dal dve klimi vsako v svojo etazo in kvaliteta zivljenja je vsaj pol sezone znosnejsa, ker kvaliteta zivljenja z hlajenjem tal je polom.

Vse to se vam dogaja izkljucno zaradi nepravilne gradnje in energetskih virov, razvlazevalci pa so kot metadon...blazijo posledice bedarij. Neucinkovito, neekonomicno in vam kradejo cas.

jb_j ::

techuser je izjavil:

Pozimi je pri nas tolk vlage, da zgleda ko pogledaš čez okno ven kot da si v turški savni. Razvlaževalnik je meni spremenil življenje, čistilnik zraka skoraj nič. V svoji sobi imam čisto, ampak mam tudi take člane družine doma, da imajo v svojih sobah smrad po švicu in plesnobi. Potem ne morem kaj dosti naredit če nekdo vztraja pri svojem, kot da uredim svoj bivalni prostor.


Možno je da se ta pojav pojavi zjutraj. tvoj citat: (ko pogledaš čez okno ven kot da si v turški savni)
Ker se čez dan ogreva prostore in ponoči pač ne.
(in pride pri vseh hišah ali stanovanjih, ki se ogrevajo z radiatorji, do kondenzacije zjutraj, če se ne ogreva tudi skozi noč kot čez dan)
Možno pa je da stanovanje/hišo ogrevate na okoli 15 ali manj stopinj, da prihaja do takšne kondenzacije.

Pri ogrevalnih sredstvih, ala radiatorjih in različni fizični ogrevalni predmeti. To praktično ni mogoče, ker sušijo zrak.
Razen, če je stanovanje/hiša močno oz. neprodušno izolirana.

Ali pa nimate ogrevanih prostorov niti čez dan.

Dejstvo je, da vsi ogrevalni pripomočki (z izjemo klime, izsušujejo zrak pozimi)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

jb_j ::

Pozimi se vlaga v prostorih nabira, v slabo ogrevanih stanovanjih in hišah.
Tista stanovanja/hiše, ki se ogrevajo s fizičnimi ogrevalnimi sredstvi in so dobro ogrevana, pa imajo zelo nizko vlago oz. zelo suh zrak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jb_j ()

dela ::

;-) je izjavil:


Me zanima kaj bi naredil kak ir panel v takem prostoru pozimi.


Manj učinkovito bi preprečeval kondenz na stenah.

V IR panel 1 uro vlagaš 300 W štroma, dobiš 300 Wh toplote

V razvlaževalnik 1 uro vlagaš 300 W štroma, dobiš 300 Wh toplote in kanglico iz zraka posrkane vode.

Tako kot lahko ti poješ x kalorij, skačeš gor in dol in s tem proizvedeš x toplote. Jaz pa lahko te iste kalorije usmerim v sekanje drv, s tem proizvedem isto količino toplote kot ti, zraven pa imam še nasekana drva. Bolj učinkovito usmerjeno delo.

dela ::

dela je izjavil:

Sem ravno nabavil kak mesec nazaj tega v lidlu, ko so ga imeli pri nas. Zaenkrat sem ga samo enkrat stestiral, v osmih urah pri 25 stopinjah in 70 % začetne vlažnosti je potegnil iz zraka 2 litra vode, je pa tudi sobo segrel za kakšno stopinjo, kar pozimi ne bo motilo (za takrat sem ga kupil, ker imam takrat problem s kondenzacijo v eni sobi). Ima pa ta lidlov izredno velik rezervoar proti ostalim - 6,5 litra, po drugih karakteristikah se kaj dosti ne razlikuje.


Update: bil je v uporabi v spalnici od oktobra do aprila povprečno 2 uri na dan, trenutno ni v uporabi, ker ni zaželeno, da segreva sobo in tudi problemov s kondenzom zdaj poleti ni (razen na hladnem piru). Oktobra gre pa spet v pogon. Pozimi, jeseni in spomladi ni bilo niti malo kondenza na oknu, prejšnja leta pa vedno ob mrazu, efekt zelo opazen, praznjenje 6-litrskega rezervoarja je bilo povprečno 1x tedensko. Zračna vlažnost v prostoru zbita konstantno za 10-15 % napram prejšnjim letom.

Poraba elektrike: med delovanjem porabi 265W konstantno (nimam omejenega na vlažnost, samo časovno), deloval je povprečno 2 uri na dan, 180 dni; 0,265 kWh x 2 x 180 = 95,4 kWh = 12,4 € elektrike za celo sezono (pri ceni 13 centov/kWh). Pa še ta energija je v končni fazi šla v toploto, kar med hladnejšimi meseci ni bilo nezaželeno.

Toliko, če koga zanima nakup podobnega razvlažilnika in kaj lahko od njega pričakuje.

Blumper ::

Zdravo.
Nujno morem kupit razvlažilec, v spalnici skori 80 vlage, zračenje seveda pomaga a le začasno.
Kakšna karakteristika vam je bila najpomembnejša pri odločitvi?
Gledam pa linea razvlažilec na MV..

dela ::

Meni velik rezervoar, nizka cena in da je kompresorski, torej da ima solidne zmogljivosti.

IL_DIAVOLO ::

Bolj ko je poceni, ceneje se pustiš nategniti.

Ne, noben razvlazilec ne resi tezave. Samo bolj intenzivno ogrevanje je rešitev. To pa pomeni ogrevanje bistveno vec kot kako urco ali dve zvečer.

Seveda pa je tudi ogrevanje kot tako metanje denarja stran(se vedno boljse kot razvlazilec), ce nimas izolirane bajte in ti vsa toplota gre skoraj tako hitro, kot je prišla v prostor.

SambaShare ::

Blumper je izjavil:

Zdravo.
Nujno morem kupit razvlažilec, v spalnici skori 80 vlage, zračenje seveda pomaga a le začasno.
Kakšna karakteristika vam je bila najpomembnejša pri odločitvi?
Gledam pa linea razvlažilec na MV..


Če misliš imeti v spalnici, potem jasno glasnost. Ne razumem pa negativnosti tu, razvlažilnik v kopalnici je top.

z3ro ::

https://www.mimovrste.com/razvlazilci-z...
Z mojo imava tega leto dni sedaj, deluje bp. Uporablja se največ, ko se perilo suši notri in pa občasno v prehodnih obdobjih, če je visoka vlaga, ni pa toliko hladno, da bi zaradi tega ogreval vse skupaj.

bobiii16 ::

jb_j je izjavil:

Zakaj ne morjo naredit razvlažilnika/vlažilnika v enem?
Da bi vedno bila podobna vlaga v prostoru. (poleti so načeloma bolj vlažne sobe, pozimi zaradi ogrevanja presuhe)
Vsaj to sem opazil pri tobaku za kajenje (poleti je čist vlažen, pozimi presušen, če ga imam na mizi)

Enostavno ga takrat izklopiš pa je

Blumper ::

Bajta ni izolirana, počasi (prepočasi) se sanira ploščo katera zamaka.
V spalnici bo mašinca, v času spanja seveda ne bo vklopljena.
Bom počakal še kakšen teden, mogoče dočakam kaksno akcijo spar/hofer/lidl.

Invictus ::

Kje imaš pa vzrok zamakanja? Najprej to odpravi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Blumper ::

Se odpravlja, vodna izloacija je nekje odstopila, ampak prepočasi.
Vlaga bo najverjetneje tudi ko se zadeva sanira, tako da se bo razvlažilec po potrebi.

dela ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Bolj ko je poceni, ceneje se pustiš nategniti.

Ne, noben razvlazilec ne resi tezave. Samo bolj intenzivno ogrevanje je rešitev. To pa pomeni ogrevanje bistveno vec kot kako urco ali dve zvečer.

Seveda pa je tudi ogrevanje kot tako metanje denarja stran(se vedno boljse kot razvlazilec), ce nimas izolirane bajte in ti vsa toplota gre skoraj tako hitro, kot je prišla v prostor.


Meni odlično služi in počne točno tisto, kar potrebujem. Za drobiž. Dodatno ogrevanje je dražje in manj efektivno od razvlaževanja, če potrebuješ pač samo nižjo vlago, ne pa bistveno višjih temperatur. Zato.

dela ::

SambaShare je izjavil:

Blumper je izjavil:

Zdravo.
Nujno morem kupit razvlažilec, v spalnici skori 80 vlage, zračenje seveda pomaga a le začasno.
Kakšna karakteristika vam je bila najpomembnejša pri odločitvi?
Gledam pa linea razvlažilec na MV..


Če misliš imeti v spalnici, potem jasno glasnost. Ne razumem pa negativnosti tu, razvlažilnik v kopalnici je top.


Jaz ga imam v spalnici, ampak enostavno laufa takrat, ko me ni v spalnici. Za kopalnico bi veljalo isto. Tako da menim, da glasnost ni pretirano pomembna. Pri meni 2 uri pogona na dan naredi občutno in vidno razliko (10-15 % nižjo vlažnost v povprečju).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

c3p0 ::

Hoferjev crknil malo po treh letih. Sicer očitno le elektronika in bo popravljen, a novega kupim le še s 5 let garancije...

Kvinta ::

Planiram nakup razvlažilnika


Kupi firmo Trotec jaz mam že 10 let in dela brez problema vsak dan po cirka 6 ur in med vikendi 24ur pa ni crknilo do zdaj nič.

recimo nekaj takega bom jaz kupo ,ko ta moj stari crkne

https://de.trotec.com/shop/maschinen/lu...
A.C.A.B

misevo ::

Pred nakupom kar ne piše v drobnem tekstu.
10 let star Argo dela brez tega.... Bi ga zamenjal, sem ga za Gorenje D16M in me je ravno ta stalni ventilator tako motil da so te "moderne" naprave dejansko samo za kleti in garaže.

http://www.best-dehumidifier-choice.com...

Blumper ::

Sem nakonci nabavil klarstein pro, wifi povezava itd. Zaenkrat deluje odlično, app je enostaven in pregleden..
Me pa moti nekaj.. na mašini kaže 80 vlage, na malem digitalnem pa recimo 65. Vedno je pač na mašini večja vlažnost..

z3ro ::

Pri meni je pa ravno obratno, na razvlažilcu vedno kaže manj.

dela ::

V petek sem bil v hofru in sem videl, da jih imajo trenutno v trgovini po 99, na videz po karakteristikah podoben kot lidlov, ki sm ga zgoraj opisoval, samo da je še cenejši. Mogoče bodo imeli v ponedeljek, če koga zanima, ampak ne vem, če imajo v vseh poslovalnicah še na zalogi.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup razvlažilca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
824732 (394) miko22
»

Razvlažilec zraka

Oddelek: Loža
247988 (2929) GupeM
»

Kopalniški električni radiator (lojtra)

Oddelek: Loža
393065 (2224) Magic1
»

Kateri razvlažilec zraka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13975194 (58454) matijadmin
»

Sušenje perila v kleti

Oddelek: Loža
4911352 (7243) Jakka

Več podobnih tem