» »

Varna vožnja, potekel izpit itd.

Varna vožnja, potekel izpit itd.

alibaba22 ::

Zdravo!

Pri 18. letih sem naredil izpit za avto, vendar pa od takrat nisem, kaj dosti vozil. Vmes se mi je "zamrznil" vozniški izpit, ker nisem naredil varne vožnje.

Po informacijah, ki se jih dobil na upravni enoti, je treba narediti varno vožnjo in izpit se mi bo spet podaljšal.

Težava je v tem, da 3 oz 4 leta, nisem kaj dosti vozil, tako da v svoje vozniške sposobnosti nisem preveč samozavesten. Slišal sem, da varno vožnjo naredil dobesedno vsak, ampak vseeno se ne bi želel blamirati, ker ne vem koliko znanja sem izgubil in koliko mi ga je še ostalo. Zato sem razmišljal, da bi v avtošoli vzel kakšnih 5 ur, da ponovno zvadim in dobim nazaj občutek za vožnjo.

Tukaj mi pa nastane dilema. Tudi, če naredim varno vožnjo in se mi izipit podaljša, avta še vedno ne bom vozil, ker ga pač nimam in ga ne nameravam kupovati v bližnji prihodnosti, ker ga ne potrebujem in bi mi bil to odvečen strošek. Potem pa pojdi delat varno vožnjo, ko ga boš rabil, boste rekli. Se strinjam, a nevem koliko znanja vožnjo mi bo do takrat sploh ostalo. Da ne bom takrat na takšni točki, da bom rabil delati spet 20-30 ur vožnje.

Kaj bi vi naredili v tem primeru?

Hvala za nasvete.

Raptor F16 ::

Jazbsem varno vožnjo opravil 3 mesece po opravljenem izpitu. Sicer pa... če znaš speljat in te ni strah po zavori stisnit... why bother? Varna vožnja je zato, da varno preizkusiš limit osebnega vozila.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

HappyPills ::

Jaz bi šel na varno vožnjo takrat ko bi se odločil da bom vozil in po možnosti z lastnim avtom. Ke pa nazaj ti ga pač pelje nekdo k ma veljaven izpit.

solatko ::

alibaba22 - Jaz ti predlagam, da vzameš nekaj ur kondicijske vožnje, inštruktorju poveš česa se bojiš, potem pa gresta lahko skupaj na tečaj varne vožnje.
Potem pa vseeno, tudi, če ne boš nič vozil, vzemi vsako leto nekaj ur, da ohraniš osnovna znanja, saj se ti lahko zgodi, da boš moral avto voziti v službi. Veliko delovnih mest namreč zahteva vsaj vozniško dovoljenje B kategorije, zato je dobro kolikor toliko vzdževat kondicijo, da nisi na trgu dela v manj prijetnem položaju.
Delo krepa človeka

Mcsin ::

Pa si ti ziher ce ga se sploh lahko podaljšaš? Kaj so kaj spremenili ali to ne velja več link

alibaba22 ::

Mcsin je izjavil:

Pa si ti ziher ce ga se sploh lahko podaljšaš? Kaj so kaj spremenili ali to ne velja več link


Sem ziher, ker sem preveril na upravni enoti. Ce ne nardis varne voznje mas izpit zamrznjen dokler je ne nardis, pol se ti pa podaljsa.

St235 ::

Mcsin je izjavil:

Pa si ti ziher ce ga se sploh lahko podaljšaš? Kaj so kaj spremenili ali to ne velja več link

Jao nepismenost... clanek govori o tem da ni mozno podaljsevanje veljavnosti (vcasih si lahko podaljsal veljavnost za eno leto), ne pa o temu da izpit zapade. Se vec v zadnjem odstavku jasno pise, tocno to kar so povedali OP.

Osebno bi na mestu op raje pocakal ali pa se potrudil da letno odpeljem vsaj nekaj ur, ker drugace nima smisla imet vozniski izpit.

Sam tecaj varne voznje pa ni zahteven v snislu, da bodo kogarkoli vrgli. To pac ni izpit ampak samo dodatno izobrazevanje/vaja.

IL_DIAVOLO ::

Jaz bi staršem vrnil denar.

poweroff ::

Predlagam, da greš na avtošolo in odvoziš nekaj ur - recimo 5, da spet malo prideš notri. Potem pa na tečaj varne vožnje (ki je samo dodatno izobraževanje) in to je to.
sudo poweroff

Glugy ::

Vožnja je tako kot kolo; ko si ga navajen ga imaš v krvi. Izgubil boš nekaj občutka za cesto dlje k boš odlašal ampak to bolj minimalno. Če ne rabiš zdele avta je brezveze da se daješ v to. Če 4 leta ne voziš pa če 10 let ne voziš je dokaj isto. Zdej edino to ne vem kako je z ponovnim opravljanjem izpita; če to zdej pomen da boš zavezan k opravljanju 40 al kok ur je zdej minimalno če je vmes že toliko časa minil od zadnjega opravljanja. Bolj sveže bo če osvežiš znanje takrat ko veš da ga boš rabil; boš imel tud večjo motivacijo in vse. Ni pa to noben bav bav.

nsa_ag3nt ::

Kje živite, da v Slo ne potrebujte B kategorije 8-O ?
Ožji center LJ ?


Kriteriji za B se samo zaostrujejo (in dražijo), zato kar imaš opravi čimprej, drugače ne boš nikoli.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nsa_ag3nt ()

PH03N1X ::

Raptor F16 je izjavil:

Jazbsem varno vožnjo opravil 3 mesece po opravljenem izpitu.

A ni tak, da moraš kao počakati mininalno 4 mesece,(kot sem jaz šel)?Sicer zanimivo da smo redki takšni ki gremo to delat early. večina naredi varno vožnjo par dni pred potekom roka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PH03N1X ()

Raptor F16 ::

PH03N1X je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Jazbsem varno vožnjo opravil 3 mesece po opravljenem izpitu.

A ni tak, da moraš kao počakati mininalno 4 mesece,(kot sem jaz šel)?Sicer zanimivo da smo redki takšni ki gremo to delat early. večina naredi varno vožnjo par dni pred potekom roka.


Ne vem kolk točno se mi pa zdi da tam nek. Jst sem šel to zelo hitro opravit. Predvsem zato ker se mi je zdelo brezveze čakat in odlašat. Tistih 130 EUR mi tudi ni bilo problem dat v tistem momentu... zakupil sem si mir za naslednjih 10 al 15 let... sj ne vem kolk. V glavnm... tiste cvetke ki pravjo da moraš izkušnje prej nabrat so bedarija. Mladi voznik bi moral biti čim prej seznanjen s fiziko na cesti, da se ego zbije. Potem pa dalje.

Bolje, da ga odnese na poligonu kot na cesti.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

alibaba22 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Kje živite, da v Slo ne potrebujte B kategorije 8-O ?
Ožji center LJ ?


Kriteriji za B se samo zaostrujejo (in dražijo), zato kar imaš opravi čimprej, drugače ne boš nikoli.


Ja, živim v LJ znotraj obvoznice. Avta ne rabim, ker imam vse kar potrebuje na dosegu s 5-10 min vožnjo s kolesom.

Izpit že mam, potebno je opraviti le varno vožnjo, tako da se me zaostrovanje kriterijev ne tiče kaj dosti. Tukaj se gre bolj za problem, kdaj se mi splača to varno vožnjo opraviti, da bom imel čim več od nje.

Hvala vsem za nasvete.

Mcsin ::

St235 je izjavil:

Mcsin je izjavil:

Pa si ti ziher ce ga se sploh lahko podaljšaš? Kaj so kaj spremenili ali to ne velja več link

Jao nepismenost... clanek govori o tem da ni mozno podaljsevanje veljavnosti (vcasih si lahko podaljsal veljavnost za eno leto), ne pa o temu da izpit zapade. Se vec v zadnjem odstavku jasno pise, tocno to kar so povedali OP.

Osebno bi na mestu op raje pocakal ali pa se potrudil da letno odpeljem vsaj nekaj ur, ker drugace nima smisla imet vozniski izpit.

Sam tecaj varne voznje pa ni zahteven v snislu, da bodo kogarkoli vrgli. To pac ni izpit ampak samo dodatno izobrazevanje/vaja.


Moj "post" je bilo napol vprašanje. Tebi kot očitno edinemu pismenemu človeku na slo-techu pa citiram kaj me je zmotlo iz članka: "Na ministrstvu za infrastrukturo, kjer so zakon pripravili, so za STA pojasnili, da je bila možnost enoletnega podaljšanja vozniškega dovoljenja izjemoma namenjena tistim voznikom začetnikom, ki zaradi upravičenih razlogov v roku niso opravili programa. Če tudi v podaljšanem roku programa niso opravili, pa jim je vozniško dovoljenje prenehalo veljati. Novo dovoljenje so lahko pridobili le tako, da so ponovno opravili vozniški izpit."

Prav tako tvoje navajanje zadnjega odstavka, meni kot "slabo" pismenemu človeku beseda "UPRAVIČEN" pred besedo razlog ima nek pomeni.

Vem pa, da je to članek in ne zakon oziroma pravilnik, zato na pol vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mcsin ()

solatko ::

alibaba22 - Koristilo ti bo kadarkoli v toliko, da boš spoznal osnovne zakonitosti, kjer gre lahko kaj narobe. Pokazali ti bojo, zakaj te mora bit na cesti strah, ne boš pa mogle teh zadev naštudirat tako, da te ne bo nič več presenetilo in boš zaradi tega varnejši voznik. Problem je tudi v tem, da se vse to dogaja pri zelo nizkih hitrostih, ki jih v samem prometu uporabljaš bolj poredko.

Če boš hotel kdaj v življenju dejansko postati dober voznik se boš moral udeležiti kar nekaj tečajev v tujini, ki reševanje iz takih težav, trenirajo pri veliko večjih hitrostih in to ne samo enkrat uro in pol. Tečaji so večdnevni ali lahko, če imaš denar in interes več mesečni.
Delo krepa človeka

Mare2 ::

alibaba22 je izjavil:


Izpit že mam, potebno je opraviti le varno vožnjo, tako da se me zaostrovanje kriterijev ne tiče kaj dosti. Tukaj se gre bolj za problem, kdaj se mi splača to varno vožnjo opraviti, da bom imel čim več od nje.

Hvala vsem za nasvete.


Čimprej opravi. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

DePalmo ::

Kar se tiče varne vožnje. Moja punca je bila tam kako leto nazaj, jaz pa kot spremljevalec z njo. Tam je inštruktor lepo povedal da narediš že če se samo prikažeš in si totalni idiot, kar je nato neka mlada gospodična tudi pokazala. Na žalost še nimajo pravice odločanja oz. zavračanja kandidatov da pač ne znajo vozit in se borijo da bi to spremenili. Pred praktičnim delom se mi je to zdelo malce za lase privlečeno ker se lahko komu zameriš in te bo zato vrgel, ampak po njem, jim dam prav in upam da to kmalu uvedejo. Naprimer: gospodična ni znala speljevati v hrib in je skoraj naredila nesrečo, zaviranje ji je bila španska vas, slalom pa nekaj kar sploh ni hotela naredit.

Tako da če imaš viška tistih 150e in ti izpit še ni propadel, potem ti svetujem da si vzameš čas in pač greš to opravit, da ti vmes izpit res ne propade in boš moral vse narediti znova.

poweroff ::

Se splača iti to delat če že imaš izpit 20+ let?
sudo poweroff

ToniT ::

Moja žena hodi na tečaje vsakih 5 let. Firma ji plača in pravi, da je koristno...

DePalmo ::

Moje mnenje: ne. Se nekaj naučiš, ampak prakse je premalo da bi kaj dejansko odnesel. Tak tečaj bi moral trajati precej dlje ali pa da se ga ponavlja večkrat, edino tako bi dobil pravi občutek kaj narediti na cesti ko ti avto odnese. Da tam tiste vaje ponoviš trikrat nisi odnesel nič, naredil si samo kar država zahteva od tebe da imaš nato lahko izpit.

facepalm ::

poweroff je izjavil:

Se splača iti to delat če že imaš izpit 20+ let?

Dvomim. Sam sem se udelezil tecaja po cca 5ih letih (cca 120kkm). Naucili me niso nic. Le ob zdrsu zadnjih koles so vztrajali, da ulovim vozilo s pritiskom na sklopko, sam sem pa nagonsko uporabljal gas. Koncni rezultat je bil enak.

Dejansko je to tecaj za voznike zacetnike in ga priporocam svezim voznikom.

Stikalo ::

@alibaba22 čim prej opravi, da imaš veljaven izpit, potem boš pa že urejal narej. Če boš odlašal se zna kasneje zakomplicirati. Če si toliko investiral, pojdi do konca.

Se mi pa zdi, da v teh 10 letih ko imam izpit, je cesta iz leta v leto bolj divja in polna živčnih ljudi.

misticnimrk ::

Tudi če imaš 20+ let izkušenj bi ti jaz osebno priporočal obisk varne vožnje s svojim osebnim vozilom.
IMHO je tudi super opcija ob menjavi vozila, ko se na njega nekoliko navadiš. Greš na poligon in preveriš kako se vozilo odziva v kriznih situacijah.
Od tečaja pa odneseš toliko kolikor imaš volje odnesti. Inštuktorji so povečini super in polni znanja, ki ti ga podarijo na pladnju če imaš interes za to.

PH03N1X ::

te tečaje bi tekom izpita morali absolvirat. saj se ti lahko konkretno zgodi, da v tako situacijo prideš v času med izpitom in tačajem, kaj pa potem? smo imeli eno vajo pa mi je trikrat (2x obvezno) ni uspelo naredit, večkrat pa se inštruktorju ni zdelo potrebno ponavljati, čeprav nas en drug inš. par vaj nazaj ni hotel spustiti dokler vsi parkrat nismo uspeli narediti v eni ponovitvi. ok saj ni tak huda bila vaja,no.

St235 ::

facepalm je izjavil:

poweroff je izjavil:

Se splača iti to delat če že imaš izpit 20+ let?

Dvomim. Sam sem se udelezil tecaja po cca 5ih letih (cca 120kkm). Naucili me niso nic. Le ob zdrsu zadnjih koles so vztrajali, da ulovim vozilo s pritiskom na sklopko, sam sem pa nagonsko uporabljal gas. Koncni rezultat je bil enak.


Hočeš reč, da v nobenem priemru nisi bil sposoben ujet vozila?

misticnimrk je izjavil:

Tudi če imaš 20+ let izkušenj bi ti jaz osebno priporočal obisk varne vožnje s svojim osebnim vozilom.
IMHO je tudi super opcija ob menjavi vozila, ko se na njega nekoliko navadiš. Greš na poligon in preveriš kako se vozilo odziva v kriznih situacijah.
Od tečaja pa odneseš toliko kolikor imaš volje odnesti. Inštuktorji so povečini super in polni znanja, ki ti ga podarijo na pladnju če imaš interes za to.


Si na napačnem forumu za tako razmišljanje. Tukaj je velika večina po letu dveh že na nivoju Schumacherja potem gre pa samo navzgor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

MonoPattern ::

Varna vožnja je uporabna ravno toliko, da se naučiš, da moraš v krizni situaciji užgat po bremzi. Za ujeti zadek, ko ti ga odnese je pa tam premalo vaje, da bi se naučil, itak pa imajo novejši avti že ESP in ni problema s tem. Jaz bi rekel, da je dobro, da imaš preden greš tja vsaj nekje 1000km prevoženih, da si navajen na avto. Zato pa lahko greš šele po 6 mesecih od pridobitve izpita, da ne pride tja nekdo, ki je odpeljal samo tistih 20 ur v avtošoli.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tečaj varne vožnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6831248 (18069) Twixz
»

Mladi voznik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7018632 (15687) Zajec123
»

Voznik začetnik

Oddelek: Loža
397419 (6641) St235
»

Vozniško dovoljenje

Oddelek: Loža
244320 (3922) St235
»

Nov zakon za mlade voznike. (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
29450613 (46005) balocom

Več podobnih tem