» »

Google nest hub pametna hiša

Google nest hub pametna hiša

Laki_lai k ::

Pogledal sem že cel forum pa ne najdem nobene oprijemljive informacije glede tega. vem da je kar nekaj govora o pametnih hišah/stanovanjih vendar je to vse nekako napisano tako da začetnik iz tega težko kaj izlušči. zato bom sedaj vprašal za bolj natančno pomoč. torej počasi bi rad hišo predelal v »pametno« pa bi rabil malce vaše pomoči kako začeti. trenutno imam google nest hub(prej home hub) in bi od tod začel nadgrajevat. prvo bi rad dal stikala ki bi jih lahko upravljal z ukazi in pa da bi se luči prižigale ko zaznajo osebo. temu bo nato postopno sledila vgradnja pametne ključavnice in zunanjih kamer. v mislih imam vzpostavit sistem ki bi sam naredil čim več brez mojega vmešavanja. naprimer ko pridem domov da m prižge zunanjo luč. da dodam en primer kaj imam v mislih. torej grem z doma in pozabim ugasnit luči v kuhinji in prav tako nisem izklopil pečice ter zaprl garažnih vrat in zarafi naglice pozabil zaklenit bi želel da naprava na podlagi senzorja ali na podlagi lokacije mojega telefona sama ugasne luči, izklopi pečico, zapre garažna vrata in zaklene vrata in vklopi alarm. vem da so moje zahteve kar velike ampak zame je to »pameten dom« in ne to da mu moram dat ukaz za vsako reč posebej.
a obstaja varianta da to izvedem inali je google nest hub dovolj ali bom moral dodat še kak drug hub za upravljanje vseh naprav. če je tu kak strokovnjak za te zadeve bi ga prosil če mi napiše nek spisek reči ki jih rabim nabavit za izgradnjo takega sistema.
hvala
lp
  • polepsal: bluefish ()

OK.d ::

To kar bi ti želel se vse da upravljati preko Google assistent-a in Home aplikacije v povezavi s kakšnim IFTTT, Macrodroid, Tasker in podobnimi apk.
LPOK.d

HotBurek ::

Prvo naredi zadevo bolj berljivo in uporabi odstavke. Ter, napiši seznam funkcionalnosti, katere želiš.

Če napišeš "rad bi lep in pameten" avto, je potem težko napisat "vzemi tega pa tega".

1- Rad bi imel stikala, ki bi jih lahko upravljal z ukazi. (Kakšnimi ukazi? Dimnimi?)
2- Rad bi, da bi se luči prižigale ko zaznajo osebo.
3- Rad bi imel pametno ključavnico. (Kaj je to pametna ključavnica? S čim jo odpreš? Daj kak sempl, sliko...)
4- Rad bi imel zunanje kamere. (Boš shranjeval posnetke? Za koliko časa? Senzor za snemanje ponoč?)
5- Rad bi, npr. ko pridem domov, da mi prižge zunanjo luč.
6- Rad bi, da "pametna hiša" na podlagi senzorja (What senzorja?) ali na podlagi lokacije mojega telefona ugasne nepotrebne električne porabnike (npr. pečica). (Mim grede, če lubica peče prekmursko gibanico, ti greš pa s telefonom v 400m oddaljeno trgovino po bel vin, ti bo pečico ugasnilo. Ja? Al je spet kak dodaten senzor, ki dodatno preverja, ali si "z doma" ali si "sam mal ven šel"?)

Da se pa vse. Pa vlk sreče.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

OK.d ::

YT vodič.
LPOK.d

Laki_ laik ::

Bom tu vprašal da ne odpiram druge teme.Iz Anglije sem dobil nest hub in ima angleški nastavek za elektriko.Trenutno imam adapter vendar nebi rad imel na tak način ker se mi zdi vse nekako majavo.Pa me zanima a se da dobit original googlov kabel z eu nasdtavkom?Če ja kje ga sploh naj iščem ker na ebay nisem našel nič.
Hvala

steev ::

Kakšen pa je ta kabel/napajalnik?
:|

zee ::

DIY. Odreži angleško vtičnico in namesti evropsko. Če kabel bi prilotan na napravo, lahko poiščeš samo ustrezen kabel.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Laki_ laik ::

Bojim se da v kolkor se to odreže ni šanse da to normalno dela z kakim drugim vtikačem ker ta vtikač izgleda da ima v sebi neke komponente.

Zgodovina sprememb…

Mavrik ::

S tem smo meli tudi probleme tule in na žalost je napajalnik proprietary ter trenutno ni druge verzije kot US in UK :/

Tako da je adapter tvoja najboljša opcija dokler stvar ne launchne od enih od evropskih držav z normalnimi vtičnicami.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Laki_ laik ::

Videl sem da preko google stora lahko kupiš nest hub tudi iz Nemčije.A potem nemci tudi imajo uk izvedbo?

Mavrik ::

Če ga že pošiljajo z nemčije potem dobiš pravi vtikač. Jaz sem gledal stvari cca 3 mesece nazaj, tako da so moji podatki morda zastareli.
The truth is rarely pure and never simple.

Laki_ laik ::

Če greš v google store imaš možnost izbire Nemčije.Torej bi naj bil tu priložen eu vtikač?Jaz sem nažalost naročil iz Anglije ker je bilcenejši kot iz Nemčije.

OvCa77 ::

Jaz imam za UK router tak adapter, pa nič ne "pleše" noter:
https://s.click.aliexpress.com/e/b3EiIz...
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

Laki_ laik ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2477425372 (4584) matobeli
»

Avtomatski vklop luči

Oddelek: Loža
61545 (1113) Laki_lai k
»

Echo dot 3 ali echo show 5

Oddelek: Zvok in slika
61036 (874) Laki_ laik
»

Logitech Harmony Hub

Oddelek: Kaj kupiti
51075 (803) Pobes

Več podobnih tem