» »

Učinkovito in hitro pomivanje tal, kaj kupiti?

Učinkovito in hitro pomivanje tal, kaj kupiti?

boro10 ::

Pozdravljeni,

Iščem alternativo krpi in ročnemu ožemanju ob čiščenju tal. Kaj se vam najbolj obnese s tem da je pomivanje hitro in enostavno, brez veliko dodatnega dela?

Gledal sem tudi sesalec in pomivalec v enem:
https://www.mimovrste.com/sesalniki/kar...

Ali so takšni seti zadovoljivi, ni krpa prehitro umazana?
https://www.mimovrste.com/cistilniki-ta...

Parni čistilnik?

Zanima me kaj uporabljate, lahko je cena do nekje 300 EUR.
Pozdrav

buttcrack ::

Za hitro in dokaj učinkovito pomivanje tal uporabljam robota. Najprej posesa, nato še pomije.

Raptor F16 ::

Če prej tal ne posesaš s sesalcem boš samo drek raznašal po stanovanju in vsaka krpa se ti bo nenormalno hitro zasvinjala.

1. Pometanje/sesanje večjih smeti in kosmičev prahu.

2. Vedro čiste vode za ožemat in vedro z zamešanim prontom + boljša pomivalka s capo za podn.

(Tiste plastične variante ne kupuj, ker ti bo žal vsakega centa, ko ti bo škripalo pod roko in ne boš upal močneje prijet.)

3. Parni čistilnik uporabiš samo zato, da ti trdovratna umazanija odstopi. Ena velika napaka ki jo vsi delajo je, da s temi parnimi čistilci ribajo levo desno in mislijo da je to to. Pobrišejo pa ne. (Efektivno samo polovičarsko sterilizirano svinjarijo raznašajo.)
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

zobnik ::

Sesalca ne uporabljam več pa ni več prahu v bajt, samo še krpe k jih dobiš v Hoferju, Lidlu pa jih kupim več komadov. Poberejo večian smeti, prahu, pasjih dlak.

Raptor F16 ::

zobnik je izjavil:

Sesalca ne uporabljam več pa ni več prahu v bajt, samo še krpe k jih dobiš v Hoferju, Lidlu pa jih kupim več komadov. Poberejo večian smeti, prahu, pasjih dlak.


Kako tepih očistiš? Ne mi rečt, da ga zunaj na štriku mlatiš :))
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

zobnik ::

ven pa s tavelikim kompresorjem spiham...itak je kmečka bajta vse v ploščicah

Sp3m ::

Raptor F16 je izjavil:

zobnik je izjavil:

Sesalca ne uporabljam več pa ni več prahu v bajt, samo še krpe k jih dobiš v Hoferju, Lidlu pa jih kupim več komadov. Poberejo večian smeti, prahu, pasjih dlak.


Kako tepih očistiš? Ne mi rečt, da ga zunaj na štriku mlatiš :))


Tole je najbolša telovadba, sploh ne rabiš na fitnes.

Enega, dva, tri, naklofaš vsak mesec, bodo bejbe gledale tvoje bicepse! 8-)

gruntfürmich ::

Se bojim ds bodo elektronske naprave še več časa uzele kot navadne metle za pomivanje od vilede. Večina ljudi postavi takšne naprave v kot, in nadaljujejo po starem.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

          ::

boro10 je izjavil:

Gledal sem tudi sesalec in pomivalec v enem:
https://www.mimovrste.com/sesalniki/kar...


Imamo. Za tako pomivanje porabiš na koncu več časa, kakor s spodnjo varianto. Rezervoar za umazano vodo je hitro poln, po uporabi ga je potrebno čistiti. Tudi učinkovito ni pri trdovratnejših madežih, kjer je potrebno drgniti z večjo silo.

boro10 je izjavil:

Ali so takšni seti zadovoljivi, ni krpa prehitro umazana?
https://www.mimovrste.com/cistilniki-ta...


S centrifugiranjem hitro osušiš krpo do zahtevane suhosti / mokrosti. Krpe po uporabi opereš v stroju na 60 stopinjah.

boro10 je izjavil:

Parni čistilnik?


Ne uporabljamo / poznamo.

boro10 je izjavil:

Zanima me kaj uporabljate, lahko je cena do nekje 300 EUR.


Od zgornjih dveh ti priporočam ročnega, saj z električnim ne pomiješ nič bolje ali hitreje, prej nasprotno.

Phantomeye ::

gruntfürmich je izjavil:

Se bojim ds bodo elektronske naprave še več časa uzele kot navadne metle za pomivanje od vilede. Večina ljudi postavi takšne naprave v kot, in nadaljujejo po starem.


ma ja, čas priprave za uporabo + vzdrževanje + čas uporabe > učinkovitost

Jaz sem si kupil sesalec, da ne bi rabil metle uporabljat. Zdaj sesam 1x na mesec, pometam pa veliko bolj pogosto.

Še roombe so prevelik zalogaj za vzdrževanje - za večino ljudi. Imel jo je moj brat, uporabljal jo je samo dokler je ni bilo treba spucat ščetin.

Raptor F16 ::

Sesalec je fajn za tepihe. Pa tisti baterijski so priročni.

Prec ko maš neke nastavke, vrečke, kable, vtičnice, cevi...

Adijo pamet.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Phantomeye ::

Raptor F16 je izjavil:

Sesalec je fajn za tepihe. Pa tisti baterijski so priročni.

Prec ko maš neke nastavke, vrečke, kable, vtičnice, cevi...

Adijo pamet.



Večina sesalcev je itk nateg, sploh tistih, ki ti prodajo 101 nastavek, na koncu zares uporabljaš dva.

Jaz imam doma sesalec za 50 €. Gor je "metla", pa nastavek za cev, da si posesam kak kavč.

Avenger ::

Namesto metle baterijski sesalec cena je nekaj nad 100€, potem pa kvalitetna krpa na kvalitetni palici in si zmagal. Bateriski sesalec sicer je komaj kaj hitrejši od metle, ampak ne dviguje prahu. Če hočeš res v nulo spucat, po pomivanju vzameš še brisalec za šipe, ga natakneš na palico in potegneš po mokrem. Boš presenečen nad rjavo vodo in nesnago, ki je cunja ni uspela pobrat. IMO je vse ostalo izguba denarja.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Raptor F16 ::

Phantomeye je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Sesalec je fajn za tepihe. Pa tisti baterijski so priročni.

Prec ko maš neke nastavke, vrečke, kable, vtičnice, cevi...

Adijo pamet.



Večina sesalcev je itk nateg, sploh tistih, ki ti prodajo 101 nastavek, na koncu zares uporabljaš dva.

Jaz imam doma sesalec za 50 €. Gor je "metla", pa nastavek za cev, da si posesam kak kavč.


Odvisno za kaj ga uporabljaš. Za hišno sesanje je vse drugo kot "metla" in cev brezveze. Če imaš kosmate tepihe je tista motorizirana krtača recimo fajn. Ostalo pa nima dodane vrednosti, razen če s tistim sesaš avtomobile pa še tam skoraj vse narediš brez nastavka...
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

brodul ::

boro10 je izjavil:

Pozdravljeni,

Ali so takšni seti zadovoljivi, ni krpa prehitro umazana?
https://www.mimovrste.com/cistilniki-ta...



Tole je super, priporocam.

Prej nam posesa robotski sesalec. Imamo Neato sesalec in je super.
Pretending to be a mature adult is so exhausting.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095649 (10877) Zstiller

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144037 (63719) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764580 (24228) mat xxl
»

Kaj dejansko pomaga proti prahu ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6113161 (11083) m0LN4r
»

Mini sesalec

Oddelek: Loža
294307 (3233) msjr

Več podobnih tem